^^Wmeldingse ^UJatens- BAAYENS SI DO de speciaalzaak voor uw BRIL WASAUTOMATEN WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT VAN OEVEREN N.V. RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Dese rubriek komt tot stand, in samenwerking met het Gemeentebestuur Gemeentebegroting voor 1968. De gemeentebegroting voor 1968 is door B. en W. opgemaakt en vorige week aan de gemeenteraad ter vaststel ling aangeboden. De raad heeft een com missie van drie personen benoemd (de heren P. J. J. Dekker, J. A. de Schip per en C. M. Dage vos) om deze ont- werp-begroting eens grondig te bekijken en daarover verslag uit te brengen aan de raad. Na ontvangst van dit verslag en het antwoord daarop van B. en W. gaat de raad de begroting in een open bare vergadering behandelen. Deze ver gadering zal worden gehouden op vrij dag 22 december a.s. De begroting ligt voor belangstellen den op de secretarie ter inzage. Wat is er nu in een dergelijke begro ting te zien? Het antwoord kan kort zijn: alles waar de gemeente in 1968 in financieel opzicht mee te maken heeft. Alle inkomsten aan de ene kant en de uitgaven aan de andere kant. Als het goed is, zijn er meer inkomsten dan uit gaven. Dan blijft er wat over voor te genvallers of voor bijzondere dingen, die in de loop van het jaar naar voren komen. In Wemeldinge is dat ook het geval. B. en W. verwachten op de gewone dienst aan inkomsten 1.821.999,57 en aan uitgaven 1.790.540,56. Voor on voorziene uitgaven (tegenvallers en bij zondere dingen in de loop van het jaar) blijft dan beschikbaar 31.459,01. B. en W. willen om de gemeentehuis houding in 1968 goed te laten marche ren meer inkomsten dan in 1967. Voor een groot deel is de gemeente voor wat de inkomsten betreft afhankelijk van de regering. De hoofdmoot van de inkomsten komt uit het gemeentefonds. Dit is een apart fonds, waarin een deel der rijksbelastin gen wordt gestort. De opbrengst hier van wordt naar bepaalde normen over de gemeenten verdeeld. De ministers weten, dat de gemeen ten in 1968 voor hogere uitgaven staan. De uitkeringen uit het gemeentefonds konden daarom 100.000,hoger worden geraamd dan in het eind van 1966 voor de begroting van 1967. Deze verhoging is echter naar de mening van B. en W. niet voldoende en zij stellen daarom de gemeenteraad voor te beslui ten tot verhoging van: 1. de straatbelasting met 50 Iemand die dus nu 10,betaalt, zal in '68 15,moeten betalen. 2. de reinigingsrechten. Thans 17,50 voor één emmer. Als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen wordt dit 20,per emmer. B. en W. zien ook een mogelijkheid tot verhoging van de gemeentelijke inkom sten door de pachtprijzen voor de ge meentelijke landerijen op te voeren. Een verzoek hiertoe is aan de Grondkamer voor Zeeland gedaan. De pachters zijn voorlopig ingelicht. De tarieven voor straatbelasting, rei nigingsrechten en rioolbelasting zouden nog hoger gesteld kunnen worden. De ministers van binnenlandse zaken en van financiën hebben namelijk voor ge meenten, die een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds willen hebben, aangegeven tot welke bedragen bepaal de gemeentelijke belastingen minimaal moeten worden opgetrokken. Zo hoog als de ministers willen B. en W. niet gaan. Dit is naar hun mening niet no dig. Er blijft dus nog enige speling. Een toeneming van de inkomsten met meer dan honderdduizend gulden lijkt geen kleinigheid. Er staan echter