^{jjamoldingsa fitfctans- Purol hpuddl de speciaalzaak voor uw BRIL WASAUTOMATEN oo BAAYENS )PTI1 WEMELDINGE v.v.v. VAN OEVEREN N.V. Bel (01131) 1348 KRUININGEN HANSWEERT HOOFDPIJN poeders KIESPIJN poeders HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend RILLAND-BATH smette oos zui de.huid .smetteloos zuiver KRABBENDIJKE Dese rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Plaatselijke belastingen. De vraag waar de gemeente haar geld vandaan haalt kan men beantwoorden door de gemeentebegroting op te slaan en daarin de diverse inkomstenposten te bekijken. Men vindt daar de opbrengst van allerlei plaatselijke belastingen. Bij de verslagen over de vaststelling van de gemeentebegroting valt vaak de aan dacht op enkele belastingen, die aan een verhoging toe zijn en op uitgaven voor nieuwe werken. Laten wij nu eens een overzicht geven van alle plaatselijke belastingen, met hier en daar een kleine toelichting. Wij vinden dan eerst de leges ter se cretarie, te betalen door mensen, die komen voor een verklaring, een.vergun ning, een uittreksel uit het persoons register, een rijbewijs, een paspoort, enz. Opbrengst 2.000, Wegens leges voor de afgifte van bouwvergunningen wordt ook 2.000,-— geraamd, te betalen door mensen, die willen bouwen of verbouwen. De hoog te van het te betalen bedrag hangt af van de bouwsom. De rechten ingevolge de warenwet 1.000,per jaar worden geïnd door de gemeente-ontvanger, maar af gedragen aan de keuringsdienst van wa ren te Goes. De keurlonen voor de gemeenschap pelijke vleeskeuringsdienst worden door de dienst zelf ontvangen. Voor keuring van huisslachtingen wordt ter secreta rie betaald. De rechten komen ook in de kas van de vleeskeuringsdienst. De straabelasting zal 17.100,op brengen. Zij wordt geheven van gebouw de en ongebouwde eigendommen, die aan openbare land- of waterwegen grenzen of die op deze wegen uitgang hebben. Het doet er niet toe of deze wegen in beheer en onderhoud zijn bij de ge meente. De rioolbelasting is berekend op 20.000,te betalen door de eigena ren van gebouwde eigendommen, die op een openbare riolering zgn aangesloten of aangesloten zouden kunnen zrjn. Begrafenisrechten worden geheven voor begrafenissen, bij de verkoop van eigen graven en voor het onderhoud van graven. Met inbegrip van de rente van afkoopsommen voor het onderhoud is de opbrengst geraamd op 7373,Lang niet genoeg om de kosten Van de be graafplaats te dekken. Het vergunnings- en verlofsrecht wordt geheven van caféhouders en an deren, die een drankwetvergunning be zitten. Zij moeten hiervoor 535,aan de ontvanger overmaken. Het schoolgeld voor de kleuterschool wordt door de gemeente geïnd, 't Komt ten goede aan het rijk. De opbrengst is geraamd op 1080,maar deze zal be langrijk hoger zijn. Het schoolgeld voor de kleuterschool is met ingang van '68 n.l. verhoogd van 12,tot 48, per jaar. De hondenbelasting is berekend op 1700,Men betaalt 15,per hond. Er zijn meer dan 100 honden in het dorp. Door deze belastingen komt ten bate van de gemeentekas 67.500,•- De gemeente ontvangt bovendien de volle opbrengst van de grondbelasting, 10.040,en van de personele belas ting, geraamd op 25.200,Al met al zullen de plaatselijke belastingen ruim 100.000,opbrengen; voor het over grote deel te betalen door de eigen in woners. Straatbelasting en rioolbelas ting worden voor een klein deel betaald door personen van elders, die hier eigen dommen hebben. Het aandeel, dat de gemeente krijgt uit de opbrengst van de rijksbelastingen in de vorm van uitkeringen uit het ge meentefonds is vijf maal zo groot, n.l. 540.000,—. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Wat is de oorzaak? In 1948 was het eindcijfer van de ge wone dienst der begroting 159.186,75. Voor onvoorziene uitgaven was beschik baar 2.155,30. Twintig jaar later, in 1968, is het eindcijfer van de gewone dienst van de begroting 1.821.999,57. Onvoorzien 31.459,01. Komt dit door de waardevermindering van het geld of zijn de bemoeiingen van het gemeentebestuur zo toegenomen? De waarheid zal in het midden lig gen. Burgerlijke stand. Overleden: Geertruida de Groene, 88 j., wed. van Comelis Schipper. Geboren: Carmen Elizabeth Petra, dv. Pieter van Eenennaam en Elizabeth Ma ria Christina Kole; Hans Alexander, zv. Jacob Frangois Burger en Alijda Maatje Maria Bickelmeijer. Gevonden voorwerpen. Gevonden een lichtblauw kinderwantje. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Vergadering gymnastiekvereniging. De gymnastiekvereniging W.I.K. hield haar ledenvergadering onder voorzitter schap van dhr. J. Dagevos. Op deze ver gadering werd aan de orde gesteld het aanvragen van koninklijke goedkeuring voor de vereniging, teneinde daardoor de erkenning als rechtspersoon te ver krijgen. De statuten werden voorgelezen en met algemene stemmen aangenomen. Verder krijgt W.I.K. een nieuw huis houdelijk reglement. Daarin zijn ver schillende punten al vastgesteld, n.l. Elk nieuw lid dat zich aanmeldt moet in schrijfgeld betalen. Ook de contributie zal per 1 maart worden verhoogd, n.l. dames- en herenleden vanaf 16 jaar 2,40 per maand; aspirant- en jeugd leden 1,50 per maand. Dit om goede leidsters en leider te kunnen blijven be talen. Winteruitvoering. Op 8 maart a.s. houdt de gymnastiek vereniging W.I.K. haar winteruitvoering in het Dorpshuis, waar een gevarieerd programma wordt gebracht en na af loop groot bal. Zie advertentie elders in dit blad. Lijstcollecte. De huis aan huis gehouden lijstcollec te van de gymnastiekvereniging W.I.K. heeft ruim 1500,opgebracht. De op brengst is bestemd voor het 80-jarig ju bileum in mei. Kom over de brug. Onder het motto Brugbazaar zal al hier gestart worden met een aktie die in het kader van de landelijke aktie ge voerd wordt onder het motto 'Kom over de Brug'. Een comité zal deze aktie uit voeren met medewerking van velen. De bazaar wordt georganiseerd om mede te kunnen financieren bij de bouw van een vormingscentrum te Honkong en een school voor geestelijk gehandicapte kin deren in Djakarta. De bazaar wordt ge houden op 23 maart, opent haar deuren om 14 uur en zal om 23 uur sluiten. Feestavond. De buurtverenigingen 'Bierweg' en 'Juliana' hielden gezamenlijk hun jaar lijkse feestavond in het Dorpshuis. Het programma bevatte een klucht getiteld 'Vrijen met Amerika', gespeeld door de toneelgroep 'De Zandkorrels' uit Mid delburg. Na het toneelstuk werd de dansmuziek verzorgd door de Bandgroep Combo Jan Herrings. Vergadering voetbalvereniging. Maandag hield de voetbalvereniging 'Wemeldinge' een druk bezochte leden vergadering in café Beenhakker. De voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar deel de mede dat, dank zij de medewerking van de leden, de bazaar bijzonder goed is geslaagd. Reeds nu zijn voorbereidin gen getroffen om na de competitie ne derlaagwedstrijden te organiseren zo wel voor het eerste als tweede elftal. Het belangrijkste agendapunt was de vertoning van de film over de voetbal wedstrijd EngelandRest van de we reld, welke volle 2 x 45 minuten duur de. Het was dan ook niet vroeg meer toen de voorzitter deze goed geslaagde vergadering kon sluiten. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een competitiewedstrijd tegen Wolfaartsdijk I en behaalde twee kostbare punten. In de 5e minuut was het T. de Jonge die Wemeldinge aan het eerste doelpunt kon helpen, in de 15e minuut was het Sj. de Jonge, die pas terug uit Suriname, het twee doelpunt aantekende. In de 29e minuut was het J. Walrave die de stand op 30 bracht, waarna Wolfaartsdijk in de 30e minuut tegenscoorde door Reynhout. Na de rust duurde het nog tot in de 22e minuut eer Wolfaartsdijk kon scoren, 32. In de 30e minuut moest de doelman van Wolfaartsdijk zijn