fVJetons- BAAYENS r OO de speciaalzaak voor uw BRIL anders dan andere l'A'A'A'A YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN ft HANSWEERT RILLAND BATH KRABBENDIJKE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Het Wemeldingse hobbelpaard. Het weekblad „Margriet" van 14 sep tember 1968 zal bij de Wemeldingse le zers herinneringen hebben opgeroepen aan de stralende zaterdag in juni van het vorig jaar, toen Koningin Juliana in hun dorp op bezoek was. Een foto reportage in genoemd tijdschrift laat n.l., temidden van ander vorstelijk speel goed, het houten hobbelpaard zien, dat de Koningin meenam als aandenken aan haar bezoek aan Wemeldinge. Het was een geschenk voor haar eerste kleinzoon Prins Willem-Alexander, van de We meldingse jeugd, die bij de aanbieding zong: ,,A1 is ons prinsje nog 'zo klein, hoezee, maar later zal hij toch ruiter zijn, hoezee". De foto-reportage is een geschikte aanleiding om het licht even te laten vallen op de wederwaardigheden van het hobbelpaard, waarmee Hare Majes teit zo ingenomen was, dat het niet apart moest worden nagezonden, doch op dezelfde dag met de Koningin de reis naar Soestdijk moest meemaken. En het is „het weten zeker waard", dat het kleurig geschilderde paard in afwachting van het ogenblik dat zijn prinselijke ruiter hem gaat berijden, al vast tijdelijk een andere taak heeft ver vuld, t.w. „blikvanger" te zijn op een even curieuze, als aardige tentoonstel ling te Apeldoorn. Binnen het bereik van het koninklijk paleis „Het Loo", in het Historisch Mu seum aan de Loolaan, is van 27 april tot en met 9 juni 1968 een overzicht ge geven van 150 jaar geboorte en jeugd in het koninklijk huis. De tentoonstelling, gehouden in ver band met de geboorte van Prins Mau- rits en de eerste verjaardag van Prins Willem-Alexander, had tot onderwerp een aantal geschenken, die de prinsen en prinsessen van het Nederlandse vor stenhuis bij hun geboorte en tijdens hun jeugd ontvingen. „Van loopfiets tot hobbelpaard" had de ondertitel kunnen luiden van deze tentoonstelling, officieel geheten: „Van Willem-Alexander tot Willem-Alexan der", schreef het Utrechts Nieuwsblad. Als eerste en laatste blikvanger fun- geerdeji n.l. voorwerpen, die verbonden zijn aan de naam Alexander. De eerste was de vélocipède of loopfiets uit de eerste helft van de vorige eeuw, die dui delijke tekenen vertoont van intensief gebruik door zijn eigenaar, het eerste Prinsje Alexander en zijn broertjes. De laatste was het nog nieuwe hou ten hobbelpaard, dat zijn diensten nog moet gaan bewijzen aan onze kleine Prins Alexander. Een tijdvak van 150 jaar bestreek de verzameling, liggende tussen de geboor te van de eerste Prins Willem-Alexan der op 2 augustus 1818, de op één na oudste zoon van de latere Koning Wil lem II, en de eerste verjaardag van de zoon van het huidige kroonprinselijk paar. Tussen loopfiets en hobbelpaard een bonte verzameling voorwerpeneen pop penhuis van Prinses Christina, schoen tje van de éénjarige Prinses Juliana alsmede haar eerste prentenboek, ge borduurd door grootmoeder Koningin Emma. Wie herinnert zich niet de fo to's van Koningin Wilhelmina op de schaats? Haar eerste schaatsjes lagen er uitgestald. Ook meer serieuze voor werpen uit de jeugd van Koningin Wil helmina, zoals telraam, lei en leerklok. Wie weet, waren ze eenmaal oorzaak van rimpels in het prinsessehoofdje. Het in Wemeldinge vervaardigde, on- verslijtbare houten paard, waarvoor het bij tallozen bekende oude kleuterschool- paard model gestaan heeft, is nu op genomen in de kring van vorstelijk speelgoed. Zal het de kleinkinderen van onze Koningin evenveel pret bezorgen als het origineel gedaan heeft aan ge neraties van Wemeldingse kleuters? Via een aantal fraaie kleurenfoto's gunt „Margriet" ons een kijkje in de prinselijke speelkamer. Tot