^(jVmddingse ^Ufatans- pJJaardïghQden BAAYENS caballero Bronchïletten DO de speciaalzaak voor uw BRIL WASAUTOMATEN YERSEKE iPTIEl WEMELDINGE anders dan andere VAN OEVEREN N.V. voor Alaska candy miele a.e.g. unilux philips english electric v.v.v. KRUININGEN poeder-creme- olie-ZEEP Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Keuring militaire dienst. De jongens uit Wemeldinge, die in 1949 zijn geboren zullen op 29 januari 1968 worden gekeurd voor de militaire dienst. Op die dag gaan zij, gelijk met jongelui uit Kloetinge en Kattendijke per bus naar de Indelingsraad in Bre da. Natuurlijk ontvangen de jongelui nog een officiële oproep. Premies voor woningverbetering. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft de premie regeling voor woningverbetering en -splitsing weer uitgebreid, in verband met de slapte in het bouwbedrijf. Men kan nu ook premies aanvragen voor verbetering van agrarische bedrijfsge bouwen. Zij, die over de regeling meèr willen weten, kunnen ter secretarie meer inlichtingen verkrijgen. Sociale verzekeringen. Er is een nieuwe druk van de Kleine Gids voor de Nederlandse Sociale Ver zekering verschenen. De ingrijpende wijzigingen, welke met ingang van 1 juli 1967 zijn ingevoerd, zijn in deze nieuwe gids verwerkt. In kort bestek wordt een volledig overzicht gegeven van de wetten; ook werd een samen vatting van de Algemene Bijstandswet en van de Wet Werkloosheidsvoorzie ning opgenomen. Het boekje is voor 30 cent verkrijgbaar bij de Raad van Ar beid te Middelburg, Spanjaardstraat 53, telefoon 5951. Gevonden voorwerpen. Gevonden een huissleutel. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Loop der bevolking over oktober 1967. Ingekomen zrjn: J. J. Leendertse en gezin v. Rotterdam n. West. Kanaalweg 21; M. A. de Jager v. Kapelle n. Bon zijweg 19c; L. Schipper en gezin v. Goes n. Oranjeboomstr. la; C. van Oos ten v. Eindhoven n. Bierweg 9; H. S. K. Mackenbach v. Capelle a/d IJsesl n. Spoorlaan 21; H. van Bruggen v. Dord recht n. Noordelijke Achterweg 71; H. van Sighem en echtgenote v. Domburg n. Noordelijke Achterweg 1; D. J. Ruis- sen v. Vlissingen n. Oranjeboomstr. 2; W. Hoogstrate en echtgenote v. Naar- den n. Papendijke 12; M. Braam en echtgenote v. Waarde n. Papendijke 36. Vertrokken zijn: J. A. L. Kakebeeke v. Bierweg 41 n. Maassluis, Burg. v. d. Brandelerstr. 69; J. J. Ruissen v. Pr. Julianastr. 19 n. Wassenaar, Meyboom- laan 1; S. Otte v. Dorpsstr. 63 n. Odijk, Ds. van Haaftenlaan 20; F. W. Buijze en gezin v. Noordelijke Achterweg 1 n. Kraggenburg (N.O.P.), A. J. Ren- nenstr. 21; P. J. Mellegers v. Spoorlaan 8 n. Den Haag, Kruisbeklaan 39; W. Kole v. Bonzijweg 12 n. Kapelle, We- meldingseweg 4; W. van Stel v. Pr. Ju lianastr. 26 n. Utrecht, Huurweerstr. 4; J. J. de Schipper v. Daniëlstr. 27 n. Rotterdam, Westzeedijk 116. Verhuizingen binnen de gemeente: Jac. Walrave v. Bierweg 32 n. Patrijs- weg 11; L. J. Walrave v. woonschip „Woelwater" n. Spoorlaan 17; J. M. Dagevos v. Bierweg 18 n. Spoorlaan 21; M. J. Zuijdwegt v. Noordelijke Achter weg 18 n. Bonzijweg 19c; D. Willemsen en gezin v. Bierweg 14 n. Prinses Ire- nestr. 1; J. Houtekamer v. Steldijk 9 n. Daniëlstr. 