^{jjemoidingsd ^{jjctans- ^{JJaafdloihQdan oo BAAYKNS IPTIl YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE RILLAND-BATH Deze rubriek komt tot stand, in samenwerking met het Gemeentebestuur Straatnamen. De straat, die is aangelegd in ver band met de bouw van de bejaarden woningen bij Vredebest is nog naam loos; zij zal binnenkort een naam moe ten hebben. Burgemeester en wethou ders zijn van plan aan de raad voor te stellen hieraan de naam Papendijke te geven. De bejaarden komen dus te wo nen bijvoorbeeld: Papendijke 15. De zij weg van de Bierweg, tot nu toe ook Bierweg genoemd, zal bij Papendijke komen te horen. De naam is ontleend aan de boomgaard, die gedeeltelijk voor de bouw van de woningen in gebruik genomen is. Deze heet in de volksmond ook Papendijke. De naam Kromomme, eveneens een boomgaardnaam, zal wan neer de raad accoord gaat met het voor stel van burgemeester en wethouders gaan gelden voor het straatje langs het Dorpshuis, lopende van het Dorpsplein naar de Spoorlaan. De straat tussen de Zuidelijk Achterweg en de Spoorlaan, waaraan 12 ratiowoningen in aanbouw zijn, zal Patrijsweg gaan heten. Men heeft hierhij gedacht aan het café „De Patrijs" dat destijds stond op de hoek van de Brouwerijweg en het Brouwerij paadje (thans de woning van de fam. Feijtel). Rundrehorzelbestrijding Gewezen wordt op de officiële publi catie aan de aanplakborden over de be strijding van runderhorzels. Welwillen de veehouders zullen aan deze zaak natuurlijk voldoende aandacht besteden. Bestrijding van de horzels door goede verzorging van het vee en daardoor ook in het belang van de eigenaar zelf. Zij die het niet zo nauw nemen en de zaak maar op zijn beloop laten, kun nen met de strafrechter in aanraking komen. Indien namelijk op een bedrijf aan de bestrijding niets wordt gedaan, krijgen ook de buren er last van en dat moet worden voorkomen. Visakten. De documenten, die nodig zijn om te vissen in het seizoen, dat loopt van 1 juni tot en met 31 mei 1968 zijn ter secretarie voor uitreiking beschikbaar. Dit zijn z.g.n. bijdragebewijzen ad 2,25 nodig bij het vissen met een gewone hengel (kinderen beneden de 15 jaar mogen zonder bijdragebewijs hengelen). Verder zijn er kleine visakten van 7, geldig voor het vissen met een speciale hengel, met twee gewone hengels of met een peur en grote visakten van 21,geldig voor het vissen met alle geoorloofde vistuigen. Ingekomen zijn: J. H. van Houwelingen, v. Rotterdam n. Prinses Julianastraat 28; M. Vermai- re, v. Rotterdam n. Prinses Juliana straat 28. Vretrokken zijn A. J. Onderdijk en gezin, van Nieu- wendijk 17 n. Capelle a/d IJssel, Uiver- straat 58; E. C. Sonke, v. Bonzijweg 2 n. Roterdam, Telderweg 233; N. M. Be- zuijen-Traas, v. Noordelijke Achterweg 34 n. Hans weert, Maartenbroersweg 2. Verhuizingen binnen de gemeente: A. de Groene v. Dorpsstraat 80, n. Noordelijke Achterweg 65; D. de Groe ne v. Dorpsstraat 80 n. Noordelijke Achterweg 65; C. J. Louws en gezin v. Dorpsstraat 22 n. Dorpsstraat 27; P. Bentschap-Knook en gezin v. Dorps straat 27 n. Dorpsstraat 22. Gevonden voorwerpen: 1 Blauwe nylon blouse; 1 donker blauwe wollen das; 1 rood-wit-blauwe das; 1 donkerbruin leren kinderporte- monneetje; 1 snoer rode kinderkraaltjes en 1 zwarte dameshandschoen. Rijkspostspaarbank. Over de maand april bedroeg het aantal inleggingen 157 met een totaal bedrag van 26.54,27. Terugbetalingen 61 met 51.443,37. Voetbalnieuws. Yerseke A speelde tegen Wemeldinge A gelijk 11. De B-junioren wisten met 20 van Rillandia B te winnen, de pu pillen verloren met 42 van Wemel dinge. Zaterdag speelt Yerseke I een thuiswedstrijd