ook belangrijke stijgingen van uitgaven te genover. De ambtenaren der gemeente krijgen op hun tijd ook hun procentuele salaris verhogingen, een „trend"-uitkering, enz. Dit vergt een verhoging van ruim 17.000,Daar komt nog bij een ver andering in de berekening van de pen sioensbijdragen, die de gemeente aan het algemeen burgerlijk pensioenfonds moet afdragen. Deze verandering kost de gemeente ruim 15.000,per jaar. De rente en afschrijving voor kapi- taalswerken zijn 35.000,gestegen. Er moest n.l. ook rekening worden ge houden met de werken die in 1967 in uitvoering zijn gekomen, als aanleg van het Dorpsplein en de verbetering van de Noordelijke Achterweg. Andere kosten, die belangrijk zijn ge stegen zijn de kosten van de straatver lichting 1800,meer) als gevolg van de kosten van verlichting van 't Dorps plein, van Papendijke en het besluit om gedurende de nachtelijke uren meer H. P.L. lampen te laten branden. De reinigingsdienst gaat 2850,per jaar meer kosten. Een verhoging van de reinigingsrechten is daarom te billijken. Verder is er een stijging in de posten uitkeringen Algemene Bijstandswet. Van het bedrag voor onvoorziene uit gaven is 20.000,bestemd om de lasten van een nieuw gymnastieklokaal met overdekt instructiezwembadje op te vangen. Gelijk met de behandeling van de begroting voor 1968 zullen B. en W. met plannen hiervoor bij de raad komen. Als bijzondere werken voor 1968 staan op het programma van B. en W.: 1. de bouw van een nieuwe kleuter school, waartoe op 1 dec. '67 door de raad is besloten; 2. de bouw van een gymnastieklokaal met overdekt instructiezwembad, waarvoor de plannen bestedingsklaar zijn; 3. aanleg van een riolering in de Bier- weg en de verbetering van het weg dek; 4. de verdere verbetering van de straat verlichting. In 1968 hopen B. en W. ook nog een be drag te kunnen bestemmen voor de aan schaffing van een nieuwe motormaaier en het opnieuw bestraten van enkele straten met het uitkomende materiaal. Hiervoor zullen als het zover is aan de raad voorstellen gedaan worden. Rattenbestrijding. De maand december is al heel wat ja ren de maand, waarin extra aandacht wordt besteed aan de bestrijding van ratten. Om hierop de aandacht te ves tigen is wéér een folder verspreid. Rat tenvergif wordt in zakjes van 20 cent verkrijgbaar gesteld ter secretarie. In bijzondere gevallen, waar men zelf niet goed raad mee weet, kan men advies vragen bij de gemeente. Daar zal dan bekeken worden wat er gedaan kan wor den. Laat de ratten niet ongemoeid. De folder zegt: U kunt ze kwijt! Burgerlijke stand. Huwelijksafkondiging: Jelte Wijga, 53 j. te 's-Heer Arendskerke en Adriana Gijssel, 30 j.; Foort Zuijddijk, 23 j. en Neeltje Adriana Dek, 22 j. te Kruinin- gen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een deken, een meubelplank en een bruine shawl. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Gymnastiekvereniging W.I.K. In verband met de winteruitvoering en de viering van het 80-jarig bestaan in mei 1968, heeft het bestuur besloten dat nieuwe leden zich kunnen melden tot 1 januari 1968. Dit in verband met de nieuwe oefenstof die ingestudeerd moet worden. Voor lesuren bij P. West- strate (cafétaria). Vooral bij de jongens afdeling vanaf 4 jaar is plaats. Heren afdeling vanaf 25 jaar en ouder. Juist voor de heren die te weinig lichaams beweging hebben, 's Woensdags 21.15 u. Met of zonder deelname aan de uitvoe ringen. Kom