ANTIVRIES komt zaterdagmiddag 23 november a.s. in Hansweert Zaterdagmiddag 30 november a.s. onze traditionele kindervoorstelling FA. 0. KOSTER M E D I M A gezondheidsondergoed helpt werkelijk CAMPARI een elektrische deken 1-persoons DRAL0N DEKEN 19,75 HET STATUSSYMBOOL Hansweert DROGISTERIJ KOSTER - YERSEKE Slijterij de 3 *pDE ROOMPOT" UNOX SOEPEN ALB. GOEMAN - PAARDENMARKT 1 Installatiebedrijf EVERSE - Yerseke Witte Pomp voordeliger P JANSEN - HANSWEERT KOPEN BIJ QUAAK WEER EXTRA VOORDEEL Tot zaterdag dubbel zegels QUAAK - KRUININGEN van den berge assurantiën Bij ons vertrek naar Zierikzee aan al onze vrienden en be kenden de hartelijke groeten. Dat het u allen goed ga. A. ECKHARDT EN ECHTGENOTE Yerseke, november 1968 Voor de cadeautjes, ons aan geboden op onze afscheids avond (26 oktober), zijn wij u allen zeer erkentelijk M. A. DE BEL J. DE BEL-JASPERSE Yerseke, november 1968 Algemene kennisgeving Ter gelegenheid van het 70-jarig jubileum der vissersvereniging „Yerseke", zal een receptie worden gehouden op vrijdag 15 november a.s. n.m. van 3.30 tot 5 uur in Hotel „Nolet", Le pelstraat, Yerseke Gei*o Zilduro YERSEKE WAAROM BENT U NOG ALLEEN??? Nu de winter weer voor de deur staat met alle feestdagen, die voor de meeste mensen zo gezellig zijn, wordt het ook voor u tijd eens aan deze da gen te denken. Laat een van de meer dan 1500 bij ons ingeschreven Duitse dames u een onvergetelijk Kerstfeest bezorgen, als begin van een lang en gelukkig hu welijk. Dit kan door nu eens „streng vertrouwelijk" aan ons te schrijven. Bij niet slagen geld terug. Bemiddelingsbureau P. VAN NIEUWENHOVEN 424 Emmerich Postfach 1466, W. Duitsland. Tijdelijke reclame. Bij aan koop van 2 haarverstevi- gers, ook kleur, de derde gratis. Maison Moderne, Vierstraat 12, Yerseke. Voor de vele blijken van belangstelling bij de opening van het Café „Het Wapen van Yerseke" ontvangen, zeg gen wij allen hartelijk dank P. VAN OPBERGEN M. VAN OPBERGEN-STEKETEE Yerseke, november 1968 Wijngaardstraat 16 reumahemden, spitgordels, schouderwarmers, kniewarmers sfiijiwiij M</ VOOR BETERE VOEDING Onze weekfavoriet VOOR BETERE VOEDING Ons koopje van de week 79 cent per blik Hebt u die al gedronken ?(tomaten, groente en kippensoep) Nu de winter weer in aantocht is wordt het tijd voor We hebben verschillende merken voorradig in verschillende prijzen Ook hebben we nog enkele koopjes Noordzandstraat 34 HET WORDT TIJD VOOR OOK BIJ DE Hansweertsestraatweg 61 Telefoon 1339 U kunt dan vlugger uw boekje vol maken Bijzondere reklame Weer nieuwe voorraad JACKS met BORGVOERING Winterspijkerbroeken en nog veel, heel veel nieuwe artikelen Te koop een zwart leren jekker. Te bevragen: Bon zijweg 13, Wemeldinge. Tc koop een i.g.st.z. orgel Kohier. Te bevragen: Nrd. Achterweg 23, Wemeldinge. Te koop: Opel Rekord 1700 bj. 61. In uitstekende staat. Koopje! Noordzandstraat 33, Yerseke. Momy voor exclusieve ze pen, douche- en badartike- len. Als geschenk altijd ge slaagd. Drog. Koster, Yer seke. Marklin auto-racebanen m. prachtige natuurgetrouwe racewagens. Bijzonder snel. Alle modellen voorradig. - Fa. Koster, Yerseke. 