^VJamoidmgse ^U/ctcns- fiV'aardtghaden oo BAAYENS )PTI1 INGEZONDEN YERSEKE KRUININGEN De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE HANSWEERT RILLAND-BATH Deze rubriek komt tot atan d in samenwerking met het Gemeentebestuur De gemeentelijke herindeling. Waarom acht de regering de herinde ling der gemeenten op Zuid-Beveland nodig Het antwoord is te vinden in de me morie van toelichting, behorend bq het betreffende wetsontwerp, ondertekend door de inmiddels afgetreden staats secretaris van binnenlandse zaken, Drs. Westerhout. Volgens dit stuk zal het Zuid-Beve land van vandaag, waarvan eerst een beschrijving in lyrische bewoordingen wordt gegeven, niet lang meer onge stoord voortbestaan. De staatssecretaris schrijft, dat op tal van punten ontwik kelingen worden verwacht dan wel voor mogelijk worden gehouden (let op de ambtelijke voorzichtigheid) die 't agra risch karakter van Zuid-Beveland diep gaand zullen aantasten. Er volgt dan een lange lijst: a. de in oostelijke richting opdringen de industriële- en havenontwikkeling in en nabij het Sloe; b. het tot een spectaculaire industri ële- en havenontwikkeling strekken de Reimerswaalplan; c. de nieuwe ScheldeRijnverbinding; d. de mogelijke aktiviteiten aan het aan diep vaarwater gelegen waterfront langs de Westerschei de, zich uit strekkende van het Sloe tot de Bie- zelingse Ham; e. de op gang komende verdere indu strialisatie in Goes; f. de Oosterscheldebrug en de komen de Deltadam in de Oosterschelde, die Zuid-Beveland voor industriële ves tigingen dichter bij het zuidelijke deel van de Randstad Holland brengen; g. de mogelijke vaste oeververbinding over de Westerschelde; h. de recreatieve aktiviteiten langs het Veerse Meer; i. de mogelijke industrialisatie in het oostelijke oevergebied en aan de zui delijke monding van het kanaal door Zuid-Beveland; j. de industrialisatie in westelijk Noord- Brabant rond de primair te stimule-1 ren kern Bergen op Zoom, zomede de hier geprojecteerde snelverkeers- weg (Beneluxweg) RotterdamAnt werpen; k. de reconstructie van de oost-west lopende rijksweg door Zuid-Beveland, die aansluiting geeft zowel op de Deltadam en de Oosterscheldebrug als op het Brabantse wegennet. Deze indrukwekkende lijst kan veel beknopter worden weergegeven door te spreken over industrialisatie, recreatie en betere verbindingen. De staatssecretaris meent verder dat de gemeentelijke indeling van een voor structurele veranderingen staand gebied waarvan drie kwart van het aantal ge meenten veelal aanzienlijk minder dan 3000 inwoners telt, niet meer in onze tijd past. Na een uitvoerige uiteenzetting komt het wetsontwerp dan tot de vorming van vier nieuwe gemeenten inplaats van de 24, die nu bestaan, namelijk Borssele (in de zak van Zuid-Beveland met 15000 inwoners), Reimerswaal (het oosten met 17000 inwoners), Goes (met Kloetinge, Wilhelminadorp, Wolphaartsdijk, 's-H. Hendrikskinderen en 's-Heer Arends- kerke met 25000 inwoners) en als „over schot" de nieuwe gemeente Kapelle, be staande uit de dorpen Biezelinge, Ka pelle, Kattendijke, Schore en Wemeldin- ge met een totaal van ruim 7200 in woners. Volgens de memorie van toelichting is er geen aanleiding om de tegenwoordi ge gemeenten Kapelle en Wemeldinge op te nemen in een nieuwe gemeente Goes, die het hele gebied ten westen van het kanaal door Zuid-Beveland zou omvatten. Ook zou het niet zinvol zijn niet de zak van Zuid-Beveland, maar wel Kapelle en Wemeldinge bij Goes in te delen. Voor samenvoeging van Krui- ningen en Yerseke met Kapelle en We meldinge (de kwyk-gemeenten rond het kanaal) gevoelt de staatssecretaris ook niet. Er moet daarom naar zijn mening alleen worden overwogen of Kapelle en Wemeldinge voldoende sterk zijn om als zelfstandige gemeenten te blijven ge handhaafd. Kapelle telt thans ruim 4500 inwoners; Wemeldinge ruim 2500 inwo ners. Wanneer Wemeldinge wat het in wonertal betreft van gelijke kracht was als Kapelle, zou