baPiFlex ^{jjamddingse ^{jjatans- WüJmrdighadm Gesloten Krijger VINETA STOKVIS FIETS H. GIJSSEL ZONEN, WEMELDINGE Anneke en het avontuur FIRMA EVERSE - YERSEKE RILLAND-BATH BURGERLIJKE STAND plastic-op-vilt Het Is anti-slip, kan niet krimpen of uit zetten, ligt daardoor altijd strak. Uiterst veillgl Heel eenvoudig schoon te houden; géén wrljfwasl Bestand tegen krassen, morsen en schuiven. Woninginrichting Biezelingestraat 2 Kapeile. Z.B. De Coöp. Raiffeisenbank „Yerseke" Wij geven 1,— tot 25,— PREDIKBEURTEN Op reis. De leerlingen van de O.L. School, maakten een 2-daagse tocht naar Bosbad Hoeven en omgéving. Brandweer op reis. De leden van de vrijwillige brandweer maakten met hun dames een 2-daagse trip naar de Hoge- en Lage Veluwe. De nacht werd in Apeldoorn doorgebracht. Concert. Indien het weer gunstig is zal de mu ziekvereniging „Vooruit" maandagavond een concert geven op de tent onder lei ding van de dirigent, de heer Geyze, aanvang 8 uur. Aanrijding. Woensdagavond deed zich een aan rijding voor op de Eerste Verlengdeweg alhier, waarbij de beroepsmilitair M. Baas uit Rilland werd gewond. Een per sonenauto, bestuurd door H. M. Suiker- buijk uit Rilland kwam van de Rijks weg in de richting van het station, toen de militair met vrij hoge snelheid met zijn bromfiets op de auto inreed. M. Baas werd. per miltaire ambulance naar het Alg. Burgergasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. De bromfiets werd to taal vernield. De auto licht beschadigd. Onder vrachtauto gereden. In de Valckenisseweg is woensdag avond om 11 uur een personenauto be stuurd door C. Ruissen uit Rilland, on der een geparkeerde vrachtauto-combi natie gereden van de firma Krijger al hier, bestuurder M. M. Raaymakers eveneens uit Riland. De vrachtauto stond onvoldoende verlicht tegenover de Ned. Herv. kerk. C. Ruissen die huis waarts reed, merkte de stilstaande vrachtauto niet op en reed onder de achterkant van deze combinatie. C. R. liep verwondingen op en is met een her senschudding per ambulance naar huis vervoerd. De personenauto is zwaar be schadigd weggesleept. Met scooter tegen wegdek geslagen. Op Rijksweg 58 is op de Kreekrak- dam mej. J. J. M. S. uit Gouda op on verklaarbare wijze met haar scooter naast de rijbaan gekomen en tegen het wegdek geslagen. Mej. S. liep hierbij een lichte hersenschudding op. Zij was op weg naar haar ouders in Groede en is, na door dokter J. A. Kamps te zijn, verbonden per ambulance naar Groede overgebracht. Op reis. Donderdag heeft de Herv. Vrouwen vereniging haar jaarlijks reisje gemaakt naar Arnhem en omgeving, er werd een bezoek gebracht aan de Postbank en de Westerhouwing. Via Utrecht keerde men huiswaarts. Hulpaktie voor Israël. De inzameling ten bate van de hulp aktie voor Israël heeft in deze gemeen te 2426,28 opgebracht. Geslaagd. Maandag slaagde in Goes voor het Mulo-examen mej. E. Koppejan, in Ber gen op Zoom mej. H. J. Blok. Van 15 tot 22 juni 1967. YERSEKE. Geboren: Willem Comelis, zv. Pieter Jacob Sander de Keijzer en Maatje de Bat; Jacob Bastiaan, zv. Ja cob Jan Sonke en Neeltje Susanna Tim merman. Huw. afk.: Wijnant Marinus Hooge- steger, 22 j. en Elizabeth Francina van den Berge, 21 j. te Kruiningen. Gehuwd: Johannes Adriaan Korstanje 20 j. te Goes en Ina Cornelia Danker, 18 j. Van 