m^ljjamoidingsa ^Ufctans- KXiïA'A DO 't Mooiste bruin Pigma-^ derm BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL anders dan andere Huidverzorging WEMELDINGE KRUININGEN ft HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE GOES Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Loop der bevolking over juni 1968. Ingekomen zijn: D. C. Wisse Nijssen en kind v. Kapelle n. Dorpsstr. 20; W. G. Snijders v. Kruiningen n. Dorpsstr. 20; K. Venema en gezin v. Leeuwarden n. Kerkweg; C. J. Bakker v. Temeuzen n. Pr. Beatrixweg 8; P. Petersen v. Kruiningen, Hansweert, n. Pr. Beatrix weg 8; M. J. Kooman v. Kapelle n. Zd. Achterweg 7; C. J. Vriend en echtgeno te v. Goes n. Nrd. Achterweg 7; A. W. H. van der Heiden v. Schiedam n. Nieu- wendijk 5; G. Groen v. Schiedam n. Nieuwendijk 5; J. van Baren v. Krab- bendijke n. Bierweg 1. Vertrokken zijn: G. A. ter Heide- Smith v. Wilhelminastr. 29 n. Middel burg, Doornlaan 11; B. S. Geelhoed v. Nrd. Achterweg 62 n. Goes, Kastanje- str. 91; A. J. Hoogesteger en kind v. Dorpsstr. 7 n. Goes, Nassaulaan 65; mevr. E. Slager-Boers v. W. Kanaalweg 53 n. Rotterdam, Adrianastr. 53a; G. Stavast v. Pr. Beatrixweg 8 n. Brou wershaven, Zonnemaire, Veerdijk 7; F. C. Stavast v. Pr. Beatrixweg 8 n. Brou wershaven, Zonnemaire, Zuidweg 29; J. W. van Weele v. Dorpsstr. 37 n. Brou wershaven, Dreischor, Gaanderseweg 2. Verhuizingen binnen de gemeente: M. J. Traas v. Wilhelminastr. 30 n. Zd. Ach terweg 7; C. Gijssel v. W. Kanaalweg 81 n. Pr. Julianastr. 41; E. J. van der Weijden v. Daniëlstr. 2 n. Pr. Juliana str. 41. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Dina Sarie, dv. Cornelis Marinus Dagevos en Sara Poel man. Gehuwd: Cornelis Gijssel, 25 j. en Eli sabeth Janna van der Weijden, 22 j. Huwelijksaangifte: Marinus Jan van Stee, 20 j. te Yerseke en Thona Cornelia Adriana Hoogesteger, 19 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden een sjaal, een zonnebril en een regenbroek. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Wemeldingse bejaardenreis. Op woensdag 26 juni hebben onge veer 90 Wemeldingse bejaarden hun zo merreis gemaakt. Om 10 uur vertrok men in twee bussen vanaf het gemeente huis om via de Wouwse Plantage maar Breda te rijden, waar koffie werd ge dronken. Over Tilburg, Oisterwijk, Oir- schot, Best en Eindhoven zette men de tocht voort naar Westerhoven, waar het Eurostrand werd bezocht. In dit ont spanningsoord kwam men op verhaal van de bustocht, men reed in een mi niatuurtreintje door de bossen en ande ren keken met genoegen naar de jonge ren, die zich vermaakten in de speeltuin en op de trampolines, 's Avonds liet men zich in Breda de warme maaltijd goed smaken. De voorzitter van het comité, dhr. A. J. Ruissen, dankte daar alle deelnemers voor hun medewerking aan de goede sfeer en over de hoofden van de bejaarden heen, de burgerij, die via een lijstcollecte deze reis mogelijk maak te. De gemeentesecretaris, die namens het gemeentebestuur de reis meemaak te, dankte namens de deelnemers het comité voor al het verrichte werk. Hij meende, dat gelet op de animo, die voor dergelijke reizen bestaat, het comité ze ker door moet gaan met zijn aktivitei- ten. Na een „laatste aanleg" in Bergen op Zoom arriveerden de reizigers om ongeveer 10 uur weer in Wemeldinge, waar O.K.K. gereed stond om hen met muziek te ontvangen. De deelnemers kunnen terugzien op een geslaagde dag. Aanrijding. In de Wilhelminastraat had een aan rijding plaats tussen twee personenwa gens. De auto, bestuurd door dhr. C. A. alhier kwam achteruit een uitrit uit toen dhr. S. de J. uit Goes met zijn wagen naderde en een aanrijding, ook door naar links uit te wijken, niet meer kon voorkomen. Beide wagens liepen nogal wat materiële schade op. Reis Wewico. Door de Wewico alhier werd een reis georganiseerd voor