^Wamaldtngse ^ijjcteos- |1jjaafdighaden BAAYENS caballero flurgerli/ke Stand DO YERSEKE KRUININGEN RILLAND-BATH WAARDE anders dan andere BOEK- bespreking 7 Predikbeurten Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Kampeerverordening. Het, 'kamperen neemt ook in onze gemeente} steeds; meer toe^. Vroeger werd eens een enkele keer een tentje opgezet; nu is er een camping. In navolging van andere gemeenten heeft de gemeenteraad van Wemeldinge onlangs een kampeerverordening vast gesteld, overeenkomstig het model, dat is tot stand gekomen in samenwerking met de Nederlandse Kampeerraad. De verordening is onlangs officieel afgekondigd en nu dus in werking. Juist bij voorschriften voor het kam peren, die ook van toepassing zijn op vreemdelingen, is het van belang dat deze voorschriften voor alle plaatsen in Nederland gelijk zijn. Daarom is het model van de Kampeerraad gevolgd. Wat staat er nu zo al in deze ver ordening In de eerste plaats is geregeld, wat onder kamperen wordt verstaan. Dat is: het genieten van recreatief buiten verblijf, waarbij wordt overnacht in een tent, caravan, kampeerwagen of in een gebouw of bouwsel, dat geen woning, hotel of pension is. Het gaat dus om overnachten in ten ten, caravans, kampeerwagens, schuren en dergelijke. Overnachten dn vaar tuigen (normale schepen en plezier vaartuigen) wordt niet als kamperen beschouwd. De verordening bepaalt verder, dat het verboden is zonder vergunning van burgemeester en wethouders te kam peren of iemand te laten kamperen. Zowel de kampeerder als de eigenaar van het terrein, die ten onrechte toe stemming heeft gegeven, kunnen dus strafbaar zijn. Betekent dit nu, dat men in Wemel dinge niet mag kamperen of dat ieder een die dat wil naar het gemeentehuis moet komen om een vergunning? Zo erg is het niet. Het verbod geldt niet voor kamperen bij een woning door de eigenaar of huurder voor hemzelf en zijn familie leden tot en met de derde graad. Bij gebrek aan ruimte kan men dus lo gerende familieleden in een tent bij het huis laten slapen zonder strafbaar te zijn. Houders van kampeerpaspoorten mo gen met toestemming van de eigenaar hoogstens drie dagen achtereen kam peren overal waar de eigenaar dit goed vindt. Kampeerpaspoorten zijn er echter niet zoveel. Ze worden alleen afgegeven aan rasechte kampeerders, die er met rugzak en tentje op uit trekken om op' een stil plekje te ge nieten van de natuur. Tenslotte is er een uitzondering ge maakt voor personen met een kamp- kaart voor het kamperen op officieel erkende terreinen. Buitenlanders, die geen kampkaart hebben, dienen in het bezit te zijn van een ander geldig iden titeitsbewijs, bijvoorbeeld een paspoort. Om voor een bepaald terrein een vergunning te krijgen moet dit terrein aan eisen voldoen. Burgemeester en wethouders kunnen namelijk in het belang van ^e openbare orde, veilig heid, zedelijkheid, gezondheid of wel stand aan een vergunning voorwaarden verbinden. In grote lijnen komt het hierop neer, dat men in het algemeen alleen mag kamperen, indien men in het bezit is van een kampkaart op e|en officieel erkend terrein. Eigenaars of gebruikers van grond, die kampeerders op hun terrein toe laten, dienen in het bezit te zijn van een vergunning. Nadere inlichtingen hierover kunnen ter secretarie worden verkregen. De verordening ligt voor iedereen ter inzage, zodat men eventueel ook zelf kan zien, waaraan men zich te houden heeft. Waarom is dat nu toch allemaal weer nodig, zal men zeggen. Kon dat nu niet eenvoudiger zijn Zijn er nog geen voorschriften genoeg Wellicht zou het inderdaad voorlopig nog wel eenvoudiger kunnen. De be staande camping levert geen reden tot klagen op. Maar zoiets kan vlug ver anderen. Enkele jaren geleden groeiden er bieten. Nu staan er caravans. Wie kan zeggen, hoe het er in de omgeving van ons dorp over enkele jaren zal uitzien. Om uitwassen te voorkomen dienen er regels te zijn. Dan