15 regels 1,50, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 15,Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prys berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Voor een nuttig geschenk of iets degelijks in uw huis. Windsor schommelstoel met kussen 90,Zwarte schommelstoel met kussen 85,Clubjes op draai poot 79,Clubjes skai 55,Clubje cretonne m. volant 69,Bij het voor deligst adres C. S. van den Berg, Turfkade 5, Goes (Noord). TV-tafel op wielen 38,50. TV-kastje 60,Laden- kastje 3 laden 98,No ten gebogen ladenkastje, iets moois, slechts 275, Haardbankjes degelijk 24,-. Poefs 30,-, 35,- en 42,50. Salontafel m. keerblad 79,- Alleen bij v. d. Berg, Turf kade 5 in Goes (Noord). Uw bankstel, clubs, eethoek kaal en aan vernieuwing toe? Vraag dan stalencol- lectie en prijsopgaaf voor het opnieuw stofferen en op knappen houtwerk. Vlug, billijk en vooral goed. Stof- feerderij en Meubelhandel C. S. van den Berg, Turf kade 5, Goes (Noord). Te lefoon (01100) 7459. Begin vroeg met uw Sint.- Nicolaas inkopen, dan hebt u de meeste keus, o.a. kap- sets, toiletspiegels, watten- pot, kapmantels, poederdo zen, parfum, parfumverstui ver, zeep, eau de cologne, luxe potten badzout. Dro gisterij Harthoorn. Te koop een Marklin race baan z.g.a.n. Dr. v. Rooyen- straat 19, Yerseke. Voor de kleintjes hebben we in de maten 19 t/m 23 spe ciale Italiaanse schoentjes gekocht. Zwart lak en laars jes. Schoenhandel Pedi cure G. Meeuse, Kerkplein 10, tel. 1565, Yerseke. Te koop: Twee mooie voor deuren, binnendeuren, spoel bakken, tegels, 100 stuks balkjes 1 m lang 0,50. Wastafels voor werkplaats 5,Trap 7,50 enz. P. Duinkerke, tel. 1650, Yer seke. Philiform, het nieuwe speel goed van Philips, voor elke jongen, voor elk meisje, voor elke leeftijd. Philiform is geweldig! Fa. O. Koster, Yerseke. In pantoffels voor dames, heren, kinderen en in luxe damesmuiltjes hebben wij een sortering in de meest moderne en mooiste soor ten. Keuze uit meer dan 100 verschillende soorten! Ook voor oudere dames hebben wij een ruime keuze! Ook in zwart en grijs! Komt vrijblijvend onze modeshow zien. Vrij entree. Schoenen Supermarkt Hage, Yerseke. Met Oesterzegels! Onze St.-Nicolaasartikelen staan weer gereed, o.a. choc. popjes, figuurtjes, marsepein, strooizakken, speelgoed lettertjes enz. Chocolaterie en levensmid- delenbedrijf M. J. Hove- stadt, Vierstraat 8, Yerseke Laat uw jongens in de win termaanden hemden met een kort mouwtje dragen. Het staat sportief en kleedt warm af onder een wijde slobbertrui. Voor kleuters zijn de badstof hemdjes met doorkruipsluiting onontbeer lijk. Trouwens, voor oud en jong hebben wij m alle mo gelijke onderkleding een ge weldige sortering. Ook in extra grote maten! - Tex tielhandel Snoep-vsn Willi gen. Zilverzegels! Voor dames-, tiener- en kin derlaarzen, in bruin leder zowel als suède hebben wij de mooiste en modernste soorten in ruime keuze voorradig. Ook de nieuwste meisjes- en kinderschoenen hebben wij ontvangen. Fan tastisch mooi! En grote keu ze! Loop vrijblijvend eens bij ons binnen, wij tonen u gaarne de nieuwste model len uit onze modeshow. Schoenen Supermarkt Ha- ge, Yerseke. - Met Oester zegels! Nieuw bouwmateriaal. Gaat u zelf een garage of schuur tje maken? Wij hebben al les in voorraad als ribben, eternitplaten, planken, ra men, sloten, hangen, draad nagels enz. P. Duinkerke, Margrietstraat 28, tel. 1650, Yerseke. Remould-banden van UBO, els nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran. Krab- bendijke. Tel. (01134) 235. Mon teren. balanceren. Philiform, het nieuwe speel goed van Philips, dat door zijn ontelbare mogelijkheden spelenderwijs meegroeit van kleuter naar tiener. Fa. O. Koster, Yerseke. Colly sportmollière met crêpe zool 42,90. We heb ben ook een handgenaaide sport-mollière speciaal voor losse steunzolen 44,09. - Schoenhandel en Pedicure G. Meeuse, Kerkplein 10, tel. 