de winnaars van een winkelaktie; zij togen naar Knocke en Ostende, waar de lunch werd ge bruikt. Via Gent ging men naar Ant werpen, waar een diner werd aangebo den. Ook werd daar nog een poos ver toefd, waarna de reis naar Wemeldinge in een goede stemming werd aanvaard. Rijkssposts paarbank. Bij de rijkspostspaarbank werd in de maand juni met 79 inleggingen aan spaargelden gestort tot een bedrag van 29.838,46 en met 44 betalingen terug betaald tot een bedrag van 30.756,75. Er werden in juni twee nieuwe boekjes uitgereikt. beschermt tegen zonnebrand! Ringrijdery. Zaterdagmiddag om 1.30 uur trok de drumband van O.K.K.gevolgd door 11 paarden, door Wemeldinge in verband met een ringrijderij wedstrijd tussen de lindebomen aan de Dorpsstraat. De rui ters, in het wit gestoken, trokken de lans om de ring te steken. Dat dit bij de ene ruiter beter slaagt dan bij de andere, wordt ook wel beïnvloed door het paard dat het beste hanteerbaar is. Ieder kreeg 30 keer de kans de ring te steken. De uitslag is: 1. W. Hamelink met 15 ringen, tevens winnaar van de wisselbeker der gemeente Wemeldinge en een beker van J. de Blaey; 2. S. de Vos met 14 ringen, tevens winnaar van de beker van de mengvoederfabriek U. T.D.; 3. L. Wabeke met 14 ringen, te vens winnaar van de schrijfset van de Wewico; 4. W. op 'tHof met 14 ringen en een fles wyn van café De Schelde; 5. A. Schouwenaar met 12 ringen en een tuiriapotheek van de C.Z.A.V.; te vens werd deze ruiter winnaar van de traditionele pollepel. Vervolgens gingen de prijzen naar: 6. A. op 't Hof, 11 rin gen; 7. G. Schouwenaar, 10 ringen; 8. P. Gijssel, 9 ringen; 9. H. v. d. Guchte, 8 ringen; 10 H. Schouwenaar, 5 ringen; 11. C. de Vlieger, 4 ringen; 12 J. Hoo gesteger, 3 ringen. De prijzen voor de mooist versierde paarden werden toe gekend aan: 1. W. op 'tHof; 2. W. Ha melink; 3. G. Schouwenaar. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste ais in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Na de wedstrijd trok men, voorop ge gaan door de muziekvereniging O.K.K. naar het veld in de Chezeeweg van dhr A. Sandee, waar het stoeltje rijden per paard werd gespeeld. Winnaar werd: J, Hoogesteger; 2. G. Schouwenaar; 3. H v. d. Guchte. Het ringrijden trok vooral van de zij de der toeristen belangstelling, al wordt het ieder jaar moeilijker om paarden te bekomen voor deze wedstrijden. Het is een beeld wat op Zuid- en Noord-Beve land niet meer voorkomt. Wemeldinge zal dit zolang het enigszins mogelijk is handhaven, temeer daar de publieke be langstelling altijd nog groot genoeg is. Voor de prijzen houdt men een huis aan huis verkoop van loten. Raadsvergadering. In de vergadering van de Wemel dingse raad, die op vrijdag 28 juni werd gehouden, waren dhrn. Veerhoek en Dekker afwezig, maar dit verhinderde de andere raadsleden niet zich met ani mo aan de discussie te wijden en de uit gebreide agenda af te werken. Voorzit ter C. N. F. van Sas deed allereers en kele mededelingen. Voor de felicitaties aan het koninklijk huis waren dankbe tuigingen ontvangen. De nieuwe brand spuit is aangekomen en bij een brand al volop in bedrijf geweest. De bouw van de nieuwe kleuterschool is begonnen. Voor 12 woningen, die voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur aan de Spoorlaan zullen worden gebouwd, zijn ook de funderingen gestort. B. en W. zijn van mening, dat er aan de Weste lijke Kanaalweg toch 9 straatlantaarns moeten komen. De oprit in de W. Ka naalweg bij de Fa. Florusse zal vermoe delijk in 1969 voor verbetering aan de beurt komen. Het strandje aan de Nieuwendijk werd voorzien van meer zand. De ambtenaar ter secretarie A. K. van den Hoven gaat naar Middel burg. De voorzitter deelde ook mee, dat B. en W. nog geen voorstel hebben tot deelneming aan de gemeenschappelijke regeling tot meting van de luchtveront reiniging. Het college heeft aan G.S. na dere inlichtingen gevraagd en wil het antwoord afwachten. Bij de ingekomen stukken waren de gebruikelijke brieven: Goedgekeurde besluiten, controle-rap porten, e.d. De motie van het gemeente bestuur van Tholen, waarin aan G.S. van Zeeland wordt verzocht een alge mene verklaring af te geven op grond van art. 50 der woningwet en art. 