^{fjatmidingsa WASAUTOMATEN voor uw BRIL HET STATUSSYMBOOL VAN OEVEREN N.V. YERSEKE de speciaalzaak WEMELDINGE KRUININGEN ZUIVERE HUID HANSWEERT RILLAND-BATH Dese rubriek komt tot stan d in samenwerking met het Gemeentebestuur Reinigingsrechten. Enige tijd geleden, bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1968, heeft het raadslid M. Zuijdwegt gezegd het niet billijk te vinden, dat voor het meegeven van grote hoeveelheden afval met de reinigingsdienst door bedrijven en particulieren niet extra moet worden betaald. Bij een wandeling door de ge meente was hij namelijk geschrokken van de enorme hoeveelheden, die hier en daar worden gereedgezet op de da gen dat het grove vuil wordt opgehaald. Burgemeester en wethouders hebben toen beloofd, dat zij deze kwestie nog eens uitvoerig zouden bekijken en in een volgende vergadering de vraag van dhr. Zuijdwegt zouden beantwoorden. Dat laatste is dan gebeurd in de raadsvergadering van 27 februari 1968. Namens B. en W. deelde de voorzitter toen mee, dat het gemeentebestuur steeds heeft bevorderd dat de burgerij haar afval zoveel mogelijk meegeeft met de reinigingsdienst. Daarvoor rijdt de auto tweemaal per week door het dorp voor het leegmaken van de emmers en bovendien tweemaal per maand voor het ophalen van het grove vuil. Het doel van de reinigingsdienst is een „schone" gemeente. B. en W. zien bezwaren tegen het be rekenen van een extra bedrag voor grote hoeveelheden grof vuil. Het is moeilijk hiervoor een billijke regeling te tref fen. Sommigen geven regelmatig veel mee, anderen geven regelmatig weinig mee, weer anderen geven bijna nooit iets mee. Ook zijn er seizoengevoelige bedrijven waar de hoeveelheid afval dan veel en dan weer weinig is. Wanneer drie naast elkaar liggende bedrijven hun afval op één hoop gereed zetten, van wie is het dan geweest? De kans bestaat ook, dat men om betaling te voorkomen de afval achter het huis gooit of ergens anders brengt. Het ge meentebestuur heeft daarom gezegddat er maar niet extra betaald moest wor den. Er is ook globaal nagegaan om hoeveel gevallen het zou gaan. Het aan tal is zo gering, dat de meeropbrengst voor de gemeentekas toch niet veel zou zijn. Dhr. Dekker zei dat ook hij had ge merkt, dat de beste resultaten worden bereikt, wanneer men niet apart moet betalen voor het grove vuil. Voor de heer Schouwenaar was het onbegrijpelijk dat er ondanks de moge lijkheden tot meegeven van afval toch nog mensen zijn, die koolstronken, mos selschelpen en oud meubilair langs de kant van de weg of in de sloot gooien. Over de hoofden van de raadsleden heen deed hij een beroep op de bevolking om dit na te laten. Dhr. Zuijdwegt zei dat hij natuurlijk ook voor een schone gemeente was. Met de conclusie van B. en W. over de beta ling was hij het niet eens. Hij bleef bij zijn mening dat voor extra grof vuil ex tra betaald zou moeten worden. Loop der bevolking over februari 1968. Ingekomen zijn: P. G. Verschure v. Hoeven n. Prinses Beatrixweg 3; L. A. Zonnevijlle en kind v. Goes n. Westelij ke Kanaalweg 57; A. C. M. Meijaard v. Breda n. Wilheiminastr. 78. Vertrokken zijn: J. L. Deurwaarder v. Prinses Julianastr. 29 n. Terneuzen, Ro- zenstr. 49; D. S. A. Pieterse v. Bonzrj- weg 21 n. Middelburg, Nassaulaan 155; wed. J. C. Snoep-Bolier v. Bierweg 41 n. Kruiningen, 2e Vlietweg 15; J. Mie ras en gezin v. Steldijk 3 n. Slochteren, O verschild, Graauwedijk 77. Burgerlijke stand. HuwelijksaangfteJohannes Willem Slabbekoom, 23 j. te Kapelle en Jo hanna Adriana Schouwenaar, 20 j.; Eduardus Josephus Petrus Mattheijssen, 20 j. te Graauw en Langendam en Anna Cornelia Maria Meijaard, 21 j. Geboren: Maatje Agatha Adriana, dv. Marus Willem van Nieuwkerk en An- thonetta Mieras; Jacqueline Helena Ma ria, dv. Jacobus Johannis Hoogesteger en Johanna Petrus Maria van der Borgt; Trijntje, dv. Jan Kolkman en Trijntje de Jonge. Gevonden voorwerpen. Gevonden een springtouw en een auto nummerbord. Inlichtingen ter gemeente secretarie. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 „Mensen in de sport". In verband met het 100-jarig bestaan van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond heeft de N.T.S. een film gemaakt, waar in tot uitdrukking komt hoe de gym- nastiekbeoefening in het gehele land reilt en zeilt. Vorige week werd de voorzitter van de Zeeuws Brabantse Turnkring, dhr. H. A. Ossewaarde, ge ïnterviewd door Herman Kuiphof, waar bij de plaatselijke gymnastiekvereniging V.Z.O.S. een korte demonstratie aan en kele toestellen gaf. De film wordt don derdag 7 maart om 7.25 uur uitgezon den over Nederland n in het program ma „Mensen in de sport". Raiffeisenbank. In de maand februari 1968 werd in gelegd een bedrag groot 519.429,04 en er werd opgevraagd 340.913,02. Het saldo per 29 februari bedroeg daarna 10.781.379,67. Het spaaroverschot in januari en februari tezamen bedroeg 617.078,87. Gevonden voorwerpen. Op het postbureau der rijkspolitie al hier zijn inlichtingen te bekomen om trent de navolgende aldaar aangegeven gevonden voorwerpen: Een paar bruine wollen dameshandschoenen, een links rood kinderwantje, een huissleutel met leren houder, een linkse khakikleurige handschoen, een wollen handschoen, een paar wollen witte kinderwantjes, een rood kinderwantje, een groen-witte ge breide sjaal, een pakje shagtabak waar in portemonnaie met inhoud, een zwarte dameshandschoen, een lipssleutel no. 10, een stoffen zwarte dameshandschoen, een groene linker want, een groen-zwart- grijze sjaal, een donkergrijze gebreide rechter want en een paar zwarte dames handschoenen. Korfbal. Zaterdag herbegint de veldcompetitie voor Volharding met twee wedstrijden. Volharding I gaat op bezoek bij Tjoba III en kan daar twee winstpunten weg halen. Zonder strijd zal dit echter niet gaan. Volharding B speelt in Terneuzen tegen Luctor A en een nederlaag zal wel niet te vermijden zijn. We rekenen er wel op, dat onze B-aspiranten hun huid zo duur mogelijk zullen verkopen. Voetbalnieuws. Door de royale 51 overwinning op Wissenkerke behield Yerseke I zijn fraaie plaats op de ranglijst. De ruststand was 41. Yerseke II verloor met 40 van Zeeland Sport VII. De B-junioren won nen met 41 van Kapelle B. Zaterdag staat Yerseke I voor een zware opgave, de uitwedstrijd tegen Krabbendijke. Om deze klip met succes te omzeilen, mag men de ploeg uit Krab bendijke zeker niet onderschatten. Op eigen terrein kon Yerseke niet verder komen dan een 11 gelijk spel. Duitse Televisie naar Yerseke. Woensdag en donderdag werden door een filmploeg van de West-Duitse tele visie uit Keulen opnamen gemaakt in Yerseke. Men filmde o.a. de haven, waar burgemeester Pijl Hogeweg iets vertelde over de problemen die Yerseke heeft door het wegvallen van de oestercul tuur. Men filmde verder het kreeften park Clesmi, het oester- en mosselbe- drijf van de firma Verwijs-Janse en Vette-Verhaart, de mosselconservenfa- briek Zeelands Roem en de champignon kwekerij van gebrs. Sinke aan de Bree- weg. Yerseke heeft deze belangstelling te danken aan de VW Arnhem, die de filmploeg voor deze reportage naar Yer seke heeft verwezen. Verkoping huizen. Ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapelle werden vorige week vrijdag in hotel Nolet een drietal huizen in het openbaar verkocht. Het pand Irenestr. no. 1 werd verkocht op verzoek van de erven van mevr. Van Oost-Minnaard. Hoogste inschrijver was dhr. A. Holle- stelle alhier voor 26.670,koper dhr. C. Poldervaart alhier voor 27.100,-. Ten verzoeke van de erven B. V. Pols werden verkocht het huis Breeweg 22, hoogste inschrijver en koper dhr. G. ter Voorde te Goes voor 12.200,en het huis Havenstraat 2, hoogste inschrijver dhr. J. Adriaanse alhier voor 1601, en koper de gemeente Yerseke voor 1700,—. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Evangelisatiezangdienst. Zondagnamiddag a.s. om 5 uur is er in de kerk van de Vrije Evang. Gemeen te weer een Evangelisatiezangdienst. Voorganger is Ds. G. van Bruggen, die spreekt over: „Wie de wereld liefheeft". Het zangkoor van de Gemeente zal me dewerking verlenen. Rijkspostspaarbank. Op het rijkspostkantoor alhier werd in de maand februari aan spaargelden ge stort tot een bedrag van 28.566,26 met 138 stortingen en terugbetaald tot een bedrag van 30.170,68 met 42 betalin gen. Er werden in februari 4 nieuwe boekjes uitgereikt. V rou wenwereldgebedsdag. In de Vrije Evang. kerk alhier werd de bijeenkomst gehouden voor de Vrou wenwereldgebedsdag, die door het gehele land op hetzelfde uur werd gehouden, onder de titel „Er zijn geen grenzen aan Jezus' macht". De bijeenkomst stond on der leiding van de. dames Van Bruggen en Florusse. In 160" landen werd hieraan deelgenomen. Op Wemeldinge was er een matige belangstelling. Uitvoering. De Ned. Chr. Landarbeidersbond afd. Wemeldinge hield haar jaarlijkse bijeen komst in het dorpshuis. De avond stond onder leiding van dhr. A. Dominicus, voorzitter der afdeling. Gast was dhr. Minnaard, die sprgk namens het hoofd bestuur. De hoofdschotel was het to neelspel getiteld „De geheimzinnige die vegge". J aarfeest V rouwen vereniging. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging al hier hield in het kerkelijk centrum haar jaarfeest, hetgeen bestond uit een door de leden zelf verzorgd programma en een gezamenlijke maaltijd, die tot in de puntjes was verzorgd. De leiding be rustte bij mevr. Zoodsma, presidente der vereniging. 30-jarig bestaan Ned. Herv. Kerkkoor. Dezer dagen hield het Ned. Herv. Kerkkoor alhier haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr. J. Veer- hoek. De bestuursleden mevr. Veerhoek- Dekker, mej. D. Weststrate en dhrn. L. W. Bretveld en J. Veerhoek werden her kozen. Als nieuw bestuurslid werd dhr. H. Dekker gekozen. In verband met het feit dat de vereniging in oktober a.s. 30 jaar zal bestaan, werd besloten een jubileumuitvoering te geven in de Ned. Herv. kerk, met medewerking van an dere koren en een feestavond in het dorpshuis. Voor dit doel zal een leden en donateurswerfaktie worden gehou den. De dirigent, dhr. A. v. d. Cingel te Goes, werd herbenoemd. Voetbal. Zaterdag haalde Wemeldinge II een puntje binnen van koploper Waarde I. Laatstgenoemde moet zeer gelukkig zijn geweest met deze stand, want lang had het er naar uitgezien dat zij beide pun ten aan Wemeldinge moest laten. Maar door een grote blunder in de achterhoe de in de laatste minuten, kon Waarde nog een punt binnen halen. In de 20e minuut ging Waarde naar een voor sprong, 01; in de 23e minuut maakte Dagevos 11 en in de 35e minuut Zuid- wegt 21. In de 40e minuut was het Dekker die 31 aantekende. Nog voor de rust knabbelde Waarde een doelpunt van deze voorsprong af, ruststand 32. Na de rust kwam na een schermutse ling voor het eigen doel, een speler van Waarde in conflict met de bal: 42. In de 30e minuut verkleinde Waarde de achterstand tot 43 om in de laatste minuut de stand nog gelijk te brengen. Wemeldinge I moest beide punten aan Chrislandia laten. Zaterdag a.s. speelt Wemeldinge I thuis tegen Smerdiek. Wie komt We meldinge aan de lijn aanmoedigen? Schaken. Ondanks het onnodig verloren gaan van 2 partijen, werd door de schaak vereniging D.Z.D. afgelopen vrijdag avond tegen Middelburg II met 44 gelijk gespeeld. De