het is geen nep GESLOTEN De morgendienst begint om half 11 Korengrond v. d, Endt- Louwerse G.V. Leerling tractorchauffeur M. J. ten Haaf GEOPEND GESLOTEN Foto Verschoore Coöp. Raiffeisenbank Yerseke' MANNELIJKE KANTOORBEDIENDE BURGERLIJKE STAND J. I. v. d. Burght >3r M SPIEGEL VAN HOLLAND Dat de Nederlandse jongeren goed fo tograferen blijkt wel uit deze foto van Floor van der Wind uit Aarlanderveen die de plaat maakt op 17-jarige leeftijd. Hy toont niet alleen een uitstekende visie te bezitten, maar geeft ook blijk iets te weten omtrent een juiste afsnij ding bij het vergroten. Onze fotolens neemt vaak te veel op. Het is dan aan de fotograaf dat teveel" bij het ver groten weg te laten vallen tot „juist genoeg". Soberheid is winst. Deze foto gaat in feite dwars in te gen „de gulden regels van het boekje". De horizon snijdt de foto middendoor, er is geen voorgrond en tochDat is de les van de fotografie: persoonlijk heid stoort zich niet aan verlammende voorschriften, ze gaat haar eigen (ei- zinnige) weg en slaagt daar waar men het jniet verwacht. Van 917 augustus 1967 YERSEKE. Géborén: Nico Anthonie, zv. Lambrecht Nieuwenhuize en Cor nelia Kaatje Moeliker; Nicolina Caro lina, dv. Dignus Marinus Nijssen en Jo- lande Hélène Spijkman; Jan Willem, zv. Willem Nieuwenhuijzen en Francina Forra van den Berge; Cornelia Antho- netta, dv. Ferdinandus Zoeteweij en Pieternella Wilhelmina van Oost; Jo hanna Helena, dv. Jacobus Jan van Damme en Tannetje Johanna v. Iwaar- den. Overleden: Ludolph George Adrianus Grimm, 67 j., echtgen. van Antonia Goedhart. Huw.aangifteJan de Wee, 23 j. en Adriana Jorina van den Berge, 21 j. Huw.afk.: Jacob Pikaar, 21 j. en Maatje Leunt je Veerhoek, 20 j. te Ka- pelle; Johannes Laurentius Borghouts, 42 j. te Amsterdam en Catharina He lena Biersteker, 33 j. Van 1116 augustus 1967 KRUININGEN. Geboren: Maria Lein- tje, dv. Paulus Sinke en Susanna Dina Duvekot; Carolina Maria Tannetje, dv. Albert Willem Direcks en Dirkje Maria de Witte; Cornelia Johanna, dv. Jacob Pieter Schrijver en Thea Jacoba Catha rina Liplijn; Adolf Huibrecht, zv. Hen drik Comelis Eijke en Tannetje Dina van Es; Jacomina Jannetje, dv. Johan nes de Roo en Cornelia Adriaantje Mos selman. Getrouwd: Alphonsus Cornelis Hypo- litus de Moor, 23 j. te 's-Heerenhoek en Hermina Boudina Maria Martens, 22 j- Jan Marinus van Splunter, 27 j. te St.- Maartensdijk en Maatje Geertruida Feij- tel, 29 j. Het staat vrijwel vast dat een groot deel van deze ongevallen op kruispun ten wordt veroorzaakt door overtreding van de voorrangsregels enonoplet tendheid. De slogan van de aktie „Hoofd erby kruising vrij!", waarmede het Verbond voor Veilig Verkeer drie maan den voorlichting via pers, radio en te levisie zal geven, is dus zeker op zijn plaats. Uit de ongevallenstatistieken blijkt vgprts dat 49,9 van alle kruispunt- ongevallen plaats vindt binnen de be bouwde kom en 25,7 daarbuiten. Het verschil in ernst van de gevolgen tonen onderstaande cijfers: ongevallen binnen buiten op bebouwde bebouwde kruispunten kom kom met_-dQdel$jke af loop 2,2% 8,2% met ernstig letsel 57,8 68,1 met licht letsel 39,9 23,6 Bij nadere beschouwing kan enerzijds worden aangenomen dat het verschil in snelheid waarmee binnen- en buiten de bebouwde kom kruispunten genaderd en opgereden worden, anderzijds ook het verschil in uitzicht een belangrijke rol speelt. Voor wat dit laatste betreft blijkt bij voorbeeld uit Amsterdamse statistieken dat de ongevallencijfers op overzichte lijke, ruim aangelegde kruisingen dik wijls veel hoger liggen dan de als ge vaarlijk herkenbare, onoverzichtelijke kruispunten. De reden is ongetwijfeld de verleiding die dergelijke wijde, overzichtelijke kruispunten bieden om minder risico- Te r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Jac. Gebraad van Nieuwveen. Vrye Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. Postma. Geref. Kerk 10.30 en 2.30 uur: Drs. J. H. Meijer, Me- liskerke. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst, R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 uur Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Luitenante: G. van Strien. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10.30 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. bed. H. Doop Vrye Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. kerk 9 en 10.30 uur: Ds. B. Baks. 10.30; uur bed. H. Doop Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Kramer, Nieuw- dorp. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk, Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. G. van Noorden nen, Krabbendijke. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. W a arde Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. M. van den Bosch, Goes. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. B. v. d. Lelie, Hansweert. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. bewust, minder aangepast en dus met hogere snelheden te naderen. De aktie „Hoofd erbij kruising vrij waarvoor het Verbond voor Vei lig Verkeer in de komende drie maan den de aandacht van alle weggebruikers vraagt, zal met name in grote steden gevoerd worden, niet alleen om het aan tal ongevallen op kruispunten tegen te gaan, maar vooral ook om de doorstro ming te bevorderen. flitsen bij daglicht maakt uw foto's beter Bij het zien van deze twee foto's is de eerste reaktie van menig foto-amateur: „Dat is nepze hebben dezelfde foto twee keer afgedrukt; één keer licht en één keer donker". Maar als u de opna men echt goed bekijkt, ziet u wel beter. Bij de ene opname werd gebruik ge maakt van een extra vleugje flitslicht... Dat vleugje flitslicht, afkomstig van het kleinste type flitslamp, verhelderde de schaduwen zodanig dat deze niet meer zo roeterig op de prent staan. Wat is n.l. het geval? Juist bij felle zon zijn de schaduwen extra donker. Vooral waar het portretjes betreft is dit minder prettig; de gezichten wor den onherkenbaar. Kijkt u nog maar Heus, het is geen gekkenwerk als u oude fotorotten met een flitser over het zonnige strand ziet gaan. Alle moderne camera's bezitten een flitsaansluitlng. Als Het licht ontoerei kend is voor een opname, neem dan geen risico's en Flits! Ook op vakantie kan uw flitser nuttige diensten verrichten. In tent, hote' of caravan is een klein flitslampje vol doende om „de zon" binnen te bren gen. eens even naar het gezichtje van het meisje rechts op foto 1. Is het voor normale zwartwit foto's vaak goed om een z.g. invulflitsje te gebruiken, bij kleurenfilm is het nog veel beter, iln de schaduwen worden kleurenfoto's vaak wat blauw of pur perachtig. Dit is in feite niets anders dan een zekere weerschijn van de blau we lucht, die gehoorzaam door de kleu renfilm wordt geregistreerd. Om dat iecwat overdreven blauw in de schaduw weg te werken, doen we er het beste aan daar wat extra zonlicht te laten schijnen. Een gewoon blauw flitslampje geeft een lichtsoort af, die nauwkeurig overeenkomt met het normale zonlicht. Dit flitsje brengt evenwicht in de licht- verhouding en uw dia is stralend en helder. Heden heeft de Heere plot seling van- mij weggenomen mijn fnnig geliefde en zorg zame echtgenoot LUDOLPH GEORGE ADRIANUS GRIMM In de ouderdom van 67 jaar A. Grimm-Goedhart Yerseke, 14 augustus 1967 LartgeviUe 9 De begrafenis heeft plaats gehad op de algemene be graafplaats te Yerseke op Woensdag 16 augustus Heden overleed zacht en kalm in het ziekenhuis Berg- zicht te Goes onze gelief de vader en opa JOOS LEENDERTSE in de ouderdom van 81 jaar Hapsweert: A. P. Franje-Leehdertse M. G. Franje Lony en Lincoln (Sufcvène. Frankrijk) Jo (Delft) Goes P. 0. Moelker-Leendertse