^(Xfeweldingse ^UJctens- c dan Tippa kofferschrijfmachine nu slechts 215,- Wilt U een geruit mantelpak, een gestreept, of helemaal glad? Modehuis VAN IJSSELDIJK-SNOEP NET WINKELMEISJE 15!l plaatselijk wZZf nieuws yerseke kruiningen rilland-bath krabbendijke FA. VAN DER PEYL J. SCHOUWENAAR - WEMELDINGE van den berge assurantiën hansweert Dese rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Wegwijzer Vlakebrug. Een onbekende, komende uit de rich ting Bergen op Zoom vindt op de rijks weg eerst bij Biezelinge een bord, dat de richting naar Wemeldinge aanwijst. Iedereen, die ter plaatse bekend is, gaat bij de Vlakebrug van de hoofdweg af en komt dan over de weg langs het kanaal naar Wemeldinge gereden. Al enkele keren hebben burgemeester en wethouders gevraagd op de wegwij zer bij de Vlakebrug de richting naar Wemeldinge aan te geven. De A.N.W.B. en de Rijkswaterstaat voelen hier ech ter niets voor. In het laatste antwoord van de A.N. W.B. staat: „Alhoewel de rijksweg ter plaatse 2 y2 meter verbreed is, blijven er toch bezwaren bestaan aan het links afslaan op dit punt, temeer daar het uitzicht op het tegemoetkomende ver keer in verband met de brug beperkt is en een middengeleider ontbreekt". Ook zijn er bezwaren door de brug, die bij Wemeldinge gepasseerd moet worden; deze is dikwijls voor het weg verkeer gesloten. Het draagvermogen van de brug is beperkt, zodat niet al het verkeer de route zou kunnen volgen. Er komt daarom geen andere wegwij zer. Bekenden rijden langshet kanaal. Brouwerijweg 5 n. Wassenaar, Mey- boomlaan 1; M. Minnaard v. Prinses Beatrixweg 29 n. Maasbracht, Wilhel- minalaan 28; C. J. de Schipper v. Noor delijke Achterweg 16 n. Utrecht, Sta- ringstr. 2bis; M. A. Kodde v. Prinses Beatrixweg 36 n. Goes, Albert Joachim- kade 52. Verhuizingen binnen de gemeente: J. Warbout en gezin v. Westelijke Kanaal- weg 33 n. Westelijke Kanaalweg 31a; J. Schouten v. Noordelijke Achterweg 4 n. Bierweg 12; C. Lamper v. Zuidelijke Achterweg 2 n. Dorpsstr. 98; N. M. C. Willemsen v. Wilhelminastr. 54 n. Dorps str. 98. Oesterverzending. In de maand januari 1968 zijn de vol gende aantallen oesters verzonden, met ter vergelijking de verzending over de zelfde maand van het vorige jaar: 1968 1967 maal. Voor de gehouden avonden be stond een aardige belangstelling. Alle avonden stonden onder leiding van de plaatselijke predikant Ds. B. Zoodsma. Aanrijding. Dinsdag had in de Dorpsstraat dhr. W. alhier als bestuurder van een auto het ongeluk de 8-jarige J. R. te raken, die al spelende de Dorpsstraat opliép. Een aanrijding was toen niet meer te vermijden. Het jongetje liep een gebro ken been op. Feestavond „Het Kanaal". De vereniging „Het Kanaal" hield haar feestavond, welke bijzonder ge slaagd mag heten. De avond werd ver zorgd door het revuegezelschap van Ge rard Walden en Berry Kievits uit Am sterdam, bestaande uit 12 personen. De revue was getiteld „We doen het zelf van acht tot elf". Na de revue bleef het gezelschap nog geruime tijd bijeen om op de vrolijke klanken van de Rythm Boys uit Bergen op Zoom een dansje te maken, waar de gezelligheid ook geen tijd kende. Lectuuraktie Ned. Rode Kruis. Het lectuurhuisje dat geplaatst is aan de Pr. Beatrixweg heeft in het afgelo pen jaar een mooie partij tijdschriften te verwerken gekregen. Dhr. A. West- strate die de zorg voor de lectuur heeft, kon een partij van 1608 kg tijdschriften afdragen en 78 boeken, hetgeen een mooi resultaat is. 1 Willen allen die tijdschriften schenken aan het Ned. Rodej Kruis, deze niet te oud laten worden, maar zodra men ze zelf uitgelezen hééft, deze deponeren in de kast, zodat ïiet alles nog vrij jong van datum kan blijven. Diegenen die de lectuur van het Ned. Rode Kruis ont vangen, lezen het ook liever als het nog niet te oud is. Zij zullen u daar zeer ze ker erkentelijk voor