^{jjarndldingsa cVJdt(ir)s~ flf&mrdighedan BAAYENS DO WASAUTOMATEN WILT U DRUKWERK VAN DER PEYL de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE WEMELDINGE VAN OEVEREN N.V. KRUININGEN Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Wat doet het gemeentebestuur voor de recreatie? Onlangs hedft het gemeentebestuur in het dorpshuis een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer De Beve- landen. De opzet van deze vergadering is ge lukt; de plaatselijke afdeling werd op gericht. Natuurlijk is er voor het zover was heel wat gepraat. De voorzitter van het voorlopig bestuur van de Bevelandse VW hield een uiteenzetting over het doel en de manier van werken van deze vereniging. Er waren ongeveer dertig belangstel lenden. Verschillende vragen werden gesteld. Zo vroeg één der aanwezigen, wat het gemeentebestuur wel doet voor het vreemdelingenverkeer en welke plannen er op uitvoering liggen te wach ten. Hoewel de vergadering niet was belegd om de plannen van de gemeente eens uit te stallen, heeft de burgemees ter zo voor de vuist weg, toch een ant woord op deze vraag gegeven. Het lijkt ons goed om ook op deze plaats deze zaak eens aan de orde te stellen. Wat doet het gemeentebestuur nu om het vreemdelingenverkeer te bevorde ren en om de gemeente aantrekkelijk te maken voor vreemdelingen? Het antwoord hierop zou heel lang kunnen zijn, want goed beschouwd is veel van wat een gemeentebestuur doet bedoeld als het aantrekkelijker maken van de gemeente voor de eigen inwo ners, maar ook voor anderen. Wij zul len ons hier dus moeten beperken tot onderdelen, die echt nauw verband hou den met het bezoek van vreemdelingen. Het strandje aan de Nieuwendijk, waarvoor de gemeente dit jaar bijna 2500,uitgaf, was in de mooie zo mer van 1967 een trekpleister voor de eigen inwoners maar ook voor mensen van buiten Wemeldinge. 't Gemeentebestuur gaat geen VWtje spelen. Het heeft zijn bemiddeling wil len verlenen om te komen tot de op richting van een plaatselijke afdeling, maar verder is dit een zaak voor het particulier initiatief. Wel zullen B. en W. vermoedelijk voorstellen gunstig te beschikken op de aanvraag om subsidie voor de VW, n.l. 10 cent per inwoner per jaar. Op het gebied van de planologie heeft het gemeentebestuur er aan meege werkt, dat aan de oostzijde van het ka naal een camping kon worden geves tigd. Van de kant van hogere instan ties waren er eerst allerlei bezwaren, die weerlegd moesten worden. Een deel van de grond, waarop de camping ge vestigd is, was eigendom van het Bur gerlijk Armbestuur en is nu eigendom van de gemeente. De grond is speciaal met het doel om als camping te worden benut, aan de beheerder verhuurd. Drie huisjes aan Landzicht, eveneens eigendom der gemeente, zijn verhuurd aan een particulier, dié deze huisjes in gericht heeft en op zijn beurt weer ver huurt als zomer- en weekendhuis. Mis schien komt het nog eens zover, dat ook de andere drie huisjes tot zomer woning bestemd kunnen worden. In een afzonderlijk bestemmingsplan zal de Stormezandpolder worden aan gewezen als gebied, waar zomerwonin gen kunnen worden gebouwd. Een an der deel van dit poldertje is bestemd tot kampeerterrein. In opdracht van het gemeentebestuur heeft de Kon. Ned. Heide Mij. de plannen uitgewerkt. Aan het Rijk is gevraagd om subsidie voor de uitvoering. In januari 1967 deelden Ged. Staten van Zeeland mee, dat zij aan de staatssecretaris van economische zaken hadden voorgesteld een subsidie uit de gelden voor de toeristische in frastructuur voor het jaar 1967 te ver lenen ten behoeve van de aanleg van het kampeerterrein. Het wachten is dus nu op de beslissing van de staats secretaris. Het zomerwoningenterrein moet in principe opbrengen wat het kost. Hier voor geeft het Rrjk geen subsidie. De totale kosten van