^^Weweldingse fWetens- fiVaardigheden BAAYENS WASAUTOMATEN OO JPTI1 de speciaalzaak voor uw BRIL LANGS DE STRAAT DE BINKIES VAN OEVEREN N.V. PLAATSELIJK NIEUWS YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE L Dene rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Wegwijzer Vlakebrug. Een onbekende, komende uit de rich ting Bergen op Zoom vindt op de rijks weg eerst bij Biezelinge een bord, dat de richting naar Wemeldinge aanwijst. Iedereen, die ter plaatse bekend is, gaat bij de Vlakebrug van de hoofdweg af en komt dan over de weg langs het kanaal naar Wemeldinge gereden. Al enkele keren hebben burgemeester en wethouders gevraagd op de wegwij zer bij de Vlakebrug de richting naar Wemeldinge aan te geven. De A.N.W.B. en de Rijkswaterstaat voelen hier ech ter niets voor. In het laatste antwoord van de A.N. W.B. staat: „Alhoewel de rijksweg ter plaatse 2% meter verbreed is, blijven er toch bezwaren bestaan aan het links afslaan op dit punt, temeer daar het uitzicht op het tegemoetkomende ver keer in verband met de brug beperkt is en een middengeleider ontbreekt". Ook zijn er bezwaren door de brug, die bij Wemeldinge gepasseerd moet worden; deze is dikwijls voor het weg verkeer gesloten. Het draagvermogen van de brug is beperkt, zodat niet al het verkeer de route zou kunnen volgen. Er komt daarom geen andere wegwrj- zer. Bekenden rijden langs het kanaal. Onbekenden volgen de aangegeven rou te via Biezelinge en Kapelle. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Kostwinnersvergoeding. Onlangs is het gezinsmaximum voor het verkrijgen van kostwinnersvergoe ding veranderd. Dit betekent, dat in het algemeen geen vergoeding wordt toe gekend indien de totale bruto inkom sten per week van de achterblijvende leden van het gezin, waartoe de dienst plichtige behoort, vastgesteld overeen komstig de daarvoor geldende bepalin gen, meer bedragen dan: voor 1 achterblgvende persoon 158, 2 personen 172, 3 ƒ188,— 4 tf ƒ205,— 5 222,— 6 240,— 7 of meer 37, per persoon Inkomstenvergoeding tijdens herhalingsoefeningen Aanspraak op inkomstenvergoeding is aanwezig indien de militair tengevol ge van zijn bedrijf in militaire dienst voor herhalingsoefeningen minder in komsten geniet dan hij zou hebben ge noten of zou hebben kunnen genieten, indien hij niet was opgeroepen. Het vergoedingsbedrag wordt bere kend naar een grondslag van maximaal 15.350,per paar of 295,19 per week. Dit bedrag kan alleen worden overschreden als gevolg van kindertoe lage of kinderbijslag. Voor het bedrag van het inkomen boven de maximum grondslag wordt geen vergoeding ver leend. Voor loontrekkenden en degenen, die geen arbeid verrichten, bedraagt de ma ximale vergoeding 80 van de grond slag of wel 236,15 per week, eventu eel te verhogen met kindertoelage of kinderbijslag waarop de aanvrager aan spraak kan doen gelden. Voor hen, die in eigen bedrijf of be roep werkzaam zijn, bedraagt de maxi male vergoeding 295,19 per week. Voor hen, die zowel in loondienst als in eigen bedrijf of beroep werkzaam zijn, bedraagt de maximale vergoeding 295,19 per week, eventueel te verho gen met kindertoelage of kinderbijslag. Betaling belasting. De straatbelasting, rioolbelasting, hondenbelasting en reinigingsrechten over 1967 moesten voor 15 feburari '67 zijn betaald. Wanneer wij het kohier zo eens nalopen, zijn er nog wel enkelen, die niet tijdig hebben betaald. De gemeente-ontvanger houdt maan dagmorgen weer zitting. Hij zal het verschuldigde nog graag in ontvangst nemen. Het gironummer is 54206. Burgerlijke stand. Geboren: Marcelle Marijke, dv. Abra ham Willem Deurwaarder en Maria Poppe. Loop der bevolking over januari 1968. Ingekomen zijn: C. de Schipper en echtgenote v. Rotterdam n. Westelijke Kanaalweg 17; J. J. Schouten-Goulooze en kind v. Colijnsplaat n. Bierweg 12; W. van Stel v. Utrecht n. Prinses Juli- anastr. 