^IJJeivddingse fUfefctis- BAAYENS DO INGEZONDEN INGEZONDEN STUKKEN WEMELDINGE YERSEKE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE RILLAND-BATH OOSTDIJK 1 Dese rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Collecte Israël. Op een verzoek van het provinciaal comité van burgemeesters en wethou ders is op zaterdag 10 juni 1967 een collecte gehouden voor het economisch herstel van Israël. De huis aan huis collecte heeft in enkele uren tijds 1894 opgebracht. Dit resultaat tot stand ge komen door de offervaardigheid van de bevolking is mede te danken aan de spontane bereidheid van de collectanten en aan de blangeloze medewerking van een installateur, die hiervoor zijn auto met geluidversterker beschikbaar stel de. Het gemeentebestuur dankt langs deze weg voor de ondervonden mede werking, Speelwerktuigen internaat. Deze week zijn voor het internaat voor schipperskinderen enkele speelwerk- tuigen afgeleverd. De gemeenteraad heeft onlangs besloten deze werktuigen aan te schaffen en cadeau te geven ter gelegenheid van de in gebruikneming van het nieuwe internaat. De kosten bedragen 3000, Straat verlichting. De nieuwe T.L.-straatverlichting func tioneert prima. Er worden bijna geen storingen gemeld. Bij de gloeilamp-ver lichting, die nu in Wemeldinge is af geschaft, kwamen meer storingen voor. Indien er storingen zijn kunnen deze ter sekretarie worden gemeld. Daar zorgt men dan, dat de monteurs van de Pzem de fout vlug komen herstellen. De nieuwe straatlantaarns in de Spoor- laan en de Patrijsweg zijn nu ook ge plaatst. Zij zullen vermoedelijk binnen enkele dagen kunnen branden. De plan nen voor de lichtmasten op het Dorps plein en de straatverlichting voor Pa- pendijke worden uitgewerkt. Begraafplaats. De onderhoudsrechten voor de alge mene begraafplaats moeten voor 15 juni 1967 betaald zijn. Dit is vermeld op de aanslagbiljetten, die enkele maan den geleden aan de belastingplichtigen zijn verzonden. Het is in Wemeldinge een vanzelfsprekend feit, dat de be graafplaats goed wordt onderhouden. Het gemeentebestuur heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat hieraan de nodige zorg moet worden besteed Het onderhouden van de begraafplaats kost veel arbeidsuren. Vooral het maaien van de gazons en het onkruidvrij houden van de graven eist de nodige tijd. Bij de behandeling van de gemeente-begro ting voor 1967 heeft de gemeenteraad aan de hieruit voortvloeiende kosten nog bijzonder aandacht besteed. De kos ten van arbeid, sociale lasten, beplan ting, kunstmest, gereedschappen, machi nes, bestrijdingsmiddelen, enz. en de kosten van rente en afschrijving wer den berekend op ruim 14000,per jaar. Het spreekt vanzelf dat hier in komsten tegenover moeten staan. Deze zijn er ook, namelijk wegens verkoop van zogenaamde eigen graven, de rech ten voor het begraven en de in het be gin genoemde onderhoudsrechten. Al met al leveren zij per jaar plm. 6500 op. Een klein rekensommetje leert, dat de gemeente op de begraafplaats per jaar 7500,— toelegt. Dit bedrag moet uit de zogenaamde algemene middelen komen. Wanneer men dit weet zal men niet vlug kunnen zeggen, dat de ge vraagde onderhoudsrechten te hoog zijn. Zij, die de jaarlijkse betaling van onder houdsrechten lastig vinden, kunnen een andere weg bewandelen. De mogelijk heid bestaat namelijk de betaling van onderhoudsrechten af te kopen. Zij die dertig keer het jaarlijks verschuldigde