slot nog de vermelding, dat zelfs pud-Wemeldingenaars in de vreemde ge noten hebben van het koninklijk bezoek en de aanbieding van het geschenk vóór het burgemeestershuis in de oude Dorps straat. De charmante foto, van de aan bieding gemaakt, heeft n.l. geprijkt in een in Canada voor Nederlandse immi granten verschijnende krant. Een in Ca nada woonachtige oud-Wemeldingse liet dit, vergezeld van de uitgeknipte foto, via haar familie weten aan de burge meester. Burgerlijke stand. Geboren: Jacoba Pietemella, dv. P. M. Lamper en N. W. Minnaard; Klaasje Johanna, dv. A. Pieterman en C. E. van Vliet; Jan Adriaan, zv. A. J. Schouwe- naar en M. Eversdijk. Huwelijksaangifte: Jan Schipper, 23 j. en Annie Jean Louisa de Peuter, 21 j. Overleden: Matthijs Weststrate, 79 j„ wednr. van J. van Stel. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwembroek. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Brand. Zaterdagvoormiddag brak brand uit in een hooiberg, staande op het terrein van de kuikenmesterij van dhr. Bol aan de Zanddijk. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niets meer redden doch was tot laat in de avond bezig met de nablussing. De hooiberg brandde ge heel uit. Naar de oorzaak van de brand wordt door de rijkspolitie een onderzoek ingesteld. Storten van grof vuil. Ten gerieve van onze lezers delen wij mede dat het gemeentebestuur de mo gelijkheid heeft opengesteld voor de in woners om gratis kleine hoeveelheden grof vuil, zoals b.v. tuinafval te stor ten op de daarvoor bestemde plaats, aangegeven door borden, op de vuilstort plaats aan de Steeweg. Men moet zich dan echter wel aan de regels houden en het afval op de aangegeven plaats de poneren. Dit is echter niet toegestaan voor bedrijfsafval of grote hoeveelhe den. Hiervoor moet men zich in verbin ding stellen met de directeur van ge meentewerken. Jaarvergadering voetbalvereniging. De v.v. Wemeldinge hield haar jaar vergadering onder leiding van haar voor zitter, dhr. A. P. Schouwenaar. Aan het begin der vergadering herdacht men de overleden heer Math. Weststrate, die overleed tijdens de zaterdag gespeelde wedstrijd. De voorzitter wees er op dat niet alleen de jeugd een vermaak vindt in het voetbalspel, maar dat ook juist de ouderen 's zaterdagsmiddags van de ze ontspanning genieten en het als kijk spel goed waarderen. De voorzitter zei dat het afgelopen jaar niet gemakkelijk was geweest: alles moest opgeofferd worden aan het eerste elftal. Dit was voor het tweede elftal en de A-junioren niet altijd plezierig; daardoor kan een degradatie ook als een opluchting ko men, waardoor er nu o.l.v. de jeugdtrai ner J. Weststrate alle aandacht aan de jongeren geschonken zal worden. We meldinge speelt thans met 2 senioren elftallen, 3 junioren- en 1 pupillenelftal, waarvoor men wekelgks over minstens 90 spelers moet beschikken. Voor een derde elftal was dan ook geen plaats. Het bestuur werd met algemene stem men herkozen; in de kascommissie werd in de plaats van het aftredende lid Jac. Vleugel gekozen dhr. H. Schouwenaar. Het jaarverslag, dat in boekvorm aan de leden was uitgereikt, gaf een over zicht over het afgelopen jaar van de se cretaris en penningmeester. De secreta ris deelde mede dat men thans 128 le den heeft. Wat betreft de strafzaken is "het een gunstig jaar geweest. Als leider ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service van het tweede elftal heeft zich beschik baar gesteld dhr. M. Lindenbergh. Dhr. A. P. van Riel uit Vlissingen is weer de trainer van de seniorenelftallen. Onder zijn leiding zal men weer al het moge lijke gaan doen om tot een goed sport- resultaat te komen. De penningmeester kon met een batig saldo het jaar afslui ten, maar op de begroting merkten we een tekort, zodat alle zeilen bijgezet zul len moeten worden om deze sluitend