1565, Yerseke. Voor uw Droste letters vindt u weer een ruime keu ze in Choc, en levensmidde- lenbedrijf M. J. Hovestadt, Vierstraat 8, Yerseke. Lekker warme jongens- en meisjestruien hebben wij te kust en te keur. Of breit u soms graag zelf? Doe het dan met Van Wijk spoeltjes wol. Beter is er niet! Wij hebben hierin vele kwalitei ten en kleuren. En de mooie duidelijke breipatronen krijgt u bij aankoop van wol gratis- Textielhandel Snoep-van Willigen. Zilver zegels U kunt boren, zagen, slij pen, poetsen, polijsten en nog veel meer met een In- dola boormachine. Vele soor ten voorradig. Fa. O. Kos ter, Yerseke. Uw kamer krijgt een nieuw gezicht met een nieuwe lamp van E verse, Noord zandstraat 34, Yerseke. Klassieke dames vachtlaars, echt beverbont in leer en suède, vastgestelde ver koopsprijs 56,90. Schoen handel Pedicure G. Meeu se, Kerkplein 10, tel. 1565, Yerseke. Setterlaine en Mr. Poodle japonnenvesten en jum- pertjes. Aabe rokken voor groot en klein. Marathon jacks, heerlijk warm. - Fa. J. Kole, Noordzandstr. 30, Yerseke. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 Exclusieve damesportemon- naies, prachtige modellen, o.a. echt slangenleer. He- renportemonnaies in handi ge zeer platte modellen van 2,95 tot 30,—. - Fa. O. Koster, Yerseke. Voor de boerinnen: Zwart pluche avonddoeken, woll. stoffen doeken en beuken en enkele doeken. Pluche band en prima lagette met 10 korting. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Panty nylons van Setter- Set, Libelle en Icolette, 2,95, 3,25, 3,50 en 3,95. Libelle minilons, de kleinste kous 2,-per paar bij Fa. J. Kole, Noordzandstr. 30, Yerseke. Colly damesschoenen, hand- genaaid, plat en met hakje, vastgestelde verkoopprijs 44,90. - G. Meeuse, Kerk plein 10, tel. 1565, Yerseke. Te koop gevraagdmeubilair, kabinetten, ouderwetse meube len, mahonie tafels en stoelen, enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlissing- se singel 34, Middelburg, tel. (01180) 3513. Elektrische boormachines. Vraag eens een folder met vele interessante gegevens en gebruiksmogelijkheden. - Fa. O. Koster, Yerseke. Te koop Opel 75,- P. Duinkerke, Margrietstraat 28, Yerseke. Bouwpakketten in hout en plastic van schepen, auto's en vliegtuigen van 2,50 tot 97,50. - Fa. O. Koster, Yerseke. Heugafelt en Heugaflor ta pijttegels, probleemloos ta pijt voor elke kamer zon der snijverlies te leggen. De meeste kleuren uit voorraad leverbaar bij Fa. J. Kole, Noordzandstr. 30, Yerseke. Het wordt weer kouder. Neem nu Ellen tocht- en dorpelstrip of zelfklevend tochtband bij J. v. d. Boom gaard, Kaaistraat 8, Yerse ke, tel. 1809. Weekendreclame. Mooi be knopte cyclame 1,75. Bloemkwekerij Poley, Oude Torenstraat, Yerseke, tel. 1340. Psuity-nylonsIdeaal als het kouder wordt! In prij zen van 2,19 tot 4,95. Ragfijne mouse nylons, niet van gewone nylons te on derscheiden, 2 paar voor 2,49. Voor oudere dames ook weer zwaardere mouse nylons met naad voorradig. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zilverzegels! Te koop nieuwe bouwmate rialen als hardboard 1,50 per vierk. meter. Panlatten 25 ct. p. meter. Boardlatten 40 ct. p. meter. Ribben 1,20 p. meter. Balken 2,p. meter. Eternitplaten, golf platen etemit, plastic golf platen, w.c. potten m. stort bak, wastafels, keukens, droogpalen, tegels, enz. Al les wordt thuisbezorgd. Zie winkel in de Langeville. P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, tel. 1650. Bromfietslaarzen, heerlijk warm, met onverwoestbaar blokprofiel onderwerk (zeer geschikt