^{JJamddingse Putoren# Brpnchiletfen BAAYENS DO de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KRUININGEN WEMELDINGE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Waarom Waarom zou ik bestemd zijn tot bui tengewoon dienstplichtige In het vervolg zullen buitengewoon dienstplichtigen op deze vraag antwoord kunnen krijgen. De bestemming tot buitengewoon dienstplichtige houdt verband met de keuringsuitslag. Nadere inlichtingen hierover kan de huisarts vragen aan de inspecteur van de geneeskundige dienst van de Koninklijke Landmacht. Raadsvergadering. Hier volgt de agenda voor de raads vergadering, die op donderdag 24 okto ber a.s. zal gehouden worden. Aanvang half acht. 1. Opening. 2. Beëdiging van de heer C. W. Bras. 3. Notulen van de vergadering van 4 oktober 1968. 4. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 5. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie van advies inge volge de Woonruimtewet 1947 in verband met het overlijden van de heer J. A. de Schipper. B. en W. stellen voor dhr. C. W. Bras te benoemen. 6. Voorstel tot benoeming van een lid van het algemeen bestuur van de Stichting Dorpshuis Wemeldinge in verband met het overlijden van de heer J. A. de Schipper. B. en W. stellen voor dhr. C. W, Bras te benoemen. 7. Voorstel tot aanwijzing van een lid en een plv. lid van het algemeen be stuur van de Bestuursschool Zee land per 15 november 1968. Thans zijn als zodanig aangewezen dhrn. C. N. F. van Sas en J. Veer- hoek. B. en W. stellen voor de hui dige vertegenwoordigers opnieuw aan te wijzen. 8. Voorstel tot benoeming van een kleuterleidster. Van het korfbal veld. Zaterdag speelden alleen de senioren. Zij traden in het strijdperk tegen oude aartsrivaal Elto. Van strijd kwam ech ter niets. Het was een matige vertoning. Kom nou, Volharding, men behoeft toch geen medelijden met Kapelle te hebben, enkel en alleen als een lid daar het ge luk heeft gevonden De uitslag was toch nog in ons voordeel, 54. De doel punten van: Klaas Moerland, Dien Mar- teijn, Huib de Jonge, Mien v. d. Lijke en Wim Koeman. Zaterdag a|.s.: VolhardingK.V.L.; Junioren ISwift I; Luctor Aaspiran ten. Gevonden voorwerpen. Op het postbureau der rijkspolitie al hier zijn inlichtingen te bekomen om trent de navolgende aldaar aangegeven gevonden voorwerpen, t.w.: Een verze keringsplaatje van bromfiets NBR-820/ 68, een herenpolshorloge, een muntbil jet, een zwarte portemonnaie met in houd, een linker herenhandschoen, een bos sleutels, een sjaal en een paar da- mesnylonkousen en vier losse bankbil jetten. Er zijn 16 sollicitanten. Na overleg met de inspectrice van het kleuter onderwijs en gelet op het advies van de hoofdleidster der kleuterschool dragen B. en W. ter benoeming voor: 1. Mej. L. Visser te Wemeldinge. 2. Mej. N. de Klerk te Kloetinge. 9. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan de openbare lagere school. Er zijn 14 sollicitanten. Na overleg met de inspecteur van het lager on derwijs en gelet op het advies van het hoofd der school dragen B. en W. ter benoeming voor: 1. A. Schipper te Middelburg. 2. Ch. J. de Veij te Nieuwvliet. 10. Voorstel tot goedkeuring van het besluit van het Burgerlijk Armbe stuur tot eerste wijziging van de begroting van dat bestuur voor '67. Het betreft de exploitatie van het bejaardentehuis „Vredebest". Deze vertoont over 1967 een tekort van 1911,06, te dekken uit de exploi tatie-reserve. 11. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening der gemeente Wemel dinge (4e wijziging), betrekikng hebbende op de voorgeschreven aan wezigheid van rottingsputten (sep- tictanks). 