15 tot en met 21 juni 1967. KRUININGEN. Geboren: Chiel zv. Adriaan Willem Verschoore de la Hous- saije en Anneke Hoogstrate; Sven Cle mens, zv. Martinus Timotheus Johannes Duurland en Yvonne Henriëtte Batge. Ondertrouwd: Abraham Johannes Martijn, 22 j. Kapelle en Jacoba Janne tje Dommanchet, 21 j. Getrouwd: Cornelis Jan Jacob de Looze, 22 j. Genemuiden en Catharina Jacoba Bogte, 20 j.; Jakob Willem Baajj, 30 j. en Wouterina Janna de Graaf 21 j. Overleden: Marinus Jacobus le Clercq 53 j., gehuwd met Pieternella de Koeijer Zo de Heere wil en zij le- ven hopfen onze geliefde j ouders, behuwd- en groot- ouders M. J. HEYBOER en M. HEYBOER-SONKE j de 5e juli de dag te her- denken dat ze 50 jaar ge- leden te Yerseke in de echt werden verbonden Datze nóg lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen Zevenhuizen'; M. C. HEYBOER H. HEYBOER- v. d. DOOL en kinderen Australië C. J.'ttEYBOER M. L. HEYBOER- ROMEIN n en kinderen M. L. P. HEY- HEYBOER A. HEV en kinderen Zevenhuizen (Z.-H.) Knibbelwèg 27 Op 25 juni a.'s. hopen mijn ouders I r. I IMnPMRFRfï Daar het mij onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedan ken voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tij dens de ziekte en bij het over lijden van mijn lieve man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader JACOBUS ADRIAAN DE JAGER betuig ik, mede namens mijn kinderen, mijn hartelijke dank C. F. DE JAGER-MüLLER Yerseke, juni 1967 Nu we naar Roosendaal ver trokken zijn willen we al onze vrienden en bekenden nog har telijk groeten en danken voor de goede samenwerking op al lerlei gebied FAMILIE KOOLSTRA Jan Vermeerlaan 62 Roosendaal Wegens sterfgeva zaterdag om 1 uur SLAGERIJ YERSEKE 06k Ideaal op trappenl EUROPA maakt bekend, i.v.m. de festiviteiten op 7 juli, de bank die dag de gehele dag ge sloten zal zijn De avondzitting zal die week worden ge houden op donderdagavond van 68 uur VOOR UW FIETS WANNEEER U EEN AANSCHAFT VAN AF INRUIL f 159,- f ORANJEBOOMSTRAAT 3 Te koop een in onberispelijke staat verkerende Sparta Grand Sport bromfiets, rood 1965. J. Poelman, Breeweg 84, Yerseke GEVRAAGD plukkers voor bessen en frambozen bij Joh. Buijze, Dorpsstraat 39 of Nrd. Achterweg 1, Tel 498, Wemel- dinge. Wij hebben weer de bekende, mooie naadloze nylons van ƒ1,- per paar. Fabrikaat 3-ster- ren. Zéér sterk I En speciaal voor tieners met smalle enkels prachtig aansluitende, rimpel- vrije nylons. Iets nieuws van 3-sterren, ƒ1,95 per paar. Pro beer ze eens I In de nieuwste, lichte zomertinten. En op elke volle spaarkaart direct een paar nylons gratis I Textielhan del Snoep-van Willigen. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, ouderwetse meube len, mahonie tafels en stoelen enz. Ook zolderopruiming.Ho ge prijzen. Gabriëlse, Vlisslng- se Singel 34, Middelburg, Tel. 01180 - 3513. Bureaukastje 118,-, T.V.-tafel 42,50 - 49,75, Wandrek 1 plank 20,50, 3 plank ƒ50,45. Uw adres voor een goed- en bil lijk meubel alleen bij C. S. v. d. Berg, Turfkade 5, Goes. Wilt u uw tuin gaan sproeien met dit droge weer Sproeiers en slang naar keuze in voor raad. J. Tramper, Yerseke. Voor complete meubilering en Deze rubriek komt tot stand, in samenwerking met het Gemeentebestuur Raadsvergadering. De gemeenteraad zal vergaderen op donderdag 29 juni 1967 's avonds om half acht. In deze vergadering zullen onder meer aan de orde worden gesteld: 1 een ontwerp-besluit van gedeputeerde staten tot verhoging van de jaarwed den van de wethouders per 1 januari 1967. Aan de raad wordt gevraagd over dit onderwerp zijn gevoelens uit te spreken. 