IVOROL BLOK De Kwalifeits tandpasta NA JAREN TROUWE DIENST QuvgevWkê Twee miljoen VW Bedrijfswagens Al onze elektrische DEKENS lage voorjaarsprijzen tot 15% VOORDEEL VERLENGEN en REPAREREN van nachtjaponnen, dusters en onderjurken Modehuis van IJsseldijk-Snoep DRUKWERK BESTELLEN VAN DER PEYL BELLEN HP Precfikbewrfen^eap HET STATUSSYMBOOL NET DIENSTMEISJE ...en niet duurder dan andere Gebr. KOOIMAN N.V. - Zwijndrecht De wasautomaat met alle gemakken en zelfs nog meer als van een dure machine, brengen wij U voor de prijs van 648,- tot 898,— in diverse uitvoeringen Ondanks dit alles hebben wij voor U een zeer aantrekkelijke aanbieding v mm w if v\l/l Biezelingestraat 2 Kapalle. Z.B. SfigEfi BOEK- bespreking NIEUWE AVONTUREN VAN BELFLOOR EN BONNEVU De nieuwe Belfloor en Bonnevu is uit! De twee goede reuzen van de beken de schrijvèr A. D. Hildebrand leveren hun nieuwe avonturen in „De reuzen- auto van Bbnnevu", dat zojuist in de AP-jeugdserie verscheen. Een pracht avontuur! Bonnevu, één van de twee goede reu zen, is jarig en hij krijgt van zijn broer Belfloor een nieuwe auto. Marinus, de zoon van de vruchtenplukker, knutselt het vehikel in elkaar, waarvan de snel heid wordt afgesteld op zo'n 20 km per uur en waarvan de omvang precies op Bonnevu's kolossale verschijning is be rekend. Het huis van de reuzen ligt op de helling van een berg en de eeerste rit van de jarige Bonnevu wordt meteen al een stukje brokkenmaken. Op de hel ling haalt Bonnevu gemakkelijk 80 en dan is er ook geen sprake meer van dat hij de brug haalt. Pardoes rijdt hij de rivier in. Gelukkig heeft de zoon van de vruchtenplukker zo'n carosserie geconstrueerd, dat de auto blijft drij ven. Bonnevu is daar verrukt van en hij laat nu een ingenieuze schroef achterop monteren, zodat de auto tegelijk water auto wordt. Bonnevu rijdt de stad in maar raakt klem tussen muur en lantarenpaal. De reus trekt de hele paal van de grond. De dolle rit bezorgt hem vijf bekeurin gen van agent De Harde en een zitting voor de politierechter! Bonnevu lijkt van de rijderij echter wel helemaal door het dolle te raken. Hij gapt waarachtig een zakje diaman ten van zijn verwanten om een gewel dige vliegtuigmotor in de auto te laten aanbrengen. Belfloor en Katja achter volgen hem, een radio-omroeper ver zoekt met klem zijn snelle opsporing en de mensen raken in rep en roer. Bonnevu dendert het bedrijfje vaneen schilleboer met have en goed onderste boven. Hij weet niet meer wat links of rechts is en raaskalt van „druveluiters en potelingen". Katja en Bonnevu verschansen zich in het hol van de Rovers van de Beren- baan, die in de wereld der mensen al zoveel paniek hebben gezaaid. En laat het nu juist Bonnevu zijn, die na op een gegeven moment zo maar een ravijn ingereden te zijn, het hele rovershol uit- bezemt! De rovers worden naar het po litiebureau getransporteerd en bekeren zich tot eerzame glazenwassers en al is de auto dan ook in gruzelementen, de mensen beloven Bonnevu een nog veel mooiere er voor terug te geven. Hildebrand behoort tot de meest ge lezen schrijvers van kinderboeken die ons land bezit. Meer dan honderd titels heeft hij op zijn naam staan, om nog maar te zwijgen van de vele hoorspelen, die hem populair maakten. Van zijn „klassiekers" noemen we: Bolke de Beer, Valko Vos, de Belfloor en Bon- nevu-serie (als ABC pocket verscheen onlangs een herdruk van Nieuwe avon turen van Belfloor en Bonnevu) en Postduiven voor de Prins. Hildebrand is een groot liefhebber