aanleg van het ter rein zijn geraamd op 500.000,: Om de vele auto's, die 's zomers op de zeedqk worden geparkeerd, een beter plaatsje te kunnen geven, worden in overleg met het bestuur van het water schap „De brede watering van Zuid- Beveland" door de Grontmij plannen uitgewerkt voor verpozingsplaatsen op enkele plaatsen langs de zeedijk, onder andere bij het Panhuis je. Voor de uitvoering van dergelijke plannen kan men ook subsidie van het Rrjk ontvangen. Een deel der kosten, vermoedelijk 50 moet echter uit de gemeentekas komen. Wanneer de kos ten van deze verpozingsplaatsen bekend zijn, zullen B. en W. en later de raad moeten beoordelen of de lasten, die hieruit zullen voortvloeien, voor de ge meente aanvaardbaar zijn. Aan de totstandkoming van een re creatieplan voor de Bevelanden, een zaak waar het Initiatiefcomité De Be velanden zich thans mee bezig houdt, werkt het gemeentebestuur van harte mee. Het Initiatiefcomité heeft opdracht gegeven aan de Grontmij voor het ma ken van een plan. Rijkssubsidie voor het maken van de plannen is toege zegd. Door dit plan voor De Bevelanden kunnen de ideeën van de diverse ge meentebesturen op elkaar worden afge stemd en kunnen tegenstrijdigheden worden voorkomen. Aan de aanleg van jachthavens en andere voorzieningen voor de water sport is men in Wemeldinge nog niet toe. Om de beroepsvaart niet te hinde ren mogen in het kanaal door Zuid- Beveland geen voorzieningen voor de watersport worden getroffen. Zolang de Oosterschelde niet is afgesloten zou de aanleg van een haven in deze zeearm grote kosten vergen. Het gemeentebestuur ziet het als zijn taak om de omstandigheden voor de burgerij zo gunstig mogelijk te maken, met voldoende ruimte voor het particu lier intiatief. Voor de pas opgerichte WV-afdeling is er dus zeker nog werk aan de winkel. Burgerlijke stand. Geboren: Abraham Pieter, zv. Corne- lis Godefridus Bolle en Janna Maatje Korstanje. Huwelijksaangifte: Johannes Joseph Rimmelzwaan, 22 j. te Bergen op Zoom en Harmina van Bruggen, 23 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden vier kinder-haarspeldjes, een zadeldek (grijs), een handschoen (lichtbruin) en een handschoen (donker bruin). Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Begroting 1968. Aan de raad werd door het college van B. en W. de begroting voor 1968 aangeboden welke, in tegenstelling met voorafgaande jaren, nu eens geen te kort laat zien. Gew. dienst: inkomsten 1.124.499,81, uitgaven 1.124.499,81. De post onvoorzien is echter zeer ge ring, n.l. 1.737,57. Niet alleen zijn in deze begroting verwerkt de lasten van de in 1967 uitgevoerde kapitaalswerken zoals jachthaven, sportveld, riolering, verlichting, grondaankopen enz., maar er is ook rekening gehouden met de noodzakelijke verbetering van de leef baarheid van de gemeente. Hiervoor is een post van 26.000,opgenomen voor onderhoud van straten en pleinen, ook zijn er in verwerkt de reorganisa tie van gemeentewerken en verbetering onderhoud riolering. Dat de post onvoor zien niet hoger is komt door de hoge lasten voor de Algemene Bijstandswet, de rioleringstekorten, 62.095,en de haventekorten, 83.419,De nog uit te voeren kapitaalswerken zijn door B. en W. onderverdeeld in 3 categorieën, waarvan de eerste als zeer noodzakelijk is aangemerkt. Categorie A: 1. Uitvoe ring van 1 fase van het rioleringsplan met verbetering van de lozingspunten 150.000,2. verbetering Burenpolder- weg, parkeerterreinen, toilet en dijk- overgangen, m. rijkssubsidie 120.397,-; 3. zandstrooiers 4.000,4. uitbagge ren haventoegangen 80.000,5. ver betering Kaaistraat p.m.; 6. bandrecor der 3.000,7. koffiezetautomaat 1.000,8. 