tegen de derde klasser Temeuzense Boys. De A-junioren spe len thuis tegen Krabbendijke A, de B-junioren gaan op bezoek bij Kapelle B. De pupillen hebben twee wedstrijden te spelen, thuis tegen Hansweertse Boys en uit tegen Kapelle. Aubade schooljeugd. Ter gelegenheid van de geboorte van het Prinsenkind brachten vrijdagmor gen de leerlingen van alle lagere- en kleuterscholen in onzd gemeente een aubade aan het gemeentebestuur voor het gemeentehuis. Na een toespraak van burgemeester Pijl Hogeweg zongen de kinderen enkele speciaal voor dit doel geschreven liederen onder leiding van meester Glerum met begeleiding van de gemeentebode als muzikant. Ook de kleuters kregen een exrta beurt met het zingen van hun Hollandse huis. Na afloop van de zanghulde kregen alle kinderen een zakje versnaperingen aan geboden, terwijl hun op school reeds een fraaie herinneringsmedaille was uit gereikt. Vanaf het gemeentehuis trok men naar de Marijkelaan, waar in een plantsoentje een boom werd geplant ter- ere van de jonge Prins. Aangezien een aantal leden van de muziekvereniging „Mozart" in militaire dienst verblijft, terwijl er ook deelnemen aan de mos selzaadvisserij op de Waddenzee, kon de voorgenomen muzikale rondwandeling vrijdagavond niet doorgaan, wegens ge brek aan leden. Jammer dat „Mozart" geen 40 leden meer telt, dan zou zoiets niet kunnen voorkomen. Toch was dit de enige vereniging in onze gemeente die zich van haar goede kant liet zien, want maandagavond werd ter ere van de verjaardag van onze Koningin een mars door het dorp gemaakt, nadat het verder de hele dag rustig was geweest. „Mozart" van onze kant hartelijk be dankt voor deze mars. V.Z.O.S. Jeugd volbracht wandelmars. Ruim 60 meisjes en jongens, jeugd leden van V.Z.O.S. gingen dinsdagmid dag j.l. na schooltijd op stap voor het lopen van een mars, als eis voor het behalen van het jeugdvaardigheidsinsig- ne in de A, B en C klasse. De meisjes en jongens A en B hadden 10 km voor de boeg en de C klasse 12 km. De tocht ging onder aanvoering van een vijftal leidsters langs de Zeedijk over Wemel dinge weer terug naar Yerseke. De weersomstandigheden waren uitstekend en de gehele tocht verliep dan ook voortreffelijk. Allen volbrachten deze wandelmars. Over enkele weken zal het overige gedeelte van deze examens wor den afgenomen in de gemeentelijk turn zaal. Jachthaven. Wie de laatste dagen een kijkje gaat nemen bij de werkzaamheden aan de nieuwe jachthaven kan goede vorderin gen zien. De meeste meerpalen zijn reeds plaatst, terwjjl men nu bezig is met het aanbrengen van de drijvende stei gers. Wanneer over enkele weken het karwei zal zijn geklaard, zal men zich de oude toestand zoals deze was in de tijd van het vroegere remmingswerk niet meer kunnen voorstellen. Voor rijtoer bejaarden. De opbrengst die bij de voetbalwed strijd tussen een elftal van café Scheep vaart en de bouwvakkers werd gespeeld was bestemd voor de reis van de be jaarden. De wedstrijd werd gewonnen door de club van café Scheepvaart. Na dat eerst de bouwvakkers de leiding hadden genomen. Toen de wedstrijd ge lijk werd hadden beide ploegen even veel kansen, daar de sterkte niet veel uitmaakte. Café Scheepvaart Imaakte in de laatste minuten het winnende doelpunt. Aanrijding. De bromfietser de heer O. uit We meldinge reed in de nacht van vrijdag op zaterdag op de voetganger de heer G. in. De heer G. kwam met een kleine verwonding het beste er van af. De heer O. sloeg met zijn hoofd tegen het wegdek waarbij hij een hoofdwond op liep. Dr. Eckhardt die de eerste hulp verleende liet de heer O. per ambulance naar het ziekenhuis Bergzicht vervoeren Koninginnedag. Koninginnedag is op Wemeldinge zeer rustig verlopen dit in verband met de festiviteiten die voor 3 juni op stapel worden getzet aid H.ML dé Kbningtm aan Wemeldinge een bezoek zal brengen O.K.K. met de drumband trok maandag door het dorp, waarachter de jeugd in optocht met lampionnen een feestelijk aanzicht gaf. Er werd eveneens een se renade gebracht bij de heer N. van Vel- zen die een onderscheiding had ontvan gen. 