BAAYENS caballero Bronchi letten DO YERSEKE de speciaalzaak voor uw BRIL anders dan andere WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Raadsvergadering. Vrijdag j.l. kwam de raad in voltalli ge zitting bjjeen. Op gestelde vragen deelde de voorzitter mee, dat een proef zal worden genomen die kan leiden tot verkorting van de notulen. Het optre den tegen speadboten enz. zal door de provincie geregeld worden, de gemeente bezit hiertoe geen machtsmiddelen. Wel zijn de havenmeester in deze kwestie enkele opdrachten gegeven. Hier kan uit voortvloeien, dat de gemeente sanc ties toepast door het intrekken van de ligplaats. De gehele raad had ernstige kritiek op de afgegeven sloopvergunning voor pand Langeville 3. Dat door deze sloping geen schade is opgetreden aan het naastgelegen pand, werd bestreden en wel op grond van persoonlijke bezoe ken. Hierbij werd wel degelijk schade geconstateerd. Er was veel kritiek om dat in dezen een sloopvergunning was afgegeven voor er een bouwvergunning was. Ook het rapport van de architect, die hierin verklaarde dat het niet nodig was voorzieningen aan te brengen, werd fel bestreden. Bovendien doet het vreemd aan dat er nu wel voorzieningen zijn getroffen. Ook de handelwijze van dhr. Padmos, aan wie de sloopvergunning is afgegeven, werd gelaakt. Men verweet hem onjuistheden tegen B. en W. te hebben gezegd. Enkele raadsleden za gen het zo, dat B. en W. om de tuin waren geleid en in de boot genomen. De voorzitter verdedigde de houding van B. en W. Er was een verzoek van dhr. Padmos om tot sloop te mogen over gaan en een nieuw pand te bouwen. B. en W. konden in dezen geen sloopver gunning weigeren. Hij is er van over tuigd, dat er een onplezierige toestand is ontstaan. Er is contact geweest met dhr. Padmos en deze heeft beloofd zo spoedig mogelijk te bouwen, hetgeen dhr. Van Schaik deed opmerken dat dit zeer rekbaar is, het kan nog wel een jaar duren. Hij had de indruk dat het de bedoeling is geweest om een stukje bouwgrond op te leveren. De voorzitter zei in te zien dat B. en W. verkeerd waren ingelicht. Machtsmiddelen om de sloper schadevergoeding af te dwingen, staan de gemeente niet ter beschikking. Dhr. Gebraad verzocht om nooit een sloopvergunning ai te geven als er kans is dat er niet direkt gebouwd zal wor den. Dhr. Van Schaik zag gaarne dat er in de toekomst rekening mee gehou den zal worden wanneer betrokkene weer eens bij de gemeente aanklopt. De heren Van Putten en De Koeyer wens ten aantekening dat zij tegen de aan koop van grond van dhr. Verwijs wa ren. Hoewel er een schattingsrapport van de Z.L.M. was, konden zij zich niet met de grondprijs verenigen. In verge lijking met een soortgelijke aankoop van dhr. Fraanje was de prijs veel te hoog en bovendien konden zij een bedrag van 5000,voor waardevermindering van de woning niet goedkeuren. Een zeer emotioneel verloop had de behandeling van het agendapunt: verhuur voormalig gymnastieklokaal aan Frontal Mud So ciëteit op zaterdagavond. Een tot de laatste plaats bezette publieke tribune zat af te wachten wat er komen zou. Het grootste gedeelte bestond n.l. uit leden van de Sociëteit. Tijdens de de batten gaven zij op hoorbare wijze uiting aan hun gevoelens om zodoende hun ge moed te luchten. Wethouder Koster deelde als eerste spreker mede dat hij in het college een afwijkend standpunt had ingenomen ten opzichte van de an dere leden, niet uit antipatie, maar zui ver uit beginsel. Als lid van het ge meentebestuur kan en mag hij geen