s*^ijjatvddingse ^(jjctens- BAAYENS r anders dan andere WEMELDINGE KRUININGEN OO de speciaalzaak voor uw BRIL HANSWEERT ft A'A'A'A'A RILLAND -BATH Kft^Dampo KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE iUfaardigha Ijsbaan. Enkele dagen geleden hebben B. en W. met het bestuur van de ijsvereni- ging uitvoerig "gesproken over de maat regelen, die nog getroffen moeten wor den. om in het komende winterseizoen, bij vriezend weer, te kunnen schaatsen. Zoals bekend is in de afgelopen maan den de speelwei aan de Oranjeboom straat door de Kon. Ned. Heidemaat schappij voorzien van een ondergrondse plasticlaag. Hierdoor kan het water op het terrein gehouden worden. Door het slechte zomerseizoen kon de Heidemaatschappij het nieuwe graszaad maar laat inzaaien. Het jonge gras is nu boven de grond en daarom wil men zo lang mogelijk wachten om de baan onder water te zetten. Aan de andere kant zou het ijsclubbestuur toch graag in de komende winter gelegenheid tot schaatsen geven. Het gemeentebestuur kan deze wens begrijpen en heeft daar om toestemming gegeven al deze win ter water op de baan te brengen. Welk soort water dit zal worden is nog een vraag. Water uit de waterleiding is goed, maar duur. Men zou per seizoen voor een kleine duizend gulden water nodig hebben. Bovendien kan men het niet altijd en onbeperkt afnemen, want dan zou de watervoorziening voor de particuliere woningen wel eens eventjes in de knel komen. Het bestuur van de ijsclub heeft daar om het plan geopperd om een Norton- pomp te laten slaan. Men verwacht in de omgeving van de Oranjeboomstraat voldoende grondwater. Er zijn tuinders, die op dezelfde manier het water voor hun bedrijf oppompen. Het gemeentebe stuur zal een proefboring laten uitvoe ren om te zien of er werkelijk voldoen de grondwater is. Als het plan zou luk ken zal de post „water" aanmerkelijk lager zijn. Het ijsclubbestuur heeft ook plannen om op de speelwei een schuurtje te plaatsen. Er zijn diverse materialen, die opgeborgen moeten worden, zoals kap stokken, banken, bezems, enz. Eén der bestuursleden heeft een veegmachine ge bouwd, waarmee de baan kan worden geveegd. Al deze spullen moeten een goed plaatsje hebben. In het seizoen heeft men ook een „hoofdkwartier" no dig, voor de verkoop van kaartjes, de bediening.jKan de. platenspeler voor een stukje muziek en eventueel de verkoop van kleine consumpties. Men zal op de speelwei voor dit schuurtje een goede Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur plaats zoeken. Aan de PZEM zal worden gevraagd een plan op te stellen voor verlichting van het terrein. Een dergelijke verlich ting is niet alleen nuttig voor de schaat senrijders, maar ook voor andere evene menten, die in de zomermaanden op de speelwei kunnen worden georganiseerd, b.v. een taptoe of een uitvoering van de gymnastiekvereniging. Het aanbrengen van een tijdelijke verlichting is altijd nogal een heel karwei. Een blijvende verlichting zou daarom wel erg aantrek kelijk zijn. Bomen. Hoge bomen vangen veel wind. Kleine jonge bomen hebben vaak te lijden van de snijkunst van de jonge inwoners van Wemeldinge. Het is zo verleidelijk als je pas een nieuw mes hebt gekregen en je ziet een mooi gaaf plekje op een boomstam, om daar voorzichtig je naam in te kerven. Dan schiet je mes wel eens uit en dan merk je. dat je die schil zo mooi van de boom kunt pellen. Later merk je dat de boom dood gaat. Dan moet het gemeentebestuur weer een nieuwe boom kopen en kan de ge schiedenis opnieuw beginnen. Ook op het Dorpsplein zijn bomen geplant. Het nu nog kale plein zal door deze bomen mooier kunnen worden. Er zijn bomen doodgegaan omdat de grond niet deugde. De slechte grond is uitge graven en vervangen door goede. Hope