^Wmelciïngse fVJetens- ^aardigheden DO BAAYENS oCangj da óüi&at T YERSEKE WEMELDINGE KRUIN1NGEN 1PTIE1 HANSWEERT RILLAND-BATH Predikbeurten. Deze rubriek komt tot stand, in samenwerking met het Gemeentebestuur Vakantie burgemeester. De burgemeester zal tot 12 augustus 1967 met vakantie afwezig zijn. Als waarnemend burgemeester treedt op Wethouder J. Veerhoek. Nieuwe regeling voor verkoop van wo ningwetwoningen. Wanneer dit werd gevraagd, heeft 't gemeentebestuur in het verleden in het algemeen medewerking verleend bij de overdracht van woningwetwoningen aan de bewoners. Onlangs zijn hiervoor nieuwe richtlijnen van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning ontvangen. De minister deelt mee dat er alle aanleiding is om zoveel mo gelijk aan de wensen van de bewoners van woningwetwoningen tegemoet te komen, wanneer zij him woning willen kopen. Hierdoor wordt het eigen woningbezit bevorderd. De belangrijkste verschillen met de tot nu toe geldende regeling zijn de volgendeVoorheen was de mogelijkheid tot koop alleen aanwezig voor bewoners met een inkomen bene den de zogenaamde weistandsgrens voor de sociale verzekering. Aangezien gebleken is, dat er ook belangstelling bestaat voor het kopen van een woning bij bewoners wier inkomen iets boven deze grens ligt, heeft de minister be sloten ook die personen in de gelegen heid te stellen hun woning te kopen. Voor bewoners met een inkomen van meer dan ƒ20.000,- per jaar zal geen toestemming tot verkoop worden ge geven. Zo nodig zal de gemeenteraad met medewerking van het rijk kunnen besluiten garant te zijn voor de tijdige betaling van rente en aflossing van leningen, die de toekomstige kopers wil len afsluiten om hun huis te financie- ren.De waarde van de woning zal niet meer worden getaxeerd, maar voor wat de bouwkosten betreft worden bere kend aan de hand van een indexcijfer van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek vanuit de oorspronkelijke bouw kosten. De nieuwe eigenaren kuaiun rijkssubsidie ontvangen. Zij kunnen kie zen uit een bijdrage gedurende 10 jaar. De nieuwe regeling kent geen beper- tijd van de koper. Ook oudere bewoners kingen meer ten aanzien van de leet- zijn dus nu in de gelegenheid hun huis te kopen. Wie over de mogelijkheden tot aankoop meer wil weten, kan zich met de secretarie in verbinding stellen. Bejaardensoos. De Wemeldingse bejaarden kunnen in de foyer van het dorpshuis 's mid dags gezelligheid vinden. Minstens drie middagen per week kunnen zij er te recht om te biljarten, te kaarten of zo maar wat te praten. Op verzoek van de bejaardenbond heeft het gemeentebestuur de kosten van de huur gedurende drie middagen per week voor rekening der gemeente genomen. Wanneer de bejaarden meer dan drie middagen per week in het dorpshuis bij elkaar komen, komt de huur voor hun eigen rekening. Rejaardenwoningen. De bouw van 20 bejaardenwoningen bij Vredebest begint al aardig op te schieten. Het burgerlijk armbestuur, dat eigenaar van de woningen is, zal dus binnenkort in samenwerking met het gemeentebestuur over de toewijzing van deze woningen een beslissing moe ten nemen. Er zijn al heel wat perso nen, die zich voor het huren van een dergelijke woning hebben gemeld. Gegadigden, die zich nog niet hebben opgegeven, doen er goed aan spoedig mee te delen, dat zij graag voor een woning in aanmerking komen. Tot 1 augustus bestaat er gelegenheid toe. Een eenvoudig briefje, een telefoontje, of een mondelinge mededeling aan het loket der secretarie is voldoende. Meer gegevens worden later zo nodig opge vraagd. Huwelijksaangifte Marinus Vermaire. oud 22 jaar en Janny Hendrika van Houwelingen, 26 jaar. OverledenElena Catharina Adriana Dominicus. oud 68 jaar. Gevonden voorwerpen een zwart ter- lenka damesvest en een bruine glacé. Wateroverlast. Tijdens het hevige noodweer dat vrijdagmiddag