kan zo nodig in het belang van de goedwillen- den worden opgetreden. Deze goedwillenden hebben van de verordening weinig ongerief. Zij hebben een kampkaart o een ander buitenlands identiteitspapier. Zij houden zich aan de regels. Zij geven de voorkeur aan een erkende camping met goede was gelegenheid en voldoende sanitaire voorzieningen. Zij hebben er alleen maar voordeel van, dat alles goed en ordelijk verloopt. Daarvoor dient dan ook deze door de raad vastgestelde verordening. Gevonden voorwerpen: Een lichtblauw kindervestje. Gevonden voorwerpen Gevonden een zonnebril en een werk- jasje. Terug te bekomen ter gemeente secretarie. Op het postbureau der rijkspolitite te Yerseke zijn inlichtingen te bekomen omtrent de aldaar aangegeven gevon den voorwerpen,, bestaande uit: wfit rechts kinderschoentjq, lichtkleurige zomerbroek, lichtgrijze pet, zonnebril, wit kindersokje, gekleurde zwemband, blauw/rood kinderzwempak, blauw kindersportbroekje, gasaansteker. Op speciaalzaak voor Uw BRIL Kin deroptocht. Al liet het weer zich dan niet mooi aanzien, gelukkig was het om vier uur droog zaterdagmiddag en kon de op tocht voor de kinderen met versierde fietsen doorgaan. Voorafgegaan door de muziekvereniging <(Mozart" trok men door het centrum van het dorp. Er was heel wat balangstelling voor de jeugd, die van de optocht aardig wat wist te maken. Men zag heksen, vissers, bloe menmeisjes en zelfs zagerspitters in de stoet. De jury kende de volgende prij zen toe: Individuele deelnemersl Ellen van den Berg als bloemenmeisje, 2 Christel Koster als heks, 3 Lia van Stee als elfje, Tim van den Berg als cowboy en 5 Emiel van Hijfte als mosselboer. Bij *de duo's was de uitslag 1 Marjan en Jolanda van de Plasse als bloemenmeisjes, 2 Petra en Maria Minnaard als Pipo en Petra, 3 Joop Zoetewerj en Kees van Dixhoom als de zagerspitters, 4 Peter en Freddy Hout Tour-de-France-renners. Bij de groepen kwam de eerste prijs terecht bij de groep van Trudy Nijssen als Sneeuw witje en de zeven dwergen. Alle deel nemers kregen verder een geldprijsje. Hengelwedstrijd. Zaterdag werd een hengelwedstrijd gehouden voor de gasten van de cam ping ,,Zon en Zee" aan de Burenpolder- weg. Na afloop van de kinderoptocht bracht de muziekvereniging Mozart" de kampioen van deze dag nog een se renade en werd onder grote belang stelling de beker uitgereikt, natuurlijk vergezeld van bloemen voor mevrouw van de kampioen. gem te Kruiningen,.- naden overeenstem-' ming bereikt over de verkoop van het perceel boomgaard ter grootte van 1.38.10 ha voor de prijs van 50.406.50 en 40.859.Beide bedragen worden nog verhoogd met een som gelds ten bedrage van de rente a 5 per jaar vanaf 1 maart 1967. Dhr. J. Griep (VVD) uitt^ zijn ern stig misnoegen over de weinig sympa thieke houding en mamar van handelen van eigenaren en pachter in deze zaak Wethouder E. Suy (KVP) verklaarde geen voordeel inonteigening te zien. Bovendien zal een onteigening zijns in ziens geruime tijd in beslag nemen. Hij meende dat zowel de eigenaar als de pachter gebruik maakten van de erva ring die zij hebben opgedaan bij de ver koop van percelen grond aan rijks waterstaat ten behoeve van de aanleg van de veerhaven. Ook hij vond de clausuie van de rentevergoeding niet elegant, maar hij voorzag dat de rechter in geval van onteigening deze eis beslist zou inwilligen, omdat rijks waterstaat dat ook al had gedaan. De overige agendapunten gingen vlot onder de hamer door, t.w. de vaststel ling van het bestemmingsplan ,.Nieuw- straat 1967", de verkooD van een per ceel bouwgrond aan de Duiveneestraat aan de J. Verhaagen te Kruiningen voor de bouw van elf autoboxen en de garantstelling vöór een geldlening aan de -woningbouwvereniging ten bedrage van 595.000. Onze wielrenners. Bij de op maandag gehouden Bier- vlietse kermiskoers plaatste Theo Schouwenaar zich als 5e. Als 8e kwam Tony Stroosnijder aan de eind streep en als 9e