me dewerking verlenen aan het verhuren van gemeentelijke gebouwen voor der gelijke evenementen (bedoeld werd dans avonden. Red.). In dezen stemt hij in met het standpunt van de burgemeester van Ermelo. Dhr. Gebraad had gedacht een christelijke burgemeester te hebben maar hij acht het in strijd met de bijbel dat de burgemeester, die zich christelijk noemt, hieraan zijn medewerking geeft. Tot zijn zeer grote spijt heeft hij echter moeten constateren dat dit wel zo is. De S.G.P. kan en mag hier niet aan medewerken. Hij zou gaarne zien dat de christelijke partgen met de hand op Gods Woord hetzelfde zouden doen. Dit moet en zal worden tegengegaan. Toen dhr. Gebraad heftig en bezwerend zich tot de aanwezige jeugd ging wenden en enkele raadsleden hem hadden verzocht zich tot de agenda te bepalen, greep de voorzitter in en verzocht dhr. Gebraad om niet tegen het publiek te spreken, maar tegen de raadsleden. Het is hier een raadsvergadering, aldus de voorzit ter. Fel werd hierop dhr. Gebraad door dhr. Korstanje aangevallen. Hebt u, al dus dhr. Korstanje, persoonlijk gezien of gehoord de vloeken, godslasteringen, liederlijke taal, dronkenschap en nog er ger dingen? Dhr. Gebraad moest be kennen er niet binnen te zijn geweest, dus ook persoonlijk niets heeft kunnen constateren. Zeker vier keer, vervolgde dhr. Korstanje, ben ik er geweest, on gevraagd en onverwacht, en tot mijn spijt heb ik inderdaad dronkenschap moeten constateren, maar het was er toevallig een van uw Gemeente. Deze had hiervoor de pauze benut. In het lo kaal is er geen gelegenheid om alcohol te gebruiken. Dhr. Van Putten verklaar de een zakelijk standpunt in te nemen. Wat binnen zou kunnen gebeuren acht hij niet ter verantwoording van de raad. In de eerste plaats dragen de ouders de verantwoording. Hij is het er wel mee eens dat er voor de betrokken jeugd een opvangcentrum is, bovendien bezoe ken personen van alle richtingen de so ciëteit. Hij is bereid het voorstel te steunen, maar eist wel de nodige ga rantie ingeval van buitensporigheden, overlast of vernielingen. Het mag niet ontaarden in een bende. Een fel voor stander bleek dhr. Van Schaik. Voor de raad leek hem de gemakkelijkste weg om tot sluiting over te gaan. Maar dan gaat de jeugd ergens anders heen, zon der controle en in welke omgeving ko men ze dan. Sluiten beschouwt hij als een klap in het aangezicht van deze jeugd. Persoonlijk is hij binnen geweest en niet op een moment dat bij wijze van' spreken de boel voor bezoek was opge poetst. Zeker, er zal wel eens iets ge beuren, maar waar gebeurt er nu nooit eens iets? De tegenwoordige jeugd is nu eenmaal Einders, wat zij mooi vin den, vinden wij meestal niet mooi, b.v. muziek. Daar kunnen wij niets aan ver anderen. Hij ziet het als een fout van de Kerken dat deze de jeugd hebben af gestoten. Het bezoek van Ds. v. d. Poel aan de sociëteit had volgens hem een provocerend karakter en hij ziet de ma nier waarop niet als verstandig. Hij ziet zich verplicht deze jeugd een kans te geven. Dhr. Cornelisse sluit zich aan bij zijn fractiegenoten. Ook bij hem is het een principekewestie. Lang of kort haar maakt bij hem geen verschil. Wel vraagt hij zich af waar het met de tegenwoor dige jeugd naar toe moet. Dat Ds. v. d. Poel er bij gehaald is vindt hij niet fraai. Zijn bezoek aan de sociëteit was niet in opdracht, maar zeer toevallig. Dit laatste werd direkt van de andere zijde tegengesproken en ook niet aan vaard. Dhr. Scheele krijgt het vermoe den dat verschillende