^{jjemaldingsa ^UUeteos- ïfjjJaarctiqhQdsn BAAYENS DO WASAUTOMATEN Pü^Olbj.engf anders dan andere de speciaalzaak voor uw BRIL Centrale verwarming VAN OEVEREN N.V. WEMELDINGE KRUININ GEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE ft WAARDE BURGERLIJKE STAND N.V. VAN OEVEREN Gas of olie PREDIKBEURTEN Dese rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Gesloten. Op de Goede Vrijdag is de secretarie voor het publiek gesloten. Huisvuil ophalen. In verband met de tweede Paasdag moest de regeling voor het ophalen van vuil voor de komende week worden her zien. Het wordt nu zo: Dinsdag 16 april, voormiddag: huis vuil; woensdag 17 april: grofvuil; don derdag 18 april, voormiddag: huisvuil. Bevolkingsregister. Burgemeester en wethouders herinne ren de bevolking aan haar verplichtin gen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 15 van het besluit bevolkingsboek houding. Ieder behoort te zijn opgeno men in het persoonsregister van de ge meente waar hij zijn nachtrust geniet en duurzaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te ge schieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland ten hoogste vijf dagen tevoren) met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsge meente en het adres aldaar. De verhuis kaart die wordt uitgereikt moet binnen vijf dagen na dagtekening in de nieuwe gemeente worden ingeleverd. Verhuizingen binnen de gemeente moe ten ook worden opgegeven aan het ge meentebestuur. Ieder die zich in Nederland vestigt moet zich binnen vijf dagen na aankomst in Nederland aanmelden bij het bestuur van de gemeente van vestiging. Dit zijn wel de voornaamste bepalin gen, waar het overgrote deel van het publiek zich ook aan houdt. Bejaardenwoningen. De sleutels van de bejaardenwoningen aan de Spoorlaan zijn op 8 april 1968 aan de bewoners uitgereikt. Raadsvergadering. De Wemeldingse raad zal in openbare vergadering bijeenkomen op donderdag 18 april 1968, 's avonds om 8 uur. Bij de ingekomen stukken bevindt zich de goedkeuring van gedeputeerde staten op de geldlening voor een nieuwe kleuter school. Binnenkort zal dus met de bouw van deze school aan de Prinses Beatrix- weg worden begonnen. B. en W. stellen voor de burgemeester opnieuw aan te wijzen als Wemeldinges vertegenwoordi ger in het algemeen bestuur van de cen trale werkplaats ,,De Bevelanden". De begroting van 't Burgerlijk Armbestuur voor 1968 is door een commissie, be staande uit 3 leden van de raad, onder zocht. De commissie adviseert deze be groting goed te keuren. Het betreft de exploitatie van het bejaardentehuis Vre- debest en de be jaar den woningen. De ge meenterekening over 1966 werd uitvoe rig bekeken door controleurs van het centraal bureau voor verificatie en fi nanciële adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Een door de raad ingestelde commissie heeft zich ook van deze rekening op de hoogte gesteld. De commissie kan zich met de rekening verenigen en adviseert daarom tot voor lopige vaststelling over te gaan. Defini tieve vaststelling vindt plaats na een on derzoek van gedeputeerde staten. Rijks waterstaat is bezig met de verbreding van de Westelijke Kanaalweg. B. en W. vinden dat daar nu ook de straatverlich ting kan worden verbeterd. Thans staan er 4 masten van 6 meter hoogte. Vol gens het plan van de PZEM, dat B. en W. hebben overgenomen, zullen er 9 lantaarns komen van 8 en 7 m hoogte. De kosten bedragen 