2 een voorstel tot beschikbaarstelling van een halve cent per inwoner 13) als bijdrage in de kosten van een ge schenk, aan te bieden aan Middelburg ter gelegenheid van het 750-jarig be staan. 3 een besluit tot verkoop aan de heer J. Florijn van de door hem bewoonde woningwetwoning aan de Prinses Bea- trixweg voor 15.234, 4 een voorstel tot goedkeuring van de begroting 1968 van de gemeenschap pelijke vleeskeuringsdienst in de keu- ringskring Kruiningen. Volgens deze begroting zal de opbrengst van de keurlonen in 1968 voldoende zijn om de kosten van de dienst te dekken. Aan keurlonen wordt geraamd 48.000,—. 5 de ontwerp-begroting voor 1968 voor de gemeenschapelijke reinigingsdienst van de gemeenten Krabbendijke, Krui ningen Rilland-Bath, Waarde, We- meldinge en Yerseke. De raad is be voegd ten aanzien van deze begroting voor 1 augustus zijn mening hierover kenbaar te maken aan het bestuur van de reinigingsdienst. Blijkens de begroting ligt het in de bedoeling in 1968 een nieuwe huisvuilauto aan te schaffen en de aanwezige auto in re serve te houden. De bijdrage van de gemeente Wemeldinge is berekend op 14817,25. 6 een voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de kleuterleidster, mej. C. M. Berman. Mej. Berman gaat binnenkort trouwen. In verband hier mee heeft zij ontslag gevraagd per 1 september 1967. Om in de vakature te voorzien zijn inmiddels sollicitan ten opgeroepen. 7 een voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 11.000,voor de aanschaffing van een nieuwe mo torbrandspuit. 8 een voorstel tot wijziging van de ge meente-begroting voor 1966. Dit is de z.g. slot wijziging. Electriciteitsvoorziening. De aansluiting op het electriciteitsnet van buiten de bebouwde kom gelegen woningen en boerderijen is lange tijd, ook in onze gemeente een probleem ge weest. De opbrengst van de afgenomen electriciteit weegt in het algemeen niet op tegen de kosten van de veelal lange kabels. In de loop der jaren is echter ook hiervoor een oplossing gevonden. Enkele particulieren hebben op eigen kosten een kabel laten leggen. In andere gevallen is met financiële steun van de Pzem en de gemeente een aansluiting gemaakt. Zo ..zijn de Oostzijde van het kanaal, de Val, de Jonge boomgaards, de Oude Polder, Zwaak en tenslotte ook de Hoogeweg tot aan de Stelhoeve van electriciteit voorzien. Technisch is het thans mogelijk alle percelen in Wemel dinge aan te sluiten. Enkele personen hebben, vermoedlijk in verband met de kosten, nog niet tot aansluiting beslo ten. Wellicht komen zij, wanneer zij het gemak bij hun buren zien, nog tot an dere gedachten. Gevonden voorwerpen. Een bruine tas. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. L. M. Verseput. Geref. Kerk 10 en 2.30 ur: Ds. v. d. Molen. R.K. kerk (Korenbeurs) Eucharstieviering zondag 11.15 uur. Geref. Gem. 9.30 en 2.30 uur: Leesdienst. 6.30 uur: Student N. W. Shreuder uit Amersfoort. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. van der Lelie. 2.30 uur: Ds. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Schelhaas, Am sterdam. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 uur Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Luitenante: G. van Strien. Krabbend\jke Ned. Herv. kerk 9.30 en 2.30 uur: De Eerw. heer Cnossen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 9 en 10.45 uur: Ds. B. Zoodsma. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Jac Lissenberg van Apeldoorn. Geref. Gem. 10 en 4 uur: Ds. Schreuder. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok, Rilland. R.K. Kerk. Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Colenbrander, Waarde. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. door FRANK VAN FALCKENOORT 31) Anneke bekeek het been, dat pro visorisch 'Vierbonden was. Ze maakte wat drinken klaar en gaf het haar broer zijn voorhoofd, dat nat was van kil zweet, afdrogend. Tegen de man zei ze: „U kunt nu wel gaan, meneer. Ik zorg wel verder voor mijn broer." De man had evenwel grinnikend zijn hoofd geschud. „Orders van de baas, juf. Wachten tot de dokter er is geweest. Dan rijd ik gelijk met hem terug." Dat „orders van de baas" drong niet voldoende tot haar door. Doch toen na een half uur er nog geen dokter was, keek ze de man wanhopig aan. „Maar dokter Zwetsloot woont nog geen vijf minuten hier vandaan!" Bennie knikte. „Dat weet ik, juffrouw. Maar hij was niet thuis en kon niet terstond komen. Hij was, geloof ik, met een bevalling bezig, niet Adrie? Was het niet zo? Daarna kwam hij zo spoedig mogelijk. Och, zo'n wondje betekent niet veel, juffrouw. Alleen maar lastig. Enne de kogel moet er uit." Anneke schudde niet begrijpend haar hoofd. „Maar er zijn toch meer dokters in Dorrinjgen? We hoeven toch niet te wachten op dokter Zwetsloot Misschien is dokter Hagen wel thuis." „Doe nu maar kalm aan, juf, het komt allemaal wel in orde." „Onwillekeurig hoorde Anneke de dreiging in zijn stem en legde zich er tenslotte bij neer. De man was naar de deuropening gelopen en bleef daar staan af en toe een sigaret rokend. Toen ein delijk het geluid van een aankomende auto hoorbaar werd, zag ze de man in eens aktief worden. Hij liep naar de voordeur en keek door het raampje. Pas toen hij zag, wie er uit de wagen stap te, deed hij open. Een dokter kwam binnen, maar An neke zag meteen, dat het geen der twee plaatselijke artsen was. Voor heet wa ter had ze al gezorgd en bracht het even later met een handdoek. Terwijl de arts bezig was, hoorde ze aan zijn stem, dat hij een Duitser was. Op han dige wijze wist hij de kogel te verwij deren, waarna hij de wond uitwies, ont smette en daarna verbond. Hij haalde een flesje uit zijn tas, waaruit bij enke le tabletten nam en die aan het meisje gaf. „Als hij pijn krijgt, geeft u hem twee tabletten. Geef hem er straks ook maar twee, dan slaapt hij wel. En voor de rest rustig laten liggen. Kwestie van een paar weken. Ik kom volgende week wel een keer kijken." Samen met de man, die Bennie ge noemd werd, verdween de dokter weer. Ze hoorde de wagen wegrijden. Terwijl ze hem een glas water voorhield en de twee tabletten, vroeg ze: „Waarom heb je een Duitse dokter? Zijn die uit Dor ringen hier niet goed genoeg?" Hij glimlachte flauwtjes. „Een gril van de jonkheer," legde hij uit. Die heeft indertijd wat met de