12; J. C. Verschuure en ge zin v. Wilhelminastr. 43 n. Pr. Bea- trixstr. 3; A. Beenakker en gezin v. Z. Achterweg 7 n. Wilhelminastr. 43; Joh. de Neef en gezin v. Daniëlstr. 12 n. Daniëlstr. 12a; J. van de Plasse en ge zin v. Spoorlaan 11 n. Spoorlaan 27; A. de Schipper en echtgenote v. Noorde lijke Achterweg 75 n. Papendijke 2; Wed. de Schipper-Kriense Lokker v. West. Kanaalweg 7 n. Papendijke 6; mej. J. de Jonge v. Nieuwendijk 32 n. Papendijke 8; J. C. Adriaanse en echt genote v. Dorpsstr. 81 n. Papendijke 10; mevr. Weststrate v. Reepweg 10 n. Pa pendijke 14; wed. Schipper-Koster v. Wilhelminastr. 14 n. Papendijke 16; mej. M. Vleugel v. Reepweg 4 n. Pa pendijke 18; mej. M. Welleman v. Nieu wendijk 3 n. Papendijke 20; L. Walra ve v. Doprsstr. 43 n. Papendijke 22; mej. H. Jobsen v. Zuidelijke Achterweg 67 n. Papendijke 24; wed. Jeremiasse v. Nieuwendijk 6 n. Papendijke 26; wed. Paauwe-Bazen v. Bierweg 12 n. Papen dijke 30; wed. Ligtvoet v. Oranjeboom str. 22 n. Papendijke 32; M. Leijs en echtgenote v. Nieuwendijk 11 n. Papen dijke 34; J. Schouten en echtgenote v. Bonzijweg 7 n. Papendijke 38; A. van Stel en echtgenote v. Noordelijke Ach terweg 64 n. Papendijke 40. ftoestdrank in tabletvorm.95ct Vaardigheids proeven V.Z.O.S. Ook nu weer stonden er niet minder dan 31 turnsters aangetreden in de ge meentelijke turnzaal aan de Tuinstraat, waar onze plaatselijke gymnastiekver eniging V.Z.O.S. woensdagmiddag en -avond het examen organiseerde voor het afleggen van de vaardigheidsproe- ven „gymnastiek" in de B-klasse dames en 2e en 3e klasse turnsters. En dat wa ren nog lang niet allen, want verschil lende turnsters waren verhinderd hier aan deel te nemen. Ook zij zullen echter dit jaar nog de gelegenheid krijgen het examen af te leggen, hetzij op Yerseke of elders. Dat er weer hard was ge traind werd al spoedig duidelijk, want er werd uitstekend geturnd met een pri ma afwerking en presentatie van de oefeningen, terwijl ook zeer duidelijk de routine een woordje meesprak. Het exa men was terdege voorbereid en mede door de rustige sfeer die er heerste werd het geheel een prachtige, turn- demonstratie, waar zelfs de evenwichts- balk niets aan kon veranderen;, getuige de balkvastheid van de turnsters. Slechts drie turnsters kregen aftrek te incasseren voor afvallen terwijl er slechts twee turnsters tijdens het gehele exa men van de herkansing gebruik hoefden te maken. Allen wisten dan ook heel gemakkelijk het begeerde vaardigheids diploma te behalen. Het geheel stond onder leiding van de directeur dhr. Van Boven en had een zeer vlot, verloop, daar er bijna een half uur op het tijdschema kon worden ingelopen. De juryleden de dames Van Weele, Krabbendijke, Kake- beke, Kapelle en dhr. Kommers, Bergen ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service op Zoom, hadden door het goede turnen een prettige taak. Het telbureau werd verzorgd door mevr. Minnaard-Blom en dhr. Van Ast. De geslaagden waren: Dames B: 1. C. J. Zoeteweij-Bom, 38.2 pnt.; 2. T. C. Minnaard-Bom, 37.9 pnt.; 3. J. D. Timmerman-van Stee, 36.9 pnt.; 4. C. T. Minnaard-IJzerman, 36.6 pnt.; 4. I. de Visser-van Anrooy, 36.6 pnt.; 6. T. van der Jagt-van der Kuyl, 36.4 pnt.; 