12. Voorkomende zaken. Burgerlijke stand. HuwelijksaangiftePieter Marinus Traas, 22 j. en Maatje Elizabeth van Oosten, 19 j. Huwelijksafkondiging: Marinus Ge rard Gijssel, 23 j. en Ria Hendrika Murk, 21 j. te Goes. Gehuwd: Jacob van Putten, 37 j. te Goes en Anna Jacoba Hoogesteger, 26 j.; Jan Schipper, 23 j. en Annie Jean Louisa de Peuter, 21 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden een bos sleutels en een don kerblauwe das. Inlichtingen ter secre tarie. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag een competitiewedstrijd tegen Hoek I en moest daarin z*n meerdere erkennen. Er vielen in deze wedstrijd in de tijd van 3 minuten 2 doelpunten. In de 20e mi nuut van de tweede speelhelft 01 en in de 23e minuut 02. Voor de rust was het een pittige wedstrijd. Hoek startte met een serie mooie aanvallen maar de achterhoede van Wemeldinge liet geen Hoek-aanvaller passeren. Tot de rust wist Wemeldinge zich te handhaven. Het was echter Hoek dat de meeste en ook wel gevaarlijkste aanvallen had op gebouwd. Wemeldinge wat gevaarlijk was over slechts één vleugel, kon geen enkele opening vinden, terwijl als dat nog eens voorkwam de doelman van Hoek altijd op de juiste plaats stond opgesteld. Na een stand van 02 ging Hoek verdedigend spelen. Wemeldinge viel keer op keer aan, maar een doel punt kon niet geforceerd worden. Al met al een sportief en pittig gespeelde wedstrijd, waaruit de sterkste overwin naar werd. De A-junioren speelden voor af een wedstrijd tegen Wissenkerke en bleven dat met beter spel de baas, 41 was de uitslag. vertoond, waarna de aanwezigen een kopje koffie werd aangeboden. Na deze pauze sprak opperwachtmeester Vonk over de taken die in dit kader voor een plaatselijke vereniging zijn weggelegd. Na vertoning van de film „De zwarte 6" maakten pl.m. 45 aanwezigen ge bruik van de gelegenheid zich op te ge ven als lid van een op te richten ver eniging, waarmede dus deze oprichting een feit werd. Op voordracht van het werkcomité werden als bestuursleden gekozen dhrn. J. Boon, voorzitter, V. Gijzel, secretaris, S. Roosendaal, Kerk- haert, A. Westveer, Z. J. Jansen en J. H. Veldmeijer, die allen hun benoeming aannamen. Na afloop was nog gelegen heid zich op te geven voor deelname aan een te geven verkeerscursus, waar van velen gebruik maakten. Op Hansweert was daags te voren een soortgelijke vergadering gehouden, waarbij 38 leden zich opgaven, zodat de vereniging van start gaat met 83 leden. Een mooi begin! Vergadering N.C.V.B. Dinsdag 22 oktober hield de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse vergadering onder leiding van de pre sidente mevr. Van der Lelie-van Este- rik. Spreker voor deze avond was dhr. Cornet uit Goes met als onderwerp „Mijn reis door Oost-Duitsland". Dhr. Cornet heeft al enkele malen conferenties bij gewoond bij Evangelisaties in Oost- Duitsland (z.g. achter het ijzeren gor dijn). Deze lezing was zeer interessant. Op de volgende vergadering zal dhr. v. Dijk spreken over het Protestants In terkerkelijk Thuisfront. Raadsvergadering. Maandagnamiddag om 6 uur komt de gemeenteraad bijeen. De raad krijgt de begroting voor 1969 ter vaststelling aan geboden en verdere drie wijzigingen van d$ze begroting voorgeschoteld. De wij zigingen hebben betrekking op verbete ring van de Hansweertse straatweg, aanleg nieuwe straatverlichting en ver lichting van de Ned. Herv. kerk en de windmolens. Feestvergadering. De Ned. Chr. Aannemers- en Patroons bond district Zeeland hield zaterdag avond in Ons Dorpshuis een feestverga dering. 's Middags was daar een rijtoer door de Bevelanjen aan voorafgegaan. Tijdens de koffiemaaltijd in Ons Dorps huis werd een rede gehouden door de landelijk voorzitter, dhr. D. Versloot uit Bilthoven. „Heb Gezellentoonèel" uit Bergen op Zoom sloot het samenzijn met het blijspel „De ooievaar vergist zich" op prettige wijze af. Zeeuwse collecte. De opbrengst van de Zeeuwse collec te heeft in de gemeente Kruiningen be dragen: Kruiningen 351,45, Hansweert 259,59 en Oosldijk 33.10. Totaal 644,14. K.V.P. bijeenkomst. In de zaal Thalia" heeft de plaatse lijke afdeling der K.V.P. zondagavond een politieke bijeenkomst georganiseerd. De belangstelling fwas goed. Dhr. E. A. Suij gaf als wethouder der gemeente en lid der K.V.P. ebn nadere explicatie over de nieuwe gemeentebegroting. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld hun visiel aangaande deze be groting kenbaar te maken, zodat de raadsleden van dfeze partij weten hoe hun kiezers staan tegenover dit stuk. Men kon vrijwel geheel instemmen met de voornemens zoals tot uitdrukking ge bracht in deze begroting. Ballo nnenwedstrijd. Door de Hansweertse winkelierscom binatie werd in hèt kader van de win kelweek een ballonnenwedstrijd voor de jeugd georganiseerd. De belangstelling van de zijde der jeugd was bijzonder groot. Het lag in de bedoeling om tot een massale ballonnenoplating te komen te 15.00 uur. Tot zolang kon de jeugd echter niet wachten en toen het tijdstip was aangebroken ^waarop de ballonnen prijs gegeven zouden worden aan weer en wind, kon men slechts spaarzaam op nog enkele punten in het dorp een bal lon zien opstijgen. Bazaarcomtié ontbonden. Sinds enige tijd-is er een comité ge vormd uit de bestuursleden van de voet balvereniging Hansweertse Boys, de gymnastiekvereniging Sportlust en de harmonievereniging Scheldegalm. De be doeling was om gecoördineeerd akties te ondernemen om de financiële positie dier verenigingen te verbeteren. Door dit comité werden o.a. dorps wedstrijden georganiseerd terwjjl een oliebollenaktie en enkele kienavonden op het program ma vermeld stonden en werden uitge voerd. Dit was eveneens zeer recentelijk nog het geval met een tentoonstelling welke werd gehouden in het dorpshuis Kaj Munk. Het volgende punt zou zijn een grote bazaar te organiseren. Door interne moeilijkheden bij het comité heeft men besloten dit te ontbinden. De gelden die reeds verzameld zijn zullen met hun drieën worden verdeeld. Hoe dan ook, jammer dat samenwerking ook thans nog niet mogelijk blijkt te zijn. Rondgang „Scheldegalm". Zaterdagavond om half zeven zal de muziekvereniging „Scheldegalm" een muzikale rondwandeling door het dorp maken. Dit muzikaal gebeuren vindt plaats in het kader van de najaarsaktie van de Hansweertse winkelierscombina tie. Rond 7 uur hoopt men in de zaal „Zeelandia" te zijn, alwaar de trekking plaats vindt van een loterij waarvan de baten ten goede komen aan enkele Hansweertse verenigingen. In de zaal zal een rad van avontuur opgesteld wor den. Hiermede hoopt de harmonie haar financiële positie enigszins te verbete ren. Werkbezoek gemeenteraad. De gehele raad heeft op vrijdag 18 oktober j.l. een werkbezoek gebracht aan Hansweert. In de middaguren wer den de beide lagere- en kleuterscholen bezocht. De koffie werd gebruikt in de pastorie der r.-k. kerk, waar pastoor Schellekens als een goed gastheer fun geerde. Verder werd nog een rondrit gemaakt te Hansweert. Voetbal. Het eerste elftal van Hansw. Boys heeft zich na haar verpletterende neder laag tegen V.V.H. uit Hulst nog niet weten te herstellen. Zondag j.l. waren zij te gast in Clinge, alwaar de thuis- spélende elf de jongens uit Hansweert met een overtuigende 5—1 nederlaag terug de Schelde overstuurden. Atletiek. Op zaterdag 19 oktober j.l. organi seerde A.V. 56 te Goes een 10 km wed loop voor junioren tot 18 jaar. Onder de 16 deelnemers bevonden zich ook Jan Zandstra en Emiel Bogaert uit Hans weert. Al direkt na de start gingen twee Goesenaren, Flipse en Leijs, aan de haal. Maar na 1 km werden ze al ingelopen door de groep met Miel Bogaert steeds aan de leiding. Even bleef het rustig in het pelotonnetje, dat inmiddels al uit gedund was tot 8 man. Tot Miel een aanval plaatste, waar slechts twee man een antwoord op wisten, n.l. Jan Zand stra en Nic Flipse. Deze handhaafden zich echter niet lang, zodat