^Wmddingse fVJatans- BAAYENS WASAUTOMATEN de speciaalzaak voor uw BRIL Snuif en wrijf HET STATUSSYMBOOL VAN OEVEREN N.V. WEMELDINGE v.v.v. KRUININGEN HANSWEERT Dene rubriek komt tot stan d in samenwerking met het Gemeentebestuur Brandmelding. Een snelle brandmelding is van groot belang. Pas nadat een brand is gemeld, kan de brandweer worden gealarmeerd om uit te rukken. Als alarmnummer voor Wemeldinge is in de telefoongids vermeld 327. Dit is het nummer van mevrouw Hoogesteger-Meloen. Na het overlijden van haai- man, de vroegere brandweercommandant, was mevrouw Hoogesteger bereid brandmeldingen in ontvangst te nemen en de sirene in wer king te stellen. Hiervoor is een dank woord op zijn plaats. Het is echter te begrijpen, dat deze situatie niet kon voortduren. De P.T.T. heeft daarom in opdracht van het gemeentebestuur het een en ander veranderd. Er is nu een apart nummer voor brandmelding, na melijk 555 (driemaal vijf). Dit nummer geeft verbinding met het huis van de commandant, de heer J. Haverhoek. La ter zal de installatie nog worden uitge breid, zodat ook op andere plaatsen brandmeldingen in ontvangst kunnen worden genomen. Het nummer 555 blijft. Daarom het nieuwe nummer noteren in Uw gids. Hopelijk hebt U het nooit no dig. Ontwerpreglement waterkering en wa terbeheersing. Van 11 maart tot en met 9 april ligt ter provinciale griffie en ter secretarie van alle gemeenten in Zeeland ter inza ge een ontwerp voorstel van gedepu teerde staten van Zeeland tot vaststel ling van een reglement op de waterke ring en de waterbeheersing in Zeeland. Belanghebbenden kunnen van dit voor stel kennis nemen en eventuele bezwa ren schriftelijk meedelen aan de provin ciale staten. Bij de inwerkingtreding van het nieuwe reglement zal het reglement van politie voor de polders en water schappen in Zeeland vervallen. De uit voering wordt in hoofdzaak gelegd in handen van de waterschapsbesturen, be halve in de meer belangrijke aangele genheden, waarin het college van gede puteerde staten met de uitvoering wordt belast of goedkeuring moet verlenen op besluiten van de waterschapsbesturen. Het reglement handelt over dijken en duinen, waterlopen en afvoergeulen. Er zijn heel wat verbodsbepalingen, die be ogen te voorkomen, dat deze werken minder aan hun doel zouden beantwoor den. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Ontwerp-ontgrondingenverordening Zeeland. Het ontwerp van de ontgrondingen verordening Zeeland ligt ter provinciale griffie en ter secretarie van alle ge meenten in Zeeland ter inzage van 11 maart t/m 9 april 1968. Gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tot uiterlijk 9 april a.s. De verordening berust op de Ontgrondingenwet van '65. Deze wet wil de algemene belangen, welke door ontgrondingen kunnen wor den geschaad, beschermen. Voor de aan leg van wegen, bouwterreinen, dijken en spoorwegen zijn grote hoeveelheden zand nodig. De behoefte aan zand en grind voor industrie en bouwnijverheid neemt steeds toe. Voor de steenfabricage is klei nodig. Door de winning van zand, grind en klei worden sommige belangen gediend, doch kunnen andere belangen worden geschaad, waarbij te denken is aan landbouw, visserij, scheepvaart, wa terkering, waterlozing, drinkwatervoor ziening, behoud van natuur- en land- schapsschoon en recreatie. Voor de ei genaar, die zijn terrein laat afgraven zal in de regel een onmiddellijk finan cieel belang de doorslag geven, waarbij de algemene belangen die door de ont gronding worden geschaad, licht uit het oog zullen worden verloren. Het is daar om nodig deze belangen te beschermen. De in Zeeland voorkomende ontgrondin gen van enige importantie betreffen me rendeels de winning van zand, schelpen en dergelijke uit de zeearmen. De zeg genschap daarover berust bij het Rijk krachtens de Rivierenwet en het Bag- gerreglement. Wij verwachten niet dat er voor onze omgeving veel vergunnin gen tot ontgronding zullen moeten wor den behandeld. Tuingrond. Voor de liefhebbers van tuinieren zijn nog enkele percelen tuingrond beschik baar aan de Spoorlaan. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Huwelijksaangifte. Jacob Jan Rottier, 23 j. te Kapelle en Catharina Maria Brouwer, 19 j.; Pie- ter Adriaan Gijssel, 31 j. en Cornelia Tannetje Dominicus, 25 j. Geboren. Marrigje Tjaltje, dv. Pieter Bentschap Knook en Marrigje van der Plaat. Gevonden voorwerpen. Een paar groene wanten. Een sjaal. Kom over de Brug. Het aktiecomité stelt zich voor om zo mogelijk ieder de gelegenheid te geven een deel bij te dragen aan de grote in zameling. De steun, die gevraagd is zal een groot aantal objecten de mogelijk heid bieden om te blijven bestaan. Een ziekenhuis als van Dr. Schweitzer is evenzeer nodig als medisch werk in Ke nya of als een landbouwvoorlichtings centrum in Kameroen. Helpt u mee aan de bouw van een diakonaal centrum b.v. voor bejaardenzorg in landen waar dit nog een nieuw begrip is? Er is veel te doen. Buiten de gewone steun, die Werelddiakonaat en Zending al bieden, wil men nu met hulp van de meeste Nederlanders een ruggesteun bieden aan veel werk der barmhartigheid. Op maandag 18 maart wordt u be zocht; u krijgt een brief met invulfor- mulier. Op vrijdagavond 22 maart -wordt uw geld of toezegging opgehaald. Het interkerkelijk aktiecomité be staat uit: Ds. G. van Bruggen, voor zitter; W. P. Weststrate, secretaris; Ds. J. Noordhof; G. v. d. Linden; M. v. Stel. De V.V.V. afdeling Wemeldinge hield haar ledenvergadering in café Van Veen onder voorzitterschap van dhr. A. Flo- russe. Het bestuur gaf een verslag van het tot nu toe verrichte werk in de af deling. Een bestuursvoorstel om tot een goede verbetering van het strandje aan de Nieuwendijk te komen, werd door de leden aanvaard. Hiervoor zal een grote verloting georganiseerd worden, waar bij de loten huis aan huis zullen worden verkocht. Dan zal men trachten bij de gemeente medewerking te krijgen en er zal getracht worden een evenementen- commisise in het leven te roepen, die aanstaande seizoen al diverse evenemen ten zal kunnen gaan organiseren. Ge dacht wordt aan een voetbalwedstrijd tussen campings en/of Wemeldinge, ver der werd gedacht aan een hengelwed- strijd, kortom er zal leven in moeten komen. Heroprichting. Dezer dagen werd de buurtvereniging Watergeus" opnieuw opgericht. Dit be treft de straten Julianastraat, Pr. Irene- straat, Bemhardstraat. Als bestuur is gekozen dhm. J. Noussen, A. M. Wit kam, A. Verbrugge, M. Bruinooge en H. J. Cardon. Lange tijd heeft deze buurtvereniging stil gelegen maar nu is er weer frisse moed om het werk te hervatten. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag een competitiewedstrijd tegen Smerdiek; on danks goede tegenstand moesten ze toch beide punten aan Smerdiek laten. De wedstrijd was 41 minuten oud toen v. d. Meer de stand op 01 bracht, wat later bleek de eindstand te worden. Wemel dinge, dat in de achterhoede en op het middenveld niet minder was, kwam ve le malen gevaarlijk voor het doel van Smerdiek, maar het juiste schot ont brak ook nu weer in de Wemeldingse voorhoede. De kansen zijn er geweest en een gelijk spel was dan ook zeer ze ker verdiend geweest, maar dan moet er altijd nog een doelpunt gemaakt kun nen worden en dat lukte niet. Gymnastiekuitvoering W.I.K. Vrijdag 8 maart gaf W.I.K. haar win- teruitvoering in het dorpshuis. Voorzit ter J. Dagevos opende de avond en ver welkomde het in zeer groten getale op gekomen publiek. In het bijzonder wer den welkom geheten de edelachtbare heer en mevr. Van Sas, wethouder A. P. Schouwenaar, het jubileumcomité en zeer vele