te krijgen. In de vorm van de toto zal ge tracht worden de inkomsten op te voe ren. Zij die daaraan deel willen nemen worden gaarne ingewacht bij de be stuursleden. In het verslagboekje gaven ook de voorzitter alsmede de trainer en jeugdtrainer hun eigen mening over de vereniging en de leden. Allen willen door samenwerking in de sport ontspan ning brengen voor ieder die de voetbal sport hoog wil houden. De A-junioren staan onder leiding van dhm. C. A. Bos en J. Weststrate, de B-junioren trainen onder leiding van dhrn. A. Vervenne en P. de Bourgraaf. De v.v. Wemeldinge heeft in ons dorpsleven een onmisbare plaats ingenomen, aldus de voorzitter; dit bewijst de aktiviteit die op alle ma nieren aan de dag wordt gelegd. Bij de rondvraag bleek vooral de behoefte te bestaan aan een periodiek clubblad. Het bestuur zal alles doen om dit te reali seren. Met de goede wensen voor de ko mende competitie sloot de voorzitter de goed bezochte vergadering. Ringrijden. Zaterdag hield de ringrijderijvereni- ging „Ons Genoegen" een wedstrijd in het ringrijden te paard. Door omstan digheden konden slechts 8 ruiters deel nemen. De uitslag was als volgt: 1. W. Hamelink, 28 ringen, beker café De Schelde; 2. W. op 't Hofbeker veevoe- derhandel In 't Anker, Schore; 3. A. op 'tHof; 4. H. van de Guchte; 5. G. Schou wenaar; 6. P. Gijssel; 7. M. Sprong; 8. C. de Vlieger. Voetbal. Wemeldinge II speelde zaterdag haar competitiewedstrijd tegen S.C.S. uit Goes. Wemeldinge was de sterkere ploeg en wist dit ook in doelpunten om te zet ten. Toch nam S.C.S. de leiding in de 5e minuut, maar Zuidwegt maakte twee minuten later gelijk. In de 9e en 15e minuut maakte Ai Schouten de stand op 51, daarna in de 36e en 39e minuut was de beurt aan Vleugel, die raak schoot. Toch werd het voor de rust nog 53, binnen twee minuten. Na de rust werd het zelfs nog 54, maar toen ging de noodklok luiden en kwam Wemeldin ge weer beter opzetten. J. Schouten schoorde 64 en na 30 minuten spelen maakte dezelfde speler 74, bij welke stand de wedstrijd werd gestaakt. A.s. zaterdag speelt Wemeldinge I thuis te gen 's-Heer Arendskerke. Zij wonnen dit weekend uit tegen Kats met 30 in een wedstrijd die volgens ooggetuigen niet al te best was. Hopenlijk zal de thuis wedstrijd van zaterdag goed worden. Overleden. Op trieste wijze overleed dhr. M. West strate, oud 79 jaar, zaterdagmiddag tij dens de voetbalwedstrijd op het sport veld. De overledene was een trouw be zoeker van de wedstrijden en zo ook za terdag weer aan de lijn. Door een hart aanval overleed hij ter plaatse. De spoe dig aanwezige arts Dr. A. J. Eckhardt kon ook enkel de dood constateren. De wedstrijd werd na het overlijden van dhr. Weststrate gestaakt. Woensdag j.l. werd het stoffelijk overschot op de al gemene begraafplaats ter aarde besteld. Ds. K. Venema leidde de rouwdienst. Collecte. De alhier gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft opgebracht een bedrag van 862,77. Plattelandsvrouwen. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Wemeldinge hield haar najaarsver gadering in het JDorpshuis. Na de ope ning werd het verslag van de voorjaars vergadering gegeven. Verder werd het winterprogramma besproken. Als nieuw bestuurslid werd- gekozen mevr. A. de Baar-Felius. Na de pauze sprak mej. v. d. Leeden uit Goes over een reis naar Portugal. Mevr.' Eckhardt, presidente der afdeling, bracht de spreekster dank en sloot de vergadering. Ter aarde bestelling. Onder grote belangstelling werd dhr. J. A. de Schipper ter aarde besteld. Aan de groeve werd het woord gevoerd door burgemeester C. N. F. van Sas namens het gemeentebestuur, die het overleden raadslid schetste in zijn betekenis voor de gemeente en voor het christelijk on derwijs, waarvan hij een vurig voorstan der was. Dhr. C. W. Bras voerde het woord namens