raadsleden het nog eens aan willen zien, maar deze jeugd heeft de kans gehad om iets goeds te brengen maar heeft deze niet benut. De zaak schijnt al eerder uit de hand te zijn gelopen. Voor dhr. Van de Velde is het een moeilijk punt. Hij is niet tegen die dansavond, maar wel tegen buitenspo righeden. Door de voorzitter werd hier na het standpunt van de meerderheid van B. en W. uiteengezet. Het laatste woord is aan de raad, deze heeft te be slissen wat er met de gemeentelijke ge bouwen moet gebeuren. Niet alle jeugd wordt opgevangen door de Kerken, de ze jeugd moet het recht hebben zich te amuseren zoals zij dat verkiest. Voor de gemeente ziet hij een taak deze jeugd op te vangen. Persoonlijk heeft hij de zaal bezocht en niets ongetogens gezien of gehoord. De avond dat de muziek te hard was lag aan de geluidsinstallatie. In dezen optreden volgens dhr. Gebraad zou dictatuur zijn. Als burgemeester staat hij boven de partijen, hij zit hier niet als vertegenwoordiger van een ker kelijke richting. De kwestie Ds. v. d. Poel wil hij hier buiten zijn beschouwing laten. Hij heeft er wel respect voor dat deze de zaak zelf heeft willen onderzoe ken. Persoonlijk is hij absoluut niet on tevreden over de gang van zaken bij de sociëteit. Dat een en ander reeds eerder uit de hand is gelopen, moet hij bestrij den. Ook is hem in een persoonlijk ge sprek met dhr. Nolet gebleken dat deze de zaalhuur niet heeft opgezegd omdat de sociëteit een bende was. Bij overlast kan de politie optreden, evenals tegen elke andere overtreding. Hij hoopte dat de raad begrip zou hebben voor zijn standpunt. Dit bleek echter niet het ge val te zijn, met 6 tegen 5 stemmen werd het voorstel verworpen. Tegen stemden de drie leden van de S.G.P.dhr. De Koeyer, A.R. en dhrn. Scheele en Van de Velde, C.H.U. Ordelijk verliet hierna de op straat geschopte jeugd de publie ke tribune als een stil en zwijgend pro test tegen dit besluit. Fel reageerden dhrn. Korstanje en Van Schaik, ver schrikkelijk en droevig, voor het groot ste gedeelte steunend op „van horen zeggen" is een besluit genomen, een trap van de Kerk naar de buitenkerke lijken. Met de verzuchting dat het hem in dezen wel moeilijk is gemaakt, sluit de voorzitter de verdere discussie. Op voorstel van dhr. Van de Velde, ge steund door dhr. Van Putten, besloot de raad, zonder hoofdelijke stemming, het tarief voor slijters te bepalen op 3, i.p.v. op 5,Gezien de winstmarge in het slijtersbedrijf vond de raad het billijk, het laagste tarief aan te houden. Ernstige kritiek hadden dhrn. Van Put ten en Korstanje op de begroting van de verwarming in de garages van de Cen trale Dienst te Kruiningen. Dhr. Kor stanje stemde tegen deze begroting. Bij de interpellaties wees dhr. Korstanje er op dat we het autokerkhof kwijt zijn, maar nu een schepenkerkhof krijgen. Hiervoor bleek inmiddels een oplossing te zijn gevonden. Dhr. Scheele ziet geen nut in de verkeersmaatregelen op de Havendijk; men stoort er zich eenvou dig niet aan. Dhr. De Koeyer bepleitte het plaatsen van een wachtlokaal voor buspassagiers in de Langeville. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Judo-examens. Zaterdag 30 september werden in de sportzaal Vierstraat judo-examens af genomen door dhr. B. Schroevers, leraar van Felix Janssens sportschool. Ge slaagd zijn voor de blauwe band: F. Sanderse, L. Pekaar, A. Pekaar, L. Nijs- sen, P. Zondervan; groeneband: J. Zoe- teweij; oranje band: F. Timmerman. Opgave nieuwe leerlingen aan de school Vierstraat zaterdag 7 okt. a.s. Rijkspostspaarbank. Aan de postinrichting Yerseke werd in de maand september 1967 ingelegd 35.812,01, terwijl in dezelfde periode werd terugbetaald 29.797,83. Voetbalnieuws. Van S.V.D. verloor Yerseke II met 30. De junioren waren bijzonder pro- duktief. A won met 70 van Rillandia en B met 120 van Krabbendijke B II. De pupillen wonnen met 74 van We- meldinge. Zaterdag moet Yerseke I naar Wis- senkerke, de beide juniorenelftalllen gaan op bezoek naar Wemeldinge. Korfbal. Tegen haar oude rivaal Togo II boek te Volharding haar eerste overwinning van het seizoen. Dfe uitslag 41 was zelfs aan de zeer lkge kant, maar Togo II kwam wel bijzonder zwak voor de dag, o.a. met enige aspiranten. Daar in deze klasse minstens drie ploegen de graderen, zal Volharding goed op haar tellen moeten passen. De aspiranten B verloren op regelmatige wijze van een sterker Blauw-Wit A met 03. De pu pillen deden 't beter. Zij klopten Blauw- Wit A in Kloetinge met 30. Zaterdag gaan de aspiranten A op bezoek in Sint-Laurens bij Ondo A. Een kleine overwinning ligt in de lijn der verwachtingen, maar dan zullen alle zei len moeten worden bijgezet. De pupillen spelen thuis tegen Elto en ook van onze kleinsten rekenen wij op een overwin ning. Volharding I en de aspiranten B zijn vrij. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 Yersekse V.V.V. Wij herinneren belangstellenden er aan dat de vergadering om te komen tot oprichting van een plaatselijke af deling van de vereniging voor vreemde lingenverkeer op Zuid- en Noord-Beve land zal worden gehouden op vrijdag 6 oktober a.s. n.m. 8^uur in het gemeente huis. Stadsbestuur van Mechelen op bezoek. Maandag bracht ket stadsbestuur van Mechelen uit België een bezoek aan Yerseke. Het gezelschap werd door het gemeentebestuur van Yerseke ontvangen in de raadszaal van het gemeentehuis, waar burgemeester Pijl Hogeweg de gas ten toesprak. Na de ontvangst bracht men een bezoek aan het oester- en mos- selbedrijf van de fiipna Verwijs Janse en bezichtigde men de'nieuwe vissershaven en de jachthaven. Na Yerseke volgde in de middag nog een bezoek aan Middel burg. Beroep aangenomen. Ds. H. R. J. Reijenga, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft het beroep naar- de gemeente Zevenho ven in Zuid-Holland aangenomen. de som van 5800,alsmede de wo ning met erf Nrd. Achterweg 64 van dhr. A. van Stel, voor de som van 12.500,Verder zal aan dhr. Van Stel 2000,worden betaald voor ver huiskosten. Genoemde panden zullen nu gesloopt kunnen worden, dit in verband met de uitgang van Papendijke. Aan de school voor chr. volksonderwijs aan schipperskinderen zal medewerking ver leend worden voor aanschaf van leer middelen handenarbeid, 100,subsi die werd gegeven aan de vereniging Het Kanaal, welke deelgenomen had aan het fruitcorso te Goes. De bewoners van de gemeentewoningen zullen een waarborg som moeten storten voor hun woning; een bedrag van 50,werd door de raad hiervoor vastgesteld. De raad be tuigde adhesie aan het comité dat zich tot de minister zal wenden voor een be spoediging van de verbetering van Rijks weg 58. Onder bepaalde voorwaarden zal de gemeente een bedrag van 100,- per jaar kunnen verstrekken aan bewo ners van bejaardenwoningen. Het rijk zal als de gemeente dit uitkeert nog een bedrag van 100,per jaar bijvoe gen, zodat dit neerkomt op een terug gaaf van 16,66 per maand, zoals voor lopig nu is vastgesteld. Een krediet werd beschikbaar gesteld van 22.500,voor de aanleg van een