BAAYENS caballero DO 't Mooiste bruin YERSEKE Hier is de leefwarmte-voorlichtingscaravan En wé komen er mee naar u toe! Fijne gelegen heid voor u om 's wat meer te horen èn te zien van leefwarmte. We hebben films, haardmodellen ën interéssante folders. En natuurlijk zullen we verder graag al uw vragen beantwoorden over gezéllig en modern kolen stoken. Leefwarmtel WEMELDINGE KRUININGEN anders dan andere HANSWEERT WAARDE Loop der bevolking. Loop der bevolking gemeente Yerseke over de maanden april en mei 1967. Ingekomen personen: C. W. Jansen ev de Blieck, v. Woensdrecht n. Juliana- straat 35; L. M. van Boven v. Domburg n. ten Houtenstraat 26; A. J. van der Weele v. Tholen n. Langeville 19; M. J. Schouten ev Duinkerke v. Wemeldin- ge n. Kerkhoekstraat 53; J. Kosten v. Zwijndreeht n. Stenge 17C. Poldervaart en gezin v. Spijkenisse n. Damstraat 22; J. A. Blok v. Rilland-Bath n. Langevil le 19; G. M. van Strien v. Amstelveen n. Dominicustraat 3; J. D. Ringelever v. Spijkenisse n. Damstraat 22; H. van Radstake v. 's-Gravenhage n. Domini- cusstraat 3; O. T. Slabbekoom ev van IJsseldijk v. Kloetinge n. Lepelstraat 4; L. D. Vercouteren en gezin v. Kortgene n. Oudetorenstraat 3; G. Timmerman en gezin v. Maastricht n. van Tienhoven- straat 30; V. Boertjes v. Noord-Oost polder n. Zweedijkseweg 1. Vertrokken personen: M .M. Bom v. Grintweg 24 n. Middelburg, Zusterstraat 59; H. H. de Jonge van Kaaistraat 18 n. Hilversum, Jan Kerstenstraat 12; J. Maas en gezin v. Breeweg n. LPvd Spiegelstraat 35; M. G. Hollemans v. Molenlaan 19 n. Middelburg. Vlasmarkt 33; C. C. Boone ev Sinke v. Molenpol derweg 5 n. Goes, Moerbeistraat 22; A. J. Pekaar v. de Meulemeesterstraat 13 n. Rotterdam, Mathenesserweg 122 b; P. de Jong v. Bekhof 14 n. Welphaarts- dijk, Nazareth 49; B. L. Pols wv de Wit v. Damstraat 40 n. Krabbendijke. Ooster straat 1; G. Tissink en gezin v. Oude Boogaert 24 n. Haastrecht, Steijnsedijk 63; A. M. Haast ev van Oeffelen en ge zin v. Damstraat 19 n. Vught, Brabant laan '11; A. C. van Engelen v. Domi- nicusstraat 3 n. Beverwijk, Amostraat 38; J. Arisse v. Dominicustraat 3 n. Be verwijk, Amostraat 38; J. J. Luijk en gezin v. Oude Boogaert 25 n. Delftzijl, Mercuriusstraat 24; S. E. de Regt v. Nieuwe Kerkstraat 3 n. Goes, Fr. den Hollanderlaan 18; N. van Hekken wv Timmerman v. Molenpolderweg 19 n. Krabbendijke, Oosterscheldestraat 1; M. J. van Zweeden v. Grintweg 44 n. Krab bendijke, Oosterscheldestraat 1; S. Adri- aanse ev van Sabben v. van Randwijck- straat 17 n. Kapelle, Spaarlingstraat 43; W. Koeman v. Steeweg 13 n. Kapelle, Spaarlingstraat 14; M. C. van Steve- ninck v. Stenge 19 n. Middelburg, Veer- sesingel 148; C. M. van Steveninck v. Stenge 19 n. Middelburg, Veersesingel Verhuizingen binnen de gemeente: J. van Kruiningen v. Kerkhoekstraat 53 n. Damstraat 90; M. C. van de Plasse en gezin v. van Klinkenbergstraat 26 n. van Klinkenbergstraat 30; D. W. Duin kerke v. van Klinkenbergstraat 19 n. Kerkhoekstraat 53; K. van IJsseldijk v. Lepelstraat 1 n. Lepelstraat 4; L. Hoek man en gezin v. Stoofstraat 7 n. Mo lenpolderweg 22; A. M. Boot wv Pols v. Julianastraat 7 n. Damstraat 40; L. Nieuwenhuize en gezin v. Damstraat 12 n. Oude Boogaert 25. Met de I.VA op reis. Met een vroege start vanaf de Paar denmarkt werd donderdag 15 juni een aanvang gemaakt met het eerste I.V.A.- reisje van het seizoen. Deze 2-daagse reis naar Luxemburg is blijkens de re- akties van de reizigers zeer in de smaak gevallen. Zoals gebruikelijk werd door de I.V.A.