^{jjamaidlngsa ^UJcteos- nUJaardtcihQden BRILLEN GEENSE WILT U DRUKWERK Pak KING CORN rozijnenbrood voor 79 cent 500 g panklare spruiten 49 2 krop sla 39 15 sinaasappelen1,35 STEKETEE'S ZELFBEDIENING DRUKWERK BESTELLEN? VAN DER PEYL BELLEN! WEMELDINGE KRUININGEN apart en anders in elk opzicht van den berge assurantiën Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Wat doet het gemeentebestuur voor de recreatie? Onlangs hedft het gemeentebestuur in het dorpshuis een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer De Beve- landen. De opzet van deze vergadering is ge lukt; de plaatselijke afdeling werd op gericht. Natuurlijk is er voor het zover was heel wat gepraat. De voorzitter van het voorlopig bestuur van de Bevelandse VW hield een uiteenzetting over het doel en de manier van werken van deze vereniging. Er waren ongeveer dertig belangstel lenden. Verschillende vragen werden gesteld. Zo vroeg één der aanwezigen, wat het gemeentebestuur wel doet voor het vreemdelingenverkeer en welke plannen er op uitvoering liggen te wach ten. Hoewel de vergadering niet was belegd om de plannen van de gemeente eens uit te stallen, heeft de burgemees ter zo voor de vuist weg, toch een ant woord op deze vraag gegeven. Het lijkt ons goed om ook op deze plaats deze zaak eens aan de orde te stellen. Wat doet het gemeentebestuur nu om het vreemdelingenverkeer te bevorde ren en om de gemeente aantrekkelijk te maken voor vreemdelingen? Het antwoord hierop zou heel lang kunnen zijn, want goed beschouwd is veel van wat een gemeentebestuur doet ii-.u stemd en kunnen tegenstrijdigheden worden voorkomen. Aan de aanleg van jachthavens en andere voorzieningen voor de water sport is men in Wemeldinge nog niet toe. Om de beroepsvaart niet te hinde ren mogen in het kanaal door Zuid- Beveland geen voorzieningen voor de watersport worden getroffen. Zolang de Oosterschelde niet is afgesloten zou de aanleg van een haven in deze zeearm grote kosten vergen. Het gemeentebestuur ziet het als zijn taak om de omstandigheden voor de burgerij zo gunstig mogelijk te maken, met voldoende ruimte voor het particu lier intiatief. Voor de pas opgerichte VW-afdeling is er dus zeker nog werk aan de winkel. Burgerlijke stand. Geboren: Abraham Pieter, zv. Corne- lis Godefridus Bolle en Janna Maatje Korstanje. Huwelijksaangifte: Johannes Joseph Rimmelzwaan, 22 j. te Bergen op Zoom en Harmina van Bruggen, 23 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden vier kinder-haarspeldjes, een zadeldek (grijs), een handschoen (lichtbruin) en een handschoen (donker bruin). Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. door subsidies, retributie» en/of baat belasting. Teneinde de loonkosten te drukken zal worden overgegaan tot mechanisering van diverse handelingen. De riolering zal de hoogste voorrang krijgen. Volledige voltooiing van het ri oleringsplan houdt in de aanleg van een persleiding. De toenemende stijging van het verkeer noopt er toe aandacht te schenken aan de situatie in Kaaistraat en Julianastraat. De verbreding van de Marijkelaan is niet in het schema op genomen, maar gehoopt wordt die te realiseren bij het verdere bouwrijp ma ken van het bouwplan aldaar, oude sportveld e.a. Met het Ministerie van Economische Zaken is contact opgeno men om na te gaan of de subsidiëring van het industrieterrein in twee fasen zou kunnen geschieden. 1. Subsidie voor het gedeelte dat i.v.m. de omschakeling reeds nodig is gebleken en thans nog verdere voorzieningen behoeft. 