Dampo BAAYENS Bronchi letten ^yjamoidingsa cijjatans~ (dssette DO do speciaalzaak voor uw BRIL anders dan andere A'A'A'A'A WEMELDINGE KRUININGEN ft HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Nieuwe adresboekjes. Zo tussen de bedrijven door zijn ter secretarie voor eigen gebruik weer nieuwe adresboekjes gemaakt. In de vorige waren in de loop van de tijd veel veranderingen nodig. In de boekjes staan de gezinshoofden en alleenwonenden straatsgewijs vermeld. Zolang de voorraad strekt zijn de boekjes te koop voor 1,per, stuk. Bericht uit Spanje. Op donderdag 5 december wordt Sint- Nicolaas verwacht aan de kleine sluis alhier. Hij komtzoals gebruikelijk per boot. De schooljeugd zal hem en zwar te Piet bij de sluis opwachten. Op zijn beurt zal Sint-Nicolaas de scholen be zoeken. Daarna gaat hij van de jeugd naar het bejaardentehuis Vredebest. In de kleuterschool zal hij langer zijn dan gewoonlijk. De kleuters zullen dus lang van de aanwezigheid van hun grote vriend kunnen genieten. De leerlingen van de lagere scholen krijgen in het Dorpshuis een voorstelling van Ali Ben Lux. Gemeentebegroting 1969. Zoals vorige week reeds is vermeed zullen B. en W. op donderdag 28 no vember de gemeentebegroting voor het komende jaar aan de gemeenteraad aan bieden. In deze begroting is zo goed mogelijk vermeld hoe de gemeente in 1969 aan haar geld komt en hoe zij het zal uitgeven. Om te kunnen uitgeven moet je eerst weten wat je ontvangt en daarom heb ben wij eerst eens wat gebladerd in het gedeelte waar de inkomsten zijn ver meld. Wij vinden er allerlei posten. Be langrijke en voor de inwoners ook min der belangrijke. Het zal velen niet in teresseren welke bedragen er aan pen sioensbijdragen worden ingehouden of hoe groot de bijzondere rentetoeslag van het rijk in verband met de woning- wetbouw 1957 is. Andere posten zijn van meer belang. Dan vraagt men „gaan de belastingen naar boven, de leges, de rei nigingsrechten, de straatbelasting, de rioolbelasting, de begrafenisrechten, de hondenbelasting?' Het antwoord kan geruststellend zijn, B. en W. zullen voor 1969 geen voorstellen in deze richting doen. Naar de mening van de minister van binnenlandse zaken zou het wel kun nen. Deze bewindsman heeft namelijk aan de gemeentebesturen meegedeeld, dat zij alleen een extra beroep op het gemeentefonds kunnen doen wanneer de plaatselijke belastingen tot een bepaal de hoogte zijn opgevoerd. Wannéér de gemeenteraad dé door de minister gehanteerde normen zou vol gen, zouden volgens berekening van B. en W. de ontvangsten wegens straat belasting, rioolbelasting, opcenten per sonele belasting en reinigingsrechten nog met ruim 35.000,per jaar kun nen stijgen. Zolang de gemeente geen extra beroep op het gemeentefonds doet, wordt zij niet verplicht tot deze hogere belastingheffing. Het is nu voor het gemeentebestuur een afwegen van nut en offer, m.a.w. zijn er bepaalde voor zieningen die getroffen moeten worden ook al betekent dit verzwaring van de belastingdruk voordé inwoners In 1969 dus geen verhoging van plaat selijke belastingen. Praktisch ook geen verhoging van de algemene uitkering uit het geiheentefonds. Voor 1968 werd gerekend op 482.000,—. In 1969 op 488.000,Óp zo'n bedrag is een ver schil van 6.000,gering. Het is zeker niet voldoende om de stijgende uitgaven te dekken. Hoe is het dan mogelijk dat de ge meente in 1969 toch rond komt? Het antwoord zit niet in de inkomsten, maar in de'uitgaven. In 1968 stond op de be groting een uitgaafpost van 67.000,- wegens kosten van verpleging van in woners indiverse verpleeginrichtingen. Hiervan kwam 10.000,terug in de vorm van sociale uitkeringen (a.o.w.