5500,Het ontwerp-bestemmingsplan voor het re creatiecentrum Stormezandepolder heeft voor iedereen ter inzage gelegen. Er zijn geen bezwaren ingediend. B. en W. zul len ook met een voorstel komen om voor het komende zwemseizoen het strandje aan de Nieuwendijk weer wat te ver beteren. Om de speelwei aan de Oranje boomstraat geschikt te maken voor ijs baan, dient onder de grasmat een laag plastic te worden aangebracht. In de wintermaanden kan hiermee water op het veld worden gehouden. B. en W. vragen voor dit werk een krediet van 18.000,af te schrijven in 15 jaar. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank alhier werd in de maand maart aan spaargel den gestort tot 'n bedrag v. 304.125,35 en terugbetaald tot een bedrag van 244.542,31. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 6.813.491,26. Er wer den in maart 14 nieuwe boekjes uitge reikt. Ouderavond. Tijdens de jaarlijkse ouderavond van de chr. school die werd gehouden in het het Kerkelijk Centrum hield dhr. Ph. Vijfhuize een causerie over de Mam moetwet en haar problemen. Dat er nog vele onduidelijkheden in deze wet ver borgen zitten, bleek wel uit de vele vra gen die op dhr. Vijfhuize werden afge vuurd. De ouderavond, die werd geleid door de voorzitter dhr. J. Kroon, was begonnen met het optreden van de leer lingen van de zesde klas, welke gekleed in oude klederdracht o.l.v. het hoofd der school dhr. C. Philipse een zeer leuk pro gramma van liedjes brachten. Het hoofd der school deed vervolgens enkele me dedelingen en bracht verslag uit over het lopende schooljaar. Jaarvergadering gymnastiekvereniging. De gymnastiekvereniging W.I.K. hield haar jaarvergadering onder leiding van de vooriztter dhr. J. Dagevos. Uit het verslag van de secretaris bleek dat de vereniging steeds groeiende is; het le dental is nu 200. Hij spoorde alle leden aan om aan W.I.K. steeds hun beste krachten te geven. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de finan ciële kant niet zo rooskleurig is en men spoedig naar een manier moet zoeken om de begroting sluitend te maken. Bij de bestuursverkiezing werd een geheel nieuw bestuur gekozen, dat er als volgt uit ziet: M. Hout, voorzitter; L. Zuijd- wegt, secretaris; mevr. Witkam-Felius, penningmeesteresse; mevr. Zuijdwegt-v. Oosten, mej. M. Bruinooge en dhr. P. Verschuure, bestuursleden. Op deze ver gadering werden door de vele aanwezi gen enkele vragen gesteld die verband hielden met het 80-jarig jubileum in mei a.s. De voorzitter kon vele vragen af doende beantwoorden, daar de plannen voor de festiviteiten al bijna geheel rond waren. Van de aftredende bestuursleden werd onder dank afscheid genomen, ter wijl de nieuwe welkom werden geheten in het bestuur. Show. Er werd in het Dorpshuis een grote show gehouden door drie winkeliers in kampeerartikelen, meubelen en elektro- huishoudelijke artikelen. Voor deze show die drie dagen duurde, bestond grote be langstelling. Voetbal. Wemeldinge trok zaterdag naar Wol- faartsdijk om de destijds afgebroken wedstrijd uit te spelen. Met een 20 achterstand begon de wedstrijd; het zou voor Wemeldinge niet meezitten, want driemaal werd nog gescoord door Wol- faartsdijk, zodat de eindstand 50 in haar voordeel werd. Wemeldinge zal niet gemakkelijk meer de rode lantaarn kwijtraken en vermoedelijk volgend sei zoen een klas lager moeten spelen. Rectificatie. Naar aanleiding van een in ons vorig nummer