EXTRA INKOMEN AVONDUREN FILM- en FOTO-CAMERA's GUIRAN UW BANDENMAN voor kwaliteit en service H. J. van Liere-Baveco Ob Anneke en het avontuur van den berge assurantiën foto ciné VAN DER PEIJL - Yerseke MICHELIN X voor haar voor hem TWEEDE BLAD 1 DECEMBER 1967 Op donderdag 7 december hopen onze geliefde ouders j behuwd- en grootouders i H. van Brummelen en D. B. van Brummelen-Kuus i hun 45:jarig huwelijksfeest te vieren Dat zij nog vele jaren voor i ons gespaard mogen blijven i is de wens van hun dank- S bare kinderen, behuwd- en j kleinkinderen Wed. M. W. Maas van Brummelen j D. H. van Brummelen C. van Brummelen- Krombeen B. A. de Poorter van Brummelen J. de Poorter Bert en Francien, Bep, Henk, Kees, Liesje, j Ineke, Rietje, Bea, Henkie Receptie van 3.30-4.30 uur in Ons Dorpshuis te We- j meldinge Na een tijd van geduldig gedragen lijden, nam de Heere nog plotseling van onze zijde weg, onze gelief de zuster en tante WILHELMINA CORNELIA VAN ZWEDEN in de ouderdom van ruim 79 jaar 2 Cor. 5 1 Want .wij weten dat, zo ons aardse huis dezes taberna kels gebroken wordt, wij «en gebouw van God heb ben, een huis niet met han den gemaakt, maar eeuwig in de hemelen Yerseke, J. van Zweden C. Lindenbergh-v. Zweden K. v. Zweden Jacs. v. Zweden Fam. M. O. Lindenbergh- de Leeuw Kees Kloetinge, Fam. C. M. Lindenbergh- v. Keulen Kees en Adje Yerseke, 29 november 1967 Van Randwljckstraat 19 Gelegenheid tot condoleren van 3 tot 5 uur De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 2 dec. a.s. op de algemene be graafplaats te Yerseke Voor de vele blijken van be langstelling welke wij mochten ontvangen ter gelegenheid van onze 25-jarige bruiloft op 12 november j.l. zeggen wij U, mede namens onze kinderen, hartelijk dank J. A. Weststrate J. P. Weststrate-Jobse Middelburg, 1 december 1967 Rouaanse Kaai 21 Uw adres voor 't stofferen van meubelen enz., billijk, goed en vlug is C. S. v. d. Berg, Turfkade 5, Goes. Komt u eens kijken! Cock tailfauteuils met skai 52,-; met cretonne met volant 69,75. Clubje op draaipoot 78,Andere leuke club jes 60,—, 72,—, 60,—, 74,enz. Meubei^andel C. S. v. d. Berg-, Goes. Sljwipkamerkleedjes 140 x 70 18,50. Tuftons 10,95 en iets aparts 28,Dou- chematten 5,25 en 8,55. Haardbankjes, uitzoeken 15,Alles bij v. d. Berg, Turfkade 5, Goes. X>OOOOOOfSï 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen worden tegen mm-prijs berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Mevrouw De Wijngaardstraat? Recht door, links de hoek om, no. 18: Piet van Oosten! Mooie haarden, moderne haarden! Te koop een kinderwagen z.g.a.n. - H. Bauer, Slot- straat 31, Kruiningen. Bedrukte baddoeken ver pakt met bijpassende was handjes of een bus fijne toiletpoeder, in een bijzon der mooi bloemmotief, kleu ren blauw en rose, in mooie geschenkverpakking. Ook hierin grote keuze. Een ide aal St.-Nicolaasgeschenk! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gratis winkelweek bonnen. Zeelands meest gesorteerde doe-het-zelf zaak. Nu een geschenkenpaleis. Sint hoeft nlï.t verder te zoeken. Het Timmerhuis biedt u duizen den en nog eens duizenden geschenken. Geschenken voor vader, moeder, zoon en dochter. Boormachines keu ze uit honderden stuks. Wij demonstreren u vakkundig. Kan vader niets zelfs, heeft hij twee linkse handen? Geeft u hem gewoon er een rechterhand bij. Niets kan hem meer tegenhouden.. Hout, ijzer, steen of beton, overal gaat hij doorheen. Hij boort, hij zaagt, hij schuurt, hij polijst. In gereedschap pen bieden wij u een zeer breed assortiment. In kwa liteitsgereedschappen voor timmerman, metselaar, te gelzetter, stucadoor, schil der, automonteur en voor de veeleisende doe het zei- ver. Complete keukenkasten met twee schuifdeurtjes 60, 75, 100, 120 breed. Staande keukenkasten, servieskas- kasten, aanrechtkasten, hang- en legkasten in één-, twee- en driedeurs in de meest edele houtsoorten. Schrijfbureaus voor heren en dames. Wandbureaus. U bent van harte welkom. - Het Timmerhuis, Goes. Een heel welkom St.