het kiekje VAKANTIE GESLOTEN nette BEZORGER AUT0B0X Voor een beter schoolétui FA. VAN DER PEYL KODAK INSTAMATIC 25 Foto Giné Fa. van der Peijl, Yerseke Naar 'n nieuwe school GESLOTEN Hovestadt 'n nieuwe fiets A. Duinkerke Predikbeurten VERHAGE Bakkerij DEKKER van den berge assurantiën Wij geven 1,— tot 25,— voor uw oude fiets ERRES STOKVIS J. VAN PUTTEN van start. Reeds na 20 km kwam uit deze lange rij een kopgroep van 7 ren ners waarbij ook enkele Zeeuwen o.a. Ko Blok de winnaar van vorig jaar. Na een zeer harde strijd kon Ferry Buer- mans uit de Wouwse Plantage als eer ste de eindstreep passeren en aan zijn vele overwinningen weer een bijschrij ven. Hij reed de 75 km in 1 uur 46 min. De uitslag was verder: 2 C. de Smit, Hoofdplaat; 3 C. Priem, Ovezande 4 C. Nuyten, Bergen op Zoom; 5 Jac. Blok, Kruiningen; 6 J. Joosse, Made; 7 M. van Wely, Vugt. Er was een regen van pre mies beschikbaar. De winnaars kregen de bloemen aangeboden door Truus van Houte. De tweede prijswinnaars kregen een beker aangeboden die beschikbaar was gesteld door Bart Zoet. Bart Zoet tweede in Kortenhoef. Terwijl er gestreden werd om de eer in de Ronde van Waarde, streed Bart Zoet in Kortenhoef en wist daar een fraaie tweede plaats te bereiken, op 30 sec. achter de winnaar Jan Jansen. HOOFD ERBIJ KRUISING VRIJ! Een groot aantal ongelukken dat op kruispunten plaatsvindt kan voorkomen worden, wanneer alle bestuurders van voertuigen zich houden aan de volgen de gedragsregels Weest bij het naderen van een krui sing extra oplettend, zodat u de tijd hebt om alles wat er op en om de kruising gebeurt in u op te nemen en de vereiste maatregelen te tref fen. (Zoals bijvoorbeeld: snelheids aanpassing, tijdig afremmen, stop pen, richting aangeven, voorsorteren enz.) Weest bedachtzaam op langzaam verkeer. (Rechtdoorgaande voet gangers mogen niet door afbuigend verkeer op dezelfde weg gehinderd worden.) Betracht duidelijkheid bij het rich ting aangeven en voorsorteren en houdt er tevens rekening mee dat andere wéggebruikers onduidelijk kunnen zijn. Houdt u ook bij en op kruisingen aan de voorrangsregels, maar sta niet op uw voorrang als u merkt dat dit de veiligheid op de kruising in gevaar brengt. Zorg te allen tijde dat u niet op de kruising hoeft stil te staan (bijvoor beeld om voorrang te verlenen.) Teneinde een chaos op kruispunten te voorkomen wijst het Verbond voor Vei lig Verkeer er met klem op dat wan neer er gewacht moet worden op ver keer van rechts, dit wachten dient te geschieden vóór de aanwezige of denk beeldige stopstreep. NIEUWE VORMEN IN GEREEDSCHAP Nu we in het tijdperk van de auto matisering zijn beland, gaat de vrije tijd een steeds belangrijker rol in het leven van de mens spelen. Deze vrije tijd kan op vele manieren gevuld wor den. Sommigen gebruik en hem om hun creatieve talenten bot te vieren. Ande ren om allerlei kleine werkjes in hun huis op te knappen. Het één behoeft het ander niet uit te sluiten. Toch hooit men vaak de klacht, dat men voor creatieve handenarbeid ander soort gereedschap nodig heeft dan voor het bijschaven van deuren en het pas send maken van raamkozijnen. Dit is echter bepaald onjuist. Er be staan gereedschappen, die op velerlei wijze te gebruiken zijn. Een voorbeeld hiervan zijn de z.g. Surformwerktuigen, op de markt gebracht door de interna tionale gereedschapsfabrikant Stanley. Stanley heeft, in overleg met de be kende industrie-ontwerper David Car ter, de gehele Surform-serie herzien en in moderne vorm opnieuw uitgebracht. Dit gereedschap doet dan ook weinig denken aan het conventionele werktuig. Er is een schaaf, die ook als vijl te gebruiken is, door simpelweg het hand vat naar beneden te draaien. Er is een speciale houtschaaf voor moeilijk te bewerken vlakken. Ook voor degenen, die zich willen Wagen aan werkjes, waarbij metaal of plastic te pas komt, zoals het herstel len van caravans, is er een oplossing gevonden: er zijn speciale schaaf bladen te verkrijgen, voor het werken met har de materialen. (DIA) FIETSTOCHT DOOR HET GOOI Wij beginnen deze fietstocht bij het park Laapersvels