^{jjemddingsc fitfdrans- VtyfiAandt'j oo BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL WASAUTOMATEN DRUKWERK BESTELLEN VAN DER PEYL BELLEN YERSEKE iPTIEl WEMELDINGE KRUININGEN VAN OEVEREN N.V. HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE HOOFDPIJN poeders KIESPIJN poeders HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend WAARDE Deze rubriek komt tot etand in samenwerking met het Gemeentebestuur Raadsvergadering. De leden van de gemeenteraad zijn opgeroepen voor een vergadering, die zal worden gehouden op vrijdag 1 de cember a.s. 's avonds om 8 uur. De ver gadering is openbaar. Voor zover de plaatsruimte dit toelaat is iedereen wel kom. Naast de gebruikelijke punten als opening, notulen, mededelingen en in gekomen stukken komt op de agenda voor een voorstel van B. en W. om aan de gymnastiekvereniging W.I.K. een bij drage van 400,beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van een z.g. lange mat. W.I.K. heeft veel leden. Er is daarom ook veel materiaal nodig. Het bestuur heeft geld bij elkaar gekregen door het houden van uitvoeringen en een verloting. De lange mat kan hiervan niet betaald worden. Daarom achten B. en W. het verantwoord een bijdrage uit de gemeentekas te geven. Een verorde ning op de drank- en horecabelasting zal ter vaststelling worden aangeboden. Dit is een uitvloeisel van de nieuwe drank- en horecawet, die per 1 nov. '67 in werking is getreden. Ook komt aan de orde de aanbieding van de gemeente begroting voor 1968. Het ontwerp van deze begroting is thans gereed. Daarin hadden B. en W. de plannen voor 1968 neergelegd. De begroting, zal door een commissie uit de raad worden onder zocht en in een volgende raadsvergade ring in het openbaar worden behandeld. Belangryk is het voorstel van B. en W. om te besluiten tot het bouwen van een nieuwe kleuterschool. Het gebouw, waar de kleuters nu naar toe gaan, is ver ouderd; het voldoet niet meer aan de nu te stellen eisen. Al lang is gepro beerd toestemming te krijgen voor de bouw van een nieuwe school. Er waren echter plaatsen, waar helemaal geen school was. Dorpen, waar vroeger de kleuters niet naar school konden. Nieu we stadswijken waar nieuwe scholen moesten komen. Plaatsen, waar de school nog minder doelmatig was dan de Wemeldingse kleuterschool. Zodoen de was er geen schijn van kans op af doende verbetering. Intussen is er ech ter verandering in de situatie gekomen. Bouwvakarbeiders en bouwmaterialen zijn niet meer zo schaars. Door enkele Walcherse architecten is een plan ge maakt voor de bouw van een serie kleu terscholen. Door ramen, deuren, enz. zo veel mogelijk gelijk te maken voor alle scholen, kan arbeidsbesparing verkre gen worden. Het ministerie van onder wijs en wetenschappen is daar erg voor te vinden. Zodoende kan men gemakke lijker 'n urgentieverklaring krijgen. De bouwgrond voor de nieuwe kleuter school ligt intussen op bebouwing te wachten. Het oude internaat voor schip perskinderen wordt afgebroken. B. en W. vinden dit terrein buitengewoon ge schikt voor de nieuwe kleuterschool. In het centrum van het dorp. Voor alle kleuters (en moeders van kleuters) goed bereikbaar, met de speelwei vlak achter de deur. Bij mooi weer hebben de kleu ters daar de ruimte. De school krijgt 3 lokalen van 9.25 x 7 m, hall, garderobe, toiletten, leermiddelenberging en een kamer voor de leidster. Het gebouw wordt centraal verwarmd. Indien de raad het voorstel van B. en W. aan neemt is het alleen nog een kwestie van geld en goedkeuring door Ged. Staten. De totale kosten worden geraamd op 345.600,Dit zijn dan de kosten van de grond, de bouw, de inrichting, de ar chitect, het dagelijks toezicht en het renteverlies. Voor het verkrijgen van een geldlening is de gemeente