'Vrijdag werd in het Dorpshuis door de Oranjevereniginge en groot Oranjebal gehouden waarvoor een grote belangstelling bestond. Instuif. Zaterdagavond houdt de instuif van Wemeldinge een groot bevrijdingsbal in het Dorpshuis. De muziek zal verzorgd worden door „The Blue Stars". Oran jevereniging. Vrijdagavond komt in café van Veen de Oranjevereniging van Wemeldinge bijeen in de algemene ledenvergadering. Op deze vergadering zal beslist worden wat er zal gebeuren op 3 juni a.s. als H.M. de Koningin een bezoek aan We meldinge zal brengen. Op deze avond worden dan ook alle verenigingen en buurtverenigingen verwacht. Voetbal. Wemeldinge H speelde zaterdag een competitiewedstrijd tegen Krabbendijke III. Wemeldinge won deze wedstrijd verdiend met 21. Een steeds aanval lend Wemeldinge dat in het spel de sterkste was kon toch geen doelpunten maken dank zij de1 uitstekende presta ties van de doelman Krabbendijke, die de onmogelijkste ballen uit zjjn doel ranselde of met een uitgemeten pas zijn doel op tijd verliet als een aanval ge vaarlijk werd. Het moest door een penal ty gebeuren om het winnende doelpunt te scoren waarbij Kooman geen twijfel liet bestaan. Groene Kruis. In de vergadering van het Groene Kruis werd mevr. Lindenbergh-Tollenaar gehuldigd in verband met haar 25-jarig jubileum als bestuurslid van de afde ling. De heer A. Burger, provinciaal bestuurslid huldigde haar met de me daille van het Groene Kruis, de voor zitter van de afdeling Wemeldinge de heer C. M. Dagevos, roemde ook de gro te verdienste van mevr. Lindenbergh in haar tijd van bestuurslid. Hij bood haar namens de afdeling een bouquet bloe men aan. De heer J. Veerhoek, wethou der sprak namens het gemeente-bestuur woorden van felicitatie en waardering aan mevr. Lindenbergh. Bij de jaarver slagen bleek dat er een gezonde ver eniging is waarvan ongeveer alle ge zinnen lid der vereniging zijn. Ook na de contributieverhoging is dat zo ge bleven. De penningmeester moest ge wagen van een nadelig saldo voor 1966 van 637,82 maar er is nog een te ver wachten aanvullende subsidie van on- geever 800,Zr. Borns heeft in 1966 2043 bezoeken afgelegd waarvan 1628 verpleegbezoeken, de anderen bezoeken betreffen bejaardenhulp. Ze heeft 37 zittingen van het consultatiebureau ge assisteerd. Na de pauze heeft Dr. R. T. Haalstrat, dierenarts te Kapelle aan de hand van dia's een zeer interessante lezing gehouden over zijn indrukken van zijn verblijf in Nigeria. Rijkspostspaarbank. Op het Rijkspostkantoor te Wemel dinge werd in de maand april aan spaargelden gestort tot een bedrag van 22766,53 met 89 inleggingen en met 52 betalingen terugbetaald tot een be drag van 32958,39. Onderscheiding. De opperwachtmeester te water, de heer N. van Velzen, ontving vrijdag de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje, Nassau. De heer van Velzen is sinds 1954 machinist op de PP 18. De onderscheiding werd hem opgespeld door de districtscommandant majoor Mr. A. P. Spaanderman. Jacht zonk. Het Belgische' motorjacht „Flipper" zonk in het Kanaal door Zuid-Beveland doordat het een lek had opgelopen met de aanvaring van de glooiing. De schip per L. Moens uit Antwerpen kon met