wellicht een beëindi ging van de zelfstandigheid van beide gemeenten nog kunnen worden voorko men. Het numeriek zwakke Wemeldin ge, dat bij de nieuw te vormen zuster- gemeenten aanzienlijk beneden de maat zou zijn, maakt het echter nodig, de bei de gemeenten samen te voegen. Een ge meente van ruim 7000 inwoners kan in staat worden geacht, de taken, waar voor zij zal worden geplaatst, naar be horen ten uitvoer te brengen. Deze taken zullen de staatssecre taris is nog steeds aan het woord in overwegende mate op de agrarische structuur van het gebied betrekking hebben. Kapelle en Wemeldinge zijn in de eerste plaats fruitgemeenten. De memorie van toelichting herinnert er aan, dat van de zijde van Wemeldin ge in twijfel is getrokken of het agra risch karakter van de nieuwe gemeente zal kunnen worden gehandhaafd. Zowel van de zijde van de provincie als van het rijk is echter geen enkele grond ge vonden voor de veronderstelling, dat op de duur aan het grondgebied van nieuw Kapelle een andere bestemming dan de huidige zal worden gegeven (Kapelle en Wemeldinge zullen dus te midden van de industrie, die van alle kanten op dringt, rustig voortbestaan). Er zal misschien in de verdere toe komst wel industrie komen, maar die komt dan aan de oostzijde van het ka naal en dit gebied gaat volgens het, wetsontwerp bij Reimerswaal horen. Aan de noordkant van het kanaal blijft een stuk grond aan de oostzijde bij het nieuwe Kapelle horen; aan de zuidzijde blijft Hansweert (thans ge meente Kruiningen) bij Reimerswaal. De meningen van de gemeenteraden zijn in de memorie van toelichting zeer beknopt weergegeven. De raad van Kattendijke heeft zich uitgesproken voor indeling van de hele gemeente (dus zowel Wilhelminadorp als Kattendijke) bij Goes. De raad van Kapelle gaat in begin sel met het voorstel akkoord. Hij dringt echter aan op toevoeging van Hans- weert aan nieuw Kapelle. De raad van Wemeldinge zou hebben aangedrongen op een bijzondere be stuursvorm, de vorming van een streek- orgaan. Deze weergave is niet volledig. De raad heeft namelijk ook als zijn me ning naar voren gebracht, dat indien de zelfstandigheid der gemeente niet kan worden gehandhaafd, vorming van één gemeente op west-Zuid-Beveland, met Goes als centrum, de voorkeur ver dient. Een volgende keer hopen wij weer te geven welke bezwaren de raad van We meldinge tegen het wetsontwerp heeft. Ratiowoningen. Op donderdag 31 augustus 1967 zijn de sleutels van 10 nieuwe ratio-wonin- gen aan de Spoorlaan en de Patrijsweg uitgereikt aan de nieuwe bewoners. De andere tien woningen zullen vermoede lijk een week later volgen. Personeelsreis. Op dinsdag 5 september a.s. zal het gemeentepersoneel een uitstapje maken. In verband hiermee zal de secretarie op die dag gesloten zijn. Burgerlijke stand. Geboren: Simon Bastiaan, zv. Abra ham Jan op 'tHof en Sara Geertruida Verduijn; Bastiaan Johan, zv. Johan Jan Feijtel en Adriana Maria Jobsen; Anna Maria, dv. Jacobus Johannes de Bour- graaf en Geertruida Jacoba van den Bos. Huwelijksaangifte: Adriaan Laurens Traas, 20 j. te Heinkenszand en Catha- rina Adriana Deurloo, 20 j. Huwelijksafkondiging: Jacobus Wal- rave, 22 j. en Elizabeth Adriana Gijzel, 22 j. te Kapelle. Gevonden voorwerpen. Gevonden een ring met sleutels. Te rug te bekomen ter gemeentesecretarie. Verkoop woningwetwoningen. De voorwaarden voor aankoop van een woningwetwoning zijn voor vele be woners van deze woningen aantrekke lijker geworden. Uit een dezer dagen aan de bewoners toegezonden circulai re blijkt dat o.a. de leeftijdsgrens is ver vallen en de inkomensgrens waarbij men de woning nog kan kopen is verhoogd tot 20.000,per jaar. Verder kan men op gunstige voorwaarden subsidie krij gen en is er ook een mogelijkheid voor financiering. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de gemeente secretarie. lijkse middagtocht en bracht een bezoek aan de wollen stoffenfabriek in Aarden burg. In Cadzand werd de maaltijd ge bruikt en via het veer BreskensVlis- singen keerden de dames, mede begun stigd door het mooie zomerweer, vol daan huiswaarts. Bouwaktiviteit. In de afgelopen week zijn de laatst- gebouwde 20 ratiowoningen aan de Ro- zenlaan door de bewoners betrokken. Verder zijn er in aanbouw 24 woningen voor bejaarden aan de Damstraat, die begin november voor bewoning klaar moeten zijn en 20 woningen voor bejaar den die begin 1968 betrokken kunnen worden en gebouwd worden aan de Azalealaan. Voorts worden aan deze laan nog een tiental premiewoningen met garages gebouwd, met welke bouw men inmiddels ook reeds is begonnen. Yerseke breidt gestadig uit, doch naar we vernamen zijn wanneer al deze wo ningen zijn gerealiseerd, nog alle wo ningzoekenden niet geholpen. Instuif. De instuif in Wemeldinge gaat weer van start en ze doen dit met een zomer bal in het kerkelijk centrum in vissers sfeer en wel op 2 september a.s. Dit is de eerste avond van het nieuwe seizoen. Reis. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar jaar- Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen begonnen de Plattelands vrouwen afd. Kruiningen en Omstremen him nieuwe seizoen met een gezamen lijke koffiemaaltijd. De verdere avond werd gevuld met bijdragen van eigen leden, n.l. met verslagen van het be zoek aan de huishoudbeurs door de da mes Boneschanscher-Wheat en Polder- man-Verhage en van het reisje naar Arnhem door mevr. Scholten-Bultje. Verder kregen de aanwezigen vakantie ervaringen te horen, toegelicht met dia's door de dames Minnaard-Kole over Zwitserland, Steenpoorte-Keller over Hongarije en Baarens-van Aalst over Italië. In de pauze werd de uitslag van de opgekweekte plantjes bekend ge maakt. De prijzen gingen naar de da mes Nieuwenhuize-Meijaard, Griep-Knol- le, Zoeteweij-Schouwenaar en Zuidweg- Schrier. De presidente, mevr. Ribbens- Muller, besloot met een dankwoord aan allen die hadden meegeholpen deze ge zellige avond te doen slagen. Raad. komt bijeen. De gemeenteraad komt dinsdag 5 sep tember a.s. 's namiddags om 6 uur bij een. B. en W. zullen de raad in deze vergadering voorstellen de uitgifteprijs voor nog te verkopen bouwgrond in het bestemmingsplan Hansweert-west vast te stellen op 26,05 per m2 en in het bestemmingsplan Welhoek op 23, per m2. Verder stellen B. en W. voor de woning Oude Plein 18 voor 4000, te kopen van mevr. C. Dek-van Koeve- ringe en de woning Achterstraat 55 met schuur en erf voor 5000,van de er ven M. Baveco. Er worden nog meer aankopen gedaan en wel twee percelen uitweg van het bestemmingsplan „De Knol" naar de H. Dunantstraat. In 1965 werd in dit bestemmingsplan grond aangekocht van dhm. J. Dek en P. van Iwaarden. Later bleken de uitwegen ook in eigendom toe te behoren aan deze heren. De gemeente gaat die nu aan kopen voor resp. 300,en 406,80. Op de agenda komt verder o.a. nog het voorstel voor de tarieven voor gebruik van het verenigingsgebouw „Kaj Munk" te Hansweert ingaande 1 januari 1968 te herzien en om de schoolschoonhoüd- ster per 1 januari a.s. in vaste dienst te benoemen. „E.M.M." rukt uit. De kon. harmonie „E.M.M." zal za terdagavond a.s. in samenwerking met de harmonie „Scheldegalm" een concert verzorgen in Colijnsplaat. Met frisse moed. Voor de meesten zit nu de vakantie er weer op, alles krijgt de normale loop en met frisse moed worden de zaken aangepakt. Hopenlijk is dit ook bij de gemeente het .geval', want van die zijde moeten verschillende aangelegenheden flink aangepakt worden. Wij vinden n.l. dat ons dorp een verwaarloosde indruk gaat maken. Voorbeelden? Het onkruid in de straten, de toestand in de plant soenen. Laten we nu enkel het Clercqs- wegje weer maar eens bekijken. Dit zou onze trots kunnen zijn, maar he laas, de eendenvijver of brandvijver is een aanfluiting, de uitweg van de ijs baan was een grote wildernis. De heren raadsleden hebben kort geleden een reisje gemaakt met als programma punt o.a. de