J. Blok. Jo de Ito o winnaar in Chaaxn. Voor de derde maal is onze dorps genoot Jo de Roo winnaar geworden van Nederland belangrijkste wieier- gebeuren, de acht van Chaam. Hij heeft ophieuw bewfejzen dat zijn geheime wapen bij de concurenten genoeg zaam bekend zijn uitwerking nooit mist. Hij kan zich als geen ander con centreren op een bqpaalde wedstrijd. Hij leeft er helemaal naar toe en als de dag dan eindelijk aangebroken is, kan alleen een valpartij of materiaaldefect hem van de overwinning afhouden. De uitslag luidt: 1 Jo de Roo, 2 G. v. Vianen, 3 Johnny Brouwer, 4 Arie de Bal, 5 Dies Kosten, 6 Peter Post, 7 Jo van Seggelen, 8 Cees Lute, 9 Henk Nijdam, 10 Mar. Paul. Vrouwenvereniging op reis. Vijftig dames van de Herv. Vrouwen vereniging zijn een dag te gast geweest van de firma P. de Gruyter in 's-Her- togenbosch. 'Na een rondleiding door het enorme bedrijf, waarbij de dames veel interessants werd getoond, werden de dames door de directie onthaald op een uitgebreide lunch, terwijl het ook verder tijdens de rondleiding aan niets ontbrak. Op de terugweg werd nog even Breda aangedaan, om vervolgens weer naar huis terug te keren, waar men om 19.30 aankwam. Raadsvergadering. In de raadsvergadering van donder dagavond deelde Burg. A. Schiper mede' dat de staatssecretaris van econo mische zaken de rijkssubsidie voor de aanleg van het zwembad in het recre atieoord ,,Den Inkel'heeft vastgesteld op 515.452.50. Hierdoor kan op vrij korte termijn met de aanleg van dit zwembad een aanvang worden gé- maakt. Waarschijnlijk zal reeds in september hiermede kunnen worden begonnen. Met uitzondering van dhr. J. van den Berge (SGP) toonde de raad zich zeer tevreden over de grootte van de sub sidie en spraken de hoop uit, dat het bad het volgend zomerseizoen in ge bruik zal kunnen worden genomen. Naast deze vorstelijke subsidie zal de gemeente zelf nog een bedrag van 200.000 moeten finatncieren. Hierop aansluitend maakte dhr. J. Griep (VVD) de opmerking, dat de situatie in het recreatiegebied wel enige voor zieningen behaaft. Het terrain wordt steeds drukker bezocht en spr. vroeg zich af, of er niet meer gedaan kan worden. Zijns inziens zou de accomo- datie verbeterd en uitgebreid kunnen worden met bijv. een kanovijver. Het kleuterbadje is volgens de mening van dhr. Griep onhygiënisch en voor de kleuters rïiet meer aantrekkelijk. De voorzitter antwoordde hierop, dat ver versing van het kleuterbadje erg moei lijk is, omdat de waterleiding daar te kampen heeft met een zeer lage druk. De raad besloot verder tot aankoop van het laatste parceel grond in het bestemmingsplan ,,De Knol". De eige naren, de heren Rutsaert uit Melle (B.) en de pachter, dhr. E. van Hoote- Beroep aangenomen. Ds. W. L. Dekker uit Maarbracht heeft het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Hè^v. Kerk alhier aan genomen. Aanrijding. Bij een aanrijding op de Rijksweg zijn j.l. zaterdag 3 inwoners van Baarle- Nassau gewond geraakt en naar het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom gebracht. 3 auto's werden zwaar beschadigd. Het ongeluk j gebeurde toen A. C. van B. uit Baarl< -Nassau de aandacht even niet bij het verkeer hield en met flinke snelheid opf de voor hem rijdende wagen van G. G. B. uit Nagele (N.O.P.) reed. De achterop komende C .J. van N. uit Eindhoven reed vervolgens tegen de auto van B. omdat hij door zijn rem trapte. Dhr. van B., zijn echtgenote en een inzittende zóón werden gewond. 2 auto's werden totaal vernield, de 3e zwaar beschadigd. Bij een kettingbotsing, die zondag avond tegen kwart voor zes op de rijksweg plaats vond, werden 4 auto"s beschadigd. Daarj>ij waren betrokken W. R. uit 's-Hertogenbosch, P. A. uit Keulen, P. M. K. uit IJsselmeerpolder en A. A. v. H., eveneens uit Den Bosch. 