meerdere erkennen in Sj. de Jonge, 4-2, tevens eindstand. Wemeldinge kwam, hoewel het met enkele invallers speelde goed voor de dag en droeg de laatste plaats over aan Wolfaartsdijk. Kerknieuws. De Ned. Herv. Gemeente alhier heeft een toezegging van beroep uitgebracht op Ds. K. Venema uit Huizum (Leeuw arden). N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield haar bijeenkomst in het Ge- ref. Jeugdgebouw. Als spreekster was aanwezig Kapiteine C. Bandsteker van het Leger des Heils. Zij vertoonde een film over het ontstaan van het Heils leger. Deze werd met aandacht gevolgd. De bijeenkomst stond onder leiding van mevr. D. Florusse-Blankenburgh. Ouderavond. Tijdens de jaarlijkse ouderavond van de kleuterschool deed burgemeester C. N. F. van Sas, als gast van de ouder commissie aanwezig, de verheugende mededeling dat nu zeer binnenkort over gegaan kan worden tot de bouw van de nieuwe kleuterschool. Getracht zal wor den nog dit jaar onder de pannen te komen. Mevr. S. Kroonenberg uit Goes hield een interessante lezing over de ka raktervorming in de kleuterjaren. Als bestuursleden in de plaats van mevr. Rijlaarsdam-Vromans en dhr. J. de Neef werden gekozen mevr. C. de Zeeuw-Ha melink en dhr. A. Tissing. Tot slot was er gelegenheid om het werk van de kleuters te bezichtigen. De V.V.V. afd. Wemeldinge zal op 5 maart a.s. een vergadering houden in café Van Veen. Sinds de oprichting is er door de V.V.V. weer al heel wat ge realiseerd. Op de agenda staat o.a. een voorstel tot verbetering van het strandje voor de jeugd. Ook voor u belangrijk! Verkoping. Door notaris J. C. Kram werden in het dorpshuis verkocht ,ten verzoeke van het gemeentebestuur van Wemeldin ge vijf percelen t.w.: 1. Bouwland aan de Bonzijweg, groot 0.70.00 ha; koper dhr. C. A. van Oosten voor 7046,38 de hoop. 2. Bouwland aan de O. Kanaalweg groot 0.27.90 ha; koper dhr. Jac. de Zeeuw voor 2417,45 de hoop. 3. Bouw land aan de Hovyweg, groot 0.61.45 ha; koper dhr. J. Hoogesteger voor 3978,21 de hoop. 4. Bouwland aan de Eeweg, groot 0.40^20 ha; koper dhr. J. Kole Wz. voor 3000,65 de hoop. 5. Weiland in de Kouwenpolder, groot 1.31.70 ha; koper dhr. E. Hamelink voor 8558,51 de hoop. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Raadsvergadering. Tijdens de gehouden raadsvergadering deed burgemeester C. N. F. van Sas de mededeling dat de riolering aan de Kerkweg met aanleg parkeerplaats bij de Ned. Herv. kerk onderhands is ge gund aan de Fa. Boone Besuijen voor 34.700,en dat de olieleveranties voor de gemeentelijke gebouwen bene vens voor het Dorpshuis, Internaat en Vredebest voor het nog lopende seizoen en het seizoen 1968-'69 zijn gegund aan de Fa. v. d. Dries te Lewedorp, de laag ste inschrijver. Verder deelde de burge meester mede de goedkeuring te vragen voor een te houden Lunapark op het dorpsplein in de tweede helft van mei vanwege de feestelijkheden rond het 80- jarig bestaan van de gymnastiekvereni ging W.I.K. Ondanks enkele bezwaren i.v.m. eventuele beschadigingen, werd deze goedkeuring toch gegeven. Er was een brief ter tafel van de Commissaris der Koningin ter informatie waaruit blijkt dat de B.B. Wemeldinge is op genomen in de samenwerkende kringen Walcheren, Schouwen-Duiveland, Tho- len en de BevelanÜen. De instructie ge meente-ontvanger werd vastgesteld, het geen dhr. P. J. J. Dekker de vraag ont lokte of er nog geen waarnemend ont vanger benoemd kan worden. Dit bleek inderdaad nog niet het geval te zijn, maar heeft de aandacht van B. en W. In antwoord op Vragen van dhr. M. Zuidwegt, in eèn vorige vergadering gesteld, deelde de voorzitter mede dat alles bij het oude blijft en geen extra belasting of verhoging rechten zal wor den geheven. Over de hoofden der raads leden heen deed wethouder A. P. Schou wenaar een dringend beroep op de bur gerij toch alles, groot en klein, mee te geven met de