^{jjetnolditigse ^ijjetens- BAAYENS r DO anders dan andere YERSEKE de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder KRUININGEN RILLAND BATH KRABBENDIJKE WAARDE Centrale verwarming N.V. VAN OEVEREN Gas of olie Dank. Voor de blijken van belangstelling ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin en de geboorte van Prins Mau- rits is via de Commissaris der Koningin een dankbetuiging ontvangen. Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven zonden een kaartje met een foto van de jonggeboren Prins. Opleiding voor het toerisme. Het Nederlands Wetenschappelijk In stituut voor Toerisme te Breda zond documentatie over de opleidingen, die aan dit instituut mogelijk zijn. De op leidingen zijn bestemd voor jongelui met een V.H.M.O.-diploma. Zij duren twee jaar. Belangstellenden kunnen ter secretarie de ontvangen lectuur ter in zage krijgen. Geld voor de gemeenten. Het jaarverslag over '67 van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten is weer een lijvig boekwerk geworden. Door de cen trale financiering is de bank de enige instelling, waar de gemeenten kunnen lenen voor het financieren van kapi taalsuitgaven. In 1967 kon de bank 2415 leningen verstrekken tot een totaalbe drag van 2.440.395.220,(dus bijna 2y2 miljard gulden). De provincie Zee land kreeg hiervan 82 leningen tot een bedrag van ruim 33 miljoen. Zuid-Hol land kreeg ruim 820 miljoen. Nu is de ze provincie wat het aantal inwoners betreft, heel wat groter, maar ook Dren te kon in 1967 ruim 68 miljoen inves teren, dus ook nog ruim het dubbele van wat Zeeland kreeg. Raadsvergadering De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur vrijdag 28 juni 1968, 's avonds om 8 uur. De agenda voor deze vergadering zal volgende week worden gepubliceerd. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I in de serie nederlaagwedstrijden tegen R.C.S. I. R.C.S. moest in deze wedstrijd het onderspit delven. Wemeldinge won ver diend met 54. Voor de rust een betere Wemeldingse ploeg, die in de 15e mi nuut uit een strafschop door Bakker ge scoord, een voorsprong nam en die niet meer afstond. In de 37e minuut maakte Schouwenaar 20 en 4 minuten later was het v. d. Linde die Wemeldinge een 30 voorsprong gaf. R.C.S. speelde on zeker en vooral de voorhoede ontbrak het aan doorzettingsvermogen. Na de rust kwam R.C.S. veel beter in het veld en kreeg Wemeldinge een serie aanval len te verduren, welke in de 9e en 11e minuut de stand op 32 brachten. Maar Wemeldinge zag een overwinning in ge vaar komen legde er nog een schepje bovenop, waarbij Schouwenaar in de 16e minuut voor 42 zorgde. In de 31e minuut knabbelde R.C.S. een punt van de achterstand af en deed dat later nog eens, maar v. d. Linde schoot Wemel dinge naar de overwinning: 54. Het tweede elftal speelde tegen R.C.S. II en verloor met 35. Zaterdag a.s. komen Kloetinge I en II op bezoek voor de nederlaagwedstrij den. Pupillen kampioen. De pupillen C I trokken dinsdagavond naar Goes om de competitiewedstrijd te spelen tegen Goes. Beide ploegen moes ten alles op alles zetten om in aanmer king .te komen voor het kampioenschap. Wemeldinge nam de leiding door een doelpunt van Scheffers. Voor de rust scoorde Goes ook,zodat een ruststand aanbrak van 11. Na de rust moest Wemeldinge doordrukken en deed dit op een goed moment. De eindoverwinning van 14 bracht Wemeldinge het kam pioenschap. Voor de aanvoerder en zijn ploeg kwamen de bloemen met een toe spraak. Later kwamen de spelers in café Beenhakker op verhaal toen zij ge trakteerd werden. Een mooi succes voor de jonge ploeg. Plattelandsvrouwen bijeen. De Plattelandsvrouwen