2 auto's moesten worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eerste Lustrum Ronde van Waarde. Op zaterdag 5 augustus a.s. starten 40 deelnemers aspiranten over een af stand van 25 km of 7 ronden. De nieuwelingen starten om 3 uur met 80 deelnemers, waaronder de. kampioen 1967 van Nederland en de kampioen van Zuid-Holland. Aan de start verschijnen deelnemers uit Noord Brabant, Zuid Holland, COHÖTANTE KWALITEIT-2S STUKS f 1.50 se justitie. Hennie uit het arme gezin mocht immers ook studeren. In zijn cel. zijn cel. Nu wij uit de nieuwe publicaties en foto's kunnen opmaken, dat Boudewijn H. in juli 1966 reeds van een .verdiende' zeilvacalntie op het Snekelrmeer kon genieten en vrijelijk boodschappen kon gaan doen in Wolvega en de zelfde delink went komende week naar een zeilkamp in Zeeland zou mogen gaan, geloven wij nog niet in klasse-justitie. Ook al geniet Hennie zijn vacantie in zijn cel. Onze regering zegt namelijk, dat er in Nederland geen klasse-justitie be staat. En wie zou de regering niet geloven? nieuwelingen is beschikbaar een palm en een grote klassementspremie. De toegang is voor een ieder vrij. Zoet won in Dinteloord. Onze dorpsgenoot Bart Zoet won zaterdag de ronde van Dinteloord voor profs en onafhankelijken. Bart legde de afstand van 120 km af in 3 u. 14 min. en 3 sec. Maandag behaalde hij in België een 6e plaats. GEEN KLASSEJUSTTIJIE. Toen de landelijke dagbladen het eerste bericht brachten over de plaat sing van Boudewijn H., een der jeug dige daders van een in koelen bloede beraamde moord op een leeftijdgenoot te Baam, in de Van der Ho evenkliniek te Utrecht, hebben wij gewacht op of- fic'iëel commentaar. Wij wilden niet aannemen, dat er sprake zou zijn van klasse-justitie. Ook al genoot de even eens veroordeelde Hennie uit een ander gezin niet hetzelfde voorrecht en zat deze nog in zijn cel. Toen bleek, dat Boudewijn H. de Utrechtse universiteit bezocht en ge woon tussen de andere studenten in de collegebanken mocht aanschuiven, heb ben wij nóg niet willen geloven in klas- Madame Leroux: 39 jaar oud, klein, mollig en charmant, vertegenwoordig ster van een Parijs confectiehuis, reizend door Zuid-Frankrijk en weduwe. Moeder van een 18-jarige zoon en zorgenkind, gek op pianomuziek, eige nares van een lelijk eendje, bevriend met veel sympathieke mensen, vrolijk, vlot en nu en dan op liefde's lichte voeten. Hoe stralende Madame Laroux na een van haar dooltochten een nieuwe grote liefde vindt, kunt u lezen in een zojuist verschenen nieuw deeel van de ARBO-reeks MADAME LEROUX, in damesmode, van Anneliese Meinert, in de Nederlandse vertaling van mevrouw A. J. M. van der Toorn-Bijnevelt. In haar autotje sjouwt Madame Leroux van provinciestadje naar pro vinciestadje om de producten van een Parijse modezaak aan de vrouw te brengen. Vóór zij trouwde was Madame Leroux pianiste, maar na de dood van haar man heeft zij van haar kennis in kleding en costuums wel haar vak moeten maken, om behoorlijk in haar en in het onderhoud van haar zoon te voorzien. Met de zorgen over die zoon tobt Madame Leroux de (laatste tijd een beetje rond. Ze verliest zelfs een beetje haar onverwoestbare plezier in de geneugten van de keuken er door. Bovendien begint de eenzaamheid haar meer en meer te kwellen. Zij besluit weer eens een bezoek te brengen aan een vroegere liefde, die thans in Parijs woont, aan Claude. Dat brengt Madame Leroux op paden waar heel andere lampions der liefde voor haar worden ontstoken. Het grote modehuis in Parijs, waarvoor ze door half Frankrijk toert, blijkt in moeilijk heden te verkeren. De zoon van haar baas, Georges, een vlotte vrij gezel, zit met de leiding, die op hem rust hevig in zijn maag en zoekt graag steun bij Madame Leroux, die tegenover de fladderige en maar wat aanromme lende midinéttcs een ouderwetse gron- Drente, alsmede alle Zeeuwse favories-: ten. De afstand is^Tö km of 22_ ronden.