bedrag in de gemeentekas storten, zijn voorgoed van de betaling van onder houdsrechten af. Ook toekomstige ver hogingen van de rechten zijn dan met een betaald. Nadere inlichtingen over de afkoop zijn ter sekretarie, te krijgen. Sportveld. De led|en van |de voetbalvereniging zijn bezig met de verbetering van de „doelgebieden" op het sportveld. In de loop van de tijd was de grond daar zo vastgetrapt, dat er geen gras meer wilde groeien. Zij is nu losgemaakt, zodat het water beter kan wegzakken. Er zullen vervolgens graszoden worden gelegd. Nu maar nathouden en hopen, dat het gras goed zal groeien. Won ingvoo rraads latis tiek. Het centraal bureau voor de statistiek heeft een dezer dagen de uitkomst meegedeeld van de officiële* woningsta tistiek over 1966. Per 1 januari waren er in de gemeente Wemeldinge 722 wo ningen. In 1966 kwamen er 27 nieuwe woningen bijtwee woningen werden aan de voorraad onttrokken: vooruit gang 25 woningen. Op 31 december 1966 waren er dus 747 woningen in de ge meente. Geboren: Elisabeth Cornelia, dv. Jan Haver- hoek en Leunt je Korstanje. Gevonden voorwerpen. Een bektang; een portemonnee. nog enkele bekende Belgische renners voor deze wielerronde ingeschreven. Ook is het comité nog in onderhande lingen met enkele buitenlandse renners, de Italiaan Gianni Motta. Daar échter van enkele landen de ploegen voor de Tour de Francè,- die rond deze datum ook verreden wordt, nog niet bekend ,zijn, bestaat hieromtrent nog geen ze kerheid. Tevens wil het comité een be roep doen op een aantal vrijwilligers om aan de organisatie van deze ronde mee te helpen. Gegadigden hiervoor kunnen zich opgeven bij A. de Back, van Klinkenbergstraat en J. Polderman, Margrietstraat 22. Schippers opgelet! Met nadruk wijzen wij de schippers die regelmatig gebruik maken van de havens in Yerseke er op dat zij met in gang van 1 juni j.l. verplicht zijn een exemplaar van het „Havenreglement" aan boord te hebben. Deze verplichting rust zowel op schippers van vissers- als van pleziervaartuigen. Men kan een exemplaar van het havenreglement ver krijgen tegen betaling van 1,ten kantore van de havenmeester. A.V.O.-collecte. Deze week wordt ook in onze gemeen te weer de jaarlijkse collecte gehouden voor de vereniging A.V.O. De opbrengst komt geheel ten goede aan onze min- der-valide medeburgers die door de vereniging A.V.O. worden geholpen bij het verkrijgen van ander werk of een zaak, revalidatie enz. Hierdoor is het in vele gevallen mogelijk dat de gehan dicapte weer in staat kan worden ge steld zijn of haar eigen brood te ver dienen. Een mooi doel, helaas nog hard nodig. Helpt U daarom de A.V.O. en geeft wat Uw hart U ingeeft. Korfbal. Zoals reeds eerder aangekondigd is, wordt zaterdag te Goes gespeeld de interland korbalwedstrijd Nederland (Zaterdagtwaalftal) Rode Duivels (België). Deze wedstrijd wordt gehou den ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Zeeuwse korfbalbond. Was u reeds van plan om zaterdag in Goes aanwezig te zijn bij de aankomst van de Ronde van Midden-Zeeland Gaat u dan eens een paar uur eerder van huis en breng vooraf een bezoek aan bovengenoemde wedstrijd. In de Nederlandse ploeg zijn drie Zeeuwen opgesteld. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkpolitie te Yerseke zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: 1 grijs regenzeiltje; 1 lips- sleuteltje no. 4769; 1 bromfiets mobylet- te; 1 damesrijwiel; 1 klepanker en 1 muntbiljet van 2,50. Gevonden een geel vest. Dit terug te bekomen ter ge- meente-sekretarie. Reis Ouden van Dagen. Begunstigt door fraai zomerweer werd dinsdag de jaarlijkse rit voor de ouden van dagen gehouden. Met niet minder dan vijf grote touringcars, de fourage- wagen van de firma Kole en een auto met E.H.B.O.'ers, vertrokken meer dan 200 deelnemers aan deze reis reeds vroeg vanaf het Kerkplein naar Vlissingen. Via de bootverbinding met Breskens, die het gezelschap een half uur vertraging opleverde, werd in deze vissersplaats koffie met gebak gepresenteerd. Vanaf Breskens werd een mooie tocht gemaakt langs de Zeeuws-Vlaamse en Belgische kust en via de mooie stad Brugge naar IJzendijke gereden waar men de lunch gebruitkte. Vanuit IJzendijke ging de tocht door een mooi gedeelte van België en de stad Gent naar' Hulst. Na een kort oponthoud in dit mooie stadje ging het weer op IJzendijke aan voor het avond eten. Precies op tijd kon de terugtocht worden aanvaard en bereikte men om half negen Yerseke weer. Onder bege leiding van de muziekvereniging „Mo zart" werd het weer een triomftocht naar de Paardenmarkt, waar de voor zitter van het comité, de heer J. Glerum allen dank bracht die deze tocht weer mogelijk hadden gemaakt. Namens de deelnemers had in IJzendijke de heer B. J. Kole het comité reeds dank ge bracht, terwijl burgemeester Pijl Hoge- weg dit vanaf de muziektent deed na mens de burgerij. Hij hoopte dat een zo mooie traditie voor de gemeenschap behouden zal blijven en dat het comité nog vele re: zen voor de ouden van dagen zal organiseren. De reis 1967 behoort weer tot het verleden, een mooie en goed geslaagde reis. Zeeland Presenteert. Aangezien het programma voor de Zeeland Presenteertdagen op vrijdag 7 en zaterdag 8 juli bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet geheel gereed was, zullen wij dit in ons volgend num mer volledig bekendmaken. Nu reeds kan worden medegedeeld dat er op vrij dag vele evenementen zullen zijn, dat o.a. de rijkspolitiekapel naar Yerseke komt, dat er zaterdags een aantrekke lijk feestprogramma zal zijn en dat vele buurtverenigingen hun buurt zullen ver sieren. De speciaalzaak voor Uw BRIL Nieuws van het Wielercomité. Naar aanleiding van de wielerronde voor profs, die op 8 juli a.s. te Yerseke verreden zal worden, kan het comité meedelen dat de volgende ploegen zijn gecontracteerd, nl. de Willem II-Gazelle ploeg met Peter Post, Harm Ottenbros en de Belgen Henri de Wolf en Willy Derboven en de Caballeroploeg met Har ry Steevens, Tiemen Groen, Cor Schuu ring en Dies Kosten. Voorts hebben nog een aantal individuelen, waaronder ook Vergadering bejaarden. Het comité voor de bejaarden is in vergadering bijeen geweest en wil een rijtoer organiseren. Enkele dames zul len u van 19 tot en met 24 juni a.s. hiervoor in de week een lijst presente ren. Uitvoering Zeeuwse Muziekschool. Door de Zeeuwse Muziekschool zal op 22 juni a.s. in het Dorpshuis een uit voering gegeven worden waaraan mee gewerkt wordt door leerlingen uit Krui- ningen, Hansweert en Wemeldinge. Ook het jeugdkorps van de fanfarevereni ging „Oefening Kweekt Kunst" te We meldinge, onder leiding van de heer Mannaert te Hulst, zal enkele nummers ten gehore brengen. Door de fanfare- vereniging „O.K.K." zal vooraf op het plein voor het Dorpshuis gespeeld wor den. Het is voor de ouders en verdere belangstellenden