afdeling We meldinge hielden in het Dorpshuis hun Heide, 21 j. en Anthonia Maria van [laatste bijeenkomst van dit seizoen. De •t Hof, 20 j. te Antwerpen; Johannus avond werd verzorgd door een vertegen- Bliksemafleider. Aan de gemeentetoren bij de Her vormde kerk is men begonnen met het aanbrengen van een bliksemafleider. De ze installatie werd enige tijd geleden besteld. Vorig jaar richtte blikseminslag in de toren enige schade aan. Wisselbeker. Burgemeester en wethouders hebben voor de ringrijderij op 29 juni a.s. een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld. De vorige beker kwam in 1967 defini tief in het bezit van dhr. A. op 'tHof.. Zand. Het bedrag van 1000,dat de ge meenteraad beschikbaar heeft gesteld, is gebruikt voor aanvulling van het zand op het strandje aan de Nieuwen- dijk. Een zandschip met laadband heeft het zand zover mogelijk tegen de dijk gegooid. Bij mooi weer kan de jeugd er dus weer van profiteren. Burgerlijke stand. Geboorten: Marina Jozina, dv. Mai'ius Hendrik Weststrate en Jozina Pieter- nella Adriana Ruissen; Erik Frangoois, zv. Frangoois Cornelis Timmerman en Tannetje Adriana op 't Hof. Huwelijksaangifte: Tomy Cornelis ter Wm flMft caballero CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50 Willem Cornelis Schreuder, 21 j. te Dordrecht en Tannetje Neeltje Domini- cus, 21 j.; Johannes Adriaan Pieterse, 22 j. en Wilhelmina Catharina van der Endt, 23 j. Tentoonstelling chr. kleuterschool „De Schelpjes". Ook dit jaar was er een zeer grote belangstelling voor het werk van de kleuters. Natuurlijk is het wel te mer ken, of men nu bij de jongste leerlingen kijkt of in de 4e klasse, maar in alle 4 lokalen was het kleurig versierd met vele tekeningen van gewoon kleurkrijt of van wasco of spatwerk. Vele soorten van schilderijtjes op papier, tegels, sil houetten, lappen linnen waarop elke kleuter zijn fantasie mocht uitleven; en meetlatten, spatlappen, wandkleedjes en dekservetten en hele fotogalerijen en vele boten en poppen. In alle klassen was duidelijk te zien dat de kleuter school had meegeleefd met het „Feest op het Loo": geboortekaartes van Mau- rits en vele met een foto van de baby er in. Klas I had zich reeds gewaagd aan mozaiekwerk om vaasjes te versieren en er lag een keur van servetringen en kettingen naast de volle tekenschriften. In klas II zag je de vorderingen: van krabbelen tot tekenen. De meeste aandacht trok de „wieg op het Loo", waarin een Zeeuws boertje-baby lag. Als groepswerk had de klas met verf en plakwerk „het strand". De camping was flink vol. Er was een hele tafel met geestige spaarpotten en toeters, en 't is waar: fles en verf vaas, en als er dan nog bloemen in staan ook, lijkt het dubbel feestelijk, zo dicht bij al die kabouters in „kabouterland". In klas III trok de markt veel aan dacht en ook de boer met zijn bijna le vensgrote varken. Er waren schilderij tjes met lijstjes van lucifers, bloc-map- jes voor bij de telefoon en sieraden- doosjes, maar ook de play-boys met toiletrol, en dan de poppenkast! In 't midden van klas IV was de ta fel gedekt voor 12 personen en de ober stond klaar om de orders uit te voe ren, terwijl de schelpen met echte slaa tjes er smakelijk uitzagen. Naast het negerdorp was er een overvloed van as bakjes en brievenstandaards van schel pen; speelgoeddieren van schuimplastic en een bloemententoonstelling in eigen geverfde glazen en potjes. Aan alles was te zien dat er van deze tentoonstelling veel werk was gemaakt maar ook, dat de kleuters steeds crea tief bezig zijn en veel naar eigen fan tasie mogen werken. De nieuwe toto. Zoals uit een