zijn mede opvarende de vaste wal be reiken. Hun bezittingen gingen verloren. Het scheepje werd gelicht door het bergingsvaartuig Inktvis uit Hansweert. Plattelandsvrouwen. Donderdag 27 *april hielden de Plat telandsvrouwen afdeling Kruiningen hun maandelijkse bijeenkomst. Na het ope ningswoord en enkele mededelingen door de presidente mevr. Ribbens-Muller, vertelde mevr. Klap-Kraak iets over het a.s. zomerreisje naar Arhem. Daar na kreeg mej. Winkel van de Maggi- fabrieken het woord, en zij liet de da mes met hun produkten kennismaken. In de pauze gaven zich 2 nieuwe leden op. De presidente besloot met een dank woord voor mej. Winkel. Afscheid sekretaris J. Blok. Na bijna 43 in gemeentedienst te zijn geweest, heeft seliretaris J. Blok vrijdag afscheid genomen. Dit gebeurde in een buitengewone vergadering van de raad, waar de heer Blok natuurlijk in de eerste plaats werd toegesproken door burgemeester A. Schipper. Namens de Kruiningse gemeenschap bood deze de scheidende sekretaris een draagbare ra dio aan. Het cadéau van de raad, een kofferschrijfmachine, werd aangeboden bij monde van de heer J. van Balle- gooyen. Het sekretariepersoneel gaf de scheidende chef 'n legafooncursus Frans overhandigd door de nieuwe sekretaris de heer C. J. de Visser. De heer J. W. P. de Jonge bood' het cadeau aan van de dienst gemeentewerken: een grote reistas. Na dit officiële gedeelte was er staande afscheidsreceptie waar veel in woners de here en mevr. Blok de hand kwamen drukken. Onderscheiding voor de heer Holster. Het feestprogramma in „Ons Dorps huis" werd vrijdagavond onderbroken voor een bijzondere gebeurtenis. I^et ve le 'werk dat de heer A. B. Holster voor diverse verenigingen heeft gedaan en nog steeds met groot enthousiasme doet werd beloond met een koninklijke on derscheiding. Burgemeester A. Schipper speldde hem de eremedaille in goud op, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. Muzikaliteiten. De Boerenkapel „De Paerepee" ver leende zaterdagavond medewerking aan het Oranjefeest in 's Gravenpolder. Maandagavond bracht E.M.M. een sere nade bij het burgemeesters echtpaar A. Schipper-Noordhoek, dat zondag j.l. het 25-jarig huwelijksfeest vierde. Aan sluitend maakte E.M.M. een rondgang ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Sukses volle Jubileumtocht. De 15e Luctor et Emergo-wandeltoch ten die hier gisteren werden gehouden zijn een groot sukses geworden. Niet minder dan 1121 wandelaars vertrokken om even één uur bij „Ons Dorpshuis". Van heinde en ver waren ze gekomen om deze jubileumtochten niet te mis sen. De eerste kilometers ging het op de maat van de Kon. Harmonie E.M.M. en verschillende drumbands naar de Markt. Op het bordes van het gemeen tehuis namen daar B. en W. verschillen de genodigden het défilé af, waarbij E.M.M. voor de muzikale entourage zorgde. Daarna trokken de vele groe pen wandelaars in een kleurig lint door de polder om de 5, 10, 15 of 25 km af leggen. De niet-wandelaars werden eerst op de Markt aangenaam bezig gehouden door de Tirband van kinder vreugd uit Antwerpen en later op de middag door een combo van dit gezel schap in „Ons Dopshuis". De Tirband sloot 's avonds met een korte taptoe dit 15e wandelfestijn af. Uitslagen 5 .km: I. Lingewijk, Gorkum 1076 pnt; 2. Eendenphas, Gorkum 1066 pnt; 3. Em ma, Axel 1064 pnt; 4. Beter Spelen, Gorkum 1045 pnt; 5. Z.W.Z., Zegge 1009 pnt. 10 km: 1. Op Mars, Ameide 1102 pnt (Medaille commissaris van de Ko ningin) 2 Oranje Nassau, Zaamslag 1094 pnt; 3. „Hontenisse", Kloosterzan- de 1092 pnt; 4 Lingewijk, Gorkum 1074 pnt; 5. De Zwaluw, Clinge 1065 pnt. 15 km: 1. Op