1400 nieuwe vuilnisem mers 14.000,9. tractor met maai en spuitcombinatie 16.460,Catego rie B: 1. Uitvoering 2 fasen van het rioleringsplan 200.000,2. uitvoering 2e fase aanleg jachthaven 340.188, 3. lichtmasten Breeweg 5.000,4 sportveld, 2e fase, met aankoop van het oude veld p.m.; 5. verbreding Damstraat (bij Wisse) p.m. 6. veegmachine 3.525,7. verbreding Julianastraat 60.000,8. vrachtauto 20.000, Categorie C: Hieronder komen enkele posten voor die de laatste jaren steeds op de begroting te zien zijn, maar waar van de realisering zeker voorlopig wel een vrome wens zal blijven. Vermeld worden: 1. persleiding 1.300.000,2 volledig rioleringsplan 500.000,3 industrieterrein p.m.; 4. auto begraaf plaats 80.000,6. containers p.m.; 7. herbouw toren 1.000.000,8. in structie-zwembad 188.000,9. door trekking JulianastraatEmmastraat p.m. De krappe begroting laat niet toe dat er veel onrendabele investeringen worden gedaan. De investeringen t.a.v de recreatie mogen zo min mogelijk als een jaarlijkse last op de begroting druk ken. Ze zullen pas worden gedaan wan neer het rendabel kan worden gemaakt door subsidies, retributies en/of baat belasting. Teneinde de loonkosten te drukken zal worden overgegaan tot mechanisering van diverse handelingen. De riolering zal de hoogste voorrang krijgen. Volledige voltooiing van het ri oleringsplan houdt in de aanleg van een persleiding. De toenemende stijging van het verkeer noopt er toe aandacht te schenken aan de situatie in Kaaistraat en Julianastraat. De verbreding van de Marijkelaan is niet in het schema op genomen, maar gehoopt wordt die te realiseren bij het verdere bouwrijp ma ken van het bouwplan aldaar, oude sportveld e.a. Met het Ministerie van Economische Zaken is contact opgeno men om na te gaan of de subsidiëring van het industrieterrein in twee fasen zou kunnen geschieden. 1. Subsidie voor het gedeelte dat i.v.m. de omschakeling reeds nodig is gebleken en thans nog verdere voorzieningen behoeft. 2. Sub sidie voor het gedeelte dat zal moeten dienen om de vrijkomende arbeids krachten door de mosselomschakeling op te vangen. Wanneer de geldmiddelen het toelaten, zal niet worden vastge houden aan het opgemaakte schema en zullen zeker ook de lager geklasseerde projecten ter hand worden genomen. Voetbalnieuws. De uitwedstrijd tegen Nieuwland I bracht Yerseke I tot een góed einde, zij wonnen met 20. Pe A-junioren scho ten er tegen Kloetinge weer lustig op los, met een 71 nederlaag moest Kloe tinge de reis naar huis aanvaarden. De wedstrijd van Yerseke II werd afgelast. Zaterdag heeft Yerseke I weer een uitwedstrijd, nu naar Wemeldinge. Het tweede elftal speelt thuis tegen Zeeland Sport VII, vooraf spelen de B-junioren tegen Hansw. Boys B. De A-junioren moeten naar Hansw. Boys A. Aanbesteding. Door de Stichting Volkshuisvesting te Yerseke werden twaalf premiewoningen aanbesteed. De laagste inschrijver was Fa. W. Dronkers Zonen. Bezoek Ned. Caravan Club. Vorige week zaterdag brachten 90 le den van de Ned. Caravan Club met hun auto met caravan een bezoek aan Yerseke. Door de goede zorgen van de rijkspolitie werden de wagens in de om geving van de havendijk geparkeerd, waardoor het doorgaande verkeer prak tisch geen oponthoud ondervond. In verschillende groepen brachten de deel nemers vervolgens een bezoek aan een der kreeftenparken en aan enkele oes ter- en mosselbedrijven, waarbij enkele deskundigen een uiteenzetting gaven over deze bedrijven. Het gezelschap was vol lof over de ontvangst en het bezoek aan Yerseke. Bazaar „Mozart". Zaterdag wordt in garage Van Oeve- ren aan de Bernhardstraat een grote bazaar georganiseerd door de muziek vereniging „Mozart". Zoals altijd zal het ook nu weer gezellig zijn op de ba zaar. Er zijn een groot aantal attrac ties, terwijl het geheel wordt opgeluis terd door de boerenkapef van „Mozart". Ongetwijfeld zullen zeer velen zater dagmiddag of -avond een bezoek aan de bazaar brengen en daarmee tegelijk