genodigden. Er werd een ge varieerd programma gegeven van 14 verschillende groepen, waaraan 225 gymnasten deelnamen. Voor bestuur en leidsters en leiders een zware opgave, om alles in 2 uur de revue te laten pas seren. De kinderen die hun oefening ge daan hadden konden in het Kerkelijk Centrum naar een film gaan kijken, waar veel animo voor was. W.I.K. mag terugzien op een geslaagde uitvoering. Tot slot dankte voorzitter Dagevos allen voor de belangstelling en kon er tot slot op de muziek van de Rhythm Stars nog een dansje gemaakt worden. Voorturncursus K.N.G.V. In Kapelle slaagden j.l. zaterdag de dames Marja Bruinooge (met lof) en Willy Kole, 3e graad. Deze dames zijn nu bevoegd les te geven. Proficiat, da mes! Schaaknieuws. De uitslagen van de gedurende de laatste weken voor de onderlinge com petitie van de schaakvereniging D.Z.D. gespeelde partijen luiden als volgt: J. van OostenW. Zuydweg 01; A. v. d. BroekeM. van Gastel 10; J. Quak- kelaar—B. Cok 01; W. KarelseL. Poleij 10; W. ZuydwegA. v. d. Broe- ke 01; J. van OostenM. van Gastel 10; J. QuakkelaarJ. VerhaagenO1; B. CokJ. L. J. Jansen 10; A. v. d. BroekeB. Cok 1; M. van Gastel J. L. J. Jansen 10; W. KarelseJ. Verhaagen 01; J. P. A. StevenseL. Polerj 01; J. L. J. JansenW. Zuyd weg "01B. CokM. van Gastel 01 A. v. d. BroekeJ. Quakkelaar 10; W. ZuydwegJ. W. Hasman y2y2. Onze dorpsgenopt, dhr. C. M. Jansen, Zeeuws schaakkafnpioen, is bereid ge vonden om op donderdagavond 21 maart in „Ons Dorpshuis? een schaaksimultaan te spelen tegen leden en oud-leden van de schaakverenigihgen in de omgeving. Ook de jeugd is van harte welkom! Gezinsavond Plattelandsvrouwen. De Plattelandsvrouwen van de afde ling Kruiningen én omstreken hielden dezer dagen een gezinsavond in de „Ko renbeurs" alhier. Nadat de presidente, mevr. Ribbens-Muller de dames met huisgenoten had verwelkomd, vertoonde dhr. J. G. Wittpen van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Redding Maat schappij enkele films over het reddings werk, getiteld „Van strandrover tot red der" en de „Redding bij L&trabjarg". Ook was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik ge maakt werd. Aan het slot deelde de pre sidente mee, dat de cursus „Beter Be wegen" op 25 april a.s. begint. Kom over de brug" ook in Kruiningen! Maandagavond 18 maart zal iemand van de samenwerkende kerken u bezoe ken en een offerzakje achterlaten. Voor gesteld wordt dit zakje te vullen met 1 van uw jaarinkomen. Op vrijdag 22 maart zal het (gevulde) zakje worden opgehaald. Diezelfde avond zal over de TV worden bekendgemaakt hoeveel geld er zal zijn opgehaald, tevens deelt men dan al mede waaraan het geld zal wor den besteed. „Wij in 't Westen zijn op schokkende wijze bevoorrecht" (Dr. Vis ser 't Hooft.) Mist u de contactfiguur van de kerk en wilt u toch graag uw bijdrage leveren om de 20.000.000 gulden te halen, stort u dan uw bijdrage op giro 7600 te Amsterdam met vermelding „Kom over de brug". Feestavond Harmonie. Vrijdag hield de buurtvereniging „De Harmonie" haar jaarlijkse feestavond in „Ons Dorpshuis". Na opening door de voorzitter, dhr. J. Maartense, werden enige huishoudelijke zaken afgehandeld, waarbij o.a. mevr. Vermaire en dhr. W. Eckhardt als bestuursleden werden ge kozen. Daarna voerde dhr. W. Rotte een one-man-show op, waarbij hij een uit bundig succes oogstte met zijn confe rence en liedjes, daarbij aan de piano geassisteerd door dhr. J. M. C. van der Peyl. Na de pauze, waarin de gewone verloting en traktaties, werd door een toneelgroep uit de leden der vereniging de klucht „Een huis vol inbrekers" op gevoerd, wat eveneens een groot applaus kreeg. Deze gezellige en zeer goed ge slaagde avond werd besloten met een gezellig samenzijn tot in de kleine uur tjes, onder leiding van de „Crescendo Boys". ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Raadsvergadering. De vroede vaderen der Kruiningse raad hebben maandagavond in een open bare raadsvergadering achter him, thans met een fraai groen laken belegde ta fels, een 14 punten omvattende agenda afgewerkt. Het „klapstuk" was onge twijfeld de 4e wijziging der gemeente begroting '68, omvattende het aangaan van een lening voor de verbetering van de Hansw. straatweg ad 950.000, Adjunct directeur van gemeentewerken dhr. Huiszoon gaf aan de hand van di verse tekeningen een nadere uiteenzet ting over het nieuwe tracee, dat komt te vallen in het kwartaire wegenplan der provincie Zeeland. De Hansweertse straatweg zal buiten de bebouwde kom een asfaltweg van 9.80 m breed worden waarvan 6 m rijbaan zal zijn en aan beide zijden 1.80 m dienst zal gaan doen als fietspad en uitwijkmogelijkheid. Ver der zal aan beide zijden van de weg een 2 m brede met stenen belegde berm ko men, waarin tevens kabels gelegd kun nen worden. Binnen de bebouwde kom, dus te Hansweert-oost, zullen de bewo ners veelal een groot gedeelte van hun voortuintjes gaan verspelen. Dit was voor dhr. C. Slabbekoom (P.v.d.A.), die een ander tracé voorstond, een onover komelijke zaak, hetgeen hem noopte zijn stem aan dit voorstel te onthouden.. Te Hansweert-oost wordt de rijbaan 6 m breed met aan elke zijde een rijwiel pad van 2 m en een trottoir van 1.70 m breed. Men hoopt in 1967-'70 met dit werk, dat een goede verbinding tussen Hansweert en Kruiningen gaat waar borgen, te kunnen beginnen. Bij de rondvraag werd door dhr. Z. J. Jansen het punt van de watergang in Hans- weert-west aan de orde gesteld. Door het bijna omkomen van een jongetje in deze 6 m brede sloot, die grenst aan de woonwijken van dit uitbreidingsplan, drong hij aan op een deugdelijke afzet ting en zelfs zo mogelijk op een dem ping hiervan. Burgemeester A. Schip per deelde deze mening. Er zal thans overleg gepleegd worden met het water schap. Kan thans nog niet tot demping worden overgegaan, dan zal zo spoedig mogelijk voor een afzetting moeten wor den gezorgd. Bij de herindeling der ge meenten zal dit stuk van het grondge bied Kapelle wel toegevoegd worden aan Hansweert en dan zal onherroepe lijk deze sloot moeten worden gedempt. Dhr. E. Suy deelde mede dat dhr. De Jonge, directeur gemeentewerken, inder tijd de demping van de sloot had ge raamd op een bedrag van 200.000, Ook dhm. H. Griep en C. Slabbekoom drongen aan op een spoedige doeltref fende oplossing. Het bleek tevens dat deze watergang bij de bouw van een bungalow ook al moeilijkheden met zich had meegebracht. De architect had bij zijn ontwerp geen rekening gehouden ,met de geldende voorschriften van het waterschap dat binnen een strook van 4 meter geen bouw gepleegd mag wor den. Door een wijziging in het oorspron kelijke bouwplan is deze nare situatie opgelost. Dhr. Griep drong er bij de ge meente op aan bij grondverkoop de as pirant-koper ook in dezen te informeren, zodat dergelijke moeilijkheden in de toe komst vermeden kunnen worden. De burgemeester antwoordde hierop, dat zowel koper en toch zeer zeker de ar chitect bij koop moeten weten dat deze voorschriften gelden. Dhrn. Z. J. Jansen (K.V.PH. Griep (V.V.D.) en W. Pou- wer (C.H.U.) stemden tegen het aan gaan van een lening groot 27-0.000, voor de bouw van een school voor lager onderwijs op Geref. grondslag. Reeds de voorgaande raadsvergaderingen had den deze heren zich tegen een verdere versplintering van het christelijk onder wijs in deze tijd verzet. Dhr. Pouwer verzocht de voorzitter te onderzoeken, in hoeverre de mogelijkheid bestaat de ruiten van de bejaarden woningen één tot tweemaal per jaar te laten wassen. De voorzitter zou onderzoeken hoe de condities hiervoor zjjn. Dhr. Slabbekoom dankte de voorzitter voor het