advertentie in dit num mer blijkt, zijn de gegevens voor de nieuwe toto thans bekend en kan ieder die een gokje naar het half miljoen wil wagen, zich laten inschrijven. Het is niet nodig dat men lid is van een ver eniging. De top-prijs is niet alleen ver hoogd, maar de kansen op kleinere prij zen zijn aanmerkelijk uitgebreid. Waar schijnlijk zal de toto nieuwe stijl in de tweede helft van juli reeds beginnen. Laat u dus tijdig registreren om direkt te kunnen meedoen. Heropening „Roompot". Vorige week donderdag werd de tot zelfbediening herbouwde „Roompot" van dhr. en mevr. Goeman aan de Paarden markt door burgemeester Pijl Hogeweg officiéél heropend. De burgemeester deed dit door het aansnijden van een boerenkaas en feliciteerde het echtpaar Goeman namens het gemeentebestuur met hun mooie nieuwe zaak. De winkel is zeer modern en goed verzorgd en heeft als nieuwste snufje een geheel plastic plafond. Er is een wandkoelmeu- ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service bel geplaatst en een aparte afdeling voor kindervoeding, delicatessen, kaas en vlees. Naast burgemeester Pijl Hoge weg werd nog het woord gevoerd door dhrn. P. Huijsse als vertegenwoordiger van dé groepscommissie der zeeverken ners, Ir. H. ten Bokkel Huinink, als vriend en namens de Ned. Padvinders, Jac. de Koeijer als vertegenwoordiger van de I.V.A. en de buurtvereniging de Paardenmarkt en mevr. Bom-Rietveldt namens de Plattelandsvrouwen. Een groot aantal bloemstukken gaven de nieuwe zaak een feestelijk aanzien. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma Goeman, verwarming en loodgie- terswerk door de firma Everse, elektra door de N.V. van Oeveren, het schilder werk door de firma De Koeijer en het winkelinterieur door „G.S.E." in Den Haag. Yerseke heeft er een prachtige zaak bij, waarmee wij vanaf deze plaats de familie Goeman gaarne gelukwensen. woordiger van een beschuitfabriek te Zaandam. Spreker gaf een overzicht van de vele artikelen welke zijn fabriek maakt en door middel van dia's kregen de dames een indruk hoe groot het be drijf is en hoe het functioneert. Nadat mef. Dominicus een verslag had gele verd over haar reis naar Meridon werd de avond door mevr. Egkhardt-Domini- cus gesloten. Gymnastiek. Op donderdag 13 juni namen de da mes I en II van W.I.K. alhier ter ge legenheid van het 20-jarig bestaan van W.I.K. Rilland, deel aan de turndemon- straties te Rilland. Op zaterdag 15 juni reisden 100 aspiranten van W.I.K. naar Bergen op Zoom, om daar deel te nemen aan de jeugddag van de Zeeuws-Brabantse turnkring, georganiseerd door U.D.I. uit Bergen op Zoom. Dat de jeugddag po pulair is blijkt wefl uit het aantal deel nemers: 2800. Na een mooie dag keerden allen moe maar voldaan weer terug, met voor alle groepen een twee de prijs. Na een drukke tijd kunnen nu allen uitrusten, daar met ingang van 1 juli tot nader order de lessen stopgezet wor den. Intrede Ds. Venema. Zondagavond deed Ds. K. Venema zijn intrede als Ned. Herv. predikant in de gemeente Wemeldinge. In de morgen dienst werd hij bevestigd door Ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle met als tekst Handelingen 20 28. In de avonddienst ging Ds. Venema voor met het tekst woord uit 1 Corinthiërs 2 2, n.l. „Want ik heb vast besloten niets te weten on der u dan Jezus Christus en dien ge kruisigd". In deze dienst, waar vele ge nodigden aanwezig waren, werd namens de gemeente het woord gevoerd door ouderling Nieuwdorp, waarna de ge meente de nieuwe predikant toezong uit Gezang 263 het eerste en vijfde vers. Ds. Venema sprak daarna dankwoorden tot Gemeente, Kerkvoogdij, Kerkeraad