HET STATUSSYMBOOL KORTE GOLFJES Waar ik. als Sintf mijn geschenken haal Nou, daar hoef 'k geen geheim van te maken Ik pak daarvoor de zaak waar ik, naast een goede sortering en een ruime keus, ook mogelijkheden vind in verschillende prijsklassen Ik geef U een voorbeeld in welke zaak vind je onder één dak een assortiment wat zich uitstrekt van een pocketboek van 1,65 tot b.v. een Schrijfmachine van b.v. 250,- Natuurlijk Bij van der Peyl Voor uw aquariums, pom pen, hevels, filters, watten, versiersels enz. J. Tramper, Wijngaardstraat 1, Yerseke VW 1600 TL 1966, 30.000 km. kleur groen. Eerste eigenaar. Garantie - inruil - financiering Garage van Strien N.V.,, Goes Wilhelminastraat 74, telefoon 01100-6646 Fiat 124 1967, eerste eigenaar, in zeer goede staat. Garantie - inruil - financiering Garage van Strien N.V.,, Goes Wilhelminastraat 74, telefoon 01100-6646 Ford Taunus 15M 1967, 50.000 km, kleur blauw, zeer goed, eerste eigenaar Garantie - inruil - financiering Garage van Strien N.V.,, Goes Wilhelminastraat 74, telefoon 01100 - 6646 15 x VW 1200, 130C, 1500, 1958 - 1967. 9 x VW bestel, bouw jaar 1961 -1966. 19 x VW 1600, bouwjaar 1963 - 1967. Garantie - inruil - financiering Garage van Strien N.V.,, Goes Wilhelminastraat 74, telefoon 01100 - 6646 4 paar nylon dameskousen 3,40. Vele mooie cadeau artikelen - Van Nimwegen- Heijboer, Weméldinge. Verwen vader met zo'n fijn scheerapparaat voor St.-Ni- colaas. We hebben de hele serie Braun, Philips en Re mington staan. Loop gerust eens binnnen, het verplicht u tot niets. - Installatiebe drijf J. Everse, Noordzand straat 34, Yerseke. Voor al uw Sint-Nicolaas- geschenken slaagt u beslist bij Installatiebedrijf J. Ever- se, Noordzandstraat 34. Fa. J. Kole, Yerseke heeft een zeer gevarieerde sor tering in Sint-Nicolaas ge schenken v.a. 1,25 tot b.v. een TV-stoel van 385,—. Seahorse verpakte baddoe ken 3,95, verpakte was handjes 1,95, kinderzak doekjes een zeer leuke ver pakking, dames- en heren handschoenen, jago d. en h. sjaals, fijne Setter-Set he rensokken, claudy zelfbin- ders, manchetknopen, vlot te dusters, enz. In klein meubelen, mimi sets 67,50, 72,50, 92,50 alles de drie, bloembakken v.a. 31,50, voetbankjes 17,50 en 27,95, sierkussens 6,9512,95, tafelkleden 16,9592,50, losse clubs v.a. 80,ro tan stoelen 21,50, zeer leu ke TV-clubs op draaivoet m. losse kussens, zie etala ge, 3 kleuren, speciale prijs 295,poefs 44,50, pa- raplubak, kapstokken, lec tuurbakken, Brabantia 29,75, en vele andere nut tige geschenken. Kom kij ken bij Fa. J. Kole, Noord zandstraat 30-27, Yerseke, - Met gratis reclame-aktie bonnen. Wasautomaten te kust en te keur. We hebben een grote sortering staan. Gaat u over tot het kopen van een wasautomaat, loop dan eerst eens binnen bijIn stallatiebedrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Ook voor baby's hebben wij snoezige Sint-Nicolaas-ca- deaus! Ze snappen er zelf nog niets van, maar u maakt er de ouders zo blij mee! - Textielhandel Snoep- van Willigen. - Deelnemer winkelweek reclame-aktie. Vele hobby-isten zijn bijna vaklui geworden, dank zij Het Timmerhuis. Wilt u zelf ook iets gaan maken, uw deuren vlak maken met de meest moderne platen, uw gang, uw w.c., uw keu ken opknappen of uw ven sterbank verbreden, uw schoorsteen vernieuwen Wij hebben voorradig meer dan 40 verschillende schoor steenmodellen. Het Timmer huis. De meest gesorteerde Doe Het Zelf zaak voor ge heel Zeeland, Zusterstraat 2, Goes, tel. (01100) 8362. - Alles franco huis. Sinterklaas komt naar de instuif in Kruiningen. Op zaterdag 30 november a.s. in Ons Dorpshuis. Aanvang 7 uur. Dat wordt een oer gezellig feest! Breng allen een surprise mee in de prijs van ongeveer 1,50. In de etalage vindt u slechts een kleine greep uit onze grote collectieverpakte huishoudelijke geschenken. Komt u ook eens binnen kij ken Textielhandel Snoep- van Willigen. - Deelnemer winkelweek reclame-aktie. Er zijn wel veel goede soor ten kleefband. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd voorradig. - Boek handel van der Peyl. Kom jij ook, dan komt Sin terklaas zeker naar de in stuif in Kruiningen. 7 uur in Ons Dorpshuis. Zaterdag 30 november 12 t/m 14 jaar. - Breng allen een surprise mee in de prijs van onge veer 1,50. Een mooi cadeau voor St.- Nicolaas is een Uginox roestvrij stalen kookpan. Ja renlange garantie. - Instal latiebedrijf J. Everse, Nrd.- zandstraat 34, Yerseke. Hatema dekens 100 wol, maat 180 x 240 67,50. Zware spijkerbroeken voor de winter 21,75. Zwarte helenca d.broeken 22,50. De Goedkope Jan. Geef als Sint-Nicolaas ge schenk zo'n leuke planten bak of keukenkastje. Tot 5 dec. bij uw aamkopen een leuke verrassing bij J. v. d. Boomgaard, Kaaistraat 8, Yerseke, tel. 1809. Pantoffels een nuttig Sint- Nicolaasgeschenk voor da mes, heren, kinderen en in luxe damesmuiltjes hebben wij een sortering in de meest moderne én mooiste soorten. Keuze uit meer dan 100 verschillende soorten! Onbetwist de zqak met de grootste sortering in Zee land. Ook voor oudere da mes hebben wij een ruime keuze! Ook in zwart en grijs! Komt vrijblijvend on ze modeshow zien. Vrij en tree. Schoenen Supermarkt Hage, Yerseke. Met Oester zegels en rVA-prijzenbon- Dames-, tiener- en kinder aarzen, een nuttig Sint-Ni- colaasgeschenk. In bruin le der zowel als suède hebben wij de mooiste en modern ste soorten in ruime keuze voorradig. Tienerlaarzen hebben wij reeds v.a. 21,95, fantastisch goedkoopOok de nieuwste meisjes- en kin derschoenen hebben wij ont vangen. Fantastisch mooi! En grote keuze! Loop vrij blijvend eens bij ons binnen, wij tonen u gaarne de nieuwste modellen uit onze modeshow. Schoenen Super markt Hage, Yerseke. Met Oesterzegels en IVA-prijzen bonnen! Meisje zoekt werk voor de zaterdagen als verkoopster. Brieven onder no. 48-2, Bu reau Yerseksche Courant te Yerseke. Merijntje Gijzens jeugd en jonge jaren van A. M. de Jong, 8 delen in één band, een reus van een cadeau, 39,Boekhandel van der Peijl. Bromfietslaarzen en auto schoenen, heerlijk warm, m. onverwoestbaar blokprofiel onderwerk (zeer geschikt als werkschoenen)In werk schoenen hebben wij diverse soorten voorradig. Ook bruin juchtleren veterschoenen steeds in voorraad. Alle soorten rubberlaarzen, ook in groen en bruin. Laarzen sokkets, heerlijk warm. Alle maten voorradig. Schoenen Supermarkt, Hage, Yerseke. Met Oesterzegels en IVA- prijzenbonnen! Geef voor Sint-Nicolaas een prachtige elektrische deken, Philips of Erik. Installatie bedrijf J. Everse, Noord zandstraat 34, Yerseke. Een behaaglijk warme dus- ter-peignoir, een fijne on derjurk of jupon, een leuke pyama, u vindt ze als een bijzonder nuttig en welkom St.-Nic.geschenk te kust en te keur voor moeder en dochter bij Textielhandel Snoep-van Willigen. Deel nemer winkelweek reclame- aktie. Plant van nu af bij open weer! Vroeg geplant, „groot succes". Mooi sortiment cle matis, klim- en struikrozen en flink bewortelde hees ters. Billijke prijzen. J. Han- newijk, Dorpsstr. 70a, We- meldinge. St.-Nicolaasaanbieding: Tri umph onderjurk- en BH- combinatie 16,95. 