als werkschoenen). In werkschoenen hebben wij diverse soorten voorradig. Ook bruin juchtleren veter schoenen steeds in voorraad. Alle soorten rubberlaarzen, ook in groen en bruin. Laar zen sokkets, heerlijk warm. Alle maten voorradig. Schoenen Supermarkt Ha- ge, Yerseke. Zie onze wandplaten in de winkel in de Langeville. Mooi en goedkoop. Als teak, noten, larix, essen, boman- ga, limba. Tegelboard, eter- nit enz. P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, Yerseke, tel. 1650. Steeds de nieuwste verlich ting in een grote sortering, zowel modern als klassiek, vindt u bij Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Brabantia geschenken. Vraag eens het Brabantia geschenkenboekje vol met tips voor uw verlanglijstje. Fa. O. Koster, Yerseke. Delana kinder helanca lan ge broeken met bijpassende truien vindt u bij Fa. J. Ko le, Noordzandstraat 30, Yer seke. Een grote sortering moder ne verlichting vindt u bij Installatiebedrijf Everse, Yerseke. GERESERVEERD voor prachtige moderne haarden Verkoop Piet van Oosten Morney zepen en bad-arti- kelen als u alleen het fijn ste goed genoeg vindt. Drog. Koster, Yerseke. Nu ook ontvangen de fan tastisch elastische dames- camisoles van Ten Cate Certiform, hetzelfde mate riaal waarvan ook de pret tig passende slips en pan- tys en de mooi aansluiten de heren singlets en slips vervaardigd zijn. Probeert u ook dit ideale ondergoed eens. Ook u zult verrukt zijn van de bijzonder mooie pasvorm. Textielhandel Snoep-van Willigen. Zilver zegels Wie koopt mijn brommer, merk Kreidler Floret, in pri ma staat. Bonzijweg 3, We meldinge. door GERRIT FRANS SEN 36) „Volgens de politie is hij gekraakt door een grote vrachtauto. Het staat wel vast, dat die vrachtwagen geen voorrang verleend heeft. En wat doe je dan in zo'n kleine wagen ertegen?" „Is mam nog bij hem?" „Ja. Hij heeft een paar spuitjes gehad tegen de pijn. Die verdoven, denk ik. Want hij is nauwelijks bij kennis. Mam heeft hij herkend. Ze mag nog een poos je bij hem blijven". „Als hij maar niet dood gaat", snikte Tonia. „De dokter zei, dat het hem ontzet tend meegevallen is. We hoeven hele maal niet direkt het ergste te denken. Direkt levensgevaar was niet aanwezig, zei de dokter. Daar moeten we dan maar op vertrouwen". Ook in huize Velderenbos bracht het bericht van Jaaps ongeluk de nodige consternatie. Mevrouw was dadelijk vol medelijden, toen Hennie de jobstijding had overgebracht. „Och, die arme jongen, wat vind ik dat verschrikkelijk. Hoe is het geko men Hennie vertelde in het kort, wat ze te weten was gekomen over het ongeluk en besloot: „Gelukkig is er geen direkt levensgevaar meer. Maar het kan we ken duren, voor hij weer op de been zal zijn". De volgende dag werd er een grote fruitmand in het ziekenvertrek bezorgd, met een kaartje van de familie Velde renbos. Toen Hennie het hoorde, had ze moeite haar tranen terug te dringen. Wat zijn het lieve mensen, mijn aan staande schoonouders, dacht ze. Al zette het ongeluk van Jaap Over- vest er wel een domper op, toc'i werd op 31 december Frits Overvest in te genwoordigheid van het voltallig perso neel der Bank en temidden van zijn vrouw en kinderen, gehuldigd met zijn zilveren jubileum. Vijf en twintig jaar werkte hij nu bij de Noordwest Bank. Begonnen als kantoorbediende voor ne gentien gulden in de week... Het werd allemaal gememoreerd. Vanaf de direk- teur tot de afdelingschef en de verte genwoordiger van het overige personeel kon men alleen maar constateren, dat de jubilaris gedurende