^{jjameldingse fVJatans- -Ulaardighcden 1 IVOROI Centrale verwarming Purol hpuddi oo BAAYENS riEi de speciaalzaak voor uw BRIL WASAUTOMATEN N.V. VAN OEVEREN Gas of olie YERSEKE HET BEHOUD VAN UW TANDEN j Onbetwist de beste tandpasta ■_5E^Lsmetteloos zu de.huid zuiver RILLAND-BATH j I werden geraamd op 365,Voor de KRUININGEN VAN OEVEREN N.V. WEMELDINGE Dese rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur De Dorpsstraat. De Dorpsstraat te Wemeldinge en de omgeving van de Hervormde kerk zrjn door de ministers van recreatie, cultuur en maatschappelijk werk en van volks huisvesting en ruimtelijke ordening eni ge tijd geleden aangewezen als be schermd dorpsgezicht in de zin der mo numentenwet. Voordat een dergelijke aanwijzing tot stand komt krijgt de gemeenteraad ge legenheid zijn mening naar voren te brengen. Destijds besloot de Wemeldingse raad met algemene stemmen te adviseren de Dorpsstraat met omgeving niet als be schermd dorpsgezicht aan te wijzen; men wilde particuliere eigenaren niet in hun eigendomsrecht beperken. In af wijking van het advies van de raad, wij kunnen wel zeggen tegen de zin van de raad, is de aanwijzing toch tot stand gekomen. In de raadsvergadering is er gemop perd en gevraagd of het nog mogelijk was de aanwijzing ongedaan te maken. B. en W. hebben toen gezegd, dat zij in een volgende vergadering deze kwestie opnieuw aan de orde zouden stellen. Op 27 februari 1968 is deze toezegging ge honoreerd. Namens het college heeft de burge meester eerst het woord gevoerd. Hij wilde de aanwijzing tot beschermd dorpsgezicht vooral zien in relatie tot 't voortschrijdende verval van de Dorps straat. Reeds lang voor er sprake was van de monumentenwet is er over de mogelijkheden en de noodzaak tot voor koming van verval van de Dorpsstraat gesproken. Het verval is een gevolg van de verminderde belangstelling voor oude huizen. De nieuwbouw trekt. Oude huis jes komen leeg en worden veranderd in een bergplaats of een garage. In over leg met de directie van de volkshuis vesting en de bouwnijverheid wordt thans gewerkt aan een saneringsplan, waardoor met steun van het rijk oude huisjes voor afbraak kunnen worden aangekocht. Aanwijzing als beschermd dorpsgezicht van de Dorpsstraat zou naar de mening, van de genoemde di rectie de kans op medewerking voor de sanering vergroten. In de raad is nooit naar voren geko men, dat het karakter van de Dorps straat de aanwijzing tot beschermd dorpsgezicht niet rechtvaardigt. Alleen de bezwaren, die voor eigenaren en be woners zouden kunnen ontstaan waren aanleiding tot het afwijzende advies. Ook bij bouw en verbouw in andere de len van het dorp is men door bouwver ordening en bestemmingsplannen aan beperkende bepalingen gebonden. Bij iedere aanwijzing tot beschermd dorps gezicht, waar ook in het land, worden de eigenaren in bepaald opzicht gebon den. Bezwaren tegen beperking van de eigendom kunnen dus geen motief zijn om de aanwijzing achterwege te laten. Zo spoedig mogelijk moet voor het aangewezen gebied een bestemmings plan tot stand komen. Zolang dat er niet is, is voor het verkrijgen van een bouwvergunning een langere termijn no dig dan normaal, omdat de ministers de gelegenheid moeten hebben de plannen te beoordelen. B. en W. hebben bij de stedebouw- kundige er op aangedrongen het be stemmingsplan vlug gereed te maken. Wanneer dit plan er is weten de be langhebbenden waar