gerust, denk aan de ont spanning! Rijkspostspaarbank. Bij het rijkspostkantoor werd in de maand november met 121 inleggingen aan spaargelden gestort tot een bedrag van 25.172,73 en met 33 betalingen te rugbetaald tot een bedrag v. 18.169,86. Gemeenteavond. De Geref. Kerk hield haar gemeente avond. Dhr. C. Blok uit Voorburg hield een zeer bewogen causerie over het on derwerp „Opvoeding en het onderwijs aan het chr. instituut voor dove kinde ren Effatha te Voorburg". Hij liet de aanwezigen via de bandrecorder de spraaklessen volgen en lichtte een en ander toe met dia's en een persoonlijke toelichting uit eigen ervaring. Voor de pauze waren onder leiding van Ds. J. Noordhof een aantal gemeentezaken be sproken. Vergadering. Tijdens de vergadering van de vereni ging voor chr. onderwijs aan schippers kinderen kwam naar voren dat men nu 84 leerlingen telt. Het hoofd der school dhr. Jac. v. d. Berge deelde dit mede aan het begin der vergadering. De voorzit ter, dhr. J. Florusse, deelde mede dat er toestemming was verkregen tot be noeming van een tijdelijke vierde leer kracht tot juli 1968, waarna het op nieuw zal worden bekeken. Voorlopig is hierin reeds voorzien door de benoeming van dhr. Wisse uit Kapelle, die echter half januari in militaire dienst gaat. Men is nog bezig sollicitanten op te roe pen. De leidster van het internaat, mej. v. d. Endt, vertelde op leuke wijze van het leven op het internaat, wat uiter aard heel anders is dan aan boord. Als bestuursleden werden gekozen dhrn. A. Veerhoek, H. J. Meyaard en C. de Kra ker. Tot slot hield dhr. Jac. v. d. Berge een lezing met dia's over het land van het rode boekje. Benoeming. Tot ouderling der Ned. Herv. Gemeen te werd gekozen mevr. A. Vleugel-Le- poeter, welke haar benoeming aanvaard heeft. De Kerkeraad is hiermede weer volledig met 8 ouderlingen en 4 dia kenen. Raadsvergadering. Wemeldinge bouwt een nieuwe kleu terschool en 12 premie woningen. In de raadsvergadering deelde de voorzitter, burgemeester C. N. van Sas, mede dat in overleg met B. en W. en het Burger lijk Armbestuur gebouwd zullen worden 12 premiewoningen aan de Spoorlaan, tegenover de thans in aanbouw zijnde bejaardenwoningen. Verder deelde de voorzitter mede dat de thans bestaande nacht-straatverlichting zal worden uit gebreid; de dubbele TL armaturen, blij ven in de nachturen op halve sterkte branden. Nu zal de HPL verlichting een uitbreiding ondergaan van 19 op 34. Een grote verbetering tijdens de nacht uren. Aan de gymnastiekvereniging W. I.K. werd een bijdrage toegekend van 400,voor aanschaffing van gym- nastiekmateriaal. De verordening op de drank- en horecabelasting werd vastge steld; het tarief is gesteld op 5,per 50 liter omgezette sterke drank of ge deelte daarvan. De rekening van 't bad huis over 1966 werd goedgekeurd, deze sluit met een bijdrage uit de gemeente kas van 2253,45. Bij de begrotings aanbieding voor 1968, die de volgende vergadering zal worden behandeld, lichtte de voorzitter enkele kapitaals- werken nader toe, n.l. de bouw van het gymnastieklokaal annex overdekt zwem bad, bouw van de nieuwe kleuterschool en verbetering van bestrating Bierweg en riolering in deze straat. De begroting gaf de volgende cijfers te zien: Gewone dienst inkomsten 1.821.999,57, uitga ven 1.790.540,56, post onvoorzien van 31.459,01. De kapitaaldienst met een nadelig slot van 83.204,28. Tot com missieleden voor onderzoek