bezichtiging van een zwem bad. Wellicht hebben ze gedacht: „Sjon ge, wordt het bij ons zo?" Maar na tuurlijk zijn de heren ook in naburige gemeenten geweest en hebben ze gezien hoe b.v. in Krabbendijke, Kapelle en Kloetinge de zaken worden aangepakt. Brede straten met parkeerhavens en groenstroken, fraaie plantsoenen (Ka pelle vooral bij de muziektent), verloren hoekjes grond die worden benut als kinderspeelplaats, of parkeerplaats (in Kloetinge). Als de heren dat gezien hebben, laten ze dan zeggen: „Zo moet het bij ons ook worden". Ook met het oog op het opkomend toerisme is het, dachten wij, van belang dat ons dorp er gezellig en verzorgd uitzie.t Wij als be woners kunnen natuurlijk hieraan ook neehelpen. Wijziging telefoonnummer. Wij vestigen de aandacht van onze lezers er op, dat het telefoonnummer van het gemeentehuis gewijzigd is in no. 755. Onder dit nummer is ook het bureau van de dienst gemeentewerken te bereiken. grond in het uitbreidingsplan Hans weert-west vast te stellen op 26,05 per m2. Verder stellen B. en W. voor de tarieven voor het gebruik van het gemeentelijk verenigingsgebouw „Kaj Munk" te herzien. Deze zullen vanaf 1 januari a.s. bedragen: voor het houden van een vergadering 5,voor het houden van een feestelijke bijeenkomst 75,voor een andere bijeenkomst met gebruik van keuken 35,en zonder Keuken 25, Truck in botsing met auto. Vorige week woensdagmorgen is een truck met oplegger, bestuurd door C. A. M. A. uit Eindhoven, ter hoogte van de Hogerwaardpolder in botsing gekomen met een personenauto, bestuurd door D. C. W. uit Kwadendamme. De truck met oplegger moest inhouden voor een voor hem rijdend langzaam voertuig. De af stand was echter te kort, met als ge volg dat hij op de linker weghelft te recht kwam, waar op dat moment de personenauto naderde. De personenauto werd totaal vernield, de truck met op legger werd zwaar beschadigd. Er wa ren geen persoonlijke ongelukken. Aanrijding. Maandagmorgen deed zich in de Ho gerwaardpolder een aanrijding voor, waarbij een Belgische personenauto ver nield werd. Een vrachtwagen met krat ten lege melkflessen, bestuurd door P. F. G. uit Bergen op Zoom, had rijdend in de richting Bergen op Zoom, een aan tal flessen op de rijksweg verloren, waardoor deze bezaaid was met scher ven. Een Belgische personenauto, be stuurd door W. F. L. P. J. uit Antwer pen remde af bij de nadering van deze schervenmassa. De bestuurder J. F. de W. uit Oostburg van een achter de Belg rijdende vrachtauto-combinatie bemerk te dit te laat en reed tegen zijn voor ganger aan. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De Belgische auto werd door een kraanwagen weg gesleept. Programmat over Rijksweg 58. De equipe van V.A.R.A.'s „Achter het nieuws" heeft maandag te Rilland-Bath opnamen gemaakt voor het programma over Rijksweg 58. Welfaretentoonstelling. Zaterdag 2 en zondag 3 september a.s. wordt in het bejaardentehuis „Ma- ria-Oord" een welfaretentoonstelling ge houden van welfareprodukten. Alles wat wordt getoond is door de bejaarden van het tehuis gemaakt. De tentoonstel ling is geopend van 1012 uur, van 1417.30 uur en van 1921 uur. Kolossale pompoen. De heer W. J. Pouwer heeft een pom poen van maar liefst 25 kg gekweekt. Het normale gewicht van deze vruch ten bedraagt 10 12 kg. Het is niet de eerste kweekprestatie van de heer Pou wer. Enige jaren terug oogstte hij een uitzonderlijke suikerbiet en dit jaar le verde hij de eerste aardappelen van de koude grond. Vrouwengilde bijeen. Het r.