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, werd voor kennisgeving aangenomen. Aanvragen om subsidie voor het sociaal- pedagogisch werk in Zeeland en de ka tholieke sociale academie Markendaal te Breda, werden afgewezen. Ook was er een brief van de firma Van Nimwegen- Heijboer. Deze firma schreef, dat zij wel eens zou willen weten, waarom zij nooit in aanmerking mocht komen voor de levering van vloerbedekking, gordij nen e.d. voor het gemeentehuis, terwijl de firma Pieterse de laatste jaren al veel grote werken in het gemeentehuis heeft gedaan. Zonder discussie nam de raad deze brief voor kennisgeving aan. Een geldlening ad 28.000,opgeno men van de firma J. Burger werd voor 10 jaar verlengd. Rente 6y2 per jaar. Tegen het voornemen van G.S. tot ver hoging van de jaarwedden der wethou ders per 1 januari 1968 met 96,per jaar had de raad geen bezwaar. Dhr. C. M. Dagevos vond het maar een om slachtige en zinloze procedure, dat G.S. dit steeds aan de raad vragen. Hy dacht dat de mening van de raad niet veel gewicht in de schaal zou werpen. De voorzitter antwoordde dat de gemeente wet voorschrijft, dat de mening van de raad wordt gevraagd. Volgens hem is inspraak van de diverse gemeenteraden toch zinvol. De salarissen van het ge- meentepersoneel werden aangepast aan de normen van de regering per 1 janu ari 1968 en 1 mei 1868. (Volgende week vervolg) Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een nederlaagwedstrijd tegen Colijnsplaat I op het sportveld aan de Bonzijweg. Een ruststand van 11 gaf de verhouding goed weer, al was Wemeldinge iets meer in de aanval geweest. Verschuure maak te het Wemeldingse doelpunt. In de 7e minuut na rust werd een toegekende strafschop gemist. In de 10e minuut was het Kole die 21 aantekende en toen was het of Colijnsplaatse Boys geen vuist meer kon maken: Wemeldinge trok steeds ten aanval maar aan een af ronding kwam men niet toe, tot in de 40e minuut v. d. Linde de doelman om speelde en kansloos de bal in het net deed verdwijnen. Twee minuten later was het weer v. d. Linde die op een zelfde wijze de doelman het nakijken gaf. In de 44e minuut maakte Bakker aan alle illusies yfm de Boys een einde door onhoudbaar te scoren. De eindstand 51 was voor Wemeldinge verdiend, al moet gezegd worden dat in deze enkele minuten de stand toch nog geflatteerd werd uitgedrukt. Het tweede elftal had Colijnsplaatse Boys II geen enkele schijn van kans ge geven en werd met korfbalcijfers win naar: met 123 werd de wedstrijd af geblazen. De spanning na de rust Was hier niet meer te vinden, daar het een spel van kat en muis was. Zaterdagavond speelt op het sport veld aan de Bonzijweg een elftal van Café de Scheepvaart (Van Veen) een wedstrijd tegen een elftal uit het ge- meentepersoneel en de vrijwillige brand weer. De opbrengst zal bestemd worden voor de reis van de bejaarden. In.de middaguren speelt Wemeldinge II tegen Terneuzense Boys een neder laagwedstrijd, die tevens de laatste wed strijd zal zijn in de serie nederlaagwed strijden georganiseerd door de v.v. We meldinge. Coöp. Raiffeisenbank. Bij cïe Coöp. Raiffeisenbank alhier be droeg het saldo spaarcijfer op 1 juli 6.753.380,70. Er werd in de maand juni aan spaargelden gestort tot een be drag van 158.524,80 en terugbetaald tot een bedrag van 127.551,37. Er wer den in juni 11 nieuwe boekjes uitgereikt Ouderavond. 