zij aan toe zijn. B. en W. zijn belast met de toepassing van de bepalingen. Het belangrijkste echter is, dat de bebouwing van de Dorps straat beter wordt. Als oplossing zien B. en W. het tot stand komen en uit voeren van het reeds genoemde sane ringsplan. Een volgende stap is stimulering van de particuliere bouw. Hiervoor zou een stichting in het leven kunnen worden geroepen, met als bestuursleden enkele vertegenwoordigers van het gemeente bestuur, enkele bewoners van de Dorps straat (eigenaren en huurders) en een architect. De gemeente zal zich hiervoor financiële offers moeten getroosten. Naast de zorg voor het nieuwe deel van het dorp zal ook aan het oude deel vol doende aandacht moeten worden be steed. In het algemeen waren de leden van de raad tevreden met deze uiteenzet ting, die verhelderend heeft gewerkt. Inmiddels is ook gebleken, dat ver gunningen voor verandering van monu menten binnen redelijke tijd kunnen worden verkregen. Een der raadsleden vroeg de in het leven te roepen voorschriften aanschou welijk voor te stellen, door enkele schet sen te maken van wat mogelijk is. Een ander lid meende, dat wanneer de Dorpsstraat aan zijn lot werd over gelaten, op de duur alleen een rij pak huizen zou overblijven. Allen waren het er over eens dat dit moet worden voor komen. Burgerlijke stand. Geboren: Tannetje Willy Maria, dv. Augustijn Karei Verhoeven en Maria Catharina Brouwer. Loop der bevolking over maart 1968. Ingekomen zijn: H. J. Achterhuis en echtgenote v. Utrecht n. Nieuwendijk 6; C. A. van Overbeeke-Padmoes v. Drie wegen n. Wem. Zandweg 2; L. Mol en echtgenote v. Kattendijke n. Noordelijke Achterweg 10; I. C. Kieboom v. Mid delburg n. Pr. Beatrixweg 8; J. van der Poel v. Krabbendijke n. Noordelijke Ach terweg 62. Vertrokken zijn: J. M. Weststrate v. Dorpsstr. 13 n. Goes, Kloetingseweg 49; C. Goedegebuure v. Pr. Julianastr. 41 n. Harderwijk, van Maerlantlaan 25; M. Vleugel v. Reepweg 4a n. Roermond, Wilhelminasingel 10; L. A. Zonnevijlle en kind v. W. Kanaalweg 57 n. Goes, Breitnerstr. 25; J. A. Slabbekoorn- Schouwenaar v. Pr. Beatrixweg 53 n. Kapelle, Dijkwelsestr. 17; A. C. M. Mat- theijssen-Meijaard v. Wilhelminastr. 78 n. Graauw, Oude Kaai 16; J. van Stel en echtgenote v. Daniëlstr. 25 n. Krui- ningen (Vlake), Kanaaldijk 71. Verhuizingen binnen de gemeente: L. Mieras en gezin v. Wem. Zandweg 13 n. Steldijk 3. dhr. Zoetewey en dhr. Stomp te gaan praten teneinde op een of andere ma nier een oplossing te vinden. De raad nam zich voor om bij het volgende be stemmingsplan wat voorzichtiger te zijn bij het nemen van besluiten waaruit la ter dergelijke moeilijkheden kunnen voortvloeien. Op verzoek van de raad hadden B. en W. zich nog eens verdiept in de verordening rioolbelasting, dit in verband met de aanvrage van dhr. J. Verschuure om ontheffing. Ook dit bleek niet haalbaar, gezien de door de raad vastgestelde verordening. Verhuur van het voormalige gymnastieklokaal aan de jeugdsociëteit Frontal Mud" werd in handen gelegd van B. en W. omdat dit verhuren een aflopende zaak is. Het lokaal krijgt t.z.t. een andere bestem ming. Namens zijn fraktie verklaarde wethouder Koster het ingenomen stand punt te handhaven, n.l. geen verhuur aan de jeugdsociëteit. Ook de andere raadsleden bleven bij hun laatste uit spraak. Zoals bekënd werd destijds op verzoek van dhrn. Korstanje en Van Schaik een proeftijd toegestaan, tevoren