AAAAA ^Wewdditigse ^VJatans- ilXJaafdighadar) oo BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL HET STATUSSYMBOOL INGEZONDEN anders dan andere f WEMELDINGE KRUININGEN KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND Predikbeurten ft Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Vakantie burgemeester. De burgemeester zal tot 12 augustus 1968 met vakantie afwezig zijn. Wethouder A. P. Schouwenaar zal tot 31 juli 1968 optreden als waarnemend burgemeester, terwijl wethouder J. Veer- hoek van 1 t/m 12 augustus 1968 loco- burgemeester zal zijn. Ijsbaan. Binnenkort zal door de Koninklijke Nederlandse Heide Mij. begonnen wor den met het leggen van een plasticlaag onder de grasmat van de speelweide, alsmede het aanbrengen van een nieu we drainage. Hierdoor kan in het na jaar en de winter het water op de speel weide worden gehouden. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal het dan bij de eerstvolgende vorstperiode mogelijk zijn de speelweide als ijsbaan te gebruiken. Burgerlijke stand. Gehuwd: Johannes Adriaan Pieterse, 22 j. en Wilhelmina Catharina van der Endt, 23 j.; Johannus Willem Cornelis Schreuder, 22 j. te Dordrecht en Tan netje Neeltje Dominicus, 21 j.; Marinus Jan van Stee, 20 j. te Yerseke en Thona Cornelia Adriana Hoogesteger, 19 j. Geboren: Ary Laurens, zv. F. J. Bur ger en J. L. Schouwenaar. Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar kinderslippers, een paar babyschoentjes, een meisjes-tuin broek en een pasfoto. Inlichtingen ter gemeentesecretarie ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. De ploeg van de gemeente Wemeldin- ge, bestaande uit brandweerlieden en ambtenaren, kon het niet bolwerken te gen de bierploeg van café „De Scheep vaart". Zij bonden in een voetbalwed strijd de strijd aan om de opbrengst te bestemmen voor de reis van de bejaar den. Een overweldigende belangstelling kon men het niet noemen: bg zulke wed strijden, waar niet het voetballen op de eerste plaats komt te staan, was toch het krachtsverschil te groot. De bier- ploeg was heer en meester, vooral na de rust, toen bij de gemeenteploeg de ach terstand te groot werd. Men ging de rust in met een 21 voorsprong voor de gemeenteploeg. De buitenspeler, die enkele malen door de bierploeg was ge stopt, had er een blessure aan over ge houden en moest de strijd staken. Met de regelmaat van de klok werd de stand van de bierploeg opgevoerd. De eind stand, 94, liet dan ook geen spanning meer zien. Voor de gemeente scoorden De Jonge, Bakker, Van Anrooy, voor de bierploeg Dekker, De Bourgraaf, Bruin- ooge, Traas, Moelker. Elektronische kunsthand. Het afgelopen weekend vertoefde dhr. J. op 'tHof op Wemeldinge. Deze oud- Wemeldingenaar was als eerste Neder lander pas in het bezit gekomen van een elektronische kunsthand. Zijn lin kerhand was hij kwijtgeraakt bij een ongeluk wat hem overkwam bij de Hoogovens. Als invalide zou hij verder het leven in moeten, maar nu dank zij deze kunsthand voelt Op 't Hof zich he lemaal geen invalide meer en is dit ook niet meer. De beweegbare vingers doen dienst en met een kracht, die nauwelijks denkbaar is, temeer daar hij wordt ge voed door een batterg welke op zijn spieren staat aangesloten. De mogelijk heden van deze hand doen niet veel meer onder voor die van een gewone hand. Het belangrijkste vindt Op 't Hof, dat je als mens zonder hand je niet meer zo gehandicapt behoeft te gevoe len. Het is ook mede te danken aan het grote doorzettingsvermogen van Op 't Hof om in een zo korte tijd dit te be reiken. De voorziening van een elektro nische kunsthand is een particuliere zaak en een kostbare ook: het kost tus sen de 4500 en 5000 gulden. Dat bedrag moet men zelf opbrengen, via het zie kenfonds kan men het niet krijgen. Ge lukkig staan voor hem de Hoogovens als werkgever, waar hij nu een kantoor baan heeft, garant voor dit bedrag. Jam mer dat er invaliden zijn die hier geen gebruik van kunnen maken omdat het hun financiële draagkracht te boven gaat. Dit kan nog een stuk ontwikke lingshulp in eigen land zijn. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt maandag 22 juli a.s. bijeen. De vergadering begint weer om 6 uur n.m. De agenda telt en kele belangrijke voorstellen. B. en W. stellen n.l. voor in „De Knol" over te gaan tot de bouw van de tweede kleu terschool. De kosten van deze tweeklas- sige school worden op 265.000,ge raamd. Volgens B. en W. moet deze tweede school er in de eerste plaats ko men, omdat de huidige school „Voor- houte" niet aan alle vereisten voldoet en omdat het aantal leerlingen steeds toeneemt. Het vrijkomende lokaal kan kan gebruikt worden voor de verplicht wordende handenarbeid op de openbare lagere school en de openbare school voor MAVO/ULO. Verder wordt aan de ver eniging tot het verstrekken van lager schoolonderwijs op Geref. grondslag, eveneens in „De Knol" een perceel grond in eigendom overgedragen i.v.m. de bouw van een school. Aan mevr. E. C. Wille- kes-Rijkse zal op haar verzoek ontslag worden verleend als onderwijzeres aan de o.l.s. alhier. In het „bestemmingsplan Oudeplein en omgeving" zullen de vol gende woningen worden aangekocht: Oudeplein 30 van dhr. J. A. Blaauwka- mer, Oudeplein 10 van dhrn. M. J. Ie Clercq en J. Oele, Oudeplein 6 van dhr. M. Gijssen en Hoofdstraat 63 van mevr. L. Krombeen-Pekaar. Derde Den Inkel-rit. Donderdag 25 juli 1968 wordt, weer onder auspiciën van de WV en weer georganiseerd door onze puzzelgroep, de derde „Den Inkel" rit gereden. De win naar ontvangt de door de WV beschik baar gestelde beker als prijs. Voor alle overige deelnemers is echter en natuur lijk ook weer een prijs beschikbaar. Het zou voor de organisatoren, die heel veel vrije avondèn besteden om deze ritten uit te zetten enz., toch wel erg prettig zijn wanneer de deelname nog groter zou zijn dan de vorige keer. Wij heb ben er een heleboel horen zeggen: de volgende keer doen we ook mee. Nu dan, donderdag 25 juli a.s. is de vol gende keer. Start om 19.00 uur in „Den Inkel". Inschrijven vanaf 18.30 s uur. Eindpunt eveneens „Den Inkel". Deel name mogelijk voor auto's, bromfietsen en fietsen. Wrj wensen u veel „puzzel plezier". door GERRIT FRANS SEN 23) „Einde van de discussie. Zo nodig kun nen we er na het eten wel verder over praten. En... hoe zit het? Kunnen m'n dochters een handje helpen? Of moet ik alles alleen doen vanavond?" HOOFDSTUK XII Een ruzie, een romance... De huizen aan de zogenaamde oude kant van de Larixlaan waren van soli de constructie. Pas enkele jaren na 1945 gebouwd. Ze werden goed onderhouden en de eigenaar kon bogen op, over het algemeen, keurige mensen. Hetgeen allemaal niet wegnam, dat meneer en mevrouw Binders, die de te levisie afgezet hadden, omdat er zoals gewoonlijk toch een vrij vervelend pro gramma was, tegen wil en dank, flar den hoorden van de woordenwisseling tussen buurman Overvest en zijn oud ste zoon. En dat verwonderde hen, want Overvest kenden ze alleen maar als een heel rustige man, die zaterdags in zijn voor- of achtertuintje scharrelde en als het heel mooi weer was achter het huis in een luie stoel de krant las. Prettige buren, die je deur vast niet plat liepen en waar je dus nooit last van had. Vro lijke kinderen, die joviaal een hand op staken ten groet, als ze langs het raam liepen. De man hield geen duiven en er was geen kat of hond in huis en als je een enkele keer een kort buurpraatje met hem hield, dan was het niet over voetballen en ook niet over het weer, nog minder over de politiek, maar over verstandige onderwerpen. Ze hadden het met de Overvesten niet slecht getroffen. Vandaar, dat ze die avond laat hoogst verbaasd luisterden naar de woedende stem van de buurman en de minstens even kwade antwoorden van zijn zoon Jaap. Van dit feit was men in huize Over vest niet op de hoogte. Want de heer des huizes was niet iemand, die de vuile gezinswas graag buiten hing. Integen deel. Hennie was, zoals iedere avond, even naar de overkant gewipt. Ze had zich