Bogaert na 5 km geheel alleen aan de kop liep, re gelmatig zijn voorsprong vergrotend, die bij de finish bijna 2% minuut bedroeg. Op de tweede plaats Jan Zandstfh, die na 7 km Nic Flipse nog van zich wist af te schudden en hem zodoende naar de derde plaats verwees. Uitslag 10.000 m: 1. Miel Bogaert, R.K.H.A.V. Hulst; 2. Jan Zandstra, R.K.H.A.V. Hulst; 3. Nic Flipse, A.V. 56 Goes; 4. Jan Leijs, A.V. 56 Goes; 5. John de Klerk, A.V. 56 Goes. Weekenddiensten doktoren. Op zondag 27 oktober a.s. heeft week enddienst Dr. P. Allewijn te Kruiningen, tel. (01130) 1566. Deze dienst geldt voor de dorpen Kruiningen, Hansweert, Krab- bendijke en Rilland-Bath. Raadsvergadering. A.s. maandag komt de gemeenteraad bijeen. Op de agnda staat: Voorstel tot tweede wijziging der bouwverordening. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor premie woningverbete ring. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 aan de chr. nat. school „De Wiekslag". Vaststelling bedrag per leerling van het openbaar gewoon lager onderwijs (art. 55 bis der lager onderwijswet 1920). Vaststelling der uitgaven als bedoeld in art. 55 der lager onderwijswet 1920 over 1967. in de huid gezondheid en zuiverheid Seolto IKrabbendijke I. In de vierde klas Zuid heeft Krab bendijke I nog steeds het overwicht in handen met 2 punten voorsprong op Smerdiek. Zaterdagmiddag ging het eer ste van Krabbendijke naar Zevenbergen en gaf weinig goede combinaties op het goed bespeeldbare veld te zien. Er wa ren in de eerste helft nog al eens over tredingen van beide kanten, waardoor het spel telkens onderbroken werd. In de tweede helft werd er beter gespeeld door Krabbendijke, dat veelal in de ver dediging was en dus met uitvallen de keeper van Seolto op de proef moest stellen. In de 65e minuut kreeg P. Job- se, die op een lange pass van zijn back had gesprint, de bal en zette hem voor. C. Hoogesteger passeerde omzichtig 2 man van Seolto en gaf een zwak schot, dat de keeper van Seolto door de vin gers liet glijden en zodoende via de bin nenkant van de paal de bal in het doel belandde (01). Weer ging Krabbendij ke in de verdediging en in de 70e mi nuut scoorde Seolto (11). Doordat Krabbendijke met een dubbele stopper speelde bleven verdere doelpunten uit en kwamen ze met één punt thuis. Op het sportveld alhier werd de wedstrijd voor het derde afgelast en de wedstrijd Krab bendijke BWemeldinge B eindigde in een overwinning voor de thuisclub met 12—0. „Reimerswaal". Zaterdagmiddag organiseerde de sport vissersclub „Reimerswaal" van Krab bendijke en omstreken de zesde en voor laatste wedstrijd uit het jaar 1968. De spanning was groot, ondanks de matige opkomst van de grote bot en andere vis sen. Er werd zelfs een zeebaars van 10 cm gevangen en de jongeman had lie ver het zeebaarsje's vader aan de haak geslagen. De zee was helder en er was weinig deining. Ondanks alle moeilijk heden die zich voordeden bij het in gooien of het ophalen hielden de vis sers de moed er in en het was A. Alle wijn die met een pond vis naar huis ging. De score was dan ook als volgt: 1. A. Allewijn, 500 pnt.; 2. H. van Zwe den, 310 pnt.; 3. L. v. Zweden, 290 pnt.; 4. C. Schrijver, 220 pnt.; 5. J. Hooge steger, 160 pnt.; 6. Schaumbure, 150 pnt.; 7. J. Houtman, 140 pnt.; 8. C. Pre- vo, 100 pnt.; 9. J. Sinke, 100 pnt.; 10. H. Kok, 100 pnt. De punten voor het eindklassement zijn als volgt: Eerste 100, tweede 95, enz. t/m. Het klassement, dat nogal ge wijzigd is door deze wedstrijd, luidt als volgt: 1. Allewijn, 370 pnt.; 2. C. Rie- dijk, 350 pnt.; 3. J. Hoogesteger, 335 pnt.; 4. P. Kaat, 320 pnt.; 5. L. van Zweden, 315 pnt. Het laatste visconcours van het jaar zal plaats hebben op 9 november in de Westerschelde. Wenst u verdere inlich tingen hieromtrent, dan kunt u zich wenden tot dhr. J. Kakebeeke alhier. Damesvoetbal. Donderdagavond