^{jjemddingse fUJ 'atatis- iVJaardlghadan IVOROL Bronchi letten Purol houdt huid de speciaalzaak voor uw BRIL WASAUTOMATEN oo BAAYENS >PTI1 YERSEKE VAN OEVEREN N.V. WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH Tanden blank- Adem fris KRABBENDIJKE smetteloos zuiver WAARDE BURGERLIJKE STAND Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Loop der bevolking over 1967. Het aantal inwoners van Wemeldinge is in 1967 met 34 personen gestegen. Op 31 december 1967 waren er 2598 personen opgenomen in het bevolkings register, namelijk 1344 mannen en jon gens en 1254 vrouwen en meisjes. De „mannen" zijn dus in Wen\eldinge wel echt in de meerderheid. Per 31 december 1966 waren er 2564 personen (1331 mannen en 1233 vrou wen). Er werden in het afgelopen jaar 41 baby's geboren (28 in Wemeldinge en 13 buiten het dorp). In Wemeldinge werd ook nog een baby geboren van een Rotterdams schippersgezin, maar deze is natuurlijk niet meegerekend voor de berekening van het aantal inwoners. In 1966 werden er 57 baby's geboren. In 1967 iS er dus wel een opmerkelijke teruggang. Het aantal sterfgevallen nam toe. Er overleden 28 personen (13 in Wemeldin ge en 25 elders) tegen 21 personen in 1966. Het aantal mensen dat zich in We meldinge vestigde nam ook toe. Er kwa men 133 mensen hier wonen en 112 mensen vertrokken naar elders. Er was dus een vestigingsoverschot van 21 per sonen. Dit is vermoedelijk een gevolg van de opening van het nieuwe inter naat voor schipperskinderen en het klaar komen van nieuwe woningen, waarin ook mensen van elders gehuisvest wer den, namelijk in de ratiowoningen aan Spoorlaan en Patrrjsweg en in de be jaardenwoningen aan Papendijke. In 1966 was er een vertrek-overschot. Toen was het aantal gevestigde perso nen 110 tegen 136 personen die Wemel dinge verlieten. In veel plattelandsge meenten is een vertrek-overschot een normaal verschijnsel, omdat veel jonge ren proberen ergens anders een bestaan te vinden. In vergelijking met 1966 steekt het jaar 1967 dus gunstig af. In 1966 werden er 25 huwelijken ge sloten. In 1967 moest de raadzaal voor een dergelijke plechtigheid maar 15 keer in gereedheid gebracht worden. Een ge heel afgerond beeld geeft dit cijfer niet, omdat verschillende Wemeldingse man nen een vrouw uit een andere gemeen te hebben gevonden en daar ook zijn getrouwd. Van de 15 echtparen, die hier zijn ge trouwd in 1967 hebben zich er 4 in We meldinge gevestigd. Elf echtparen gin gen ergens anders wonen. Uitnodiging voor de openbare raads vergadering. Op dinsdag 16 januari 's avonds om 8 uur zal bij wijze van proef een open bare vergadering van de gemeenteraad worden gehouden in het dorpshuis. Het wordt zeer waarschijnlijk een korte ver gadering. Nog maar kort geleden is de gemeentebegroting voor 1968 behandeld. Ondertussen zijn er nog niet veel zaken zover voorbereid, dat de gemeenteraad hierover al een beslissing kan nemen. Interessanter kan het worden wanneer na de raadsvergadering voor de inwo ners, die in de zaal aanwezig zijn, ge legenheid zal worden gegeven om aan de raadsleden vragen te stellen of be paalde ideeën naar voren te brengen. Met hét voorstel om op een dergelijke manier contact te hebben met de bur gerij zijn alle leden van de raad akkoord gegaan. Er mag dan ook worden ver