6. J. A. H. Zoetewij-Bom, 36.4 pnt.; 8. T. Sinke-van Anrooy, 36.2 pnt.; 9. W. M. van der Zee-Postma, 35.9 pnt.; 10. J. M. van Stee-de Bel, 35.7 pnt.; 11. C. C. de Wee-Hoebeke, 35.5 pnt.; 12. T. L. Kole-Jille, 35.3 pnt. Turnsters 3e klasse B: 1. R. J. Kole, 49.7 pnt.; 2. E. J. Danker, 49.6 pnt.; 3. P. C. Leendertse, 49.5 pnt.; 3. J. C. van Stee, 49.5 pnt. Turnsters 2e klasse: 1. J. Ph. Paau- we, 53.0 pnt.; 1. J. C. J. Sanderse- Paauwe, 53.0; 3. G. L. J. van Kruinin- gen, 52.4 pnt.; 4. J. Christiaanse-Dage- vos, 52.3 pnt.; 4. A. de Wee-van den Berge, 52.3 pnt.; 6. C. M. Bol, 52.2 pnt.; 7. J. J. de Koeyer-van der Endt, 52.1 pnt.; 7. M. J. Snoep-van Stel, 52.1 pnt.; 9. H. W. de Rooy, 51.0 pnt.; 10. C. I. van Stee, 50.8 pnt.; 11. A. J. Koster, 50.3 pnt.; 11. E. Ridderhof-Philipse, 50.3 pnt.; 13. A. F. Bos, 50.2 pnt.; 13. A. C. Duinkerke-Dagevos, 50.2 pnt.; 15. W. P. Sandee, 49.5 pnt. Gouden speld 8 x geslaagd: J. D. Tim merman-van Stee en G. L. J. van Krui- ningen. 21 x geslaagd: T. C. Minnaard- Bom. 13 x geslaagd: J. J. de Koeyer- van der Endt; 12 x geslaagd: T. Sinke- van Anrooy en C. J. Zoeteweij-Bom. 11 x geslaagd: C. T. Minnaard-IJzerman. A.s. zaterdagmiddag en -avond is het de beurt van de meisjes en jongens as piranten, waarvan er zo ongeveer een 70 aan het examen zullen deelnemen. Naast het te behalen vaardigheidsdiplo ma heeft het bestuur van V.Z.O.S. een tiental medailles beschikbaar gesteld voor diegenen die tijdens dit examen de meeste punten weten te behalen, terwijl er voor het hoogst geplaatste meisje en jongen een wisselbeker beschikbaar is, die bij de meisjes niet verdedigd wordt wegens overgang van de winnares van het vorige jaar, Rian van Kruiningen, naar de damesafdeling, terwijl bij de jongens Wim van de Plasse, winnaar van het vorige jaar, de beker heeft te verdedigen. Ongetwijfeld zal er naast het belangrijkste: „Het behalen van het vaardigheidsdiploma", een sportieve strijd ontstaan voor de medailles en de bekers, waarvoor we ons, gezien de vele kanshebbers hiervoor, niet aan voor spellingen durven wagen. Het examen is voorzover de plaatsruimte dit toelaat, toegankelijk voor ouders en overige be langstellenden. Voetbalnieuws. Wegens de slechte weersomstandig heden werden alle wedstrijden zaterdag j.l. afgelast. Voor zaterdag staan de volgende wedstrijden op het program ma: Chrislandia IYerseke I; Yerseke IIRillandia II; 's-Gravenpolder A Yerseke A; Yerseke B—Wemeldinge B. Raadsvergadering. In een vlot tempo werd door de raad de agenda afgewèrkt. Eerste punt van discussie was een ingekomen stuk van de raadsleden Korstanje en Van Schaik. Deze stelden voor om het gymnastiek lokaal aan de Vierstraat gedurende 5 zaterdagen te verhuren aan de jeugd- sociëteit „Frontal Mud" en deze periode te beschouwen als een proef, waarna een definitieve beslissing genomen kan worden. Na onderzoek is hun gebleken dat een groot gedeelte van de jeugd tharfl ontspanning zoekt in andere ge meenten. Zij wijzen er op dat in Goes, in het Hervormd Jeugdgebouw „De Ves- t.e" en in Wemeldinge in het Kerkelijk Centrum door de Hervormde Instuif ontspanningsavonden worden gehouden zoals destijds in Yerseke. Raadsvergadering. Donderdag kwam de raad der gemeen te in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. De raadsleden kregen in deze vergadering een brochure aange boden over de Bescherming Bevolking. De brieven van de, raad van bouwonder nemers en N.V.: Bouwfonds Ned. Ge meenten werden voor kennisgeving aan genomen, nadat de raadsleden deze ter inzage hadden gekregen. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van de algemene begraafplaats weijd aanvaard met de toelichting,"da? de vastgestelde tarieven dezelfde blijven als in de vorige verordening. Aan het ge- meentepersoneel zal een toekenning plaats vinden vari een nacalculatie trend 1967. De uitkering bedraagt 1.7 van het jaarsalaris. Aangeboden werd de re kening van inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over 1965. De kapitaalsdienst sluit met een na delig saldo van 15,570,82. Verder werd aangeboden de rékening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1966. Deze rekening sluit voor de gewone dienst: inkomsten 1.342.914,18, uitga ven 1.353.549,03, nadelig slot 8634,85, nog te verhalen 3350,11, nadelig dienstsaldo 5284,74. Kapitaalsdienst: inkomsten 3.356.184,70, uitgaven 3.282.491,99, batig slot 73.692,71. In de commissie vooit hét nazien der reke ningen werden benoemd dhm. P. j. J. Dekker, J. A. de Schipper en C. M. Da gevos. Als lid van de commissie van ad vies ingevolge d$ woonruimtewet 1947 'werden gekozen 'dhm. P. J. J. Dekker, C. M. Dagevos, J. Dagevos, J. A. de Schipper en M. Zuijdwegt. Tot afge vaardigde en plaatsvervangend afge vaardigde naar de in 1968 te houden vergaderingen van aandeelhouders in de N.V. Waterleidingmaatschappij Midden Zeeland werden gekozen C. N. F. van Sas en J. Veerhoek. De voorzitter deed mededelingen betreffende de plannen voor een gymnastieklokaal en instruc tie zwembad. Direkt kon de voorzitter al meedelen, dat, de raad van Kapelle geen medewerking kon verlenen aan dit overdekte instructiebad, daar Kapelle zelf plannen heeft voor een dergelijk zwembad. Wemeldinge had een plan om om het in de opën lucht te bouwen al laten varen; als riien dit overdekt doet, zijn de mogelijkheden veel groter om het zwemmen aaq de kinderen te leren. Na de vergadering kregen de raadsle den meer gegevens over de bouw van genoemd projekt, welk bestedirigsklaar ligt. Ook wat betreft het gymnastiek lokaal dat gelijk w;ordt gebouwd, zal één projekt gaan vormen. Dit zal een grote verbetering zijn, daar het lokaal aan de Dorpsstraat ten enenmale ongeschikt is. De aangekochte woning aan de Noor delijke Achterweg) zal spoedig gesloopt zijn. Dan zal de uitweg van Papendijke daar gemaakt worden. Met het bestuur van de Geref. Kerk werd een stukje grond geruild aan de voorzijde, wat no dig is om de bocht te maken. De kerk zal dan een stukje aan de achterzijde ontvangen. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 Bel (01131) 1348 V Bedankt voor beroep. Ds. B. Zoodsma, JJed. Herv. predikant alhier, heeft voor|zijn toezegging van beroep naar de g|méente Geertruiden- berg bedankt. Collecte. De opbrengst van de Klaprooscollecte bedraagt 235,59. IJsclub. Op de bestuursvergadering van de ijs- vereniging Wemeldinge werden de plan nen voor de a.s. winter besproken. De ijsbaan zal weer gemaakt worden op de z.g. oesterputten aan de Reepweg. Maar nog een gunstig bericht hebben wij voor de schaatsliefhebbers, n.l. dat het be stuur heeft besloteq een bezoek te bren gen aan de kunstijsbaan te Amsterdam. Belangstellenden voor deze reis worden verwezen naar de advertentie elders in dit blad. De afd. Wemeldinge van de V.V.V. zal deelnemen aan de algemene leden vergadering op 20 november te Goes. Hiervoor zal een bus rijden. Alle léden en donateurs worden verzocht op deze vergadering aanwezig te zijn. Instuif. De Instuif Wemeldinge houdt zater dag in het Kerkelijk Centrum een avond waarin de muziek zal verzorgd voorden door „Mooch". Vaardigheidsproevëh „W.I.K.". Onder verantwoordelijkheid van de Technische Commissie van de Zeeuws- Brabantse Turnkring wérden zaterdag j.l. de vaardighejdsp roeven afgenomen van een groot aantal leden van de plaat selijke gymnastiekvereniging W.I.K. Als juryleden fungëerden mevr. Kakebeeke en dhr. Dommisse uit Kapelle. 36 leden namen aan de proeven deel. Helaas moesten hiervan 2 deelneemsters bij de turnsters 3e .graad B afgewezen worden door een ongelukkig uitgevoerde oefe ning aan de brug-ongelijk. Jammer, want hun gemiddelde cijfer was ruim voldoende. De uitslag is als volgt: Meisjes A (1115 jaar)1. Elly Schouwenaar,v 51.8 pnt. (medaille); 2. Marjan Weststrate, 51.4 pnt.;' 3. Toos Jeremiasse, 51.1 pnt.-; 4. Erna Wede- kind, 50.9 pnt.; 5. Riet Moelker, 50.5 pnt.; 6. Addy Dagevos.'öO.S pnt.; 7. Se- rien Jeremiasse, 50.2 pnt.; 8. Nelly Eversdijk, 49.7 pnt.; 9. Nelly Muller, 49.6 pnt.; 10. Elly v. d. Plasse, 48.8 pnt.; 11. Tanny v. d. Plasse, 48 pnt.; 12. Ma rieke van Stel, 47.6 pnt.; 13. Tiny Nous- sen, 47.1 pnt.; 14. Koos Hamelink, 46.7 pnt. Meisjes B (moeilijke oefeningen)1. Willy Kole, 52.4 pnt. Deze behaalde voor de derde keer in successie de wissel beker en werd hierdoor defintief eige nares van deze beker. Turnsetrs 3e klasse A: 1. mevr. H. Vleugel-van Stel, 52.5 pnt. (medaille; tevens hoogst aantal punten)2. mevr. Hamelink-Weststrate, 52.1 pnt. (tevens gouden bondsspeld wegens 8 maal ge slaagd) 3. mevr. L. Zuidwegt-Schouwe- naar, 52 pnt.; 4. mevr. M. Jeremiasse- van Stel, 51.1 pnt.; ö.^mevr. J. S. Die- leman-Verhage, 51 pnt. Turnsters 3e klasse A: 1. mevr. H. ningen)1. Lia Bruinooge, 50.8 pnt. wisselbekerXj 2..Mary-Gijssel, 50.6 pnt.; 3. Truus v. d: Boomgaard, 50.2 pnt.; 4. Tiny Mieras, 49.6 pnt.; 5. Suzan Gi/- sel, 48.7 pnt. Turnsters 2e klasse: 1. mevr. Witkam- Filius, 52.2 pnt. (wisselbeker); 2. mevr. J. Zuydwegt-van Oosten, 52 pnt.; 3. L. N. Visser, 51.2 pnt.; 4. M. Bruinooge, 50.9 pnt.; 5. N. Schouwenaar, 50.8 pnt. In bovenstaande klassen konden maxi maal 56 punten behaald worden, terwijl minstens 42 punten nodig waren om ge slaagd te zijn. Dames senioren B (moeilijke oefenin gen) 1. mevr. E. Hout-Stobbelaar, 36.4 pnt. (medaille); 2. mevr. Ridderhof-Da gevos, 36.2 pnt.; 3. mevr. J. van Stel- Korstanje, 35.8 ppj;.;4 4. mevr. M. Hoek man-van Akker,n 33.4 pnt. In deze ru briek was het maximum te behalen pun ten 40, terwijl 30 punten nodig waren om geslaagd te zijn. 