23 leerlingen van de clir. school alhier namen op de ouderavond afscheid van de school. Dhr. C. Philipse, hoofd der school, gaf een overzicht over 't school jaar. Dhr. J. Krqon, voorzitter van de school, sprak tot 'de leerlingen afscheids woorden. Benoeming. Dhr. A. van Harten, onderwijzer aan de chr. school alhier, werd met ingang van 1 oktober 19)68 benoemd tot leraar aan de chr. M.A.V.O. te Roozenburg. Rode Kruiseollecte. De collecte vooi- het Ned. Rode Kruis heeft opgebracht 1707,35, waarvan 76,10 in Oostdrjk. Kermiszaterdag. Afgelopen vrijdag zag het er echt niet naar uit dat er een zaterdag zou volgen met zulk prachtig weer. Het lot was de Rentoc-mensen en de kermisexploitanten dan ook wel bijzonder gunstig gezind. Duizenden trokken 's middags naar ons dorp om getuige te zijn van het wieler spektakel en om "eens zorgeloos kermis te vieren. Om half twee gingen een groot aantal nieuwelingen van start. Hieronder met rugnummer 1 onze Leen van de Parel. Leen, die zich nog maar korte tijd ge leden in de wielersport heeft begeven, hield zich kranig. Winnaar werd de bijna ononverwinnelijke Kees Priem uit Goes. Bij de profs finishte Jan Harings uit Scheulde als eerste in de tijd van 2.32.28. De strijd bij de beroepsrenners was al in een vroeg stadium beslist. Drie Ca- ballero- en twee Smith-coureurs zagen een uitlooppoging met succes bekroond worden en lieten zich niet meer inha len, ondanks verwoede pogingen van o.a. Jo de Roo. Een prof koers heeft voor ons veel van zijn aantrekkelijkheid ver loren. De individuele strijd ontbreekt en het is zuiver een strijd van de merken geworden. Uitslag prof koers: 1. Jan Harings; 2. Bart Zoet; 3. Dies Kosten; 4. Leo Duyn- dam; 5. Piet Braspenninckx; 6. Huub Harings; 7. Johnie Brouwer; 8. Jan Hu- gens; 9. Jo de Roo; 10. Werner Swane- feld. Wat de kermis betreft: er heerste tot 's avonds heel laat een grote en gezel lige drukte. M caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.60 zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder Agent P.S.D. met pensioen. Dhr. W. Mahu heeft met ingang van 1 juli j.l. i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigdi leeftijd, zijn werk bij de P.S.D. beëindigd. Vorige week donderdag was er een afscheidsreceptie in hotel „Korenbeurs". Hier was vrijwel het voltallige personeel aanwezig en verder afgevaardigden van Rijkswater staat, provincie, enz. Van het personeel kreeg dhr. Mahu een draagbare radio aangeboden en mevr. Mahu een sierpop en bloemen. Dhr. Mahu wordt opgevolgd door dhr. G. Post, voordien agent in Perkpolder. Opening „Inter Scaldes". Velen hebben met belangstelling ge volgd wat er de afgelopen maanden in en om „Inter Scaldes" is gebeurd. Be kend was het al enige tijd, dat dhr. Boudeling het kolossale huis had aan gekocht met de bedoeling er een speci aliteiten-restaurant in te beginnen. In een vrij korte tijd zijn timmerlieden, metselaars, loodgieters en wat al niet meer, van de bovenverdieping tot in de grote (wijn)kelder bezig geweest. Een nieuw gedeelte werd aan het bestaande gebouw toegevoegd, om de keuken te huisvesten. Gisteren, woensdag 3 juli, was voor de familie Boudeling-Hoogstrate einde lijk het grote moment aangebroken waarop het nieuwe café-restaurant of ficieel kon worden geopend. Burgemees ter Schipper verrichtte de opening door de fles ere-champagrie te ontkurkèn (dat de drank wat onstuimig de fles uit- bruiste, het burgemeesterlijk kostuum daarbij niet ontziend, kon alleen d© feestvreugde verhogen). In zijn toe spraak feliciteerde de burgemeester de familie Boudeling-Hoogstrate met hun nieuwe zaak en wenste hun al het mo gelijke succes toe. Toen volgde een druk bezochte recep tie, waarop men op z'n gemak het ge bouw mocht bekijken. De ruimte en de toepassing ervan verbaasde praktisch iedereen. Boven vinden we een zaal waar grotere gezelschappen intiem