gekoesterd aan de hartelijkheid van Gert Velderenbos. Gedurende een uurtje had Kampvuur. Op dinsdag 23 juli organiseert het In stuif Comité een buitenavond met kamp vuur in „Den Inkel". Op het program ma staan: muziek, spannende verhalen, sketches en zang. Aanvang 9 uur. Hoewel deze avond in eerste instan tie voor de kampeerders wordt georga niseerd, zijn ook de Kruiningenaren van harte welkom. Bij slecht weer gaat een en ander uiteraard niet door. Coöp. Raiffeisenbank. In de stichting spaarbank van de Coöp. Raiffeisenbank werd gedurende de maand juni '68 ingelegd 323.450,56 en terugbetaald 313.288,97, zodat het spaarderstegoed 14.473.744,04 bedroeg ultimo juni. Ook werden er in dezelfde maand 33 nieuwe spaarders ingeschre ven. Bevestiging en intrede Ds. v. d. Kerk. In de Gereformeerde kerk werd zon dagmorgen kandidaat W. J. van de Kerk uit Amsterdam bevestigd tot predikant. De bevestigingsdienst werd geleid door zijn vader Ds. W. van de Kerk uit Put ten. De tekst voor deze dienst was Pre diker 11 1 met het thema „Op hoop van zegen". Na de bevestiging werd Ge zang 82 uit de gezangenbundel van de Geref. Kerk toegezongen. In de middag- dienst verbond Ds. W. J. van de Kerk zich aan zijn gemeente met het bijbel gedeelte 1 Joh. 1 3 en 4. Naar aanlei ding van deze woorden maakte de nieu we predikant duidelijk met welk doel hij naar Krabbendijke gekomen was. Na de dienst werd namens Kerkeraad en gemeenteleden gesproken door ouderling H. J. van Harn, waarna de predikant Psalm 134 3 werd toegezongen. Ds. P. Toorenbeek van Anna-Jacobapolder voerde het woord namens de classis, Ds. G. van Noordennen namens de Hervorm de gemeente en burgemeester L. Cnos- sen namens het gemeentebestuur. Aan wezig waren voorts de beide wethouders en gemeentesecretaris en afgevaardig den van de zustergemeenten. Daarna dankte Ds. van de Kerk alle sprekers en zijn gemeente voor het hartelijk wel kom. Zowel uit de toespraak van de Hervormde predikant als uit het ant woord van Ds. v. d. Kerk bleek de hoop en het verlangen te leven naar een nau wer samengaan en een naar elkaar toe groeien van beide nog gescheiden Ker ken. Voetbal. Waarde I en II speelden zaterdag te gen Sluis. Waarde I won met 40, Waarde II verloor met 60. Geslaagd. Voor het examen leermeestergezel in de typografische afdeling slaagde dhr. B. de Graaf alhier. Geachte burgerij, Na lange tijd van voorbereiding en vele momenten van spanning behoort de „Ronde van Yerseke" 1968 weer tot het verleden. Een woord van dank aan al degenen die ons hebben geholpen de ze ronde tot een succes te maken lijkt ons dan ook in het geheel niet mis plaatst. Wanneer wij al deze medewerkenden bedanken, denken we o.a. aan het ge meentebestuur, de rijkspolitie, met name de heer Van Hoepen, die ons voortdu rend met raad en daad terzijde wilde staan, wat de problemen van verkeers- omleggingen betrof. Verder denken wij aan de E.H.B.O., de speciale medewer kenden, die ons financieel wilden steu nen en de vele premieschenkers. Natuurlijk worden er altijd mensen vergeten, die achter de schermen ge werkt hebben aan deze wielermiddag. Ook die willen wij evenals de contro leurs hartelijk dank zeggen. Verder hebben wij door het goede ge drag van het publiek niet over ongeval len te klagen, hetgeen wij zeer op prijs stellen. Na al deze positieve geluiden vinden wij het jammer, dat wij ons ook van de negatieve kant moeten laten horen. Wij vinden het bijzonder betreurenswaardig, dat drie „wielerliefhebbers" uit Yerseke het noodzakelijk vonden, tot handtaste lijkheden met een controleur te komen, omdat die hen verzocht niet met hun auto over het parcours te rijden, maar even een straatje om te rijden. Wanneer men dan bedenkt, dat deze controleur zijn vrije tijd opoffert om ons ten dien ste te zijn, vinden wij dit van deze drie „volwassenen" een zeer lafhartige daad. Verder hebben we dan ook de „wie lerlief hebbers" met de gesloten porte- monnaie. Laat deze mensen ook eens een keer bedenken, hoeveel