i^^Wemeldlngse ^VJatans- iUJaardighaden caballero Coo^teL. BAAYENS Damp WASAUTOMATEN de speciaalzaak voor uw BRIL •CM VAN OEVEREN N.V. YERSEKE WEMELDINGE anders dan andere KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Deze rubriek komt tot stan d in samenwerking met het Gemeentebestuur Dankbetuiging. De burgemeester heeft van de Com missaris der Koningin een brief ontvan gen met de volgende inhoud: ,,Bij deze betuig ik u, mede namens het Provinciaal Bestuur hartelijk dank voor uw medewerking, verleend bij de voorbereiding en uitvoering van het programma ten behoeve van het bezoek van H.H.K.K.H.H. de Groothertog en de Groothertogin van Luxemburg en Prin ses Beatrix en Prins Claus der Neder landen, op 14 september j.l. aan deze provincie, hetgeen door ons zeer op prijs is gesteld. Ik verzoek u deze dank te willen overbrengen aan diegenen, die op eni gerlei wijze daarbij waren betrokken". Leeftijdsopbouw. Van het centraal bureau voor de sta tistiek ontving het gemeentebestuur een overzicht van de „leeftijdsopbouw" per 31 december 1966. Dit overzicht ziet er als volgt uit: Lft. in jr M V Lft. in jr. M V 04 116 112 55—59 68 63 5—9 125 109 60—64 71 68 10—14 147 110 65—69 49 67 15—19 109 77 70—74 51 56 20—24 93 93 75—79 36 39 25—29 81 62 80—84 22 20 30—34 59 59 85—89 13 9 35—39 72 72 90—94 5 2 40—44 69 65 95 e.o. 4549 71 83 50—54 74 67 Tot. 1331 1233 Het overzicht, dat de gemeente-ont vanger heeft, is per jaar gespecificeerd. Vooral voor grotere gemeenten is een dergelijk overzicht van belang. Men kan er uit afleiden of het aantal kinderen toeneemt. Of er dus meer scholen moe ten komen. Hoeveel bejaarden er zijn. Of er dus meer bejaardentehuizen of be jaarden woningen nodig zgn. Hoeveel jongeren er in de huwbare leeftijd ko men. Of er in de toekomst dus meer woningen moeten worden gebouwd. In Wemeldinge gaat het niet om gro te aantallen. Wanneer er in een jaar 10 kinderen meer op school komen dan an ders behoeft er nog niet direkt aan een uitbreiding van de school te worden ge dacht. Ook zonder dit overzicht is de zaak nog wel te overzien. Aan de puzzelaars de taak om uit te zoeken welke 7 personen in onze ge meente op 31 december 1966 negentig jaar of ouder waren. Volgens onze ge gevens klopt het aantal. Zeeuwse Muziekschool. Het gemeentebestuur ontving een exemplaar van de begroting van de Zeeuwse Muziekschool voor het cursus jaar 19671968. De uitgaven zijn ge raamd op 467.000,Hiertegenover staan de volgende inkomsten: Lesgel den 170.000,-; rijkssubsidie 12.000,-; subsidie v. d. provincie 59.000,sub sidie opleiding fanfarekorpsen 4.000,-; bijdragen van de gemeenten 222.000,-. De bijdrage van de gemeente Wemel dinge is geraamd op 2820,Er wordt in Wemeldinge les gegeven aan indivi duele leerlingen, aan groepjes (alge meen vormend muziekonderwijs en blok fluitclubjes) en aan het jeugdkorps van de fanfarevereniging O.K.K. Gevonden voorwerpen. Gevonden een blauw nylon regenjas je, twee zwarte plastic o verb roek en en een regenbroek. Inlichtingen ter ge meentesecretarie VOOR ALASKA CANDY MIELE A.E.G. UNILUX PHILIPS ENGLISH ELECTRIC Bel (01131) 1348 Handboogschieten. Zaterdag 21 oktober hield de hand boogschutter^ „Diana" een schieting op de liggende wip bij dhr. M. C. de Bliek. De uitslag hiervan was als volgt. Wip I. Hoofdvogel: J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelande; le zijvogel: P. van Hekken, Juliana, Oudelande; 2e zij vogel: A. van Loon, Doel naar Hoger, Wolf aartsdijk; le bovenkalB. Vermeu len, Zeelandia, 's-Heerenhoek; 2e bo venka!: M. Mol, Edele Handboog, Oude lande; le onderkal: P. Steketee, Diana, Yerseke; 2e onderkal: P. Rentmeester, A.D.L.M., Kwadendamme; le klep: P. de Koeyer, Diana, Yerseke; 2e klep: B. Glerum, Diana, Yerseke; 3e klep: C. D. Raas, Willem Teil, Ovezande; meeste kleine vogels: J. Rijk, Eensgezindheid, 's-Heerenhoek. Wip II. le en 2e hoofdvogel: J. Bon- gers, Zeelandia, 's-Heerenhoek; le zij- vogel: H. Mol, Jacoba van Beieren, Goes; 2e zijvogel: C. Westdijk, Jacoba van Beieren, Goes; 3e zijvogel: B. Ver meulen, Zeelandia, 's-Heerenhoek; 4e zij vogel: A. Meier, Edele Handboog, Ou delande; le bovenka!: M. Steketee, Di ana, Yerseke; 2e bovenka!: S. Westveer, Edele Handboog, Oudelande; 3e boven kal: K. van Steenbergen, Willem Teil, Ovezande; 4e bovenkal: L. Meiaard, Edele handboog, Oudelande; meeste kleine vogels: Pol Baart, Batavieren, Goes. Er waren 67 schutters van 15 ver enigingen aanwezig. Zondag 22 oktober hield de handboog schutterij St. Sebastiaan een schietting in den Doel. De uitslag was: Meeste punten: P. de Koeyer, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste rozen: C. D. Raas, St. Sebastiaan, Ovezande; meeste negens: Th. v. d. List, Huis van Nassau, Zierik- zee; meeste achten: J. Doene, St. Se bastiaan, Ovezande; meeste zevens: L. Geus, Juliana, Kwadendamme; meeste zessen: K. van Steenbergen, St. Sebas tiaan, Ovezande; meeste vijvenJac. de Baar, St. Sebastiaan, Ovezande; mees te vieren: M. Steketee, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste drieën: P. Schreurs, St. Sebastiaan, Ovezande; meeste twee- en: C. Moorman, Juliana, Kwadendam me; meeste enen: A. de Koeyer, St. Se bastiaan, Yerseke. Bezoek Ned. Caravan Club. Zaterdagvoormiddag 28 oktober a.s. zal het in de Langeville en omgeving druk worden. De Nederlandse Caravan Club organiseert die dag haar herfst- tocht naar Zeeland en brengt ook een bezoek aan Yerseke. Niet minder dan 90 tot 100 auto's met caravan worden verwacht. De deelnemers aan deze tocht worden in de gelegenheid gesteld iets van de oester- en mosselcultuur te zien. De organisatie van dit bezoek is nu nog geregeld vanaf het gemeentehuis, doch in de toekomst zal dit een taak worden voor de plaatselijke afdeling van de VVV. Ongetwijfeld zal een dergelijk be zoek het toerisme in Yerseke bevorde ren. Conferentie Vrije Evang. Gemeente. Naar wij vernemen zal a.s. week de jaarlijkse conferentie worden gehouden in het kerkgebouw der Vrije Evang. Ge meente alhier, ter versterking van het geestelijk leven. Daartoe zijn verschil lende sprekers en zangkoren uitgeno digd. Voor nadere informatie zie men de advertentie elders in dit blad. Interkerkelijke dienst. Zondagavond zal alhier in verband met 450 jaar kerkhervorming een in terkerkelijke dienst worden gehouden, waarin zal voorgaan Ds. Tiemersma, Geref. predikant uit Vlaardingen, die zal spreken over het onderwerp „Kle ren maken de man". Ds. G. van Brug gen, Vrije Evang. predikant alhier, zal de dienst leiden. Medewerking zal wor den verleend door het Ned. Herv. Kerk koor onder leiding van de dirigent dhr. A. v. d. Cingel. Het orgel zal bespeeld worden door dhr. C. Philipse. De dienst begint om 7 uur en wordt in de Ned. Herv. kerk gehouden. Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar bij eenkomst onder leiding van haar presi dente mevr. Eckhardt-Dominicus. Als spreekster was aanwezig mej. M. Schil- peroord, diëtiste te Goes, met het on derwerp „Bij het klimmen der jaren ge zondheid bewaren". In de pauze wer den vragenformulieren ingevuld en kre gen de dames gelegenheid schriftelijk kandiaten voor de in februari a.s. te houden bestuursverkiezing te stellen. Voetbal. Wemeldinge H behaalde uit de wed strijd tegen Kruiningen één punt. Voor de rust was het een over de hele linie beter spelend Wemeldinge, hetgeen de ruststand van 31 in de juiste