on ze muziekvereniging steunen. Vergadering Groene Kruis. Vrijdagavond hield de Groene Kruis vereniging „Ziekenzorg" haar ledenver gadering in het verenigingsgebouw „De Haven". Tot zijn spijt moest de voor zitter, Dr. Polderman, vaststellen dat de opkomst nog slechter was dan voor gaande jaren. Waren toen nog enkele leden aanwezig, thans was er van de 1400 leden niemand die belangstelling had. Zelfs de kascommissie ontbrak en had schriftelijk haar rapport uitge bracht. De rekening gaf voor de Groene Kruisvereniging een tekort van 345, voor het badhuis een tekort van 1015,- terwijl de exploitatie van het wijkge- bouw sloot. Gezien de afname van het aantal baden in het badhuis werd be sloten dat met. ingang van 1968 het badhuis alleen nog op zaterdag geopend zal zijn. De uren wordent.z.t. bekend gemaakt. Het aftredende bestuurslid dhr. P. Huijsse werd herkozen, terwijl in de vakature D. Harthoom nog niet werd voorzien. In de vakature van se cretaris-penningmeester, wegens het vertrek uit de gemeente van dhr. C. P. de Koeijer, werd benoemd dhr. Jac. Ko- le, die deze funktie met ingang van 1 januari 1968 zal overnemen. Verder werd nog aandacht besteed aan de waarschuwingsdriehoeken voor bejaar den, die zij in nood voor het raam kun nen plaatsen en de bejaardengymna- stiek. Beide punten zullen door het be stuur nader worden onderzocht. Met een woord van dank voor alles wat dhr. De Koeijer als secretaris-penningmees ter voor de vereniging had gedaan, werd afscheid van hem genomen en sloot de voorzitter deze slecht bezochte vergade ring van een toch wel bloeiende ver eniging. Spreker was dhr. G. A. van Bockel, arts 7. Hoogste inschrijver was dhr. A. Da te Souburg, die een causerie hield over „Hart- en vaatziekten", gevolgd door een kleurenfilm over dit onderwerp. De vele vragen die gerezen waren naar aanleiding van het gesprokene, werden door Dr. van Bockel duidelijk beant woord. Na de pauze werd nog een filmpje vertoond over het leven van de spinnen. Mevr. De Jonge sloot deze in teressante avond met dankgebed. De volgende vergadering is vastgesteld op 23 november. Ds. Zoodsma uit Wemel dinge zal dan spreken over „Waarheid en leugen bij het ziekbed". VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 N.C.V.B. Onder leiding van mevr. De Jonge- de Jonge kwam de afdeling Yerseke van de Ned. Chr. Vrouwen Bond vorige week donderdag in vergadering bijeen. Verkoping. Ten verzoeke van mevr. P. G. C. de Schipper-Kriense Lokker werd publiel? verkocht in hotel Smits door notaris J. C. Kram, het woonhuis W. Kanaalweg gevos voor 12.609,koper werd dhr. C. Haverhoek alhier voor 12.610, Collecte. De collecte voor de anti-hongeraktie heeft alhier opgebracht 385,74. Instuif. De instuif van Wemeldinge houdt in het kerkelijk centrum een avond op za terdag 4 november. De avond draagt als programmatitel Bingo-Dansant. Kerkhervormin. In de Ned. Herv. kerk werd een in terkerkelijke dienst gehouden, waarin voorging de Geref. predikant Ds. Y. J. Tiemersma uit Vlaardingen, die sprak over het onderwerp „Kleren maken de man". De dienst werd liturgisch geleid door Ds. G. van Bruggen, Vrije Evang. predikant alhier. Medewerking werd verleend door het Ned. Herv. Kerkkoor onder leiding van haar dirigent dhr. A. v. d. Cingel uit Goes. Het orgel werd bespeeld door dhr. C. Philipse. Voor deze herdenkingsdienst was grote be langstelling. Concert. Wat vorig jaar als een experiment is opgezet, is vrijdagavond herhaald. Een concert door verschillende Bevelandse fanfarekorpsen. Ditmaal verleenden Ex celsior uit Kloetinge, Con Affezzione uit Kwadendamme en O.K.K. alhier hun medewerking. De voorzitter van O.K.K. dhr. A. P. Schouwenaar wees in zijn openingswoord op de geringe belang stelling van het publiek voor de zomer avondconcerten. Daardoor dreigt de re