vuilniswagen, want we moeten een schone gemeente houden. Na een uitvoerige uiteenzetting door de voorzitter van 't z,g. Beschermd Dorps gezicht bleek o.a. dat de raad zelf de voorschriften voor verbouwing en voor nieuwbouw vast moet stellen. Getracht zal worden voor nieuwbouw een stich ting in het leven te roepen van eigena ren en deskundigen. Vanuit de raad werd aangedrongen op duidelijkheid en soepelheid in dezen. Aan de chr. school werd een voorschpt-vergoeding toege kend voor 1968, gesteld op 81,31 per leerling en voor de chr. school voor schipperskinderen een bedrag van 120 gulden per leerling. De woningwetwo ning Bierweg 41 werd verhuurd aan de heer P. A. Gijssel. De raad gaf toestem ming tot het aangaan van een geldle ning bij de Bank van Ned. Gemeenten groot 300.000,voor de nieuwbouw van een kleuterschool. Een grondver- koop die had plaatsgevonden, werd goedgekeurd. Kredieten werden ver leend voor de aanschaf van twee motor maaiers van 10.000,en 60.000, voor verbetering Bierweg. Deze zal be straat worden en yoorzien worden van een trottoir met parkeerstroken. Dhr. J. Dagevos vond het merkwaardig dat bij aanleg van nieuwe straten en riolerin gen enz. geen openbare aanbesteding of inschrijving plaats vindt, te meer daar dit bij olieleveranties wel gebeurt. De voorzitter meende dat tot heden de Fa. Boone Besuijen tot volle tevre denheid werkt en ook wat de financiële kant betreft zijn er nooit moeilijkheden geweest. Dezelfde heer Dagevos zou graag de molens opgeknapt zien, maar het blijkt dat dit niet zo eenvoudig is, aangezien er geen bindende voorschrif ten hiervoor bestaan. Vergadering bejaarden. De algemene bond van bejaarden afd. Wemeldinge vergaderde dezer dagen on der voorzitterschap van dhr. J. Moelker. Voor deze vergadering was een goede belangstelling, ondanks het feit dat de weersomstandigheden niet zo rooskleu rig waren voor de bejaarden. De aftre dende bestuursleden werden allen her kozen. Het was een geslaagde en gezel lige middag. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het eerste gedeelte van het kandidaatsexamen diergeneeskunde dhr. A. L. Blok alhier. Vergadering N.C.V.B. Woensdag 21 febr. hield de N.C.V.B. haar maandelijkse bijeenkomst. De pre sidente, mevr. Van der Lelie-van Este- rik, opende de vergadering met schrift lezing en meditatie. Spreker voor deze avond was Ds. Noordhof van Wemeldin ge met als onderwerp 'Onverhoorde ge beden'. In maart zal de jaarvergadering worden gehouden. Het verkeer. Donderdagmorgen hadden om onge veer 10 uur op de Rijksweg een tweetal auto-ongelukken plaats met behoorlijke materiële schade als gevolg. Dhr. J. W. alhier verleende op de kruising Rijks wegStationsweg geen voorrang aan de uit de richting Bergen op Zoom ko mende personenauto bestuurd door M. A. v. d. W. uit Vleuten-de Meern. Kort daarna was dhr. K. K., eveneens uit Kruiningen, oostelijk van de Veerweg met zijn personenauto in een slip ge raakt. Hij raakte daarbij een berm plankje en reed daarna, teneinde een tegenligger te ontwijken, aan de linker kant van de weg de sloot in. In beide gevallen kwamen de bestuurders met de schrik vrij. Buurtfeest. De buurtvereniging 'De Nijverheid' heeft vrijdagavond de reeks buurtfees ten geopend. Een groot aantal buurtle- den waren naar 'Ons Dorpshuis' getogen om deze feesavond bij te wonen. Op de ze avond werd dhr. Jac. van den Berge in de bloemetjes gezet. Hij is 68 jaar lid van de 'buurt' en was 52 jaar pen ningmeester. Het financiële beheer heeft hij nu aan anderen overgedragen. Voor zitter P. A. Kakebeeke bedankte hem voor al het werk dat hij voor 'De Nij verheid' heeft gedaan en stelde voor hem het erelidmaatschap aan te bie den, wat met een daverend applaus van de aanwezigen werd onderstreept. Het verdere programma werd verzorgd door de mandolinevereniging 'Excelsior', 'Wannes en Freek' en de toneelgroep