een unieke kans nader kennis te maken met het werk van de Zeeuwse Muziekschool. J aar vergadering. Het aantal leerlingen van de Schip-r persschool te Wemeldinge is sinds de ingebruikneming van het Internaat ge stegen van 57 naar 70 leerlingen. Ook zijn er nog verpchilende aanvragen, zo dat de hoop gewettigd is dat een vierde leerkracht benoemd kan worden. Dit bleek uit de mededeling van het hoofd der school, de -heer Jac. v. d. Berge, welke hij deed 'op de jaarvergadering van de Vereniging voor Chr. onderwijs aan schipperskinderen te Wemeldinge. De vergadering vond plaats in het Ker kelijk Centrum. De heer Jac. v. d. Berge vretelde iets over de nieuwe wet voor het onderwijs aan schipperskinderen en sprak er zijn blijdschap over uit dat het aan de staatssekretaris gegeven advies over het schriftelijk onderwijs aan schip perskinderen was ingetrokken. Tevoren hadden sekretaris en penningmeester hun verslag geleverd waaruit bleek dat het alles goed ging met de vereniging en met de school. De statuten hadden weer opnieuw koninklijke goedkeuring verkregen. Na de pauze vertoonde mej. N. Verstrenge, onderwijzeres aan de Schippersschool, enkele filmstrips over Spanje en Marokko. Hulp aan Israël. Zaterdag trok een groep vrijwilligers door de straten bijgestaan door de ge luidswagen omzo te collecteren voor hulp aan Israël. Bij deze bliksem-aktie werd in twee uur opgehaald het mooie bedrag van 1894,79. Dank aan alle medewerkers van deze collecte. Zondag werd de collecte in de Ned. Hervormde Gemeente eveneens voor hulp aan Is raël bestemd, deze collecte bracht het mooie resultaat van 1000, Reis. De laagste klassen van de school voor Chr. Volksonderwijs te maakte haar jaarlijkse reisje^ Zij vertoefden in het vermaakcentrum „Bosbad Hoeven", het welk de jeugd best beviel. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen van het Goese lyceum is geslaagd K. van Weel den, leerling van de Pr. Beatrixschool te Wemeldinge. Aan de Acedemie „De Horst" te Drie bergen slaagde mej. P. J. Paauwe voor het diploma Maatschappelijk Werkster. Proficiat. Nieuwelingen zeer aktief in Oostburg. Afgelopen zondag gingen onze man nen van start in ,-de ronde van Oostburg. Direkt na het begin werd er al een kopgroep van zes man gevormd w.o. Theo en Ko. Dit groepje werkte goed samen en wist de rest van het renners- veld een ronde te dubbelen. 5 km voor het einde liet Kees Priem na een felle demarrage zijn medevluchters achter zich en finishte met 'n voorsprong van 28 sec. Theo Schouwenaar won schitterend de spurt voor de tweede plaats. Ko Blok ging in dezelfde^tijd als vijfde over de eindstreep. Tonny finishte als tiende op een ronde achterstand. Collecte Opbrengst Roode Kruis collecte 1741,81. Hier is inbegrepen 79,50 van de gemeente Oostdijk. N.C.V.B. Kruiningen. Donderdag 8 juni hield mevr. Koolstra afscheid als presidente van onze Ned. Chr. Vrouwenbond. Schriftlezing en me ditatie hield zij uit Ps. 121. Mevr. Leen- dertse las het verslag van de Landdag gehouden in Zierikzee op 23 mei Mevr. Quaak sprak woorden van dank tot de presidente voor al wat zij voor de ver eniging is geweest. Verschillende cadeaus werden haar aangeboden. Ook Ds. Kool stra werd in de dank betrokken.. Ook mevr. de Jonge uit Yerseke sprak woor den van dank, waarna oud-presidente mevr. Ligthart Schenk het slotwoord sprak en deze goede avond sloot met dankgebed. V.V. Kruiningen. Het volgende