feit dat de bomen langs de Zandweg verdwenen waren en drong aan op het verder rooien van inmiddels dode bomen. De voorzit ter zegde dit toe doch maakte duidelijk kenbaar dat hij een groot voorstander is van een plaats waar voldoende groen te vinden is. Tot schoonhoudster der o.l. school te Hansweert werd benoemd me vrouw M. Potter-den Boer uit Hans weert. Van dhr. H. Nieuwenhuijse te Kruiningen werd een perceel bouwgrond gekocht voor verdere realisatie van de uibreidingsplannen te Hansweert-oost. Het ligt in de bedoeling de Julianastraat door te trekken naar de Kanaal weg. Buurtfeest. De buurtvereniging „De Kroon" hield dinsdagavond de jaarlijkse feestavond. De bovenzaal van de Korenbeurs was tot de laatste plaats bezet toen voor zitter E. A. Suy het welkomstwoord sprak. De toneelgroep 'tZand uit Mid delburg bracht daarna de klucht „Vrij en met Amerika" voor het voetlicht. Het optreden van de Middelburgers werd terecht met een daverend applaus be loond. In de pauzes werden de buurt- leden getrakteerd op allerlei lekkers. Een uitermate gezellig bal besloot deze feestavond. Uitvoering Excelsior. De mandolinevereniging „Excelsior" geeft vrijdag 22 maart a.s. de jaarlijkse uitvoering in Ons Dorpshuis. Gebracht zal worden een muzikale show onder de titel „Open Vizier". Behalve door de or ganiserende vereniging wordt hieraan ook meegewerkt door het Souburgse Mannendoor en door het Tamboers- en Trompetterkorps „Excelsior" uit Goes. In totaal zijn er ongeveer 80 medewer kenden. De show begint om 8 uur. Uw verkoudheid van neus, keel of borst wee met E.M.M.-successen. Vijf jeugdleden van de Hon. Harmonie E.M.M. hebben zaterdag j.l. deelgeno men aan het door de Zeeuwse Bond ge organiseerde solistenconcours. Dit con cours wordt gehouden in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg en neemt drie zaterdagen in beslag. Afgelopen zater dag was het de dag van de jeugd. In totaal waren er meer dan 100 blazers. Van dit indrukwekkende aantal wist Thijs van Iwaarden van E.M.M. het hoogste aantal punten té verzamelen. De jurybeoordeling resulteerde voor deze clarinettist in 66 punten, hetgeen een dikke eerste prijs is. Voor een eerste prijs moeten 64 punten behaald wor den. De andere vier behaalden een twee de prijs: Eddy Westveer met 62 punten, Ko Dek 61 punten, Wilma Rottier 60 punten en Johan Hasman 59 punten. Een woord van lof gaat ook nu weer haar dhr. Adr. B. Holster, die de nummers met de jongelui instudeerde en die hen ook aan de piano begeleidde. Op.,deze jeugdconcoursdag bleek ook duidelijk, hoe goed de opleiding is die door de Zeeuwse Muziekschool wordt gegeven. Kind gered. De 2 y2 jaar oude Hans van Boven kwam al spelende tp vallen in de veel besproken brede sloot die de grens vormt tussen Hansweert en Schore. Een nylon jack hield het kind drijvende en redde in eerste instantie zijn leven. In tweede instantie deed dhr. D. Theen- door GERRIT FRANS SEN 11) „Reizen, dat zou ik ook leuk vinden. Hostess op een vakantietrein bijvoor beeld. Kantoor zou me heel niet lijken. Wel als receptioniste". ,,'t Bevalt mg best, hoor. Ik heb pret tig werk". „Zeg, zullen we teruglopen langs de nieuwe bungalows?" „O ja, waarom niet?" Ze keken af en toe verstolen naar de woningen. „Machtige mooie huizen, hè?" vond Tonia. Ze zuchtte. „Het is toch wel pret tig, als je wat geld bezit". Hennie lachte geamuseerd. „Misschien trouw je later nog wel eens met een rijkeluiszoon". Het meisje dacht even na. „Dat hoeft niet bepaald. Maar ik wil toch later niet op een paar gulden moe ten kijken, als ik wat wil kopen. Dat lijk me verschrikkelijk". „Het leven is duur, Tonia. Ik dacht, dat je nogal dik was met Erik?" „O ja, maar op een heel andere ma nier. We zijn goede vrienden, meer niet". Ze kwamen langs de eerste bungalow, waar de