lijk zullen de nieuwe bomen, die geplant worden wel groeien. Er zijn echter mensen, vermoedelijk jonge, die vinden dat er op het Dorps plein te veel bomen staan. Zij hebben in deze bomen een ring gesneden en dus deze bomen vernield. Op zo'n manier zal het lang duren voor er op het Dorps plein flinke bomen staan, terwijl wij eigenlijk zouden willen dat op het plein de bomen juist hard zouden groeien. Mogen wij een beroep doen op de jeugd om bomen en andere eigendommen te ontzien en op de ouders en opvoeders om de jeugd hierop te wijzen en zoveel mogelijk begrip voor de situatie bij te brengen Burgerlijke stand. Huwelijksafkondiging: Cornelis Pie- ter Visser, 23 j. en Wilhelmina Pieter- nella Nousse, 22 j. te Kloetinge. Gevonden voorwerpen. Gevonden een sleutel. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Wij maken de inwoners van Wemel- j dinge er op attent dat wij de heer j W. Nieuwdorp, Wilhelminastraat 12, j j telefoon 497, bereid hebben gevon- j j den voor ons als agent/bezorger van j I „De Scheldebode" op te treden. Wij mogen u verzoeken voor te j plaatsen advertenties met hem con- I I tact op te nemen; ook nieuwe abon- j j nees kunnen zich bij de heer Nieu^f- j j dorp opgeven. j Onze nieuwe agent/bezorger harte- I lijk bij u aanbevelend, j „De Scheldebode" j Voetbal. Zaterdag speelden Wemeldinge I en II tegen Nieuwdorp I en II. Nieuwdorp bleef in beide wedstrijden baas over Wemeldinge. Ons tweede elftal verloor met 14, het eeerste met 25. Ver- schuure maakte beide doelpunten voor Wemeldinge. De spelers van Nieuwdorp wierpen veel meer strijdlust op het veld dan de spelers van Wemeldinge, welke het op een enkele uitzondering na wel geloven. Een sportief gespeelde wed strijd met de sterkste ploeg als over winnaar. Tentoonstelling. Zaterdag a.s. houdt de postduivenver eniging „De Postduif" een grote ten toonstelling in het Dorpshuis. Bij deze tentoonstelling zal de attraktie rad van avontuur weer aanwezig zijn. Verkoopmiddag. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging houdt zaterdag a.s. haar verkoopmiddag en -avond in het Kerkelijk Centrum, waar zij de zelf gemaakte goederen en ontvangen artikelen zal verkopen. Ook zal een attraktieve stand worden op gezet en zal er een grote verloting wor den gehouden. Jeugdvaardigheidsproeven W.I.K. In 't gymnastieklokaal aan de Dorps straat werden de jeugdvaardigheidsproe ven afgelegd door leden van W.I.K. Er namen 68 leden deel, waarvan 2 werden afgewezen. Als jurylid was aanwezig mevr. C. Kakebeeke uit Kapelle. De uit slag was: Meisjes proef A: Helma van Stel, Dia Vleugel, Janny Bolle, Cora Ruis- sen, Margriet Otte, Lenny Bras, Helma Jansen, Trudi Klop, Alie Groendijk, An- ja Jeremiasse, Ria Hoek, Lia Hamelink, El ja Knook, Carla Heynsdijk, Tea Weststrate, Brigitte Burger, Leny Zuid- weg, Hannie Vleugel, Wilma Flipse, An ja Hoekman en Jannet van Stel. Meisjes proef B: Joke Ridderhof, Han- neke Dagevos, Lida Ruissen, Coby de Leeuw, Trudy Klop, Els van Dijk, Lon- neke Drink waard, Mar ja van Stel, Willy van Vossen, Anja Beenhakker, Elsbeth Vermaire, Matty Burger, Ria Ruissen, Bieneke Groendijk, Coby Hamelink, Nel- leke Ruissen, Marleen Bras, Elly de Neef, Marjan Hubbers en Katrien van Stel. Meisjes proef C: Tiny Hollestelle, Mia van Es, Coby Houtekamer, Gerda van Oosten en Marja Beenhakker. Jongens proef A: Johan Dagevos, Jan de Neef, Rinus Neels, Jacob Pekaar, Jan Laven, Dick Hamelink, Foort Wis se, Piet Versluis, Piet Scheffers, Tonie Nousse en Leen Wisse. Jongens proef B: Jo Scheffers, Bart van Harten, Jacob Schouwenaar, Pieter Dieleman, Ad Zuydwegt, Johan Vleugel, Bram Hoogesteger, Kees Lindenbergh en André Bruinooge. Collecte. De Klaprooscollecte heeft alhier op gebracht 240,10. Raiffeisenbank. Bij de raiffeisenbank alhier werd in de maand oktober aan spaargelden ge stort tot een bedrag van 270.649,91 en terugbetaald tot een bedrag van 176.872,28. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 6.978.552,07. Er wer den in november 28 nieuwe spaarboek jes uitgereikt. Groene Kruis. De afd. Wemeldinge van het Groene Kruis hield haar algemene vergadering in het Dorpshuis. De opkomst was niet bijzonder groot. De begroting sloot met een tekort van 300,Bij de bestuurs verkiezing Werden herkozen dhrn. A. P. Schouwenaar en P. Sonke. Tot uitbrei ding van het bestuur werd besloten. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de dames Hout-Stobbelaar en Florusse- Blankenburg. Na de pauze werd door mej. E. Voorbergen een causerie ge houden, verduidelijkt met dia's, over het onderwerp „Rondom de geboorte". Schaken. Afgelopen zaterdag speelde De Zwar te Dame zijn tweede wedstrijd in de Zeeuwse schaakcompetitie tegen Het Paard te Sas van Gent. Deze wedstrijd werd met 4%3% door onze spelers gewonnen. De gedetailleerde uitslag is: T. BletekC. M. Jansen 01; V. v. d. BosscheJ. W. Hasman 01; J. Ver- bruggeW. Zuidweg x/2A. Meeuse J. Verhaagen 10; W. CardonJ. P. A. Stevense 10; H. ClaessenJ. van Oosten 01; J. van WuldenL. H. v. d. Kallen 01; W. GarskampM. van Gastel 10. Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: J. W. HasmanL. Poleij 10; Theo Minnaar Mevr. v. d. Kallen 10; J. Karelse W. Karelse 01; J. van OostenW. Zuydweg 01; M. van GastelJ. Ka relse 01; Theo MinnaarJ. Quakke- laar 01; A. v. d. BroekeJ. Verhaa gen 10; B. CokW. Karelse 10; L. PoleijJ. P. A. Stevense 01; J. Ka relseM. van Gastel 10H. v. Iwaar- denB. Cok 01; W. KarelseM. van Gastel 10; J. P. A. StevenseB. Cok 01; Theo MinnaarMevr. v. d. Kal len 01; A. v. d. BroekeL. H. v. d. Kallen 01; W. ZuydwegJ. Karelse 10; J. QuakkelaarJ. v. Oosten 01. Biljarten. Een merkbare spanning was er vrij dagavond duidelijk aanwezig toen De Korenbeurs haar vierde nederlaagwed strijd speelde tegen Thalia uit Hans- weert. De spanning bereikte zijn hoogte punt toen in de laatste partij moest wor den uitgemaakt wie winnaar zou worden van deze wedstrijd. De Korenbeurs wist haar verworven voorsprong vast te hou den en zegevierde met 305 tegen 302 punten. Zondag ging De Korenbeurs op be zoek bij Walsoorden. Tegen deze sterke club was De Korenbeurs op papier kansloos, maar dat de praktijk het te gendeel kan bewijzen, bleek wel toen de eindstand bekend gemaakt werd. De Korenbeurs won wederom, met 368 te gen 328 punten. Na vijf gespeeld wed strijden van Walsoorden staat De Ko renbeurs in dat toumooi aan de leiding. Vrijdagavond 22 november om half acht speelt De Korenbeurs tegen Kloe tinge. Opbrengst collecte. De collecte ten J^ate van de NOVIB heeft in de gemeente Kruiningen 703,35 opgebracht. Jo stopt er mee. Jo de Roo heeft zijn contract met Willem II niet verlengd. Hij is van me ning dat het werk, verbonden aan de exploitatie van „De Schelp" niet is te combineren met zijn taak als beroeps renner. Het is niet nodig om hier zijn successen als wielrenner te herhalen, deze zijn genoegzaam bekend. Wij wen sen De Roo minstens zoveel succes toe in zijn exploitatie van „De Schelp". Duivententoonstelling. De postduivenvereniging „De Vrij heidsduif" heeft voor zaterdag 16 no vember a.s. een tentoonstelling uitge schreven. Deze tentoonstelling wordt gehouden in „Ons Dorpshuis" en is van af 's middags 4 uur gratis voor het pu bliek toegankelijk. Er zullen meer dan 400 duiven te bezichtigen zijn. Verder zullen 's avonds het rad van avontuur en de schiettent voor een attractieve af wisseling zorgen. ALOM BEKENDE Rufme sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Vrouwenbond