2. Sub sidie voor het gedeelte dat zal moeten dienen om de vrijkomende arbeids krachten door de mosselomschakeling op te vangen. Wanneer de geldmiddelen het toelaten, zal niet worden vastge houden aan het opgemaakte schema en zullen zeker ook de lager geklasseerde projecten ter hand worden genomen. V oetbalnieuws. De uitwedstrijd tegen Nieuwland I bracht Yerseke I tot een góed einde, zij wonnen met 20. Pe A-junioren scho ten er tegen Kloetinge. weer lustig op los, met een 71 nederlaag moest Kloe tinge de reis naar huis aanvaarden. De wedstrijd van Yerseke II werd afgelast. Zaterdag heeft Yerseke I weer een uitwedstrijd, nu naar Wemeldinge. Het tweede elftal speelt thuis tegen Zeeland Sport VII, vooraf spelen de B-junioren tegen Hansw. Boys B. De A-junioren moeten naar Hansw. Boys A. Aanbesteding. Door de Stichting Volkshuisvesting te Yerseke werden twaalf premiewoningen aanbesteed. De laagste inschrijver was Fa. W. Dronkers Zonen. Bezoek Ned. Caravan Club. Vorige week zaterdag brachten 90 le den van de Ned. Caravan Club met hun auto met caravan een bezoek aan Yerseke. Door de goede zorgen van de Spreker was dhr. G. A. van Bockel, arts 7. Hoogste inschrijver was dhr. A. Da te Souburg, die een causerie hield over „Hart- en vaatziekten", gevolgd door een kleurenfilm over dit onderwerp. De vele vragen die gerezen waren naar aanleiding van het gesprokene, werden door Dr. van Bockel duidelijk beant woord. Na de pauze werd nog een filmpje vertoond over het leven van de spinnen. Mevr. De Jonge sloot deze in teressante avond met dankgebed. De volgende vergadering is vastgesteld op 23 november. Ds. Zoodsma uit Wemel dinge zal dan spreken over „Waarheid en leugen bij het ziekbed". Verkoping. Ten verzoette van mevr. P. G. C. de Schipper-Kriense Lokker werd publielf verkocht in hotel Smits door notaris J. C. Kram, het woonhuis W. Kanaalweg gevos voor 12.609,koper werd dhr. C. Haverhoek alhier voor 12.610, Collecte. De collecte voor de anti-hongeraktie heeft alhier opgebracht 385,74. Instuif. De instuif van Wemeldinge houdt in het kerkelijk centrum een avond op za terdag 4 november. De avond draagt als programmatitel Bingo-Dansant. Kerkhervormin. In de Ned. Herv. kerk werd een in terkerkelijke dienst gehouden, waarin voorging de Geref. predikant Ds. Y. J. Tiemersma uit Vlaardingen, die sprak over het onderwerp „Kleren maken de man". De dienst werd liturgisch geleid door Ds. G. van Bruggen, Vrije Evang. predikant alhier. Medewerking werd verleend door het Ned. Herv. Kerkkoor onder leiding van haar dirigent dhr. A. v. d. Cingel uit Goes. Het orgel werd bespeeld door dhr. C. Philipse. Voor deze herdenkingsdienst was grote be langstelling. Concert. Wat vorig jaar als een experiment is opgezet, is vrijdagavond herhaald. Een concert door verschillende Bevelandse fanfarekorpsen. Ditmaal verleenden Ex- pplsinr uit Kïnptinp-e Cnn Affezzione uit Raadsvergadering. Op donderdag 9 november zal een vergadering van de gemeenteraad wor den gehouden. Deze begint om 8 uur. Geslaagddus gefeliciteerd! Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte M.O.-A wiskunde dhr. J. Minnaard, onderwijzer aan de U.L.O.-school alhier. Raad op excursie. De gemeenteraad (voltallig) heeft vrijdag j.l. een excursie door de ge meente gemaakt. Eerst werd Hansweert bezocht, waar in de Wilhelminastraat een ratiowoning werd bezichtigd. Ver volgens werd op de Werfdijk een niet- openbare vuilnisbelt aanschouwd en tenslotte werden de o.l.s. en bejaarden woningen bekeken. In Hansweert-oost stond het sportveld op het programma. In Kruiningen werden de begraafplaats, de garages van gemeentewerken en „Den Inkel" bezocht. Via Oostdijk ging het naar het Kruiningse station, waar het aldaar gelegen bedrijf van de N.V. C. Meijer werd bezocht. Dodelijk verkeersongeval. Maandagmorgen omstreeks 6.30 uur vond ter hoogte van de Vlakebrug een verkeersongeval plaats, waarbij de 32- jarige J. Anthonisse (gehuwd en va der van 3 kinderen) uit Colijnsplaat om het leven kwam. Bij het passeren ging de auto waarin A. meereed en die werd bestuurd door A. J. uit Kloetinge, aan het slippen. De auto schoot via