3 kleu ren. - Van Nimwegen-Heij- boer, Wemeldinge. Te koop: Schuurtjes, gara ges, balken, board, golfpla ten ook plastic, ribben 5 x 7, wc-potten met stortbak, wastafels, keukens, wand platen, deurplaten, nieuwe binnendeuren, buitendeur, tegels, droogpalen, enz. P. Duinkerke, Margrietstr. 28, tel. 1650, Yerseke. Te koop: Kinderwagen in pr. st., merk Riemersma. - J. Hamelink, Dorpsplein 8, tel. 260, Wemeldinge. Bergmeubels 330,nu 297,-; 230,- nu 207,-; 205,- nu 185,-; 195,- nu 175,-. Cocktail clubjes 69,- nu 62,Cocktail clubjes skai 55,- nu 50,-. En nog veel meerdere din gen bij v. d. Berg, Turfkade 5, Goes (Noord). Zoekt u een geschenk voor vader of zoon, geef dan een Stanley of Nooitgedagt schaaf, een hamer, nijptang of beitel. Kom eens kijken bij J. v. d. Boomgaard, Kaaistraat 8, Yerseke, tel. 1809. De voorraad mindert snel van onze laatste aanbieding Van Wijk spoeltjeswol kwa liteit Gallie Fine, zeer ge schikt voor jongens- en werktruien. Slechts 0,95 per bol. Neem er wat van in voorraad, u verdient er geld mee want nabestellen is voor deze prijs onmogelijk! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. - Deelnemer winkel week reclame-aktie. Uw clubs, stoelen, bankstel kaal, geen bezwaar! Wij stofferen vlug, billijk en goed. Vraag stalen en prijs. Stoffeerder C. S. v. d. Berg, Goes, Turfkade 5. Nieuw Mens erger je niet, bekend van de TV, nu uit voorraad leverbaar, 7,50. Boekhandel van der Peijl. Geef voor Sint-Nicolaas een Philips droog-automaat, reeds v.a. 298,Instal latiebedrijf J. Everse, Noord zandstraat 34, Yerseke. Soldeerbout-sets. - Doe het zelvers-zaak C. de Kraker, Wemeldinge. door GERRIT FRANS SEIN 37) Hennie begreep al lang, dat de in houd van de „enveloppe met inhoud" pap tegengevallen was. Hoeveel er in gezeten had, was de kinderen nooit be kend geworden. Daar hebben we ook niets mee te maken, vond ze. Doch de vele felicitatiebezoeken hadden het no dige gekost. En daarbij de reizen naar Jaap. Leuk, die teevee, maar voor een televisie moet je ook een antenne heb ben, maar die was er niet bij. Zodat ook die bekostigd moest worden. De verzekering had inmiddels de schade uitbetaald. Zeshonderd en vijftig gulden had Jaap Overvest indertijd voor zijn Eendje betaald. Vijfhonderd kreeg hij van de verzekering en een mede patiënt, die in het verzekeringsvak zat, betoogde dat Jaap zijn handen mocht dichtknijpen met dit bedrag. Er waren maatschappijen, die in zulke gevallen hooguit de helft van de aankoopsom uitkeerden, als het een gebruikte wa- -jen betrof. Pas in april werd Jaap uit het hospi taal ontslagen. Hij kreeg veertien da- Ten verlof om thuis door te brengen. Daarna was hij in zoverre hersteld, dat hij in de kazerne lichte dienst kon ver richten. In de kazerne werd hij met luid gejuich door zijn kameraden ontvangen. Ze hadden zelfs een geïmproviseerde versiering aangebracht. Het trof de jon gen, dat men zo openlijk de blijdschap over zijn terugkeer demonstreerde. Kobus, een onvervalste Amsterdam mer, die z'n slapie was, kneep één oog dicht, toen hij weer voor hem stond. „Jij hebt zwaar geluk gehad, soldaat, reken maar, dat je door het oog van de naald bent gekropen. Ik heb een foto gezien van je wagentje, nadat die vrachtwagen hem gekreukeld had. Pre cies een platgetrapt sardineblikje. Let eens op Kobus' woorden: jij bent voor de mazzel geboren. Daar krijg je nog plezier van in je leven". Jaap kon nu niet bepaald het plezier van een langdurig verblijf in ziekenhuis en hospitaal inzien, hoewel hij wist, dat Kobus het goed met hem meende. De rest van zijn diensttijd bleef Jaap