-Nico laasgeschenk is altijd een fijne onderjurk of jupon. Of wat denkt u van zo'n kwiek cocktailschortje of een ge zellige huishoudduster En ook een bon voor een paar sterke 3 sterren nylons is altijd welkom! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Gratis winkelweekbonnen. Italiaanse bruine suède laarsjes, goedkoop en sterk. 24/27 5,95, 28/31 6,95, 32/35 7,95, 36/39 8,50, 40/46 8,95. Ook hebben wij leren laarsjes met rubber zolen aan fantastisch lage prys: 35/39 9,95, 40/46 11,95. Bromfietslaarzen steeds in voorraad! - Hage, Modeschoenen, Yerseke, tel. 1845. Met Oesterzegels en Expo bonnen! Zojuist ontvingen wij nog nieuwe kleuren in de be roemde Jalla baddoeken m. bijpassende washandjes. En van Elias bijzonder mooie badstof keukendoeken, héél iets aparts in fijne tinten met fruitmotief. Als u ze soms niet van Sinterklaas krijgt, geef ze dan uzelf eens cadeau! - Textielhan del Snoep-v. Willigen. Gra tis winkelweekbonnen. Nieuwe schemerlampjes, iets héél aparts, nog juist op tijd gearriveerd. Bekijk ze in onze etalage, ze zijn bijzonder mooi en passen in elk interieur. Wij hebben ook een grote collectie beel dige miniatuurtjes in echt ivoor of met fraaie koperen lijstjes. Verfijnde geschen ken van blijvende waarde vindt u bij Snoep v. d. Vliet. - Deelnemer winkel week. Elektrische boormachines verschillende merken, steek - sleutels, ringsleutels, Bahco, houtbeitels, enz. enz. Win kelweekbonnen en Zilverze gels. - Fa. Eckhardt. Grote sortering wasmachi nes vindt u alleen bij Instal latiebedrijf J. Everse, Nrd.- zandstraat 34, Yerseke. Op alle soorten dames schoenen geven wij tot 6 dec. a.s. dubbel Oesterzegels en Expo bonnen! Naar Ha- ge voor schoenen, de zaak met de grote keuze. - Hage, Modeschoenen, Yerseke. Geef uw dochter of klein dochter een leuke nachtja pon of pyama of een lek ker warme duster. Ook in meisjes onderjurkjes een grote collectie schattige mo dellen, o.a. van Schiesser, met fijne kantgarnering en moderne modelletjes met ronde hals in een héél voor delige prijsklasse. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Gratis winkelweekbonnen. Reclame vers vlees! Vrijdag en zaterdag 500 g rib- of haascarbonade voor 2,f Schenkel 300 g 1,68. Door regen varkenslapjes 500 g 4,98. 2 stuks biefstuk tar taar 1,18. Bij „De Spar". In damesschoenen met een gemakkelijke pasvorm heb ben wij verschillende soor ten. Steunschoenen zowel instap als met veters. Loop eens binnen zonder enige verplichting. Wij tonen u een unieke collectie gemak schoenen! Tot 6 december met dubbel Oesterzegels en IVA Expo bonnen. - Hage, Modeschoenen, Yerseke. Te koop wegens aanschaf auto een in zeer goede staat zijnde Sparta brommer, compleet met scherm en tassen. C. J. Adriaanse, Wilhelminastraat 36, We- meldinge.. VISITEKAARTEN OP? Wacht niet te lang en bestel ze direkt! Modelboek ter inzage DRUKKERIJ v. d. PEYL Koopt uw panklare groen ten bij De Spar. Dagelijks vers. Vrijdag panklare wor teltjes 29 ct. 500 g. 3 kilo goudreinetten 1,19. Zater dag mooie bloemkool 98 ct. 5 grote sinaasappels 98 ct. Maandag panklare savooie kool 29 ct. Dinsdag pankla re uien 29 ct. 500 g. - Bij „De Spar". Brabanti» strijktafels, trap pen, fritessnijders, enz. Met winkelweekbonnen en Zil verzegels. - Fa. Eckhardt. Sola, het fijnste van het fijnste, het mooiste van het mooiste, van modern tot klassiek. Kom dat eens zien bij J. Everse, Noordzand straat 34, Yerseke. Remould-banden van UBO, als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krab- bendijke, Tel. (01134) 235. Mon teren, balanceren. Zoekt u een nuttig ge schenk Figuurzagen, vij len, houtraspen, schroeven draaiers enz. vindt u bij J. v. d. Boomgaard, Kaaistr. 