het rij wielpad de sloot in. A. werd hierbij uit de auto geslingerd en geraakte bekneld tussen de auto en de slootkant. van PRIMA KWALITEIT met KORTE LEVERTIJDEN en BILLIJKE PRIJZEN Dan is er ook voor u maar één drukkerij Met ingang van heden hebben wij brood aan ons assortiment toegevoegd KING CORN brood blijft dagen lang VERS ALS FEESTELIJKE INTRODUCTIE Vrijdag en zaterdag Tevens vrijdag en zaterdag KRUININGEN TELEFOON 337 Deelnemer middenstandstentoonstelling IN EEN EIGEN STIJL Zie onze aantrekkelijke collectie met vele buitenlandse succesmodellen MEER COMFORT VOOR UW OGEN I MAAKT DIE VOOR U DE SPECIAALZAAK Fondsleverancier - Erk. ged. vakopticiën Tel. (01102) 489 - Kerkplein 5 - KAPELLE AAN HUIS TE ONTBIEDEN ADVERTEREN EN DIT BLAD HEEFT ALTIJD NOG SUCCES GEHAD «ooooooooefös^ 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen worden tegen mm-prijs berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Voordelige aanbiedingen in mooie helanca broeken. De ze week ontvingen wij een zending effen broeken in groen, marine en bruin. Mooi en goedkoop! Voor de school yzersterke spijker broeken, prima pasvorm en ook sterke lange broeken in zwart „leer". Brei er zelf een stevige trui bij van onze goedkope aanbiedin gen in Parley- en Van Wijk spoeltjeswol, dan kunnen ze er tegen! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Zilver zegels! Doe mee aan de prijsvraag! Ook in terlenka meisjes rokjes veel nieuws! Effen en geruit, met plooien en plissé. Het gehele jaar door die ideale dracht voor uw dochtertje. Bij alle rokjes bijpassende truien of pull overs. Textielhandel Snoep- van Willigen. Zilverzegels! Doe mee aan de prijsvraag. Wat ga je zaterdag doen, Jan? Ik ga naar de bazaar van Mozart, dat mooie ta felbiljart winnen. Te koop: Een grijze kolen- convector, merk Chiney. W. Kanaalweg 75, Wemel dinge. Jasperse altijd voordeliger! 1 zware diepvries kip 2,89. 1 groot pak speculaas 95 ct. 1 fles cognacwijn 2,95. 1 roomboterstaaf m. aman delspijs 1,29. 2 pakjes AJP soep 79 ct. 1 potje op- loskoffie 1,25. 1 pak Am- stel koffie 1,50. 1 zak ge mengde noten 79 ct. 3 stuk toiletzeep (Tabak) v. 1, voor 99 ct. 1 bus 50 g noot muskaat 95 ct. 1 zak 250 g rozijnen 55 ct. 1 zak 200 g pruimen 64 ct. Uw kleding voor Chemisch reinigen, triplineren en verven Uw was en fijne was wordt (desgewenst) gehaald en gra tis door ons thuisbezorgd I Depot „de Zon" is en blijft J. de Neef, tel. 416, Daniëlstraat 12A, Wemeldinge. Nieuwe Elbeo kousen reeds vanaf 2,95 voorradig in de nieuwe najaarstinten In- ka en nougat. Een kous met prima pasvorm, elas tisch boord, kortom een kous die „af" is. Ook de steunkous van Elbeo weer voorradig in de nieuwe tin ten Sahara, met en zonder naad. - Modehuis van IJs- seldijk-Snoep. 't Is zo gezellig zaterdag op de bazaar van Mozart zeg. Leuke muziek van de Boe- renkapel. Komen jullie ook Wandel wagen te koop, in goede staat zijnde, kleur blauw. - A. Blok, H. Du- nantstraat 92, Kruiningen. Jasperse altijd voordeliger! 1 grote zak taai 95 ct. 1 zwaar krentenbrood m. spijs 1,25. 1 fles jus d' orange 98 ct. Echte choc. 52 ct. Witte flikken 40 ct. Agar 32 ct. Mokkaboontjes 55 ct. p. 100 g. 3 rol stophoest 69 ct. 3 rol mentho's 69 ct. 3 reep Mars 69 ct. 3 rol frui- tella's 49 ct. 1 zak 300 g Eng. drop 90 ct. 1 zak 200 g vruchtenhartjes 59 ct. 1 zak 200 g hoestjes 59 ct. Bijzonder mooi is onze col lectie kindermutsen in wol, imitatiebont, angora en courtelle. Snoezige model len, ook voor baby's. Ook onze kindermantels en -jas jes munten uit door mooie pasvorm, vlotte modellen en prima stoffen. Met zo'n leu ke muts krijgt u dan een heel aparte combinatie! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zilverzegels! Doe mee aan de prijsvraag! Kom volgende week maar om de koffie, bure, met een groot stuk taart, van de ba zaar van Mozart. Voor complete meubilering ei stoffering uw adres van Nim- wegen-Heljboer, Wemeldinge Tel. 01192-336, Dorpsstraat 53 W. Kanaalweg 51, Wilhelmina straat 41. Rheumanella winterlakens. Zo mooi, zo warm, zo sterk In wit, ecru en alle pastel tinten, maar ook met mooi gekleurd borduursel, met cordonrand of fraaie nieu we bloemdessins. Bijpassen de flanellen slopen. Zoekt u een voordeliger flanellen laken in effen, gebloemd of gestreept? Ook hierin heb ben wij grote keuze! Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. P.S. En onze collectie wollen- en draion dekens, plaids, plaiddekens en kin derdekens is groter en mooier dan ooit tevoren! Bambus nu in voorraad: tij delijk gratis verstuiver by aankoop v. Shave Lotion v. 5,95 en 9,95 of eau de cologne 6,95. - Gez. Hart- hoom. Vraag bij ons vrijblijvend inlichtingen over centrale- gasverwarming. - Everse, Yerseke, tel. (01131) 1859. Nylon wanten met heerlijk warme nylon bont binnen voering!. Alle maten, vele kleuren. - Quaak, Kruinin- gen-Rilland. Axisto overgordijnen, de nieuwe dessins voorjaar '68 reeds nu in ruime keuze bij Fa. J. Kole, Complete wo ninginrichting, Yerseke, tel. 1372. Wij maken ze pas klaar voor u. Leuk zeg, het Rad van Avontuur op de bazaar van Mozart. Ik ga een taart en een kip halen. Jij ook? MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 503 Vrijdag en zaterdag mals braadvlees. 500 g schouder- carbonade 2,48. 250 g os senstaart 90 ct. Nasi vlees 250 g voor 1,45. Kinne baklappen 250 g 89 ct. De Spar, Yerseke. 't Is zo Sinterklaas, Janna. Ja, we gaan zaterdag naar de bazaar van Mozart om zo'n mooie grote pop voor Carla. Remould-banden van UBO, als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krab- bendljke, Tel. (01134) 235. Mon teren, balanceren. Helanca broeken, winter spijkerbroeken, zeer groot sortiment. - Quaak, Krui- ningen-Rilland. Nee, bure Jaone, zaterdag avond komen we niet op visite, want dan gaan we fijn naar de bazaar van Mo zart. Gezellige muziek van de Boeren en je kun nog wat mee naer uus nemen ok. Een grote taarte, een oen of een beer, van aolles is t' er. Didas dekens, fyne dekens. Zie etalage van Fa. J. Ko le, Textiel en woninginrich ting, Yerseke, tel. 1372. Everse, Yerseke voor gas- verwarming. - Tel. (01131) 1859. Vrijdag 2 krop sla 49 ct. Verse worteltjes 500 g 29 ct. 11 sinaasappels 1,48. Zaterdag witlof 500 g 65 ct. Maandag rode kool 500 g 19 ct. Dinsdag panklaar 500 g andijvie 29 ct. - „De Spar", Yerseke. Kussen pakketten kruis steek 13,85, in Soedan compleet met wol 24,75 en Smyrna met wol (reeds op maat geknipt 29,50. - Gez. Harthoom. Voor grotere baby's en kleutertjes ontvingen wij weer nieuwe draion truitjes. Met een maillotje of slob- broek of zo'n leuke slob- overgooier in badstof, dra- Ion of stretch ziet elke ba by er snoezig uit! Ook in babykleding steeds 't nieuw ste en altijd iets aparts! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. P.S. Wij zijn ook het aangewezen adres voor complete- of aanvullende baby-uitzetten. Een goede gaine en beha corrigeert uw figuur. Kent u reeds de nieuwe gaine van Schiesser, speciaal ge maakt voor het volslanke figuur De gaine die het korset vervangt. Voorradig tot in de allergrootste ma ten. - Modehuis van IJssel- dijk-Sno'ep. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, ouderwetse meube len, mahonie tafels en stoelen, enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlissing- 6e singel 34, Middelburg, tel. (01180) 3513. Medima gezondheidsonder goed: reumahemd, spitgor- gel, kniewarmers, schouder- warmer, enz. Geeft een be- hagelrjke warmte, bezit een zeer grote elektrostatische werking, gemaakt van zui vere angora wol. Ideaal ter voorkoming van kouvatten. Drog. Koster, Yerseke. Met dit koude weer kunt u warm ondergoed niet mis sen. Bleyle zorgt voor war me onderkleding in broek jes met en zonder pijp en ook in de prachtige onder blouse. Voorradig in vele kleuren. Modehuis van IJs- seldijk-Snoep. Wij hebben voor u zelfkle vend- en P.V.C. tochtband en de bekende „Ellen" strippen in hout en alumi nium. - J. v. d. Boomgaard, Kaaistraat 8, Yerseke, tel. 1809. Jasperse altijd voordeliger! 