was de huur opgezegd. Het tijdelijk ver huren kon gebeuren omdat dhr. Van de Velde bij nadere overweging van tegen stemmer voorstemmer was geworden. Hij handhaafde ook nu zijn laatste be sluit. Dhr. Gebrahd nam hem dit zeer kwalijk en verweet hem o.m. zijn prin cipe als lid van een christelijke partij overboord te hebben gegooid. Toen het over en weer te'deftig en emotioneel begon te worden en ook dhr. Korstanje er bovenop sprong, maakte de voorzit ter met heftig hamergeklop er een ein de aan. Het ging over een zakelijke ver huur en niet over principes. Het ver huren van een gedeelte van de opge hoogde stortplaats van huisvuil aan de heren Bom en Schout ontlokte aan en kele raadsleden de vraag of er zeker heid bestaat dat er geen last zal worden ondervonden van rook en stank bij ver branding van sloopmateriaal. In het huurcontract zijn hierover enkele bepa lingen opgenomen. De raad keurde de verhuring zonder stemming goed. Bij de UW ADRES VOOR IS: Y E R S E K E MODERNE UITVOERING Vraag vrijblijvend inlichtingen telefoon (01131) 1348 Jan de Wee zesde op de landskampioenschappen. Jan de Wee heeft het gepresteerd om op de landskampioenschappen keurtur- nen van het K.N.G.V. hetwelk afgelopen weekend in Rotterdam werd gehouden, beslag te leggen op de zesde plaats. Een voortreffelijk resultaat, waarmee wij hem en V.Z.O.S. van harte felicite ren. Deze finale keurtumen, kwalitatief van een gehalte zoals de laatste jaren niet is voorgekomen, was voor de Ne derlandse turners uitzonderlijk zwaar, daar 's morgens de verplichte oefenstof voor de Olympische Spelen in Mexico moest worden geturnd. Het was dan ook alleen de room van de Nederlandse he renk eurturners, elf in totaal, die de strijd aanbonden. Jan de Wee draaide reeds hierbij een zeer constante wed strijd met een gemiddelde van ongeveer 8.25 punten op internationaal niveau ge jureerd. Acht werden er in de finale voor 's middags geplaatst, w.o. Jan, op dit moment reeds als 6e geklasseerd met bijna twee punten voorsprong op Ded- ters van Mauritius uit Volendam. Ook de middagwedstrijd met keuze-oefenstof bleek van uitzonderlijk gehalte, vooral het zeer moeilijke paardvoltigeren waar oefeningen op werden gedraaid van :n- ternationale klasse, o.a. door Alex Knip. Jan draaide weer een constante wed strijd, met uitzondering van het aller laatste nummer hoogrek, waar een aar zeling een zodanige mislukking oplever de, dat hij hiervoor slechts 7.00 pnt. te incasseren kreeg. Hij wist echter zijn zesde plaats royaal te behouden, daar hij nog aanmerkelijk veel was uitgelo pen op nummer zeven, ongeveer 3.5 pnt. De sympathieke Hans Gunneman werd landskampioen voor zijn grote rivaal en clubvriend Cor Smulders van P.S.V. Goed gedaan, Jan! Vergadering Raiffeisenbank. worden georganiseerd. Het 105-jarig be- De algemene ledenvergadering van de Istaa^ in 1969 in beperkte kring ge- Coöp. Raiffeisenbank werd in het dorps- worden. De leden zullen uit eigen huis alhier gehouden onder leiding van middelen "Potf v°7ne,n de voorzitter dhr. J. E. Kole, die een Jan met de evt. dames een etentje te houden. groot aantal leden welkom kon heten. Uit zijn openingswoord bleek dat de bank thans 407 leden telt. Afgelopen jaar werden door vertrek etc. 20 leden afgevoerd. Het spaargeld bedroeg 6.773.942,07, de verlies- en winstreke ning gaf een winst van 12.889,79 te I Gymnastiekuitvoering. zien. Bij de verkiezingen