begroting werden benoemd dhr. P. J. J. Dekker, C. M. Dagevos en J. A. de Schipper. Een voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 345.600,voor de stichting van een nieuwe kleuterschool werd aanvaard. Deze zal gebouwd wor den op de plaats van het oude inter naat voor schipperskinderen en zal in het geheel goed passen bij de omliggen de gebouwen. Achter de te bouwen kleuterschool ligt nu reeds een speel weide, die zeer gunstig gelegen is ten opzichte van de school. Deze bouw zal tot stand komen in de bouwstroom voor kleuterscholen onder architecten Tuin- hof en Jobse. De kosten zijn 1520 m2 45.600,bouw, inrichting, architec tenhonorarium en toezicht 289.197, renteverlies 8675,91; zegelkosten en geldlening 2250,Getracht zal wor den de mogelijkheid te scheppen voor plaatselijke aannemers om aan dit werk deel te nemen voorzover hiervoor be langstelling bestaat. Het voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet van 2000,— voor verbetering van de ver lichting in de openbare lagere school werd aanvaard. Het voorstel gaat uit naar TL verlichting. Aan de vereniging voor chr. onderwijs aan schipperskinde ren zal medewerking worden verleend voor verbetering ,van de verlichting. De heer J. A. de Schipper vond het jammer dat dit op een rapport van de school arts moest gebeuren, waar wethouder A. P. Schouwenaar op antwoordde, dat dit ook op een voorstel van een raads lid had gekund, maar nooit naar voren is gekomen. Aan het oecumenisch vor mingscentrum Hedenesse te Cadzand werd een subsidie verstrekt ten behoe ve van deelname aan vormingsdagen tot een bedrag van 99,Aan de Daniël- straat werden diverse perceeltjes grond aangekocht van resp. dhrn. G. Mieras, G. P. Schouwenaar en J. de Neef, het geen een verbetering zal worden voor de ligging van het trottoir. Aan dhrn. J. M. Hoogesteger en M. G. Pieterse werd 'n stuk grond verhuurd aan Land zicht voor de tijd van 5 jaar met in gang van 1 januari 1968, na afloop op te leveren als bouwland. Sint-Nicolaas. Zaterdag bracht Sint-Nicolaas een be zoek aan Wemeldinge met het vaartuig RP 18 van de rijkspolitie. De Sint meer de af in de westsluis, waar burgemees ter C. N. F. van Sas hem begroette. De muziekvereniging O.K.K. bracht de Sint een welkomstserenade. Voorop gegaan door O.K.K. reed de Sint door het dorp en bracht een bezoek aan de kleuter school, waarna hij het bejaardentehuis Vrede-Best bezocht; inmiddels waren op uitnodiging van de Wewico alle kin deren in het dorpshuis bijeen gekomen om daar de Sint te begroeten. Na diens bezoek bleven de kinderen bijeen, waar- bg hen een programma werd gepresen teerd door het duo Hermans, dat be stond uit goochelen, zang en schets, waarvan de kinderen volop genoten. De Wewico bezorgde zo de kinderen een leuk Sint-Nicolaasfeest. Raif feisen bank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank alhier be droeg het spaarsaldo op 1 november j.l. 6.539.272,15. Er werd ingelegd in no vember 190.881,16 en terugbetaald tot een bedrag van 177.883,71. Er werden 9 nieuwe boekjes uitgereikt. Het saldo aan het eind van de maand bedraagt 6.552.269,60. Instuif. De instuif van Wemeldinge houdt za terdagavond om half acht haar avond in het Kerkelijk Centrum. Dit Love-bal zal verzorgd worden door „Group et Random. Schaken. De uitslag van de competitiewedstrijd D.Z.D. tegen Goes III luidt als volgt: W. ZuydwegA. Bastiaanse 10; J. W. HasmanN. Grim 