verhou ding weergeeft. Na de rust een fel op komend Kruiningen. In enkele ogenblik ken was de stand veranderd in een 34 voorsprong voor Kruiningen. Alles luk te bij de bezoekers en een grote dosis geluk was aan hun kant. Wemeldinge, wat weer terug moest komen in haar spel, wist door Bakker nog eenmaal te scoren, zodat de wedstrijd in een 44 stand eindigde. Daarmee kon Kruinin gen best tevreden zijn, gezien ook het spelbeeld in de tweede helft. Slechts in enkele ogenblikken konden ze de sterk te opbrengen om te scoren. Voor beide ploegen een hard verdiend punt. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Kapelle, waarbij het niet gemak kelijk zal zijn een punt te behalen, wat men overigens wel goed kan gebruiken. Ouderavond. Dezer dagen werd in het dorpshuis alhier de ouderavond gehouden van de openbare lagere school. De avond stond onder leiding van dhr. A. J. Dagevos. Het hoofd der school, dhr. C. P. Pher- nambucq, sprak over de schoolzaken en kon met vreugde constateren, dat het leerlingental op de school ieder jaar groter wordt. Hg merkte ook op, dat het schoolgebouw steeds meer tekenen van verval gaat vertonen en sprak de hoop uit, dat een nieuwe school niet meer lang op zich zal laten wachten. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van mevr. Schouwenaar-Linden- bergh en dhr. M. Zuidwegt gekozen de dames Vermerris-Feytel en Dagevos- Belderock. Door dhr. Phernambucq wer den aan mevr. Schouwenaar, die af scheid nam als bestuurslid, bloemen overhandigd. Na de pauze toonde dhr. Borrie uit Goes aan de hand van dia's de nieuwe verkeersborden. Comité P.I.T. Woensdag werd door het plaatselijk comité van het P.I.T. een bijeenkomst gehouden, waarbij aanwezig waren 12 dames collectanten en 2 jongens collec tanten. Na de opening gaf de voorzit ter, dhr. J. Veerhoek, een kort over zicht van het werk dat het P.I.T. doet. Daarna werden de collectebussen ge ledigd en geteld. Het resultaat van de collecte was 309,Dhr. Veerhoek reikte aan de collectanten een kleine attentie uit. Vervolgens herdacht dhr. Veerhoek met enkele woorden het over lijden van dhr. G. Schouwenaar, waar na enkele ogenblikken stilte in acht werden genomen. In de plaats van dhr. Schouwaar zal als secretaris optreden dhr. J. de Neef. Wewico. De Wewico heeft in een vergadering het besluit genomen om in begin no vember een koopaktie te houden, de z.g. najaarsaktie. Daaraan zal men kop pelen een Sint-Nicolaasmiddag voor de kinderen in het Dorpshuis. Op welke dag het zal zijn is nog niet bekend. Wel zal deze zo kort mogelijk bij 5 decem ber vallen. Een mooie middag zal het voor de kinderen zeker zijn! Overlijden. Op 58-jarige leeftijd is plotseling over leden dhr. J. Hoogesteger, commandant van de vrijwillige brandweer alhier. Te vens was hij bestuurslid van de var kenshond „Helpt Elkander". Dhr. Hoo gesteger, die door een hartverlamming werd getroffen, was aan het werk te Kwadendamme op het spoorwegempla cement. Dokter S. E. J. Wöstman kon slechts de dood constateren. Donderdag werd dhr. Hoogesteger op de begraaf plaats alhier begraven. Concert. Vrijdagavond zal in het Dorpshuis al hier een concert worden gegeven door de muziekvereniging O.K.K. onder lei ding van de dirigent dhr. A. v. d. Cin gel en „Excelsior" uit Kloetinge en ,,Con Affezione" uit Kwadendamme, beide onder leiding van dhr. Den Toon der. Het programma zal bestaan uit een 18-tal muzieknummers. Na afloop zal er een bal zijn. Filmavond. In het Dorpshuis werd een filmavond gegeven, georganiseerd door de ANWB, waarvoor grote belangstelling bestond. In de zaal waren verder vele artikelen aanwezig die te maken hadden met het reizen, hetwelk, door de ANWB werd