26; J. P. Onderdijk en gezin v. Goes n. Westelijke Kanaalweg 7. Vertrokken zijn: H. Schouwenaar v. Brouwerijweg 5 n. Wassenaar, Mey- boomlaan 1; M. Minnaard v. Prinses Beatrixweg 29 n. Maasbracht, Wilhel- minalaan 28; C. J. de Schipper v. Noor delijke Achterweg 16 n. Utrecht, Sta- ringstr. 2bis; M. A. Kodde v. Prinses Beatrixweg 36 n. Goes, Albert Joachim- kade 52. Verhuizingen binnen de gemeente: J. Warbout en gezin v. Westelijke Kanaal weg 33 n. Westelijke Kanaalweg 31a; J. Schouten v. Noordelijke Achterweg 4 n. Bierweg 12; C. Lamper v. Zuidelijke Achterweg 2 n. Dorpsstr. 98; N. M. C. Willemsen v. Wilhelminastr. 54 n. Dorps str. 98. Oesterverzending. In de maand januari 1968 zijn de vol gende aantallen oesters verzonden, met ter vergelijking de verzending over de zelfde maand van het vorige jaar: 1968 1967 Nederland 73.260 66.206 stuks België 976.027 782.082 W. Duitsland 137.700 183.612 Frankrijk 29.500 13.550 Zwitserland 25.500 33.100 Denemarken 16.000 19.272 Anderelanden 21.584 9.590 Italië 3.500 Totaal 1.279.571 1.110.912 stuks Microkorfbal. Zowel Togo A als Blauw-Wit A wer den zaterdag in de Middelburgse sport hal door de Volhardingpupillen geklopt. De overwinning op Togo was aan de magere kant, gezien de krachtsverhou ding. Alleen Adrie Saaman wist de korf te vinden, maar het was voldoende, daar Togo geen enkele maal de mand wist te doorboren. Tegen Blauw-Wit A was het Han Verbeke, die voor de zege zorg de. Hij maakte twee doelpunten. Eén uit een straf worp en één uit een mooie doorloopbal. Zaterdag a.s. spelen de pupillen hun laatste wedstrijd en wel tegen K.V.L. uit Lammerenburg bij Vlissingen. Ook nu kan er gewonnen worden, maar men zal er voor moeten werken. Rattenbestrijding. Na de aktie die in de week van 29 januari tot 2 februari j.l. van gemeente wege werd gevoerd in verband met de rattenbestrijding en waarbij vahuit de brandweerauto gratis zakjes rattenver gif werden verstrekt, is het nodig dat de bestrijding van de ratten door de burgerij wordt voortgezet. De ratten moeten n.l. vijf maal van het lokaas eten, wil de bestrijding effectief zijn. Dagelijks van half twaalf tot twaalf uur is het rattenvergif gratis verkrijg baar in de werkplaats van gemeente werken bij de begraafplaats aan de Mo lenlaan. De ratten moeten het hele jaar door bestreden worden. De burgerij zal hier vanzelfsprekend aan moeten mee- werkejn, omdat gemeentewerken hier voor uiteraard niet in de gelegenheid is. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Contactavond. Op de school voor Christelijk Volks onderwijs alhier konden de ouders der kinderen praten met de leerkrachten van de school op een avond die bestemd was om het gemaakte werk van de kin deren 'te bezichtigen. Velen kwamen en spraken met de leraren over hun kinde ren en hun toekomst. Het contact tus sen school en thuis is voor de leerlingen zeer belangrijk. Contactavonden In het Kerkelijk Centrum zijn door de Ned. Herv. Gemeente drie contact avonden gehouden, waarmede men op dë helft is. Drie andere avonden zullen nog volgen. Zij bevatten alle hetzelfde programma. In dit kleinere verband be spreekt men in discussiegroepen enkele belangrijke aspecten in de gemeente, n.l. het jeugdwerk en het Heilig Avond maal. Voor de gehouden avonden be stond een aardige belangstelling. Alle avonden stonden onder leiding van de plaatselijke predikant Ds. B. Zoodsma. Aanrijding. Dinsdag had in de Dorpsstraat dhr. W. alhier als bestuurder van een auto het ongeluk de 8-jarige J. R. te raken, die al spelende de Dorpsstraat opliep. Een aanrijding was toen niet meer te vermijden. Het jongetje liep een gebro ken been op. Feestavond „Het Kanaal". De vereniging „Het Kanaal" hield haar feestavond, welke bijzonder ge slaagd mag heten. De avond werd ver zorgd door het revuegezelschap van Ge rard Walden en Berry Kievits uit Am sterdam, bestaande uit 12 personen. De revue was getiteld „We doen het zelf van acht tot elf". Na de revue bleef het gezelschap