over Yerseke trok viel er zoveel regen, dat een groot aantal straten onder water kwam te staan en het water vele huizen binnenliep. Vooral een aantal bewoners in de omgeving van de Noordzandstraat. Kaaistraat, Beatrixstraat, Schuttershof en Bekhof kregen veel schade. Zelfs in de Burenpolder en de Langeville liep het water de huizen binnen. Tot laat in de avond zijn de bewoners bezig geweest met opruimingswerkzaam heden, daarbij geholpen door personeel van gemeentewerken en de brandweer. Voor een aantal inwoners is de water overlast onhoudbaar, omdat zij reeds meermalen achter elkaar zijn getroffen. Kinderoptocht. De optocht voor kinderen met ver sierde fietsen en wagentjes, die op zaterdag 8 juli wegens de regen werd afgelast, gaat nu bij gunstig weer door op zaterdag 22 juli a.s. Reeds vele deelnemers hebben zich aangemeld. De stoet vertrekt nm. vier uur vanaf het gebouw Het Trefpunt aan de Havendijk en zal worden begeleid door de muziek^ vereniging Mozart". Zij die zich nog niet hebben aangemeld kunnen dit als nog doen bij de in ons vorig nummer vermelde adressen. Gevonden voorwerpen. Een badhanddoek. Terug te bekomen ter gemeente-secretarie. Ringrijden. Zaterdagmiddag werd de jaarlijkse Ringrijderijwedstrij dgeorganiseerd door de Ringrijders-vereniging ,,Ons Genoegen", weer gehouden in de Dorps straat. De wisselbeker kwam in het bezit van A. op 'tHof, die tevens de beker van de heer J. Verschuure won. W. op 't Hof uit Kapelle had de prijs voor de meeste (12) volgringen en Piet Gijssel won de pollepel. Het 'mooist versierde paard was van Huib Schou- wenaar. Henk v. d. Guchte sleepte de eerste prijs bij het stoeltjerijden in de wacht. Het stoeltjerijden had weer plaats op het terrein van de heer A. Sandee, aan de Chezeeweg. In de pauze van de wedstrijd had de trekking van de verloting plaats. Het was een ge slaagde middag, niet is het minst van wege het mooie weer, dat de ringrijders ten deel viel. De volledige uitslag was als volgt 1. A. op 't Hof 2. W. Hamelink 3. L. Wabeke 4. W. op 't Hof 5. S. de Vos. Moois versierde paarden 1. H. Schou- wenaar 2. W. op 't Hof 3. H. v. d. Guchte 4. A. op 't Hof. Stoelendans 1. H. v. d. Guchte; 2. L. Wabeke 3. A. op 't Hof 4. W. op 't Hof 5. S. de Vos. Duur schoorsteenvegen. Een paar schoorsteenvegers hebben deze week misbruik gemaakt van het vertrouwen van verschillende inwoners. Na een karwei opgeknapt te hebben, vroegen de heren ahnormaal hoge prijzen. Mede namens de politie manen wij u tot voorzichtigheid en wanneer de een of ander zijn diensten komt aanbieden, spreekt dan eerst en vooral de prijs af. Noodlottig ongeval. Onze dorpsgenote, mevr. A. Sinke- Pieterse, is dinsdag tengevolge van een noodlottig verkeersongeval om het leven gekomen. Mevr. Sinke kwam aan de D. P. van der Spiegelstraat te Goes, ter hoogte van het G.A.K.-gebouw, docr nog onbekende oorzaak, met 'haar brom fiets onder een vrachtauto terecht. Met ernstige verwondingen werd zij, nadat een geneeskundige van het G. A. K. eerste hulp had verleend, overgebracht naar het ziekenhuis Bergzicht,. Later op de avond overleed zij daar. De politie wil in contact treden met de bestuurder van een lichte Fiat 600. Deze bestuurder is n.l. getuige geweest van het ongeval. De speciaalzaak voor Uw BRIL Raming zwembad herzien. De gemeente heeft de kostenraming van het zwembad moeten herzien. In 1965 werden de aanlegkosten geschat op 575.000.De staatssecretaris van economische zaken verklaarde zich in beginsel bereid 75 van dit bedrag te subsidiëren. Thans zijn de aanlegkosten geraamd op 687.270.b 32.400.