van 'Scheldegalm' uit Hansweert. Een gezellig bal, geleid door de 'Crescendo Boys', besloot deze 'Nijverheidsavond'. Carnavalsavond. Waarschijnlijk zal men volgend jaar in Hansweert iets meer van carnaval kunnen proeven. Dit jaar werd dit feest nog beperkt tot het door 'Scheldegalm' georganiseerde carnavalsbal. Zaterdag avond was het in 'Zeelandia' tjokvol. En gezelligheid heerste er tot heel laat. Oliebollenaktie. Het bazaarcomité, samengesteld uit mensen van 'Scheldegalm', 'Sportlust' en 'Hansweertse Boys' gaat zaterdag morgen a.s. oliebollen verkopen. Deze worden thuis afgeleverd. Instuif. Zaterdagavond om half acht instuif in 'Kaj Munk'. Tentoonstelling. Vorige week werd in de Herv. kleu terschool 'De Rietvink' een tentoonstel ling gehouden voor de ouders, om te bezichtigen wat de kleuters gemaakt hadden. Er was veel belangstelling. Benoemd tot ereburger. Aan het slot van de maandagavond gehouden raadsvergadering viel burge meester J. C. W. Jobse een onverwach te, maar aangename verrassing ten deel. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd besloot de raad namelijk, op voorstel van wethou der D. Midavaine, de raadsvoorzitter te benoemen tot ereburger van de gemeen te en hem de erepenning in goud met de daarbij behorende oorkonde toe te kennen. Dhr. Midavaine bracht in her innering dat burgemeester Jobse op maandag 19 februari de 65-jarige leef tijd had bereikt. Hij memoreerde de en tree van de raadsvoorzitter in 1953 in een zeer trieste en modderige gemeen schap. Van meet af aan pakte dhr. Job se echter de zaak dynamisch aan en door zijn energieke leiding kreeg de ge meente spoedig weer wat fleur terug. De aspiraties van de burgemeester gin gen uit naar een woongemeente met grotere proporties en naar verandering van structuur. Ondanks de vele moei lijkheden slaagde hij in de verwezenlij king daarvan. Door de bouw van het Dorpshuis, dat in een grote behoefte voorziet, ging één van zijn grootste wensen in vervulling. Als aktief mede werker of geïnteresseerd belangstellen de aan en bij vele aktiviteiten is hij een stimulans voor vele verenigingen. Een en ander was voor de raad aanleiding de vele verdiensten te honoreren met het ereburgeschap. Ook mevr. Jobse werd in de hulde betrokken. Zij ont ving een fraai bloemstuk. In zijn dank woord prees de juist maandagmiddag als waarnemend burgemeester beëdigde heer Jobse de prima samenwerking met wethouders en raadsleden. Hij betreur de het dat hij naar alle waarschijnlijk heid de laatste burgemeester van Ril- land-Bath zal zijn, omdat de herindelings plannen ongetwijfeld doorgang zullen vinden. Hij vreesde dan ook dat hij sa men met oud-wethouder M. A. Frangoys Rillands enige ereburger zal zijn. On middellijk daarna klonken vanuit de hal naast de raadszaal de feestelijke tonen van de muziekvereniging „Rillahdia", die de burgemeester een muzikale hulde kwam brengen. (Wegens plaatsgebrek moest het raads- verslag een week overstaan.) J udo -kampioenschappen. In Krabbendijke werden 24 februari j.l. schoolkampioenschappen judo van Sportschool W. Geelhoed gehouden. Kampioen van de gele banden werd: J. van Plunter, St.-Maartensdijk; oranje banden: W. G. Donker, Rilland; groene banden: J. de Ruiter, Krabbendijke; blauwe banden: F. Koeman, Waarde; bruine banden: K. de Koeijer, Biezelinge Raadsvergadering. Woensdag 21 februari kwam de ge meenteraad in openbare zitting bijeen. De burgemeester deelde mee, dat 20 maart de Commissaris der Koningin, dhr. J. A. van Aartsen, een bezoek aan de gemeente zal brengen. Tegen het be stemmingsplan West II-HI, waarin be grepen alle gronden tussen de Parallel weg en de West weg, waren bij de ge meenteraad bezwaren ingediend. Dhr. J. PKakebeeke had bezwaar tegen de opneming van zijn boomgaard in het plan. Hij meende dat de gemeente meer grond in bezit heeft dan nodig is voor dekking van