latie muziekkorpsburgers van Wemel dinge te degraderen tot een contact bij dorpsfeesten, waar de muziekvereniging een randversiering is. Gebrek aan be langstelling werkt door op de prestaties van de leden en geeft een bepaalde ver slapping in het korps, zo stelde hij. Dit gezamenlijk optreden van drie Beve landse korpsen noemde hij een poging om wat terug te doen tegen een moge lijke vermindering van belangstelling. Hij wees daarbij ook op de stimulerende werking die, voor de korpsen, is uit gegaan van de gezamenlijke repetities voor dit concert en op de verbetering van de persoonlijke contacten. Het con cert werd geopend door O.K.K. en Con Affezzione die, onder leiding van dhr. A. v. d. Cingel een vijftal werken uit voerden w.o. Jourguins Lichte ouvertu re, een selectie uit La Grande Duches- se de Gerolstein van Offenbach en Pup pet on a string. Excelsior, onder lei ding van dhr. J. den Toonder, betrad daarna het podium. Zij gaven een voor treffelijke uitvoering van enkele num mers, w.o. de Barbier van Sevilla, Lo renzo Symphonisch gedicht, een operet te selectie uit Die Czardasfürstin (voor al de cometsolo Facilita van solist Wim van Boven kreeg een grote waardering van de zaal). Na de pauze speelden Excelsior en O.K.K. onder leiding van dhrn. v. d. Cingel en Den Toonder ge zamenlijk enkele werken. Vooral het nummer The mill in the dale oogstte een groot succes. Na afloop was er bal. Verkoopmiddag. Door de vrouwenvereniging van de Geref. Gemeente alhier werd in het zondagsschoolgebouw van de Vrije Evang. Gemeente een verkoopmiddag gehouden van zelfgemaakte goederen Voor deze verkoping bestond een goede belangstelling. De opbrengst, bestemd voor de Zending, bedroeg 925, Van onze adverteerders. De heer J. Schouwenaar heropende een grote supermarkt van De Spar. De supermarkt, die nu een oppervlakte van 95 m2 heeft, werd geopend door burge meester C. N. F. van Sas, die in zijn toespraak memoreerde dat het nu 11 jaar geleden was, dat hij op dezelfde wijze een Sparwinkel had geopend, die nu echter al geheel te klein was en verouderd. Een modem gebouw met een ruim overzicht met toevoeging van vlees en groente en het assortiment is een aanwinst voor Wemeldinge. Ook sprak dhr. H. C. Baarens uit Kruinin- gen, directeur van De Spar afd. Zee land. Dhr. Schouwenaar dankte allen die hadden meegewerkt om gebouw en inrichting te realiseren en voor de fe licitaties. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge hield haar bijeenkomst in het Geref. jeugdgebouw. Ds. J. Noordhof hield een lezing over het onderwerp „Onverhoorde gebeden". Kerknieuws. Door Ds. B. Zoodsma, Ned. Herv. pre dikant alhier, werd een toezegging van beroep ontvangen naar de gemeente Geertruidenberg. Verkiezing. De aftredende kerkeraadsleden der Ned. Herv. gemeente, dhrn. A. Luteyn, P. de Potter en P. v. d. Vliet als ouder lingen en A. de Schipper en W. P. Weststrate als diaken zijn allen herko zen en hebben hun herbenoeming aan vaard. In de vakature als ouderling werden gekozen mevr. G. M. Dekker- Ruissen en dhr. J. Bout. Laatstgenoem de heeft zijn benoeming aanvaard. Raadsvergadering. Op donderdag 9 november zal een vergadering van de gemeenteraad wor den gehouden. Deze begint om 8 uur. Geslaagddus gefeliciteerd! Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte M.O.-A wiskunde dhr. J. Minnaard, onderwijzer aan de U.L.O.