10; J. Verhaa- gen—J. Verschuure 10; L. PoleijJ. P. Sturm B. CokJ. Hopmans W. KarelseW. van Dullemen 10; J. QuakkelaarL. A. de Ridder J- van OostenC. Langstraat 1—0. Door deze uitslag van 6%1% staat thans onze schaakvereniging D.Z.D. met 6 wedstrijdpunten en 17% bordpunten aan het hoofd van de ranglgst van de tweede klasse. Judo-examens. Te Kruiningen slaagden de volgende leerlingen van sportschool W. Geelhoed voor het examen afgenomen door de Nederlandse Judobond. Groene band: J. Nieuwenhuijse, Ch. van de Mull, J. W. Polderman, E. Eek- hardt en A. Visser. Blauwe band: G. Oosterlee, J. Krom- been, F. de Koeyer, L. van Nieuwkerk, J. Fraanje, mevr. Van Herk, T. Bauer, mevr. Hendriksen, mevr. Sinke, A. Bau er, M. Sinke, A. Sinke, G. Eckhardt, J. de Braai en D. Hamerpagt. Bruine band: A. Visser en Chr. Hen driksen. Een aantal jeugdleerlingen slaagden tevens voor de gele-, oranje- en groene slip. Eerste steen ligt er. Vorige week donderdagmiddag heeft Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, oud-lid van Gedeputeerde Staten, de eerste steen gelegd voor het zwembad. Dr. Mes, zo wel als burgemeester Schipper, wees tijdens een bijeenkomst in een bouwkeet op het streekbelang en de toeristische funktie van het bad. Voor een leek is het moeilijk vast te stellen hoever de bouw van het zwembad is gevorderd. In ieder geval is alle heiwerk gebeurd, de vloer van het diepe bad is gestort, even als de vloeren yoor de kleedcabines. Bg de bouw ligt men al driéAveken voor op het werkschema. „De Berg" bekeken. Vorige week donderdag was het kijk- avond in kleuterschool „De Berg". De school lag gehuld in een dichte mist, maar ondanks dit minder aangename weer was de belangstelling voor deze bezichtigingsavond bijzonder groot. De hoofdleidster mej. M. Bierens en de leidsters juffrouw Ina en juffrouw Ma rijke hadden de werkstukken van de hun toevertrouwde kleuters keurig tentoon gesteld. Vanzelfsprekend hadden vrijwel alle werkstukken betrekking op het St.- Nicolaasgebeuren: een zee vol boten met Sinterklazen, mijters, enz. Het was een geslaagde avond na vele weken van voorbereiding. Ouderavond o.l.s. Honderden ouders waren vrijdag avond naar „Ons Dorpshuis" getogen om de feestavond van de openbare la gere school bij te wonen. Aan het eind van de avond was iedereen dezelfde me ning toegedaan: het was geweldig! De leerlingen brachten een leuk en vlot programma van schetsjes, zang, muziek en dans. En hoe kan het anders, natuur lijk kwamen Sint-Nicolaas en zwarte Piet ook op bezoek. En ook hier was Sint royaal met geschenken. Gewoon doorgaan. Of het nu op het trottoir is, of in een pad bij kleuterschool „De Berg", 't hin dert niet, je laat je hond gewoon zijn behoefte doen waar het je op dat mo ment 't beste uitkomt. En als dan een ander in die viezigheid trapt, daar kun je toch als hondenbezitter niks aan doen? Moet die ander maar beter uit kijken. En tenslotte, wie moet er nou hondenbelasting betalen? Nou dan! Laat je hond het overal maar doen, hoor, behalve natuurlijk in je eigen tuin. Je zult gek zijn, dan zit je zelf met de troep Sint-Nicolaas. Zaterdagmiddag deed Sint-Nicolaas, uitgenodigd door „Hawico", zijn offici ële intocht in Hansweert. In zaal „Tha lia" waren honderden kinderen binnen gestroomd om eerst een film te zien en daarna een surprise van Sint te ontvan gen. Vervolgens maakten Sint en zwar te Piet, onder muzikale begeleiding van Scheldegalm een rondrit door het dorp in een, helaas, „gesloten" auto. Vrijdagmiddag organiseerde „Sport- lust" een Sint-Nicolaasmiddag in „Kaj Munk". Ook hier film en traktaties. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Raadsvergadering. Vorige week heeft de gemeenteraad ten behoeve van de veiligheid en de vrij heid van het verkeer op de Hoofdweg besloten, dat daar slechts aan één zijde van de weg mag worden geparkeerd. Men besloot dit kenbaar te maken door het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep. Het verbod geldt voor de binnen de bebouwde kom gelegen zuid zijde van de weg alsmede voor de bin nen de bebouwde kom gelegen noord zijde van de weg over een afstand van 40 meter aan beide zgden van de krui sing van de Valckenisseweg. Voor het aanbrengen van de strepen voteerde de raad een bedrag van 1218,Op het ter visie gelegen ontwerp-bestemmings- plan „Sportterrein 1967" was door de Rijkswaterstaat, bouwbureau Schelde Rijnverbinding, bezwaar gemaakt tegen het ontwerp in verband met het feit, dat naar hun mening geen rekening is gehouden met een strookje grond beno digd voor het maken van een aanslui ting van de bestaande nabij het terrein gelegen weg, aan een te maken oprit naar de brug over de ScheldeRijn verbinding ten oosten van Bath. Bur gemeester J. C. W. Jobse deelde mede, dat het voor deze wegverlegging beno digde stukje grond zo klein is, dat de stedebouwkundige dat bezwaarlijk op de tekening van het bestemmingsplan kon aangeven. Voor het sportterrein heeft dit plan geen enkele consequentie. Ge let hierop besloot de raad het bezwaar ongegrond te verklaren. Voor het her stel van de vloer van de r.-k. lagere school voteerde de raad een bedrag van 75,81. Omdat de openbare bibliotheek zich heeft aangesloten bg de stichting tot exploitatie van een dorpshuis alhier, kwam de wenselijkheid naar voren, dat ook deze instelling in het bestuur van het dorpshuis moet zijn vertegenwoor digd. De raad koos als vertegenwoor digster mevr. J. A. C. Aerts-de Jongh. Op een verzoek van de stichting Han delsonderwijs te Goes om een gemeente lijke bijdrage besliste de raad afwijzend. De raadsleden hadden voorts geen be hoefte adhesie te betuigen aan een mo tie van het gemeentebestuur te Finster- wolde inzake de ontwikkeling van de werkgelegenheid. Dhr. C. S. Coremans (K.V.P.) kreeg op een in een vorige raadsvergadering gestelde vraag te ho ren, dat bij verkoop van gemeentewo ningen, waarvan het zoutschadeherstel nog niet heeft plaatsgevonden, het niet mogelijk is het bedrag van het zout schadeherstel aan de kopers uit te ke ren. Het ministerie van volkshuisvesting staat op het standpunt dat vóór de ver koop het herstel moet plaats vinden. Sinterklaas op Rilland. Dinsdagmorgen bracht Sint-Nicolaas met zijn knecht een bezoek aan de her vormde kleuterschool en 's middags in het dorpshuis aan de leerlingen van de o.l. school. Geslaagd voor judo-examen. Bij de vorige week door de Nederland se Judobond afgenomen examens slaag den de volgende leerlingen van Sport school W. Geelhoed. Gele band: G. van Soeren, K. Walra ven, J. v. d. Werff, F. Kamerling, J. Weyer, A. Kamerling, C. Bax, J. Wal raven, K. van Soeren. Oranje band: N. Zuidwegt, A. Geers en R. Hoghem. Groene band: A. Koppejan, B. Bode, A. Poley, K. Verlare, N. Geldof, J. van Gelder, I. Meesters, R. Raaymakers, L. Blok, F. Ots, J. Zuidwegt, J. Budde, R. van Houte, B. Stevens, G. Smorenburg, B. van