nog geruime tijd bijeen om op de vrolijke klanken van de Rythm Boys uit Bergen op Zoom een dansje te maken, waar de gezelligheid ook geen tijd kende. Lectuuraktie Ned. Rode Kruis. Het lectuurhuisje dat geplaatst is aan de Pr. Beatrixweg heeft in het afgelo pen jaar een mooie partij tijdschriften te verwerken gekregen. Dhr. A. West- strate die de zorg voor de lectuur heeft, kon een partij van 1608 kg tijdschriften afdragen en 78 boeken, hetgeen een mooi resultaat is. - Willen allen die tijdschriften schenken aan het Ned. Rodé Kruis, deze niet te oud laten worden, maar zodra men ze zelf uitgelezen hééft, deze deponeren in de kast, zodat iiet alles nog vrij jong van datum kan blijven. Diegenen die de lectuur van het Ned. Rode Kruis ont vangen, lezen het ook liever als het nog niet te oud is. Zij zullen u daar zeer ze ker erkentelijk voor zijn. Schaken. De schaakclub D.Z.D. heeft donder dag 8 februari tegen Koudekerke ge speeld en gewonnen met 53. De ge detailleerde uitslagen zijn: Chr. Schip per—W. Zuydweg y2y2; S. v. d. Hey- denW. Karelse 10; Jac. de Witte L. Poley y2—y2; S. Boone—B. Cok 0— 1; C. Vos—J. W. Hasman 0—1; D. Jo- ziasseJ. van Oosten y2y2; P. Boone A. v. d. Broeke y2P. de Witte J. Quakkelaar 0—1. Geslaagde uitvoering. Vrijdagavond hield de Kon. harmonie E.M.M. een uitstekend geslaagde win- teruitvoering in „Ons Dorpshuis". Pre cies om acht uur trommelde de drum band een vrijwel tot de laatste plaats bezette zaal binnen. Na deze levendige inleiding opende E.M.M. het concert met „La Soleil Brille" (Colonel Bugey). Ook de keuze van de verdere nummers was goed getroffen. Zowel voor deze keuze als voor de uitvoering is een compliment aan het adres van de diri gent dhr. Adr. B. Holster zeker op zijn plaats. Ook het optreden van Jong E. M.M. is een pluim waard en die zetten we dan ook op de hoed van dhr. Man- naert. Ko Dek o<|gstte met zijn trom bone-solo in „Polka des Montagnes" te recht een daverend applaus. Na het mu zikale gedeelte biecht het „Gezellento- neel" de klucht „Vader heeft een bok geschoten". Menig lachsalvo weerklonk en ook de Bergenaren werden met een daverend applaus beloond. Een uiter mate gezellig bal besloot de E.M.M.- avond. Raadsvergadering. De' gemeenteraad komt dinsdag 20-fe- bruari a.s. bijeen. De vergadering be gint 's namiddags om 6 uur en de agen da behelst 11 punten. Er zal een on bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand worden benoemd en B. en W. heb ben gemeentesecretaris C. J. de Visser op de aanbeveling geplaatst. Als on derwijzer aan de Uloschool wordt voor gedragen de heer R. Schauwvlieger te Ameland. Verder komen op de agenda o.a. nog diverse voorstellen voor tot grondverkoop. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden een donkerbruine pet, een gebreide want, eert groot bruin dekzeil, een paar grijze gebreide kinderwantjes, een regencape, een gasaansteker (Ma- nor), een zwart gevoerde dameshand schoen, een zwarte dameshandschoen, een portefeuille, een paar dameshand schoenen, een zak met gymschoenen, een wollen das, een grijze wollen shawl, een paar zwarte dameshandschoenen, een kinderportemorinaie, een vulpen, een gebreide want (grijs-groen) en een hoofddoek (groen met ruiten). Verloren een wollen shawl, een bruin suède want met gebreid boord, een gou den oorbel, een gouden damespolshorlo ge met schakelarmband, twee balen wol, elk wegende 330 kg, een paar bruine glacé handschoenen, een kinderhand schoen, een damespolshorloge, een bei ge kinderhandschóen, een wit kinder wantje, een Chineejse portemonnaie met inhoud, een gevoerde jongenshandschoen, een portefeuille inh. 100,rijbewijs, kentekenbewijs en verz.papieren, een damesrijwiel, een dameshorloge en een judo-broek. Inlichtingen over gevonden voorwer pen en aangiften betreffende gevonden voorwerpen voor zover dit nog niet werd gedaan: Groepsbureau Rijkspolitie al hier, Burg. Vogelaarstraat 15, telefoon (01130) 1275. Aktiviteiten. Op dinsdag j.l. hebben de besturen van de muziekvereniging 'Scheldegalm', de gymnastiekvereniging 'Sportlust' en de voetbalvereniging 'Hansweertse Boys' een bazaarcomité opgericht. Getracht zal worden op 11 en 12 oktober a.s. een bazaar te organiseren, terwijl daarnaast nog andere evenementen gehouden zul len worden, o.a. een oliebollenaktie, een kienavond, een tekenwedstrijd voor de jeugd, een puzzlerit, een hengelwed- strijd, een gymnastiekdemonstratie en onderlinge wedstrijden tussen de drie organiserende verenigingen. Vergadering weegbrugvereniging. Vorige week kwam de vereniging „Weegbrug Rilland" in vergadering bij een in café „De Halte" voor haar 74e jaarvergadering. De voorzitter, dhr. L. J. Bruynzeel, deelde de vergadering me de, dat het begin april 75 jaar geleden is dat de vereniging Weegbrug is op gericht. Het bestuur meende hieraan een sobere herdenking te verbinden. De vergadering ging hiermee akkoord. Het bestuur zal de verdere gang van za ken op zich nemen. Er is in 1967 ruim 30 miljoen kg gewogen. Dhrn. L. J. Bruynzeel, Joh. Blok (aftredend) als mede de secretaris-penningmeester A. J. Colpaart werden met algemene stemmen herkozen. Over 1967 is er een nadelig saldo van 205,39. Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. hield in het Hervormd Centrum de jaarvergadering onder lei ding van mevr. Willeboordse-de Pree. De avond werd gevuld met proza en spel. Er was 168,50 in kas. De op komst was goed. Eervol ontslag burgemeester. Aan de heer J. C. W. Jobse is bij Ko ninklijk. Besluti van 17 januari 1968, nr. 18, op zijn verzoek., met ingang van 1 maart 1968 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag verleend als burgemeester van Rilland-Bath, met dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. De Commissaris ^er Koningin in Zee land heeft het gemeentebestuur van Rilland-Bath medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt dhr. Jobse met in gang van de datum van zijn ontslag met de waarneming van het burge meestersambt te belasten. Vergadering Z.L.M. Donderdag 22 februari wordt in het Cultureel Centrum een gecombineerde vergadering gehouden van de Z.L.M. en de N.F.O.-afdeling oost Zuid-Beveland. Sprekers voor deze avond zijn dhr. J. Markusse, ^sociaal voorlichtingsambte naar van de Z.L.M. met als onderwerp „Welke ontwikkelingen zijn er gaande" en dhr. A. C. Simonse, krediet-adviseur van de Coöp. Raiffeisenbanken over de financieringsmogelijkheden. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de coöperatieve raiffeisenbank werd in de maand janu ari ingelegd 534.923,36. Opgenomen werd 486.098,51, zodat het totaal in gelegde tegoed per ultimo januari '68 13.393.229,35 bedroeg (exclusief ren te). Tevens werden in dezelfde maand 31 nieuwe spaarders ingeschreven. Instuif. Zaterdag 17 februari zal er in het Cultureel Centrum in de Noordweg weer een instuif gehouden worden. Ook zul len er volksdansen zijn. De instuif, die voor iedereen van 15 jaar en ouder toe gankelijk is, begint om 8 uur. MAKKERS STAAKTEN GERAAS NIET Een vrolijke sinterklaasavond vond deze week een triest einde voor de groe ne tafel van de politierechter. Drie branieschoppers, die een „heerlijk avond je is gekomen" vierden en in een café dusdanig huishielden, dat de buren zei den „O, kom er eens kijken!"