8, Yerseke. Elke huisvrouw of verloof de is blij met zo'n prachtig ontbijt- of tafellaken, even tueel met bijpassende vin gerdoekjes, in wit en ge kleurd, mooi damast, linnen of dralon. Ook verschillen de soorten die u niet hoeft te strijken. Een St.-Nicolaas cadeau waar men jaren ple zier van heeft. Met 'gratis winkelweekbonnen. - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Deelnemer winkelweek. Ko len-, olie- of gashaarden, alle merken te levem. Ook nog kolenkachels tegen voordelige prijzen. - Fa. M. Eckhardt, tel. 1508, Yerseke Voor de boerinnen steeds pracht pluche avonddoeken en halsnetjes. Doeken en beuken. Schortebont. Wol len- en crêpe mousse- en nylon kousen in zwart. On- dermutsengoed en lagette. Bandfluweel voorradig. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Bij ons vindt u de mooiste spiegels in een geheel nieu we collectie. Voor gang, hall of huiskamer. Let op de prachtige kwaliteit van glas en lijstwerk. - Snoep v. d. Vliet. Deelnemer winkel week. Geef voor St.-Nicolaas een nuttig elektrisch geschenk, zoals koffiemolens, strijk ijzers, messenslijpers, thee lichtjes, mixers, enz. enz. - Installatiebedrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, ouderwetse meube len, mahonie tafels en stoelen enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlissing- se singel 34, Middelburg, tel. (01180) 3513. Voor nuttige St.-Nicolaas- geschenken naar Hage. Wij hebben een enorme keuze in luxe damesmuiltjes en pan toffels reeds vanaf 5,95. Ook in heren- en kinder pantoffels verschillende soorten. - Hage, Modeschoe nen. Met Oesterzegels en Expo bonnen. De dorpszaak met de stadskeuze Is dit wat u zoekt? Hyg. artikelen voor dames en he ren. Vraag gratis monster. Documentatie en prijslijst onder discreet couvert, door insluiting van 40 cent aan postzegels. Fa. Imma, Post bus 6219, Rotterdam. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 503 Voor luxe geschenken zijn wij groot gesorteerd in ver zilverde suikerpotjes, sui kertangen, koperen ketels en haardketeltjes, chroom haardketeltjes, luxe water ketels, India koperen kan nen, tin, kandelaars, kraan tjeskannen, sierglazen, En gelse kop en schotels enz. enz. Dat alles vindt u bij J. Everse, Noordzandstraat 34 Yerseke. Voor complete meubilering ei stoffering uw adres van Nlm- wegen-Heljboer, Wemeldinge Tel. 01192-336, Dorpsstraat 53 W. Kanaalweg 51, Wilhelmina straat 41. Doe nog uw voordeel! Met St.-Nicolaas een Lagostina snelkookpan van 98,50 voor 65,- J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Ook dezer dagen ontvingen wij nog vele nieuwe cadeau artikelen, nog juist op tijd voor Sint-Nicolaas. Telkens als u onze etalage bekijkt, zult u weer mooie en nut tige dingen ontdekken, waard om te geven en te ontvangen. Op alles winkel weekbonnen, die ook weer kans geven op fraaie prij zen! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Originele Hummelbeeldjes voor ieder een gewild ge schenk dat nooit verveelt. Mooie bonbonnières, suiker schaaltjes en vazen van kristal met zilver voetje. Prachtige tinnen borden, eikelkannetjes, kandelaars, tinnen maatjes enz. enz. Be kijk zelf onze etalage en kies uit een keur van de prachtigste geschenken. Snoep v. d. Vliet. Deel nemer winkelweek. Serviezen 61-délig 135, Kom gerust eens binnen lo pen, wij tonen ze u graag. J. Everse, Noordzandstraat 34, Yerseke. Te koop: Divan met kleed, 3-pits gascomfoor, industrie brander .