-winkeliers alles verzorgd De rit via Antwerpen, Mechelen, Luik en Bastogne met diverse onderbrekingen om koffie te drinken en te eten werd in de hoofdstad Luxemburg besloten met een diner, waarna de prachtig ver lichte stad werd bezichtigd. De andere dag werd een schitterende rit door Luxemburg gemaakt en naar de water vallen van Coo gereden. Toen naar Ant werpen voor het laatste diner en via Putte voldaan en vermoeid naar huis. Volgend jaar willen ze allemaal weer mee en sparen nu alweer oesterzegeltjes Ongeval. Maandagavond j.l. te 19.45 uur vond ter hoogte van de z.g. Kijkuit te Yer seke een ongeval plaats wat betrekkelijk goed is afgelopen. Twee speelboten wa ren aan het spelevaren, waarbij de be stuurder van de ene speelboot P.Z. het ongeluk had te water geraken. Door het manmoedig optreden van de andere speelbootbestuurder A. J. V., kon de drenkeling spoedig uit het water gevist worden, waarbij hij aan boord van V's speedboot werd genomen. De beide be- sturders trachtten toen met de flying Jim van A. V., voorzien van een nieuwe 65 pk mercury-motor de op drift ge raakte andere speelboot die op kracht zonder besturing verder snelde tot stop pen te dwingen. Na een uur gelukte dit waarbij de flying Jim de speelboot van Z. op sleeptouw kon nemen naar de ha ven. Een en ander trok een enorme be langstelling op de nieuw aangelegde ha- vendam van de zijde van het publiek. Hoog bezoek aan Yerseke. Op de dinsdagmiddag gehouden pers conferentie van het comité „Zeeland- Presenteert", kon de voorzitter burge meester Pijl Hogeweg de verheugende mededeling doen dat H.K.H. Prinses Beatrix en Prins Claus de manifestatie op vrijdag 7 juli te Yerseke voor een gedeelte zullen bijwonen. De heer Pijl Hogeweg, die geassisteerd werd door de heren J. Glerum, organisator van de feestelijkheden en J. L. Everse, sekre- taris van het comité Zeeland Presenteert deed verder een aantal mededelingen over het programma. Op vrijdag zal het feest geheel in het teken staan van de Zeeuwse visserijmanifestatie. Naast het Prinselijk Paar worden vele autoriteiten verwacht, waaronder o.m. de Commis saris der Koningin in Zeeland en mis schien een of meer ministers. Op vrij dag zal de dag worden ingezet met een muzikale rondwandeling door onze mu ziekvereniging „Mozart", waarna er een vrolijk programma voor de kinderen volgt op de Paardenmarkt, met o.a. een goochelaar, poppenkast enz. Hierna zul len zich de rijkspolitiekapel uit Den Haag, de Kon. Harmonie „Concordia" uit Tholen en „Mozart" uit Yerseke pre senteren voor het gemeentehuis, waarna De speciaalzaak voor Uw BRIL om 11 uur de vele genodigden zullen worden ontvangen in het verenigings gebouw „De Haven". Om ongeveer half twaalf worden Prinses Beatrix en Claus verwacht op het gemeentehuis. Na le lunch zullen de genodigden zich insche pen voor de grote vlootschouw en zul len Prinses Beatrix en Prins Claus zich aan boord begeven van hun jacht „De Groene Draeck" hetwelk ligplaats zal kiezen in een van de Yersekse havens. Tijdens de vlootschouw zullen de eerste mosselen worden gevist en wel door het schip waarop in 1962 H.K.H. Prinses Beatrix en Prinses Margriet hebben meegevaren, de Ye. 4, „Beatrix" van schipper H. Koster. Na aankomst van de schepen van de vlootschouw zullen op symbolische wijze Hunne Koninklijke Hoogheden de beide havens, dus de nieu we vissershaven en de recreatiehaven een naam geven. Hierna vertrekt het Prinselijk Paar met hun jacht vanuit Yerseke. Na dit officiële gedeelte is er voor het publiek gelegenheid om mosse len t e eten op de haven, worden er volksspelen gehouden in de haven door de schippersknechts, er is muziek op de haven en in het dorp, waarna om onge veer half negen een amusementspro gramma volgt op de Paardenmarkt, met o.a. een groot showorkest. De dag wordt gesloten met een taptoe. Verder komt er op het sportterrein