afhanke lijk van de minister van binnenlandse zaken. Deze verdeelt het beschikbare bé- drag. De gemeente zal voor deze bouw 300.000,moeten lenen. De jaarlijkse lasten kunnen worden betaald uit de vergoeding, die de gemeente hiervoor van het Rijk krijgt. Voor een oude school krijgt men weinig. Voor een nieu we school krijgt men meer. In principe moet de gemeente uitkomen met de hiervoor ontvangen vergoeding van het rijk. De bouw van de nieuwe school kost de gemeentekas dus geen geld. Hopen- lijk kunnen de bouwers vlug aan de slag. Burgerlijke stand. Overleden: Marihus Comelis Dage vos, 54 j., echtgen. van Jannetje Ca- tharina Slabbekoom. Huw.aangifteMarinus Gerard Steen hard, 27 j. te Goes en Sophia Cornelia de Schipper, 23 j.Willem Hollebrand- se, 24 j. te Yerseke en Christina Adri- ana Paauwe, 22 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderschoentje, een grijze mouwsjaal en een armband. Te rug te bekomen ter gemeentesecretarie. Aanrijdingen. Vorige week woensdag kwam op het kruispunt Oesterstraat-Beatrixstraat de bromfietser Chr. P. in botsing met een personenauto, bestuurd door mevr. M. L., beiden uit Yerseke. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, doch zo wel de bromfiets als de auto werden beschadigd. Aangezien bleek dat de snelheid van de bromfiets was opge voerd, werd deze door de rijkspolitie in beslag genomen. Doordat de bromfietser L. J. O. op het kruispunt Marrjkelaan-Stenge geen voorrang verleende aan de van rechts komende personenauto, bestuurd door dhr. M. C. H., volgde een botsing. De duopassagiere E. S. bekwam lichte ver wondingen, doch verder liep ook dit on geluk af met materiële schade. Ook hier werd door de rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt. Ernstig bedrijfsongeval. Vrijdagmorgen vond een ernstig on geval plaats aan boord van de mossel- kotter YE 197. Het vaartuig was op de verwaterplaatsen aan het lossen toen de 28-jarige schippersknecht A. Dekker in aanraking kwam met de mechanische losinstallatie. Ofschoon men de machine vry snel kon stoppen kon niet worden voorkomen, dat dhr. Dekker door een draaiende as werd gegrepen en rond geslingerd. Met zware verwondingen werd het slachtoffer naar een der zie kenhuizen in Goes vervoerd en vervol gens naar het ziekenhuis Dijkzicht in Rotterdam. Naar de toedracht van het ongeval wordt door de rijkspolitie te water een onderzoek ingesteld. Sinterklaas naar Yerseke. Naar wij vernemen zal Sint-Nicolaas, vergezeld van een aantal knechten, za terdagmiddag a.s. om 3 uur per schip arriveren in de haven van Yerseke. Met een speciale boot komt hij de Prins Alexanderhaven binnen, waar de mu ziekvereniging „Mozart" de hoge gast zal opwachten, natuurlijk vergezeld van alle Yersekse kinderen. Met de muziek voorop zal Sint-Nicolaas dan weer een tocht maken door een gedeelte van het dorp en onderweg de bekende zakjes uitdelen. Omstreeks vier uur wordt het gezelschap ontvangen op het gemeente huis door burgemeester Pijl Hogeweg. Wij hopen dat het zaterdag mooi weer zal zijn, omdat het bezoek van Sint-Ni colaas steeds weer een hoogtepunt is voor de Yersekse jeugd en een gezelli ge drukte meebrengt in het dorp. Vogeltentoonsetlling „Inter-Scaldis". Vrijdag en zaterdag werd door de ver eniging van vogelliefhebbers „Inter- Scaldis" een tentoonstelling gehouden in het verenigingsgebouw De Haven. Als keurmeesters traden op voor de afdeling kanaries dhm. Kraak en Camp- fens en voor de tropische vogels dhr. Van 'tVeld. De uitslag was als volgt. Kanaries: Kampioen W. de Leeuw; le prijzen W. de Leeuw, C. Bolier 2 x, C. van Stee 3 x; 2e prijzen C. Bolier 5 x, J. van Stee 5 x, W. de Leeuw 4 x, J. Timmerman 3 x, C. van Stee 3 x, M. A. van Anrooij 2 x, C. Zoeteweij 2 