-school alhier. Raad op excursie. De gemeenteraad (voltallig) heeft vrijdag j.l. een excursie door de ge meente gemaakt. Eerst werd Hansweert bezocht, waar in de Wilhelminastraat een ratiowoning werd bezichtigd. Ver volgens werd op de Werfdijk een niet- openbare vuilnisbelt aanschouwd en tenslotte werden de o.l.s. en bejaarden woningen bekeken. In Hansweert-oost stond het sportveld op het programma. In Kruiningen werden de begraafplaats, de garages van gemeentewerken en „Den Inkel" bezocht. Via Oostdjjk ging het naar het Kruiningse station, waar het aldaar gelegen bedrijf van de N.V. C. Meijer werd bezocht. Dodelijk verkeersongeval. Maandagmorgen omstreeks 6.30 uur vond ter hoogte van de Vlakebrug een verkeersongeval plaats, waarbij de 32- jarige J. Anthonisse (gehuwd en va der van 3 kinderen) uit Colijnsplaat om het leven kwam. Bij het passeren ging de auto waarin A. meereed en die werd bestuurd door A. J. uit Kloetinge, aan het slippen. De auto schoot via het rij wielpad de sloot in. A. werd hierbij uit de auto geslingerd en geraakte bekneld tussen de auto en de slootkant. van PRIMA KWALITEIT met KORTE LEVERTIJDEN en BILLIJKE PRIJZEN Dan is er ook voor u maar één drukkerij Gevaarlijke val. De 15-jarige Jan van Paasschen al hier kwam maandag op de Veerweg on gelukkig terecht na een val met de fiets. Met vermoedelijk een hersenschud ding en veel vleeswonden werd Jan per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis Bergzicht te Goes. Donkere zondagavond. Zondagavond om half negen viel het elektrisch uit tengevolge van een sto ring in het transformatorhuisje in Hansweert. In Kruiningen duurde dè lichtloosheid tot kwart over negen, in Hansweert tot diep in de nacht. Weens operetteconcert. Op vrijdag 10 november zal onder het motto „Een avond in Weenen" door de gemengde zangvereniging „Crescen do" met medewerking van de orkest vereniging „Apollo" een Weens operet teconcert gegeven worden. Als solisten zullen optreden de sopraan Mya Bes- selinck, Gulpen, verbonden aan de ope ra te Aken en de tenor Bert van Del den, Enschedé, verbonden aan het ope ragezelschap „Forum" aldaar. Aanlei ding tot dit concert is het feit, dat het dit jaar precies honderd jaar geleden is, dat te Wenen de première van Joh. Strauss' An der schonen blauen Donau plaats had. Behalve componist van tal loze onsterfelijke walsen was Joh. Strauss met F. v. Suppé en K. Mil- löcker de schepper van de Weense ope rette. Tot de grote operettecomponisten uit Wenen behoren ook K. Zeiler, E. Kalm&n, F. Léhar en als laatste de on danks zijn hoge leeftijd nog zeer vitale R. Stolz, die onlangs in ons land enkele operetteconcerten gaf met Margrit Schramm en Rudolf Schock als solisten. Het door „Crescendo" te geven ope retteconcert is uitsluitend gewijd aan bovengenoemde componisten, zodat met recht van „Een avond in Wenen" ge sproken mag worden! Gezien de véle hartveroverende melodieën, die op vrij dag 10 november in „Ons Dorpshuis" alhier zullen weerklinken, belooft het voor de liefhebbers (sters) van operette muziek een onvergetelijke avond te wor den! Schaken. De eerste wedstrijd van D.Z.D. in de achttallencompetitie van de tweede klasse van de Z.S.B. tegen Kamperland werd door D.Z.D. met 5% tegen 2% gewonnen. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: J. W. HasmanG. Heyboer 01; W. ZuydwegW. Burger V2V2', W. KarelseN. v. d. Maas y2 y2J. VerhaagenH. Buyse 10; B. CokJ. Geelhoed y2y2\ J. van Oos tenI. Heyboer 10; J. Quakkelaar M. Westerweel 10; J. P. A. Stevense n.o.g. 10. Van een oud-dorpsgenoot. De heer Q. Waverijn, oud-Kruinin- genaar, is met ingang van 16 novem ber benoemd tot burgemeester van Maarssen (U.). Na zijn jeugd in Kruiningen te heb ben doorgebracht, werd dhr. Waverijn aangesteld tot volontair-leerling ambte naar te 's-Gravenpolder, waar hij enfge tijd later benoemd werd tot bode. Hier vandaan kwam hij in 1950 in betrekking in Hillegom, waar hij opklom tot hoofd ambtenaar algemene dienst. Op 1 april 1959 werd hij benoemd tot burgemees ter van Koudekerk. Binnenkort zal dhr. Waverijn, zoals vermeld, de voorzitters hamer van de gemeenteraad in Maars sen hanteren. Een dergelijke promotie verdient zeer zeker een felicitatie!

Scheldebode | 1967 | | pagina 2