W. Moelker Jaap en Riet Wemeldinge, 16 aug. 1967 Westelijke Kanaalweg 21 De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 19 aug. a.s. om 12 uur op de alge mene begraafplaats te We meldinge Vertrek Westelijke Kanaal- weg 21 om 11.30 uur Wegens vakantie van 21 t/fti 27 augustus Levensmiddelenbedrijf Èmmastraat 14, Yerseke Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 40-jarig hu welijksfeest ondervonden dan ken wij u allen zeer hartelijk. E. EVERSE M. EVERSE-KOSTEN Yerseke, augustus 1967 Nieuwe Kerkstraat 8 GEREF. KERK YERSEKE voor het weghalen Molenpolder 48, Yerseke Telefoon (01131) 1582 Gevraagd niet beneden 16 jaar „Cornelis-Hoeve" Polderweg 6, Kruiningen Jasperse altijd voordeliger 1 Zware diepvrieskip f 3,20. 1 Pak 400 gram diepvriesvis f 1,25. 1 Pot pindakaas 90 ct. 1 Pot eerste soort jam 98 ct. Echte choc. 52 ct. Bonbons 52 ct. Kersenbonbons 80 ct per 100 gram. 1 Pak Popla Closet 79 ct. 1 Zak 200 gram vruch tenhartjes 59 ct. 3 Pakjes mar garine 98 ct. 1 Kg choc, hagel (Bloker) f 2,75. Halve literfles koffiemelk 79 ct. 2 Pakjes AJP soep 89 ct. Wegens vakantie van 21 augustus t/m 5 september is onze zaak in Kruiningen van 3 tot 6 uur namiddags 's Maandags Kruiningen HUIS WEMELDINGE Notaris J. C. Kram te Kapelle, is voornemens op dinsdag 22 augustus a.s., des voormid dags 11 uur, in het Dorpshuis, publiek et verkopen HET WOONHUIS a.d- Wemeldingse Zand weg 25, groófecfc fa 15 ca Verhuurd aan de heer M. West- strate voor f 4,per week. In genot der huurpenningen te aanvaarden na betaling Te bezicthigen zaterdag 19 augustus van 2-3 uur Te koop gevraagd een in goede staat zijnde linnenkast. Vijverdwarsstraat 3, Yerseke. Voor kolen- olie- of gasverwar- ming naar Fa. Eckhardt, erkend gasfitter. Mevrouw naait en knipt u veel? Dan hebben wij voor u de elek trische schaar, slechts f 24,50. Van Oeveren, Yerseke. Te koopRiemersma kinder wagen, wit met blauwe kap. Hoog model. Ten Houtestraat 48, Yerseke. IJzersterke heren- en jongens sokken, ideaal als werk- en schoolsokken. In vele kleuren, ook nieuwe bruine- en carrtel- tinten. Net zo lekker warm als zelfgebreide. De naam Mirlon- Mirlana zegt genoeg. Van dit beroemde merk hebben wij ook alle maten in Noorse sokken voorradig. Textielhandel Snoep- v. Willigen. Gratis zilverzegels In verband met uitbreiding van de werk zaamheden vragen wij op korte termijn voor onze KAS-AFDELING een Geboden wordt een verantwoordelijke functie, welke u in contact brengt met vele mensen, terwijl gelegenheid bestaat het bankvak te leren kennen. Vereistenulo-öpleiding met praktijkdi ploma boekhouden, of hbs-A-opleiding; militaire dienstplicht vervuld hebbend; leeftijd tot 22 jaar; accuratesse; ervaring in kaswerk strekt lot aanbeveling. Brieven met volledige gegevens gelieve u te richten aan het kantoor van de bank t.a.v. de directeur, Dreef 2, Yerseke. (telefoon 01131-1457). Wij hebben nog kinderregen jassen en mantels met en zon der capuchon aan sterk ver laagde prijzervl In verschillen de maten en kleuren. Prima mo dellen en kwaliteiten. Het scheelt u werkelijk guldens. Textielhandel Snoep-v. Willigen Te koop Marklin trein en Fal- ler huisjes. Te bevragen Sten- ge 12, Yerseke. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, ouderwetse meube len, mahonie tafels en stoelen, enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlissing- se singel 14, Middelburg, tel. (01180) 3513. Mevrouw naait en knipt u veel? Dan hebben wij voor u de elek trische schaar, slechts f 24,50. Van Oeveren, Yerseke Wij ontvingen een serie heel mooie meisjes-jagersjassen. Pracht kwaliteit en afwerking. Kom nu alvast eens kijken, voordat de maat van uw doch ter uitverkocht is. Er zijn ook reeds verschillende winterman- teltjes binnen. En U weet het steeds het nieuwste en altijd iets aparts I Textielhandel Snoep-v. Willigen. Gratis zilver- zegels. Voor olie- kolen- of gasverwar- ming, kunt U te allen tijde een afspraak maken voor de show room. M. Eckhardt, erkend gas fitter, tel. 1508. Er zyn wel veel goede soor ten kleefband. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd voorradig. - Boek handel van der Peyl. De school is weer begonnen en het wordt al kouder. Een jack is voor elk kind een on misbaar kledingstuk. Kom met uw kinderen eens kijken en passen nu de keuze nog groot is. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gratis zilverzegels. Snippers Bankbiljetten gevondenja, op de straat. Maar prachtige moderne haar den vindt U bij Piet van Oos ten, ja en in grote verscheiden heid I Spelletjes voor jong en oud: Stratego, Scrabble, Halma, enz, - Boekhandel van der Peyl. Te koopschuurtjes, garages, balken, eternit board, golfpla ten, deuren, draadnagels, car- boleum, ramen, spoelbakken, gootstenen enz. P. Duinkerke, Margrietstraat 28, Yerseke, tel. 1650. Te koop Nieuwe Solex. Lan geville 26, Yerseke, tel, (01131) 1793. Fablon. Het fabelachtig mooie zelfplakkende plastic. Boekhandel van der Peyl. Schoorsteenplaten in blok- en natuursteen, diverse kleuren, vindt u bij J. v. d. Boomgaard, Oude Boogaert 23, Yerseke, tel. 1809. Het wordt weer tijd om te breien Wij hebben nog ver schillende restanten breiwol met 20% korting. Misschien is er juist iets bij wat u goed kunt gebruiken. Uitsluitend pri ma kwaliteiten. Textielhandel Snoep-v. Willigen. Te koop gevraagd door parti culier Chevrolet of Mercedes '63 of '64 liefst automatisch. Brieven onder no. 112 bur. ,,De Scheldebode", Kruiningen Remould-banden van UBO, als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krab bendijke, Tel. (01134) 235. Mon teren, balanceren. Op zondag 20 augustus zullen in de diensten van het Leger des Heils voorgaan kapitein en mevr. Ph. van Dalen, voorheen Bev. Officieren van korps Yer seke. Te koop In prima staat zijnde grijze kolenconvector Jaarsma. Te bevragenWilhelminastraat 11, Yerseke. Bizonder mooie Azet truien voor jongens en meisjes. Pracht dessins, fijne coupe en afwer king en zeer sterk. Azet truien van zuiver scheerwol zijn krimpvrij en vervilten niet. Iets heel aparts. Textielhandel Snoep-v. Willigen. Gratis zil verzegels. Te koopEen oliekachel en een kolenkachel .Kerkplein 12, Yerseke. WENST U een speciale plants voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Te huur2 stuks garage. P. Duinkerke, Mosselstraat 10. Yerseke. Grote kisten 100 x 65 x 40 te koop f 2,50 per stuk. Meaf Industrieterrein Yerseke. Voor complete meubilering e\. stoffering uw adres van Nim- wegen-Heijboer, Wemeldinge Tel. 01192 - 336, Dorpsstraat 53 W. Kanaalweg 51, Wilhelmina straat 41. Jasperse altijd voordeliger 1 Jampot augurken 79 ct. 1 Pak dadels 79 ct. 1 Pak vlokken 60 ct. 3 Fles gazeuse 98 ct. 3 Repen Mars 69 ct. 4 Fles bier f 1,1 Zak 200 gram hoest- melange 59 ct. 100 Gram drop 37 ct. 1 Blik Unox groentesoep 89 ct. 1 Blik Smak 99 ct. 3 Rol frutella's 49 ct. 3 Rol Mentho's 69 ct. 1 Blik ananas f 1,29. 1 Fles appelsap 59 ct. Jasperse altijd voordeliger Volvette graskaas 500 gram f 2,1 Grote zak zoute pin da's nu 87 ct. 1 literfles drank (raak) 59 ct. 1 Literfles Cola (raak) 59 ct. Edammer f 3,55. Lunchkaasje f 1,95. Magere ham 59 ct. Snijworst 49 ct. Le verkaas 52 ct. Rauwe ham 89 ct. Ontbijtspek 49 ct. Rook vlees 69 ct. Cornedbief 58 ct per 100 gram. 1 Bus Knakworst (Zwan) f 1, Het wordt kouder I Nog enke le Dormibella dekens. Grote maat, ook ideaal voor aan boord. En nog enkele Rheuma- nella flanellakens B-keus met zeer kleine vlekjes of foutjes aan sterk verlaagde prijs Tex tielhandel Snoep-v. Willigen. Ook voor gereedschap en huis houdelijke artikelen vindt U bij ons ruime keuze. Fa. Eckhardt.

Scheldebode | 1967 | | pagina 3