getoond. Burgemeester Van Sas sprak aan het begin Van de avond een wel komstwoord. Onze gemeente financieel gezond. Maandagavond heeft de raad de ge meentebegroting voor 1968 aangeboden gekregen. De gewone dienst sluit met een post onvoorzien van 31.864,49. In de begeleidingsbrief zeggen B. en W. de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Het college vindt het verheu gend, dat de begroting zonder extra moeite en zonder verdere voorstellen tot belastingverhoging sluitend gemaakt kon wórden. De gemeente beschikt over een hoog bedrag aan reserves. Indien tot herindeling van gemeenten volgens het aanhangig wetsontwerp wordt be sloten, kan Kruiningen een goed ver zorgde en goed geoutilleerde gemeente met gezonde financiën inbrengen. Wat de woningbouw betreft, zouden B. en W. graag zien, dat nog meer particu lieren tot de bouw van een woning over gingen. In het dorp Kruiningen is hier voor nog voldoende bouwgrond beschik baar. In Hansweert-west is maar wei nig bouwgrond meer beschikbaar en er moet dan ook op worden gerekend dat alle bouwgrond daar in 1968 zal zijn uitgegeven i.v.m. het bereiken van de gemeentegrens. Met het saneringsplan „Nieuwstraat" zal meer voortgang wor den gemaakt. Voorts zal de onbewoon baarverklaring en sloop van krotten in sterkere mate dan voorheen worden aangepakt. Voor de verbetering van de Hansweertse straatweg en een gedeel te van de Zanddijk vanaf het kanaal tot de Zandweg worden plannen gereed ge maakt, maar het is nog niet zeker of die in 1968 gerealiseerd kunnen worden. Ook verheugt het B. en W. dat voor het normale onderhoud van straten enz. 32.400,— kon worden uitgetrokken. De chemische onkruidbestrrjding zal nog intensiever plaatsvinden. Ook zal in het voorjaar een intensieve aktie ter be strijding van de rattenplaag worden ge- CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS fl.50 iÉAI PWWwWWIPw ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste ais In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service houden. Zeer binnenkort kan de raad een voorstel tegemoet zien om gelden beschikbaar te stellen voor het onder brengen van de nieuw te stichten school op Geref. grondslag in ehkele lokalen van de bestaande school met de bijbel. Er zijn plannen in voorbereiding om voor deze school een nieuw gebouw te stichten, waarvoor in het bestemmings plan „De Knol" een plaats is geprojec teerd. In dit plan is ook een plaats uit gelijnd voor de tweede kleuterschool, die thans is ondergebracht in een lokaal van de o.l.s. Voor verdere uitbreiding van het recreatiegebied „Den Inkel" zijn plannen in voorbereiding. Recreatie en toerisme willen B. en W. bevorderen door aan de pas opgerichte VW Zuid- Beveland een subsidie van 0,10 per in woner toe te kennen. Op daarvoor ge- eigende plaats en bij diverse gelegen heden wordt naar de mening van B. en W. te weinig aandacht aan Kruiningen besteed. Desondanks is het college ver heugd, dat o.a. de belangrijkheid van het kanaal door Zuid-Beveland is aan getoond en dat zelfs dQor leden van de Staten-Generaal is aangedrongen op spoedige verbetering van dit ook na de totstandkoming van de nieuwe Schelde- Rijnverbinding in belangrijkheid nog toenemende kanaal. Kinderspeelplaats komt er. De raad heeft maandagavond j.l. het voorstel van B. en W. tot aanleg van een kinderspeelplaats in de H. Dunant- straat overgenomen. De kosten vond men wel wat hoog 6800,Tegen stemde dhr. J. van den Berge (S.G.P.) omdat hij geen nut in dit object zag. In de rondvraag vroeg hij nog de speel plaats op zondag te sluiten. Met voet ballen en straks met het zwembad wordt de zondag al genoeg ontheiligd. Dhr. Z. J. Jansen (K.V.P.) kon zich niet voor stellen dat kleuters ook al aan zondags ontheiliging doen. Burgemeester A. Schipper vroeg of dhr. Van den Berge zijn vraag in alle ernst meende. Daar geen der raadsleden het S.G.P.