wacht, dat alle leden, waar dit moge lijk is, opening van zaken zullen geven en op de gestelde vragen openhartig zullen antwoorden. Aan alle inwoners van 18 jaar en ouder is een uitnodiging gericht om de vergadering bij te wonen. Tevens zal van de gelegenheid gebruik gemaakt worden om van de plannen, waar het gemeentebestuur mee bezig is, tekenin gen te laten zien. Wij denken hierbij o.a. aan tekeningen van de nieuwe kleu terschool en van het .gymnastieklokaal met overdekt instructie-zwembad. Huisslachtingen. In 1967 werden in Wemeldinge ge keurd als huisslachting 69 varkens en 11 runderen. Aan keurloon werd hier voor betaald 674, Aangifte voor huisslachtingen moet minstens 10 dagen voor het slachten ter secretarie plaatsvinden. Zeeuws studiefonds. Folders over de stichting Zeeuws Stu diefonds en formulieren voor het aan vragen van studietoelagen (renteloze voorschotten) zgn ter gemeentesecreta rie verkrijgbaar. Burgerlijke stand. Overleden: Petrus Judocus de Kos ter, 68 j. te Yerseke, echtgen. van Ma ria Adriana van Oeffelen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een jongenspetje en een paar sokken. Inlichtingen ter gemeente secretarie. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar bruin lederen da meshandschoenen. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Raadsvergadering. Vrijdag 5 januari j.l. kwam de raad in openbare zitting bijeen. In antwoord op de toespraak van de voorzitter bracht dhr. Gebraad als oudste raadslid de dank over namens zijn mede-raadsleden en zei te hopen met Gods hulp en steun ook in 1968 samen te mogen werken tot heil en zegen van de gemeente. De aan gevraagde verhoogde subsidie door Ka tholiek Maatschappelijk Werk en Ge zinszorg en die van het vormingscen trum Hedenesse werden beide afgewe zen. De normale subsidie voor gezins zorg blijft gewoon doorgaan. Het pro test van dhr. G. Pekaar te Yerseke en de Coöperatie te Wemeldinge tegen de weigering van B. en W. om een ver gunning af te geven voor het plaatsen van een benzinepomp werd door enkele raadsleden ondersteund. B. en W. ble ken bereid een nieuwe aanvraag van de betrokkenen te willen bekijken, maar op deze aanvraag kunnen zij niet ingaan, omdat er gebouwd zou worden op ge meentegrond die voor duur geld is aan gekocht voor parkeerruimte. Aan het comité Onwenselijkheid Landbouwschap wenste de raad geen medewerking te geven om in een gemeentelijk gebouw een stemming te houden over het al of niet voortbestaan van het Landbouw schap. Hoewel er een kans bestaat dat de bouw van een kleuterschool op Ge- ref. grondslag niet doorgaat (er zijn in dit verband nog besprekingen gaande over een fusie tussen „Kakeldans' en de „Schelpjes"), besloot de raad om toch een geldlening groot 121.000,aan te gaan voor bovengenoemde bouw; -Bij niet doorgaan hoopt de raad het geld voor andere objecten te mogen gebrui ken. N.a.v. de toespraak van de burge meester en met name over de herbouw van de toren wilde dhr. Van de Velde wel iets meer vernemen. In details kon de voorzitter niet treden, maar hij zei wel hoop te hebben in 1968 dichter bij de herbouw te komen dan ooit te voren. De financiële kant ligt ook veel gun stiger. Het oude plan van de herbouw is weer tevoorschijn gekomen. Er be staat dus een kans dat, na bijna 28 jaar, Yerseke