-k. vrouwengilde hield vorige week woensdag de eerste bijeenkomst in 't nieuwe seizoen. Vertoond werd de film „Tropengoud". De belangstelling was, waarschijnlijk door het fraaie weer, niet groot. Wat de raad bespreekt. B. en W. stellen de raad in de ver gadering van dinsdag a.s. voor de uit gifteprijs voor nog te verkopen bouw- De amazonezit achterop hoe charmant ook - is uit veilig heidsoverwegingen per 1 januari niet meer toegestaan. Voor de bromfietsers was dit al zo. In hei vervolg is de enige juiste manier van achteropzitten om de benen aan beide kanten te plaatsen. Onderstaand bulletin werd ons toege zonden met verzoek om opname. BULLETIN Gepubliceerd in het Visserijblad (Bel gië) op 18 augustus j.l. Geschreven door de heer Fr. Sinke, welke ons vergunning verleent, deze te vermenigvuldigen en te verspreiden. Wat de levering van mossels belangt waarvan, zoals we vorig week zagen, werd geschreven in andere bladen dat die klandestien en illegaal geschieden, schreven we toen dat van klandestien geen sprake was. We zouden nu de be wering van het illegale van die levering bekijken. Reeds lang wisten wij (en wij niet alleen) dat er niets tegen leveren buitenom „de Centrale", alle dure kon- troleboten, waakzame bemanning en du-' re radarinstallatie ten spijt, te doen was. Maar niet iedereen wist of geloofde het. Vandaar zelfs nu nog bij velen een on begrijpelijke aarzeling om uit de ver anderde, doch werkelijke situatie, de juiste konklusie te trekken. Maar wat we nog niet wisten hoorden we gisteren. Een kweker, die zijn prima mossels van begin af (in dit seizoen) buiten om „de Centrale" aan de inlegger leverde (aan een dikke prijs!) kreeg op zijn verzoek aan het Kantoor (te Bergen op Zoom) geen kaart (misschien?), nu nog nodig om een reis mossels te halen en naar hier te vervoeren. De man, voor wie de te halen lading bestemd was (buiten „de Centrale" om) deelde de betrokken Minister per telegram de stand van za ken mee. Enige uren later stuurde „Ber gen" de kaart. Dusis er wat ille gaals aan als buiten „de Centrale" om wordt geleverd? Als we de wanhopige wijze van verzet tegen de nieuwe gang van zaken van de zijde van vooral de voorzitter van het Produktschap zien, dan moeten we denken aan wat we eens in (menen we) „Elseviers Weekblad" lazen: „Wanneer men voor een goede zaak vecht, noemt men het volharding. Vecht men voor 'n (slechte) verloren zaak, dan noemt men het koppigheid". En we vergelijken dan de pas genoemde voorzitter met de „hoofdige boer" uit het gedicht van Staring onder die naam. Dat die man zo moeilijk met de nieuwe koers mee kan of wil menen we, althans in hoofdzaak, aan twee redenen te moe ten toeschrijven. De eerste is dat hij jaren en jaren gewoon (als een dictator) praktisch alles alleen voor het zeggen had. Wel moest hij met een bestuur en een advies-kommissie overleg plegen en rekening houden, maar het kwam hier op neer dat zijn wil wet was. Was er nog oppositie van kwekers- of hande laarszijde, dan was die zo zwak en zo weinig doortastend, dat zijn ja, altijd ja werd en zijn neen, neen. Dan de leeftijd, de man gaat naar de zestig draaien, dan kun je zo makkelijk niet meer van koers veranderen. Vooral niet als je vroeger met iemand rekende. We raden de man aan, in zijn eigen belang, en we menen wat we zeggen: Neem uw pensioen, het is, gezien uw fantastisch salaris, meer dan voldoende om op uw gemak en ruim te kunnen leven en te zonnebaden aan de zoele zuiderstranden. Houd de eer aan u zelf en wacht niet af tot (hoe vaak was ondank 's werelds loon!) men zegt: Gaat! de moor heeft zijn dienst gedaan. Middelerwijl wordt de geslagen bres in de „Centrale"-muur steeds gro ter. Steeds meer kwekers gaan bui tenom en profiteren van deze zoveel be tere prijs die ze zo kunnen bedingen voor hun goede mossels. De aanvoer is weliswaar nog niet ruim, maar dat zal wel beteren. Het spreekwoord zegt. „Als één schaap over de dam is volgen er meer". Zo ook hier. Als laatste „bind middel" aan „de Centrale" zou nu nog gezocht worden (naar we vernemen) naar een soort veilingsysteem. Maar wij hopen (anderen wellicht vrezen) dat het daarvoor te laat is. Eer een en ander voor mekaar zou zijn is het gat in de „Centrale"-muur zo vergroot dat van stoppen van de bressen geen sprake meer zal zijn. We hopen (en de anderen vrezen) dat in dit geval „de Leiding", die het onderste uit de kan