van reizen, natuur en vreemde talen, waarvan hij er verschillende leerde be heersen. Met de enorme produktie in de fa brieken over de gehele wereld en het belangrijke verkoopsucces is het niet verwonderlijk dat bij Volkswagen nogal eens jubilea worden gevierd. Het jubi leum dat een dezer dagen een feit was, heeft echter een bijzondere betekenis. In de Volkswagenfabriek in Hannover liep namelijk de twee miljoenste Be drijfswagen van de band. Met deze ti taanrode Clipper, de nieuwe kleinbus met het VW-teken, werd een nieuw pro- duktierecord bereikt. Het aantal werd immers bereikt in een tijdsbestek van nog geen achttien jaar. De eerste VW Bedrijfswagen liep na melijk op 8 maart 1950 van de band in de hoofdfabriek in Wolfsburg. In korte tijd veroverde de wendbare en zeer eco nomische wagen voor het vervoer van kleine groepen personen en materialen een steeds belangrijker markt. Dat was mede te danken aan het uitgebreide as sortiment, dat steeds weer werd aange vuld met typen voor speciale doelein den, zoals ziekenwagen, de politiecombi, de verhodgde en verlengde uitvoeringen, de ladderwagen en de bedrijfswagen met 220 Volt-installatie voor het lassen, bo ren en slijpen op plaatsen waar geen elektriciteit geleverd kan worden. Voor de steeds groeiende belangstel ling was de produktie in Wolfsburg op de duur niet toereikend. Daarom werd in 1956 een nieuwe fabriek in gebruik genomen in Hannover. Daar werd in september 1959 de eerste half miljoen volgemaakt. Op 2 oktober 1962 liep de miljoenste VW Bedrijfswagen van de band. Dat was twaalf jaar na het be gin van de produktie. Voor de tweede miljoen was dus maar een kleine zes jaar nodig. Nederland had in deze ontwikkeling 'n belangrijk aandeel. Meer dan 100.000 bedrijfswagens zijn hier verkocht. Komt U eens langs M. J. GELUK WEMELDINGE .1 H. POLDERMAN HANSWEERT J. G. VAN WILLIGEN KAPELLE N.V. STROOM GOES SCHEEPSWERF en MACHINEFABRIEK (Tegenover de Dordtse Dom) CANDY (Een prijs dus waar eerst geen 200,wordt bijgeteld om die later als inruil zogenaamd terug te geven) Schiesser lingerie voorjaarsmode is weer gearriveerd in prachtige in modellen om van te dromen HUIZEN YERSEKE Notaris J. C. Kram te Ka- pelle is voornemens op vrijdag 1 maart a.s. des namiddags 2 uur, in Hotel „Nolet" a.d. Lepelstraat, publiek te verkopen A. t.v.v. de erven mevr. M. v. Oost-Minnaard HET WOONHUIS aan de Irenestraat 1, groot 1a, 38 ca ONZE nooiE SIEREN UW HUIS J j ml lf r II IJL jiOOrW I 1 TWEEDE BLAD 16 FEBRUARI 1968 Ook na een langdurig gebruik op de weg bewijst deze Volkswagen nog goe de diensten aan de eigenaar. Of liever deze twee Volkswagens. Want voor de plezierboot van de heer J. B. Timmer mans uit Den Haag gebruikte hij een VW bestel met ruiten en een VW Piek Up (met openlaadbak). Deze ontbond de heer Timmermans „in factoren". De cabine van de Pick Up gebruikte hij als stuurhut, de laadbak van de bestel wagen kwam in gebruik als kajuit. Bei de delen werden mét de motor aange bracht op een Westlandse praam, een platte bodemschuit. Het geheel vormt een aangename verblijfplaats wanneer de heer Timmermans en degenen die met de opbouw geholpen hebben, van uit de ligplaats Brouwershaven vertrek ken voor een vistocht, ook als het weer niet meewerkt. Van 815 februari 1968 YERSEKE. Geboren: Petrus Laurentius, zv. Petrus Laurentius Rentmeester en Jannetje Maria Schipper; Martin, zv. Pieter Steketee en Theetje Jacoba Mar- garetha Slabbekoom; Eliza, dv. Jacobus Adriaan Meijaard en Jacomina Carolina Schot. Huw.aangifteEdward Lamers, 18 j. te Kloetinge en Koosje Koster, 18 j. Van 114 februari 1968 KRUININGEN. Geboren: Adriaan Jaco bus, zv. Jan Minnaard en Johanna Mar- garetha Amelia Verheijke; Cornelia Everdina, dv. Evert Blankestijn en Ca- tharina Korstanje. Ondertrouwd: Hendrik Evert Dek, 24 j. en Anna Dek, 20 j.Comelis Gerar- dus Jan Bouwman, 21 j. en Cornelia Goutier, 24 j. te Bussum. Overleden: Maria Meeuwsen, 82 j., wed. van Marinus Maas. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. van Noordennen, Krab- bendijke. 2.30 uur: Ds. L. Lingen, Middelburg. GerefKerk 9.30 uur: Ds. v. d. Berg, Wolfaartsdijk. 5 uur: Ds. H. Scholing, Scharendijke. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. Servaas Jr., Sint- Niklaas (B.). R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Luitenante: G. van Strien. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10.30 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. Enter. Geref. Kerk 10.30 uur: Ds. de Bruine. 2.30 uur: Ds. Slingenberg. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Baks. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra, Roo sendaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbend ij ke Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. van der Kerk uit Amsterdam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. door GERRIT FRANSSEN 8) „Ze is erg meegaand, die zus van ons", zei Jaap en legde met een breed gebaar z'n arm om haar schouders, doch het meisje ontweek hem en zei vinnig: „Blijf van me af. Ik ben Geraldien niet". Jaaps gezicht verstrakte. „Dat is een rotstreek, lamme meid". „Jaap!" riep Overvest, „dat is geen taal voor een HBS'er. Neem het terug". „Laat die meid dan haar mond hou den". „Heb je me verstaan, Jaap?" Zijn vaders stem klonk dreigend. „Hé? O, nou sorry, ik bedoelde het natuurlijk niet zo". Hennie keek van de een naar de an der. „Wie is die Geraldien?" „Een nozemgriet", verduidelijkte To nia, haar tong uitstekend. „Is verleden jaar van school getrapt". „Waarom?" wilde Hennie weten. Tonia haalde haar schouders op. „O, weet ik het. Ze zal wel wat uit gehaald hebben, denk ik". „Omdat ze een beetje... excentriek gekleed was", wilde Jaap verduidelijken, doch Tonia vulde aan: „Ja, zomer en winter in een lange broek en met een slobbertrui, steile haren". „Jullie begijpen haar niet. Ze is ar tieste", vervolgde Jaap. „En talent heeft ze. Ze zingt in een bandje. Ik ga er wel eens heen. Op zaterdagavond. Tussen de nummers door praat ik wat met haar. Dat is alles". „O, je moet het zelf weten. Maar ik moet haar niet. Ze gaat met iedere jon gen om en laat zich door hen aflikken. Moesten ze mij proberen..." „Vertellen Erik en jij elkaar sprook jes Ze keek haar broer met opgetrokken wenkbrauwen aan. „Ik help hem met z'n talen, omdat hij daar niet sterk in is. En een enkele keer ga ik eens met hem mee op z'n plof. Mag dat?" Overvest vond het nu tijd worden zich er mee te bemoeien. „Dat is iets, waarmee Jaap niets te maken heeft. Moeder en ik hebben ge noeg vertrouwen in onze drie grote kin deren, dat wij hen zoveel mogelijk vrij laten, ook in de keuze van hun vrien den en hun vriendinnen. Ik neem aan, dat ieder van jullie wel zoveel gezond verstand zal bezitten om te kunnen on derscheiden wat koren is en wat kaf. Ben ik duidelijk?" Jaap grijnsde. „Heel duidelijk. Om uw beeldspraak te hanteren: Tot nog toe is mij niet ge bleken, dat Geraldien Pruis behoort tot de categorie kaf". „Dan ben ik