-lid steun de, zal de speelplaats ook 's zondags open zijn. De vergadering werd druk bezocht. Dit kwam of omdat de aan vangstijd van 7 uur beter uitkomt of de vaststelling van het saneringsplan Oude Plein trok de belangstelling. Over dit voorstel werd flink en lang gedis cussieerd. Niet over het plan zelf, maar over de twee ontvangen bezwaarschrif ten van betrokken zakenlieden. Nadat burgemeester Schipper uitdrukkelijk had gesteld, dat men over de afloop van deze zaak niet ongerust hoefde te zijn en dat de schade objectief en re delijk zou worden getaxeerd, ging de raad akkoord. Verder besloot de raad tot onbewoonbaarverklaring van de wo ningen Reeweg 8, Vlake en Kanaal straat 32, 39 en 41 Hansweert. Dhr. W. J. Pouwer (C.H.) vroeg hoe het moge lijk is dat op het eerste pand al een bordje werd geplaatst. Volgens de voor zitter is dit inmiddels verwijderd en werd dit abusievelijk opgehangen. Plattelandsvrouwen. Dezer dagen hielden de Plattelands vrouwen afd. Kruiningen en omstreken hun maandelijkse^ bijéénkomst. Deze middag konden de dames zelf bezig zijn met het opmaken van strobloemstuk- jes. Mej. M. Zandee, tuinbouwlerares te Goes, gaf daarbij advies. De resultaten waren dan ook het aanzien waard. Voor het bijwonen van de doop en tewater lating van de veerboot „Prinses Chris tina" te Hardinxveld-Giessendam was veel belangstelling; 40 leden gaven zich op om deze reis mee te maken. Schaken. De uitslagen van de voor de onderlin ge schaakcompetitie van D.Z.D. gespeel de partijen op 5, 12 en 19 oktober zijn als volgt: W. ZuydwegJ. Verhaagen 01; M. van GastelB. Cok 01; J. van OostenJ. W. Hasman 01; J. P. A. StevenseJ. Quakkelaar 10; L. H. v. d. Kallen—L. Poleij y2J. Karei- seJ. Verhaagen 10; J. P. A. Ste venseW. Karelse 01; L. H. v. d. KallenM. van Gastel 10; J. Karelse J. van Oosten 10. Iets over de Instuif. De enige tijd geleden weer gestarte instuif blijkt meer en meer een succes te worden. De bezoekersaantallen zwe ven regelmatig in de buurt van 70 a 80 personen. Toch is er na^st het succes nog een wanklank: enige bezoek(st)ers schijnen hun eigen leeftijd niet precies te weten. Ze zijn zelfs zo vergeetach tig dat het voorkomt dat mensjes van 13 jaar heel leuk in de „grote" instuif komen. De commissie deelde ons mede dat dientengevolge zeer streng op de leeftijd gelet zal worden. Jammer, maar het schijnt nodig te zijn. Kijkavond. In de kleuterschool „Voorhoute" was het dinsdagavond kijkavond. Juffrouw Penne had er met haar kleuters weer flink werk van gemaakt en er waren vele mooie werkstukken te bewonderen. Vooral de „levende" herfsttafel trok de aandacht. De belangstelling voor deze kijkavond was bijzonder groot. Onder de belangstellenden bevonden zich de vroegere hoofdleidster mej. Baveco, de hoofdleidster van „De Berg" mej. M. Bierens, de hoofdleidster uit Hansweert mej. J. Kievit en het hoofd van dé o.l.s. dhr. A. Brugge. Hoe moet dat nu? Hoevelen vragen zich dit niet afzelfs als ze voor de eenvoudigste verkeers problemen worden gesteld. Daarom zal de Rijkspolitie alhier bg voldoende deel name een verkeerscursus voor alle weg gebruikers gaan houden. De cursus za! bestaan uit 6 lessen van elk twee uur en wordt gehouden in het gebouw van de Rijkspolitie alhier. De cursus zal zo spoedig mogelijk van start gaan. Wie aan deze verkeerscursus wil meedoen, en natuurlijk zijn dat er veel, kan zich opgeven bij de Rijkspolitie, Burg. Vo gelaarstraat 11, tel. 275. Bazaar en middenstandsshow. Burgemeester A. Schipper zal vrijdag