de A.R. kiesvereniging, waarna Ds. K. Venema de plechtigheid besloot met het Qnze Vader. Dhr. M. de Schipper, de oudste zoon van de over ledene, sprak een dankwoord voor het medeleven uit de hele gemeente en daar buiten. Ned. Bijbelgenootschap. De aktie voor het Ned. Bijbelgenoot schap heeft alhier* het volgende resultaat opgeleverd: Er werd verkocht voor 1954,65, verder werd aan giften voor het Ned. Bijbelgenootschap nog ontvan gen 149,60, een totale opbrengst dus van 2104,25. Dit werd medegedeeld op een avond belegd in het dorpshuis, waar de medewerkers aanwezig waren. Ver der werd deze avond door dhr. Schalk een serie dia's vertoond over het werk van het Bijbelgenootschap, waarbij de vrouwenverenigingen uit Wemeldinge aanwezig waren. Collecte. De collecte voor het Koningin Wilhel mina Fonds heeft in de gemeente Krui- ningen 2259,98 opgebracht, verdeeld als volgt: Kruiningen 1537,80, Hans- weert 648,58 en Oostdijk 73,60. Badwater gekeurd. Dezer dagen werd door de Keurings dienst voor Waren te Goes een bacterio logisch onderzoek ingesteld naar de ge schiktheid van het zwembadwater van ons gemeentelijk zwembad „Den Inkel". Bij dit onderzoek is gebleken, dat het water voldoet aan alle hiervoor gestelde normen. Voor besmettingsgevaar is daarom geen enkele reden aanwezig. Zwemexamens. Zaterdag was het gemeentelijk zwem bad „Den Inkel'' in een examenroes, want niet minder dan 151 examens wer den afgenomen door de K.N.Z.B.-offi- cials Van Eek en Wagenaar uit O. en W. Souburg. De resultaten van bad meester A. J. Fokke en zijn assistenten Marleen de Ruijter en Greet Janssen waren prachtig, want er behoefden slechts een drietal te worden afgewe zen, n.l. 2 voor het diploma A en 1 voor het diploma B. Aan dit fraaie re sultaat droeg ook de leraar lichamelijke opvoeding van de Kruiningse ulo- en huishoudschool bij, want van de huis houdschool waren er 17 meisjes die het diploma A en 12 meisjes die het diplo ma B behaalden. Het A-diploma kregen: De meisjes Joke Bauer, Conny Blok, Joyce Bone- schanscher, Dinie van Boven, Coby de Bruine, Janny Cok, Coby Dek, Ciska Hoogesteger, Jenny Hoogstrate, Diny Jansen, Joke Kuflper, Marjan Kuijper, Vera Kuijper, Marianne Leendertse, Yvonne Meijer, Sjany Nieuwenhuize, Jik Nieuwenhuijse, Janny Numan, Mar jan van Oosterom, Leny van de Parel, Jeanne Saman, Marijke Schijf, Coby van Stee, Loes Suij, Els Tange, Annelies Verhaagen, Cora Verlare, Marjo Volbe- da en Marie-Louise Waverijn, allen te Kruiningen; Agnes van Hof fel, Godelie- caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50 ve van Huffel, Lineke Lavooij, Sylvia Lavooij, Firdaus v. d. Muil, Diny Pol derman, Rita Ruijsaard, Willy Ruijs- aard en Betty Theenaart, allen te Hans- weert; Corrie de Leeuw, Ineke de Leeuw, Els Vereeke, Diny Westveer en Matty Wesveer, allen te Waarde; Annelies Boo- gert, Koosje de Koerjer, Petra Marteijn en Monique Rammeloo, allen te Yerseke; Diet Lenshoek, Riet Lenshoek, Jo v. d. Maas, Lien v. d. Maas, Matty Veerhoek en Corry Versprille, allen te Krabben- dijke; Bea Bakelaar en Ingrid Mees ters, beiden te Rilland; Annie Nijssen te Kortgene. Voorts de jongens: Gerard Bal, Adri Bauer, Hans Bauer, Peter v. d. Borgt, René Brandt, Kees van Burg, René Geelhoed, Herman Hettema, Alex van Hootegem, Hans de Jonge, Jaap van Langevelde, Theo van Loo, Flip Meij- aard, Ad Mosselman, Adriaan Nieuwen huijse, André de Nood, Adri van Noor den, Han van Noorden, Kees van Noor den, Keesjan Noordhoek, Dies Sinke, Huug Steketee, Dik Volbeda, Henk de Wee, Hans Westveer, Jaap Willeboer en Gerard Wondergem, allen te Kruiningen; Jaap v. d. Guchte, Dirk Legemate, Frans Legemate en Jan Swets, allen te Hans- weert; Leo van Ast te Yerseke; Kees Hibma te Rilland; Adriaan Verheul te Goes. Totaal 90. Het B-diploma verkregen: De meis jes Ellen Allewijn, Annie