fiVaardtciheden fUJet BAAYENS Bronchi letten DO de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Pic knickplaatsen. De plannen tot aanleg van picknick plaatsen met parkeergelegenheid langs de zeedijk tussen Wemeldinge en Kat- tendijke zijn al eens eerder ter sprake gekomen. Voor het verkrijgen van sub sidie uit de „recreatie-pot" werden de ze plannen ingezonden. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben thans aan het gemeentebestuur meegedeeld, dat zij voornemens zijn de plannen voor te dragen in 1969. Het provinciaal college doet dit echter al leen wanneer de plannen serieus zijn. Aan het gemeentebestuur is daarom ge vraagd, of bij het verlenen van rijks subsidie ook werkelijk zal worden ge tracht de plannen uit te voeren. De ge meenteraad kreeg op 24 oktober deze vraag voorgelegd. De raad besloot in principe tot uitvoering van de plannen. Het wachten is nu op de beslissing van de staatssecretaris van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk. Aanbesteding. Voor de bouw van het gymnastieklo kaal met overdekt instruktie-zwembad alhier is als volgt ingeschreven: Adr. de Kok en Zn. N.V. te Bergen op Zoom 496.750,Gebr. Ligtendag, Sint Philipsland 489.845,Aanne mersbedrijf van der Linde, Kloetinge 481.600,Bouwbedrijf van der Poel, Oudelande 476.000,Aannemersbe drijf J. A. Poleij, Kruiningen 470.890,-. De firma Poleij heeft ook het internaat voor schipperskinderen gebouwd. B. en W. beraden zich nog over de gunning. Burgerlijke stand. Gehuwd: Daniël Frangois Verduijn, 21 j. en Cornelia de Vos, 17 j. Huwelijksafkondiging: Comelis Ha melink, 28 j. en Jacoba Pieternella Too- renaar, 27 j. te Hardinxveld-Giessendam. Overleden: Adriana Korstanje, 79 j. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking - Vlotte service Jaarvergadering ijsvereniging. Dezer dagen hield de ijsvereniging zijn jaarvergadering in restaurant 'Klein Stelle', waarvoor als gewoonlijk zeer weinig belangstelling bestond. Er was voor de ijsvereniging een verheugende mededeling, n.L dat de speelweide is voorzien van een laag plastic, die door de Heide Mij. is aangebracht ongeveer 60 cm onder de bestaande grondlaag, zodat voorkomen wordt dat het water dat er opgespoten wordt regelmatig wegzakt. Van de zijde van het gemeente bestuur is medegedeeld, dat de ijsver eniging wederom de beschikking krijgt over de speelweide tijdens de winter maanden. Men twijfelt er niet aan, in dien het een beetje winter wordt, dat men dan volop van de schaatssport zal kunnen genieten. Om de band met de leden wat te versterken wil men pro beren om in groepsverband eens een be zoek te brengen aan een kunstijsbaan, om zodoende eens vroeger dan gewoon lijk op de schaats te staan en in ver enigingsverband een reisje naar de ijs- revue in Antwerpen. Voor deelname zie advertentie elders in dit blad. Raadsvergadering. In de gehouden raadsvergadering werd het nieuwe raadslid van de A.R. en S. G.P., dhr. C. W. Bras, beëdigd. Voor de woningen aan de Spoorlaan zijn al vele aanvragen binnen, zodat er meer vraag zal zijn dan aanbod. Het staat nog niet vast of de nieuwe kleuterschool dit jaar nog in gebruik gesteld kan worden. Het stukje grond aan de W. Kanaalweg naast dhr. C. Ruissen zal als plantsoen aangelegd worden. Het aanleggen van een parkeerplaats zou daar te duur en ondoelmatig zijn. Beschermd dorpsge zicht en saneringsplan werden uitvoe rig besproken; de actuele kwesties ko men ter tafel. Er is één aanvraag aan gehouden, voor de achterzijde zijn twee aanvragen toegewezen, één aanvraag werd ingetrokken, één