^Wmeldingse ^Ufatans- BAAYENS r anders dan andere INGEZONDEN de speciaalzaak voor uw BRIL LAND- EN TUINBOUW snijbloemen, planten e.d. Wilhelminastraat 5 te Wemeldinge Beleefd aanbevelend, BLOEMENHANDEL VENTEVOGEL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE oo Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Benoeming. In de plaats van de heer A. K. van den Hoven, die op 1 augustus 1968 naar de secretarie der gemeente Middelburg is vertrokken, hebben burgemeester en wethouders benoemd tot ambtenaar ter secretarie de heer J. G. Meijer te Goes. De heer Meijer werkt nu op de secreta rie van Veere. Hij zal op 1 november a.s. in Wemeldinge in dienst treden. Bierweg/Papendijke. Burgemeester en wethouders hebben het rioleren en bestraten van de Bier- weg en een gedeelte van Papendijke op gedragen aan de firma Boone Be- suyen voor een bedrag van 65.400, In dit bedrag is niet begrepen de le vering van de benodigde straatklinkers. Deze klinkers zijn reeds enige tijd ge leden voordelig ingekocht en tijdelijk op geslagen op het afgewerkte gedeelte van de vuilnisbelt in de Stormezande- polder. Gymnastieklokaal met instruetiebad. Wij hebben beloofd, dat wij nog iets meer zouden vertellen over de plannen voor het nieuwe gymnastieklokaal met een overdekt instructiezwembad. Deze belofte willen wij graag inlossen en wij hebben daarom de tekeningen en het bestek van het architectenbureau Rot huizen 't Hooft te Middelburg op ta fel gehaald. Het gebouw zal verrijzen aan de west zijde van Kromomme, op het langge rekte perceel bouwterrein naast de wo ning van dhr. Levering tot de achter kant van de tuin van dhr. Veerhoek. Tussen de zuidgevel en de noordgevel van het gebouw ligt een afstand van 56 meter. Tegen de Spoorlaan komt het instrue tiebad; het gymnastieklokaal komt aan de noordzijde. De twee gedeelten zijn verbonden door een laag middenstuk. Wanneer wij als het gebouw klaar is door de hoofdingang aan Krom omme naar binnen gaan, vinden wij aan de rechterzijde van de hall de deuren, die toegang geven tot twee kleedruim ten en een deur voor het appartement voor de instructeur. Van de beide kleed ruimten kan men komen in een was ruimte. Hier zijn ook enkele toiletten. Vanuit de kleedruimten kan men ook in de gymnastiekzaal komen. Deze is 12 meter breed en 21 meter lang. Boven- dieh is er éen aparte ruimte voor het opbergen van de gymnastiektoestellen van 8,35 x 4 m. Vergeleken bij het nu in gebruik zijnde gymnastieklokaaltje, zal dit én voor de schooljeugd én voor de gymnastiekvereniging een flinke ver betering betekenen. Terug in de hall kunnen wij ook links gaan. Aan die kant vinden wij toiletten, douches, een derde kleedruimte, een ruimte voor de instructeur/instructrice met toilet en douche en een grote ruim te voor de technische installaties (cen trale verwarming, warmwatervoorzie ning, waterzuivering, enz.). Tenslotte is er dan een lokaliteit van 10 m breed en 19 m lang, waarin het instruetiebad is gebouwd. Dit bad is 7.50 m breed en 13 m lang. De diepte varieert van 70 cm tot 1.55 m. Geen bad dus om met alle inwoners tegelijk te gaan zwemmen, maar wel een bad waarin zowel in de zomer als in de win ter het zwemmen kan worden geleerd. Vooral dat leren zwemenen acht het gemeentebestuur belangrijk. Voor ge oefende zwemmers is er in de buurt vol doende water, maar om het zwemmen te leren is er vaak geen goede gelegen heid. Al heel wat jaren worden op een voudige manier aan de schooljeugd zwemlessen gegeven in het kanaal. Dat dit gunstige resultaten oplevert blijkt uit een enquête