x, A. Philipse. Overjarige kanaries: le en 2e prijs F. Tjarks. Kanaries open klasse: le prijs F. Tjarks. Tropische vogels: Kampioen P. San ders, Hansweert; le prijs M. A. van Anrooij; 2e prijzen H. van Stee, P. San ders, C. Bolier, W. de Leeuw. Tropische vogels open klasse: le prijs C. Bolier; 2e prijs J. van Anrooij; 3e prijzen C. Bolier, A. Schouwenaar, L. van Poelje en C. Zoeteweij. Yerseke—Smerdiek 30. Met dezelfde cijfers als destijds in Sint-Maartensdijk verloren werd, ein digde de wedstrijd nu in een 30 over winning voor Yerseke. Door dit resul taat zijn de kampioenskansen aanmer kelijk gestegen. Yerseke II verloor in Nieuwdorp met 40. De A-junioren wonnen met niet minder dan 141 van Kruiningen A. Voor zaterdag staat er slechts één wedstrijd op het programma, Yerseke IIBorssele I. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Aandelen. Door de orgelcommissie van de Ned. Herv. Gemeente alhier werd besloten een restauratie van het orgel te doen plaatsvinden. Hiervoor kon het benodig de geld niet worden onttrokken aan de Kerkvoogdij. Dit diende door de ge meente zelf beschikbaar gesteld te wor den. Men besloot een actie op touw te zetten, door het verkopen van renteloze aandelen wilde mem trachten de vereiste som bijeen te breingen. De commissie, gesteund door de leden van de Vrouwen vereniging, toog wijksgewijze op pad. Het resultaat was bijzonder goed te noemen. Er werd ;aan aandelen verkocht voor een bedrag van 8250,aan gif ten werd op deze rondgang ontvangen 1187,50, vervolgens werd een rente- spaarbrief ontvangen met eèn nominale waarde van 820,totaal een bedrag van 10.257,50. Gezien het feit dat vo rige maand de jaarlijkse vrijwillige bij drage had opgebracht 13.395,-is dat wel een bijzonder mooi resultaat te noe men. Verkoping. Door notaris J. C. Kram te Kapelle werd ten verzoeke van dhr. Joh. Buijze alhier publiek verkocht boomgaarden en bouwland. De verkoping vond plaats in het Dorpshuis. Perceel 1, de boomgaard aan de Lurpseweg onder Kapelle, groot 1.67.00 ha. Hoogste inschrijver was dhr. J. G. Eversdijk te Kapelle voor 5167, per ha; tevens koper voor 5300,per ha. Perceel 2, bouwland en boomgaard ten westen van pérceel 1, groot 2.02.00 ha. Hoogste inschrijver was dhr. D. Minnaard voor de som van 3040, koper werd dhr. D. W. Rouw te Kapelle voor 3400,per ha. Perceel 3, boom gaard aan de Hovyweg, groot 2.31.14 ha. Hoogste inschrijver was dhr. L. Pie- terse voor de som van 5390,— per ha. Voor deze prijs Werd geen volle last ge geven door dhr. Buijze, zodat het per ceel onverkocht bleef. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield haar bijeenkomst onder lei ding van haar presidente mevr. Florus- se-Blankenburgh. Als spreekster was aanwezig mevr. Nageikerke-v. d. Zande die sprak over het onderwerp „De moei lijkheden der ouder wordende vrouw. De kerstavond zal op 12 december ge houden worden. Plattelandsvrouwen. De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Wemeldinge kwam in het dorpshuis bijeen voor haar maandelijkse vergadering. Dhr. Van Veenhoven van Pro Juventute uit Middelburg hield een zeer interessante lezing over zijn werk en de kinderbescherming. De kerst avond werd vastgesteld op 20 december a.s. De avond stond onder leiding van de presidente, mevr. Eckhardt-Domini- cus. Beroep. Ds. B. Zoodsma, Ned. Herv. predi kant alhier, heeft een toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Joure (Fr.). Vergadering Groene Kruis. De afd. Wemeldinge van de vereni ging het Groene Kruis hield onder voor zitterschap van dhr. C. M. Dagevos haar algemene vergadering in het cursuslo kaal. Dhr. Dagevos behandelde in zijn openingswoord enkele zaken aangaande de schaalvergroting. Dhr. P. van Hek- ke, secretaris, gaf een verslag van de voorjaarsvergadering; dhr. A. P. Schou wenaar, penningmeester, gaf een toe lichting bij de aanbieding van de begro ting voor 1968. Het bestuur was ver heugd over de sluitende begroting. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. P. van Hekke en C. J. Schipper, die perio diek aftredend waren, herkozen. In de plaats van mevr. Lindenbergh-Tollenaar die aftredend en,'in verband mét haar leeftijd niet meer 'herkiesbaar was, werd gekozen mevr. Burger-Bickelmeyer. De heer Dagevos sprak na deze verkiezing enkele woorden van dank tot mevrouw Lindenbergh voor het werk dat zij ge durende 25 jaar heeft gedaan voor de vereniging. Vorig jaar ontving ze mede hiervoor een Groene Kruisonderschei- £ing. Jubileum. De kantoorhouder van het rijkspost kantoor alhier, dhr. J. A. van Es, vier de zijn 25-jarig jubileum. In de mid daguren werd dhr. Van Es door PTT- funktionarissen toegesproken, waarna in het dorpshuis een receptie werd ge houden, waar zeer velen dhr. Van Es geluk kwamen wensen met zijn jubile um. 's Avonds werd dit feit feestelijk gevierd in het dorpshuis. Dat het dhr. Van Es niet aan belangstelling heeft ontbroken is een bewijs hoezeer zijn werk en hulp voor de cliënten van het postkantoor wordt gewaardeerd. Ook van deze plaats onze hartelijke geluk wensen. Schaken. De uitslagen van de voor de onder linge competitie van de schaakclub „De Zwarte Dame" gespeelde partijen luiden als volgt: J. KarelseJ. W. Hasman 01; J. StevenseM. van Gastel 01; J. VerhaagenJ. Quakkelaar 10; W. ZuydwegL. Poley 10; W. Karelse J. W. Hasman 0—1; M. van GastelJ. van Oosten 01; B. CokW. Zuydweg 01; J. QuakkelaarL. Poley 01; W. ZyudwegJ. P. A, Stevense 10; J. v. OostenL. Poley 91; W. KarelseJ. Quakkelaar 01; J. P. A. StevenseJ. van Oosten y2 Aanrijding. Op de kruising RijkswegStations weg vond zondag een aanrijding plaats tussen de personenauto's bestuurd door J. B. alhier en E. M. H. uit Goes. H. moest, zwaar gewond, worden overge bracht naar het ziekenhuis; zijn mede passagier A. S., eveneens uit Goes, werd licht gewond. De aanrijding ontstond doordat J. B. geen voorrang verleende. Ernstig ongeval. Vorige week donderdag viel 'n pak stro van de zolder in zijn "boerderij boven op de 53-jarige J. Bruynzeel uit het Kaas gat. Dhr. B. viel £ierdoor voorover in een ploegmes. Met ernstige verwondin gen aan neus en oog moest hij worden opgenomen in het ziekenhuis St. Joanna te Goes. „Inter Scaldis" verkocht. De villa „Inter Scaldis" is gekocht door dhr. C. Boudeling van hotel-café restaurant „De Uitkijk". Sint werd binnengehaald. Zaterdagmiddag bracht Sint-Nicolaas met een groot aantal zwarte Pieten, op uitnodiging van de winkeliersvereniging een eerste bezoek aan ons dorp. Ook de knechten waren dit keer op prach tige paarden gezeten, een teken dat er in Spanje meer welvaart komt. Op het bordes van het gemeentehuis werden Sint en de Pieten ontvangen door bur gemeester Schipper. Jammer, dat er van het gesprokene niet veel te verstaan was. Misschien kan Sint-Nicolaas een subsidie verlenen, zodat er volgend jaar voor een betere geluidsinstallatie ge zorgd kan worden. Nadat Sint in het gemeentehuis iets warms had ontvan gen, volgde een rondwandeling door het dorp. En het „Zie ginds komt de stoom boot" werd toen door E.M.M. vele keren gespeeld. N.C.V.B. byeen. Woensdag 22 dec. hield de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse bijeen komst onder leiding van de presidente mevr. Van der Lelie-Esterik. Na de schriftlezing en enige huishoudelijke mededelingen van de presidente sprak dhr. Don, hoofd Chr. Mulo uit Krabben- dijke, op zeer boeiende wijze over het werk van het Rode Kruis. Het Rode Kruis telt momenteel 80.000 leden. Dhr. Don sloot deze avond met dankgebed. De kerstavond