voorlichtingsavond. Het bureau Voorlichting merkartike len heeft op initiatief van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging een voorlichtings avond over merkartikelen gehouden in het dorpshuis „Kaj Munk". Naast de leden van deze vereniging waren tevens de leden van het r.k. vrouwengilde op deze avond aanwezig. De laatste dames hadden t.g.v. deze avond hun zaal dis ponibel gesteld. De voorzitster van de Herv. vrouwenvereniging, mevr. B. van der Lelie- van Esterik opende de bijeen komst met een welkomstwoord. Daarna kreeg dhr. Douwstra het woord, die aan de hand van dia's op plezierige wijze een explicatie gaf van een excursie langs 12 bekende fabrieken. Na de pauze volg de er een quiz, waarvoor leuke prijzen beschikbaar waren. Mevr. v. d. Lelie sloot de avond af met een dankwoord tot dhr. Douwstra voor diens gezellige verzorging van deze avond. Opbrengst collecte. De busjesaktie voor de stichting Kin- derzorg te Middelburg heeft over de maand oktober alhier een bedrag van 59,84 opgebracht. Klaprooscollecte. De Klaprooscollecte heeft alhier dit jaar opgebracht de som van 119,18. Muzieklee rlin gen. De koninklijke harmonie Scheldegalm heeft opnieuw een aantal leerlingen kun nen aannemen. Er zijn vier leerlingen klarinet ingeschreven terwijl er zich drie gegadigden gemeld hebben voor het koperwerk. Ook voor ouderen die reeds eerder muzikant geweest zijn en om welke reden dan ook deze aktiviteit heb ben gestaakt, staat de deur van het re petitielokaal nog steeds geheel open. Weekenddienst doktoren. Op zondag 17 november a.s. zal voor de plaatsen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen en Rilland-Bath de dokters- dienst waargenomen worden door Dr. de Bey, Hansweert, tel. (01131) 1344. K.V.P.-vergadering. Zondagavond te 19.30 uur zal in de zaal „Thalia" de plaatselijke afdeling der K.V.P. een vergadering beleggen. Hierop zal wethouder E. A. Suy een na dere uiteenzetting geven, en dit op veler verzoek, van de te verwachten sanering van het dorp Hansweert. Ook niet-leden caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50 zijn welkom. Ongetwijfeld belooft dit een interessante avond te worden waar op het perspectief van het dorp Hans weert wordt uitgelegd aan de hand van tekeningen en verklaringen. Feestavond. In het parochiehuis aan de Kerklaan werd uit dankbaarheid voor diegenen die zich bijzonder hebben ingezet om het eeuwfeest van de Hansweertse parochie tot een waarlijk groot succes te maken een feestavond gehouden. De belangstel ling hiervoor was, zoals vrijwel gebrui kelijk voor avonden van die aard, bijzon der goed. Er heerste bij koffie en enige versnaperingen een feestelijke stem ming. Diep in de voornacht zijn de al- lerlaatsten huiswaarts gekeerd. Aan de ze avond kan, evenals aan het eeuw feest, met dankbaarheid en vreugde te ruggedacht worden. Dansavond. De v.v. Hansweertse Boys heeft za terdagavond in de zaal „Zeelandia" een dansavond gehouden. De belangstelling hiervoor was zeer goed. Het dansorkest „The Variants" wist van het begin af aan de stemming erin te krijgen en dit tot het eind toe te handhaven. In de zaal werd tevens een loterij gehouden, terwijl enkele dagen voordien huis aan huis loten waren verkocht. Zowel dans avond als loterij mogen geslaagd wor den genoemd. Voetbal. Opnieuw is het eerste elftal van de Hansweertse Boys er niet in geslaagd op eigen veld zelfs maar één punt te bemachtigen. In de wedstrijd tegen een sterker spelend Renesse moesten zij ver diend het onderspit delven met een 25 nederlaag. Het begon zo hoopvol: J. van Eijkeren wist de thuisploeg op een 10 voorsprong te brengen. De gasten wis ten nog voor de rust te scoren zodat na de rust de wedstrijd weer geheel open