3 pakjes margarine 1,—. Volvette kaas 500 g 2, Boerenkaas 250 g 1,20. 3 blikjes leverpastei v. 1,20 voor 89 ct. Pindakoekjes 68 ct. Wit speculaas 68 ct. Zeeuwse rondjes 70 cent. Amandelspeculaas 79 ct. p. 250 g. Magere ham 59 ct. Leverkaas 52 ct. Paling worst 59 ct. Snrjworst 49 ct. Rookvlees 69 ct. Ont bijtspek 49 ct. p. 100 g. Koffiefilters no. 101 59 ct., no. 102 69 ct. Everse, Yerseke voor Jun kers gasgeysers. - Telefoon (01131) 1859. Te koop: Verlicht aquarium met vissen, grootte 40 x 25 x 25. - J. Oostdijk, Lange- ville 7, Yerseke. Mededeling: A.s. vrijdag avond 3 nov. zijn wij aan wezig te Wemeldinge, Wil helminastraat 58, van half 8 tot half 9. - J. Kole, tex tiel en woninginrichting, complete meubliering, Yer seke, telefoon (01131) 1372, b.g.g. 1842. Verzamelaar betaalt voor oude en vreemde geldstuk jes, ook kwartjes, guldens, enz. een heel hoge prijs. Ook taxaties. Een berichtje aan P. J. Davidse, 't Groen tje 10, Domburg. Marklin-Sprint, de snelle auto-racebaan met vlakke en steile bochten, waardoor men „vol gas" kan rijdeh. De Marklin racewagens zijn de snelste in hun klasse. - Fa. Koster, Yerseke. moeten beoordelen of de lasten, die hieruit zullen voortvloeien, voor de ge meente aanvaardbaar zijn. Aan de totstandkoming van een re creatieplan voor de Bevelanden, een zaak waar het Initiatief comité De Be velanden zich thans mee bezig houdt, werkt het gemeentebestuur van harte mee. Het Initiatiefcomité heeft opdracht gegeven aan de Grontmij voor het ma ken van een plan. Rijkssubsidie voor het maken van de plannen is toege zegd. Door dit plan voor De Bevelanden kunnen de ideeën van de diverse ge meentebesturen op elkaar worden afge- een vrome wens zal blijven. Vermeld worden: 1. persleiding 1.300.000,2. volledig rioleringsplan 500.000,3. industrieterrein p.m.; 4. auto begraaf plaats 80.000,6. containers p.m.; 7. herbouw toren 1.000.000,8. in structie-zwembad 188.000,9. door trekking JulianastraatEmmastraat p.m. De krappe begroting laat niet toe dat er veel onrendabele investeringen worden gedaan. De investeringen t.a.v. de recreatie mogen zo min mogelijk als een jaarlijkse last op de begroting druk ken. Ze zullen pas worden gedaan wan neer het rendabel kan worden gemaakt UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 N.C.V.B. Onder leiding van mevr. De Jonge- de Jonge kwam de afdeling Yerseke van de Ned. Chr. Vrouwen Bond vorige week donderdag in vergadering bijeen. dikant alhier, werd een toezegging van beroep ontvangen naar de gemeente Geertruidenberg. Verkiezing. De aftredende kerkeraadsleden der Ned. Herv. gemeente, dhrn. A. Luteyn, P. de Potter en P. v. d. Vliet als ouder lingen en A. de Schipper en W. P. Weststrate als diaken zijn allen herko zen en hebben hun herbenoeming aan vaard. In de vakature als ouderling werden gekozen mevr. G. M. Dekker- Ruissen en dhr. J. Bout. Laatstgenoem de heeft zijn benoeming aanvaard. Na zijn jeugd in Kruiningen te heb ben doorgebracht, werd dhr. Waverijn aangesteld tot volontair-leerling ambte naar te 's-Gravenpolder, waar hij enfge tijd later benoemd werd tot bode. Hier vandaan kwam hij in 1950 in betrekking in Hillegom, waar hij opklom tot hoofd ambtenaar algemene dienst. Op 1. april 1959 werd hij benoemd tot burgemees ter van Koudekerk. Binnenkort zal dhr. Waverijn, zoals vermeld, de voorzitters hamer van de gemeenteraad in Maars- sen hanteren. Een dergelijke promotie verdient zeer zeker een felicitatie!

Scheldebode | 1967 | | pagina 6