zijn. Schaken. onderlinge wedstrijden tussen de drie organiserende verenigingen. Vergadering weegbrugvereniging. Vorige week kwam de vereniging „Weegbrug Rilland" in vergadering bij een in café „De Halte" voor haar 74e jaarvergadering. De voorzitter, dhr. L. J. Bruynzeel, deelde de vergadering me de, dat het begin april 75 jaar geleden is dat de vereniging Weegbrug is op gericht. Het bestuur meende hieraan een sobere herdenking te verbinden. De vergadering ging hiermee akkoord. Het bestuur zal de verdere gang van za ken op zich nemen. Er is in 1967 ruim 30 miljoen kg gewogen. Dhrn. L. J. Bruynzeel, Joh. Blok (aftredend) als mede de secretaris-penningmeester A. J. Colpaart werden met algemene stemmen herkozen. Over 1967 is er een nadelig saldo van 205,39. Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. hield in het Hervormd Centrum de jaarvergadering onder lei ding van mevr. Willeboordse-de Pree. De avond werd gevuld met proza en spel. Er was 168,50 in kas. De op komst was goed. Eervol ontslag burgemeester. Aan de heer J. C. W. Jobse is bij Ko ninklijk Besluti van .17 januari 1968, nr. 18, op zijn verzoek, met ingang van 1 maart 1968 wegens 'het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag verleend als burgemeester van Rilland-Bath, met dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. De Commissaris der Koningin in Zee land heeft het gemeentebestuur van Rilland-Bath medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt dhr. Jobse met in gang van de datum van zijn ontslag met de waarneming van het burge meestersambt te belasten. „Jawel, maar niet als de deür^op' slot 2it". •- „Die deur klemde allenig. maar een pietsie". *ma5&& „Nou, dan kun je straks de gevange nis ook meteen weer uitwandelen, want die deuren klemmen precies zo". De oudste verdachte had niks bemerkt van een dichte deur. „Die sting al wijd open!" herinnerde hij zich. „Hij werd door., m'p vrinden open gehouden voor me". „Open gehouwen!" inter^jnp.e^rde de officier, „dat is wat anders'.'. „In elk geval zullen we voor hem ook de celdeur maar open houden", zei de zittende magistraat tegen de staande. De derde heerlijk-avondjevierder had de deur ook al uitnodigend open ge vonden. „Maar-je hebt toch zeker wel gemerkt dat er geen kastelein achter, de tapkast stond?" „D'r sting wèl iemand achter", be weerde deze scholier van amper 16 en hij wist heel pertinent, .dat er iemand achter de bar een prikkellimpnade voor hem had ingeschonken. En daar had hij nog voor moeten betalen ook. „Dat zal dan wel één van je kornui ten geweest zijn", meende de rechter, „die hebben jou tuk willen hébben om dat je de jongste bent. Die limonade prikkelde zeker wel hëel'ètèrk, hé?* „Nee", zei de bleekneus H. H., die niet wilde toegeven, wat hij „aUes ge kregen" had, „m'n vrinden stihg^n bo ven óp de toonbank, want die wouen aan de lamp hangend naar een tafel zwaaien. D'r achter sting een soort baarkieper". „Zo? En vind je dat gewoon, dat ca fébezoekers aan de lamp gaan hangen en als apen naar de tafels zwaaien?" „Weet ik veel", zei het joch gepi keerd, „ik was nog nooit van me le ven in zo'n café geweest. Ze kennen overal wel an de lampen hangen. Als we op vakantie zijri, schrïjvéh' we ook overal op de muren, dus kinnik dat hier toch ook doen en toch ,had de pel is ie Mr. en Mrs. Leendert P. KOLE, Spencerville RR 2, Ontario, Ca nada, hebben de eer u kennis te ge ven van het voorgenomen hu welijk van hun dochter Marga- retha Elizabeth met de heer Johannes Ellerman, Delta 1, Ontario Kerkelijke bevestiging in „Uni ted" kerk te Roebuck op 13 april 1968 's middags 3 uur, door de Weleerwaarde heer Ds. S. Oakwell, Spencerville, Ontario Op 16 februari a.s. hopen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders P. L. v. d Endt D. J. v. d. Endt-Hamelink hun 25-jarig huwelijk te her denken Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen en klein kind Dick, Corry en Jolinda Hans en Willy Jan en Catrien Suzie en Johnny Wemeldinge, Z. Achterw. 