^ dige kennis yan zaken, deskundigheid, *^oor de winnaarp zowel aspiranten ên* "^ëgelijkKel'd en werklust aan de dag ÊtÊ legt. Met Claude, die in een muf doorsnee huwelijk blijkt te zijn beland, wordt het niets, maar met Georges lijkt een romantische liefdesgeschiedenis op komst. In tintelende stijl schetst de schrijfster ons de snelle op- en onder gang van deze liefde tussen een oudere vrouw en *een jongere man. Want al zingt Georges met de mond graag een loflied op de rijpere, oudere vrouw, in wezen is hij een egoïst, die de zorgen en problemen van Madame Leroux in geen enkel opzicht met haar wenst te delen. Madame Leroux, die inmiddels het probleem rond haar zoon weet op gelost, neemt afscheid van deze broze liefde om werkelijke rust en bescher ming te vinden in de armen van de robuste schilder Anatol. De in Wenen geboren, thans in Frankrijk wonende Anneliese Meinert is er in geslaagd met Madame Leroux een even vrolijk als romantisch boek te schrijven over wat men de gedempte tussentonen van gewoon menselijk lief en leed kunnen noemen. Anneliese Meinert bracht haar jeugd door in Oostenrijk. Zij studeerde rechten en promoveerde tot doctor. Na een kor te loopbaan als advocate, startte zij haar carriere als schrijfster en verwierf zich: onder meer faam als. rechtbank verslaggeefster. - Na de Anschluss van lg38 stond zij vor de keus te huilen mét de wolven in het bos helaas deden vele Oos tenrijkse auteurs en journalisten dat of te emigreren. Anneliese Meinert koos het laatste. Moeilijke jaren volgden. Lange tijd zwierf zij onder meer door Noord-Afrika tussen de linies van Engelsen en Duitsers" heen en weer. Haar moeder werd door de Nazi's ver moord en ook haar echtgenoot verloor het leven. Met haar tweede man ves tigde zij zich na de oorlog metterwoon in het land, dat haar twëede vader land werd: in Frankrijk, uit welks geschiedenis zij ook veel stof tot het schrijven van haar beroemd geworden historische romans put.' MADAME LEROUX wordt gerekend tot een van de knapste „Unterhaltugs- romans" die de laatste jaren in Europa zijn verschenen. Het boek werd' dan ook in vele landen vertaald en bewerkt voor radio, film en televisie! van 20 tot 27b juli 1967 YERSEKE. Geboren: Wilhelmina Su- zanna, d.v. Leo Jacob Lamp er en Ja- comina Anna Moerland. Huw. aangifte: Jan Moerdijk, 23 jr. te 's-Heer Arendskerke en Suzanna Nieuwenhuize, 20 jr. Gehuwd; Leendert Jaccob Goud, 23 jr. te Waarde en Janna Hubregtse, 20 jr. van 20 tot 26 juli 1967 KRUININGENGeborenJohannes z.v. Adriaan Johannes Jansen en Ja- coba Sinke. Ondertrouwd: Cornells, Adriaan Janse,, 27 jr. te Kattendijke en Catha- rina Elisabeth Mollet, 25 jr. Getrouwd: Dingenis Gijssen, 22 jr. en Maatje Krina Oostdijk, 20 jr. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: D. Reijenga. 2.30 uur: Ds. Colenbrander, Waarde. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur Ds. D. de Jonge. Geref. Kerk 9 uur: Ds. M. V. J. de Craene, St. Laurens. 3 uur: Ds. J. H. Nawijn, Zierikzee. Geref. Gem. v 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 uur Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Luitenante: G. van Strien. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. S. P. Nijdam, Amersfoort. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. Noordhof Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9.00 en 10.30 uur: Ds. L. Lingen, Middelburg. Geref. Kerk 10 en 2,30 uur Ds. J. van der Molen. R.K. kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 2 augustus 's av. 7.30uur Ds. van Beek Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds B. van der Lelie. R.K. Kerk. Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 9.00 en 10.30 uur: Eerw. Heer H. Hoogerbrugge, Poortvliet Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur Br. van 't Zand. Krabbend yke Geref. Gem. 9.30 en 2.30 uur: Eerw. Heer M. Allewijn, Middelburg. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. GG. Colenbrander. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur:

Scheldebode | 1967 | | pagina 2