van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging van leraren en on derwijzers in de Lichamelijke Opvoeding. In 1966 waren er in de provincie Zee land maar 3 gemeenten waar 75 van de kinderen of meer bij het verlaten van de lagere school een zwemdiploma had. Eén van die gemeenten is Wemel dinge. Het zomerseizoen, waarin in de open lucht aan de schooljeugd zwemles kan worden gegeven, is kort. Bovendien valt daarin ook de zomervakantie, waarin de kinderen geen school hebben en dus ook de zwemlessen stilstaan. In andere plaatsen tracht men de mo gelijkheid tot het geven van zwemles te verlengen door het water in open- luchtbaden te verwarmen. Dit scheelt inderdaad wel iets, maar op een ge geven moment wordt de buitenlucht toch te koud en dan is het met het zwem men gedaan. Het gemeentebestuur van Wemeldinge is van mening dat een overdekt bad, al is het dan niet zo groot, de beste op lossing is. Daarom is er steeds ge streefd naar een overdêkt instruetiebad. Dit zal nu in combinatie met het nieu we gymnastieklokaal gebouwd worden. Geen olie in de riolering. De gemeentelijke riolering is er voor de afvoer van regen- en afvalwater; niet voor het wegwerken van afgedraai de motorolie. Bij sommige bedrijven be wijst een zwart-aangeslagen straatkolk, dat men daar de olie in de riolering loost. Olie in de riolering laten lopen is verboden. Overtreders kunnen worden gestraft. Beter is het geen olie in de riolering te gieten. Dan komt er ook geen olielaag op het polderwater. Graag rekent het gemeentebestuur op ieders medewerking. Burgerlijke stand. Overleden te Goes: Johannes Florus- se, 72 j., echtgen. van Maatje Breure. Loop der bevolking over augustus 1968. Vertrokken zijn; A. W. H. van der Heiden v. Nieuwendijk 5 n. Schiedam. Wilhelminastr. 10; M. van den Hamei en echtgenote v. Bonzijweg 15 n. Ka- pelle, Julianastr. 23; mevr. C. Daane- Louwerens v. Daniëlstr. 9 n. Rilland- Bath, A 166; E. van der Wiel v. Hoo- geweg 16 n. Werkendam, Kruisstr. 43. Ingekomen zijn: C. J. Verhage v. Renkum, Oosterbeek n. Chezeeweg 9; A. den Hollander v. Leiderdorp n. Nieu wendijk 2; M. K. J. van der Wiel v. Werkendam n. Hoogeweg 16; J. C. Ver- meij v. Sint-Philipsland n. Prinses Bea- trixweg 8; W. D. Lindhout v. Sint-Phi- lipsland n. Prinses Beatrixweg 8; A. M. van der Vliet v. Rotterdam n. Prin ses Beatrixweg 8; J. Theunisse v. Was pik n. Prinses Beatrixweg 8; G. Leunis v. Zwrjndrecht n. Prinses Beatrixweg 8; E. J. Bruinsma v. Zwijndrecht n. Prin ses Beatrixweg 8. Verhuizingen binnen de gemeente: M. Heijboer v. Nieuwendijk 14 n. Nieuwen dijk 8; L. Bruinsma v. Hoogeweg 16 n. Prinses Beatrixweg 8. Gevonden voorwerpen. Gevonden een blauwe duikbril en een blauwe hoofddoek. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Aan de klanten in Wemeldinge en omgeving Iedere zaterdag vanaf 7 september a.s. start Bloemenhandel Ventevogel, Wijngaardstraat 20, telefoon 8302 te Goes met de verkoop van in de voormalige winkel van de heer Luteijn Benoeming. Aan de christelijke school te Baam- brugge is benoemd tot onderwijzer dhr. J. L. Zuydweg, thans tijdelijk werkzaam aan de Ds. G. H. Kerstenschool alhier. Vlaggetjesdagen Yerseke 1968. De vlaggetjesdagen Yerseke 1968 zijn weer achter de rug en goed verlopen. Zoals reeds eerder door de organisato ren bekend gemaakt was en zoals ook burgemeester Pijl Hogeweg tijdens de ontvangst in het gebouw ..De Haven" vrijdag aan de genodigden mededeelde, was de opzet anders dan zoals in het verleden bij „Zeeland Presenteert". Toen was het een provinciale manifestatie, die kon uitgroeien tot een evenement dat in het gehele