kunnen dineren (daarbij tevens genietend van een geweldig uitzicht). Beneden is er een zeer verzorgd restaurantgedeelte met een indrukwekkende open haard waar een spit in zal worden gemon teerd, een gezellig café-gedeelte met een bar rondt het gedeelte voor de gasten af. Een blik in de keuken leerde dat de koks de beschikking hebben over de modernste apparatuur En een, zeker bij dit fraaie zomerweer, aantrekkelijk as pect is, dat men de mogelijkheid heeft op het terras wat te gebruiken. Het ge heel laat een uitermate verzorgde in druk achter, wij twijfelen er dan ook niet aan of dit nieuwe café-restaurant zal zijn plaats in de wereld van de gastronomie zeker vinden. De familie Boudeling-Hoogstrate wensen wij alle succes toe. Concert E.M.M.-Scheldegalm. De muziekgezelschappen Scheldegalm en E.M.M. zullen zaterdagavond 6 juli a.s. een gezamenlijk concert geven. Dit zal beginnen om 7 uur en plaatsvinden in de tuin van Maria-Oord te Hansweert oost. De leden van beide gezelschappen zullen een grote belangstelling erg op prijs stellen. Hansweert zal wel laten zien dat het de „muziek" een warm hart toedraagt. En tenslotte: wat is een dorp zonder muziek? De postduiven. Door de leden van de postduivenver eniging „De Luchtpost" werd op 22 juni deelgenomen aan een vlucht uit Creil, afstand 268 km. De uitslag was: 1, 3 en 5 Jac. van Stel; 2 G. v. d. Griek; 4 C. Coremans. Van Noyon, afstand 221 km, was de uitslag: 1 en 2 Jac. van Stel; 3, 4 en 5 S. J. Prevo. Van Chateauroux, afstand 543 km: 1 G. v. d. Griek; 2 S. J. Prevo; 3 P. Hil- lebrand; 4 H. Roeland. Benoeming. Aan de Herv. kleuterschool „De Riet vink" alhier is als leidster benoemd mej. An ja Boot. Reis ouden van dagen. J.l. vrijdag was de reis van ouden van dagen naar Zeeuws-Vlaanderen tot de Belgische kust. 161 personen vertrok ken in 2 bussen en 14 auto's. Ze hebben een prachtige reis gehad en veel geno ten. De bewoners van „De Werfkam- pen" waren ook aanwezig. Overgangsexamen. Aan het Goese Lyceum is bevorderd van klas 1 naar 2 H.B.S. Wim van der Werff; van klas 2 naar 3 H.B.S. J. Nijsse; van klas 2 naar 3 gymnasium J. Kamps; van klas 4 naar 5 M.M.S. Jos van der Werff. Concert „Rillandia". Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging „Rillandia" een concert op de mu ziektent. Dank zij het mooie weer was er grote belangstelling. Geslaagd. Aan de vakschool voor meisjes te Goes werden de getuigschriften oplei ding landbouwhuishoudonderwijs uitge reikt aan de dames M. C. Bakker, J. C. Damme, E. M. Kole, C. Oostdyk, T. Zuijdwegt en E. J. van Zweden. Voor het getuigschrift voor assistente in de huishouding slaagde mej. F. D. Waterman en het getuigschrift van de vormingsklas ontving mej. M. J. Blok Johd. Aan de Ds. O. Elsemanschool te Ber gen op Zoom slaagde voor de primaire opleiding mej. Edith Strjger. Voor de assistenten-opleiding mej. Daisy Vrieze. Botsingen op rijksweg. Vrijdag werden op de rijksweg bij de Kreekrakdam 3 personen vrij ernstig gewond ten gevolge van een slippartij. Dit gebeurde omstreeks half vier. Om 5 uur was op de rijksweg tussen Ril land en Krabbendijke een kop- en staart- botsing. Hierbij waren betrokken: J. L. A. M. uit Sint-Jansteen, G. L. H. uit Eindhoven, A. v. E. uit Den Haag en P. van S. uit Wemeldinge. De achterste wagen van deze vier bemerkte te laat een vertraging, remde, maar schoof toch op zijn voorganger, die op zijn beurt ook weer zijn voorganger ramde. Zondagavond hadden weer verschillen- aanrijdingen plaats. De oorzaak was weinig afstand houden, 's Avonds om half acht had bij de kruising rijksweg Valckenisseweg een botsing plaats. Vier auto's schoven op elkaar en dhr. T. B. uit Oosterhout moest met zware ver wondingen en rugklachten naar het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. Op de Kreekrakdam had om 6 uur een ongeluk