weer een toren zal krijgen. Met goedkeuring van de raad werd de mu ziektent op de Paardenmarkt overgeno men van de muziekvereniging „Mozart" voor de prijs van 1,De kosten van onderhoud zijn ver uitgegaan boven de draagkracht van de vereniging. Indien de financiën het toelieten zouden B. en W. nu met een voorstel zijn gekomen de muziektent af te breken en het nodi ge krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een verplaatsbare ki osk. Nu direkt afbreken voelden B. en W. niet voor, dit in tegenstelling met dhrn. Van de Velde en Van Putten. De omgeving zou er h.i. mee opknappen. Ze drongen er bij B. en W. op aan de kos ten van het onderhoud niet uit het oog te verliezen en gaven de raad te probe ren zo spoedig mogelijk een verplaats bare kiosk aan te schaffen. In antwoord op gestelde vragen deelde de voorzitter mede dat er verbetering en uitbreiding zal komen van de verlichting in diverse straten zoals Langeville, Breeweg en Steeweg. Daar het parkeren in ver schillende straten moeilijkheden geeft voor het verkeer, zal de verkeerscom- missie enkele punten van de verorde ning gaan bekijken. In hoofdzaak wa ren er klachten over 't kruispunt Bree wegIrenestraatOudetorenstraat. De heer Van Damme kreeg de toezegging dat binnenkort begonnen zal worden met de bouw van een abri aan de Irene straat. poestdrank in tabletvorm.95ct Veilig Verkeer. De afdeling Yerseke van de F.V.V.H. organiseert op woensdag 17 januari a.s. 's avonds half acht in het verenigings gebouw De Haven een verkeersavond voor oudere inwoners in de gemeente. Dhr. Borrie, secretaris van de Vereni ging Veilig Verkeer in Zeeland zal dia's vertonen en een toelichting geven op de huidige verkeersregels. Burgemeester Pijl Hogeweg zal als voorzitter van Veilig Verkeer Zeeland een openings woord spreken. Vooral de oudere inwo ners worden verzocht deze leerzame avond te bezoeken. De toegang is gra tis, terwijl in de pauze een kopje kof fie wordt aangeboden. Belangstellende bejaarden die deze avond willen bijwo nen en van huis afgehaald willen wor den kunnen zich wenden tot mevr. Pijl Hogeweg, Grintweg 26, tel. no. 1333 of mevr. Korstanje, Bemhardstraat 16, tel. no. 1869. Wij wekken onze lezers gaar ne op deze leerzame avond te bezoeken. Aktie kankerbestrijding. De aktie voor het Koningin Wilhel- mina Fonds voor de kankerbestrijding in de week tussen Kerstmis en Nieuw jaar door de leerlingen van de derde klas van de Chr. Ulo alhier is een groot succes geworden. 'De opbrengst van de ze aktie was 1408,60, ruim 100, meer dan vorig jaar. Hartelijk dank aan de burgerij voor de bijdragen, maarniet minder aan de jongelui voor hun spon tane medewerking. Keurturner Jan de Wee toch present. Kort voor het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht dat keurturner Jan de Wee van V.Z.O.S. toestemming heeft gekregen van het sectiebestuur kehrturnen van het K.N. G.V. om a.s. zaterdagmiddag deel te ne men aan de keurturnwedstrijden, welke alhier plaats vinden. Dit is een ver heugend bericht, temeer daar Jan nu zijn kampioenstitel zal kunnen verdedi gen, waarbij wij hem veel succes toe wensen. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILU)^ PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Bazaar. De opbrengst van de bazaar, die ge houden werd door de voetbalvereniging Wemeldinge is tot een mooi resultaat gekomen, n.l. bruto 2700, Geslaagd. Aan het Konïhklijk Technicum P.B. N.A. te Arnhem slaagde voor bouwkun dig uitvoerder (deel I) G. A. Burgel al hier en voor uitgebreid technisch basis examen werktuigbouw J. P. J. Koster te Borssele. Schaken. De uitslagen van de voor de onderlin ge competitie gespeelde partijen luiden als volgt: B. Cdk—J. Verhaagen 10; M. van GastelD. van Sandijk 10; J. van OostenJ. Quakkelaar 10; L. Po- leyJ. P. A. Stevense 10; A. v. d. BroekeJ. van Oosten 01; D. van SandijkJ. Quakkelaar 01;. J. P. A. StevenseB. Cok 01; W. Zuydweg M. van Gastel 10; J. van OostenW. Kar else 01. De stand in dé onderlinge competitie, zonder enkele afgebroken partijen en zonder de behaalde punten van de acht- tallencompetitie van de Z.S.B. is thans: W. Zuydweg 7^|uit 10; B. Cok 6% uit 10; J. Karelse 6 uit 8; J. W. Hasman 5y2 uit 6; J. Vérhaagen 5% uit 9; J. van Oosten 5% uit 12; J. Quakkelaar 41/2 uit 11; W. Karelse 4 uit 8; L. Po- ley 3Y2 uit 5; M. van Gastel 3 uit 12; J. P. A. Stevense 3 uit 13; L. H. v. d. Kallen 1% uit 3; R. Karelöe 1 uit 3; A. v. d. Broeke 0 uit 1; D. van Sandijk 0 uit 2. „Virfy" geborgen. Het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen is er zaterdag in geslaagd het op 16 december in de buitenhaven gezonken Nederlandse sleepschip Virfy, groot 1340 ton, te bergen. Dit tegen de westelijke havendam gelegen vaartuig leverde voor de scheepvaart moeilijk heden op en moest daarom zo snel mo gelijk worden opgeruimd. De belang stelling voor dit spectaculaire werk was ondanks het gure weer bijzonder groot. Het voorbereidende werk had reeds in de loop van de week plaats gevonden. Er waren tien stroppen a&ngebracht, twee door duikers, terwijl de andere on der het schip door getrokken waren. De fosfaatlading was reeds gelost. Het met spanning gevolgde karwei dreigde nog uit de hand te lopen, toen de uit Rot terdam afkomstige bok Assistent door het slechte weer Keten op de Ooster- schelde had moeten binnenlopen. Een sleepboot haalde echter ijlings de bok op. De verloren tijd viel echter niet meer in te halen. De bokken Walche ren (200 ton), Grutto (75 ton) en Ac tief (70 ton) hadden reeds ligplaats ge kozen en de stroppen vastgemaakt. Omstreeks 2 uur arriveerde de Assistent en kon met de berging begonnen wor den. Om ongeveer half zes hadden de vier bokken de Virfy in hun greep. Daarna werden de bergingsvaartuigen Zeewolf, Zeearend en Montgommery in geschakeld en spoedig spoot het zee water uit de Virfy. Om ongeveer 9 uur 's avonds was het karwei klaar. "Uitvoering „Scheldegalm". De jaarlijkse winteruitvoering van de muziekvereniging'' „Scheldegalm" zal dit jaar twee avonden in beslag nemen en wel op de zaterdagen 20 en 27 januari a.s. Na het muzikale gedeelte zal de eigen toneelgroep de klucht in drie be drijven „Met gebruik van keuken" op voeren. Een bal zal natuurlijk de avon den besluiten. 