aan de Marijke- laan een kindervermaakeentrum en wordt er in een grote tent in het dorp d. Molen zijn intrede. Hij had zijn pre- Grontmij slaagde dezer dagen voor het volledig A en B Unie-diploma Cultuur techniek. Proficiat. Reis. De hoogste klassen van de School voor Chr. Volksonderwijs te Wemeldinge maakten hun jaarlijks reisje. Zij togen 's morgens naar de diergaarde Tilburg, waarna zij „De Efteling" in Kaatsheu vel bezochten, 's Avonds verbleven zij nog in de speeltuin „Rozenoord". Uitslag ballonnenwedstrijd. Tijdens het bezoek van H.M. de Ko ningin aan Wemeldinge werden door de schoolkinderen oranjeballonnen opgela ten, welke waren uitgereikt door de We- wico. Deze had hieraan een wedstrijd verbonden. Thans is de uitslag als volgt bekend: le prijs Laura Korstanje haar ballon is in Noord-Frankrijk geland; 2e prijs Roos v. d. Ouden, Anja van Stee, Cornelis v. Weele, Janneke Blom en Jan Besjes; 3e prijs Ad Nieuwdorp; 4 Els Vermaire; 5 Adrie Meyaard; 6 Johan Hamelink; 7 Jan Feytel; 8 Matty Kor stanje; 9 Betty Hartog en 10 Wim Ha melink. Bijdrage. In de personeelskamer van het Inter naat voor Schipperskinderen werd aan de voorzitter, burgemeester C. N. F. van Sas, door mevr. J. C. de Graaf en mevr. Zijlstra en mevr. L. M. de Bie-Verhage symbolisch een bedrag van 75.000, overgedragen uit ae opbrengst van de Kinderpostzegelaktie. Ook aanwezig wa ren de heer J. Oudeman, de direktrice mej. J. Oudeman en enkele bestuursle den van het Internaat. De bijdrage zal bestemd zijn ter bestrijding van de bouwkosten die 1 miljoen gulden be dragen. Deze bijdrage is tot stand ge komen na besprekingen met het cen traal overleg Onderwijs Binnenvaart. Het Internaat krijgt ook een bronzen reliëf van het Ned. Kinderpostzegelco mité als zichtbaar symbool voor de steun diking gebaseerd op Romeinen 1 vers 11 en 12. Ds. v. d. Molen werd daarna toegesproken door de voorzitter van de kerkeraad, de heer J. Jille, namens de jeugdverenigingen door de heer C. Tan- ge, namens de classis Goes en als con sulent door Ds. H. R. Juch uit Kapelle, en door de vorige predikant Ds. J. Kool stra. Burgemeester A. Schipper sprak een welkomstwoord namens de burger- lijke gemeente. Het kerkgebouw aan de Berghoekstraat was overvol. Er waren afgevaardigden van de Geref. kerken uit de buurt en van de Ned. Herv. Gem. uit Kruiningen en Hansweert. En ook was er een autobus met familieleden en kennissen van Ds. v. d. Molen uit St. Pancras. Tonny Stroosnijder derde in Zuidzande. In Goes is zaterdagmiddag op het Bergwegparcours een afwachtingswed strijd gehouden voor nieuwelingen in het kader van de Ronde van Midden-Zeeland De nieuwelingen reden een ploegomni- um bestaande uit tijdrit, afvalrace en puntenklassement. Hier behaalden Ko en Theo voor de ploeg „Middelkamp" een fraaie vijfde plaats. In het avond- ciliterium in Middelburg behaalde dit tweetal een zesde plaats. Tonny reed in de Delta-rit en behaalde een zestien de plaats. In Zuidzande koerste Tonny een goede partij en behaalde hier een derde plaats. Veel sukses Jo. Volgende week donderdag gaat de Ronde van Frankrijk o.a. met onze dorpsge noot Jo de Roo van start. Wij wensen Jo veel sukses toe en we gaan natuur lijk zijn prestaties, zij het dan vanaf een gemakkelijke stoel, op de voet volgen. Wij vinden dat de grote jongens, die de viooltjes in de bloembakken voor het gemeente huis hebben vernield, zich als kleine kinderen hebben gedragen. Nu had men bij de gemeente kans gezien twee bak ken vol viooltjes te krijgen en nog wel gelegenheid gegeven tot dansen. Ook voor zaterdag is er een groot program ma vastgesteld, zij het dan dat dit een Yersekse aangelegenheid wordt, dus geen „Zeeland