en genodigden. Na de dienst kon in het dorpshuis kennis gemaakt worden met Ds. en mevr. Venema. Aanrijding. Zondagmiddag vond in de Wilhelmina- straat een aanrijding plaats tussen een personenwagen bestuurd door dhr. L. alhier en een bromfiets bestuurd door dhr. v. d. B. uit Yerseke. De personen wagen, die van richting veranderde, werd door de brommer in de zijkant geraakt, waarna de brommer viel en tegen een aan de zijde van de weg staand inrijhek reed, waarbij de bromfietser aan de arm verwondingen opliep. Dr. A. J. Eckhardt verleende de eersté hulp. Brommer en auto werden licht be schadigd. Puzzelrit. Menig inwoner van Kruiningen zal nog eens hebben teruggedacht aan de gezellige puzzelrit die vorig jaar door enige Kruiningenaren werd georgani seerd. Voortgaand op het succes van vo rig jaar hebben de heren organisatoren besloten weer een dergelijke rit op touw te zetten, ditmaal onder auspiciën van de VW. Waar deze ritten primair be doeld zijn om onze kampeergasten uit „Den Inkel" al puzzelend op ons mooie Zeeland te attenderen, houdt dat geens zins in dat andere belangstellenden niet zouden kunnen deelnemen. De inschrij ving staat open voor iedereen die in het bezit is van een vervoermiddel en be reid is zich (soms met moeite) naar de finish te puzzelen. Er kan op 4 juli worden ingeschreven vanaf 18.30 uur in „Den Inkel", de eerste start vindt plaats om 19.00 uur bij de garage van de A. M.Z. alhier. Volgende week volgt nog meer nieuws hierover. Geslaagd, dus gefeliciteerd! De Kruiningse ULO zit weer volop in de examentijd. Maandag, dinsdag en woensdag j.l. werd examen afgenomen in Bergen op Zoom. De volgende leer lingen behaalden hun einddiploma: A: Frangois Back, Hansweert; A met mid denstand: Gerard Brand, Kloosterzan- de; Henk de Jong, Kruiningen; Salma v. d. Mul, Hansweert; Bas Wisse, Hans- weert; A met wiskunde: Magda Bosma, Hansweert; Huib Dronkers, Rilland- Bath; Janny Eversdijk, Schore; Marie Willeboer, Kruiningen; Greet van Zwe den, Rilland-BathHenny Allewijn, Kruiningen; Alex Bom, Hansweert; Paul van Koeveringe, Kruiningen; Ineke Kop- mels, Waarde. Nog 8 leerlingen moeten examen afleggen. land te Middelburg slaagde voor het examen tweede leerkring (akte van be kwaamheid als onderwijzer) dhr. J. Lobbezoo. „Rillandia" naar concours. Zaterdag werd bij het muziekconcours te Goes door de muziekvereniging „Ril landia" in de afdeling uitmuntendheid fanfare een 2e prijs behaald met 87 pun ten. Raadsvergadering. A.s. maandagavond komt de raad bij een. De agendapunten zijn o.a.: Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de gemeenteschilder M. J. van de Ma- rel, voorstel tot wijziging van de „Sa larisverordening 1965", voorstel tot het vaststellen van de 14e wijziging begro ting 1968. Jong en oud Rilland op stap. Vorige week gingen de leerlingen van de r.-k. kleuterschool en de laagste klas sen van de r.-k. lagere school met een bus een schoolreisje maken naar Bos- bad Hoeven. J.l. donderdag maakten de leerlingen van de le, 2e en 4e klas van de o.l. school een schoolreis langs de Perkpol- der door Zeeuws-Vlaanderen, waar in Terneuzen de watertoren bezichtigd werd. In Middelburg werd „Miniatuur Walcheren" bezocht, waarna de terug tocht via Noord-Beveland ging. Vorige week werd door de Hervormde Vrouwengroep een reis gehouden naar Harderwijk. der leiding van mevr. N. Mol-de Fijter. Na meditatie en schriftlezing uit Spreu ken 10 kreeg mevr. Nagelkerke uit Ril land-Bath het woord, die sprak over 't onderwerp „Problemen rond de ouder wordende vrouw". In september zal weer vergaderd worden in een huishou delijke vergadering. Op