opgenomen bericht van de Z. W.B., waarin stond dat hotel „De Uit kijk" gesloten zou worden, deelde dhr. Boudeling ons mede, dat dit bericht op een mystificatie berust en dat er geen sprake van is dat hotel ,,De Uitkijk" zou worden gesloten. Schaaknieuws. De uitslagen van de voor de onderlin ge competitie van de schaakvereniging „De Zwarte Dame" gespeelde partijen luiden als volgt: A. v. d. BroekeM. v. Gastel 01; J. P. A. StevenseJ. Quak- kelaar 01; B. CokJ. L. Jansen 01; M. v. GastelL. Poleij 01; J. Karelse J. Quakkelaar 10; J. W. Hasman A. v. d. Broeke V2; W. Zuydweg— B. Cok 10; M. v. GastelJ. Verhaagen 01; J. QuakkelaarJ. L. Jansen 10; J. van OostenA. v. d. Broeke 01; B. CokJ. W. Hasman 01. Concert Orkestvereniging „Apollo". Op vrijdag 19 april a.s. geeft de Or kestvereniging „Apollo" met medewer king van de Gemengde Zangvereniging „Crescendo" haar jaarlijks concert in „Ons Dorpshuis". Het aantrekkelijke en voor de nodige afwisseling zorgende programma vermeldt de volgende gro tere en kleinere werken voor orkest: de ouverture uit „La Dame Blanche" van Boieldieu, de balletmuziek uit „Rosa- munde" van Schubert, de le Arlésienne- suite van Bizet, drie oud-Engelse dan sen een wals van Ziehrer, een polka van Joh. Straus en tot besluit een pittige mars van Holzmann. Het aandeel van „Crescendo" omvat koren uit opera's van Mozart, Offenbach (de beroemde Barcarolle) en Nicolai, het bruisende loflied op de champagne: „lm Feuer- strom der Reben" uit Joh. Strauss' ope rette „Die Fledermaus" en het grote succes van Vera Lynn, die met haar draagkrachtige, vibrerende stem in de donkere tijden van de 2e wereldoorlog niet alleen de Engelsen, doch ook ons een hart onder de riem stak: Elgar's „Land of Hope and Glory"! Zowel het koor als het orkest werden voor dit concert aanzienlijk versterkt (in totaal 60 medewerkenden!), zodat het voor de muziekliefhebbers (sters) uit Kruiningen en omgeving wederom een genotvolle avond belooft te worden! Voor nadere bijzonderheden zie men de desbetreffende advertentie in dit blad. 25 jaar brandweer. Vrijdag j.l. groeide de viering van 25 jaar motor-brandweer uit tot een feest zoals Kruiningen in geen jaren heeft gekend, 's Middags een receptie gevolgd door een diner en 's avonds een geweldi ge feestavond in Ons Dorpshuis. Tijdens de receptie 's middags op het gemeente huis speldde burgemeester A. Schipper bij dhrn. M. J. le Clercq, P. Leijs en G. P. Blok, die tevens hun eigen 25-jarig jubileum als brandweerman vierden, de onderscheiding voor 25 jaar dienst op en overhandigde hen de daarbij behoren de oorkonde. Behalve door burgemees ter Schipper werd tijdens deze receptie ook nog het woord gevoerd door dhr. G. Kortus, rijksinspecteur van het brand weerwezen in Zeeland en Brabant, dhr. J. L. P. Schrier namens de brandweer mensen, dhr. D. Taekema, brandweer commandant in Goes namens de Ned. vereniging van brandweerlieden en de vereniging van bevelvoerenden op de Bevelanden, dhr. J. de Jager, brandweer commandant uit Yerseke. Dhr. Le Clercq nam afscheid als commandant en wordt opgevolgd door dhr. P. Leijs. Nadat de brandweermannen en genodigden in de Korenbeurs van een uitsetkend bereide maaltijd hadden genoten, verplaatste het feest zich naar „Ons Dorpshuis. Daar zorgden conferencier Bouk Martens en zijn prima gezelschap er voor dat het gebouw menigmaal op zijn grondvesten schudde van de lachsalvo's. En geen brand die de gezelligheid verstoorde. Een bal o.l.v. het trio Cees de Nijs besloot de viering van 25 jaar Kruiningse brand weer. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt donderdag 18 april a.s. om 6 uur bijeen. De agenda omvat de voorstellen tot verkoop van percelen bouwgrond aan dhrn. H. A. Polderman, A. C. Mosselman en A. M. Kostense, alle in het bouwplan Wel hoek. Aan de woningbouwvereniging zullen een aantal woningen in eigendom worden overgedragen. Aan dhr. D. H. Volbeda zal met ingang van 1 juni a.s. ontslag worden verleend als keurmees ter. Dit in verband met zijn benoeming als controleur van de Volksgezondheid in 'het district Zeeland. I.v.m. haar hu welijk zal eveneens ontslag worden ver leend aan mej. M. C. Bierens, hoofdleid ster van de kleuterschool De Berg. Na de vergadering zal de raad een bezoek brengen aan de pommandopost van de BB te Goes. in de huid gezondheid en zuiverheid Vergadering vogelhouders. Vorige week kwam de vogelhouders- vereniging in vergadering bijeen in het dorpshuis „Luctor et Emergo". Voor zitter Moerland vond het bijzonder ver heugend, dat de opkomst goed was. Na enkele belangrijke ingekomen stukken te hebben behandeld, kon men het woord geven aan dhr. De Waal, keurmeester N.B.V.V. uit Hoogerheide. Uit de vele vragen die werden gesteld, ontstond er een leerzaam en nuttig gesprek onder elkaar. Alle vragen werden op keurige wijze door dhr. De Waal beantwoord. Er gaven zich twee nieuwe leden op. Het ligt in de bedoeling om de volgende vergadering vogels mee te brengen om deze onder elkaar te bespreken en te laten keuren door een vakkundig iemand Benoeming. Dhr. G. A. Dronkers, directeur van de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Goes, geboortig uit Rilland-Bath, is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd als directeur van de Chr. Huishoudschool te Hoogeveen. Deze school in Hoogeveen telt 500 leerlingen en heeft diverse vervolgopleidingen. Gefeliciteerd Dhr. Krijn Saman Ez. alhier heeft de eerste prijs behaald als schilder van Ne derland. Hij deed dit zaterdag j.l. in de Utrechtse Marijkehal. Hij zal Nederland vertegenwoordigen op de internationale wedstrijden, die tussen 7 en 17 juli in Bern worden gehouden. Hij was leerling van de Ambachtsschool te Goes en is werkzaam bij schilder C. J. van Iwaar- den te Krabbendijke. Voorjaarsaktie winkeliersvereniging. De winkeliersvereniging 'Rilland-Bath' start vrijdag 12 april tot zaterdag 27 april weer met een voorjaarsaktie, waar een show aan verbonden is. Er wordt weer bij besteding van 2,50 een bon verstrekt. De show wordt gehouden op 25, 26 en 27 april, waar tevens de prijzen van de verloting getrokken worden. De eerste prijs is een driedaagse reis, enz. De prijzen komen bij Fa. Brandt in de etalage. Kinderoperette. Vrijdagavond j.l. werd in het dorps huis „Luctor et Emergo" door de leer lingen der drie hoogste klassen van de School met de Bijbel onder deskundige leiding de kinderoperette „Tijl en de to verfluit' opgevoerd. De 3 laagste klas sen brachten elk vlot en met veel elan een toneelstukje op de planken. Dat de avond ieders waardering kon wegdra gen, bleek uit de opkomst der ouders. Vergadering. Onder leiding van de voorzitter dhr. H. Don hield het Groene Kruis in het wrjkgebouw haar vergadering. Bij de bestuursverkieizng werden voorzitter H. Don en secretaris W. van Strien alsme de voor de wijkverpleging dhr. J. J. van Kervinck