Bauer, Cora Bauer, Joke Bauer, Mia Bauer, Corina Blok, Anneke Cok, Ankie Dek, Elma van Duivendijk, Els Flipse, Marijke Fraanje, Ellen Geelhoed, An ja Geldof, Ciska Hoogesteger, Anja Leendertse, Nelleke Leijs, Lineke Maayen, Nineke v. d. Meer, Sandra v. d. Meer, Sjany Niewenhuize, Ebrien Nieuwenhuijse, Le ny van Noorden, Marylein Paauwe, Le ny van de Parel, Nelly van de Parel, Janneke Poleij, Marja Sinke, Cora Ver lare, Leuni Versluis, Marjo Volbeda en Marie-Louise Waverijn, allen te Krui ningen; Fangoise Maas, Firdaus v. d. Mull en Philippa de Pauw, allen te Hansweert; Ineke Lucassen te Kloos- terzande. En de jongens: Henk Boogaard, René Brandt, Hans de Jonge, Leen Komejan, Theo van Loo, Adri van Noorden, Han van Noorden, Dies Sinke en Eddy West veer, allen te Kruiningen; Dirk Lege mate en Frans Legemate, beiden te Hansweert; Leo van Ast te Yerseke; Kees Hibma te Rilland; Kees Hirdes te Goes. Totaal 49. Het C-diploma, het Zwemvaardig- heidsdiploma I behaalden de dames H. M. Fokke-de Jonge en Berendien Nieu wenhuijse, beiden te Kruiningen en de heren J. W. Polderman en R. Veldmeij- er, beiden te Kruiningen en F. J. van der Hart te Hansweert. Totaal 5. Het D-diploma, het Zwemvaardig- heidsdiploma II behaalden Dig Hamer- pagt, Johan Hasman en Tjitse Hettema, allen te Kruiningen. Totaal 3. Het E-diploma, het Zwemvaardig- heidsdiploma III werd behaald door de heer C. Hamerpagt te Kruiningen. Plattelandsvrouwen bijeen. Dezer dagen hielden de Plattelands vrouwen afdeling Kruiningen en omstre ken hun maandelijkse bijeenkomst on der leiding van de presidente mevrouw Ribbens-Muller, Op deze avond was Ds. Sijthoff uit Ommeren aanwezig, die op boeiende wijze vertelde en een film ver toonde over het Diakonessenwerk in Su riname. Voetbal. Zaterdagmiddag werd er op het sport terrein aan de Hansweertse straatweg weer druk gevoetbald. De Kruiningse A-junioren speelden tegen de Kloeting- se A-junioren. De Kloetingse jongeren wonnen deze wedstrijd met 4-1 Deze uitslag zou doen vermoeden, dat Kloe- tinge sterker was, maar het tegendeel is waar. Kruiningen was sterker, maar Kloetinge voetbalde attenter. Onze jon gens wisten, zodra voor het vijandelijk doel gekomen, geen raad met de bal. Ook waren de onzen te traag. Boven de maat kwamen Hans de Jonge en Johan Jansen, terwijl ook Jille goed meedraai de. Boone vierde zijn invallersentree di- rekt met het enige tegenpunt. Bij de senioren speelde Kruiningen II tegen Colijnsplaatse Boys II. Kruiningen speelde een frisse partij voetbal en deze elf wekten prettige verwachtingen voor de toekomst. Reeds kort na het begin- signaal gaf Walbroek Kruiningen de leiding. Even later zorgde middenvoor Co Martens voor 20. Slechts weer en kele minuten later maakte Bram Schou wenaar er met een daverend schot 30 van. De einduitslag werd 70. De doel- verdediger van de gasten moest, na een botsing met een eigen speler, op een brancard van het veld worden gevoerd. Geslaagde jacht. De Kruiningse politie slaagde er, na een minder aangename jacht, zondag ochtend in de 29-jarige L. M. W. en de 19-jarige H. C. D., beiden uit het woon wagenkamp Bergen op Zoom, in te re kenen. De beide mannen hadden de vo rige week koper en lood gestolen in Le- wedorp, 's-Heer Arendskerke en Yerse ke. Eerst had, in de nacht van zater dag op zondag, de Goese politie achter de mannen aan gezeten. De Bergenaren reden toen in een bestelauto tegen een lichtmast. Met achterlating van auto en spullen namen zij de benen. Zondagmor gen hadden zij in Kruiningen een por tiek als schuilplaats tegen de regen ge vonden. Toen de politie daar arriveerde waren de heren weer vertrokken. Zij bleken te zijn neergestreken in „Den In kel". Na een natte en modderige jacht gelukte het de politie de beide mannen te pakken te krijgen. Bij het verhoor bleek W. geen