gemeente Dorringen gehad en wil nu met niemand meer wat te doen hebben. Vandaar dat hij dokter Hirsch opge- gedragen heeft voor me te zorgen als ik ziek ben. Hij woont juist even over de grens, enkele kilometers hier van daan." Hij nam de tabletten in en dronk een paar slokken water. Ze stond besluite loos te kijken. „Ik moet zeker morgen naar de poli tie, he? Om te vertellen, wat er ge beurd is." Hij schudde zijn hoofd. „Dat doet Bennie wel. Laat dat maar aan hem over." „Weet je wie op je geschoten heeft? Ken je hem?" Hij knikte. „Jawel, maar niemand heeft het ge zien in 't donker. Bennie was op dat moment een eind bij me vandaan. Ik heb immers geen enkel bewijs tegen hem?" „Ja maar, Adrie," weerlegde ze, „zul ke mensen kun je toch niet los laten lopen? Die zijn gevaarlijk! Voor jou en voor anderen! Nu heeft hij je been geraaktstel je voor, dat hij hoger gemikt hadik moet er niet aan denkendan zou het toch regelrecht moord zijn geweest?" Hij schudde enkele malen op het kus sen zijn hoofd. „Zanik niet, zus, ik heb al genoeg aan die poot van me. Er is geen enkel bewijs, dus verder heeft nie mand er wat mee te maken. En houd alsjeblieft je mond over tegen iedereen Vooral in het dorp. Die schooier, die me te pakken heeft gehad, loopt ook wel eens een keer tegen de lamp. Bedankt voor je hulp. En laat me nu maar maf fen. Hoe laat is het?" „Ga dan maar gauw naar bed. Je zult ook wel moe zijn van al die emo ties. Heb je gedanst? Met Sam?" Ze knikte zwijgend. „O, heeft hij je thuisgebracht?" Hijhij kreeg een telefoontje en toen het zo lang duurde, ben ik in m'n eentje naar huis gegaan." „O, ik dacht, dat iemand je thuis bracht. Nou, welterusten. En pieker er maar niet over. Dit geneest wel." Zondags kon ze niet weg, maar dat kon haar minder schelen. Zie ik Sam Tendelo tenminste ook niet, dacht ze. Doch ze had er niet op gerekend, dat hij zou komen. Onverwacht stond hij plot seling in de ziekenkamer, net toen ze even naar de keuken was geweest om thee te zetten. Stom verbaasd bleef ze met het kop je in haar hand op de drempel staan. „Hoe ben jij binnengekomen?" „Ha, Anneke, liefje. Ga jij onze pa tiënt verwennen Nobele taak. Een pechvogel, he? Ja, die strijd tegen de stropersdat kost wel eens een slachtoffer. En wat het nu net je broer moet zijn, he?" ,,Ik vroeg, hoe je binnengeomen bent." Hij haalde zijn schouders op. (Wordt vervolgd) Kleuren. LeUKe sweaters en pull-overs met- en zonder mouw. Van Nimv/égen-Heyboer Dorpsstraat 53, West. Kanaal- weg 51, Wilhelmlhastraat 41, Wemeldinge. ten kous cue aósoiuut rimpel loos aan elk been zit en een bijzondere veerkracht heeft. Een kous die werkelijk éf is, voor de prijs van 4,90. Modehuis van IJsseldijk-Snoep CENTRALE VERWARMING DAMSTRAAT 5 Telefoon (01131) 1859 Alweer een aanbiedingda meshemdjes met kant, van 2,95 voor 2,25, bijpassende broekjes van ƒ2,25 voor 1,75 J de Neef, Daniëlstraat 12, tel. 416, Wemeldinge. jasjes en korte shorts. Artike len die u voor elke vakantie niet kunt missen. Zie onze col lectie eens, u slaagt ook voor sportkleding beter bij Mode huis van IJsseldijk-Snoep. nucp-vaii vvmiycii. 't Is gezellig winkelen nu bij Sigarenmagazijn Kole. Meer ruimte, meer overzicht, grotere sortering in luxe artikelen. Komt u ook eens kijken

Scheldebode | 1967 | | pagina 5