wordt gehouden op woensdag 20 december a.s. VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Vogeltentoonstelling. „De Nagtegaal'r hield zaterdag j.l. een vogeltentoonstelling in zaal „Tha lia". Niet alleen voor de vogelliefheb bers viel er volop te genieten, maar ook voor degenen die van bloemen houden. „De Nagtegaal"-mensen hadden n.l. met bloemen voor een prachtige entou rage gezorgd. De belangstelling voor de tentoonstelling was bijzonder groot, 's Avonds draaide het rad van avontuur er lustig op los. Biljartkampioen. Dhr. C. Vermeulen heeft het biljart- kampioensphap van Zeeland 3e klas li- bre behaald. Deze titel behaalde hij in Vlissingen. Dhr. Vermeulen is lid van O.K.G. Uit deze vereniging zijn al meer Zeeuwse kampioenen voortgekomen, n.l. in 1964 G. Dankaert, in 1965 L. Mar tens en in 1966 L. Theenaert. „Wees lief voor elkander". Zaterdag is in zaal „Zeelandia" een vriendenkring opgericht. Doel: organi seren van ontspanningsavonden en ak- tief deelnemen aan dorpsfeesten. De vriendenkring kreeg de naam „Wees lief voor elkander" (ontleend aan het liedje van Rijk en Johny). Op deze op richtingsvergadering was men in ieder geval bijzonder lief voor elkaar. De ver eniging, die nu reeds een vijftigtal le den telt, houdt vrijdag 1 december a.s. een kienavond. Het bestuur van de vriendenkring bestaat uit voorzitter L. Hooglander, secretaris T. Seelen, pen ningmeester A. C. de Boer en commis sarissen K. Knuit en J. Bil. Aanvaring. Zaterdag vond op de Westerschelde een aanvaring plaats tussen de Belgi sche motorschepen 'Adria' en 'Boliera'. Beide schepen liepen flinke schade op. Opbrengst collecte. De Zeeuwse Collecte heeft in deze ge meente opgebracht 752,41. Winkeliersactie. Deze week is de Rillandse winkeliers vereniging gestart met een winkeliers actie. Voor iedere 2,50 die besteed wordt bij de winkeliers die een raam biljet hebben, krijgt men een bon waar mee men kansen heeft in een loterij. De actie zal worden afgesloten met een show op 14, 15 en 16 december, te hou den in het Dorpshuis. Op de laatste avond van deze show, n.l. zaterdag 16 december na 9 uur, zal de trekking ge schieden. Er zijn prachtige prijzen. N.C.V.B. Dezer dagen kwam de afdeling Krab- bendijke van de N.C.V.B. in de consisto rie van de Ned. Herv. kerk bijeen. Na opening door de presidente mej. P. van Hekken, werden in het bijzonder wel kom geheten de gewestelijke presidente mevr. Jongstra-Koerselman uit Middel burg en Ds. G. van Bruggen uit We meldinge, spreker voor deze avond. Op duidelijke wijze belichtte laatstgenoem de de betekenis van het huwelijk van Hosea. Na een slotwoord door mevrouw Jongstra, eindigde de gewestelijke pre sidente met dankgebed. Deze avond konden ook drie nieuwe leden worden ingeschreven. De kerstavond is vastge steld op 20 december; 's middags zal dan een bejaardenmiddag worden ge houden. Voetbalnieuws. Zaterdag speelde Krabbendijke een wedstrijd tegen Wolfaartsdijk. Dit werd een nederlaag van 41. Maar Krabben dijke Hl deed het beter en kwam met een overwinning van 8—1 uit de bus. Gymnastiek. Een groep dames van de gymnastiek vereniging alhier nam deel aan de gym nastische oefeningen te Middelburg. Zij wisten in groep A een 2e prijs te be halen, wat voor een vereniging die 1% jaar bestaat zeker een goede prestatie mag worden genoemd. Voetbal. Waarde II speelde tegen Rillandia III en moest met een 10 nederlaag genoegen nemen. N.C.V.B. De afd. Waarde van de N.C.V.B. hield haar zevende jaarvergadering onder lei ding van mevr. N. Mol-de Feyter, die een meditatie hield over Psalm 100. Verder volgden jaarverslagen en werd een toneelstuk opgevoerd: „Het ant woord". Raadsvergadering. In de donderdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad werden een groot aantal mededelingen gedaan over goedkeuringen van eerder genomen raadsbesluiten. In deze vergadering werd de leden toegezegd dezer dagen de begroting 1968 te zullen ontvangen. Nu reeds deelde de voorzitter mede dat (Je gemeente een fors tekort van 5117,02 te verwerken krijgt. Ondanks een bijdrage uit het gemeentefonds van 8.500,op een totaal van 493.369,17 heeft de gewone dienst een tekort van 13.617,02. De kapitaaldienst laat op een totaal van 1.724.787,27 een na delig slot zien van 138-651,86. Aange nomen werd een voorstel van B. en W. om een jaarlijkse subsidié toe te ken nen voor aansluiting van drie boerde rijen op het waterleidingnet in de z.g. super onrendabele gebieden. Dhrn. M. van Fraassen en L. van Houte kónden hun stem hier niet aan geven, omdat het vernieuwen betreft vari de "oudé lei ding en zij achtten dit een „zaak voor de waterleiding mij. De Voorzitter dèelde mede, dat dit een eigen leiding van de ze bedrijven is, die veel jaren geleden is aangelegd. Het R^k .neemt hier ook voor 40 in deel en 35 komt voor rekening van de gemeente. Verder Verd een voorstel tot instellen, van een ge slotenverklaring van ..een gpdeeJte-JVil- helminastraatBeatrixStrSat"" aangeno men. Afwijzend werd beschikt op sub sidie-aanvragen van het Humanistisch Thuisfront, Vereniging Voor Vreémde- lingenverkeer Zd.- en N.-Beveland en vormingscentrum Hedenesse. Goedkeu ring verkreeg het voorstel tot aankoop van een elektrische heggeschaar en het aanschaffen van een nieuwe schrijfma chine. Een besluit werd genomen wgar- bij kruisingen en splitsingen van de Hoofdstraat worden aangewezen als voorrangskruisingen/splitsingen, met dien verstande dat het verkeer op de Hoofdstraat voorrang heeft. Hiervoor zal een bedrag van 400,nodig zijn voor aanschaf van de benodigde borden. Voor rijbaanverdubbeling van Rijksweg 58 zal de gemeente 225 m2 grond moe ten afstaan. Dit zal verkocht worden voor de symbolische prijs van 1, Ofschoon er aandrang was uitgeoefend om de subsidie aan de Stichting Gees telijke Volksgezondheid te Terneuzen te verhogen van 10 tot 50 cent, werd dit gehouden op 10 cent per inwoner. Voor de aanschaf van vijf leerlingensets voor de openbare- en bijzondere school zal de raad een krediet van 342,50 toestaan. Op voorstel van dhr. M. van Frahssen werd besloten de woonruimtewetcom- missie op te heffen en de leden eervol ontslag te verlenen. Oip enkele stukjes grond te verkrijgen voor de reeds ver brede Hoofdstraat zal tegen dhrn. L. van Houte en M. van Fraassen een ont eigeningsprocedure worden aangegaan. Dhr. Van Fraassen wilde dit maar on gedaan maken daar de straat nu toch is gelegd en het laten zoals het is, om- de procedure de gemeente toch geld kost. Dhr. J. P. Jansen merkte óp dat hij dat eerder had moeten bekijken. „Toen wist u al dat het geld zou kos ten". Burgemeester De Kam stelde voor om door te zetten: We hebben A gezegd en moeten nu ook maar B zeggen. De politieverordening werd gewijzigd in die zin, dat het zonder toestemming ver boden is, afval te storten of voorwerpen te deponeren op de vuilnisstortplaats. De gemeenterekening 1965 werd voor lopig vastgesteld met een nadelig saldo van 4000,In de rondvraag stelde dhr. L. van Houte de 'vraag waarom de een wel en 'de ander niet een gasaan- sluiting krijgt in de gemeentewoningen. Hij vindt dat onbillijk. De voorzitter zegde toe dit voor ieder te doen; indien ze dat in de huur verdisconteren. Dhr. J. P. Jansen maakte bezwaar tegen het parkeren van vrachtwagens voor het Dorpshuis. De voorzitter zegde toe er op te wijzen hoe men moet parkeren en wees ook op het slechte onderhoud rond de dorpsvolière. Ook hier zal aandacht aan besteed worden.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2