7 Opening schoolgebouw. De heer L. F. J. H. Frantzen, inspec teur van het lager onderwijs in oost- Zeeland, heeft zaterdagmorgen de offi ciële opening verricht van het nieuwe gebouw van de chr. nat. lagere school alhier. De feestelijke gebeurtenis rond om het fraaie en uiterst modern ge outilleerde gebouw kreeg enkele extra accenten door nog 2 officiële handelin gen: Burgemeester J. C. W. Jobse al hier onthulde een muursymboliek, en dhr. J. A. van Bennekom, oud-inspec teur van het Chr. Nat. Schoolverband de nieuwe naam „De Wiekslag", zoals de „School met de Bijbel" voortaan heet. Voor een 3e onthulling in de hal van de school zorgden 2 oud-bestuursleden van de schoolvereniging, dhrn. IQ.. W. Lobbezoo en J. Rooze. Zij trokken een stuk karton weg, waardoor een gedenk plaat zichtbaar werd, waarop de naam „de School met de Bijbel", de datum 2 mei 1924, waarop deze school werd be trokken en de nieuwe naam en datum van opening. In zijn openingswoord maakte de voor zitter van de schoolvereniging, dhr. H. Verschuure, duidelijk waarom men met zoveel vertoon de nieuwe school open de. Wij willen van deze unieke gelegen heid gebruik maken om stil te staan bij de betekenis van het onderwijs. Dhr. Verschuure wees op het ongewenste iso lement, dat de plaatselijke samenleving met zich kan brengen en stelde vast: De lagere school legt een basis voor iedereen; we leven nog teveel in de ge dachte, dat de basis bij het uitgebreid en middelbaar onderwijs ligt. Er moet meer durf en visie komen vanuit de plaatselijke gemeenschap. Over de me thode van het onderwijs zei dhr. Ver schuure: Al tientallen jaren spreekt men over onderwijsvernieuwing. Dat is wel een reden om eens vraagtekens te gaan zetten. We worden te gemakkelijk over spoeld met veel variaties. Men zou veel tijdverspilling en geldverspilling kunnen voorkomen als er een duidelijke richtlijn aanwezig was. Dhr. Verschuure schet ste verder de gang van zaken bij de plannen en realisatie van nieuwbouw. In 1957 werd de oud.e school te klein en moest die worden' uitgebreid. In 1961 was verdere uitbreiding noodzakelijk en in 1962 kwam de weg open tpt totale nieuwbouw. Dhr. Verschuure toonde zich dankbaar voor wat burgemeester Jobse, dhr. Van Bennekom en dhr. Frantzen hebben gedaan om tot nieuw bouw te komen. In 1966 kwam de rijks goedkeuring af. Waardering toonde de voorzitter ook voor het werk van de architect dhr. C. J. Klap uit Waarde, de aannemer de firma Gebr. Molhoek uit Krabbendijke en alle verdere mede werkenden. Dhr. Frantzen ging in een toespraak in op de wijzigingen, die zich in de af gelopen jaren hebben voorgedaan in het onderwijs._Hij. wees erop, dat het lager onderwijs, over enkele jaren basis-on derwijs, niet meer eindonderwijs is. Het is niet alleen de basis voor voortgezet onderwijs, maar ook de grondslag voor de geestelijke groei van het kind, dat moet leren openstaan voor de mede mens, aldus dhr. Frantzen. Als een as pect van de onderwijsvernieuwing zag hij het inzicht, dat het niet alleep de bedoeling is kennis te cermeerderen. Naast onderwijs voor het hoofd is ook de ontwikkeling van het gemoed be langrijk, stelde hij. Hij besteedde verder aandacht aan de intentie van het chr. onderwijs. Dhr. Van Bennekom gaf een uitleg van de naam van de school. „De Wiek slag" duidt beweging aan, geeft aan dat in de school iets tot stand „komt. Dit is een christelijke school. Het is het beeld uit de bijbel van de arend, die de jon gen draagt op zijn vleugels, ze brengt naar het kiezen van eigen wegen. Dhr. Van Bennekom maakte duidelijk, dat het de bedoeling is de kinderen het evangelie te leren uitdragen in de we