uitslag was: J. A. VerdonkW. Zuydweg y2x/2J. F. H. BaartJ. W. Hasman 01; D. P. Cor- nelisseW. Karelse 10; T. KlaverJ. Verhaagen y2y2; C. de WolfJ. van Oosten y2y2N. MastA. v. d. Broe- ke 0—1; C. J. Rijks—M. v. Gastel 1—0; J. C. VisserJ. P. A. Stevense y2y2- Jaarvergadering afd. Zuid-Beveland-oost van het Ned. Rode Kruis. Bovengenoemde afdeling hield dins dagavond alhier haar jaarlijkse algeme ne ledenvergadering onder voorzitter schap van dhr. J. C. W. Jobse te Ril- land-Bath. Dhr. A. W. Ampt te Yerseke, secretaris der afdeling, deelde mede dat de nieuwe uniformen, geschonken door het Rijk ter gelegenheid van het 100- jarig jubileum van het Ned. Rode Kruis thans beschikbaar zijn en binnenkort aan de leden der transportcolonnes zul len worden uitgereikt. De penningmees ter, dhr. J. D. de Kam te Waarde, kon in zijn financieel verslag gewagen van een zeer gunstig 1967. De opbrengst der collecte over dat jaar in de 6 gemeen ten die tot deze afdeling behoren be droeg in totaal 8168,75, een bedrag dat in deze afdeling nog nimmer werd ingezameld. Besloten werd een bedrag van 1000,te storten in het speciale rampenfonds van het Ned. Rode Kruis. In de gemeenten, behorende tot het ra yon der afdeling, zal in april of mei een bloedplasma-avond worden georgani seerd. De voorzitter deelde mede, dat in het kader van de serie „De Tovercirkel" op 3 april a.s. een radio-jeugdprogram ma onder de titel „Klaar voor Elkaar" zal worden uitgezonden vanuit 't dorps huis „Luctor et Emergo" te Rilland-Bath via de zender van de AVRO. Deze mid dag zal worden verzorgd door de leer lingen van lagere scholen te Yerseke, Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath. Afscheid werd genomen van mej. E. Engelse te Krabbendijke en dhrn. C. Ligthart Schenk en J. Krom- been te Kruiningen als leden van de plaatselijke transportcolonnes wegens het bereiken van de voor colonneleden vastgestelde leeftijdsgrens. De voorzit ter sprak, onder aanbieding van een ge schenk, de scheidende leden enkele woor den van waardering toe voor het vele en verdienstelijke werk dat zij voor de colonnes hebben verricht. De dames M. E. Kanaar en E. van de Velde-Gerritse en dhrn. C. Ligthart Schenk en J. Krom- been werden onderscheiden met de Rode Kruis-medaille wegens 10-jarige dienst als leden der transportcolonne. Voorts werd aan dhr. J. C. Polvliet te Kruinin gen het certificaat van waardering uit gereikt voor diens verdienstelijke mede werking gedurende tal van jaren ten behoeve van de hulppost 348 van het Ned. Rode Kruis. Vertraging bij 't veer. Destijds werd als streefdatum waar op de „Prinses Christina", de eerste dubbeldeksveerboot van Nederland, op de dienst KruiningenPerkpolder in gezet zou worden, 7 maart 1968 gesteld. Deze streefdatum moet echter ruim ver vallen tengevolge van vertragingen bij de constructie van de aanleginrichtin- gen. Nu wordt verwacht dat de veerboot van 2275 ton pas in de eerste week van juni regelmatig over de Westerschei de zal gaan varen. De vertraging van on geveer drie maanden is opgelopen bij de bouw van de flexibele bruggen, die het verkeer via twee wegdekken boven el kaar naar en van het schip moeten lei den en bij de aanleg van wegdekverwar ming in de op- en afritten. Deze ver warming dient om bij sneeuw en ijs glij partijen te voorkomen. Burgemeester Schipper Kamerlid. Burgemeester A. Schipper is benoemd tot lid van de Tweede Kamer. Hij zal deel uitmaken van de fraktie van de Partij van de Arbeid, als opvolger van dhr. R. Laan. Deze heeft, i.v.m. zijn be noeming tot burgemeester van Zaan dam, voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer bedankt, burgemeester Schipper zal zich gaan bezighouden met zaken die het binnenlands bestuur be