herkozen. Het batig saldo be droeg over 1967 4118,10. De begrotin gen voor 1968 en 1969 vertoonden res pectievelijk een bedrag van 18.600, .1 caballero CONSTANTE KWALITEIT 25 STUKS f 1.50 en 18.700,— met een geraamd nadelig saldo xfjor 1968 van 2808,23 en voor 1969 van 3138,De tarieven zullen niet verhoogd worden, tenzij dit jaar met de bouw van een nieuw gebouw kan worden begonnen. Rijkspostspaarbank. Bij de rijkspostspaarbank werd in de maand maart 40.071,56 ingelegd en te rugbetaald een bedrag van 37.619,71. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank werd in de maand maart in gelegd 675.028,69. Opgenomen werd 492.027,12, zodat het totaal ingelegde tegoed per ultimo maart 14.312.078,79 bedroeg. Tevens werden er in dezelfde maand 27 nieuwe spaarders ingeschre ven. Bloedplasma-avond. Door de Rode Kruis-colonne Krabben- dqke werd op maandag 8 april een bloedplasma-avond gehouden in de chr. Uloschool in de Hinkelingestraat. De school was ingericht met drie afname- lokalen met in totaal 35 brancards. Ver der waren er twee rustkamers ingericht waar de donors een kop koffie konden gebruiken. Door de speciaal uit Amster dam gekomen ploeg, konden in totaal 416 flessen bloed meegenomen worden. De algehele leiding berustte bij de co lonne-arts G. J. Noome. In totaal heb ben er 90 personen aan meegewerkt. Na afloop was er in het Cultureel Centrum nog een korte bespreking. Voor de co lonne was het een goed geslaagde avond. Wedstrijd Rode Kruiscolonne. Zaterdagmiddag werd in het Cultureel Centrum een wedstrijd van de Rode Kruiscolonne gehouden. Voor deze wed strijd hadden 7 ploegen zich opgegeven, waarvan er slechts 5 kwamen opdagen. De andere moesten wegens ziekte ver zuimen. Al de ploegen moesten dezelfde opdracht uitvoeren. Drie mannen, ge zeten in een „open landbouw-jeep" ra ken gewond doordat de auto met de rechter wielen in een greppeltje weg zakt en omslaat. Dit ongeval gebeurt op korte afstand van een boerderij, op de landweg en vlak bij een mast van de hoogspaninngsleiding van de PZEM. Op de boerderij, die over telefoon beschikt, zijn nog enkele mensen aan het werk; drie ervan zijn E.H.B.O.'ers. Het eerste slachtoffer, de chauffeur, viel niet uit de wagen, toen deze omsloeg, doordat hij houvast aan zijn stuur had; wel heeft hij een flinke dwars-verlopende snijwond in de rechter handpalm opge lopen. Voorts zijn zijn broekspijpen nat geworden, doordat een bus met een ge vaarlijke spuitvloeistof in de jeep is om gevallen en leeggelopen. Het tweede slachtoffer ligt naast de auto en is bo vendien bewusteloos tengevolge van een hersenkneuzing. Het derde slachtoffer ligt, met zijn verbrijzelde rechtervoet, bekneld onder de jeep. De jury, bestaande uit G. J. Noome, A. A. Kugel en N. H. der Weduwen, kende de meeste punten toe aan Goes (90). Krabbendijke moest het met één punt minder doen en behaalde, samen met Goes, de finale. Tholen A behaalde 61 punten, Rilland-Bath 60 punten en Tholen B 38 punten. In totaal kon men 130 punten behalen. Na afloop gaf G. J. Noome nog een korte toelichting. vereniging, dhr. C. Sonke. Met vrolijke marsmuziek werden de voetballers naar hun stamcafé gebracht. Een en ander bracht nog heel wat volk op de been. De junioren B moesten tegen Hans- weertse Boys een 3—1 nederlaag lijden. Waarde II speelde tegen Kruiningen IV gelijk, 1—1. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Collecte. De collecte ten bate van de reumabe strijding bracht alhier 155,op. Waarde I kampioen! Waarde I speelde zaterdag een be langrijke wedstrijd tegen Kapelle IV, om het kamipoenschap zeker te stellen door deze wedstrijd te winnen. Dat dit niet moeilijk was bleek na het eindsignaal: 70. De muziekvereniging Vooruit had zich reeds opgesteld en begaf zich on middellijk op het veld met de vrolijke mars „Hand in hand, kameraden". Na dat bloemen waren aangeboden aan de aanvoerder dhr. L. Koeman, werden door burgemeester De Kam en door de voor zitter van Vooruit, dhr. J. P. Jansen, felicitaties overgebracht, die beantwoord werden door de voorzitter der voetbal- Van 4—11 april 1968 YERSEKE. Geboren: Anthonie Adriaan, zv. Pieter Jacobus Koole en Adriana Maatje van der Maale; Adriana Elisa beth, dv. Marinus Wijnant Hoogesteger en Adriana Markusse. Huw.aangifteHendrik Bakker, 37 j. en Maria Elizabeth Meijaard, 32 j.; Jo- han George Bethe, 50 j. te Leiden en Johanna Bol, 36 j. Van 410 april 1968 KRUININGEN. Geboren: Leendert Wil lem, zv. Engel Poleij en Jacomina Adri ana de Graaf; Leendert Jan, zv. Corne- lis Johannes Schipper en Cornelia Mi- chelina Beenen te Wemeldinge. Ondertrouwd: Tjaco Jan Hendrik Jeb- bink, 23 j. te Kapelle en Anna Cornelia van Liere, 19 j. Getrouwd: Johannes Louwerse, 23 j. te 's-Heer Arendskerke en Tanneke Ja- coba Dieleman, 22 j. Overleden: Neeltje Catharina Voge lenzang, 72 j., echtgen. van Willem Cor- nelis Hamelink. Over de maand maart 1968 RILLAND-Bath. Geboren: Cornelia Jan netje, dv. Willem J. Lobbezoo en C. M. van der Maas; Joyce Elise Carla, dv. R. L. van der Weide en J. J. H. de Jager; Marleen, dv. C. Carreman en D. C. Huis- son; Ingrid Clarisse, dv. Jacob O. Zwart en D. M. J. Metz. Overleden: Jannetje Jobse, 95 j„ wed. van Adriaan M. J. Scheffers; Leuntje Foeletina Franje, 59 j., echtgen. van Markus C. Zeevaart; Richardina van Fraassen, 69 j., wed. van Gerrit Willem - stein. UW ADRES VOOR IS YERSEKE MODERNE UITVOERING Vraag vrijblijvend inlichtingen telefoon (01131) 1348 Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. L. Lingen, Middelburg. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Goede Vrijdag, 12 april 7 uur; Ds. J. van Woerden, Middelburg. GerefKerk 11 uur: Ds. K. Kramer, Nieuwdorp. 2.30 u.: Ds. A. v. d. Berg, Wolf aartsdijk. Goede Vrijdag, 12 april 7.30 uur: Ds. J. W. Slingenberg, Goes. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Goede Vrijdag, 12 april 7.15 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poèl. V.m. bel. des geloofs; n.m: bed. H. Doop Goede Vrijdag, 12 april 7.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Goede vrijdag, 12 april 7.30 uur: Ds. D. de Jonge (Bed. H.A.) R.K. Kerk, Langeville 39 Paas-vigilie op de avond voor Pasen om 22.30 uur. Eucharistieviering op Paaszondag om 10 en 14.30 uur. Op Paasmaandag om 7.30 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. B. Zoodsma. Goede Vrijdag, 12 april 6 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Goede Vrijdag, 12 april 6 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Goede Vrijdag, 12 april 7 uuro: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Goede Vrijdag, 12 april 6 uur: Leesdienst. Hans wee rt Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. Goede vrijdag, 12 april 7.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Bed. H. Avondmaal. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2