rijbewijs te hebben en D. nog maar enkele maanden te zijn ont vlucht uit een inrichting waarin hij was geplaatst wegens eerdere misdrijven. Het verkeer. Wederom doordat geen voorrang werd verleend, vond donderdag een aanrijding plaats op de kruising ZanddijkRijks weg. Dhr. C. S. uit Halsteren verleende geen voorrang aan mevr. De B. uit Hansweert. Beiden werden naar het zie kenhuis Bergzicht in Goes overgebracht. S. kon na behandeling huiswaarts ke ren. De auto's werden zwaar bescha digd. Behendigheidswedstrijden. De ploeg van Aannemingsbedrijf van der Straaten heeft de door „Schelde- galm" georganiseerde behendigheids wedstrijden gewonnen. Vrijdagavond 20 september komen deze mannen uit te gen Hansweertse Boys. De belangstel ling van het publiek was zaterdagavond bijzonder groot. Ongelukkige val. Dhr. C. van O. alhier gleed tijdens het nemen van een douche uit. De val kwam flink aan. Dhr. v. O. hield er een hersenschudding aan over. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Dhr. A. Drenth behaalde het diploma H.T.S.-werktuigbouw. Hij ontving zijn opleiding aan de H.T.S. in Vlissingen. Scheepsbotsing. Donderdagavond om 7 uur zijn in het Nauw van Bath de Noorse tanker „Havfrost" en de Duitse zeeboot „Uhen- fels met elkaar in botsing gekomen Beide schepen kregen zware averij bo ven de boeg. De vaartuigen voeren daar na op eigen kracht naar Antwerpen. De „Havfrost" (9001 brt) kwam uit Ant werpen en de „Uhenfels" (10.300 brt) had als bestemming de Sinjorenstad. De schepen zijn respectievelijk eigendom van rederij P. Meijer in Oslo en Hansa in Hamburg. Twee sleepboten die reeds uit Temeuzen onderweg waren naar de plaats van de botsing, keerden onver- richterzake terug. De „Havfrost", waar van de gehele voorsteven ernstig werd beschadigd, was op weg van Antwerpen naar Riga. De „Uhenfels" kwam uit Bilbao. Van Doorn 18681968. Vrijdag 13 september j.l. werd het 100-jairg bestaan herdacht van de N.V. Aannemings- en Handelmaatschappij Van Doorn-Krabbendijke. Om dit fees telijk herdenken mee te maken waren de familieleden van heinde en ver ge komen en werd van het verzamelpunt gereden naar De Abdij in Middelburg, waar in hotel-restaurant Bodega het ge zelschap ontvangen werd door de in 17e eeuwse costumes gestoken twee oudste zoons van de directeur. Nadat enige aperitiefs waren gebruikt schaarde het gezelschap zich aan de welvoorziene ta fel, waarbij de gerenommeerde keuken van het huis een sublieme keus van ge rechten presenteerde. Aan tafel sprak de jubilaris dhr. W. van Doorn over het geslacht „Van Doorn" van 1868, waar bij hij veel wel «n wee van het bedrijf de revue deed passeren. Gekomen aan het heden wees hij op het grote ver schil. Tóén hamer en beitel, nü de mo derne machines. Tóén een slavenloon, nü wel een ietsje hoger. Tóén gewoon timmerman, nü een N.V. met aandelen. Intussen werd door de broers van weers zijden gecomplimenteerd en geschenken aangeboden, die zeer in de smaak vie len en waarvoor hartelijk dank werd gezegd. Dochter N. zorgde er voor dat de lachspieren van oud en jong danig in beweging kwamen. Gezelligheid kent geen tijd. Alvorens men uiteenging, sprak een der broers Woorden van ge lukwens voor de N.V. met de beste wen sen voor de toekomst en dat vooral de „Grootste Aandeelhouder" niet zou wor den vergeten. Collecte. De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds heeft alhier 1.075,01 opgebracht. Voetbalnieuws. Krabbendijke wist j.l. zaterdag een overwinning te boeken op Kapelle. Na de eerste drie minuten wist Gee.nsee al een doelpunt te maken, 10. Spoedig daarna maakte Jacobs er 2—0 van. Na de rust werd door Rooze een tegenpunt gemaakt, 21. Het laatste doelpunt werd gemaakt door Kriekaard. A.s. zaterdag zal Krabbendijke III Hoedekenskerke II ontmoeten. Krabben-

Scheldebode | 1968 | | pagina 2