treffen. Raadsvergadering. Maandag 11 maart a.s. komt de ge meenteraad weer bijeen. Deze vergade ring begint om 7 uur *8 avonds. De agenda omvat 14 punten. In een wijzi ging van de begroting voor 1968 is de raming van de kosten voor verbetering van de Hansw. straatweg opgenomen. Deze kosten worden in totaal geschat op 950.000, PUROL en PUROL-poeder 25 jaar vrijwillige brandweer. De Kruiningse vrij will igfe brandweer bestaat dezer dagen 25 jaar en gedu rende deze periode kende het korps maar één commandant, n.l. dhr. M. J. Ie Clercq, die de rang van adj. hoofdbrand meester heeft. Wegens het bereiken van de gestelde leeftijd hebben B. en W. hem nu met ingang van 1 april a.s. eervol ontslag verleend. Om dezelfde reden is ook aan de brandwacht le klasse Jac. Nieuwenhuijzen eervol ontslag verleend. Per 1 april heeft het college van B. en W. tot adj. hoofdbrandmeester en com mandant bevorderd dhr. P. Leijs, thans onderbrandmeester. De hoofdbrandwacht J. M. Kievit is bevorderd tot onder brandmeester en de brandwachten J. A. Blaauwkamer en Joh. Nieuwenhuize zijn beiden benoemd tot hoofdbrandwacht. Het 25-jarig bestaan van de vrijwilli ge brandweer zal feestelijk worden her dacht op 5 april a.s. Ongetwijfeld zullen de jubilerende brandweerlieden" vele fe licitaties in ontvangst hebben te nemen. In het bijzonder zal dit gelden voor een drietal, n.l. degenen die vanaf de op richting deel hebben uitgemaakt van het korps, dat zijn de huidige commandant, dhr. M. J. le Clercq, de brandmeester G. P. Blok en de huidige onderbrand meester dhr. P. Leijs. Judo. In Wolphaartsdijk werden zaterdag j.l. de jeugd-schoolkampioenschappen van Sportschool W. Geelhoed gehouden. Kampioen van de 6-jarigen werd René v. d. Eynden, Halsteren; 7-jarigen Kees van Noorden, Kruiningen; 8-jarigen Ja- comien Wabeke, Krabbendijke; 9-jarigen Peter v. d. Borgt, Kruiningen; 10-jari- gen Jan van Iwaarden, 11-jarigen Evert Eckhardt, beiden te Kruiningen; 12-ja- rigen Jacqueline Schüt, Halsteren; 13- jarigen Arie v. d. Ree, St.-Maartensdijk 14-jarigen Wim v. d. Klooster, Halste ren. Algemeen kampioene van de 63 ge selecteerden werd Connie Nieuwenhuize uit Kruiningen. Geslipt. Woensdag kwam dhr. A. le Clercq met zijn auto op de W. Kanaalweg in een slip. De auto sloeg over de kóp te gen de kanaaldijk en werd -totaal ver nield. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente heeft maan dagavond een wijziging in de verorde- door GERRIT FRANS SEN 10) Nog een dag later arriveerde er ook een lichtblauwe Opel, waaruit een slan ke jongeman stapte. Na een week wist men: er woont een gezin van drie mensen, man, vrouw en een jongeman, waarschijnlijk hun zoon. En ze hebben twee auto's, een grote Mercedes en een kleine Opel. Met de grote gaat meneer weg en in de kleine rijdt mevrouw en ook wel de zoon. Nog een week later werd ook het tweede huis bewoond: een echtpaar met drie kleine kinderen. Ook daar stond al spoedig een grote auto voor de deur. Maar Jaap, die zo ongeveer alle auto merken kon identificeren, kon van deze wagen het merk niet thuisbrengen. „Hij lijkt het meeste op een Packard", was tenslotte zijn conclusie. Veertien dagen later wisten Tonia en Jaap, dat de overburen niet van plan waren uitnodigingen tot kennismaking te sturen naar de overkant. „Dat had ik ook helemaal niet ver wacht", zei Jaap lachend. „Die mensen zien ons niet eens, letten helemaal niet op ons. Dat zijn lui met centen. Kijk maar eens naar hun wagens". „Onze laan is door de groenstrook in het midden wel goed gescheiden", con stateerde Tonia. „Aan de overkant de luxe, aan deze kant de stille armoe". „Nou... armoe..." „Laten we zeggen, dat we het breed hebben. Er kan niet eens 'n nieuwe fiets voor ons af, laat staan een wagen". „Er zijn