15 Ideale machine om les te nemen Kantoormachinehandel Yerseke Telefoon (01131) 1532 Wij brengen ze in vele stoffen en modellen van de meest vooraanstaande merken Gevraagd zo spoedig mogelijk In verband met huwelijk der tegenwoor dige 5-daagse werkweek Supermarkt Wilhelminastraat 50 Telefoon 255 xxsooooo^ >o2>Ö< 15 regels 1,50, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 15,Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prys berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Voor de vele gelukwensen, cadeaus en de overgrote be langstelling bij gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksfeest, zeg gen wij mede namens onze kinderen en huisgenoten allen zeer hartelijk dank. Ook de Muziekvereniging „Mozart" en de 2 jeugdige accordeonisten onze hartelijke dank voor hun muzikale medewerking N. P. OELE L. OELE-KOLE Yerseke, 15 februari 1968 Cafetaria, Kerkplein Voor de zeer vele hartelijke bewijzen van deelneming welke wij mochten ontvangen na het overlijden van onze innig ge liefde moeder, behuwd-, groot-, overgroot- en betovergrootmoe der JOHANNA SLIMMENS weduwe van Joos den Herder betuigen wij onze welgemeende dank Adax, de ideale radiator- verwarming, zowel los als vast te monteren, voor keu kens, slaapkamers en ka mers. Thermostatisch ge regeld. Reeds vanaf 72, Van Oeveren, Yerseke. Reeds nu... hele leuke sor tering japonnen, jumpertjes en twinsets. Linda-Lu bad pakken 1968 reeds ontvan gen. Nu kopen volop keus! - J. Kole, Yerseke. Voor complete meubilering et stoffering uw adres van Nim- wegen-Heljboer, Wemeldinge Tel. 01192 - 336, Dorpsstraat 53 W. Kanaalweg 51, Wilhelmins- straat 41. Fablon plakplastic, nieuwe dessins ruim voorradig. Boekhandel van der Peijl. Te koop een kolenkachel Davo, in goede staat. Slot- straat 11, Kruiningen. Jasperse altijd voordeliger! 10 grote eieren 1,39. Ma gere ham 59 ct. Snijworst 49 ct. Palingworst 59 ct. Casselerrib 89 ct. Dever- kaas 52 ct. Rauwe ham 89 ct. Ontbijtspek 49 ct. p. 100 g. Volvette graskaas 500 g 2,10. Edammers 3,55. Lunchkaasjes 1,95. 1 blik Smak 99 ct. 1 rookworst vacuum verpakt 89 ct. 1 pot knakworst 85 cent. 1 blik soepballen 49 ct. Te koop een in onberispe lijke staat verkerende So lex. - Van Oeveren, tel. 1410, Yerseke. Heel bijzondere truitjes en vesten ontvingen wij van het huis Bruestle en Bleyle in links gebreid, nu ook in diolen. Heel fijne modellen, die uw garderobe compleet maken. - Modehuis van IJs- seldijk-Snoep. Leuke damesvesten en trui tjes, de nieuwste weer' al ontvangen. BH's en stepp- ins eveneens weer nieuwe modellen binnen. Zie de eta lages. - Fa. D. Pieterse, tel. 496, Wemeldinge. Gaat u al aan de schoon maak denken? U weet toch dat u bij aankoop van een grote flacon Citin, gratis een vloerreiniger kunt ge bruiken? Met Citin reinigt u alles snel en goed. Voor het onderhoud van uw meu belen hebben wij Citin teak olie, pallisanderolie, meubel olie, anti-kras. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, oude'rwetse meube len, mahonie tafels en stoelen, enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlissing- se singel 34, Middelburg, tel. (01180) 3513. Wij kunnen u weer helpen aan de mooie fijne panty nylons, fabrikaat 3 sterren. Prijs? Slechts 2,50!! Ma ten M.L. en E.L. Spaar ook hiervan de sterren op uw kousenkaart.Voor 10 strook jes krijgt u al een paar ny lons gratis! - Textielhandel Snoep-van Willigen. - P.S.: Wij verwachten deze week ook nog panty-nylons van 3,95 en 4,95. Uw adres voor heesters, co- niferen, rozen, haag plant soen en windscherm is J. N. v. d. Boomgaard, Zanddijk 22, Eindje de Rondte 18 (na 18 uur), Kruiningen. En voor drukwerk... VAN DER