plaats. Ook daar moest een auto worden weg gesleept. Raadsvergadering. Vorige week besloot men tijdens de raadsvergadering om per 1 juli eervol ontslag te verlenen aan de gemeente schilder M. J. v. d. Marei. Er wordt niet meer in de vakature voorzien voor lopig. Tijdens deze vergadering werd naai' voren gebracht dat de inwoners op 22 juni j.l. om 6 uur opgeschrikt werden en velen ongerust waren. Het bleek dat het gesis was van ontsnap pend aardgas van de Gas Unie om de druk op het net te verminderen. Dhr. J. Hoekman bracht bij de rondvraag een wat voorbarige toezegging over het her stel van zoutschadewoningen en dhr. J. v. d. Boomgaard vroeg er voor te wa ken dat er in het aan te leggen plant soen bij het bejaardencentrum niet te veel planten worden gestopt. De voor zitter zei de beplanting zeer mooi te vinden; hij vond het niet overdreven. Onderwijsbenoeming. Tot onderwijzer aan de Hinkelinge- school is per 1 oktober benoemd in de vakature van dhr. C. Nijsse, dhr. J. W. van Es uit 's-Heer Arendskerke. Collecte. De A.V.O. collecte heeft alhier 100,- opgebracht. Uitstapje Z.L.M. Ook dit jaar maakten de leden van de Z.L.M. met hun personeel en dames het jaarlijkse uitstapje. Met 50 deelne mers vertrok men 's morgens 8 uur per bus naar het Evoluon in Eindhoven. Na daar de koffie te hebben gebruikt en alles bezichtigd was, werd de reis voort gezet naar het Eurostrand in Valkens- waard. Daar wachtte het gezelschap de echte Brabantse koffietafel. Vandaar ging men naar Antwerpen, waar de da mes onder prachtige weersomstandig heden inkopen deden. Auto-ongeval Maandagavond omstreeks 6 uur ont stond op rijksweg 58 ter hoogte van Luchtenburg een frontale botsing, waar bij twee vrachtwagencombinaties en een personenauto waren betrokken. De vrachtwagencombinatie van de firma Schrier, bestuurd door J. C. G. uit Waarde, stond voorgesorteerd om links af te slaan, toen deze van achter werd aangereden door de combinatie van het transportbedrijf Van der Endt uit Goes, bestuurd door C. L. T., eveneens uit Goes. Door de klap kwamen beide aan hangers dwars op de weg te staan. De personenauto bestuurd door J. A. G. uit Krabbendijke, die uit tegenovergestelde richting kwam, had geen uitweg meer en reed boven op de aanhanger van de eerste wagen. Alle wagens werden zwaar beschadigd. De vrouwelijke arts, mevr. C. A. Donker-Biewinga, verleende eer ste hulp. De vrachtwagenbestuurder C. L. T. uit Goes is met hersenletsel over gebracht naar het ziekenhuis „Berg- zicht". Concert. Bij gunstig weer zal zaterdagavond een concert op de tent worden gegeven dooi- de muziekverenigingen, „Vooruit" alhier en „Concordia" uit Krabbendijke. Aanvang 8 uur. Landbouwvereniging op reis. De leden van de landbouwvereniging alhier maakten vorige week een uit stapje naar het Gooi. In Arnhem werd het openluchtmuseum bezocht en een bezoek gebracht bij de Ned. Heide Mij. Geslaagd. De volgende leerlingen, verbonden aan de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Goes behaalden een getuigschrift. Geslaagd voor de V.V.B.-opleiding de dames H. Toorenaar, Kapelle; M. A. Jansen, Hansweert; J. S. Blok, Waar de; A. M. Maas, Kruiningen; L. Sinke, Krabbendijke. Geslaagd voor de primaire opleiding: Wemeldinge: Willie Brouwer, Jannie Traas, Connie van der Maale, Willy Ha melink, Coby Hollestelle, Riet Moelker, Joke Schouten, Riet Weststrate, Lenie Hamelink. Kapelle: Marian Burger, Mar ja de Jonge, Sia Korsuize, Marjan Polder man en Nelie Eversdijk. Yerseke: Lineke Catshoek, Lenie Harthoorn, Lea van Iwaarden, Lenie de Schipper, Sonja Slabbekoorn, Willy Snoep, Ineke Steketee en Lottie Ver mast. Krabbendijke: Marianne Brouwer, An nie Goud, Cobie Hage, Anja Huissen, Rita Sinke en Marietje Weststrate. Rilland-BathElma Dronkers.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2