er aan deze kant anders heel wat, die een wagen hebben". Hij wees door het raam. „Kijk zelf, er staan er een stuk of tien. Als het niet meer is". „In ieder geval kunnen we dit vast stellen: daar wonen mensen met ping ping, aan deze kant niet of nauwelijks". Hij haalde zijn schouders op. „Ach wat kan het ons schelen", meen de Jaap nuchter te moeten opmerken. „Ik verdien nu en jij hebt in de va kantie wat geld bij elkaar gewerkt. Nog anderhalf jaar, dan ben jig net zo ver als ik". „Met dit verschil, broer, dat ik niet in militaire dienst hoef". De jongen knikte. „Dat is het ellendige. Enfin, komen we ook wel doorheen. Alleen, je ver dient in dienst bijna niets". „Je weet niet eens, of je in dienst moet. Als ze je nu afkeuren?" „Wat mankeert er aan me?" „O, dat weet je nooit. Niks erg na tuurlijk". „Let maar eens op, dat ik precies voor anderhalf jaar er intuimel". Blijkbaar had Jaap Overvest 'n voor uitziende blik, waht toen hij in febru ari werd gekeurd,: wist hg binnen een uur, dat hij zo gezond was als maar enigszins kon. Wat voor beroep hij uit oefende en wat voor scholen hij door lopen had. Jaap vulde het formulier zon der enige interesse in. Als ze me maar niet bij de marine douwen, want aan varen heb ik wel zp'n hekel, dacht hij. Na afloop deed hij nog een uurtje mee met de andere aspirant-rekruten, sjouw de door de stad, floot naar knappe meis jes en dronk een biertje mee. Maar in een café, dat hij tamelijk louche vond, zag hij kans er ongemerkt tussenuit te knijpen. Binnen het kwartier zat hij op het station. Dat weten we ook weer. Het vaderland heeft er een nieuwe kracht bij. Iedereen was nieuwsgierig, hoe hij het er afgebracht had, toen hg weer in huis was. Jaap vertelde het een eü an der. „Ze vroegen onder andere, of ik iets voelde voor een kaderopleiding. Hoe kan ik dat nu weten? Wat is een kader? Ik heb me maar op de vlakte gehouden en geantwoord, dat ik in het huidige sta dium nog niet kon beslissen". „Een diplomatieke zet", vond zijn va der. „Die officier lachte tenminste een beetje". „Wanneer moet je nu in dienst?" vroeg zijn moeder. „Van de zomer. Binnenkort krijg ik wel de nodige bescheiden. Als ik het goed heb begrepen, zal het zo ongeveer begiil'Augustus zijn". „Dat is ook onaardig! Net in de va- kantip", meende Tonia. „In dienst heb je geen vakantie, zus. In de oorlog evenmin". Mevrouw Overvest rilde. „Houd alsjeblieft op, Jaap. Wie denkt er nu aan oorlog?" „Nou, daar worden we toch voor op geleid? Tenminste, dat heb ik ervan be grepen. Het leek me niet toe, dat ze babysitters zochten". Waarop iedereen ontspannen lachte. Maart zette in met enkele dagen zacht voorjaarsweer. Op een der eerste avon den zei Hennie tot haar zus: „Zeg, ga je mee een eindje om? Het is buiten nog lekker". „Waarom? Waar wil je naar toe?" „O, zo maar een luchtje scheppen". Half onwillig kwam Tonia overeind. „Even m'n mantel aantrekken". Even later, terwijl ze gearmd over de weg liepen, vroeg Tonia: „Is er wat?" Het oudere meisje keek haar verwon derd aan. „Welnee, wat zou er moeten zijn?" „O, nu ja, ik dacht, omdat je een eindje om wilde lopen. Misschien wilde je wat vertellen. Of vragen?" „Ik deed het helemaal zonder bij bedoelingen. Hoe is het op school?" „Best. Waarom zou het niet? Ik had gisteren een negen voor m'n Franse re petitie". „Frans zul je niet vaak nodig heb ben". „Elke taal, die je kent, is meegeno men. Je weet nooit, hoe het je nog eens van pas komt". „Bij ons op kantoor hebben we geen Franse relaties. Voornamelijk Duitse, Tsjechische en Poolse". „Zijn er bij jullie, die Pools en Tsje chisch spreken?" „De jonge baas een beetje van beide. Hij gaat nog wel eens naar Warschau". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1968 | | pagina 2