reld. In de school moeten zij dat hebben geleerd. Burgemeester Jobse memoreerde de periode van plannen maken en bouwen. Dit is een markant gebouw; het is een sieraad voor de woonwijk. Ik ben ver rukt van deze school, aldus burgemees ter Jobse. Het hoofd van de school dhr. H. Wagenaar, die ook de gelukwensen van het personeel aan het bestuur over bracht, overhandigde verschillende me dewerkers een geschenk, dat direkt ver band houdt met de bouw van de school; een tegel uit de speelplaats, een raam, zoals in de hal is gezet. Dhr. L. Visser, de huidige inspecteur C.N.S., kwam met gelukwensen en gaf de raad: U hebt nu een nieuwe jas, laat hem open staan, zodat men kan zien wat er ge beurt. Verder werd het woord gevoerd door de architect dhr. C. J. Klap uit Waarde: „het afscheid doet ons wel wat"; dhr. Koppejan namens de bouw commissie; dhr. W. Elshout, oud-hoofd van de School met de Bijbel alhier, wo nende te Eindhoven en dhr. L. Hoiting, die ook hoofd van de school is geweest. Dhr. Koppejan deed de suggestie voor de nieuwe naam van de school. Namens alle Kerken sprak Ds. W. L. Dekker, Ned. Herv. pred. alhier. Hij besloot de bijeenkomst in het schoolgebouw. 's Middags bezichtigden de leerlingen de nieuwe school. In optocht trokken zij achter de drumband van de muziekver eniging „Rillandia" langs de oude school naar de nieuwe, waar hen een traktatie wachtte. Later op de dag was er een receptie voor de ouders. De nieuwe school „De Wiekslag" is zeer modem geoutilleerd. Men heeft de beschikking over filmprojectie-appara- tuur en er is een televisietoestel. De school zal worden aangewezen voor tv- onderwijs door de Nederlandse Onder wijs TV-stichting. Bevolkingsgroei. Het zielental van de gemeente Krab bendijke nam in het afgelopen jaar toe met 6. Op 31 dec. 1966 bedroeg het aan tal ingezetenen 3220 (1617 mannen en 1603 vrouwen). Dit .aantal vermeerder de door geboorte met 74 (27 m. en 47 vr.) en door vestiging met 150 (60 m. en 90 vr.); het verminderde door over lijden met 29 (9 m. en 20 vr.) en door vertrek met 189 (83 m. en 106 vr.). Op 31 dec. 1967 bedroeg het inwonertal dus 3226 (1612 m. en 1614 vr.). Er werden 30 huwelijken voltrokken; er werd 1 echtscheiding ingeschreven. Rijkspostspaarbank. Bij de rijkspostspaarbank werd over de maand december 1967 ingelegd 32.066,58, terwijl over dezelfde maand een bedrag van 41.198,04 werd uitbe taald. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank werd in de maand december ingelegd 688.521,36. Opgenomen werd een bedrag van 751.077,zodat het totaal ingelegde tegoed per ultimo de cember 13.345.251,14 bedroeg. Er wer den in dezelfde maand 33Yïieuwe spaar ders ingeschreven. Loop der bevolking. Op 31 dec. 1966 bedroeg het inwoner tal 1056 (508 mannen en 548 vrouwen). In 1967 werden 21 personen geboren (7 m. en 14 vr.) en vestigden zich 29 per sonen (10 m. en 19 vr.). Er overleden 12 personen (8 m. en 4 vr.) en vertrok ken er 56 (21 m. en 35 vr.). Het in wonertal bedroeg op 31 december 1967 1030 (496 m. en 542 vr.). Waarde nam zodoende af met 18 zielen. Er werden 13 huwelijken voltrokken en er waren geen echtscheidingen. OPLOSSING ONZE GROTE KERSTPUZZEL Horizontaal: 1. slaags; 6. sokkel; 11. vak; 12. batist; 14. et.; „15. omdat; 17. o.t.; 18. stro; 19. schaap; 20. demi; 22. floret; 24. al; 25. laken; 28. Riga; 30. Lea; 31. idolaat; 33. eg; 34. admiraal; 37. sermoen; 39. laden; 40. lila; 42. sop; 43. ido; 44. strenge; 46. sela; 47. oké; 48. R.I.; 49. TT; 50. Nd.; 51. bakker; 54. oma; 56. Paula; öf. lal; 5§: o.b.; 60. t. g.v.; 61. C.S.; 62. neep; 64. rek; 65. ah; 66. agami; 67. P.D.; 68. prestige; .70. oehoe; 72 shag; 73. mei; 75. reep; 76. vee; 77. eland; 79. alk; 80. manieren; 82. adelen; 84. Ie; 85. Odin; 87. 