een derge lijk evenment gaat kosten, en niet langs hoeken en gaten op het parcours komen. Want indien u die mentaliteit bezit, kunt u veel beter thuisblijven. Al met al willen wij toch allen har telijk danken voor de verleende mede werking, en wij hopen hierop volgend jaar wederom een beroep te mogen doen. Wielercomité „Ronde van Yerseke" PROVINCIALE AANMOEDIGINGSPRIJS JONG ZEEUWS TALENT 1968 Aanmelding mogelijk voor jonge beeldende kunstenaars Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben besloten de „aanmoedigingsprijs jong Zeeuws talent op het gebied van kunsten of wetenschappen" in 1968 toe te kennen in de sector Beeldende Kun sten, voor zover daartoe behoren de schilderkunst, de grafische kunst en de beeldhouwkunst. Daarvoor kunnen in aanmerking komen beroepsbeoefenaren van die takken van kunst, die in Zee land wonen en zijn geboren in 1933 of later. Ook kan de prijs worden toege kend aan een jonge kunstenaar, die in Zeeland heeft gewoond. In dat geval moet echter een duidelijke band met deze provincie kunnen worden aange toond. De aanmoedigingsprijs zal bestaan uit een geldbedrag van 1.500,Aan de besteding ervan kunnen bepaalde voor waarden worden verbonden. Dit houdt verband met het karakter van de prijs, die in de eerste plaats is bedoeld als een financiële ruggesteun bij het op bouwen van een loopbaan. Gedacht kan worden aan een bijdrage in de kosten van een studiereis, aan het aanschaffen van gereedschap of materiaal, aan het inrichten van een atelier, enz. In het reglement op de toekenning van de aanmoedigingsprijs - versche nen in het provinciaal blad no. 44 van 1967 wordt o'.a. gezegd, dat Gedepu teerde Staten elk jaar, nadat de Zeeuw se Culturele Raad advies heeft uitge bracht, het gebied van kunst of weten schap bepalen, waarin de prijs zal wor den toegekend. De toekenning zelf ge schiedt op voordracht van een elk jaar in te stellen commissie ad hoc van drie op het aangewezen gebied deskundigen. Ook de benoeming tot lid van deze com missie geschiedt na ingewonnen advies van de Zeeuwse Culturele Raad. Inmid dels is Prof. Dr. A. M. W. J. Hamma- cher te 's-Gravenhage benoemd tot voorzitter van de commissie en zijn mevr. Dra. J. V. A. Hefting te 's-Gra venhage en Mr. J. C. J. van Schagen te Domburg benoemd tot leden van de commissie. Het secretariaat berust op de provinciale griffie van Zeeland te Middelburg. Jonge Zeeuwse beeldende kunstenaars geboren in 1933 of later kunnen zich aanmelden of aangemeld worden als ge gadigden voor de aanmoedigingsprijs 1968 bij Gedeputeerde Staten van Zee land, St. Pieterstraat 42 te Middelburg, door het schriftelijk aanvragen van een aanmeldingsformulier uiterlijk tot 25 augustus 1968. Van 11—18 juli 1968 YERSEKE. Geboren: Marina Magdale- na, dv. Jozias Dirk de Koeijer en Pie- ternella Jannetje Lindhout; Pieter Ma rinus, zv. Willem Pekaar en Jorina van den Berge; Lena, dv. Pieter Nijsse en Dina Jacomina Nieuwenhuize. Huw.afk.: Cornelis Bakker, 24 j. en Lauwerina Francke, 24 j. te Mariekerke. Van 11—17 juli 1968 KRUININGEN. Ondertrouwd: Inge Ligthart Schenk, 27 j. en Albertha Wija Wever, 23 j. te Goes; Jan Pieter Bliek, 18 j. te Kapelle en Petronella Adriana Maria Antonia Hendrikx, 18 j. Getrouwd: Pieter le Clercq, 24 j. en Mathilda Maria Clarijs, 22 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. M. v. d. Bosch, Goes. 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker, Rilland. Bediening H, Doop. Geref. Kerk 10.30 uur: Ds. A. van den Berg, Wol- faartsdijk. 2.30 u.: Ds. H. van Benthem, Apeldoorn. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Dinsdag 23 juli 7.30 uur: Kandidaat De Groot. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering: Zaterdagavond 7.10 uur; zondagmorgen 7.30 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Eerw. heer J. Kooy uit Leiden. Geref. Kerk 9 uur Ds. v. d. Molen. 5 uur: Ds. Harms. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 u.: Ds. E. Zom, Hoogerheide. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hans wee rt Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Peademos te Nieuw- Vennep. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Leep. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Eerw. heer M. Hofman, Gel- dermalsen. 2.30 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk g).30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. m caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.60 den ze getoerd in de Opel. Op een stil plekje vond ze het vanzelfsprekend, dat hij haar in zijn armen nam en kuste en hoewel altijd nog een beetje schuchter, demonstreerde ze ook haar genegenheid voor hem, door zijn kussen te beant woorden. Alle dwaze woorden en troetelnaam- jes, die in het hoofd van Gert Velderen bos opkwamen en aan haar oor geuit werden, zou ze zes weken geleden zeker stompzinnig, flauw en totaal overbodig gevonden hebben, maar nu voelde ze zich warm worden, als hij zei, dat „Hen- neke" een schat van een meisje was en dat hij zich sinds kort de gelukkigste jongen van de hele wereld waande, om dat die schattige Henneke zich door hem liet kussen en liefkozen. En zo voort. Ze liet het zich allemaal aanleunen. Een enkele keer ging ze met haar vin ger over zijn wang en mond. Soms druk te ze hem tegen zich aan en kuste hem rustig. Het lag niet in haar aard om onstuimig te zijn in haar liefdesuitin gen. Doch daarom vond ze het wel pret tig als ze geadoreerd werd. En zwijgend nam ze alles dankbaar en gelukkig in ontvangst. Want de twee uurtjes des avonds in zijn gezelschap waren de pret tigste van de hele dag. Daar teerde ze de overige twee en twintig uren op. „En wat ben ik nu van je?" vroeg hij die avond. Ze gaf hem een duw tegen zijn borst en kwam uit haar onderuitgezakte hou ding overeind. „Een naar jong, dat iedere keer weer m'n haren in de war maakt". Ze nam een kam uit haar tasje, waarmee ze de schade begon te herstellen. „Elke keer heb ik meer werk om me een beetje toonbaar te maken". „Aha, Henneke, wat kun jij soms pro zaïsch zijn". Ze trok hem lachend aan zijn oor. „Maar een lief naar jong. Dat wel". „Mag dat „naar" er echt niet af?" bedelde hij. Ze keek hem hoofdschuddend aan. „Gert, ben je een man of een kleine jongen? Ik heb je ook een lief jong ge noemd. Is dat niet voldoende?" De jongen boog zich naar haar toe. „Helemaal tevreden ben ik niet. Waar om zeg je niet: Ik houd van je, Gert. Ik houd toch ook van jou?" Ze voelde zich gevleid. Doch geamu seerd antwoordde ze: „Werkelijk? Die Gert! Hoe lang kennen we elkaar, me neer Velderenbos?" „Daar heb je haar weer. Als jij niets meer weet, kom je altijd met die dood doener: we kennen elkaar een blauwe maandag. Een idiote uitdrukking, want welke maandag is ooit blauw? Geloof jij niet in liefde op het eerste gezicht?" „Nee". „Ha..." „Nee, echt niet. En ook niet op het tweede, derde en vierde. Echte liefde moet groeien. En daar moet je erg voor zichtig mee zijn. Liefde is een kas plantje, dat ontzettend veel verzorging nodig heeft. Het begin is een zaadje. Dan volgt na enige tijd een minuscuul sprietje groen. Je blijft het goed ver zorgen, met water en zon en zo en dan zie je het geleidelijk aan groeien. Er kan iets moois voortkomen, uit dat plantje. Een pracht van een bloem, een lust voor de ogen. Aan de andere kant: door een onvoorzichtige beweging kan de steel knakken en het plantje sterft af. Of je verzorgt het niet goed en het blijft kwijnen. Of je wordt onverschillig, kijkt er nauwelijks naar om en de groei blijft achter. Het verschrompelt door tekort aan water en teveel zon. Noem maar op, duizend en één mogelijkheden. Zo is het ook met de liefde, Gert. En nu ben ik heel ernstig. Dat van jou is een beetje verliefdheid. Je vindt me een aardige, misschien ook vlotte meid. Ik laat me kussen en aanhalen. En jij bent mij na tuurlijk ook niet onverschillig. Ik heb gezegd, dat ik je lief vind en dat meen ik. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1968 | | pagina 2