min of meer een kneusje. Hoewel hij er aanvankelijk geen bezwaar tegen had begon die lichte dienst hem toch op de duur te vervelen. Dat zei hij dan ook een keer. Het gevolg was, dat men zijn papieren nog eens nakeek en ontdekte, dat hij een HBS-diploma had. De vol gende dag zetelde hij op het bureau en bleef daar tot het ogenblik van zijn af zwaaien. Maar voor het zover was, gebeurden er nog enkele andere dingen in huize Overvest, die eerst gememoreerd moe ten worden. HOOFDSTUK XIX „Wij hebben een eigen wagen..." Het voorjaar was ditmaal kil en re genachtig. Het leek wel, of de zon geen belangstelling meer had voor dit klei ne deel van de wereld. Wekenlang ver school zij zich achter een grijs wolken dek. In de omgeving kreeg men door de gestage regenval wateroverlast. De koeien konden nog niet uit de stal, zo dat er dure bijvoeding gekocht móest worden en op het land zakte men tot over de enkels in de, modder, waardoor er nog vrijwel niets in de grond ge stopt kon worden. Doch halverwege de meimaand ver anderde het weer als bij toverslag. De wind draaide naar het zuidoosten. De Bilt had het over een rug van hoge druk, een krant schreef na de eerste zonnige dagen over een merkwaardig natuurverschijnsel, waarvan men de her komst niet kon verklaren, doch dat nam niet weg, dat iedereen verruimd adem de. De mensen in de stad, die nu zoveel als mogelgk was van de zon en het zachte weer profiteerden; de boeren die hun vee de weiden in dreven, en de tuinders, die koortsachtig aan het werk gingen om te proberen de achterstand in te halen. Was het weer al een welkome verras sing voor mens en dier, Overvest zorg de voor het klapstuk, toen hij op een vrijdagavond, terwijl zijn zoon, die juist met weekend-verlof was thuisgekomen, zich tegoed deed aan het maal, dat Hennie hem voorzette, de familie nuch ter meedeelde, dat hij een auto gekocht had. „Hu..." riep Tonia uit, haar vader on gelovig aankijkend, ,,u hebt niet eens een rijbewijs!" „Dat kan ik halen. Maar we hebben twee mensen in huis, die wel kunnen rijden. Als Jaap klaar is met eten, moet hij maar meegaan. Zullen we hem op halen". „Maar Frits", riep mevrouw Over vest uit, „hoe kom je op het idee een wagen te kopen, terwijl je weet..." Hij wenkte met zijn hand. „Stil maar, dat komt ook in orde. Ik heb ingezien, dat onze kinderen wel een beetje gelijk hebben. We hebben net als iedereen er recht op een beetje van het leven te genieten. Iedereen heeft tegen woordig een auto, alleen wij niet. Kijk hier maar in de straat. En we houden hem voor de weekeinden en zolang het mooi weer is. Van 't najaar zullen we wel overleggen, of we hem houden en dan uit de belasting, of dat we hem voordeliger kunnen verkopen. Hij is na tuurlijk tweedehands". Jaap liet er zijn eten bijna voor staan. „Wat is het voor merk?" „Een Ford. Een negen en vijftiger. Enfin, je zult het straks zelf wel zien". Hennie had, als gewoonlijk, niet aan het gesprek deelgenomen. Dat nam niet weg, dat ze beduusd luisterde. Pap heeft een auto gekocht. Dus de inhoud van de envelop, die hij ter gelegenheid van zijn jubileum had gekregen, was dan toch de moeite waard geweest. Ze begreep hem onmiddellijk. Persoonlijk zou het hem weinig kunnen schelen, al kwam er nooit een auto. Maar Jaap had z'n wagentje door dat ongeluk verspeeld en al had hij er aardig geld voor terug ge kregen van de verzekering, zolang hij in dienst was, verdiende hij niet genoeg om èn een andere wagen te kopen èn hem te onderhouden. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1968 | | pagina 6