de behoefte in de komende jaren. Dhr. Kakebeeke zei dat zijn boomgaard nog wel een aantal jaren gespaard kan blijven en het voor de gemeente van geen enkel belang is om het perceel reeds in het plan op te ne men. B. en W. menen met het oog op de toekomstige ontwikkeling dat 't per ceel boomgaard er toch in betrokken zal moeten worden. Dhr. Kakebeeke zal voor het perceel een behoorlijke schade loosstelling kijgen, waarvoor hij vervan gende grond kan kopen. Zolang de grond ongebruikt is, zal de eigenaar er gebruik van mogen maken. De raadsleden A. J. Riedijk en M. Griep (beiden vrije lijst) gingen nog even in op bezwaren van dhr. Kakebeeke, waarna de raad het plan vaststelde en de bezwaren onge grond verklaarde. Het tweede bezwaar schrift, ingediend door dhr. J. Adam was voornamelijk tegen het geprojecteerde voetpad tot tegen zijn druivenkas, ge deeltelijk op zijn grond, waardoor on voldoende grond werd overgehouden. Bovendien bleek dat het voetpa^ de H. A. Fonteinestraat, zonder bezwaar op de huidige plaats kan blijven liggen, werd het definitieve plan overeenkom stig gewijzigd. Het voorstel tot wijzi ging van de begroting bracht grote on rust teweeg. Met name de verhoging van de kosten van verbouwing van het gemeentehuis, 1200,— en 5500,we gens verhoogde kosten van de brandvij- ver bij Nieulande. Dit zat de raadsleden niet erg lekken, vooral niet bij dhr. J. P. Hage (S.G.P.). Hij verweet de dienst gemeentewerken dat men weer met te lage ramingen werd geconfronteerd. Hij drong er op aan nu eindelijk eens met deugdelijke cijfers voor de dag te ko men. Dhrn. A. J. Busch (S.G.P.) A. J. Geense (P.v.d.A.), M. Griep (vrije lijst) en J. Schouten waren het allemaal dik met hem eens. Dhr. Riedijk kreeg op zijn vraag voor welk doel de meerdere kos ten brandvijver benodigd waren, te ho ren, dat deze voor de verlichting en de aanleg van een fontein met motor wa ren. Als men 'Nieulande' wil verfraaien moet het stichtingsbestuur de kosten zelf maar betalen, zo zei hij. Dhr. J. Zandijk (S.G.P.) vond de kosten van de vijver ver overtrokken. Als men inplaats van beton plastic zou gebruiken, dan waren de kosten welliclit honderden gul dens minder. B. en W". zullen dit punt nader bestuderen. De wijziging van de begroting werd, met dhrn. A. J. Riedijk en J. Geense tegen, aangenomen. Op verzoek van de vereniging tot het ver strekken van lager-, uitgebreid lager- en kweekschoolonderwijs op Gerefor meerde grondslag besloot de raad me dewerking te verlenen voor de aanschaf van 5 leermiddelenkasten 2125,en van leermiddelen 1979,—) ten behoe ve van de lagere school aan de Juliana- straat. Op zijn verzoek kreeg het ka tholiek maatschappelijk centrum subsi die voor het algemeen maatschappelijk werk en voor gezinsverzorging. Het Zeeuws Instituut voor de geestelijke volksgezondheid zal vanaf 1 januari '68 een s.ubsidie krijgen van 0,25 per in woner en daarnaast een- bedrag van 75,voor elk geval dat het instituut in de gemeente behandelt. Bij de behan deling van het voorstel tot salarisherzie ningen sprak dhr. J. Geense zijn bezwa ren uit tegen de procentuele verhogin gen. Dit raadslid zag liever de verho ging in vaste bedragen. Hij wilde dan ook niet met de voorstellen van de mi nister meegaan en onthield zijn stem aan het voorstel. Vergadering N.C.V.B. Woensdagavond 21 februari kwam de afd. Krabbendijke van de N.C.V.B. in de consistorie van de Herv. kerk bijeen voor de maandelijkse vergadering. Na opening en meditatie door de presidente mej. P. van Hekken kreeg dhr. Faberij de Jonge uit Goes het woord om te spre ken over 'stenen'. Door woord en beeld kreeg men enig idee van de herkomst en bewerking van edelstenen. De eerst komende vergadering zal gehouden wor den op 21 maart. Onderwerp van be spreking zal het blindeninstituut 'Barti- meüs' zijn.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2