tevreden", antwoordde zijn vader. „Hetzelfde geldt uiteraard ook voor Tonia". Ze snoof. „Op Erik is niet dat te zeggen". Ze hield duim en wijsvinger tegen elkaar geklemd omhoog. „Discussie gesloten", zei Overvest glimlachend. „Een beetje onderling kib belen is niet erg. Maar schelden hoort er niet bij". „Slaan wel?" vroeg Jaap lakoniek en kwam dreigend op zijn zusje af. Waar op nu iedereen begon te lachen. De be dreigde incluis. Hennie keek van de een naar de an der. Ondanks dat we het niet bepaald breed hebben, vormen we een harmoni eus gezin. Dat is toch het voornaam ste. Pap zegt nooit veel, maar als het nodig is, laat hij zich op de juiste ma nier en toon horen. Op de verjaardag van Tonia Over vest, viel het meisje van de ene ver bazing in de andere. Weliswaar was er geen nieuwe fiets. En ook geen schoe nen met blokhakken. Maar de babydoll een droom in blauw, vond de jarige was er. Geschenk van Hennie. Plus een paar nylons, presentje van de twee lingen. Alsook het dagboek met slotje, waarmee Jaap kwam aandragen. En de nieuwe schooltas van de ouders. Tonia stond beduusd te kijken naar al deze vervulde verlangens. Terwijl als klap op de vuurpijl tante Lies des avonds haar opwachting maakte en de jarige, na haar ouderwets gezoend te hebben, een klein pakje overhandigde. „Ik heb gehoord, dat moderne meis jes geen nachtpon meer dragen. Ik vind het dom, maar waarschijnlijk ben ik te ouderwets. Een kabouter heeft me in het oor gefluisterd, waarmee ik je blij zou maken en dat hoop ik dan maar. Alsjeblieft, nichtje, het is mijn smaak niet, maar alla, een klein beetje be grip voor de jeugd van deze tijd heb ik wel. Vandaar dit eh... nu ja, maak maar open". Tonia had er geen idee van, wat er in het kleine, vrij zware pakje kon zit ten. Zenuwachtig maakte ze het open en toen ze zag, wat de inhoud was, werd ze rood van verbazing. Uit een karton nen doos kwam een kleine transistor, haar hartewens. Gedurende enige tijd was ze compleet sprakeloos, tot Jaap haar een duw gaf en vroeg: „Zet 'm eens aan. Laat es horen..." Even later klonken de tonen van een in de oren der ouderen afschuwelijk beatnummer door de kamer. Met een verheerlijkt gezicht keek het meisje naar de miniatuurradio en vloog toen haar tante om de hals, haar spontaan zoenend. „Dank u, tante, dat is het mooiste cadeau van alles. Ik heb nog nooit zo'n fijne verjaardag gehad". „Kijk eens aan", constateerde tante Lies tevreden. „Ik ben blij, dat je niet zei: tante, ik had toch liever een mooie nachtpon gehad..." Er waren gebakjes en limonade. Jaap en Tonia dansten op de muziek van het transistortje, terwijl de drie vrouwen naast elkaar zaten te kijken. Hettie Overvest vroeg aan haar zuster: „Hoe wist je, dat ze zo graag zo'n radiootje wilde hebben?" Tante Lies keek lachend naar haar oudste nicht. „Vorige week was Hennie een avond je bij me. Die heeft me ingelicht, snap je? (Wordt vervolgd) Gevraagd tegen 1 april zelfstandig, geheel eigen baas Brieven onder no. 7-1 Bureau Yerseksche Courant te Yerseke op donderdag 29 februari m „De Prins van Oranje" te Goes. Aanvang 8 uur. Toegang 2,Kaarten bij J. Nieuwenhuize - Meule- meesterstraat 1Yerseke Vijverstraat y Yerseke Kunstgebitten-reparaties Sneller, beter en... goedkoper! Zaad- en fotohandel J. TRAMPER YERSEKE Wijngaardstr. 1, tel. (01131) 1560 telkens van 2-4 uur Inschrijvingsbiljetten die nen uiterlijk woensdag 28 februari a.s. te worden in geleverd ten kantore van genoemde notaris

Scheldebode | 1968 | | pagina 5