land, ja zelfs in het buitenland de aandacht trok. Dit kon dit jaar niet en daarom had men deze visserijdagen gecombineerd met enkele andere evenementen. De vrijdag begon met een leuk kin derprogramma op de Paardenmarkt, waarvan ook de ouderen konden genie ten. Nadat de muziekvereniging „Mo zart" zich met een rondgang door het dorp naar het nieuwe sportpark aan de Hogeweg had begeven, werd dit park door burgemeester Pijl Hogeweg ge opend met een korte toespraak, waarin hij dank bracht aan allen die op welke wijze dan ook aan de totstandkoming hadden meegewerkt. Als eerste wed strijd werd gespeeld Yerseke IOude Haagse Glorie, in welk laatste elftal een aantal oud-internationals stonden opge steld. Ofschoon Yerseke zeer goed par tij gaf, wisten de Hagenaars de wed strijd te winnen met 01. Daarna was er ruim een uur lang gelegenheid mos selen te eten voor het pubielk op de haven, waar het Zeeuwse produkt weer gretig aftrek vond. Van half acht tot half negen volgde hierna een fraai ver lichte vlootschouw, waaraan zowel een aantal kotters als plezierjachten deel namen. Het was wel heel jammer, dat het weer die dag niet best was, regen en wind, waardoor niet alleen het hele programma, maar vooral de vloot schouw veel te lijden had. Tot slot trok ken honderden kinderen met een lampi on achter de muziekvereniging „Mozart" aan door een gedeelte van het dorp, welke tocht heel veel belangstelling trok. Hierna volgde nog een gezellig programma op de Paardenmarkt, waar voor ook veel belangstelling bestond. Nogmaals jammer dat het weer die dag niet best was, dit had zeker tot gevolg dat de belangstelling van buitenaf niet bijzonder groot was. Met angst en vrees ging men de twee de dag in, zaterdag, die geheel in het teken stond van het 80-jarig bestaan van onze muziekvereniging „Mozart". In de voormiddag werd eerst nog in de Burenpolder een gekostumeerde wieler ronde gehouden, waaraan velen deel namen en die leuke groepen en indivi duele prestaties te zien gaf. Nadat „Mo zart" nog een rondje had gemaakt in de oude uniformen, volgde in de na middag de presentatie van het nieuwe uniform. Precies om half twee presen teerde het muziekkorps zich voor het gemeentehuis, waar burgemeester Pijl Hogeweg de uniformen symbolisch aan de leden overdroeg. Het publiek gaf de muzikanten een spontaan applaus toen zij zich presenteerden. Zoals de burge meester opmerkte is dit weer iets ge heel nieuws, Yerseke eigen, lichtblauwe jas met zwarte broek. Hij deelde vooral met trots mede dat „Mozart" deze uni formen zelf na jarenlang sparen had kunnen kopen en geen akfie heeft ge voerd voor gelden onder de burgerij, of bij de gemeente heeft moeten aanklop pen. Hij feliciteerde hiervoor van harte de zuinige penningmeester van Mozart. Na de presentatie volgde het marscon cours, dat zeer veel belangstelling trok en waarvan ieder volop heeft genoten. De deelnemers waren vol lof over het prachtige parcours zo midden in het dorp. Na het marsconcours gaven de verenigingen uit Souburg en Rhoon nog een show weg op het Kerkplein, de laat ste zelfs met het majorettenpeleton. De aanwezigen hebben dit wel bijzonder op prijs gesteld. Na de bekendmaking der prijzen maakten alle korpsen nog een marsje door het dorp, wat door de bur gerij wel zeer werd gewaardeerd. Ook „Mozart" presenteerde zich nog met een korte mars door een gedeelte van het dorp. Op het Kerkplein werd daar na nog een mini-korfbalwedstrijd ge speeld door de korfbalvereniging „Vol harding" uit Yerseke, die ook veel be langstelling trok. In de avonduren was er volop muziek op de Paardenmarkt. Om