's Morgens hadden 57 meisjes en 21 jongens (8* t/m 11 jaar) jeugdvaardig- heidsproeven afgelegd. Eén jongen is afgewezen. Bij de jongens slaagden 15 in de groep A en 5 in de groep C ^moeil|jke oefenstof,) «Bij de meisjes slaagden 34 in groep A, 16 in groep B (moeilijke oefenstof) en 7 in groep C (moeilijkste oefenstof). Hier werd de jury gevormd door mevr. Verhage-Pot- ter en dhr. Boon uit Hansweert. Het wasteen zeer drukke dag voor de leiders (sfèêrs) vah de vereniging, die van 9 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds in touw wafén, in een primitief gym nastieklokaal met 3 maal kortsluiting in de elektrische leiding en ontploffing van de kachel. Raadsvergadering. De gemeenteraad heeft maandagavond de begroting voor het jaar 1968 vrijwel onveranderd goedgekeurd. De begroting sluit met een post onvoorzien van 31.864,49. De kapitaaldienst geeft aan uitgaven 9.383.384,65 en aan inkom sten 8.949.440,11 en dus een nadelig slot van 600.022,42. Aan de algemene beschouwingen werd slechts deelgeno men door dhrn. C._ Slabbekoorn (P.v.d. A.) en Z. Jansen (K.V.P.). Gewoonte getrouw nam dhr. Slabbekoorn de in ternationale- en nationale toestand on der de loupe. Wat de gemeente betreft dacht hij dat met deze begrotkig de desbetreffende taken goeddeels zouden uitgevoerd kunnen worden. De excursie kortgeleden van de raad had echter wel aangetoond, dat er nog heel wat gebeu ren moet. Als voorbeelden .noemde;* hij de. demping van. de watergang op de grens HansweertSchore en de .putten in de straten. Ook aan de gemeentelijke kweekkassen dient aandacht te worden besteed. Volgens de voorzitter ligt de watergang op de grens tussendèj^ge meenten Kruiningen en Kapelle en dit geeft moeilijkheden voor de demping. De Hansw. straatweg en de Zanddijk staan op het werkprogramma; Wat de kwekerij betreft werd door de directeur gemeentewerken dhr. J. W. P. de Jónge toegezegd dat hierin verbetering zal worden gebracht. Dhr. Jansen 'sprak zijn waardering uit voor de samenstel lers van de begroting. Nu het bedrag per leerling is aangepast aan de doel uitkering, vond hij dat een mijlpaalis bereikt. De algemene begraafplaats is volgens dit raadslid aan verbetering toe. In deze mening werd hg laterdoor andere raadsleden gesteund. De voor zitter antwoordde dat het 'collégfe zelf ook al tot deze overtuiging gekomemis. Bij de behandeling van de begroting bracht dhr. Slabbekoorn naar voren dat het mogelijk moet zijn de Bescherming Bevolking onder te brengen bij het Ro de Kruis. Er zou dan wellicht efficiën ter gewerkt kunnen worden. Wettiottider E. A. Suij sloot verdere discussie uit door er op te wijzen dat een dergelijke combinatie niet mogelijk is daar liet Rode Kruis in oorlogstijd neutraal moet blijven. Dhr. J. Nieuwenhuijse (A.R.) wilde weten of de zwemmógelijkheid langs de zéedijk te Hansweert gesubsi- cftéérd blflYen,' óók wanneer straks het nieuwe zwembad in gebruik zal zijn genomen. Uit het antwpord van bprge- meéster Schipper bleek dat dit het' ge val zal zijn en dat' de dijkrecréatie". nog verder geaktiveerd zal worden. Dhr, W. J. Pouwer toonde zich verheugd da,t zo'n groot bedrag was 'uitgetrokken voor de onkruidbestrijding. Wannéér volgeps dit raadslid een goed spuitschema opgesteld en gehandhaafd wórdt, dan kunnen