aanvraag toe gewezen; door verstrijken termijn van bezwaar door ministerie één aanvraag welke niet officiëel was ingediend. Ge tracht zal worden in de begroting 1969 een post gemeentefonds Dorpsstraat op te nemen in de hoop dat het ministerie alsdan dit fonds eveneens zal subsidi ëren. De burgemeester deelde mede dat met dhr. J. Dagevos tot overeenstem ming is gekomen inzake plannen voor het bouwen van een garage. Hij legde er de nadruk op dat door hun nooit iets is gezegd tegen dhr. Dagevos of ande ren dat niet de instemming of mede weten van de wethouders had. Alles is gebeurd volgens de voorschriften. Be noemd werd als lid van de woonruimte commissie dhr. C. W. Bras; deze werd eveneens benoemd als lid van het be stuur dorpshuis. Tot leidster aan de kleuterschool werd benoemd mej. L. Visser alhier, tot onderwijzer aan de openbare lagere school dhr. A. Schip per te Middelburg. Goedgekeurd is de aanleg picknickplaatsen met parkeer terrein aan de zeedijk, totaal kosten 173.000,gehoopt werd op 50 sub sidie. De zeedijk alsmede binnendijk en Reepweg zullen door de Brede Watering van Zuid-Beveland verbreed worden tot 6% meter. Bij de rondvraag sprak dhr. C. W. Bras dankwoorden tot de voor zitter in verband met zijn intrede als nieuw raadslid en beloofde alles te zul len doen wat mogelijk is in het belang der gemeente. Schaaknieuws. Voor de onderlinge competitie van de schaakclub „De Zwarte Dame" werden de volgende wedstrijden gespeeld. B. Cok J. W. Hasman 10; L. H. v. d. Kallen M. van Gastel 10; J. P. A. Steven- seA. v. d. Broeke 1—0; H. van Iwaar- denJ. Quakkelaar 01; L. PoleyW. Zuydweg 01; J. VerhaagenJ. van Oosten 0—1; L. H. v. d. Kallen—B. Cok 01; H. van IwaardenMevr. v. d. Kallen 10; A. v. d. BroekeJ. van Oosten 01; J. VerhaagenM. van Gastel 01; W. ZuydwegJ. Quakke laar 01; De ranglijst van de onder linge competitie wordt thans aangevoerd door B. Cok met 4 punten uit 5 wed strijden; daarna volgen J. Quakkelaar en L. H. v. d. Kallen met 3% uit 6. Instuif. Zaterdag a.s. om 7 uur is er weer in stuif voor de jongeren van 12 t/m 14 jaar. De leiding heeft een knetterend goed programma samengesteld. Ook de oudere instuif begint van de grond te komen. De plannen zijn om op 23 no vember a.s. een grootse instuifavond te organiseren. Autobotsing. Zaterdagnamiddag heeft zich op de kruising Zanddijk-Rijksweg 58 een auto botsing voorgedaan, waarbij mevr. M. uit Utrecht vrij ernstig werd gewond, terwijl de auto van dhr. M., die zelf lichte verwondingen opliep, geheel werd vernield. Dhr. J. v. B. uit Yerseke reed met zijn auto over de Zanddijk in zui delijke richting. Bij de rijksweg aange komen moest hij stoppen voor een file auto's uit de richting Bergen op Zoom. Toen ongeveer 7 wagens gepasseerd wa ren wilde hij de rijksweg oversteken doch verloor daarbij uit het oog, dat dhr. M. eveneens met zijn auto uit de richting Bergen op Zoom naderde. Een aanrijding kon nu niet meer voorkomen worden. Mevr. M. moest naar het zie kenhuis Bergzicht te Goes worden over gebracht. Dhr. M. werd door een plaat- selgke arts voor zijn verwondingen be handeld. De auto van dhr. Van B. liep aan de rechterzijde materiële schade op. Raadsvergadering. Het is zachtjesaan gewoonte gewor den dat het raadslid dhr. Z. J. Jansen (K.V.P.) een fout in de begroting ont dekt. In de vergadering van maandag avond wees hij er op, dat bij het hoofd stuk openbare werken een post 1000,- te hoog is geraamd. Burgemeester Schipper respecteerde de bijzondere aan dacht van dit K.V.P.