te laten zien waartoe de jeugd in andere plaatsen in staat is, speelden achtereenvolgens de jeugdmuziekkorp- sen uit Wemeldinge en Heinkenszand op de muziektent, waarvan zeer velen hebben genoten. Hierna traden op de zangvereniging „Excelsior" en de mu- ziekclub „Tovido", beiden uit Yerseke, die eveneens veel belangstelling trok ken. Als slot werd er op het oude sport terrein aan de Marijkelaan een muzikale show opgevoerd door het tamboer- en trompetterkorps „Excelsior" uit Goes, de Kon. Harmonie „Ons Genoegen", het tamboer- en trompetterkorps „Delta band" en het Groot Vlissings Majoret tenpeleton, allen uit Vlissingen, in to taal meer dan 150 deelnemers. Dit werd een waardig slot van deze dag. Naar schatting tussen de vijf- en zesduizend belangstellenden hebben volop genoten van goede muziek en fraaie shows. Na dat de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" de dag had besloten met het volkslied, bracht burgemeester Pijl Hogeweg dank aan de medewerkers aan deze show en aan allen die hun medewerking hadden gegeven aan het slagen van deze vlag getjesdagen 1968. Vooral de buurtver enigingen komen een woord van dank toe voor hun enorme versieringen die men had aangebracht. Jammer, heel jammer dat het vrijdag geen best weer was, maar de zaterdag heeft zo niet alles, dan toch heel veel goed gemaakt, omdat er toen ook van buiten de ge meente duizenden een bezoek brachten aan feestend Yerseke. Geslaagd. 1 Geslaagd voor .diploma B zwemmen: Karin de Leeuw, leerlinge van mej. Prins. Judodemonstraties. De zaterdag 'j.l. in het Dorpshuis ge houden judodemonstraties die verzorgd werden door leerlingen van Sportschool W. Geelhoed, mogen zeer geslaagd ge noemd worden. De ca. 150 bezoekers volgden de verrichtingen met grote be langstelling. Zaterdag a.s. zullen de lessen aan vangen, waarbij hét voor belangstellen den nog mogelijk is een proefles te vol gen. Geslaagd Op de te Utrecht gehouden examens slaagde voor de akte M.O. Economie, dhr. Jac. Weststrate te Aalsmeer, vroe ger alhier. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank Wemel dinge was het spaarsaldo aan het begin van augustus,J 6.791.373,18. Er werd in augustus bijgestort tot een bedrag van 231.565,68 en terugbetaald tot een be drag van 162.010,31. Het eindsaldo per augustus bedroeg 6.870.928,55. Er wer den in augustus 21 nieuwe boekjes uit gereikt. Dansclub. Nu de zomermaanden achter de rug zijn, krijgen velen weer meer tijd om een avond vrij te maken. De liefhebbers van dansen hebben meermalen de klacht geuit: Wij móesten op Wemeldinge een dansclub hebben die van tijd tot tijd een gezellige avond organiseert. Welnu, die tijd is aangebroken. A.s. dinsdag 10 sep tember om 8 uur in het dorpshuis kunt u mee gaan beslissen of er een dansclub moet komen ja of nee. De initiatiefne mers zullen u wachten. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I haar eerste competitiewedstrijd en wel tegen V.C.K. I. Twee ploegen die volkomen aan elkaar gewaagd waren. Van weers zijden werden diverse aanvallen in een h M caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f i£0 vlot tempo opgebouwd, vooral in de eerste speelhelft; de tweede helft ver liep in een minder snelle uitvoering en vooral de afwerking van een opgebouw de aanval duurde te lang. Voor de rust was het in de 29e minuut toen door een grove fout in de verdediging V.C.K. kon scoren, 01, wat ook de ruststand werd. Wemeldinge zag tot twee maal toe de bal door de paal gekeerd en tussen die palen een uitstekend verdediger. Nadat een doelpunt van V.C.K. wegens buiten spel was afgekeurd, kon Wemeldinge in de 37e minuut gelijk maken, 11. Hoe wel nog geprobeerd werd een overwin ning te forceren, gelukte dit aan geen van beide ploegen. Een uitslag die de verhouding wel goed weergeeft en waar beide ploegen wel gelukkig mee zullen zijn. A.s. zaterdag spelen het eerste- en tweede elftal een uitwedstrgd; het eer ste trekt naar Veere I. Ned. Bijbelgenootschap. Bij de aktie van het Ned. Bijbelge nootschap werd voor 1800,aan lec tuur verkocht in deze gemeente. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad der ge meente Wemeldinge bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot goedkeu ring van de begroting van de gemeen schappelijke keuringsdienst van slacht dieren en van vlees voor het jaar 1969. Behandeling van de begroting van de gemeenschappelijke reinigingsdienst van de gemeenten Krabbenijdke, Kruinin- gen, Rilland-Bath, Waarde, Wemeldin ge en Yerseke. Wemeldinge zal bij moe ten dragen 16.910,11. Voorstel tot be noeming van vijf leden der commissie van advies ingevolge de woonruimtewet. Thans hebben ztiting dhrn. C. M. Dage vos, J. Dagevos, P. J. J. Dekker, J. A. de Schipper en M. Zuijdwegt. Voorstel tot benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur in verband met de periodieke aftreding van dhr. J. v. d. Boomgaard per 31 dec. 1968. De aan beveling is: J. v. d. Boomgaard en A. G. Vlasblom. Voorstel tot aanvulling van de algemene politieverordening voor de gemeente Wemeldinge. Voorstel tot beschikbaarstellen van een krediet voor uitvoering van de tweede fase van het streef plan voor verbetering van de straatverlichting en een voorstel tot het aangaan van een geldlening van 315.000 gulden, op te nemen bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenha- ge. Deze geldlening is toegewezen in verband met de bouw van een gym nastieklokaal met overdekt instructie zwembad. Zeeuwse avond Plattelandswouwen. Op 28 augustus kwamen-de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstreken voor de eerste maal in het nieuwe seizoen bij een voor een „Zeeuwse avond". Om 6 uur werd begonnen met een Zeeuwse koffiemaaltijd. Op de avondvergadering sprak eerst dhr. Lako, wethouder van de gemeente Kruiningen, over de ge meenteraad, waarna dhr. Baarens iets vertelde over Kruiningen in verleden en toekomst. Na de pauze kwam mevr. Blok-Wondergem als „Jaone van de Oage Oeve" op bezoek, die onder ande re het verhaal „Smoutebollen voe de Kossemisse" voordroeg. Daarna ver toonde mevr. Baarens-van Aalst nog dia's van Zeeland. Met het zingen van het Zeeuwse volkslied werd deze mooie avond besloten. Vergadering „Zanglust". De leden van de vogelhoudersvereni- ging „Zanglust" hebben in het dorps huis „Luctor et Emergo" afscheid ge nomen van hun secretaris, dhr. G. van de Griek, die wegens een militaire over plaatsing zijn funktie moest neerleggen. Voorzitter J. Moerland dankte dhr. Van de Griek voor zijn toewijding en over handigde een boekenbon. Dhr. Van de Griek zei het jammer te vinden naar Den Haag te moeten vertrekken. De vergadering koos dhr. R. van Winsber- ghe in de plaats van dhr. Van de Griek. Dhr. J. Zuijdwegt werd penningmeester. De volgende tentoonstelling zal met en kele attracties in de grote zaal van het dorpshuis worden gehouden. Geduren de vijf achtereenvolgende maanden zal men een amateurkeuring houden, zodat ieder lid in staat is een „keurcollectie" aan te leggen. Uitstapje winkeliersvereniging. Dinsdag maakten de leden van de winkeliersvereniging een uitstapje naar Knokke. Ernstig ongeval. Dinsdagmiddag, omstreeks half twee, heeft zich ter hoogte van