omstreeks kwart over zeven begon de wedstrijd E.Z.D.V. en Kapelle-Biezelinge tegen Aviolanda uit Hoogerheide op het verlichte sport terrein alhier. De aftrap werd verricht door dhr. De Wit, personeelschef van Aviolanda. Er werd goed gecombineerd van beide kanten en schoten op mej. J. A. van de Vrede, werden door haar goed gekeerd. In de 16e minuut moest zij echter zwichten voor een inswinger van mej. H. J. Hundersmarck (10). Uit een voorzet van mej. C. Zuidweg bracht mej. Hundersmarck de stand op 20. Na de rust kwam Aviolanda sterk op zetten en keepster I. de Butter werd zwaar op de proef gesteld. De goal die Aviolanda zou maken belandde in hun nadeel, want het was weer mej. Hun dersmarck die uit een voorzet van mej. Rooze de stand op 3—0 bracht. Het was mej. Roovers die het eerst scoorde voor Aviolanda en vlak daarop maakte mevr. Coenraad er 32 van door een toege kende strafschop hard in de linkerbo venhoek te knallen. Weer was het mej. Hundersmarck die een goal voor haar team scoorde en baande zodoende een weg naar de overwinning (42). Avio- ianda, dat nog maar drie weken aan het trainen is, heeft heel goed partij ge geven. Scheidsrechter was P. J. Schet- ters en de opbrengst van de wedstrijd werd aan het Rode Kruis geschonken. tjoestdrank in tabletvorm.95r+ Bestuurswijziging Hinkelingeschool. Donderdag 17 oktober was er een ver gadering van het bestuur der Hinkelin- geschool. Omdat er enige personeelsmu- taties hadden plaats gevonden afgelopen zomer, achtte men het beter ook het bestuur te wijzigen. Besloten werd dat voorzitter en vice-voorzitter zouden wis selen, zodoende is thans voorzitter dhr. H. A. Guiran en vice-voorzitter dhr A Dommisse. Aanrijding. Maandagmiddag omstreeks kwart voor twee deed zich een aanrijding voor op rijksweg 58 bij Krabbendijke tussen een vrachtwagen en een trailer. Het ongeval ontstond doordat in de file allebei krach tig moesten afremmen. Beide voertuigen liepen flinke schade op en de inzitten den bleven ongedeerd. Japanse instuif. Zaterdagavond 19 oktober organiseer de De Toverbal een Japanse instuif in het Cultureel Centrum. Er verschenen enige jongelui in kimono's en judopak- ken en dit alles schiep een echte Ja panse sfeer. Die avond werd er nog ge- judood en verder nog gedanst. De op komst was goed en het gelukte De To verbal, zaterdagavond velen te amuse ren. N.C. V.B.-vergadering. De N.C.V.B.-afdeling Krabbendijke hield haar jaarvergadering in het Cul tureel Centrum alhier. De presidente, mej. P. van Hekken, las Psalm 25 1 10 en hield daarover een meditatie. Me vrouw Koeman-Grootjans bracht twee Zeeuwse voordrachtjes, die erg in de smaak vielen. Het afgelopen jaar bracht een batig saldo van 301,32 in kas. Als nieuw bestuurslid werd benoemd mevr. Huissen-Engelse. Na de pauze en het bondslied brachten de dames Krijger- Hoogerheide en Van Harn-op 't Hof hun „Praatje op de bank" en mej. Van Hek ken het stukje „De bloedtransfusie". Veel succes oogstte de modeshow onder leiding van mevr. Van Noordennen in door de „mannequins" zelf vervaardig de creaties. Felicitaties werden aange boden door mevr. Minnaard-Gaanderse namens de afdelingen Waarde en Oost- dijk. Na de tweede pauze werkten vele leden mee aan de uitbeelding van de twaalf maanden. Dit programma werd besloten met een voordracht door mevr. Allewijn-van Koeveringe. Na het zingen van Gezang 281 sloot de vice-presidente deze jaarvergadering. De eerstvolgende bijeenkomst is op 20 november. Begin van brand. De brandweer moest maandagavond nog uitrukken voor een begin van brand ontstaan door een oliekachel in de wo ning van dhr. J. de P. in „Parkzicht". Met een blusapparaat kon het vuur vlug gesmoord worden, zodat de schade be perkt bleef. N.C.V.B. De afd. Waarde van de N.C.V.B. hield haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. Na