al die jaren een plichtsgetrouwe functionaris was ge weest en een prettige collega. Iemand, die hart had voor zijn werk en een man, die altijd klaar étond om de cliënten van dienst te zijn. En zelden verzuimde en Hennie luisterde uiterlijk onbewogen naar de loftuitingen. Natuurlijk heeft hij al die jaren zijn plicht gedaan. Maar waarom moet dat pas in de herinnering gebracht worden na zoveel jaren wer ken? Het is allemaal zo overdreven, dacht ze. Als pap volgende maand een ernstig kastekort heeft, zegt men wel wat anders tegen hem. Misschien zetten ze hem dan wel achter slot en grendel. Het is allemaal erg betrekkelijk. Dezelf de mensen, die nu welwillend naar ons zitten te lachen en vader amicale schou derklopjes geven, zouden hem onverbid delijk met de vinger nawijzen, als hij iets ernstigs had misdaan. Men liet het niet bij prijzende woor den alleen. Namens de direktie werd de jubilaris een gouden horloge met in scriptie aangeboden. En het personeel had diep in de zak getast en kwam met een televisietoestel aandragen. Tenslot te was er van de hoofddirektie uit Am sterdam nog een envelop met inhoud. Ik denk, dat pap dit laatste nog wel het meest zal appreciëren. Want hij zal de directeur en zijn vrouw moeten vra gen en zijn naaste collega's en een de legatie van het personeel. Dat kost al lemaal geld. Gelukkig, dat hij behalve die overigens prachtige cadeaus ook geld heeft gekregen. Nu Jaap in het zie kenhuis ligt, elke keer erheen en je gaat niet met lege handen. De plaatselijke krant had de volgen de dag een uitgebreid verslag met zelfs een foto van de zilveren jubilaris erbij. Hennie en Tonia stonden naast elkaar gebogen over de krant het verslag te lezen. „Goeie, we worden ook nog genoemd", ontdekte Tonia, die al veel verder was dan haar zus. „Kijk eens... de jubilaris met zijn vrouw, beide dochters en twee zonenéén zoon ligt als gevolg van een verkeersongeval in het zieken huis „Dat knippen we uit en bewaren we", besliste Tonia. „Leuke herinnering aan paps jubileum". Hennie's toekomstige schoonouders waren ook naar de overkant gegaan om de zilveren kassier, zoals Velderenbos het noemde, de hand te drukken. In die hand zat tevens een kistje goede siga ren, terwijl er voor de vrouw, die vijf en twintig jaren ervoor gezorgd heeft, dat de jubilaris op tijd en gezond zijn taak kon vervullen, een grote bloeiende plant werd overhandigd. Het echtpaar bleef de hele avond ge zellig praten. „Dat kan zonder zorgen", benadrukte de fabrikant, „want aan de overkant houden Gert en Hennie de wacht. Dat is hun wel toevertrouwd". Tot grote opluchting van de hele fa milie ging het met Jaap de goede kant uit. De vleeswonden waren al spoedig genezen en de gebroken ribben deden iedere dag minder pijn. Alleen het ge broken dijbeen zou hem nog wel enige tijd vasthouden in het hospitaal waar heen men hem na een maand had over gebracht. En dat was voor de familie Overvest niet zo prettig, want het zie kenhuis lag aan de rand van de stad, maar het hospitaal was zeventig kilo meter van de stad verwijderd. Reizen was tegenwoordig peperduur. Zo'n jon gen verwachtte toch minstens een paar keer in de week bezoek. Enkele malen reden Gert en Hennie naar het hospitaal. Een andere maal nam hij zijn aanstaande schoonouders, Tonia en de tweelingen mee, daarbij ge bruik makende van de grote wagen. Maar je kon niet altijd rekenen op een auto, dus werd de reis ook wel eens per bus en trein gemaakt. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1968 | | pagina 3