reis. De leerlingen van de klassen 3 tot en met 6 hebben twee dagen de school banken verwisseld voor strand en water in Domburg, als hun jaarlijkse school reisje, wat hun allen zeer heeft vol daan, mede dank zij 't zeer mooie weer. Gymnastiekdemonstratie. Zaterdagavond zal de gymnastiek vereniging Inter Scaldes op het sport veld demonstraties geven op allerlei ge bied. Het is voor het eerst dat de ver eniging in de openlucht optreedt. De muziekvereniging „Vooruit" zal hen naar het sportveld begeleiden en de de monstraties muzikaal opluisteren. Schoolreisje. Dinsdag 18 juni maakten de klassen 4, 5 en 6 van de Julianaschool hun jaarlijkse uitstapje. Per bus gingen ze naar Antwerpen waar de dierentuin en de speeltuin bezocht werden. Het was een prettig en gezellig reisje, waar de leerlingen bijzonder veel van hebben ge noten. Geslaagd. Voor het eindexamen H.B.S.-B slaag den twee van onze dorpsgenoten, dhrn. C. Zweedijk en K. Zweedijk. Gefelici teerd! Gemeenteraad. Donderdagavond heeft de raad van Krabbendijke met waardering zich ach ter de plannen van B. en W. gezet om te komen tot de bouw van een gym nastieklokaal. Uit alle partijen kwamen instemmende woorden op het voorstel het lokaal te bouwen op het speelter rein aan de Kerkhoekstraat nu het be staande gebouw in een deplorabele toe stand verkeert. De raad trok voor de bouw van het project 308.000,uit. Burgemeesetr L. Cnossen kon op een vraag in die richting nog geen antwoord geven over een definitieve toewijzing door het ministerie. Hij maakte er mel ding van, dat het de bedoeling is het speelterrein te verplaatsen en achter het buitenterrein te situeren, waar bij mooi weer op gesport kan worden. Voor de kinderspeeltuin zal tijdig een andere oplossing worden gezocht, aldus de voor zitter. Zonder een opmerking ging de raad akkoord met het voorstel mede werking te verlenen aan de vereniging voor onderwijs op Geref. grondslag bij de bouw van een nieuwe negenklassige Mavo-school en bij de aanschaf van leer methoden voor deze school. De raad benoemde wethouder J. Mallekote tot onbezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand, gaf medewerking voor de betegeling van het schoolterrein bij de Hinkelingeschool en wees de kruisingen NoordwegBeatrixstraat en Noordweg Hinkelingestraat aan tot voorrangs kruisingen. Verder besloot men tot de aankoop van het pand Dorpsstraat 94; dat zal worden afgebroken om de Ned. Herv. kerk meer naar het centrum te halen en er zal ter plaatse ook een straat worden gelegd. Op een opmer king van dhr. A. Riedijk (vrije lijst) werd toegezegd, dat men zal nagaan of ook de kerk een en ander wil bijdragen. Een deel van de grond zal ook worden verkocht aan het naastgelegen bedrijf voor uitbreiding van het winkelpand. Op een vraag van dhr. Geense (P.v.d. A.) in die richting, zei de burgemees- ^r, dat B. en W. welwillend zouden staan tegenover verzoeken van de scho len om medewerking te verlenen voor het schoolzwemmen in het nieuwe bad te Kruiningen. De kostenfaktor speelt natuurlijk mee, aldus de voorzitter, die meende, dat het initiatief in deze zaak van de kant van de scholen moet ko men. Dhr. Busch (S.G.P.) kreeg op een vraag of er spoed gezet zou kunnen worden achter de ontwatering van de begraafplaats ten antwoord, dat de technische dienst al bezig is met het meten van de grondwaterstand. UW ADRES VOOR IS: YERSEKE MODERNE UITVOERING Vraag vrijblijvend inlichtingen telefoon (01131) 1348 Geslaagd, dus gefeliciteerd. Voor het examen H.B.S.-A aan het Chr. Lyceum voor Zeeland slaagden mej. Els Lobbezoo C.Gd. en dhr. A. D. van de Marei alhier. Aan het Chr. Lyceum voor Zeeland slaagde voor het eindexamen H.B.S.