-lid. Over hetzelfde hoofdstuk informeerde dhr. W. J. Pou- wer (C.H.U.) wederom naar het opstel len van een spuitschema voor de on- kruidbestrijding. Wel toonde hij zich in genomen met het bedrag van 3500, wat voor deze bestrijding wordt uitge trokken. Dit zelfde raadslid wees er op dat het bloemenkasje een dure hobby voor de gemeente is. De kosten worden dit jaar weer maar eens 900,hoger geraamd dan vorig jaar. Tevens bleek lat de kosten van bollen, zaden en plan ten eveneens hoger waren geraamd. Vol gens dhr. Pouwer kan de gemeente voor deliger naar de bloemenkweker gaan. Het betoog van dhr. Pouwer werd on dersteund door dhr. P. Polderman (V. V.D.). De voorzitter wees er op dat de kas totaal bedrijfsklaar is en deze dient als zodanig benut te worden. Het aantal bloemen dat er uit komt is bijzonder groot. Er zal een uiterste zuinigheid worden betracht. Dhr. Pouwer, daarbij gesteund door dhr. J. Nieuwenhurjse (A. R.) drong aan op verhoging van de post godsdienst en vormingsonderwijs voor godsdienstlessen. Burgemeester Schipper zal dit opnieuw laten bezien maar wil de algemene maatregel van bestuur afwachten voor de honorering van godsdienstonderwijs bij het MAVO. Dan is er tenminste een richtlijn. Dhr. J. Griep (V.V.D.) maakte kenbaar dat hij op alle posten betreffende de bouw van een lagere school op Geref. grond slag wenste te hebben tegengestemd op grond van het feit dat hij verdere ver snippering van het protestants onder wijs niet voorstond. Hij drong aan op een matige tariefsverhoging voor het zwembad, zodat deze verhoging voor niemand een belemmering kan beteke nen om hiervan gebruik te maken. Dhr. J. van Ballegooijen (P.v.d.A.) vroeg zich af of het wel zinnig is een tribune op het gemeentelijk sportterrein te bou wen. Volgens de voorzitter zal dit nog nader worden bestudeerd, maar de kleedgelegenheid en de consumptiekan tine zullen moeten worden verbeterd. De kleedlokaliteit op de velden zal wor den voorzien van verwarming en dou ches. Dhr. Griep informeerde of de kos ten voor de gemeente Reimerswaal, waarmede Kruiningen zal worden be last, ten laste zullen komen alleen van de gemeente Kruiningen. De voorzitter moest hier positief op antwoorden. Dhr. C. Slabbekoom (P.v.d.A.) informeerde naar de aktiviteiten van de vereniging van burgemeesters en secretarissen van Noord- en Zuid-Beveland. Dit wordt z.i. wel eens genoemd een raad boven de ra den, waarschijnlijk omdat onvoldoende samenspraak met de raden plaats vindt. Voorzitter Schipper antwoordde hierop dat een gevaar hiertoe ongetwijfeld ge tracht zal worden te voorkomen. Het is geenszins de bedoeling een aparte raad naast de raden te vormen. Aan de po litieke beschouwingen die aan de ge meentebegroting voorafgingen werd deelgenomen door dhrn. Griep en Slab- bekoom. Dhr. Griep vroeg in zijn be toog bijzondere aandacht voor Hans- weert. De minister van binnenlandse za ken noemt wel als probleemdorp Yer seke, terwql Hansweert niet wordt ge noemd. Wordt met het wegvallen van het kanaal eveneens gedupeerd en daar zal een afdoende compensatie voor in de plaats moeten komen. Dhr. Slabbe koom vond de internationale situatie niet veel verbeterd. Volgens dit raadslid behoort Amerika ondanks de vrijages van dhr. Luns niet tot de beschaafde volken. Wat de plaatselijke politiek aangaat betreurt hij het dat het gehele dorp Schore niet bij de- gemeente Rei merswaal wordt aangesloten. Dit duidt op kortzichtigheid en wellicht is bij het nemen van deze beslissing vriendjespo litiek gevoerd. Hij hoopte alsnog op een oplossing. De agenda werd op een vlotte wijze afgewerkt. De reconstructie van de Hansw. straatweg zal een bedrag van 1.000.000,gaan belopen. Het Ned. Herv. kerkgebouw en de beide wind molens te Kruiningen zullen worden ver licht; kosten 12.000,—. De straatver lichting in Kruiningen zal worden ge moderniseerd en daarvoor werd een be drag van 100.000,gevoteerd. Het maken van een tweede overstort riool gemaal te Hansweert ad 23.140, werd aangenomen. Ouderavond. In de openbare lagere school alhier werd een ouderavond gehouden, die on der leiding stond van dhr. C. de Jonge, voorzitter van de oudercommissie. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Tot kas- commissielid werd aangewezen dhr. R. G. Meester. Bij de wegens periodiek af treden noodzakelijke bestuursverkiezing werd de voorzitter, dhr. C. de Jonge, herkozen en in de plaats van mevr. J. Dek-van Holst, die niet herkiesbaar was, werd gekozen mevr. M. Kik-de Leeuw. Tenslotte werd afscheid geno men van de onderwijzeres mevr. E. C. Willekes-Rijkse, die gedurende ruim 7 jaar aan de school verbonden was en per 1 oktober j.l. eervol ontslag was 'verleend. Geschenken werden aangebo den door dhr. C; de Jonge namens de kinderen, door het hoofd van de school dhr. A. J. Brugge namens de collega's en door wethouder J. Lako namens het gemeentebestuur. Mevr. Willekes dank te voor de waarderende woorden en de fraaie geschenken. In de pauze was het werk van de kinderen te bezichtigen en was er gelegenheid om de onderwijzers te spreken. Na de pauze werden een groot aantal dia's vertoond, welke op de laatste feestelijke ouderavond waren opgenomen. Er was veel belangstelling. Aanbesteding. Door het architectenbureau De Heer uit Rotterdam werd in de Korenbeurs aanbesteed het bouwen van een 4-klas- sige school aan de Albert Schweitzer- straat alhier. Ingeschreven werd als volgt: G. A. van Aert, Halsteren 319.825,A. A. Peters, Oost-Souburg 290.000,Gebr. Molhoek, Krabben- dijke 287,306,J. van de Linde, Kloe tinge 272.830,t; W. Mooyaart, Oude Tonge 272.500,—; Fa. de Kok en Zo nen, Bergen op Zoom 272.000,—; Fa. Leenhouts, Sluis 272.000,Gebr. van Dijk, Wagenberg 272.000,— A. Blan- kenburgh, Nieuwdorp 269.500,Fa. de Jonge, Biezelinge 263.100,De Muijnck en Petri, Vlissingen 261.600,-; Fa. v. d. Poel, Oudelande 261.500,— J. la Grand en Zonen, Hoedekenskerke f 261.450,J. A. Poleij, Kruiningen 250.456,G. M. Breas en Zn., Goes 247.858,N.V. Bato, 's-Gravenhage 226.800,—. Nederlaagtoumooi „Korenbeurs". Dat het goed blijft gaan met de bil jartclub „Korenbeurs" bleek afgelopen vrijdag weer, toen men een frappante overwinning behaalde tegen het teleur stellende Kwadendamme met 413235 punten. Hopenlijk dat de stijgende vorm van „Korenbeurs" door zal zetten, dan zullen er wellicht nog meerdere wed strijden in winst omgezet worden. Dat kan dan weer gebeuren op vrijdag 8 no vember. Die avond wordt een wedstrijd gespeeld tegen Thalia uit Hansweert. IJtunnel wandeltocht. Deze tocht is in alle opzichten een groot succes geworden. Zeeland leverde een goed aandeel aan de 17.069 wande laars welke er waren, n.l. 272. Deze waren 's morgens reeds vroeg vertrok ken uit Zuid- en Noord-Beveland, om gezamenlijk om 8 uur vanaf Kruiningen te vertrekken met 6 bussen. Aan de Utrechtse brug in Amsterdam stond men reeds te wachten om de bussen via de kortste weg naar het clubgebouw Kindervreugd in het wijkcentrum oost te brengen. Hier woei reeds de Zeeuw se vlag en werden de deelnemers ge trakteerd op koffie en limonade, aan geboden door de wijkvereniging en de wandelsportvereniging W.K.K. De lei ders van laatstgenoemde vereniging zijn geen onbekenden voor