inleiding en meditatie door mevr. N. Mol-de Feyter werd er een brei- en haakshow gehouden. De vele mooie kle dingstukken werden vervaardigd met Phildai wol. De jaarvergadering zal ge houden worden op 19 november a.s. Jeugddienst. In de Ned. Herv. kerk wordt zondag morgen om 9 uur een jeugddienst ge houden, die zal worden geleid door Ds. Boonstra uit 's-Heer Hendrikskinderen. Het 40 leden tellende kerkkoor uit Kloe tinge zal hieraan meewerken. KLINKENDE MUNT GEEN BRON VAN ZIEKTEN Het geloof, dat geld ziekten kan over brengen doordat bacteriën zich er op vastzetten, is wijd verbreid. Natuurlijk is dat het geval met bankpapier, maar met klinkende munt niet. Geleerden, verbonden aan de universi teit van Heidelberg hebben na een gron dig onderzoek van alle in de Bondsrepu bliek courante geldstukken vastgesteld, dat daarop geen bacteriën of andere ziektekiemen voorkomen of zich kunnen ontwikkelen. Integendeel: een aantal metalen kunnen worden beschouwd als bacteriëndoders. Het onderzoek had plaats door willekeurige muntstukken te voorzien van een voedingsbodem voor ziektekiemen en ze dan in de broed- stoof te leggen, zodat eventuele bacte riën zich, indien aanwezig, gemakkelijk zouden kunnen ontwikkelen. Daarvan bleek geen sprake te zijn. (DIA) ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een bijeen komst onder leiding van haar presiden te mevr. Eckhardt-Dominicus. Spreker voor deze avond was dhr. Jilleba uit Middelburg. Voor zijn onderwerp „An tiek" bestond grote belangstelling. Conferentie. Zoals ieder jaar worden ook nu in de kerk van de Vrije Evang. Gemeente al hier samenkomsten gehouden, t.w. a.s. dinsdag, woensdag en donderdag. Deze samenkomsten dragen vanouds de naam „conferentie". Meerdere sprekers fcullen actuele onderwerpen behandelen, zoals o.a. „Wat hebben de tekenen der tijden ons te zeggen?" De toespraken worden omlijst door samenzang. Medewerking wordt verleend door een drietal zangko ren. De toegang tot deze samenkomsten is voor ieder geheel vrij. Schaken. Donderdag 17 oktober speelde het eer ste schaakachttal van D.Z.D. tegen Vlis- singen II. Het zestal speelde tegen Mid delburg IV. De uitslagen waren: D.Z.D. IVlissingen II 44. C. Jan senn.o.g. 10; J. W. HasmanD. J. Blom 01; W. ZuydwegM. C. Braam 0—1; B. Cok—J. G. Olijve 0—1; W. Ka- relseA. Smit 10; L. PolerjJ. Meer man 10; J. van Oostenn.o.g. 10. D.Z.D. II—Middelburg IV 3—3. A. v. d. BroekeM. de Vries 10; L. H. v. d. KallenM. Brouwer 10; J. Quak- kelaarP. de Rijke 01; D. van San- dijkA. Buhrs 01; mevr. A. v. d. Kal- len-MeyerJ. Beije 10. Plattelandsvrouwen. Onder leiding van de presidente mevr. Ribbens-Muller hielden de Plattelands vrouwen afdeling Kruiningen en omstre ken hun maandelijkse bijeenkomst. Dhr. Heersema van de Organonfabrieken te Oss hield een leerzame lezing met dia's over de fabrikage van hormoonprepara ten en geneesmiddelen. Aan het slot deelde de presidente mede dat het in de bedoeling ligt om op 28 oktober a.s. ge zamenlijk de raadsvergadering bij te wonen. Oprichting Vereniging Veilig Verkeer. Velen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van het werkcomité tot op richting van een Vereniging voor Veilig Verkeer, tot een voor dit doel belegde vergadering. Adjudant Veldmeijer ver welkomde de aanwezigen, waarbij hij o.a. dhr. Nonhebei uit Hilversum, secr. van het Verbond voor Veilig Verkeer, dhr. Borrie uit Goes, secr. van de afd. De Bevelanden, dhr. Pfann uit Middel burg, secr. van de Prov. vereniging en dhr. J. Lako als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur kon verwelkomen en zette het doel van deze bijeenkomst uiteen. Daarna kreeg dhr. Nonhebei het woord, welke sprak over de doelstelling en de werkzaamheden van het Ned. Verbond voor Veilig Verkeer. Daarna werd een zeer instructieve verkeersfilm

Scheldebode | 1968 | | pagina 2