seizoen zal V.V. Krui ningen de competitie ingaan met zeven elftallen. In de zondagcompetitie komen drie seniorenelftallen uit en in de zater dagcompetitie komen uit één senioren elftal, één A-junioren, B-junioren en één pupillenelftal. Vergeleken met vorig jaar zijn dat twee elftallen meer, toen gingen er vijf elftallen de competitie in. Met deze zeven elftallen zal ieder lid bijna elke wedstrijd mee kunnen spe len. Mocht u zich nog willen opgeven als lid, totlid of donateur dan kunt U dat nog doen bij één van de bestuurs leden of rechtstreeks bij de sekretaris Henry Dunantstraat 88 of tel. (01130) 1388. Geslaagd. Voor het kruidenniersexamen te Goes is geslaagd mevr. H. de Vlieger. Vertier in „Den Inkel". Zaterdagavond 17 juni a.s. zal de Boerenkapel „De Paerepee" van half acht tot ongeveer kwart voor negen er weer lustig op los blazen in „Den Inkel" Bij goed weer zal dit gebeuren in de open lucht, bij slecht weer in het recrea tiegebouw. Komend weekeind zal een groep van 40 padvinders de tenten op slaan in „Den Inkel". Deze padvinders zullen zaterdagavond om 9 uur een kampvuur ontsteken. De Ronde van Kruiningen. Zaterdag 1 juli a.s. staat Kruiningen weer in het teken van de wielersport. „Rentoc" heeft voor deze dag een ronde voor nieuwelingen en een ronde voor profs uitgeschreven. De nieuwelingen beginnen om half twee aan de 40 km. Er zijn er nu reeds 75 ingeschreven, waaronder behalve de Kruiningse drie, alle Zeeuwse favorieten. Om drie uur gaan de profs van start om in 50 ron den 100 km af te draaien. Ook van de zijde van de beroepsrenners wordt op grote belangstelling gerekend. Er zijn nu reeds diverse contracten opgemaakt, o.a. met Jaap Oudkerk. Ook de Engels man Drewell zal van de partij zijn, maar niet de winnaar van vorig jaar A. Hit- chen. Deze start nl. in de Ronde van Frankrijk. Verder is „Rentoc" nog in overleg met de Caballero-ploeg. Het be looft dus weer een interessante wieler sportmiddag te worden. Examens. Voor het Mulo-diploma A met Mid denstand slaagden Addie Cok en Bep- pie Krombeen uit Kruiningen, Johan van Raayen uit Schore en Johan Schip pers uit Hansweert. Voor het diploma aan de Middelbare Handelsavondschool slaagde de heer P. Bouwman. Het toe latingsexamen tot het Goese Lyceum werd met goed gevolg afgelegd door: Hans Catsman, Peter Ivens, Thijs van Iwaarden, Leen Komejan, Eddie West- veer; en voor het Chr. Lyceum: Ronny Waverijn, Marjanneke Roosendaal, Cor- rie Visser en Froukje Runia. Schoolreis. De eerste en tweede klassers van de O.L.S. zijn vrijdag op schoolreis geweest naar „Bosbadhoeven". Op de terugreis werd nog gestopt in Rozenoord. Dodelijk verkeersongeval. Dinsdagavond omstreeks half twaalf vond op de kruising Rijksweg 58 Zanddijk een verkeersongeval plaats, dat het leven kostte aan de 18-jarige mej. E. A. den W. uit 's-Hertogenbosch Als duo-passagiere reed zij met haar verloofde, de 20-jarige eveneens uit 's-Hertogenbosch afkomstige A. W. J. v. L., op de scooter in de richting Goes. De automobilist L. W. ten W. uit Driel gaf, over de Zanddijk uit de richting Yerseke komend, geen voorrang Bij de daarop ontstane aanrijding werd mej den W. vrijwel op slag gedood. De heer L. werd ernstig verwond overgebracht naar het St. Joannaziekenhuis in Goes. De automobilist liep geen letsel op. De scooter werd totaal vernield en de be stelauto aan de voorzijde aanzienlijk beschadigd. Israël. De geldinzameling voor Israël heeft in de gemeente Kruiningen in totaal 3830,90 opgebracht. Een uitstekend geslaagde bliksem-aktie. Openbare les. De gymnastiekvereniging „Sportlust" gaf maandagavond een openbare les in de gymnastiekzaal. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Postduiven. Door P.V. „De Scheldeduif" werd deel genomen aan de volgende wedvluchten: Orleans, uitslag: 1 en 5 L. Paauwe; 2 en 3 C. J. Clement en 4 M Blaauwkamer Beaumetz, uitslag: 1, 2 en 5 M Min- naard; 3 H. Blok en 4 M. Augustijn. Beaumetz, oude duiven, uitslag: 1 C. J. Clement; 2 en 5 J. Minnaard; 3 H. Blok en 4 Ph. van Os. N.C.V.B. De afd. Waarde van de N.C.V.B. hield haar vergadering gezamelijk met de Hervormde Vrouwenvereniging en de S.G.P. vrouwenvereniging. Na meditatie door mevr. Mol-de Freijter gaf de heer Overduin een toelichting over het werk en de Bartimeus-stichting. Een collecte voor de stichting bracht 53,op. De volgende vergadering van de N.C.V.B. wordt na de vakantie in september ge houden. Collecte Israël. Woensdagavond werd door bestuur en leden van de gymnastiekvereniging In- ter Scaldis een huis aan huis collecte gehouden ten bate van Israël. De op brengst hiervan was 690, Jeugdvoetbaltoernooi Zaterdag speelden de B-elftallen een bekerwedstrijd. Waarde B tegen Krab- bendijke B, uitslag 11, werd met straf schoppen gewonnen door Waarde. Ril land tegen Kruiningen 21. Verliezers ronde, KrabbendijkeKruiningen 21. Winnaarsronde WaardeRilland 02. Uitslag 1 Rilland; 2 Waarde; 3 Krab bendijke en 4 Kruiningen. gen van de R.K. School naar Amster dam. Auto-ongeluk. Zondagmorgen plm. 5 uur is bij de Hogerwaardpolder op rijksweg 58 de 29-jarige mevr. E. R. M. v. d. G.-v. d. B. bij een auto-ongeluk om het leven gekomen Haar 31-jarige echtgenoot P. J. v. d. G. werd ernstig gewond. Het volkswagenbusje, waarmee het echtpaar reisde, kwam uit de richting Bergen op Zoom. De auto, die vermoedelijk met grote snelheid reed, kwam met de rech- terwielen in de berm, sloeg over de kop en belandde plm. 100 rfteter aan de an dere kant van de rijksweg. De beide in zittenden werden uit het busje geslin gerd. Mevr. v. d. G. overleed ter plaatse aan de bekomen verwondingen. Het stof felijk overschot en de gewonde werden naar het Alg. Burgergasthuis te Ber gen op Zoom vervoerd, nadat Dr. J. A. Kamps uit Rilland eerste hulp had ver leend. Winkeliersvereniging opgericht. Maandagavond werd^ki het dorpshuis „Luctor et Emergo" een winkeliersver eniging opgericht, er gaven zich 16 le den op. Spreekbeurt. Zaterdag 17 juni spreekt de heer A. de Redelijkheid, Ned, Herv. hulppredi ker te Ouderkerk aan den IJssel des avonds om 7 uur in het Verenigingsge- gebouw voor de Zending. Schoolreis. Donderdag j.l. hield de hoogste klas sen van de School m. d. Bijbel hun schoolreis naar Den Haag, en de leerlin COMITE „ZEELAND-PRESENTEERT" De grote Zeeuwse Visserij-Manifesta tie „Zeeland-Presenteert" welke ter ge legenheid van de opening van het mos selseizoen op 7 juli a.s. te Yerseke zal worden gehouden, za^een voor de pro vincie Zeeland symbolisch karakter dragen. In het voor deze manifestatie vastgestelde programma is namelijk niet alleen plaats ingeruimd voor de sche pen behorende tot de vissersvloten van de diverse Zeeuwse visserijgemeenten Bruinisse, Tholen, Zierikzee en Yerseke, doch ook voor de diverse watersport en pleziervaartuigen welke: vin een steeds groter wordend aantal -de Reeuwse