— voor ver warming van het bad. Op 6 april 1967 hebben G. S. de staatssecretaris verzocht in de stich- tingskosten ad 687.270.een subsidie te verlenen van 75 De raad krijgt vanavond (donderdag) deze kostenverhoging in een wijziging van de gemeentebegroting te ver werken. Jeugdvierdaagse Gorinchem. De Kruijhingse Jeugd was met '15 deelnemers ook dit jaar, o.l.v. dhr. J. van de Parel, weer goed vertegen woordigd in de jeugdvierdaagse van Gorkum, die vorige week van woensdag t/m zaterdag werd gewandeld. In totaal hebben 154 zeeuwse jongens en meisjes meegewandeld. Om al deze kinderen in Gorkum bij pleegouders onder te brengen heeft weer heel wat hoofdbrekens gekost, maar op het laatste moment was het toch rond ge maakt. 's Morgens werd er 15 km gewandeld waarbij het vooal de eerste twee dagen bijzonder warm was. 's Middags waren er ontspahningsprogramma's. Zo was er woensdagmiddag een zang-, muziek- en voordrachtenwedstrijd. Bij de afdeling muziek behaalde Nelly van de Parel op blokfluit de eerste prijs. Donderdag middag stond in het teken van de sport. Er was een voetbalwedstrijd Zeeland tegen Rest van Nederland, die met 21 door de onzen werd gewonnen. Verder was er hardlopen, waarbij Jenny v. d. Molen op de 2e plaats ein digde. Een fraaie boottocht op de Merwede, Maas en Waal stond vrijdagmiddag op het programma. Zaterdag werd het wandelprogramma met een uitstekend verzorgd défilé af gesloten. Veel Zeeuwse ouders waren die dag naar Gorkum getrokken, zeker ook om het contact met de pleegouders te verstevigen. Na een afscheidsbijeenkomst in het clubgebouw van de Lingewijk, brachten 6 autobussen en 34 personenauto s de wandelsportmensen weer naar Zeeland. Geslaagd dus gefeliciteerd. Voor het practijk-diploma coupeuse lerares slaagde aan de Nederlandse Modéyakschool te Haarlem mevr. E. Ivens-Nieuwenhuize alhier. Gevonden voorwerpen. 1 rechter heren glacé handschoen, gebreide gele sjaaj; plastic zak met babykleertjes; een paar kinder-g>m- nastiekschoenendubbele fietstas w.i. regenbroek; huissleutel (no 3 8); jkin- derpartemonnaiebromfietsétui met gereedschap; regenbroek; gumilaars; autostep; bril met bruin montuur; twee sleuteltjes no. 3414 en3212; armbandje; een paar herenpantoffels; rechter da meshandschoen; linker wollen hand schoen; regenjas met capuchon; linker herenhandschoen; gouden ring, zgn. trouwring; kin der jas je; houweel;zil veren armband (Ada); een mes met schede; portemonnaie met inhoud, plm. 10.kinderportemonnaie inh. 0.50; kinderportefeuille; regenjas, inh. over hemd en beker. Verloren Windjack blauw; spoitjack, zwart; wieldop met vleugelmoer van brand stoftank; zwarte damesbontmuts; he- renportemonnaie met inhoud; heren- poisnorloge met zwart nylon bandje; Dlauwe oadtas met inhoud; gasaan- steker; gouden manchetknoop; blauw wit gekleurde want;; brum wollen want; groen geruite fiatstas met inhoud; nandpompja; lichtbruine portemonnaie met treinkaart; autostep; rechter hand schoen; fietstas w.i. biauwe coat met capuchon; grijs oliejasje; gouden ring met briljanten; groene regenbrcek; zwartlederen kinderportemonnaie; vier- kleurenbalpoiht metaal; portemcnnaie met buskaart,; zwart lederen dames- portemonnaie met pasfoto en plm. 3.- grijze lange regenjas; dameshorloge met zwarte band; wollen beertje; hoek ijzer van wagen; 1 p. rode en 1 p. bruine sokken; bromfiets-verzekerings plaatje HJD 746; klompslofje; raffia handtas met waardevole inhoud. Inlichtingen: groepsbureau rijkspolitie Kruiningen, tel. (01130)-275. Brand. /rijdagmiddag brak brand uit in de opslagplaats annex garage van de. hoer P. Verschumq. Omwonenden waar schuwden de brandweer en gingen ook het vuur te lijf. De pas nieuwe auto werd naar buiten gesleept, maar men kon toch ijiet verhinderen dat deze totaal uitbranddde. Ook net pand brandde, ondanks verwoede pogingen van de brandweer, geheel uit. Het over grote deel van de aanwezige voorraad werd een prooi der vlamen. Overstroming. Do0r de zware regenval van Vrijdag middag kwamen verschillende straten weer maar eens blank te staan. Ook liepen enige kelders vol. Verschillende Hansweertenaren zullen zich wel