werd wegens De te zaa] yan Qns D huis,. periodiek aftreden m het bestuur her- I zaterdagavond tot de laatatePpiaats kozen dhr. J E. Kole. In de raad van bezet De gymnastiekvereniging K.W. toezicht werd herkozen dhr. D Tjoonk. y bield de jaarbjkse grote uitvoering. Als plaatsvervangend bestuurslid werden Deze aVond had echter voor de K.W.V - mensen een minder prettige kant. Er moest n.l. afscheid genomen worden van de leidster mevr. Verburg-Cremer. Voor zitter M. Pieterse dankte haar voor het vele werk dat zij voor de vereniging heeft gedaan. Als blijk van waardering overhandigde hij haar een enveloppe met inhoud en een boeket bloemen. Het voor zaterdagavond vastgestelde programma werd door de K.W.V.-meisjes en -dames vlot en keurig afgewerkt. Grote kinderen. Enkele opgeschoten jongens vinden het blijkbaar „staan" om bij uitvoerin gen e.d. stierlijk vervelend te doen. Ze gaan zitten op de achterste stoelen en hun gedrag is de hele avond een erger- Ruime sortering monturen I n*s V(?pr andere bezoekers. Het gevolg in de eenvoudigste als In Iza^ zÜn dat verenigingsbesturen deze de meest luxueuse uitvoe- al»emeen bekend staande „grote kinde- ring Iren" de toegang tot de uitvoering zul- Prima afwerking len weigeren. Vlotte service Reumacollecte. i De collecte voor4 het Reumafonds 'bracht in Kruiningen, Hansweert herkozen dhrn. Jac. Sonke en A. Zan- I Oostdijk op 720,13. dee. Als plaatsvervangend lid van de f >»m£i ALOM BEKENDE raad van toezicht werd herkozen dhr. A. Wabeke en gekozen dhr. J. F. Bur ger in de plaats van dhr. P. v. d. Vliet. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld door de leden, die door de voor- Raadsvergadering. Vrijdag 30 maart j.l. kwam de raad in openbare zitting bijeen. Uit de mede delingen bleek dat per 1 april benoemd is tot assistent havenmeester dhr. J. F van Stee, onder dezelfde voorwaarden als vorig jaar. Op 15 maart is de jacht havenadviescommissie geïnstalleerd* De ze commissie zal het gemeentebestuur in allerlei aangelegenheden betreffende de jachthaven gevraagd of onge vraagd van advies gaan diepen. Ze bestaat uit 5 leden, t.w. wethouder Pe- kaar, voorzitter, M. van Ast, haven meester en Joh. Verschuure, technische leden. De watersportvereniging „Yerse ke" is vertegenwoordigd door dhrn. I. Daane en F. Zoetewey. Als technisch ambtenaar bij de dienst gemeentewerken is per 1 april benoemd dhr. F. P. B. van Wijchen, wonende te Goes. Voor deze betrekking hadden zich 24 sollicitanten gemeld. Door een beslissing van het Ministerie van Binnenlandse Zaken zal het mogelijk zijn enkele grote kapitaals- werken uit te voer,n, zoals 2e fase jachthaven, nieuwe school Kerkhoek en de riolering. Het bezwaarschrift van dhr. Th. Zoetewey tegen het besluit van B. en W. waardoor hem een vergunning was geweigerd om zijn hangar dicht te metselen bleek voor de raad een moei lijk te verteren zaak. Formeel is de weigering in orde, maar de woordvoer ders van alle frakties waren van oor deel dat bij het vaststellen van het uit breidingsplan niet alle consequenties terdege waren bekeken en dat er aan de toelichting wel het een en ander ont broken heeft en nu zit men met dit moeilijke geval. In zijn toelichting zei. de voorzitter o.m. dat hij zelf deze ver ordening niet heeft gemaakt, maar de toenmalige raad. Ontheffing zal bij de hogere instanties nooit worden goedge keurd. Wel beloofde hij nog eens met rondvraag