PEYL' Adax, de ideale radiator verwarming, zowel los als vast te monteren, voor keu kens, slaapkamers en ka mers. Thermostatisch ge regeld. Reeds vanaf 72, Van Oeveren, Yerseke. Tegen advertentiekosten weg te halen jonge zwarte hond (Groenendaler). Zand dijk 12, Yerseke, tel. (01131) 1338. Maandag 500 g zuurkool 27 ct. Dinsdag panklare raap jes 29 ct. - De Spar. De voorraad Van Wijk sportwol Gallia Fine slinkt zienderogen! Per bol 0,95, 10 bol voor 8,50, 20 bol voor slechts 15,Spot goedkoop! Dus wees er vlug bij, als u deze prima wol nog voor 0,75 per bol wilt kopen! Textielhandel Snoep- van Willigen. Nieuwe kleuren in Elbeo kousen. Licht is de mode, dus ook wij brengen lichte tinten voor het voorjaar. Kent u reeds de nieuwe massage nylon van Elbeo? De kous die steun geeft aan vermoeide benen. Slechts 12,90. - Modehuis van IJs- seldijk-Snoep. Jasperse altijd voordeliger! 1 zak sterke 59 ct. 200 g caramels 59 ct. 300 g hoest- melange 89 ct. Echte choc. 55 ct. Bonbons 59 ct. Witte flikken 40 ct. Rumbonen 42 ct. p. 100 g. 1 zak pinda's 59 ct. 1 groot pak speculaas 95 ct. Alle soorten drop 39 ct. p. 100 g. 1 pakje Zeeuw se rondjes 70 ct. 1 pakje Zeeuws speculaas 68 ct. 3 rol fruitella 49 ct. 3 rol autodrop 69 ct. 3 rol stop- hoest 69 ct. Dia vieuwers 9,90. De be kende verlichte dia vieu wers weer volop voorradig bij Firma van der Peijl, Yerseke. Nog steeds uit voorraad le verbaar hardboard voor de spotprijs van 1,60 per m2. J. v. d. Boomgaard, Kaai- straat 8, Yerseke, tel. 1809. Wij hebben in voorraad voor u roestvrij stalen brood trommels, pedaalemmers, kiekeboe's, pannen, vloer- blikken, botervloot, schalen enz. enz., met jarenlange garantie. J. Everse, Noord zandstraat 34, Yerseke. Te koop 1000 oud-Hol landse dakpannen tegen elk aannemelijk bod. J. de Neef, Daniëlstraat 12a, Wemel dinge, tel. 416. Te koop kolenconvector merk Faber, 65,A. van Poelje, Boomdijk 5, Hans- weert. Enorme sortering in de be tere soorten afwasbaar kastpapier. - Boekhandel van der Peijl. Ruil nu uw scheerapparaat in tegen zo'n driekops Phi lips apparaat, 20,terug voor uw oude apparaat. Van Oeveren, Yerseke. Gevraagd matroos op m.s. 'Regge', 620 ton, vaart Rot terdamAntwerpen. Goed loon overuren. Inlichtin gen Moerman, Rotterdam, tel. (010) 269523 of (01192) 582. Vrijdag en zaterdag vers vlees. 500 g schoudercarbo- nade 2,48. Varkensbraad stuk 500 g 3,68. 300 g schenkel 1,49. 2 Hambur gers 88 ct. 500 g varkens lappen 1,98. De Spar. Wij ontvingen reeds nu kor- te terlenka jongensbroeken met een bijzonder mooie pasvorm en afwerking. Kleuren middelgrijs en don kergroen. - Textielhandel Snoep-van Willigen. u MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 503 Filmen is nu kinderlijk een voudig geworden. Cassette in de camera leggen (geen spoeltjes meer verwisselen) druk op de knop en u kunt opnemen. Instellen op be lichting, alles gaat volledig automatisch. Probeer eens zo'n camera. - Firma van der Peijl, Yerseke. Koop uw verse groenten bij De Spar! Vrijdag worteltjes m. gratis peterselie 500 g 39 ct. Mooie bloemkool 98 ct. Zaterdag 500 g spruiten 49 ct. Komkommers 89 ct. p. stuk. Verse kassla 2 voor 65 ct. 5 citroenen voor 69 ct. 10 grote sinaasappels 1,48. 20 bloedsinaasappels 1,98. 2 kg Golden Delici ous appels 1,29. - Bij De Spar. Te koop mooie Jonkers kin derwagen, bruin-crème. Po len 2, Yerseke, tel. 1744. Voor jongens en meisjes, voor baby's en kleuters ont vingen wij het nieuwste in truitjes, broekjes, pull-po lo's, vestjes, enz. Namen als Azet, Oltri en Clover garan deren u de allerbeste kwa liteiten in draion, terlenka, rovhyl en wol. Snoezige mo dellen met een uitmuntende pasvorm. U laat ze uw kin deren met plezier dag in, dag uit dragen omdat ze zo gemakkelijk te wassen zijn. U weet het: ook in tricot kinderkleding brengen wij steeds het nieuwste en al tijd iets aparts! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Spaar Zilverzegels! Remould-banden van UBO, als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krab- bendijke. Tel. (01134) 235. Mon teren. balanceren Te koop: Geheel uitneemba- re volière, dubbelwandig, met broedkooien. - Waarde- kenshoekplein 13, Biezelin- Hoe ik dat weet? Sapper- deflap, door een Korte Golf je van Piet van Oosten na tuurlijk. Daar zit u bij een warme moderne haard om te spreken over 'n moderne haard. Heeft ie telefoon? Oók dót: 1-3-4-7! Hiermede zeg ik alle lid maatschappen en donaties op. - P. v. d. Berge, Dam straat 72, Yerseke. Ruil nu uw scheerapparaat in tegen zo'n driekops Phi lips apparaat, 20,terug voor uw oude apparaat. Van Oeveren, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! 4 pakjes margarine 1, 1 literfles koffiemelk 1,35. literpot augurken 79 ct. 2 rol beschuit 65 ct. 2 pak lucifers 42 ct. 1 pak koffie K G 1,50. 1 fles jus d' orange 98 ct. 1 pot jam 79 ct. 2 pakjes AJP soep 79 ct. 2 fles Si-Si 1,19. 1 literblik snijbonen 89 ct. 1 reuzekoek 72 ct. 3 fles Rie del gazeuse 98 ct. 1 fles li monadesiroop 95 ct. 1 fles wijncognac 2,95. Adax, de ideale radiator verwarming, zowel los als vast te monteren, voor keu kens, slaapkamers en ka mers. Thermostatisch ge regeld. Reeds vanaf 72,- Van Oeveren, Yerseke. Uit aller naam, FAM. DEN HERDER Yerseke, januari 1968 Emmastraat 24 Uginox kookpannen slijten niet, jarenlange garantie. Probeer ze ook eens, er zijn geen betere. - J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Philips draaitop stofzuiger van 199,- nu voor 139,-, met 1 jaar garantie. - In stallatiebedrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. zijn betaald. Wanneer wij het kohier zo eens nalopen, zijn er nog wel enkelen, die niet tijdig hebben betaald. De gemeente-ontvanger houdt maan dagmorgen weer zitting. Hg zal het verschuldigde nog graag in ontvangst nemen. Het gironummer is 54206. Burgerlijke stand. Geboren: Marcelle Marijke, dv. Abra ham Willem Deurwaarder en Maria Poppe. Loop der bevolking over januari 1968. Ingekomen zijn: C. de Schipper en echtgenote v. Rotterdam n. Westelijke Kanaalweg 17; J. J. Schouten-Goulooze en kind v. Colijnsplaat n. Bierweg 12; W. van Stel v. Utrecht n. Prinses Juli- anastr. 26; J. P. Onderdrjk en gezin v. Goes n. Westelijke Kanaalweg 7. Vertrokken zijn: H. Schouwenaar v. Wil WK> Ut f V1IU. Op de school voor Christelijk Volks onderwijs alhier konden de ouders der kinderen praten met de leerkrachten van de school op een avond die bestemd was om het gemaakte werk van de kin deren !te bezichtigen. Velen kwamen en spraken met de leraren over hun kinde ren en him toekomst. Het contact tus sen school en thuis is voor de leerlingen zeer belangrijk. Contactavonden In het Kerkelijk Centrum zijn door de Ned. Herv. Gemeente drie contact avonden gehouden, waarmede men op dé helft is. Drie andere avonden zullen nog volgen. Zij bevatten alle hetzelfde programma. In dit kleinere verband be spreekt men in discussiegroepen enkele belangrijke aspecten in de gemeente, n.l. het jeugdwerk en het Heilig Avond- imicntingen over gevonden voorwer pen en aangiften betreffende gevonden voorwerpen voor zover dit nog niet werd gedaan: Groepsbureau Rijkspolitie al hier, Burg. Vogelaarstraat 15, telefoon (01130) 1275. Aktiviteiten. Op dinsdag j.l. hebben de besturen van de muziekvereniging 'Scheldegalm', de gymnastiekvereniging 'Sportlust' en de voetbalvereniging 'Hansweertse Boys' een bazaarcomité opgericht. Getracht zal worden op 11 en 12 oktober a.s. een bazaar te organiseren, terwijl daarnaast nog andere evenementen gehouden zul len worden, o.a. een oliebollenaktie, een kienavond, een tekenwedstrijd voor de jeugd, een puzzlerit, een hengelwed- strijd, een gymnastiekdemonstratie en

Scheldebode | 1968 | | pagina 6