Kruiningen, zij waren reeds driemaal op de Zeeuwse Driedaagse, n.l. dhr. en mevr. v. Straa- len. Tijdens het gebruik van de lunch werd het woord gevoerd door dhr. Ver dunnen, voorzitter van de wijkvereni ging oost, die als oud-Zeeuw hoopte dat de nu gelegde contacten zouden kunnen worden verstevigd. De tocht van 12 km werd door allen vlot volbracht. De start was op het marine-etablissement, waar na via de tunnel, noordzijde IJ en Die- merbrug weer terug. De terugweg was niet gezamenlijk, de Uloschool bezocht n.l. het tropenmuseum, terwijl de an dere deelnemers een bezoek brachten aan Schiphol. Jammer was het dat de mist te dik was om de landing en het vertrek van de vele toestellen goed te kunnen zien. Op de terugreis werd reeds geïnformeerd wanneer men weer geza menlijk op reis kan gaan en waarheen. Het is dus blijkbaar goed bevallen. V erkeerscursus Dinsdagavond 5 november wordt in „Ons Dorpshuis" begonnen met een ver- keerscursus. Deze cursus wordt gegeven onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer door de Rijkspolitie, yoor ieder die aan het verkeer deelneemt is deze cursus van groot belang. Avond voor aanstaande- en jong gehuwden. Op dinsdagavond zal een avond wor den georganiseerd waarop mevr. Kroo- nenberg uit Goes zal spreken over het onderwerp „Verantwoorde gezinsvor ming". Allen die op het punt staan te gaan trouwen en alle jonggehuwden zijn hier welkom. Aanvang acht uur in de bibliotheek van „Ons Dorpshuis". Een en ander is georganiseerd door de jeugd commissie van de Hervormde Kerk. Orgelconcert. Zaterdagavond werd in de Herv. kerk alhier een orgelconcert gegeven door de Hongaarse organist Kovacs Endre, met medewerking van de altzangeres mevr. Map Baks. Er werden werken uitge voerd van Bach, Handel, Brahms, Lizst e.a. We weten niet wat we méér moeten roemen, de volle klankrijke stem van de zangeres die haar liederen op een sublieme wijze vertolkte, of de vaardig heid en het kunstenaarschap van de or ganist, die zich een ware meester op het kerkorgel toonde. 'tWas een avond van hoogstaand kunstgenot, waarvan de (weinige) bezoekers ten volle genoten hebben en waaraan de (vele) afwezigen heel veel gemist hebben. Najaarsaktie werd succes. Zaterdagavond werd in de zaal ,,Zee- landia" de najaarsaktie van de Hans- weertse winkelierscombinatie afgesloten. Daaraan voorafgaande had de harmo nie „Scheldegalm" een korte muzikale rondwandeling gemaakt. In de zaal wer den de niet zo talrijke aanwezigen wel kom geheten door de voorzitter van de HAWICO dhr. S. de Visser. Daarna volgde de trekking van de loterij door notaris H. W. A. Steenpoorte uit Krui ningen. Uitslag etalagewedstrijd: Mooiste eta lage G. Quakkelaar, Nieuwe Kerkstraat. Winnaars etalagewedstrijd: le prijs D. Theenaart, Deltastraat; 2e pr. I. de Keyzer, Maartenbroersweg; 3e pr. M. Satink, Kanaalstraat; 4e pr. Th. Meyer, Hoofdstraat. Verkeerscursus. Op maandag 11 november zal er een verkeerscursus voor alle verkeersgebrui- kers starten, georganiseerd door de pas opgerichte afdeling Kruiningen-Hans- weert van het Verbond voor Veilig Ver keer. De cursu zal gedurende 810 avonden gegeven worden door dhr. A. den Dunnen. De avonden zullen gehou den worden in 't dorpshuis „Kaj Munk". Voetbal. De wedstrijd van afgelopen zondag tussen de Hansweertse Boys I en Sluis kil is opnieuw op een nederlaag voor de oranje-witten uitgedraaid. Sluiskil speelde met meer elan en ervaring ter wijl bij de Boysmannen het verband ver zoek bleek te zijn. Op fortuinlijke wij ze kwamen de bezoekers aan het eerste doelpunt, daar Westdijk in eigen doel speelde. Met een 10 achterstand ging men de rust in. Na de rust bleef het zelfde beeld gehandhaafd. Schelfhout van Sluiskil scoorde het tweede doelpunt en kort voor het einde wist Sluiskil nog een keer het Hansweertse doel te door boren met een schot van dezelfde spe ler. Met een 30 eindstand gingen spe lers van Hansweert en publiek ontevre den huiswaarts. Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep. De Herv. Vrouwengroep afd. Hans weert heeft haar jaarvergadering ge houden. Deze feestelijke bijeenkomst werd voorafgegaan door een koffiemaal tijd. Om het feestelijk cachet meer luis ter bij te zetten waren de dames ge tooid met een bloemencorsage. In haar begroetingswoord heette presidente me vrouw A. v. d. Lelie-van Esterik de vele dames welkom. Zij toonde zich verheugd over de ledentoename. Uit de gehouden jaarrede bleek dat een bloeiend vereni gingsjaar was verstreken. Er zijn veel nieuwe aktiviteiten opgenomen, zoals de cursussen Beter Bewegen, Bloemschik ken en Kleine Karweitjes (samen on geveer 60 cursisten). De toekomst wordt met optimisme tegemoet gezien. Tevens staan weer nieuwe aktiviteiten op sta pel. De huidige 46 jaar bestaande af deling is bijzonder geïnteresseerd in al datgene wat op wereldpolitiek gebied geschiedt. Door deskundige voorlichting wil het bestuur doorgaan hierover vol doende informatie te verstrekken. Het jaarmotto luidt: „Gij zijt het licht der wereld, wandelt daarom als kinderen van het licht". De financiële positie gaf een batig saldo te zien. Na de pau ze werden door de dames enkele toneel stukjes opgevoerd. Een verloting droeg bij in de onkosten. Deze leverde 200, op. De agenda voor november bevat 6 november voorlichting merkartikelen in Kaj Munk, 13 november ringmiddag in Yerseke en 21 november bijeenkomst in de consistoriekamer verzorgd door Me- litta. Weekenddiensten doktoren. Op zondag 2 november zal voor de plaatsen Kruiningen, Hansweert, Krab- bendijke en Rilland de doktersdienst ver zorgd worden door Dr. J. de Beij uit Hansweert, telefonisch te bereiken on der no. (01131) 1344. ftoestdrank in tabletvorm.95ct Aanrijding met dodelijke afloop. Vrijdagmorgen 9 uur is het 7-jarig jongetje Hans Heerschap uit de Vijver straat door een vrachtwagen aangere den op de Hoofdweg en is onderweg naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overleden. Hij fietste langs de perken en begon te slingeren toen een met mijn- steen geladen vrachtwagen van Luyt- Rotterdam en bestuurd door M. P. K. uit Waarde passeerde. Dr. J. A. Kamps die eerste hulp verleende, liet Hans per ambulance naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom overbrengen. Pauselijke onderscheiding. In een volle feestelijk versierde r.-k. kerk heeft dhr. C. Verwey zondagmor gen de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia' gekregen. De versierselen wer den uitgereikt door pater Gardiaan. De 64-jarige heer Verwey ontving de on derscheiding, omdat hij 50 jaar aktief is geweest in het r.-k. Kerkoor, eerst 20 jaar als lid en de laatste 30 jaar als dirigent. Voor de sfeervolle dienst had het koor een speciale mis ingestudeerd. Pater Gardiaan wees er in zijn felici tatietoespraak op, dat de onderscheiding vooral moet worden gezien als een blijk van erkentelijkheid voor de verdiensten op kerkelijk gebied en het algemeen wel zijn. Hij ging nader in op de verande ringen, die zich met name ook de laat ste jaren bij de zang in de r.