Bolwerk een ernstig ongeval voorgedaan. Een tractor met aanhangwagen werd ingehaald door door een Belgische vrachtwagencombi natie, die uit de richting Goes kwam. Uit tegenovergestelde richting naderde een personenwagen bestuurd door J. de H. uit Rotterdam. De vrachtwagen moest sterk afremmen, waardoor de aanhanger schaarde en links op de rij weg terecht kwam. De personenauto van H. botste er fonrtaal op.Eén van de vijf inzittenden was op slag dood. De anderen werden met zware verwondin gen in het ziekenhuis „Bergzicht" op genomen. De personenauto werd totaal vernield. Benoeming. Aan de christelijke school te Wemel dinge is tot onderwijzer benoemd onze dorpsgenoot dhr. J. J. Ruster. V oetbalnieuws. Zaterdag behaalde Krabbendijke een 21 overwinning op Wolfaartsdijk. De doelpunten werden gemaakt door Kees Hoogesteger. Voetbal. Zaterdag had Waarde I zijn eerste competitiewedstrijd en wel tegen Kloe- tinge II. Zij maakten in een hogere klas se dan vorig jaar reeds een goed begin door met niet minder dan 62 te win nen. Waarde gaf zeer goed spel te zien. Aan de burgerij van Yerseke. Vlaggetjesdagen Yerseke 1968 liggen weer achter ons. Ondanks het niet al te beste weer op vrijdag kan zeker worden gesteld, dat het geslaagde dagen zijn geweest, zowel voor ons als Yersekena- ren als voor de vele duizenden bezoe kers van buiten onze gemeente. Daarom wil ik u allen hartelijk dan ken voor de spontane en prettige wijze waarop u als burgerij aan de festivitei ten hebt meegedaan. Vooral wil ik dank zeggen al diege nen, die, hetzij in verenigingsverband hetzij op andere wijze, een werkzaam aandeel hebben gehad in de organisatie en het verloop van de diverse evene menten. Ik denk hierbij aan de leden van het comité, de oranjevereniging, de buurt verenigingen, de schippers, de voetbal en korfbalvereniging. Excelsior, Tovido, de heer Schot met zijn schoonzoons, de mensen van de politie en gemeentewer ken en de velen die het door hun finan ciële bijdrage mogelijk hebben gemaakt om deze vlaggetjesdagen te organiseren. Allen hartelijk bedankt. Ik kan niet nalaten hierbij apart te noemen ons eigen „Mozart". Naast de vele malen dat zij tijdens de feesten zelf zijn opgetreden, hebben ze boven dien op voortreffelijke wijze het mars en muziekconcours en de taptoe geor ganiseerd. Eén van de hoogtepunten daarbij viel wel op zaterdag half twee toen „Mozart" in de nieuwe uniformen kwam aanmarcheren. Een moment, dat je trots en ontroerd maakte. Nogmaals allen hartelijk bedankt. PIJL HOGEWEG ALOM BEKENDE - Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service NU ZIJN DE MESTSTOFFEN HET GOEDKOOPST Vele grondgebruikers kopen de mest- stofen reeds vroegtijdig aan. Dit lijkt ons zéér verstandig Immers de meststoffen zijn in de zo mermaanden het goedkoopst, maar te vens bereikt men hierdoor dat door vroege aankoop de benodigde meststof fen tijdig op het bedrijf aanwezig zijn. Dat is zeer belangrijk, omdat hierdoor steeds op het juiste moment met de bemesting kan worden begonnen. Dit geldt speciaal voor die meststof fen welke reeds op de stoppel kunnen worden uitgestrooid. Wij denken hierbij aan het slakkenmeel en de kalizouten. Ook met het ook op de werkverdeling op het bedrijf is dit erg aan te bevelen. Nu is er veelal meer tijd om de basis bemesting te geven dan in het drukke voorjaar. Een goede grondgebruiker streeft er steeds naar zo economisch en zo doel matig mogelijk te boeren. Door nu reeds zijn meststoffen aan te kopen slaat hij twee vliegen in één klap: „goedkoop bemesten en op tijd bemesten!"

Scheldebode | 1968 | | pagina 2