., zullen nu de opgelegde boeten even eerlijk moe ten delen als de suiker goed aange lengd met brandewijn. De getuigen verhaalden het drietal bij herhaling te hebben gewaarschuwd. „Ze zongen allenig maar: Makkers, staakt uw wild geraas!" schamperde de 19-jarige monteur O. B., „maar dat zon gen we zelf ook, want daarnaast was 't veel groter kabaal met al die kleine ukkepukkies en grote sinterklazen". „Wat moesten jullie daar eigenlijk?" informeerde de politierechter. „Konden jullie die sinterklaasavond niet thuis vieren?" „O, kom er eens kijken thuis, daar is 't ook zo'n lolletje niet, vertelde de 18- jarige C. d. R., „m'n ouwelui liggen in de scheiding. Mag il4 dan alsjeblieft naar een café gaan!" „Jawel, maar niet als de'deür^f slot zit". -•*•>»* „Die deur klemde allenig maar een pietsie". -y*?. „Nou, dan kun je straks de gevange nis ook meteen weer uitwandelen, want die deuren klemmen prpcies zo". De oudste verdachte had niks bemerkt van een dichte deur. „Die sting al wijd open!" herinnerde hij zich. „Hij werd door m'n .vrinden open gehouden voor me". „Open gehouwen!" interrumpeerde de officier, „dat is wat anders','. „In elk geval zullen we voor hem ook de celdeur maar open houden", zei de zittende magistraat tegen de ,staande. De derde heerlijk-avondjevierder had de deur ook al uitnodigend open ge vonden. „Maar je hebt toch zeker wel gemerkt dat er geen kastelein acliter de tapkast stond?" „D'r sting wèl iemand achter", be weerde deze scholier van amper 16 en hij wist heel pertinent, dat er iemand achter de bar een prikkellimonade voor hem had ingeschonken. En daar had hij nog voor moeten betalen ook. „Dat zal dan wel één van je kornui ten geweest zijn", meende de rechter, „die hebben jou tuk willen hébben om dat je de jongste bent. Die limonade prikkelde zeker wel tiëel sterk, diè?* „Nee", zei de bleekneus H. H., die niet wilde toegeven, wat hij „a^Ups ge kregen" had, „m'n vrinden stiiigen bo ven óp de toonbank, want die wouen aan de lamp hangend naar een tafel zwaaien. D'r achter sting een soort baarkieper". „Zo? En vind je dat gewoon, dat ca fébezoekers aan de lamp gaan hangen en als apen naar de tafels zwaaien?" „Weet ik veel", zei het joch gepi keerd, „ik was nog nooit van me le ven in zo'n café geweest. Ze kennen overal wel an de lampen hangen. Als we op vakantie zijn, 'schrïjvén' wé ook overal op de muren, dus kinnik dat hier toch ook doen en tochhad de p.eli.sie d'r wat van te zeggen". „O, maar d'r is niet alleen op de mu ren gekalkt, jullie hebben het hele meu bilair overhoop gehaara*. - ■-«&» - „Dat was omdat ik me kwartje kwijt was". „En moest er daarom ook zo nodig een stel glazen kapot?" r;. „Die stingen dan zeker nog op dé ta fels". „Volgens de getuigenverklaringen speelden julle voor kozakken, die na elke dronk hun glas stukgooiden!" „Die getuigen zijn <ftiwer< zakken", oordeelde de tiener van 19. Geen van drieën zag in, dat café's op sinterklaas avond sluiten. Geen van drieën had het bordje „gesloten" opgemerkt. Geen van drieën herinnerde zich het licht te heb ben opgedaan. Ze bleven bewérèn, dat er iemand achter de tapkast „sting", dat ze iets te drinken hadden gekregen en dat ze hooguit een beetje „rommel" hadden gemaakt. „Nou, ik heb wel wat meer dan rom mel in m'n schoentje gevonden", vertel de de eigenaar, „en allemaal van de goede Sint, maar betaald is er niks". „Losgeslagen feestneuzen die de boel eens flink op stelten wilden zetten", noemde de officier van justitie hen. Het bleef bij geldboetes van 150,en de verplichting de schade te vergoeden. „NoU is dè stoomboot helemaal an thuis", zei die van 18. d' ARGENTY (Nadruk verboden)^,: "9" Een Nederlandse amateurfotograaf won een prijs met deze foto. Op het eerste gezicht een foto zonder veel kunstzinnige betekenis. De foto ontleent zijn waarde echter in de eerste plaats aan het volkomen eerlijke beeld dat de amateur van het wezen van het kind gaf. Kinderen tonen zich zoals ze zijn zonder masker. Misschien aanleiding voor u, lezer, om het ook eens te probe ren. Een groepsfoto zien we de laatste jaren maar zelden. Die kinderen van nu... de volwassenen van 'straks. Dat jochie rechts met zijn lange haren, zou die eens in de kamer zitten en zeggen „Geachte Voorzitter",en dat kleine meisje met haar bemódderde laarzen, wordt die een opvolgster van Haya of Marga, of zo maar een van die duizen den huismoeders? Wie zal het weten. Maar één ding is zeker: „Foto's onthou den, wat mensen vergeten".

Scheldebode | 1968 | | pagina 2