stro men bevaren. De nog steeds machtige Zeeuwse vissersvloot, symbool van een rijk verleden en heden, doch met een onzekere toekomst voor de boeg, zal 7 juli a.s. zij aan zij gaan met de reeks van ranke sport- en pleziervaartuigen, een steeds belangrijker element van Zeelands toekomst. Dat hier heden en toekomst hand in hand kunnen gaan bewijst weer eens te meer de zin voor de realiteit welke kenmerkend is voor de Zeeuwen, hetgeen ook al blijkt uit het feit, dat de in juli 1965 gereedge komen nieuwe vissershaven van Yerseke en de enige weken geleden gedeeltelijk gereed gekomen nieuwe jachthaven op deze visserijdag beide een naam zal wor den gegeven, dit met medewerking van beide thuisvloten. In het programa tref fen we voorts weer de voor een visserij feest karakteristieke pupten aan welke zich laten samenvatten onder varen, eten en muziek. Het varen culmineert zich in de vlootsehouw ^.e^e on* 14.00 uur begint en tot 15.45 uur duufi Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld aan boord van een der vele deelnemende visserschepen deze tocht over de Ooster- schelde mede te maken en te zien hoe tijdens deze tocht de eerste mosselen van het nieuwe mosselseizoen worden- opge vist. Na deze vlootsehouw vindt de naamgeving aan de vissershaven en de nieuwe jachthaven plaats ."^aarbij zowel de vissersschepen als cfe 'plezierjachten betrokken zijn. Daarna is er voor het publiek ruimschoots gelegenheid om zich te goed te doen aan de eerste verse (gekookte) mosselen. Verschillende mu ziekkorpsen, w.o. de Rijkspolitiekapel, zullen de gehele dag te horen en te zien zijn. Voorts is er 's morgens een uitge breid vrolijk programma voor de jeugd, terwijl in de avonduren naast concerten op diverse plaatsen veelsoortig amuse ment zal worden geboden. Ook de vol gende dag, zaterdag 8 juli, zal nog in het teken der feesten staan. Hoewel niet meer onder auspiciën van „Zeeland- Presenteert", zullen te Yerseke nog verschillende evenementen plaatsvinden zoals een duivenwedvlucht, een wieler ronde voor professionals, een waterster- tocht voor jachten en een vuurwerk. Yerseke maakt zich op om de vele dui zenden bezoekers op 7 en 8 juli a.s. goede feestelijke dagen te verschaffen. (Buiten verantwoording der Redactie) Geachte redaktie, Omdat de meimaand, de maand is van collecten en lintjes, zou ik graag de vinger leggen op het eerste. Elke mei maand, zo ook de septembermaand is collectemaand bij uitstek. Zelf heb ik vele jaren gecollecteerd, zo ongeveer 40 jaar, soms met een bus, maar dat was altijd een tegenvaller, want de meeste (je kent op de duur de adres sen op de prik) laten zo achter hun hand een dubbeltje of hoogstens een kwartje vallen (dat jyas in de goeie tijd) en dat was toen' voor de vele ar me mensen, een geweldig offer. Maar nu in deze tijd, ik ben nu 60 jaar en kan tot mijn spijt niefc meer meedoen, toch gaan de collectes aoor.-Maar hoe... Meestal kinderen die je niet kent, en dan moet je vragen: kind waar is het voor, dan krijg je soms een grappig antwoordt. En nu om het niet te lang te laten worden mijn vraag. Met lijsten werken is iets langer werk, maar de resultaten zijn er dan ook naar, tot mijn vreugde ken ik ieder Kruininger en weet er zonder mij op de borst te slaan alles van. Er is pas een collecte voor India geweest, heel de dag ge wacht op lijst Of bus en mfet mij velen.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2