kwam wederom de hopeloze toestand van wegen en dijken ter spra ke, in 't bijzonder Varkensdijk en Ha- vendijk. Evenals B. en W. was ook de raad huiverig om zelf verbeteringen aan te brengen. De dijken en wegen over nemen zal zulke hoge kosten voor de gemeente meebrengen, dat dit boven de mogelijkheden gaat. Bovendien zijn de waterkerende dijken niet over te nemen. Door dhr. v. d. Velde werd i.v.m. de wegen de ruilverkaveling, van de Moer ter sprake gebracht, waarbij dan een aansluitende weg ,op de Rijksweg aan de orde zou komgn, dit i.v.m. de toe stand van de Zapddijk. Gezien de plan nen van Waterstaat lijkt e.e.a. absoluut niet haalbaar. De raad kon begrip op brengen voor de moeilijke situatie waar in B. en W. verkeren. Door de voorzit ter werd medegedeeld dat de Welleweg in eigen beheer komt en dat voor ver nieuwing van bestrating het eerst in aanmerking komen: gedeelte Langeville, Marijkelaan en Molenlaan. Voor de be woners van de nieuwe wijk en speciaal voor de aldaar onder te brengen be jaarden zal op de hoek Langeville Marijkelaan een wachtlokaal voor bus passagiers worden geplaatst. Betreffen de het mosselveilingslokaal deelde de voorzitter mede, dat het Produktschap plannen heeft om zelf een lokaal te bouwen op de oude haven. Bij beëindi ging zou de gemeente het gebouw even tueel over kunnen nemen. Dhr. Van de Velde informeerde naar de vreemde si tuatie met de aanslagen voor de reini gingsrechten. Bij verschillende personen zou binnen twee dagen de le termijn betaald moeten zijn. Ook het betalen voor bewezen diensten welke nog niet zqn uitgevoerd vond hij niet in orde. Bij genoemde aanslagen bleek een achter stand te zpn ontstaan, vandaar de veel te late aanbieding. Vervol gin gskosten zullen, bij overschrijding van de le ter mijn. voorlopig niet worden berekend. Dat deze belasting betaald moet zijn voordat de prestatie geleverd is, bleek normaal te zijn. Na het sluiten van de vergadering werd door de raad een nieu we schets van het uitbreidingsplan be keken. Verschillende veranderingen en verbetering van indeling voor bebou wing, straten en groenstroken zijn hier op aangebracht. Dit plan zal t.z.t. in openbare vergadering nader worden be keken. Raadsvergadering. De raad heeft vorige week in zijn vergadering 1900,— beschikbaar ge- zitter en de directeur der bank werden I steld voor enkele voorzieningen op het beantwoord. De directeur gaf op de ver- I gemeentelijk sportterrein. Op dit terrein lies- en winstrekening een uiteenzetting I ontbreekt o.a. een rijwielstalling. Dej en een kort overzicht over het afgelo- I fietsen van wedstrijdbezoekers en sport-* pen jaar op financieel en economisch I beoefenaars liggen altijd her en der gebied, waaruit bleek dat de bank nog voor de ingang verspreid. Er komen nu steeds groeiende is. I 50 rijwielstandaards. De kosten hiervan ju eum. I verkoop van toegangsbewijzen op het Vijftig jaar Volksonderwijs afdeling I sportterrein besloot de raad een envou- Wemeldinge. Dit werd gevierd met een I dige kiosk te plaatsen. De totale kos- grote feestavond in de zaal van het I ten hiervan belopen ruim 1500,De Dorpshuis, welke tot de laatste plaats Iheer J. Hoekman (S.G.P.) kon zijn stem was bezet. Het programma werd ge-1 niet aan deze voorstellen geven. Niet bracht en uitgevoerd door 150 kinderen I alleen omdat hij principieel tegenstan- die allen op het podium kwamen om I der is van