Mars, Ameide 1133 pnt (Medaille H.M. de Koningin)2. Linge wijk, Gorkum 1125 pnt; 3. „De Giesen", Noordeloos 1102 pnt; 4. S.V.S.V. Bie- zelinge 1100 pnt; 5. Z.W.Z. Zegge 1087 pnt. 25 km: 1. Steeds Voorwaarts, Bre da, 1144 pnt; 2. Voorwaarts, Antwerpen 1124 pnt. Extra prijzen: Beste speel tuinver.: De Lingewijk, Gorkum. Scho len: O.L.S. III, Kruiningen. Gymnastiek- ver. K.W.V., Kruiningen. Geboortefeest. Voor wat het middagprogramma be treft kan het feest rond de geboorte van Prins Willen*-Alexander hier ge slaagd genoemd worden. De schooljeugd Kon volop genieten van een aantrekke- iijk programma. Het avondprogramma was nu niet direkt een sukses. In de eerste plaats was het voor de lampion optocht, met grote deelname' te licht, en voorts was het dansorkest dat het Oranjebal moest verzorgen, beslist be- nedenmaats. Z.W.B.-driedaagse De driedaagse wandeltochten van de Z.W.B. zijn gistermorgen in Kruiningen met een record aantal deelnemers van start gegaan. Liefst 131 wandelaars vertrokken in alle vroegte bij het Krui ningse dorpshuis om üeze eerste dag het Zeeuws-Vlaamse land te gaan ver kennen. De wandelaars werd de keus gelaten 30 of 40 km per dag te lopen. De eerste dag waren er geen uitvallers. De tweede dag wordt gewandeld in de str eek 'rond het Kanaal door Zuid-Be veland. V.V. Kruiningen. Afgelopen zaterdag werd ter ere van het behaalde kampioenschap van het eerste elftal een broodmaaltijd aan de jongens van dit elftal aangeboden. Sa men met het bestuur en de dames van de spelers was dit een gezellig uurtje onder elkaar. Na de broodmaaltijd was er een druk bezochte receptie, o.a. bur gemeester Schipper, die een toepasse lijke toespraak hield. Na de receptie was er gelegenheid voor al de leden, donateurs en toto-leden tot het maken van een dansje onder de uitstekende leiding van de „Notenkrakers" uit Oos terhout. Het was om ca. 21.30 uur dat geheel onverwacht de Boerenkapel van E.M.M. in vol ornaat het Dorpshuis kwam binnenwandelen om de stemming die er al goed in was nog wat te ver beteren, hetgeen hun dan ook uitstekend afging. Het was een druk bezochte en gezellige avond, waarop de voetbalver, met genoegen op terug kan zien. V.V. Kruiningen wil; het volgendje seizoen met een seniorenelftal in de zaterdag competitie starten. Diegene die hier voor interesse hebben kunnen zaterdag middag om 17.00 uur in zaal Martens terecht voor verdere gegevens. Tonny Stroosnijder won op grootse wij ze de ronde van Biervliet. Gisteren, 4 mei, is het Tonny gelukt de eerste overwinning in dit seizoen te behalen. Van het begin tot het eind was dit een levendige koers. Onze man nen maakten reeds in het begin van de koers duidelijk dat men wel degelijk rekening met hen kon houden. Ko Blok de grote animator, werd regelmatig tot de orde geroepen, als hij alleen een ontsnappingspoging inzette. Acht ronden voor het einde sprong Tonny uit het peloton weg en draaide er zo'n hoog tempo uit dat het jagende peloton geen kans meer kreeg hem terug te pakken. Met 20 sec. voorsprong ging hij als overwinnaar over de eindstreep. Theo werd vierde en Ko elfde. Zaterdag na- men zij deel aan de ronde van Hein- kenszand, hier behaalde Theo een vijfde plaats en Tonny nam de achtste plaats voor zijn rekenijig) Zondag 'gehaalde Theo een zesde en Tonny een zevende plaats in St. Kruis. Maandag reed Ko in de ronde van Feyenoord een elfde plaats en Theo ip België 'n derde plaats. Wedvlucht. Door P.V. „De Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Clermont. De uitslag was als volgt: i, II, 13, 14, 31 en 42 J. Wisse; 2, 15, 16 en 41 H. v. Koeveringe; 3 en 18 J. Voois 4 enl 9 W. Krijnsen; 