- uitkering en invaliditeitsrente) voor de verpleegde personen. Maar al met al bleef er toch een verschil van 57.000,-. In 1969 behoeft met dergelijke uitgaven geen rekening meer gehouden te wor den, omdat de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten in werking is getreden. De kosten van verpleging in erkende in richtingen als Vrederust, Ter Poorte, Ter Valcke, de Werf kampen e.d. wor den nu betaald via het Ziekenfondskan toor. De post pacht van landerijen is ge daald van 18.000,tot 10.000, Wanneer je voor 200.000,grond verkoopt is het logisch dat de pacht minder wordt. Het voor de grond ont vangen geld wordt in de gemeentekas gestort. Het wordt gebruikt voor finan ciering van diverse kapitaalsuitgaven. Op die manier behoeft de gemeente min der geld te betalen. Al bladerend noteren wij nog enkele cijfers: Secretarieleges 3.000,huur woningwetwoningen 102.338,60; leges bouwvergunningen 2.000,—; straatbe lasting 17.000,begrafenisrechten en onderhoudsrechten 9.500,rioolbelas ting 20.600,—; reinigingsrechten 18.000,opbrengst staatsobligaties 767,rijksvergoeding voor de kleu terschool 50.960,97 (de kosten van de ze school als rente en afschrijving, sa larissen, onderhoud, verlichting, ver warming, leermiddelen, enz. komen in principe geheel voor rijksrekening) huur postkantoor 3.251,grondbe lasting met opcenten 10.390,perso nele belasting met opcenten 27.600, woonforensenbelasting 2.000,hon denbelasting 1.700,diverse uitke ringen uit het gem.fonds 648.141,13. Volgende week hopen wij de uitgaven te bekijken. Burgerlijke stand. Overleden: Dirk Geismann, 51 j., echt- gen. van C. E. Römke. Huwelijksaf kondigingFerdinandus Jan de Kraker, 21 j. en Adriana Hoo- gendoorn, 19 j. te Kloetinge. Gevonden voorwerpen. Gevonden een koplamp (vermoedelijk van tractor). Dankdienst. In de Ned. Herv. kerk werd woens dag de dankdienst gehouden, waarbij een fruitaktie was georganiseerd door jon geren uit de gemeente samen met een commissie uit de Kerkeraad. De ge meenteleden hadden allen wat fruit ge bracht, wat door de jongeren werd ver pakt in fruitmandjes. Ongeveer 180 zakjes werden tijdens de dienst uitge reikt en door de gemeenteleden wegge bracht. Aan deze dienst, die werd geleid door Ds. K. Venama, werd medewerking verleend door een klein kinderkoortje onder leiding van mej. H. van Stel. Het orgel werd bespeeld door dhr. C. Phi- lipse, waarbij dhr. J. Wisse uit Kapelle als trompetist medewerking gaf. Zangdienst. Zondagavond zal er in de Ned. Herv. kerk een zangdienst worden gehouden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Kerkkoor, dat in deze dienst zal zingen. Verder zal zingen het jon genskoor uit Goes. De dienst begint om 5 uur. Vaardigheidsproeven. Door de gymnastiekvereniging W.I.K. werden de vaardigheidsproeven afgelegd door de meisjes A en B en de dames 2e graad onder leiding van mej. M. van de Plasse en de dames 3e graad onder lei ding van dhr. C. Korstanje. De jury werd gevormd door dhm. De Bel en Van Weele; de telcommissie werd ge vormd door dhm. P. Verschuure en L. M. Zuydwegt. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes A: Dina v. d. Jagt, 49.2 pnt.; Mar ja de Rijke, 48.8 pnt.; Coby van Stel, 48.6 pnt.; Matty Korstanje, 48.2 pnt.; Diny Dagevos, 48 pnt.; Yvonne Dagevos, 47.8 pnt.; Ida de Schipper, 47.8 pnt.; Heieen van Stel, 47.6 pnt.; Janny Hamelink, 47.2 pnt.; Akrj v. d. Plasse, 47.2 pnt.; Tonny v. d. Plasse, 47.2 pnt.; Ria Bron, 47 pnt.; Paula Laven, 47 pnt.; Marjan Bolle, 46.8 pnt.Annemieke Eek- hardt, 46.6 pnt.; Gerda Weststrate, 46.6 pnt.; Ineke Bout, 46.4 pnt.; Adrie Mey- aard, 46.4 pnt.; Andrea van Veen, 46.4 pnt.; Mar ja Gijssel, 46.4 pnt.; Ineke