blauwe Opel vooraan op het pad stond. De meisjes zagen een paar benen van onder de wagen uitsteken. Ze wezen er elkaar op en lachten gesmoord. Maar de man, die onder de wagen lag, zei opeens: „Ben jij het, moeder? Och, geef eens even die grote sleutel aan, als je wilt?" De meisjes keken rond en zagen een grote sleutel op het zand liggen. Hennie deed enkele passen naar voren en schop te met haar voet de sleutel onder de auto. „Dank je, moeder. Maar het is al niet meer nodig. Ik heb hem vast. Ik ga 'm even proberen. Rijd je mee?" Er kwam geen antwoord. De meisjes stonden te kijken, zacht voor zich gie chelend. Tot de man onder de auto van daan schoof en overeind kwam. Een la chend gezicht draaide zich om. Gelijk betrok de lach. „O, neemt u mee niet kwalijk. Ik dacht, dat mijn moeder hier stond, be grijpt u? Gaf u me die sleutel aan?" Hennie knikte. „U vroeg er toch om? En er was nie mand anders om hem te geven". „Dat... dat was heel vriendelijk van u. Hij is weer in orde. Er zat iets los onderaan, begrijpt u?" „Dat zal wel. Wij hebben geen ver stand van auto's". De jongen keek nog eens naar de wa gen en veegde zijn handen af aan een dot poetskatoen. „Woont u hier ook in de laan?" Hennie knikte en wees naar de over kant. „Ginds. Dat huis". „Dan... dan zijn we dus overburen, nietwaar?" De meisjes beaamden dit. „Zo zou je het kunnen noemen". „Mag ik me eerst voorstellen? Gerrit Velderenbos. Mijn vrienden noemen me Gert". Hennie boog even. „Hennie Overvest". Dit is mijn zuster Tonia". „Aangenaam. Leuk, om kennis te kun nen maken. Wij zijn hier nog zo vreemd, begrijpt u?' „Woonde u niet in de stad? Voor u hier kwam wonen?" „Nee. We komen uit Gouda. Het is hier veel prettiger". „Dus u bent hier graag?" „Jawel, alleen mis ik mijn vrienden uit Gouda". Hennie wees naar de Opel. „Is dit uw wagen?" De jongen knikte. „Dat is te zeggen, moeder en ik ge bruiken hem om beurten. Ik eh... Ik moet even een proefritje maken, om te luisteren of er nog iets los zit. Wilt u... mag ik... hebt u geen zin om mee te gaan?" Hennie leek het wel. Toch aarzelde ze, hoewel Tonia veelbetekenend de arm van haar zuster drukte. „Waar wilt u heen en hoe lang blijft u weg?" „O, zo maar een eindje rondrijden. En niet zo lang. Weet u wat?" Hij kreeg opeens een idee. „U mag het zeggen. U weet natuurlijk in de stad en omgeving veel beter de weg dan ik. En u mag ook zeggen, hoe lang de rit mag duren. Nou?" Hij liep al naar het portier en opende dat. Hennie dacht: Wat kan ons gebeu ren? We zijn met z'n beiden. Vooruit, dat doen we. En dat zei ze dan ook. Enkele ogenblikken later reed de wa gen de deftige zijde van de Larixlaan op. Hennie keek naar de overkant en zag haar vader als gewoonlijk in zijn hoekje zitten, de krant lezend. HOOFDSTUK VI Het contact wordt wat nauwer aangehaald De volgende dag vernam Jaap de his torie van zijn jongste zus. „We hebben kennis gemaakt met de overburen", overdreef ze. „Die jongen heet Gert Velderenbos en we hebben een toertje met zijn wagen gemaakt. Naar zee en terug. In het dorp hebben we wat gedronken. Hij is een leuke jongen. En knap..." Jaap keek haar ongelovig aan.. „Ha... ik geloof er niets van". „O nee? Vraag het dan maar aan Hennie, die was er ook bij. Een fijne wagen, jó, die Opel. Ik zat helemaal al leen achterin". „En Hennie dan?" „O, die zat naast Gert". „Hoe kwam dat zo?" „O, we liepen er toevallig langs..." En Tonia deed het relaas van het misver stand rond de sleutel. „Nou, en toen no digde hij ons uit voor een ritje. Hennie wilde eerst niet en ik dacht: meid, als je toch weigert, word ik wild. Maar ge lukkig stemde ze toe". „Velderenbos..." Jaap dacht na. „In Gouda is een kaasfabriek Velderenbos. Vanuit de trein kun je 'm zien..." (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1968 | | pagina 2