Doorn en W. Lobbezoo. Ook werd door een aantal leerlingen examen gedaan voor de gele-, oranje- en groene slip. Gemeenteraad. In de vorige week gehouden raads vergadering zijn de plannen voor een aula op de algemene begraafplaats tij delijk doorkruist. De aula zal op een be drag van 95.000,inclusief verwar ming komen en de inrichting zou dan een bedrag van 10.000,— vergen, zo dat het hele gebouw op 105.000, komt. Dit vonden verschillende raads leden een „te dure zaak" en het voor stel werd verworpen. Vóór stemden de wethouders W. Koster en J. Mallekote en dhrn. H. J. van Harn en M. L. Mar- kusse. Het voorstel tot het verlenen van subsidie van 25,voor het Humanis tisch Verbond werd door stemming ge heel verworpen. Voor stemden wethou der J. Mallekote en dhrn. M. Griep, J. Geense en M. Markusse. De subsidie voor het museum van Zuid- en Noord- Beveland werd van 15,— op 20, per jaar gebracht. Gevraagd was om 5 cent per inwoner, wat neer zou komen op een bedrag van 160,per jaar. Voorts werd besloten dat het stuk uit valsweg tussen Westweg en de Rijks weg de naam Dorpsstraat zou krijgen. Het gedeelte Westweg vanaf de Wes- terscheldestraat tot de Dorpsstraat zal voortaan Dorpsstraat genoemd worden. Het gedeelte vanaf de Dorpsstraat naar de Westweg zal bij de bestaande Nieu- kerekestraat worden getrokken. Dhr. Riedijk kwam met het prachtige voor stel het straatje achter het bejaarden tehuis „Nieuwlande" tussen de Kerk- hoekstraat en de Kraayertstraat, de naam H. A. Fonteinestraat te geven. Genoemd naar de 78-jarige gemeente bode, die nu wegens ziekte van de nieuwbenoemde bode, weer in dienst is. Dhr. Geense vroeg zich af of het nog wel nodig is de woonruimte commissie te benoemen. De commissie is vorig jaar niet bij elkaar geweest. Door de woon- ruimtewet is dit echter vereist. Herbe noemd werden de leden J. Zandijk, M. L. Markusse, A. Zeevaart, M. J. Benou en mej. A. de Jong. Ook de plaatsver vangende leden H. J. van Harn, Joh. Schouten, C. J. van Iwaarden, L. Bu- tijn en mevr. M. H. J. van Hekken- Dregmans werden herkozen. Tot be stuurslid van de stichting bejaardenzorg werd dhr. H. P. Nagelkerke herbenoemd. De rekening van de stichting bejaarden zorg 1966 werd op een batig saldo van ruim 12.000,vastgesteld. Dit bedrag zal aan de algemene reserve worden toegevoegd. De begroting van deze stichting werd teruggenomen. Raadslid A. J. Busch wilde in de salarisstaat ook de bevoegdheden van het personeel ver meld hebben en vroeg kenbaar te ma ken dat er een scherp onderscheid ge maakt moet worden tussen bejaarden tehuizen en bejaardenflats. Dhr. Griep vond het niet prettig van de buiten wereld te moeten vernemen, dat de bun galow niet meer gebouwd zal worden, terwijl de raad er toch zijn fiat aan had gegeven. Dhr. H. J. van Harn wees er op, dat de raad geen salarisverhogin gen meer zal slikken, omdat deze de huur zoveel omhoogdrukken. Dhr. Rie dijk zei: „Het moet toch niet als in Vlis- singen*. De begroting 1968, die op een bedrag van 1.998.522,35 sluitend is ge kregen met een post van 14.283,86 aan onvoorzien, werd na enkele korte algemene beschouwingen en opmerkin gen bij de behandeling, vastgesteld. Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank werd over de maand november ingelegd- een be drag van 22.453,34, terwijl over de zelfde maand een bedrag van 32.677,57 werd uitbetaald.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2