Eyke, 46 pnt.; Willy de Leeuw, 46 pnt.; Bourina v. d. Male, 44.8 pnt.; Coby v. d. Vliet, 44.8 pnt. Afgewezen 2. alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN Meisjes B: Toos Jeremiasse 48.4 pnt.; Marjan Weststrate, 48.4 pnt.; Riet Moel- ker, 48.2 pnt.; Elly Schouwenaar, 47.2 pnt.; Addy Dagevos, 47.2- pnt.; Erna Wedekind, 47.2 pnt. Dames 2e graad: Marja Bruinooge, 50.4 pnt.; Janny Zuydwegt-van Oosten 49.8 pnt.; Willy Kole 49.4 pnt.; Lia Bruinooge, 48.6 pnt.; Mary Gijssel, 482 pnt.; Tiny Mieras, 47 pnt.; Lonnie Schouwenaar, 47 pnt.; Tonia van Nim- wegen, 45.6 pnt. Dames 3e graad: Hanny Vleugel-van Stel, 52.2 pnt.; Matty Hamelink-West- strate, 51.4 pnt.; Lien Zuydwegt-Schou wenaar, 50.6 pnt.; J. Dieleman-Verhage, 50.2 pnt.; Leuni Adriaanse-Dekker, 49.6 pnt.; Suzan Gijssel, 48.6 pnt.; Marie Je- remiasse-van Stel, 48.4 pnt. Lien Zuydwegt-Schouwenaar slaagde voor de 8e maal en komt dus in aan merking voor de gouden Bondsspeld. Voetbal. Wemeldinge II behaalde op Rillandia II een overwinning van 0—4, wat hen stevig op de bovenste plaats zette van de ranglijst. Zij staan met alle gewon nen wedstrijden zeer goed om kampi oen te worden. Maar er moeten nog ve le wedstrijden gespeeld worden. Wemel dinge I hield thuis tegen Zeeland Sport 1 punt over, die ook welkom was. Zij blijven momenteel in de middenmoot zit ten. In de laatste minuut van de eerste helft maakte Zeeland Sport door De Rijke 01. Het duurde tot de 35e mi nuut in de tweede helft eer Dekker er een gelijk spel van kon maken. Vergadering. In de gehouden vergadering van -de vereniging voor christelijk onderwijs aan schipperskinderen deelde dhr. A. Veér- hoek, onder wiens leiding de vergade ring stond, mede dat de vereniging 30 jaar bestaat, bij welk feit hij stil stond en in enkele woorden het werkher dacht dat in deze dertig jaar is gebeurd. In deze vergadering werd „ook stil ge staan bjj het recente overlijden van de voorzitter, dhr. J. Florusse. Verder werd in deze vergadering het reglement ge wijzigd, n.l. de bepaling dat de bestuurs leden sléchts zitting mogen hebben in het bestuur tot hun 70ste jaar. Dhr. A. W. Deurwaarder werd als nieuw be stuurslid gekozen. Nadat dhr. J. v. d. Berge, hoofd der schippersschool, enkele schoolzaken had behandeld, werden door dhr. J. Verduin, onderwijzer aan de school, dias vertoond. Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar vergade ring in het dorpshuis onder leiding van mevr. Eckhardt-Dominicus. Als spreek ster was deze avond aanwezig mevr. Van Hees-Cino uit Amstelveen, die met haar verzameling poppen in klederdracht uit heel Nederland veel belangstelling oogstte. Tentoonstelling. In het Kerkelijk Centrum zal zater dag 30 november 's middags een ten toonstelling met verkoping worden ge houden door het Ned. Rode Kruis, van de door de bejaarden gemaakte hand werken alsmede door invaliden en zie ken vervaardige artikelen, wat gemaakt is onder leiding van vrijwillige welfare werksters van het Rode Kruis uit de afdeling Zuid-Bevèland oost: Opbrengst verkoping. De opbrengst van de verkoopmiddag gehouden door de Ned. Herv. vrouwen vereniging Dorcas, welke gehouden werd. in het Kerkelijk Centrum, bedroeg 1917,22. Geslaagd. Dhr. J. P. J. van Nimwegen slaagde kort geleden voor het vakdiploma wo- ninginriehtingsbedrijf. Hij was de jong ste deelnemer aan de examens en heeft de 3-jarige cursus in 2 jaar doorlopen. Proficiat! ALOM BEKENDE Ruime' sortering monturen 'de eenvoudigste als In I meest luxuèuse uitvoe ring Prïma afwerking Vlotte service K U de V Raadsvergadering^ Het uitbreidingsplan Hansweert-oost ondergaat grote vertraging doordat géén overeenstemming kan worden be reikt