- Julianastraat 17, Yerseke. Fa. J. Kole, Noordzandstr. 30, Yerseke, heeft een zeer uitgebreide sortering Sint- Nicolaasartikelen, w.o. Sea horse baddoeken, Cindeerlla lakensets, Hollandia dus ters, Swan zakdoeken, Ken- more overhemden, zie de etalages. Heel mooie sier- kussens k 5,90, 8,50 en 14,95. Tafelkleden van 15,90 tot 94,50. Leuke hokkers 28,50. Bloem bakken van 32,50 tot 59,50. Ladenkastjes van 112,50 tot 195,—. Kom kijken bij Fa. J. Kole. Met gratis winkelweekbonnen Mededeling: A.s. vrijdag avond 1 dec. zijn wij aan wezig te Wemeldinge, Wil helminastraat 58, van half 8 tot half 9. - J. Kole. tex tiel en woninginrichting, complete meubliering, Yer seke, telefoon (01131) 1372, b.g.g. 1842. Verwen uzelf met een elek trische deken. Philips of Erik. We hebben ze voor u in voorraad. Installatiebe drijf J. Everse, Noordzand straat 34, Yerseke. Voorradig plastic voor af dekking in diverse dikten. - Maalderij De Blaey, Yer seke. Prima effen en gebloemd flanell. lakens en slopen. Katoenen bedsets in 1- en 2-pers. Baddoeken. Badstof commodedoeken. Dralon truitjes en flanell. trappel zakken m. en zonder jasje. Glansgaren baby-truitjes enz. - A. C. Baay, Burg. Sinkelaan 20, Yerseke. Sint-Nicolaascadeaus voor jong en oud. Komt u zelf eens kijken? - Fa. van der Peijl. Voor St.-Nicolaas hebben wij nuttige geschenken, zo als Tefal koekepannen; bakt of braadt niet aan. J. Ever se, Noordzandstr. 34, Yer seke. Ë'-lllffllllllllllll Financiële instelling biedt door werkzaamheden in U kunt zich een extra inkomen verwerven door ouders te wijzen op enkele finan ciële problemen, welke in elk gezin ont staan en waarvoor vroegtijdig voorzie ningen moeten worden getroffen Wilt u dit, bent u ca. 30 tot 45 jaar oud en bezit u een goede algemene ontwik keling, schrijft u dan onder nr. 27-1, bureau van dit blad GROTE SORTERING: PROJECTOREN SCHERMEN DIA-DOZEN STATIEVEN FLITSERS Krabbendijke, Telefoon (01134) 235 Bergen op Zoom, Telef. (01640) 3305 MONTEREN BALANCEREN OOK 's AVONDS DROGISTERIJ - PARFUMERIE - DROGISTERIJ - PARFUMERIE - DROGISTERIJ cc LU I- _J O O O x O I LU CC LU h- O O O X O zeep sets eau de cologne sets talkpoeder sets parfumverstuiver haarborstel bad- of douche schuim huidverzorgingsartikelen toilettassen-beursjes kandelaar met kaars parfums enz. enz. Voorboute 16, Kruiningen aftershave pré-shave scheerapparaat (ook elektrisch) scheerzeep scheerkwast toilettas PÜP sigarettenkoker tabakszak rooktafel-sets aanstekers pijpen enz. enz. LU I— cc O O cc LU cc O O cc WIJ HEBBEN VOOR ELKE KANDELAAR EEN KAARSWIJ HEBBEN VOOR ELKE KANDELAAR EEN KAARS door FRANK VAN FALCKENOORT 52) Bovendienik werd min of meer gedwongen, zie je", voegde hij er tot zijn verontschuldiging aan toe. Ze slaakte een diepe zucht en omhels de hem. „Ga maar gauw naar de kamer. Heb je al gegeten? Zal ik wat klaar maken voor je?" Hij weerde haar af. „Ik heb geen honger; ik heb trou wens al gegeten. O, Anneke, wat ben ik blij weer vrij te zijn. Als je eens wist..." „Sssst!" zei ze zacht. „Dat is voor lopig achter de rug. En tegen de tijd, dat de zaak voorkomt, zien we wel weer. Geen zorgen voor morgen. Ga lekker zitten, jong. Heb je sigaretten? Er ligt nog een doosje op het dressoir. Zal ik koffie maken?" „Als je wilt..." Een poosje later zaten ze tegenover elkaar. „Wat wist Flip Holtkamp van je, Adrie, dat je zo bang voor hem was? Die zogenaamde souvenierleveranties waren maar flauwekul, hè?" Hij knikte. „Jaren geleden heb ik eens een kind aangereden. Ik had wat gedronken. Het was op een avond in Aalten. Ik ben toen uit angst doorgereden. Ze hebben