bezorgd afgevraagd hebben of de nieuwe rio lering de dikwijls in Hansweert voor gekomen wateroverlast ook niet kan opheffen. Afscheid Ds. G. Blok. ,Het afscheid van Ds. G. Blok, Ned. Herv. predikant alhier, is bepaald op 13 augustus a.s. De bevestiging en in trede te St. Johannesga, zal zijn op 27 augustus a.s. Verkeerde inhaalmanoeuvre. Tengevolge van een inhaalmaneouvre van de Belg D. J. B. B. uit Eekeren, zijn zonlagmorgen op rijksweg 58, er hoogte vas wachtpost 22 bij Rilland 3 auto's tegen elkaar gebotst. De Belg was aan het inhalen, maar moest zich weer in de file voegen toen er een tegenligger naderde. Dit had tot gevolg, dat de auto's van H. M. R. uit Goirle en M. E. L. O. uit Deume tegen ekaar botsten. Mevr. de H. werd hierbij gewond aan het been. Dr. C. A. Donker uit Krab- bendijke verleende de eerste hulp, waar na mevr. de H. haar weg kon vervol gen. 2 Wagens werden zwaar bescha digd. DE LOLIGE (POLITIE)BROEK „De politie is m'n beste kameraad" schalde een dronkenman over straat. Dat is nog niet zo verwonderlijk, want dronken mensen houden er soms een nuchter oordeel op na. Bovendien is het al omstotelijk bewezen, dat politieman nen uiterst nuttige figuren in de samen leving zijn en dat zij de burgerij bescher- tegen veel wandaden en misdaden. Het verwonderlijke van dit verhaal was echter, dat het werd voortgebracht door een arrestant, die arm in arm met een agent over de straat laveerde. Een agent die niet werd meegesleurd, maar zelf ook moeite had om zich op de been te houden en die hikkend een langsko mende auto trachtte te „vorderen" om zijn arrestant naar het bureau te bren gen. „Naar een café te brengen, bedoel je zeker," zei de officier van justitie van daag tegen de gezag-te-grabbelgooier. „Neenee, we hadden een glaasje op, dus we moesten rijden. We konden zelf niet meer lopen naar het bureau," oor deelde de verdachte. „Dus jullie wilden samen de cel in..." „Jaja, samen uit, samen thuis," grin- nekte de man. Hij stond er nu in burger Een beetje verfomfaaid burger, bestaan de uit werkbroek en trui. Het politie- uniform was hem afgenomen. Zeef te recht. Niet omd^t hij als ambtenaar in functie zich onwaardig had gedragen, maar omdat hij helemaal nooit in die functie as geweest en geen enkele func tionaris hem toegestaan had deze uni form te dragen, laat staan bespottelijk te maken. Classificeerder noemde hij zich van beroep. Dat is vrij vertaald een vuil- sorteerder. Daarvóór was hij rioleur, maar het scheppen van putjes en uit zuigen van riolen werd hem te zwaar, daarom boog hij zich liever over lompen en oude metalen en ander afval om dit naar bruikbaarheid op hoopjes te mik ken. Bij dat werk nu was uit een jute zak met gedragen kleding ook een compleet politie-uniform te voorschijn gekomen. Met mottegaten en dunne plekken wel iswaar, maar toch nog best bruikbaar voor een mooie grap. Hij classificeerde het op z'n eigen stapeltje, nam het mee naar huis en knapte het op voor de „grote dag". En die grote dag kwam, toen een familiélid ging trouwen. Hij stak zich in het prachtige pak met glimmend ge poetste knopen aan toen het feest in volle gang was. Of de bruidegom maar even mee wilde komen. In verband met de gepleegde zedendelicten. Grote consternatie bij de bruid en haar familie; geroep om een advocaat en een echtscheiding; vrolijkheid bij de vrinden die het gezicht herkenden. De niet was geweest met die andere meisjes testeerde heftig en zei dat het zo erg bruidegom speelde het spel mee, pro- En toen kocht hij de agent om met fles sen drank. Tenslotte waren ze toch op stap ge gaan naar het politiebureau. Stomdron ken hadden ze besloten, dat de namaak- agent zijn arrestant, de bruidegom, die nacht in een cel zou laten opsluiten. De bruid bleef laveloos achter, niet in staat nog een voet te verzetten. Zo slierden ze over straat tot een gealarmeerde