wedstrijdsport, zoals hij zei, zijn of haar bijdrage in een stukje of I doch ook omdat de financiële positie scetch te leveren. De voorzitter, dhr. I van de gemeente van dien aard is, dat M. Zuidwegt, sprak een welkomstwoord I een dergelijke uitgaaf zijn inziens be- waarna 't programma werd afgewerkt. I zwaarlijk is. B. en W. vinden, da.t een Het bevatte een 18-tal nummers waarbij I bescheiden begin gemaakt moet worden de verschillende leeftijden tezamen speel-1 met de aanleg van een centrale verwar den, n.l. klas 1 en 2, 2 en 3 en 4, 5 en I mingsinstallatie in daarvoor in aanmer- 6, allen op hun beurt lieten het beste I king komende gemeentewoningen. Dat zien wat zij hadden geleerd. Vooral het I begin was een voorstel aan de raad om nummer Catootje oogstte een groot sue- leen krediet beschikbaar te stellen van ces. Het slotnummer was Trots van ons I 6100,voor de aanleg van centrale Vaderland, hetgeen in tableauvorm ge- I verwarming in de woning van de ge bracht werd door klas 6. Het instuderen I meentesecretaris. Uiteraard zullen de van alle programma-onderdelen is well hierdoor ontstane jaarlijkse lasten tot een opgave geweest, maar het resultaat I uitdrukking in de huur gebracht wor- mag er dan ook zijn. 150 kinderen en I den. De offerte, die het gemeentebestuur hun ouders hebben volop feest gevierd. Namens de gemeente sprak wethouder I Veerhoek felicitatie woorden tot de af- deling. Voetbal. Wemeldinge I moest aan Wissenker- I ke de overwinning laten en kwam huis waarts met een 42 nederlaag. Wemel dinge II bracht het er thuis beter af. Niet dat het nu een wedstrijd was om veel over te schrijven, want de kwali teit lag wel zeer laag. Het werd een 4—0 overwinning op Kloetinge V, dat met 10 man speelde en daarom geen krachtmeting is voor de sterkte van het elftal. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Zeeuwse. Driedaagse. Voor de vijfde maal wordt dit jaar de I driedaagse georganiseerd. Reeds kwa- I als de voordeligste kon voorleggen, was men vele inschrijvingen binnen, t.w. 411 die van een firma in Oudewater. Dhr. stuks uit Amsterdam, Rotterdam, Hen-1J- Hoekman vroeg zich af of in de na- gelo, Zevenaar, Heerlen, o.a. ook de bur- burige gemeenten geen installateurs wa- gemeester van Boekei, Drs. Ottow. Ver- I ren die dit werk zouden kunnen uitvoe- der bereikten ook de organisatoren aan- I ren. Hij vreesde n.l. dat bij eventuele vragen voor inlichtingen uit Zwitser- I servicebeurten de kosten zodanig groot land, Engeland en Oostenrijk. I zullen zijn, dat men beter iets meer bij Een nieuwe strop voor de organisatie I de aanleg kan besteden indien het be is echter het sluiten van het hotel De j drijf dichterbij is gelegen. Een vraag Uitkijk, zodat nu nog meer dan andere I die dit raadslid ook bezighield was, of jaren een beroep op de medewerking I deze investering in het licht bezien van van de bevolking zal worden gedaan. Jde herindeling wel verantwoord was. Zie daarom ook de advertentie elders I De raadsvoorzitter meende dat dit laat- in dit blad. |ste zeker het geval was omdat een waardestijging plaats vindt. Dhr. J. v. Postspaarbank. Op het postkantoor alhier werd met 81 inleggingen aan spaargelden gestort tot en bedrag van 32.678,59 en met 44 betalingen terugbetaald tot een be drag van 36.055,06. Er werden in de afgelopen maand 4 nieuwe boekjes uit gereikt. Opbrengst collecte. De reumacollecte heeft alhier opge bracht het mooie ^bedrag van 540,39. Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar bijeen komst in het Dorpshuis; de leiding be rustte bij de presidente mevr. Eckhardt- Dominicus. Als spreekster was aanwe zig mej. Edzes van de economische so ciale voorlichtingsdienst der Z.L.M., die sprak over het onderwerp „Loopt ons huishouden op rolletjes?" De volgende bijeenkomst werd vastgesteld op 24 april Kinderzorg. De busjes voor Kinderzorg werden geteld en bevatteh het totaal bedrag van 182,89. f Voorjaars zendingscollecte. De voorjaarszendingscollecte in de Ned. Herv. kerk alhier heeft het mooie bedrag van 940,07 opgebracht. Vergadering E.M.M. d. Boomgaard (C.H.U.) stelde uitdruk- De Kon. Harmonie E.M.M. hield dins- 1lelijk dat hij niet graag wüde zien dat dagavond hear jaarvergadering in ho- Iatel. met Kn nadere kostenbegroting tel Korenbeurs. Voorzitter J. Kakebee- wordt gekomen 0mdat dit reeds meer- ke wees er in zijn openingswoord op malen is gebeurdi waarschuwde dit dat, nu het korps steeds groter wordt, raads]id er v0 dat hij zonder don de leiding strenger zal moeten worden. dan zal tegenstemmen. De raad ging Ongemotiveerd repetitieverzu.m enzoverigens met het verwarmingsvoo'stel kan met meer toegestaan worden Niet akkoord evenals met het beschikbaar reele leden kunnen beter van de leden- stellen van f 600 yoor het aanbren_ lijst afgevoerd worden, aldus E.M.M. s van een vloert e en een trap in de eerste man. Uit het verslag van de pen- seCretanswoning. Geen bezwaar was er nmgmeester dhr B. J. Dek bleekdat tegen overdracht van het schoolgebouw E.M.M. er in 1967 financieel goed door- aan de Hoofdweg 60 aan de R.K. school- gerold is. Er zijn echter nog zoveel vereniging. Een verzoek van de vereni- wensen, dat wat de financiële kant be- tot stichting en instandhouding van treft er nog geen jubelstemming heerst. scholen met de b8bei christelijk-na- Secretans C. Goedegebuure liet de di- Kionale grondslag om medewerking te verse aktiviteiten van het vorig jaar de verlenen voor de aanschaf van een TV- revue nog eens Poseren. Ook hieruit toestel werd niet in behandeling geno- bleek dat het met E.M.M. wel goed zit. I meili omdat inmiddels dit verzoek door Dhr. M. van Nieuwenhuijzen en B. Dek I hej. schoolbestuur voor nadere bestude- werden als bestuurslid herkozen, even- ring werd teruggenomen. Eveneens als dhr. H. C. Baarens als commissaris. I werd medegedeeld dat het in februari Op 22 juni a.s. zal een jeugdfestival ge- I gedane verzoek om gelden beschikbaar organiseerd worden. Hiertoe zullen de stellen voor de inrichting van de jeugdorkesten die ondeiwijs krijgen van I njeuWe school nader bestudeerd zal wor de Zeeuwse Muziekschool worden uit- I den -q6 raad had hiertegen toen nog al genodigd. De drumband zal gelet op de I ernstige bezwaren. Op uitnodiging van hoge kosten worden opgeheven. Met I het gemeentebestuur van Echteld werd zustervereniging Scheldegalmzal er besloten op 8 mei a.s. met het gehele contact worden opgenomen om gedu- I gemeentebestuur en de secretaris een rende de zomermaanden weer tot sa- I hezoek aan deze gemeente te brengen, menwerking te komen. E.M.M. zal het I aantal rondgangen en concerten uitbrei- I Kom over de Brug. den en voorts zal er begin november I De aktie „Kom over de Brug" heeft weer een bazaar en middenstandsshow I in deze gemeente opgebracht 7769,90.

Scheldebode | 1968 | | pagina 4