definitieve bestrating en een trottoir in Papendijke. Het voor stel tot aanvaarding in erfpacht van rijksgrond aan de W. Kanaalweg alhier ter grootte van 305 m2 tegen een jaar lijkse canon van 80,werd aanvaard. De grond behoort nu toe aan dhr. C. Ruissen. Een schadeloosstelling van 1700,zal aan hem worden uitge keerd, alsmede de kosten van de wijzi ging. De woning Prinses Irenestraat 5 werd verhuurd aan de stichting Inter naat voor Schipperskinderen en de wo ning Prinses Irenestraat 1 werd ver huurd aan dhr. D. Willemsen. Rijkspostspaarbank. Op het postkantoor alhier werd met 106 inleggingen aan spaargelden gestort tot een bedrag van 21.466,89 en met 39 betalingen terugbetaald tot een be drag van 25.647,55. Er werden in sep tember 3 nieuwe boekjes uitgereikt. Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank alhier be droeg het spaargeldsaldo per 1 septem ber 6.329.870,87. Er werd aan spaar gelden gestort tot èen bedrag van 289.126,59 en er werd terugbetaald tot een bedrag van 169.566,93. Het saldo aan het eind der maand bedroeg alzo 6.449.430,53. Er werden in september 12 nieuwe boekjes uitgereikt. Opbrengst collecte. De collecte voor de reclassering heeft alhier opgebracht 127,34. Bibliotheek. De bibliotheek van het Volksonderwijs zal met ingang van 13 oktober weer opengesteld worden, zodat een ieder die een bóek wil lezen in de gelegenheid zal zijn vrijdagsavonds dit te halen in een lokaal der school in de Wilhelmina- straat. De bibliotheek bevat een 1000 boeken, waaronder een wisselcollectie van de centrale plattelandsbibliotheek. Raadsvergadering, j De raad van Wemeldinge heeft zich vrijdagavond in eefi zeer vlug tempo door een 21 punten pellende agenda heen gewerkt. Slechts enkele punten vermoch ten wat kritiek of vragen van de raads leden. Burgemeester C. N. F. van Sas deelde mede, dat dé bomen aan de Mo lenstraat zeer binnenkort geplaatst zul len worden. Dhr. M. Zuidwegt (P.v.d. A.wenste geacht Xe worden tegen te hebben gestemd, aangezien bomen in een trottoir door hem ontsierend werden genoemd, als er niet tevens een groen strook in die straat is. Over de leve ring van olie is nog het langst gespro ken. Besloten werd tenslotte met de stemmen van dhrn. C. M. Dagevos (C. H.) en J. Dagevos (Gem. Belangen) te gen, om niet alleen de plaatselijke han delaren en de gróte maatschappijen, maar ook handelaren van buiten We meldinge hiervoor te laten inschrijven. Er zal getracht worden naast de ge meente gebouwen ook de chr. school, het Dorpshuis en het internaat voor schip perskinderen tot één combinatie te vor men voor gezamenlijke inkoop van olie. Verder werd besloten om tot grondrui- ling over te gaan met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk t.b.v. de aanleg van een sportveld agn de Bonzijweg. Er werd geruild voor een perceel grond in de Bredeweg. De ruiling kan nu met gesloten beurs plaatsvinden. Dhr. Zuid wegt stelde hierover enkele vragen. Na een deskundige uiteenzetting van dhr. P. J. J. Dekker (YV.D.) was de raad er in zijn geheel voor. Een krediet van 23.000,werd gesteld voor het aan leggen van een parkeerplaats op een perceel aan de Kerkweg. Op deze par keerplaats zal plaats zijn voor ongeveer 30 auto's. Verder werd aangekocht een bergplaats met erf aan de Zuidelijke Achterweg van de erven A. Vleugel voor Winkel er bij. De firma G. Traas Zonen heeft in het pand Hoofdstraat 73 een winkel in gericht. De Fa. Traas gaat hier in hoofdzaak campinggastoestellen verko pen, maar u kunt er natuurlijk