lag. Het was Dijkman die Hansweert op een 2—1 voorsprong wist te brengen, doch kort daarop wisten Regas, Van der Hoek en Kooman opnieuw het doel van de Boysmannen te doorboren. Hansweert bezet nu in de vierde klas H na 7 wedstrijden de vierde plaats van onderaf gerekend, met nog slechts vier punten. Er zal toch echt wat moeten ge beuren zo men in deze klas zich wil handhaven. Aankomst Sint-Nioclaas. Wij kunnen de kinderen van Hans weert reeds mededelen dat van welinge lichte zijde wordt bevestigd dat de Sint op zaterdag 23 november a.s. een of ficieel bezoek aan Hansweert zal bren gen. Op 30 november a.s. zal de oude bisschop nogmaals de kinderen geden ken door ter gelegenheid van zijn dan a.s. verjaardag een feestmiddag te or ganiseren. Nadere mededelingen hier omtrent konden ons nog niet worden verstrekt. Geslaagde bazaar. De vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag gehouden bazaar voor het Groene Kruis in het dorpshuis „Luctor et Emergo" heeft een bedrag van meer dan 10.000,opgebracht. De voorzit ter, Dr. J. A. Kamps, sprak na afloop dankwoorden tot ieder die hieraan mee had geholpen. Raadsvergadering. Dinsdag 12 november vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester Cnossen. Een ieder stemde in met het voorstel een geldlening van 350.000,aan te gaan. Het voorstel tot wijziging van de bouwverordening werd ook aangenomen, waarbij alle ge bouwen waarin zich meer dan twee wo ningen bevinden, waarvan de hoofd woonkamer 5 meter boven de begane grond ligt, schuilplaatsen zullen krijgen. Er werd veel gediscuseerd door de raadsleden rrlet de burgemeester over het voorstel tot goedkeuring van een wijziging van de salarisverordening voor het personeel van de stichting Bejaar denzorg. Hierbij werd gevraagd een ho ger loon voor de directrice en de meis jes van het bejaardentehuis. Dhr. Mar- kusse merkte op dat zij bijna 24 uur in de weer waren. Er werd gestemd en met 7 stemmen voor en 4 tegen werd het voorstel aanvaard. Als lid van het alge meen bestuur van de schoolartsendier.st werd gekozen burgemeester Cnossen en als plv. lid dhr. W. Koster, wethouder. Tot leden van de woonruimtecommissie werden gekozen dhrn. J. Zandijk, M. J. Benou, A. Zeevaart en mej. De Jong en als plaatsvervangende leden dhrn. H. J. van Ham, Joh. Schouten, C. J. van Iwaarden en L. Buteyn en mevr. M. H. J. van Hekken-Dregmans. Tot lid van het algemeen bestuur van de Bestuurs- school Zeeland werd gekozen burgemees ter Cnossen en als plaatsvervangend lid dhr. W. Brouwer. „De raadsleden zul len beter uit de verf komen", zei dhr.. Markusse, die het beter vond geen open bare raadsvergaderingen te houden. De heer Riedijk zei later dat hjj het niet eens was met dhr. Markusse, omdat, zo zei hij, „een niet-openbare vergade ring het wantrouwen van de gemeente wekt .Verder zei hij dat er verschillen de politieke meningen moeten zijn. Dhr. Griep toonde zich verontwaardigd bij et horen over de slechte voorzieningen van het huidige gymnastieklokaal en zag dan ook gaarne dat er spoedig wat aan gedaan werd. Dhr. Geense Se er ook zo ver dacht, voegde er aan toe dat de jeugd meestal naar naburige dorpen moet gaan voor vrijetijdbesteding. Hij zag dan ook gaarne dat aan het gym nastieklokaal en een nieuw sportveld prioriteit werd verleend. Dhr. Riedijk Het zich evenals sommige van zijn me de-raadsleden horen over 't gymnastiek lokaal. Ook vroeg hij aan de burge meester of er wel eens een onderzoek was ingesteld om premiewoningen te kunnen bouwen en naar de stichting van een woningbouwvereniging zoals b.v. in Yerseke. De burgemeester zei hierop dat er al eens een onderzoek was geweest maar dat door de minister een woning bouwvereniging aanvaard moest wor den. Dhr. Schouten