-k. kerk hebben voorgedaan en richtte woorden van lof tot dhr. Verwey voor diens ak tiviteiten op het gebied van de koor zang in Rilland-Bath. Bij de hulde noemde pater Gardiaan ook het werk van dhr. R. Rijk, die jarenlang organist is. Dhr. Rijk voerde het woord namens de parochie en belichtte de jaren van ontstaan van het kerkoor en de moei lijke omstandigheden, waaronder soms werd getracht het koor overeind te hou den. Het geschenk van de parochie werd gevormd door een platenspeler, terwijl namens het koor bloemen en verschil lende langspeelplaten werden aangebo den. Na de kerkdienst was er in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een druk bezochte receptie. Raadsvergadering. De geluiden rond de afwikkeling van zoutschade aan woningen als gevolg van de februariramp van 1953 zijn hier nog niet verstomd, of de gemeente dreigt met haar inwoners in een nieuwe scha de-affaire betrokken te woorden. Dit keer is het zware wegvervoer, dat de per spoor aangevoerde mijnsteen van het station naar de ScheldeRijnwerken brengt, hier debet aan. Niet alleen wor den de wegen stukgereden, de vracht auto's veroorzaken met het rijden door de putten in het wegdek zulke trillin gen, dat de huizen er van gaan scheu ren. In de maandagavond gehouden raadsvergadering werd aan deze zaak dan ook een uitvoerige discussie gewijd. Volgens mevr. N. G. Kamps-Visser (Ge meentebelang) zijn er zeker al 32 men sen die een schadeclaim kunnen indie nen. Schade's, die volgens haar variëren van 200,tot 2000,per woning. Ook de gemeente ziet met lede ogen, dat de weg door het dorp aan stukken wordt gereden. Volgens burgemeester Jobse is er met de aannemers-mij., de firma Van Oord uit Utrecht, al contact gezocht over een schadeloosstelling. De aannemings-mij. heeft zich daartoe be reid verklaard. De gemeente wil echter alles zwart op wit hebben. Woensdag morgen zal er dan ook een onderhoud plaats hebben. „Het vervoer voldoet aan alle eisen", aldus de burgemeester, „maar het is de frequentie van het rij den, dat het euvel veroorzaakt". Opge merkt werd dat er per dag ruim 50 spoorwagons gelost worden. B. en W. hebben zich over deze zaak al ernstig beraden en een tijdelijke oplossing ge vonden door voor de bebouwde kom een snelheidsbeperking op te leggen van 30 km. Ook dit brengt problemen met zich mede, omdat er in feite tegen overtre ding wettelijk niet kan worden opgetre den. Het is een A-weg, en een snelheids beperking van 30 km kan alleen wor den ingevoerd als er herstellingen aan de weg worden uitgevoerd. De moge lijkheid is tevens onder ogen gezien om er een B-weg van te maken, maar dan dupeert men ook het overige vervoer van en uit de gemeente. Raadslid J. Hoekman (S.G.P.) vroeg of particulie ren de gemeente voor de aan hun pan den toegebrachte schade aan kunnen spreken. Toen burgemeester Jobse zei, dat dit niet mogelijk is, vroeg hij met nadruk te willen onderzoeken of deze schade dan toch geclaimd kan worden bij de aannemers. Dit raadslid zei het verder niet te kunnen waarderen dat de bewoners van de Vliedbergstraat niet voor een bespreking waren uitgenodigd, nu de gemeente van plan is de wonin gen als gevolg van zoutschade een op knapbeurt te geven, mits dit de rijks goedkeuring krijgt. De mensen hebben wel een brief gekregen waarin alles dui delijk is uiteengezet, maar waarin toch ook verschillende zaken staan die ver keerd worden begrepen. Volgens hem was hiertoe in een vorige vergadering besloten. „Voor de betrokken bewoners zijn er nog veel misvattingen. Ik heb tegen de mensen dan ook gezegd, dat er een bespreking voor hen zou komen. Nu blijkt dat ze op een aanhangsel moeten

Scheldebode | 1968 | | pagina 2