ook te recht voor oliehaarden enz. Wij wensen de Fa. Traas ook in Kruiningen goede zaken toe. Diploma-uitreiking. Woensdagavond vond in de „Koren beurs" de uitreiking van de diploma's plaats aan de geslaagden voor het exa men machineschrijven. De opleiding hier toe werd, zoals reeds een tiental jaren achtereen, verzorgd door dhr. K. Koets- dijk. Ondanks de interlandvoetbalwed strijd waren vrijwel alle geslaagden aan wezig om persoonlijk het diploma in ontvangst te nemen. Dit werd hen uit gereikt door burgemeester A. Schipper, die nog eens wees op het belang van dit diploma. Felicitaties werden uitgespro ken door mevr. M. M. Koole-Zweedijk van de Landbouwhuishoudschool en door dhr. H. Nietfeld, hoofd van de U.L.O.- school. Onder het genot van een door dhr. Koetsdijk aangeboden consumptie, werd nog even gezellig nagebabbeld. De geslaagden zijn: Uit Kruiningen: E. Ch. en B. M. Allewijn, A. C. Blok, R. Brandt, J. A. de Bruine, J. Geelhoed, A. Meerman, B. J. Nieuwenhuijse, J. M. de Braai, E. J. Cok, R. Dellebeke, A. Eek- hardt, L. Vonk, J. Dingemanse, P. Ivens, K. Saman; uit Hansweert: P. Ie Clercq, G. J. Sinke, W. L. Verburg, E. de Wil de, A. van Huff el, J. W. Oele, W. J. E. de Schipper, C. Visscher; uit Waarde: C. L. Kole, C. J. de Leeuw, A. Westveer (met lof); uit Krabbendijke: J. C. v. d. Boomgaard, J. C. M. Dees, W. van Els- acker; uit Rilland: J. Akkerman, L. van Die, K. E. A. Jeremiasse, M. Wiskerke; uit Yerseke: mevr. A. Everse-Boone, M. v. d. Plasse; uit Wemeldinge: W. J. v. Stel; uit Schore: P. L. Rottier. Er wer den 9 kandidaten afgewezen. Collecte-opbrengst. De collecte voor de nationale reclas sering heeft in onze gemeente in totaal 198,05 opgebracht. Aanbesteding goedgekeurd. De aanbestedingscijfers van het zwem bad zijn door het ministerie goedge keurd. Het zal nu wel niet meer lang duren, voordat de eerste spade in de grond wordt gestoken. Drijvende bok omgeslagen. Een drijvende bok in de bouwput voor de nieuwe aanlegsteiger in de Veerhaven is in de nacht van dinsdag op woens dag omgeslagen, vermoedelijk omdat door de stormachtige wind een der ka bels gebroken is. De bok ging daarop wegdrijven en is bij het intreden van de eb gekapseisd. De schade is aanzienlijk. Of dit ongeval oorzaak zal zijn van ver traging in de werkzaamheden, valt op het ogenblik nog niet te zeggen. Schenking aan het Groene Kruis. In de op 29 september j.l. te Kruinin gen gehouden bestuursvergadering van het Groene Kruis afd. Kruiningen-Hans- weert-Schore werd door een deputatie van het bestuur der zangvereniging „Zuiderstemmen" in liquidatie te Hans- weert een cheque ter waarde van 902,92 aangeboden, zijnde het resteren de kasgeld der vereniging, hetwelk vol gens de statuten aan het Groene Kruis zou worden geschonken ten bate van het werk in Hansweert en Schore, indien binnen 5 jaar geen heroprichting zou plaats vinden. Daar deze termijn thans is verstreken, is met de overdracht van dit bedrag een definitief einde gekomen aan 't bestaan van een eens zo bloeien de vereniging. De cheque werd door de afdelingsvoorzitter, dhr. J. W. P. de Jonge, onder dankzegging namens het gehele bestuur aanvaard, met de mede deling dat het niet moeilijk zal zijn een passende bestemming voor dit geld te vinden ten gunste van het Groene Kruis werk in Hansweert en Schore, vooral omdat de onkosten der vereniging een steeds stijgende lijn vertonen. Vernieling. Op het Duitse m.s. „Stadt Spayer", dat bij de werf voor reparatie ligt, werd in de nacht van zaterdag op zondag een ruit ingeslagen. Verder werden enige elektrische dozen vernietigd. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek een en ander het werk te zijn van mevr. K. alhier. Feestavond Hawico. Woensdag 25 oktober a.s,. zal de win keliersvereniging „Hawico" de jaarlijk se feestavond geven. Het programma wordt verzorgd door het trio Cees de Nijs, Tony Leerink, conferencier, Imka Marina, zangeres, de zanger van het Nederlandse lied Jackie Schram en de Twee Kamé's, clowns. Auto tegen vrachtwagen. Dinsdagavond 8 uur had L. M. het ongeval met zijn volkswagen onder een vrachtwagen te rijden, die geparkeerd stond onder een lantaarn. Hij merkte de vrachtwagen te laat op, doch sprong nog gauw uit de auto. Dr. J. A. Kamps verleende eerste hulp voor verwondin gen aan zijn ogen en neus. Botsing. Donderdagmiddag is een militaire Ro de Kruisauto op Rijksweg 58 nabij de Boomdijk tegen een tractor met aan hangwagens gereden. De Rode Kruis auto werd aan de rechterzijde zwaar beschadigd. De bestuurder van de trac tor, J. v. H. uit Krabbendijke, bemerkte dat een van de wagens, die met aard appelen geladen waren, een lekke band had en stuurde de tractor zoveel moge lijk de kant in. Ondanks een waarschu wingsteken reed de Rode Kruisauto te gen de achterste aanhangwagen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wagens in sloot. Vrijdagmiddag omstreeks half vier zijn op Rijksweg 58 nabij de z.g. Mei boom 2 geladen wagens van de groen- voederdrogerij T. uit Goes op de kop in de sloot terechtgekomen. Het ongeval ontstond toen de bestuurder Th. J. de Jonge uit Kwadendamme zijn tractor ontkoppeld had om deze voor een ander stel wagens te plaatsen. De twee wa gens, die op een helling stonden en blik baar onvoldoende afgeremd waren, gin gen aan het rijden en kantelden de sloot in. De ene wagen kwam in de sloot te recht, de andere bleef op de eerste han gen. Met behulp van een kraanwagen werden beide wagens weer op de weg gebracht. Voetbal. Zaterdag speelde Krabbendijke I een wedstrijd tegen Smerdiek. De uitslag was 01. Tevens moest Krabbendijke II in Kapelle II zijn meerdere erkennen. De tegenpartij won met 21. Krabben dijke behaalde een overwinning op We meldinge van 31. ftoestdrank in tabletvorm.95ct Dodelijk verkeersongeval. Donderdagmorgen te 11.30 uur is de 87-jarige Jacobus Koeman aangereden door een auto bestuurd door dhr. J. G. Dhr. K. kwam per rijwiel uit de Hoge weg op het kruispunt Plasseweg, om zich huiswaarts te begeven op een paar honderd meter verder. Blijkbaar heeft hij te laat de auto opgemerkt, die een behoorlijke snelheid reed. Krachtig rem men van dhr. G. mocht niet meer ba ten. Dhr. K. kwam op de motorkap te recht. Dr. mevr. Donker-Bieming als mede Dr. Noome, die spoedig ter plaat se waren, konden niet anders dan -4e dood constateren. Zware hoofdverwon dingen waren de onmiddellijke doods oorzaak. Nadat de rijks- en verkeers politie de zaak hadden opgenomen, werd het stoffelijk overschot naar de woning van zijn schoonzoon, waar hij als we duwnaar inwoonde, vervoerd. Dhr. K. was voor zijn leeftijd zeer vitaal en fietste nog iedere dag veel. Maandag middag heeft de begrafenis plaats ge had, waar het woord gevoerd werd door dhr. C. Goud, ouderling der Geref. Ge meente alhier. Voetbal. Waarde I had het tegen Kloetinge V wel erg gemakkelijk om de volle winst te behalen. Met niet minder dan 110 kon Kloetinge de aftocht blazen. Waar de II had een rustdag.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2