1.0.88. grind; 91. arts; 94. gezag; 96. serail; 98. toenemen; 101. fijne; 1027ATO; 103. ti; 104. negen; 196. vervolniakén; 109. Ge; 110. sir; 111. au; 112. A.C.; 113. idem; 116. iglo; 117. recht; 120. is; 121. de; 122. n.o.; 123. machtig; 125. I&rgo; 128. vijg; 129. negatief; 131. Nes; 132. eel; 133. tip; 134. men. Verticaal: 1. saterr 2. l.k.; 3. abt;-4. garf; 5. stolling; 6. stalles; 7. koplamp; 8. km; 9. edik; 10.1a; 11. vod; 13. straal; 14. chaos; 16. tang; 18. sigaar; 21. mi; 23. oer; 26. ATO; 27. eender; 29. addër; 32. aroma; 35. menie; 36. ais; 38. eikel; 39. lt.41. aldus; 45. etagere; 47é- oka pi 51. bange; 52. klemmen; 53. korpo raal; 55. m.t.; 59. bedeeld; 63. e.a.; 65. Assen; 66. agger; 68. pop; 69. ia; 71. hekel; 73. mandarijn; 74identieke; 76. xangzeil; 78. Leo; 80. me; 81. een; 83. loge; 86. Iran; 89. dam; 90. Ds.; 92. s.l.; 93. Otterlo; 95. entourage; 87. 'eferïdi; 99. oor; 100. nek; 102. Avignon; 105. gei; 107. v.a.; 108. machol; 109. g.m.; 110. si; 114. Esla; 115. tegen; 118. eJc.; 119. tint; 121. drie; 123. mij; 124. gei; 126 atm.; 127 of; 128. V.S.; 130. g.p. De titel van het kerstlied luidt: .Stil le nacht, heilige nacht. Uit de vele goede inzendingen werden de prijzen van „De Scheldebode" toe gekend aan: 1. M. Meeuwsen, Krabben dijke; 2. L. Weststrate-, Rilland-Bath; 3. H. Zweedijk, Amsterdam; 4. Mevr. Drever-van Hekke, Schore; 5. L. Dek, Zierikzee; 6. C. Stola;' Wemeldiftge; 7. J. L. Minnaar, Kruiningen; 8. Mej. M. Janse, Hansweert. Van de Yerseksche Courant waren de gelukkigen: 1. A. C. v. d. Endt, Emma- straat 29; 2. H. A. KouWënhoven, Ma- rijkelaan 37; 3. Mevr. van Noorden, Damstraat 134; 4. J. Cornelisse, Juliana- straat 27, Kapelle; 5. A. A. Meyaard, v. Klinkenbergstraat 25; 6. D. Gijssel, v. Goghstraat 119, Goes; 7. F. Sander- se, v. Randwijckstraat 6; 8. Mevr. Kor- stanje-Buijze, Marijkelaan 16. De uitgeloofde boekenbonnen zijn in middels toegezonden. Van 411 januari 1968 YERSEKE. Geboren: Leendert Pieter, zv. Gerard Beneden en Alexandria Jo hanna Dxjkwel. Van 410 januari 1968 KRUININGEN. Ondertrouwd: Marcus Boone, 37 j. en Jacoba Jansen, 27 j. Over de maand december 1967 RlLLAND-BATH. Geboreh: Jacob Adri- aan, zv. J. A. van der Maale en C. C. van de Vrieze; Eammon Elford Ralph, zv. Clen R. Vanenburg en D. M. Hoth- leuf. Gehuwd: Leendert C. de Visser, 26 j. te Wissenkerke en Johanna Wilhelmina Francisca Bek, 21 j.; Teuhis Moret, 19 j. te Wateringen en Jannetje Maria Lobbezoo, 20 j.; Marirrus Jacob van Hoorn, 21 j. en Pietemelfa Neeltje Ruis- sen, 23 j.; Nicolaas Bastiaan de Leeuw, 23 j. en Jakoba Johanna Ots, 21 j. Overleden: Francisöus L. M. van der Venne, 23 j., zv. Adrianus van der Ven- ne en Mathilda C. van der Poel te Os- sendrecht; Josephus de Goffau, 71 j., echtgen. van Martina Moerman.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2