po litiewagen ze op het spoor kwam en werkelijk naar de gewenste logeerka mertjes bracht. „Je bent zeker de lollige broek in de familie," dacht de politierechter. „Neenee, de politiebroek! Maar 't was toch lollig." De officier wenste dit liederlijk wan gedrag afgestraft te. zien met dertig dagen hechtenis of driehonderd gulden boete. „Wangedrag?" vroeg de classificeer der, „omdat we een liedje zongen?" „Nee, maar omdat het openbaar ge zag bespotelijk werd gemaakt door het wederrechtelijk dragen ,van het uniform in kennelijk staat." „Nou, dan hadden ze maar geen uni form moeten cadeau doen." Maar het bleef dertig 'dagen. De oude uniformen zullen voortaan wel zorgvul dig verbrand worden. d'ARGENTY (Nadruk verboden) FIETSTOCHT VANUIT OMMEN Voor een fietstocht van ca. 25 km vanuit het Overijsselse Ommen rijden wij vanaf Ommen in de richting Den Ham/Lemele. Over de spoorbaan nemen wij de eerste weg rechts (Wolfskuil straat) en daarna de tweede weg links Bij de driesprong slaan wij linksaf en fietsen dan de eerste zijweg rechts op. Van hieruit hebben wij een prachtig uit zicht op de Lemelerberg. Wij vervolgen onze weg tot wij aan een verhard fiets- komen (Giethemer Kerkpad). Dit pad naar rechts volgen over een bruggetje en verder rijden tot de klinkerweg (Ou de Hammerweg). Hier slaan wij links af en rijden door tot de Dalsmholterweg die wij links inrijden tot paddestoel 2049 H)ier rechtsaf slaan en het verharde fietspad volgen tot paddestoel 2048, waar een verharde weg begint. Deze laatste rechtdoor volgen tot paddestoel 2047 en daar linksaf een zandweg (Zon- nenbloemweg) met fietspad volgen, on der langs de berg voorbij een diepe zandkuil, waar links de Ledeboerweg begint, die uitkomt te Lemele vóór het café Dijk aan de verharde weg Lemlee- Lemelerveld. Wij rijden hier naar links voorbij de kerk richting Ommen tot de Nieuwe Brug (over de Regge). Direct over de brug gaan wij rechtsaf tussen school en huis en volgen het pad dat uitkomt op de straatweg Ommen-Den Ham. Wij fietsen hier naar rechts en volgen het fietspad tot de oprijlaan naar het kasteel Eerde. Daar verlaten wij het fietspad en houden nog steeds deze weg tot paddestoel 2102, waar de hoofdweg naar rechts buigt. Vanaf dit punt verlaten wij de hoofdweg en nemen de verharde weg naar links, die door de mooie bossen van Eerde tot de straat weg Ommen-Beerze lpopt. Op dit weg getje (Eerderveldweg) vindt men veel mooie plekjes, terwijl wij even voor laatstgenoemde straatweg rechts een grote zandvlakte, „De Sahara" zien. Bij het bereiken van de straatweg slaan wij links af en fietsen weer terug naar Ommen. van 13 tot 20 juli 1987. YERSEKE. Geboren: Simorie Huber- ta, d.v. Comelis Timmerman en Jo hanna Huberta Paauwe; - Gèertruida Jannetje, d.v. Abraham Jan van Stee en Pieternella Lena de Waard. Overleden: Jacobus Pekaar, 80 ja^r. Huw. aangifte: Aart Marinus Linge, 23 jaar te Krimpen a.d. Ussel en Machelina Nieuwenhuize, 24 jaar. van 13 tot 19 juli' 1967. KRUININGEN. Geboren: Jan Willem Pi eter, z.v. Abraham Jan de Jonge en Hendrika Pieternella Jannetje Leen- dertse; Dina Charlotte Theodora, d.v. Dingtenis Rijkhals en Theodora Pieter nella van Sqn; Cornelia, d.v. Lein Sturm en Hendrik je Pieternella Rep. Ondertrouwd: Jacob Adriaan Bies heuvel, 42 jaar en Jozina Hoogesteger, 42 jaar; Alphonsus Cornells Hypolitus de Moor en Hermina Boudina Maria Martens, 22 jaar. Getrouwd: EIiza Oostdijk, 23 jaar en Cathalina Jacomina Boone, 20 jaar; Arnbjörn Ove Hanstveit, 24 jaar Fot- landsvaag (Noorwegen) en Jacoba Kaatje Quaak, 24 jaar. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Refjenga. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur Ds. D. de Jonge. Geref. Kerk 10 en 2,30 uur Ds. A. van Egmond. Oosterbeek Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 uur Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2