ar tikelen over de onverzorgdheid van,,pn- ze gemeente in „De Schelderode" "a^h- terwege blijven. Volgens wethouder Suij zal het bestaande schema aangepast moeten worden. Verder had :dhr. Pou wer geen goed woord over voor de ge meentelijke kwekerij en broeikas.. Wat daar te zien is noemde hij zonder méér brandhout. En daarom stelde hij voor de kwekerijen maar op te ruimen. Bur gemeester A. Schipper wilde hierover geen woorden vuil maken ene wees dr dhr. Pouwer op dat hij persoonlijke- van zakelijke belangen moest 'weten te on derscheiden. Van de schoolraad was e< brief binnengekomen met het verzoej het bedrag per leerling te verhogen. De voorzitter deelde mede, dat- abusievelijk de schoolraad niet óm advies was ge vraagd over het vast te stellen bedrag per leerling. Het verzoek van de school raad zal zeer zeker in-overweging ge nomen worden. H,et voorstel om tot de aankoop van nieuwe tafels voor „Kag Munk" over te gaan werd door dhr. Pouwer getorpedeerd. Als de situatiè zich blijft ontwikkelen zoals thans hi geval is, zal straks niemand meer v: dit gemeentelijk dorpshuis gebruik ma ken, daar naast de huurprijs voor het gebouw, ook nog glas- en aardewerk moet worden gehuurd. Nadat de voor zitter had toegezegd dat de inventaris zal worden aangepast, Werd met dit voorstel tot aanschaf van de tafels aki koord gegaan. De subsidie van de „Wit? te Pompoen" van 200,—die vrijkomt doordat dit gezelschap is opgeheven, zal gelijkelijk worden verdeeld over „Poly hymnia" en „Apollo". De verdere agen da nam heel wat minder tijd in beslag dan de behandeling van de begroting. De eerste wijziging voor de gemeente begroting 1968 verbrand houdende met hogere kosten voor de Zeeuwse Muziek school werd aanvaard. Aan een viertal inwoners van Hansweert werden per ceeltjes grond verkocht in de Klooster straat voor het böuwen van autob03#^ia| Eveneens werd een percéel grond Vér- kocht in het bouwplan Hansweert-west aan dhr. A. L. Waterman te Krabben dijke. De woning Zouteweg 8, eigendom van F. J. Waverijn teYêrseke, wórd onbewoonbaar verklaard. x LM ep ek WAT MIJNHARDT.MAAKT IS GOED y- 4 Herv. Vrouwenvereniging. De Herv. Vrouwenvereniging hield haar 33e jaarvergadering in „Ons Dorpshuis" onder leiding van mevr. X^§. Iwaarden-Dek. Het was een feestelijke bijeenkomst, die voorafgegaan werd door een broodmaaltijd. Dhr. Leenderh-. se uit Kapelle vertoonde dia's over de Congo en over het Henry-Dunantschipe. De avond werd besloten door mevr. V&rf Iwaarden-Dek. Bijzondere kerkdienst. zondere kerkdiensten zalvDs. Bakd>t£s. zondag om 5 uur in de Herv. kerk spre ken over het onderwerp: „Wat heb ik aan m'n geloof?" Medewerking zal? ver leend worden door Map Baks, altï^'Jh i Vergadering Plattelandsvrouwen. - Op woensdag 8 november hieldënde Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen' en omstreken hun jaarvergadering in „Ons Dorpshuis". Na het afwerken van een kort huishoudelijk gëdêelte was hét woord aan de spreker van deze middag dhr. K. Th. Scholten, medewerker van de Stichting „Het Dorp". In een -goed verzorgde inleiding schetste de- spreker het ontstaan, de inrichting en organi satie van „Het Dorp". Na de paüze^

Scheldebode | 1967 | | pagina 4