-B dhr. C. P. Lobbezoo. Aan de Chr. Kweekschool voor Zee- Opbrengst collecte. De collecte voor het Ned. Rode Kruis alhier heeft tot op heden 539,25 opge bracht. Er worden nog enkele nagiften verwacht, zodat het bedrag zeer be moedigend genoemd mag worden. De gevers hartelijk dank! N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering on- Raadsverga-dering. De raad kwam in openbare vergade ring bijeen op woensdag 12 juni. No tulen, ingekomen stukken en medede lingen gingen onder de hamerslag door. Het vaststellen van de nieuwe uniform opgestelde bouwverordening alsmede de eerste wijziging konden voor goedkeu ring geen meerderheid krijgen. Dhr. Jansen (C.H.U.) vond de tijd te kort om na slechts enkele dagen dit boek werk te bestuderen, wat meerdere le den beaamden. De voorzitter, burge meester De Kam, lichtte toe dat wijzi gingen altijd nog kunnen worden aan gebracht. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten het voorstel aan te houden. De meningen waren ook erg verdeeld over het deelnemen aan de gemeenschappe lijke regeling betreffende luchtveront reiniging, waarvoor 33 cent per inwo ner wordt gevraagd. Dhr. Van Fraas- sen vroeg zich af of het wel billijk is dat de gemeenten bijdragen. De hogere bestuursorganen hebben om industrieën gevraagd in Zeeland. Nu blijkt dat er met de luchtverontreiniging iets niet in orde is, mogen wij er voor opdraaien, hoewel we er kilometers vandaan lig gen. Hij stelde voor aan G.S. het vol gende te berichten: Je hebben zo je best gedaan om de rommel hier te krijgen, dan moet je ook de gevolgen er van dra gen. De voorzitter was het met deze uitspraak niet eens en wees met name op de werkgelegenheid die er in Zee land door gekomen is. Dhr. J. P. Jansen zou de gemeenten die er van profiteren er voor op willen laten draaien en ook rijk en provincie kunnen meer doen. Nadat meerdere leden hun mening hier over hadden gezegd, werd met 4 tegen 3 stemmen het voorstel aangenomen, om, gezien de financiële toestand der gemeente, 25 cent per inwoner bij te dragen. Tegen stemden dhrn. K. van Houte, L. van Houte en M. van Fraas- sen. Verder werd besloten om voor de huurders van woningwetwoningen de waarborgsom te stellen van 25,— op 50,Dit omdat gebleken is dat bij verhuizen de gestorte waarborgsom meestal te laag is voor gemaakte be schadigingen. De jeugd uit Waarde kan in schoolverband deelnemen aan zwem les te Kruiningen. De kosten zullen echter voor rekening van de ouders komen. Met algemene stemmen besloot de raad adhesie te betuigen aan de mo tie van de gemeenteraad van Tholen om een andere procedure te krijgen op ar tikelen van de woningwet en ruimtelijke ordening. Het voorstel van G.S. om de wethouderssalarissen te verhogen tot f 1992,met ingang van 1 januari '68 kreeg niet de goedkeuring van dhrn. M. van Fraassen en L. van Houte. Dhr. Van Houte maakte de opmerking dat de wethouders naar zijn mening goed be loond worden en wat doen ze er voor? Een verhoging is zeer zeker onbillijk. De grond, voorheen eigendom van het Burgerlijk Armbestuur, zal de gemeente gaan verkopen. Het betreft 7 percelen, waar de huurders eerst de kans voor krijgen, tot een totale oppervlakte van 4 ha. Als G.S. er mee akkoord gaan zal dit de gemeente 40.000,opbrengen. Bij de rondvraag vroeg dhr. Van Fraas sen of de verbetering der Hoofdstraat, waarvoor 750,was uitgetrokken, in derdaad dat bedrag heeft gekost. Hij zou niet weten waar dit bedrag aan be steed moet zijn. Volgens voorzitter De Kam was er nog geen nota gekomen.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2