met dhr. W. Menheere over de aankoop van een perceel grond. De on derhandelingen zijn vastgelopen door de onredelijke eisen flie door de. verkoper worden gesteld. Nu moet een onteige ningsprocedure volgen en hierdoor wordt het plan minstens een jaar vertraagd. De bedoeling is de Julianastraat door te trekken tot aan de Kanaalweg en de langs deze weg gelegen sloot te dem pen. Voor dit laatste project zou Rijks waterstaat het zand leveren, maar dit kan nu ook wel eens op moeilijkheden gaan stuiten. Aldus het antwoord van burgemeester A. Schipper op de vraag van dhr. C. Slabbekoorn (P.v.d-.A.) in de raadsvergadering van vrijdagavond j.l. De muziekgezelschappen E.M.M. en Scheldegalm kregen een Sint-Nicolaas- surprise aangeboden. Het restant van de destijds aan deze verenigingen ver strekte leningen wordt kwijtgescholden met de stem van dhr. J. van den Berge (S.G.PA tegen. Dit .is voor onze muziek korpsen een vermindering van de finan ciële lasten van resp. 3600,en 2600,Voor de tijdige aflossing van hypotheek en betaling rente voor de bouw van. 8 bejaardenwoningen in Hans- weert werd een garantie verleend van 245.000,De verlenging van de erf pacht van een perceel grond aan F. Nieuwenhuize rieppij dhrn. C. Slabbe koorn, P. Poldernian en J. Griepr de vraag op waarom deze pacht slechts voor drie jaar wordt verlengd. Heeft men hiermee vooropgezette bedoelingen en kan djt de uitoefening van het be drijf door de betrokkene niet schaden? Volgens de voorzitter is dit beslist niet de bedoeling van .deze overeenkomst. Tot leden van de mstelling voor Maat schappelijke Zorg werden herkozen de heren A. Schipper en J. van Balle- gooijen. Tot lid en plaatsvervangend lid van de bestuursschool Zeeland werden resp. dhrn. C. de Visser en A. M. West- veer herkozen. Voor 1969 werd bij de Bank voor Ned. Gemeenten een lening aangegaan van 460.000, Gymnastiekvereniging K.W.V. Aan de vaardigheidsproeven 1968 na men in totaal 83 leden deel. Hiervan werd slechts één kandidaat afgewezen. Het hoogst aantal punten, n.l. 42, werd behaal^ door Jenny v. d. Molen. Zij kreeg dan ook de beker. Proficiat! Schaaknieuws. Voor de onderlinge competitie van de schaakclub „De Zwarte Dame" vonden de volgende ontmoetingen plaats: D. H. van SandrjkH. van Iwaarden 01J. W. HasmanJ. P. A. Stevense 10; W. ZuydwegA. v. d. Broeke 10; J. Ver- haagen—J. Quakkelaar 10; Mevr. v. d. Kallen—L. H. v. d. Kallen 01; B. CokJ. van Oosten 10; J. Jansen caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50 Theo Minnaar 10; H. van Iwaarden K. Kuiper 01; M. van GastelW. Zuydweg 01; L. PoleyB. Cok 10; L. H. v. d. KallenW. Karelse 10; J. Verhaagen—J. W. Hasman 10; H. van IwaardenA. v. d. Broeke 01; J. van OostenK. Kuiper 01. Ouderavond o.l, school. In Kaj Munk werd een zakelijke ouderavond gehouden van de o.l. school alhier. De voorzitter der oudercommissie heette de aanwezigen, o.w. wethouder J. Lako "en Ds. B. van der Lelie, harte lijk welkom. In de kascommissie werden gekozen dhrn. M. J. Willemstein en J. G. de Fauw. In het bestuur werden de heren C. Slabbekoorn en J. Geluk her kozen. Daarna nam het hoofd der school dhr. Boon het woord. Op de hem eigen humoristische wijze deed hij verslag van wat er zich alzo in 1968 in en om de school had afgespeeld. Enkele medede lingen omtrent het te houden Sint-Nico- laasfeest voor de kinderen volgden nog, terwijl tevens een punt van bespreking was de contact-kijkavond. Een klein deel der ouders wilde dit als tot nu toe voor Kerstmis gehandhaafd zien. Anderen vonden het geen bezwaar deze avond naar het voorjaar te verplaatsen. Bij de rondvraag bleek dat het grootste deel der ouders toch liever een persoonlijk