wil hebben, het deksel op de neus krijgt. Van de voorstellen en voorwaarden die de Brui- nisser kwekers doen en stellen zeggen we kort en bondig: zoekt dat je 't gedaan krijgt, maar dat zal niet meer lukken (zoals de bedoeling is) via het Produkt schap (dat is een kind met een lam handje!) maar dat zul je zelf moeten opknappen. Bruinisser kwekers: toon wat je kunt! Tevens maken wij hiervan gebruik er enkele regels aan toe te voegen. Het kantoor voor Mosselzaken bestaat thans 30 jaar, wat voor ons altijd een belem mering is geweest. Hoe langer het be stond des te moeilijker het werd onze zaken behoorlijk te regelen. Daar het ons verboden werd om de beste kwaliteit te kopen. Wij kregen een klein percentage, de rest was niet veel schoons. Wij hadden graag 100% kwaliteit gekocht waarvoor wij extra wilden betalen. Wij wilden alleen bief stuk kopen om te verwerken maar moes ten ook het vlees en de beenderen ac cepteren. Wij hebben U Dr. v. Dijk veel voorstellen gedaan. Om er een te noe men: Maak er extra soorten bij die een ieder kan bestellen met een prijsverho ging van 3,per 100 kg maar U sloeg alles in de wind. U vond het zelfs niet de moeite waard op onze brieven te antwoorden. Wij hebben genoeg getracht U van die stramme houding af te bren gen maar U was niet voor rede vatbaar. Als de advieskommissie U een voorstel bracht van een vergadering van kwe kers en handel sloeg U het ook in de wind, Uw wil was steeds Wet. En de advieskommissie legde er zich weer bij neer of u maakte weer een compromis. Goede woorden konden U niet tot an dere gedachten brengen. Wie kaatst moet de bal verwachten. De advieskommissie heeft U in de laaste vergadering te Bergen op Zoom nogmaals een regeling aangeboden waar alle kwekers en handelaren achterston den maar U wenste deze weer niet te accepteren U maakte weer een compro mis. Nu is ons geduld ten einde als het niet met zachte woorden gaat dan maar hard tegen hard. Die bal wordt U nu toegeworpen. In het seizoen 1966-'67 hebben wij enke le malen een boot mosselen buitenom het kantoor gelost waarvoor U ons niet strafte. Nu hebben wij geen mossel bui tenom het kantoor gelost en gaat U een gedeelte van onze toewijzing inhouden. Wij hebben mosselen gekocht van der den wat niet in de Nederlandse Wet verboden is. Dit muisje heeft dan ook een staartje. Zodat de Fa. De Leeuw- Geluk een proces in kort geding tegen U heeft aangevraagd. Wij hopen dan ook dat U vrijdag a.s. in eigen persoon zult verschijnen, dan kunnen wij mis schien een gezellig babbeltje hebben. Bij de opening van het seizoen 1967/'68 werd door een kweker en een koper de stok in het hoenderhok geworpen, na enkele dagen gevolgd door 80% van de kwekers en handelaren. Toen koos U eieren voor Uw geld, maar te laat, U had toen al een chaos geschapen. Nu kan er ineens wel een vrije aankoop komen door middel van een soort vei lingsysteem, hiermede bent U door de knieën gegaan maar nog niet ver ge noeg, maar dit komt wel spoedig! De Beste mosselen (Biefstuk) gingen rap van de hand voor een prijs van 6,- tot 7,hoger per 100 kg dan bij het produktschap, voor het vlees werd 3, en voor de benen 2,meer betaald. Wij vechten voor een rechtvaardige zaak. Bij Uw regeling werd de aanvoer niet geregeld er komen te veel of weinig mosselen of de juiste soorten mosselen die de handel wenst worden niet aange bracht, of het fonds wordt overbelast. In onze regeling, is de aanvoer geregeld en het fonds wordt niet overbelast. Dr. v. Dijk tot vrijdag a.s. op de rechtszit ting. KWEKERS EN HANDELAREN LET OP UW ZAAK STEUNT DE OPPOSITIE Op 28 augustus treedt de nieuwe re geling in werking door de heer v. Dijk geschapen. In deze regeling ontbreekt elk houvast: Geen aanvoerregeling, de wilde- vaart zal een nog groter chaos veroorzaken als vorige week. Het mosselfonds wordt onnodig overbelast door deze wilde-vaart (Bruinisse, Zierikzee en Tholen zien dit reeds in).

Scheldebode | 1967 | | pagina 2