avond 3 november a.s. om half acht de eerste Kruiningse bazaar en midden standstentoonstelling officieel- openen. De muziekgezelschappen „E.M.M." en „Scheldegalm" zullen deze opening mu zikaal omlijsten. Daarna maken deze korpsen gezamenlijk een rondgang. De kon. harmonie E.M.M. organiseert dat evenement om enigszins uit de financi ële moeilijkheden te geraken waarin de ze vereniging momenteel verkeert. E. M.M. moet de komende tijd nog veel geld besteden aan instrumenten voor het jeugdorkest, terwijl ook gedacht moet worden aan vernieuwing van de uniformen. De bazaar belooft iets bij zonders te worden. De inrichting hier van wordt verzorgd door een speciaal bureau. Er komen veel en aantrekkelij ke stands waarin prachtige prijzen zijn te winnen. De hoofdprijswinnaars bij het grote lichtspel (soort rad van avon tuur) mogen hun prijs zelf uitzoeken. Een tiental middenstanders doen mee aan de tentoonstelling. De liefhebberij hiervoor was veel groter, maar er was niet meer ruimte beschikbaar. De deel nemende middenstanders zijn al weken volop doende om met een goed verzorg de stand voor de dag te komen. Er zal van alles te zien zijn, o.a. meubelen, wascombinaties, TV's, kachels, fietsen en bromfietsen en ga zo maar door. De entree bedraagt slechts een kwartje. Uw entreebewijs moet u goed bewaren, want hierop kunt u een prijs winnen. Maar dat hoort u zelf op de bazaar en middenstandstentoonstelling. Waterleidinggroep verdwijnt. De waterleidinggroep van de vrijwil lige brandweer zal per 1 januari a.s. verdwijnen. Door samenwerking met andere gemeenten op het gebied van brandbeveiliging en door het invoeren van een beter meldings- en alarmerings systeem, is men tot deze beslissing ge komen. Hawico feestavond. De winkeliersvereniging „Hawico" or ganiseerde woensdagavond j.l. de jaar lijkse feestavond. Het programma werd verzorgd door een gezelschap beroeps- artisten. De belangstelling was groot. Kop- en staartbotsing. Donderdagmorgen is op de rijksweg een personenauto, bestuurd door L. L. uit Middelburg, tegen een bazaltblok ge reden. Het blok was van een vrachtwa gen gevallen, bestuurd door P. uit Westdorpe, die bazaltblokken vervoerde van Hansweert naar de Kreekrakdam voor de werkzaamheden aan het Schel deRijnkanaal. L. had het blok te laat zien liggen. Zijn auto werd zwaar be schadigd. Tengevolge van dit ongeval ontstond er een file, waarin zich nog een kop- en staartbotsing voordeed. De auto, bestuurd door P. H. J. M. v. d. B. uit Breda, kreeg een hoeveelheid klei op de voorruit, waardoor de bestuurder even het uitzicht werd benomen en .de auto tegen de voor hem stilstaande auto botste. De auto's van K. K. uit Eind hoven en M. I. C. uit Tholen liepen schade op. Er deden zich bij dit alles geen persoonlijke ongelukken voor. HIERTOE GERECHTIGD BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND 40-jarig jubileum. Vrijdag 20 oktober vierde de jongens club „Emanuël" haar 40-jarig jubileum. Niet alleen deze club bestaat 40 jaar, maar ook de leider, dhr. M. Schouten, vierde deze avond zijn jubileum, omdat hij de oprichter van de club was. Deze avond stond onder leiding van Bert van Noordennen, die na een welkomstwoord opende met het lezen van Ps. 138. Hier over hield J. Schouten een korte inlei ding. Een rij van sprekers feliciteerden de jubilaris en zwaaiden hem allen ver diende lof toe. Wij zagen o.a. dhr. J. Mallekote namens het gemeentebestuur van Krabbendijke, dhr. J. Koeman na mens de Ned. Herv. kerk, verder dhr. J. Haverhoek namens het Provinciaal Verbond, terwijl dhr. H. Verhaar na mens het Landelijk Verbond het gouden insigne van het Verbond uitreikte. Ver-

Scheldebode | 1967 | | pagina 2