in Hilversum. Aan beide zijden van de vijver beginnen fietspaden die later samenkomen. Wij rijden rechtdoor langs de pony-rijschool en slaan aan het einde van dit fietspad linksaf, steken de onbewaakte overweg over (uitkijken!) en rijden rechtdoor langs het Klein Wasmeer. Bij paddestoel 894 slaan wij rechtsaf in de richting Lage Vuursche. Bij wegwijzer 595 rijden wij naar links de Hooge Vuurscheweg op langs het kerkje en kasteel Draken- stein. De weg die na kasteel Draken- stein een bocht naar links maakt, blij ven wij volgen. Na paddestoel 1420 nemen wij de eerste weg links en dan direct rechtsaf de Zwarteweg volgen en bij paddestoel 776 links aanhouden. Bij paddestoel 39 slaan wij rechtsaf en ko men uit bij hotel Groot Kievitsdal op de Soestdijkerstraatweg. Wij steken de ze weg over en rijden het fietspad in, spoorbaan oversteken en steeds recht door rijden en bij de splitsing het bord kampeercentrum houden wij het fiets pad links aan en komen op de heide tussen Hilversum en Laren. Bij padde stoel 3 slaan wij linksaf in de richting Hilversum en blijven het fietspad volgen tot de brede asfaltweg, de Kamerlingh Onnesweg waar wij rechts alslaan. Om de rotonde gaan wij links de Johan Ge- radtsweg in, het viadukt over en recht door de Insulindelaan in, Godelindeweg en met bocht naar links de helling af rijden. Wij steken de 's-Gravenlandse- weg over en volgen de Schuttersweg. Wij volgen de borden richting Loos- drecht. Op de Loosdrechtseweg slaan wij na de kerk linksaf en rijden de Die- pendaalselaan helemaal uit en steken de Utrechterweg over. Hier rijden wij het fietspad in en komen zo weer terug bij het Laapersveld. Deze foto van C. Kelder uit Zaandijk is welhaast een klassiek voorbeeld te noemen van de manier van fotograferen, zoals die jarenlang traditie was. Het is de kiek, de „kijk-naar-het-vogeltje-en- lach-methode". C. Kelder fotografeerde het maken van een foto 'en daardoor ontstond een stukje humor, een glim lach met de lens. Het lijkt u mischien vreemd, maar toch is dit soort fotografie aan het uitster ven. Men fotografeert anders. Met meer aandacht voor het licht, met meer aan dacht voor de omgeving. Men fotogra feert de reisgenoten en de familie vaak meer als onderdeel van de omgeving. Vroeger was het precies andersom. Dan zag je van het vakantieoord meestal maar een klein randje, het randje ron dom de familiegroep. Het obligatie „zon netje in de rug", zoals bij de man op dit plaatje, is vervangen door het veel mooiere zijlicht, en daardoor hoeven de slachtoffers nu niet meer pal in de zon te staren. Wellicht is het te danken aan de TV of aan een tentoonstelling als Wij Men sen, dat we tegenwoordig anders foto graferen. Maar één ding is hetzelfde gebleven: dat is de vreugde om het beeld, om de herinnering die is vastgelegd in kleur of zwart-wit. De dagen waarop foto's worden bekeken, zijn zondagen voor het hart. Van 39 augustus 1967 YERSEKE. Huw.aangifteLaurentius van Eijkeren, 34 j. en Adriana Sander- se, 23 j. Huw.afkondiging: Jacob Koster, 23 j. en Johanna van der Hart, 25 j. te Krui ningen; Pieter Johannes de Koeijer, 20 j. en Catharina Zuijddijk, 21 j. te We- meldinge. Gehuwd: Aart Marinus Linge, 23 j. te Krimpen aan den IJssel en Mache- lina Nieuwenhuize, 24 j. Van 39 augustus 1967 KRUININGEN. Geboren: Ellis, dv. Mat- thijs Jacobus van Iwaarden en Mar- tannie Nieuwenhuize; Cornelia Janna, dv. Daniël Willem Bezuijen en Neeltje Maria Traas; Natalie Elisabeth, dv. Jannis Jacobus Risseeuw en Emmy Eli- sa Hamelijnck; Johannes, zv. Jan Atte Dijkema en Leuntje Jacoba de Rijder. Ondertrouwd: Antonius Jacobus Stroosnijder, 18 j. en Gelina Helena van Hoepen, 19 j. Getrouwd: Antonius Jacobus Johan nes Clement, 22 j. te Bergen op Zoom en Johanna van Stee, 24 j. ïersehe Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Wassenaar, Hilversum. 2.30 u.: Ds. J. van Woerden, Middelburg Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. W. Veldkamp. Geref. Kerk 9 uur: Ds. G. J. Pontier, Vlissingen. 2.30 uur: Drs. J. H. Meijer, Meliskerke. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. n.m. Bed. H. Doop R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 uur Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Zaterdag 12 aug. 7 uur: Student de Groot, Vlaardingen. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Luitenante: G. van Strien. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. B. Sijl, Winschoten. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. van der Stoel. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Student Mol, Hardinx- veld. Kruiningen Ned. Herv. kerk 9 en 10.30 uur: Wika Hiensch, Goes. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. W. Slingenberg, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Student de Groot. R.K. kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk. Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur: Ds. G. Blok. N.m. afscheidsdienst. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. W aarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Op maandag 14 augustus hoopt onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA BAUER- STEVENSE haar 80ste geboortedag te herdenken Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Receptie van 19.00-20.00 uur in cafetaria J. Bauer, Markt 1, Kruiningen Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen lijden, nog vrij on verwachts van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde en zorgzame man, vader, behuwd- en groot vader WILLEM DE ROOIJ echtgen. van J. D. Dijkwel op de leeftijd van ruim 72 jaar De Heere die geen reken schap geeft van zijn daden sterke ons, in dit zo zware verlies. Yerseke J. D. de Rooij-Dijkwel Nijmegen J. de Rooij P. C. de Rooij-Sinke Ye-rseke C. M. de Rooij en Verloofde W. C. Goeman-de Rooij W. L. Goeman P. Lamper-De Rooij A. Lamper Oudelande J. Lous-De Rooij L. A. Lous en kleinkinderen Yerseke, 6 augustus 1967 Wilhelminastraat 28 De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 9 aug. op de algemene begraaf plaats te Yerseke WENST U een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Heden werd van ons weg genomen onze lieve opa, de heer W. DE ROOIJ Zijn liefhebbende kleinkinderen Wim, Corrie, Annetta en Dies Ko en Jeannet Chris Liliane en Anita Yerseke, 6 augustus 1967 Voor de hartelijke blijken van medeleven, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en groot vader ADRIAAN PAAUWE betuigen wij u onze oprechte dank Uit aller naam, E. PAAUWE-DE ROOIJ Yerseke, augustus 1967 Wij gaan met van 14 t/m 21 augustus Zaterdag 12 augustus om 3 uur Schoenhandel, Kruiningen GEVRAAGD Schuttershof, Telef. 1501 Yerseke TE HUUR: in de Chezeeweg te Wemeldinge Te bevragen Prinses Beatrixweg 39 met echte Caran 'd 'Ache kleurpotloden, Multobanden, interieurs, ballpoints en alle andere schoolartikelen Uitsluitend merkartikelen OOK UW KANTOORBOEKHANDEL Reeds voor 25 gulden een leuke camera I I Geschikt om kleurenfoto's en dia's mee te maken Film-casette-inleg-zonder-moeite 15 regels 1,25, elke volgende regel 26 oent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-pr\js berekend Inzenden Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 our Eethoekstoelen f 140, 145, f 150, f 200. Mimi-sets f 48,50 en f 56,50. T.V. tafels en kastje f 42,50, f 49,75, f 60. Alleen bij v. d. Berg in Goes. Vrijdag en zaterdag 500 gram varkensfilet voor 4,18. 350 gram schenkel voor f 1,69. 250 gram doorregen varkenslappen voor 99 ct. 350 gram verse worst f 1,48. Bij De Spar, Yer seke. Ook voor betontegels kunt U bij ons terecht eerste en twee de soort tegels uit voorraad leverbaar. J. v. d. Boomgaard, Oude Boogaert 23, Yerseke, telefoon 1809. B.z.a werkster. Brieven onder no. 111 bureau ,,De Schelde- bode", Kruiningen. Ja Tante Dat is waar, als je iets op tijd bestelt, kan 'took op tijd thuis zijn. Moderne haarden, Piet v. Oosten. Spelletjes voor jong en oud: Stratego, Scrabble, Halma, enz. - Boekhandel van der Peyl. Jasperse altijd voordeliger I Casseler rib 89 ct. Rauwe ham 89 ct. Magere ham 59 ct. Ont bijtspek 49 ct. Leverkaas 52 ct. Snijworst 49 ct per 100 gram. Volvette graskaas 500 gram 2,Boerenkaas 250 gram f 1,20. 