kort gesprek met het onderwijzend per soneel heeft. Dit wordt nog nader be keken. In de pauze werd een grote ver loting t.b.v. het ouderfonds gehouden. Na de pauze kon men nog genieten van een prachtig programma van kleuren- geluidsfilms, gepresenteerd door De Chevrom (Caltex). Eerder op de dag werden deze films ook vertoond voor de leerlingen der klassen 3, 4, 5 en 6. Dhr. Slabbekoorn dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en sloot de avond. Intocht Sint-Nicolaas. Zaterdagmiddag te 4 uur arriveerde Sint in een gesloten auto te Hansweert- west. Voorafgegaan door Scheldegalm begon hij aan zijn officiële rijtoer door het dorp. De met bakken uit de hemel vallende regen kon de meeste jonge en ook oudere inwoners van Hansweert niet deren, want ondanks het feit dat de weergoden niet meewerkten, was er een goede belangstelling en een prima, zij het dan natte stemming. In de namid dag bracht de Sint nog een bezoek aan de vogeltentoonstelling van De Nachte gaal in de zaal „Zeelandia". Weekenddienst doktoren. Tijdens het weekend van 3$ november en 1 december zal Dr. P. Allewrjn uit Kruiningen de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Kruiningen, Waarde, Krabbendijke en Rilland-Bath verzor gen. Hij is telefonisch te bereiken on der nummer (01130) 1566. Voetbal. Weer en weder dienend zal Hans- weertse Boys a.s. zondag binnen de krijtlijnen aantreden tegen het le elftal van H.V.V. uit Hulst. Afgelopen zon dag werd niet gespeeld i.v.m. afkeuring van het terrein. De Boysmannen heb ben nu voldoende rust gehad om zich wellicht te revancheren van de zo sma delijke nederlaag welke zij te Hulst hebben moeten incasseren. Zij zullen daarvoor echter dan toch geheel ander voetbal moeten spelen. BIJ VERKOUDHEDEN Bejaardenmiddag. De gezamenlijke vrouwenverenigingen gaan voor de bejaarden een gezellige middag organiseren. Deze zal plaats vinden op vrijdag 29 november a.s. te 14 uur in het dorpshuis „Kaj Munk". Vogeltentoonstelling. Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft de vogelvereniging ,,De Nach tegaal" alhier een vogeltentoonstelling gehouden en wel op zaterdag en zon dag j.l. De expositie vond plaats in de zaal „Zeelandia", waar ca. 120 vogels met verschrikte oogjes naar de bezoe kers loerden. Burgemeester Schipper opende zaterdagmiddag de tentoonstel ling. Hij zei o.m. veel respect te hebben voor deze vorm van vrije tijdsbesteding. Na deze toespraak speldde de voorzitter der vereniging, dhr. T. Hoekstra, de burgemeester het clubinsigne op, waar mee hij tot grote verrassing als erelid werd opgenomen. De tentoonstelling maakte een verzorgde indruk. Ongetwij feld droeg daartoe bij de bloemen- en plantenshow van dhr. J. Sonke. Deze zeer goed bezochte tentoonstelling sloot zondagavond 10 uur. De prijzen, bestaan de uit bekers, medailles en standaards werden als volgt toegekend. Kanaries (eigen kweek)Kampioen W* J. Slabbekoorn, 89 pnt. le, 2e en 3e pi^js J. Domamnchet met resp. 83, 88 eri 88 pnt.; 4e prijs T. Hoekstra, 87 pnt. Kanaries (open klas): 1. J. Domman- chet, 88 pnt.; 2. E. Stobbelaar, 88 pnt.; 3. W. Slabbekoorn, 88 pnt.; 4. J. Dom- manchet, 87 pnt. Tropen (eigen kweek): Kampioen T. Hoekstra, 88 pnt. 2, 3 en 4 W. van Vossen. Tropen (open klas): 1 en 2 T. Hoek stra; 3. J. Dommanchet; 4. E. Stobbe laar. Grote parkieten (open klas): 1. T. Hoekstra; 2. M. Eversdijk; 3. J. Blom- aard; 4. K. van Eenenaam. Bastaarden (eigen kweek): 1. Ch. van Loon. Bastaarden (open klas): 1. Ch. van Loon. Stam (grote parkieten): le en 2e prijs T. Hoekstra. Stam (kanaries): le en 2e prijs G. Nagelkerke. Derbyring no. 07 bondsmedaille W. Slabbekoorn. Algemeen kampioen bonds- kruis