Presenteert" feest. Er wordt dan een gekostumeerde wieler wedstrijd gehouden, een duivenwedvlucht een stertocht van pleziervaartuigen, zeilwedstrijden en niet te vergeten in de middag de grote wielerkoers voor be roepsrenners 's Avonds is er dan op de Paardenmarkt een programma van mu ziek, zang en amusement, terwijl de dag wordt besloten met een groot vuurwerk aan de havens. Het belooft heel wat te worden op 7 en 8 juli in Yerseke en uit alles blijkt dat de burgerij hard wil mee werken. Buurtverenigingen komen in ak- tie en gaan hun buurten versieren, over al is er aktivieit. Laten we hopen dat het mooi weer zal zijn en dat Yerseke in staat zal zijn, zijn hoge gasten waar dig te ontvangen. Dat dit kan is wel ge bleken in 1962. Ook toen was er feest en niet zo zuinig. Ongeval. Woensdagmiddag kwam de bromfiets berijder de heer G. Schouwenaar Az. uit Wemeldinge op de kruising Zwaak- seweg-W. Kanaalweg in aanrijding met een vrachtauto, bestuurd door de heer A. v. d. L. uit Hoedekenskerke. De heer Schouwenaar die 61 jaar is, was vrijwel op slag dood. Hij was gehuwd en vader van 7 kinderen. Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer L. J. H. van den Berge, opzichter bij de die men aan de bouw van het Inter naat heeft gegeven. Bijdragen werden eerder ontvangen voor het Internaat, van het Comité Zomerzegels 30.000, en het Koningin Julianafonds 12.000, Verkoping. Door notaris J. C. Kram uit Kapelle werd het huis en schuur aan de Daniël- straat 4 t.v.v. de heer M. Mieras in het Dorpshuis te Wemeldinge publiek ver kocht Hoogste inschrijver was de heer E. Hamelink te Wemeldinge voor 9256 Koper werd de heer G. P. Schouwenaar te Wemeldinge voor 10500. Geslaagd. Geslaagd aan cte Ned. Economische Hogeschool te Rotterdam voor het Pro- paedeutische examen in de Economische Wetenschapen de heer J. L. Phemam- bucq te Wemeldinge, proficiat. Collecte. De gehouden collecte huis-aan-huis voor het Ned. Rode Kruis het mooie bedrag opgebracht van 797, Ds. v. d. Molen deed intrede. Gereformeerd Kruiningen heeft nu een vakatuge-perioide van .ruim itwee jaar, sedert zondag weer een voorgan ger. In de morgendienst werd kandi daat J. v. d. Molen uit St. Pancras in zijn ambt bevestigd door Ds. C. L. Tim- mers uit Amstelveen Ds. Timmers had de tekst voor zijn prediking gekozen uit 1 Koningen 4 vers 32 en 33. In de middagdienst van vijf uur deed Ds. v. zonder onkruid, en een paar uur later vonden die jongens het nodig in de vi ooltjes te gaan zitten en staan. Het ge volg was dat de tere plantjes in de kortst mogelijke tijd waren vernietigd. Een goede straf zou zijn, dat de daders het onkruid uit de plantsoenen e.d. moesten verwijderen, want dat zou nog al een karwei zijn. beschermt tegen zonnebrand Jeugdvierdaagse te Gorinchem. Het ziet er naar uit dat er weer een behoorlijke Zeeuwse deelname vertegen woordigd zal zijn op de Jeugdvierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond welke wordt gehouden in de week van 12-15 juli te Gorinchem. Nu reeds zijn er 145 deelnemers welke zich hebben aangemeld doorgegeven voor de huis vesting. Hoewel de verenigingen het leeuwenaandeel hiervan leveren, zijn er toch ook vele individuele wandelaars welke zich hebben doen inschrijven. Het bestuur van de Zeeuwse Wandelsport Bond, welke deze kollektieve deelname verzorgt, gelooft toch niet dat het aan tal vorig jaar zal worden gehaald (185). De oorzaak hiervan ligt voornamelijk hierin dat deze vierdaagse in vele ge vallen gelijk valt met de vakantie van de ouders. De termjjn van inschrijving is echter nog niet gesloten zodat wij ver wachten dat nog velen zich zulen aan- CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 