1 Literfles koffiemelk 1,35. 1 Bus knakworst (Zwan) 1,1 Bus nasi (Koen Vis ser) f 1,54. 1 Grote fles sla saus f 1,19. 1 Zware Gr. koek 98 ct. VerlorenGoud horloge (aan denken) Tegen beloning terug te bezorgen Damstraat 78. Middenstandsdiploma. We be ginnen binnenkort weer met de lessen. Geeft u spoedig op. Inlichtingen bij W. P. de Jon ge, Oude Boogaert 1, Yerseke, telefoon (01131) 1780. Te koop zo goed als nieuwe Mobylette. Grintweg 38, Yer seke. Te koopOpel Olympia 1957 zonder gebreken. Na zes uur 's avonds. A. J. Nieuwenhuize, Grintweg 30, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger 3 Reep mars 69 ct. 3 Rol men- tho's 69 ct. 3 Rol frutella's 49 ct. Echte choc. 52 ct. Bonbons 52 ct. Rumbonen 42 ct. Witte ijscups 45 ct per 100 gram. 1 Zware diepvrieskip 3,20. 1 Zak zuur 300 gram 85 ct. 1 pot oploskoffie 1,05. 1 Pak 250 gram Cacao 89 ct. 1 Pot jam 79 ct. 1 Literblik ananas 1.29. 1/o Literfles koffiemelk 79 ct. 1 Zak tutti frutti 75 ct. Voor billijk en goed stoffeer- werk bij v. d. Berg, Turfkade 5, Goes. Remould-banden van UBO, als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krab- bendijke, Tel. (01134) 235. Mon teren, balanceren. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, ouderwetse meube len, mahonie tafels en stoelen, enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlissing- se singel 4, Middelburg, tel. (01180) 3513. ,Zo'n groot stuk koopt U niet elke week. Wij geven U graag alle inlichtingen en wij hebben ook vele merken wasmachines en koelkasten in voorraad, zo dat U verschillende met elkaar kunt vergelijken. Installatiebe drijf Everse, Yerseke. Vrijdag Panklare worteltjes 500 gram 29 ct. 5 Grote sinaas appelen 98 ct. 10 Grote sinaas appelen f 1,48. Zaterdag 500 gram druiven voor 98 ct. 1 Kg clapps peren voor 95 ct. Bij De Spar, Yerseke. Te koopPhilips T.V.-toestel met tafel en antenne. Te be vragen Wijngaardstraat 22, Yer seke. Jasperse altijd voordeliger Tablet 200 gram chocola 85 ct. 1 Bus 50 gram peper 75 ct. 1 Bus nootmuskaat 95 ct. 1 Kg zak Blooker Hagel 2,75. 1 Pot eerste soort pindakaas 95 ct. 1 Zak 200 gram vruchten hartjes 59 ct. 3 Fles gazeuse 98 ct. 1 Zak 300 gram Eng. drop 90 ct. 1 Blik soepballen 49 ct. 1 Fles Jus d' Oranje 98 ct. 4 Fles bier f 1. 2 Pak luci fers 42 ct. Doet nu uw voordeel. Clubs skai zwart, rood, wit, cognac 70,- Club hoge rug f 85; Club op draaipoot 125; T.V. clubs zwart, rood 130. Bij C. S. v. d. Berg, Turfkade 5, Goes. Wasmachines in de beste mer ken. Laat U vakkundig voor lichten. Installatiebedrijf Ever- se, Yerseke. Er z\\n wel veel goede soor ten kleefband. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd voorradig. - Boek handel van der Peyl. Te koop Schuurtjes, garages, balken, planken, kamerdeuren, kastdeuren, spoelbakken enz. P. Duinkerke, Margrietstraat 28 Yerseke, tel. 1650. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 503 Te koop Kinderwagen. Tevens garage te huur. P. Duinkerke, Mosselstraat 10, Yerseke. Voor complete meubilering ev stoffering uw adres van Nim- wegen-Heijboer, Wemeldinge Tel. 01192-336, Dorpsstraat 53 W. Kanaalweg 51, Wilhelmina straat 41. i v BIJ AANKOOP VAN EEN SPORTRIJWIEL Compleet met lamp, slot, jasbeschermer ƒ175, Voor oude fiets f 25 U BETAALT f 150,— Solex-Service-Station Tel. 1545, b.g.g. 1855 Yerseke A.s. maandag, dinsdag en woensdag Drogisterij Kruiningen, Hoofdstraat 48 Te koop Brandaris kolenhaard A. J. Nieuwenhuize, Grintweg 30, Yerseke. Koelkasten met diepvriesvak over de gehele breedte vanaf f 248,Installatiebedrijf Ever- se, Yerseke. Wij hebben steeds een grote sortering koelkasten. Kijk en vergelijk. Met diepvriesvak over de gehele breedte. Reeds vanaf f 248,Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Vrijdag 1 Bos asters. 1 Bos gladiolen. 1 Bos zuidewindle- lies voor f 1,49 bij De Spar, Fablon. Het fabelachtig mooie zelfplakkende plastic. Boekhandel van der Peyl. Te koop gevraagd door parti culier Chevrolet of Mercedes '63 of '64 liefst automatisch. Brieven onder no. 112 bur. •,,De Scheldebode", Kruiningen

Scheldebode | 1967 | | pagina 3