me nooit gevonden.... Het kind was dood Ze bracht van schrik de hand voor de mond. „Nee „Tenminste, dat heb ik al die jaren gedacht. Flip heeft het gezien en mijn nummer genoteerd. Hij kwam me kort daarna opzoeken. Zei, dat hij zou zwij gen, als ik wat voor hem wilde doen. En zo is het begonnen. Toen ik er een maal aan vast zat, was er geen terug keer mogelijk. Hij dreigde altijd weer me aan te zullen brengen. Hij noemde het moord..." „En in deze dagen ben je zeker te weten gekomen, dat het helemaal zo erg niet was". „Zo is het. Het kind was wel gewond, maar binnen veertien dagen al genezen. Het betekende gelukkig niet veel". Ze keek hem enige tijd aan. „Jij bent geen mannetje om onbe heerd los te lopen, broer. Ik zal jou eens wat vertellen: ik blijf in Dorrin gen wonen, nee, niet hier. Ik ga trou wen met Tiemen Scholstra. Zijn zaak is niet eens zo ver hier vandaan. Ik zal voortaan een oogje in het zeil houden, zodat jij geen gekke dingen meer zult uithalen. Dat zal ik de officier van justi tie ook schrijven. Misschien scheelt dat ook nog een beetje. Ik ben je zus, en daarom kan ik niet tolereren, dat jij dingen gaat doen, die het daglicht niet kunnen velen. Jij blijft bij je eigen leest, schoenmakertje. In casu: je kasteel. Ik zal goed op je gaan letten en Tiemen zal me wel een handje helpen. Misschien vinden we ook wel eens op een goede dag een aardig meisje, dat jou hier voor altijd gezelschap wil houden. Hopenlijk iemand, met een beetje haar op de tan den, want zo iemand heb jij wel nodig, broer!" Hij lachte verlegen. „Ik zal alles doen, wat je wilt, zus. Dit in ieder geval nooit meer. Als ik terugdenk aan die kale cel..." Opeens werd de achterdeur geopend en een stem riep: „De melkboer! Is mijn hartelapje ook bij de hand?" Anneke begon te blozen en kwam overeind. „Kom verder, meneer de melkzaak eigenaar, want ik wil mijn aanstaande man voorstellen aan mijn broer. Hij Is vrij!" Ze liep naar de keuken, doch sloot even de deur. Hij keek haar verrast aan. „Is Adrie...?" Anneke knikte lachend. „Nu is mijn geluk volkomen, mijn schat. Geef me eerst maar eens een dik ke zoen, mannetje-in-spé, daar heb ik op het moment meer behoefte aan dan aan je hele voorraad flessen en boter..." EINDE ONS NIEUWE FEUILLETON Het gezin Overvest deelt slechts ma tig mee in de alom heersende welvaart, al verdient de heer des huizes een be hoorlijk salaris. Maar met twee stude rende kinderen houd je niet veel over. En veel, wat eigenlijk gekocht moet worden, blijft behoren tot de vrome wensen. Het is vooral de 16-jarige doch ter Tonia, die opstandig is, vooral ook, omdat ze vanwege haar krappe zakgeld nooit met schoolfuif jes mee kan doen. Bovendien is het gezin Overvest in de Larixlaan de enige, die geen auto be zit. Tonia voelt dit als een groot ge mis, want een auto is in haar ogen HET STATUSSYMBOOL Er zijn van allerlei kleine gezins moeilijkheden en -zorgen. Als vader Overvest tenslotte zwicht en een tweedehands wagentje koopt, is iedereen weliswaar opgetogen, maar al heel gauw ontstaan er dan moeilijkhe den. Heel grote moeilijkheden zelfs. Even gaat het gezin door de diepte, maar een aanstaande schoondochter, die aanvankelijk niet voor vol wordt aan gezien en deswege werd verguisd, is de redster van het gezin. Alles komt uit eindelijk op z'n pootjes terecht. Maar vóór het zover is Enfin, u gaat er ongetwijfeld genoeg lijke momenten aan beleven, want wij vangen aan met de publikatie van ons nieuwe feuleton: HET STATUSSYMBOOL Ongetwijfeld gaat u ongemerkt mee leven met het gezin Overvest, want zo zijn er velen in den lande. Wellicht is dit feuilleton zelfs een spiegeltje REDAKTIE

Scheldebode | 1967 | | pagina 3