toonde zich verheugd over de plannen van de aula en dat, zo zei hij, „deze nog niet in de doofpot is gegooid". De burgemeester zei dat men betreffende de aula nog zou overleggen. Men vroeg ook om een commissie voor de bijstandswet. Dhr. Cnossen gaf over alle onderwerpen zijn mening en ver telde dat hij om financiering voor het gymnastieklokaal en de nieuwe kleuter school had gevraagd, wat een bedrag van 500.000,vergt, en dat men dit niet eerder krijgt dan volgend jaar Kerst mis. Door dhr. Van Harn werd voor gesteld een brandvijver bij het bejaar dentehuis te doen aanleggen, maar de burgemeester vertelde dat de grond- pachters niet wilden meewerken om de ze grond te geven. De burgemeester was het eens met de sportvelden en het gym nastieklokaal en had al om deze grond naast het bestaande sportveld gevraagd maar de K.E.O. was niet eensgezind. De burgemeester zou het nogmaals probe ren en hopelijk zou de K.E.O. hiermee instemmen. Ook zei de burgemeester dat als er een commissie zou komen voor de bijstandswet, deze zich dan toch aan de landelijke normen moet houden. Dhr. Zandijk zei dat hij het wel eens was met de huidige situatie van het sport veld en het gymnastieklokaal. Maar hij vroeg waar dit dan allemaal heen moet. Burgemeester Cnossen gaf dhr. Bus ad vies om een goed nieuw plan voor een mavo-school te maken voordat men het aan de minister voorstelde. Dhr. Geen- se sprak zich verontwaardigd uit over het publiek dat bij een begrafenis komt kijken. De burgemeester zei dan ook dat hij de politie had gewaarschuwd om het publiek niet op het kerkhof toe te la ten voordat de rouwstoet binnen was. Dhr. Swarts werd tot bestuurslid van de stichting bejaardenzorg gekozen en bij de rondvraag verzocht dhr. Zandijk om het natte gedeelte van het kerkhof te laten draineren. De burgemeester sloot de vergadering met gebed. Reimerswaalnieuws. Zaterdag 16 november houdt de sport vissersclub Reimerswaal zijn laatste tournooi van het jaar. Het wordt in de Westerschelde gehouden en begint om half één. Bingo-avond. „Ja, bingo!", dat riepen verscheidene jongens en meisjes toen ze hun letter op de bingokaart vol hadden en daarmee wonnen ze dan hetzij nylons voor de meisjes, hetzij rozijnen op sap voor de jongens. Er was een goede opkomst en de stemming was geweldig. Sommige jongens hadden echt het geluk van de dag, want ze gingen met 3 of 4 prijzen naar huis. De spanning werd nog gro ter toen men op de hoofdprijzen ging bingo-en. Deze hoofdprijzen bestonden n.l. uit wijn van goede kwaliteit en ca ke. De jongens, die de prijzen wonnen, lieten de anderen niet verhongeren en het werd zodoende een grote smulpartij. Jammer genoeg komt De Toverbal pas op 6 december terug. Zeeuws muzieksucces in Gorinchem. Aan het op nationaal niveau te Gorin chem georganiseerde zaalconcours op 2 november door de afd. Zuid van de Unie van Ned. Chr. tamboers-, trompetters- en pijperskorpsen werd uit dit gewest deelgenomen door het tamboers- en trompetterskorps „Jonge Kracht" uit Biezelinge, dat o.l.v. tamboer-maitre M. C. Niewenhuize in de 2e afd. sectie B een tweede prijs behaalde met 36.6 pun ten plus beker voor het behalen van het hoogste aantal punten in deze afdeling. Dit korps was sinds zijn oprichting in 1936 een tamboers- en pijperskorps. Kort geleden werd besloten om rond een kern van Es-trompetten een complete Es-bezetting aan diverse soorten sig naalinstrumenten te formeren. Hiermee staat men dus aan een nieuw begin punt. De zeer sterk verminderde belang stelling voor openluchtconcerten en de ook daaruit voortvloeiende geringe in teresse voor het leren bespelen van de dwarsfluit deed het bestuur mede tot deze stap besluiten, in de verwachting

Scheldebode | 1968 | | pagina 2