melden vóór zaterdag 24 juni, vooral ge zien het sukses van de Avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond van voorgaande week. Raadsvergadering. De gemeenteraad krijgt vrjjdag 23 ju ni a.s. enkele kapitale beslissingen te nemen. B. enW. stellen nl. voor over te gaan tot de aanschaf van een 2e pers- trommelauto. De totale kosten worden geraamd op 70.000. In de toelichting wordt gezegd, dat het voor een effi ciënte werking van de gemeenschappe lijke reinigingsdienst nodig is, dat over 2 perstrommelauto's wordt beschikt. De oude roltrommelauto zal dan nog wor den gebruikt voor het ophalen van het grofvuil en zal eventueel als reservewa gen dienst doen. Voorts zal, indien de raad akkoord gaat, in de grarage van de auto's van de gemeenschappelijke reinigingsdienst centrale gasverwarming worden aangelegd. Het starten van de auto's geeft in het winterseizoen steeds terugkerende moeilijkheden. Op deze gasverwarming, die 13750,gaat kos ten, zullen tevens de gasverwarming en bloemenkas worden aangesloten. Het verenigingsgebouw „Apeldoorn" zal een grote opknapbeurt krijgen waarmee 4000,is gemoeid. Al deze voorstel len zijn verwerkt in de wijziging van de gemeentebegroting voor 1967. Indien de raad het voorstel van B. en W. over neemt, zal de zg. hondenbelasting ing. 1-1-1968 van 15?tot £0,worden verhoogd. In de memorie van toelichting spreken B. en W. de verwachting uit dat het aantal (loslopende) honden hier door enigszins zal worden beperkt. De vergadering begint vrijdag om zes uur. Examens. Voor de akte NXX ^(Kinderverzor ging en -opvoeding en ^handenarbeid) slaagde te Leeuwarden mej. A. Schip per. Het Mulo-diploma behaalden: Dia van Dijke, Hansweertp Els' Koppejan, Rilland; Johan de Leeuw, Waarde, allen A en Rita Wiegman, Hansweert, A met middenstand. Voetbal. De B-junioren van de Hansw. Boys hebben in Vlisingen het Zeeuws kam pioenschap behaald. In de finale moes ten zij uitkomen tegen Axel, welke wed strijd door de Boys werd gewonnen 10 Uitslag: 1 Hansw. Boys, 219AXèl, 3 Vlis- singen en 4 Zierikzee. Zr. Consolata neemt afscheid. Na negen jaar als hoofdleidster van de R.K. Kleuterschool te hebben ge werkt, neemt Zr. ConsolaCa op 28 juni a.s. afscheid, 's Middags om drie uur kunnen ouder en verder belangstellen- haar de hand drukken; om; 4 uur is er dan nog een bijeenkomst met schoolbe stuur en collega's van andere scholen. Onder leiding van Zr. Qfinsolata werd de R.K. Kleuterschool opnieuw ingericht. Toen werd gestart in het oude huis van de fam. de Raad. Zr. Consolata zal wor den opgevolgd door Zr. Bassiana. De scheidende hoofdleidster blyft, zeker tot opluchting van de „Witte Pompoenen" in Hansweert. Zij gaat verder met haar studie aan de muziekakademie. Schoolreizen. De laagste klassen van' de Openbare Lagere School en van de R.K. Lagere School maakten vrijdag j.l. de school reis naar Antwerpen. Daar werd de diergaarde bezocht. Veranderingen by onderwijs. Op de agenda voor dé raadsvergade ring van vrijdag 23 juni a.s. komt het voorstel voor om aan de heer A. C. Louwerse op zijn verzoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Open bare Lagere School. Voor benoeming als onderwijzeres aan deze school wor den door B. en W. 1 mej. T. M. Tram per te 's-Gravenpolder en 2. mej. K. C. van Hoorn te Goes. Als hoofdleidster aan „Kleuterpaviljoen" wordt voorge dragen mej. J. P. M. Kievit te Goes thans hoofdleidster in tijdelijke dienst aan deze school. Collectes. De collecte voor het Rode Kruis heeft alhier 567,47 opgebracht wat neer komt op 55 cent per inwoner. Een zeer dankbaar bedrag. Collecte voor de AVO bracht 167,80 op.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2