W. Slabbekoorn. poestdrank in tabletvorm.95ct Raadsvergadering. In de maandagavond gehouden ge meenteraadsvergadering werd bekend, dat er volgend jaar een fors bedrag aan bouwleges in het laad je komt van 75.000,— als gevolg van de Schelde— Rijnwerken, die Rijkswaterstaat nu laat uitvoeren. Ze vormen de 3 promile bouw leges voor de woningen, het kantoor, werkgebouwen en het sluizencomplex, die in het kader van de ScheldeRijn verbinding op Rillands grondgebied op getrokken worden en 25.000,— kos ten. Uit de toelichting bij die begro tingswijziging bleek, dat in mei '69 een definitieve bouwaanvrage van Rijkswa terstaat te verwachten is. Tot heden be vatte de begroting 1969 aan inkomsten uit bouwleges een bedrag van 1500,—. Tentoonstelling „Zanglust". De vogelvereniging „Zanglust" hield j.l. vrijdag en zaterdag haar tentoon stelling in het dorpshuis. Er waren 115 inzendingen. De uitslagen waren: Kampioen kanaries EK: R. v. Wins- berghe (88 pnt.). Hij behaalde verder nog een le prijs, acht 2e prijzen en 4 x een 3e prijs. J. v. d. Maas behaalde in deze klas 2 x een 3e prijs. In de klas kanaries OK werd Van Winsberghe eveneens kampioen met een zalmkleurige kanarie (88 pnt.). Hij sleepte hier ook de le prijs in de wacht (88 pnt.). De 2e prijzen gingen naar J. v. d. Griek-Eversdijk en J. A. M. Boon man (2 x). De 3e prijzen waren voor Boonman', J. Moerland en L. de Wilde (3 x). Tropische vogels EK: le prijs P. Jere miasse. D. J. Jeremiasse behaalde in de OK- klas een le en een 2e prijs. Zijn staal- vink werd met 88 punten kampioen. De 2e prijs ging naar M. v. d. Berge. De 3e prijzen gingen naar J. v. d. Griek- Eversdijk, J. Moerland en P. Jeremiasse. Parkieten: Kampioen OK A. J. J. van Hoorn (88 pnt.). Hij behaalde eveneens de le prijs. Bastaarden: EK kampioen J. Zuijd- wegt (88 pnt.). Hij behaald tevens de le prijs en 2e maal de 2e prijs. Bij de bastaarden OK ging de 2e prijs naar P. Jeremiasse. Burgemeester Jobse reikte de prijzen uit. Krabbendijke IKloetinge I. Zaterdagmiddag trad Krabbendijke I in het veld tegen Kloetinge I, dat in een fel tempo begon, doch dit niet kon bolwerken. In de 30e minuut scoorde Huiskes voor Krabbendijke. Na eerst 2 man gepasseerd te hebben scoorde hij uit een moeilijke hoek. Kloetinge nam het initatief over en wist door Van Cobben op gelijke hoogte te komen. De kans om een voorsprong te nemen uit een toegekende penalty werd door kee per Kriekaard teniet gedaan door de bal uit de benedenhoek te stompen. Na de thee werd het spel slechter en het moeilijk bespeelbare veld en de weers omstandigheden droegen er ook niet toe bij om aantrekkelijk voetbal te zien. J. Poortvliet scoorde uiteindelijk nog een keer voor Krabbendijke, zodat weer 2 punten bij het totaal gevoegd konden worden. De B'tjes wonnen met 180 en het tweede won met 72 van Kloetinge V. Opbrengst collecte. De Klaprooscollecte ten bate van het Nederlands Oorlogsgraven Comité heeft in deze gemeente 102,50 opgebracht. N.C.V.B. Op 20 november hield de N.C.V.B. haar maandelijkse bijeenkomst. Dhr. A. Boelens uit Vught hield een inleiding over het werk van het Nederlands Bij belgenootschap in Afrika. Zijn leuze was: „Het oude woord in een jonge staat". Hij illustreerde zijn lezing ook met dia's uit Kameroen en muziek van de Afrikaanse cultuur. De presidente, mej. P. van Hekken, sprak na afloop mevr. Mallekote-Nieuwenhuize toe bij haar afscheid als bestuurslid. Er werd nog niet voor een nieuw bestuurslid ge stemd. In het Cultureel Centrum wordt op 18 december voor de bejaarden een kerstmiddag georganiseerd en de da mes komen zelf 's avonds bijeen.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2