5 en 36 Joh. Meijer; 6, 8, 12 en 37 P. Kakebeeke; 7, 9, 20, 23, 28 en 32 K. Tjarks; 10 J. Schrier; 17 en 21 Oele-van Zweden; 22 C. Aerts; 24 A. Steenpoorte; 25 en 27 W. van Velzen; 26 H. Poleij; 29 A. Ne ve; 30 en 38 C. Dijl; 33 H. Dek; 34 en 39 M. Blok; 35 A. Boone en 40 J. J. Oele. avond de algemene vergadering. Waar- nemend-voorzitter J. de Pauw opende deze vergadering en kon maar een klein aantal ouders welkom heten. In de plaats van de zich niet meer herkies baar stellende voorzitter J. van Lange- velde en mevr. A. de Waal werden resp. de heer Peeters en mevr. A. Suy. Daar na hield de heer C. J. Bijkerke, jeugd- consulent van het Gewestelijk Arbeids bureau te Goes een inleiding over, .Stu die en Beroepkeuze^JMa de pauze kon den over dit onderwerpen vragen wor den gesteld, waarvan druk gebruik werd gemaakt. In de rondvraag kwa men de komende schoolreizen ter sprake Bekend werd gemaakt dat de kleuter school naar het „Vrouwenhof" in Roo sendaal. De zesde klasers van de lagere school gaan van 310 juli op kamp naar de „Wildert" in Hoeven. De overi ge klassen van de, lagere school gaan naar de dieren- en speeltuin in Ant werpen. „Scheldegalm" rukte uit. Vrijdagavond maakte de Harmonie „Scheldegalm" een rondgang ter gele genheid van de geboorte van het Ko ningskind. Zaterdagavond bracht de Harmonie een serenade bij haar erelid, de oud-Hansweertenaar de heer H. A. Polderman. Deze was benoemd tot of ficier in de orde van Oranje Nassau. Tenslotte maakte „Scheldegalm" maan dagavond een rondgang i.v.m. de ver jaardag van H.M. de Koningin. Ouders vergaderden. De oudersvereniging van de R.K. lagere- en kleuterschool hield dinsdag- Rijkspostspaarbank. Bij de spaarbank is er ingelegd 22675,73 en uitbetaald 18635,77. Wedvlucht. Door P.V. „De Scheldeduif" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Clermont. De uitslag was als volgt: 1, 2, 4, 5, 14, 21, 28, 29, 39 en 41 C. J. Clement; 3, 9, 11, 15, 27 en 38 J. Min- naard; 6, 17, 18, 22 en 34 L. Paauwe; 7 én 26 M. Minnaard; 8 en 12 P. v. d. Dorpel; 10 en 23 H. Blok; 13, 19 en 37 L. van Lange velde; 16 en 43 M. Bolier; 20 M. Augustijn; 24 M. Blaauwkamer 25 en 36 H. Sentse; 30, 31, 35 en 40 J. v. d. Plasse en 32 en 33 C. A. Elen- baas. Benoemd tot ridder in dé orde van Oran je Nassau. Bij koninklijk besluit is de heer A. S. Wisse de koninklijke onderscheiding te beurt gevallen. De Héér" Wisse, ge boren 15 mei 1895 te Kapelle, is als landbouwer-fruitkweker in Waarde ko men wonen op dè hofstede van wijlen D. Kersten. In Waarde is hij 35 jaar lid geweest van de gemeenteraad voor de S.G.P. waarvan 15 jaar als wethouder. In 1930 kwam hij in de raad met een onderbreking van (1945 en '46) tot 1966 Wethouder was hij van 1933 tot 1939 en van 1958 tot 1966. Verder was hij van 1939 tot 1962 lid van de provinciale staten van Zeeland. Ook op kerkelijk terrein vervulde hij verschillende funk- ties voor de Geref. Gem. Hij is bestuurs lid van vereniging tot verstrekking van lager onderwijs op Geref. grondslag. Vrijdagmiddag werd door burgemeester J. D. de Kam ten huize van de heer Wisse de onderscheidingen uitgereikt in tegenwoordigheid van de wethouders J. P. Goud en C. Goud. Geboorte Prinsenkind. Vrijdagavond werd door de muziek vereniging „Vooruit", gevolgd door de schooljeugd, een rondgang gemaakt in verband met de geboorte van het Prin senkind. Na het spelen van het Wilhel mus bij de woning van burgemeester De Kam, werden de leden, leerlingen en belangstellende toegesproken. In de morgenuren werden de kinderen ge trakteerd op beschuit met muisjes. Voetbal. Waarde I ging op bezoek bij Kapelle III en behaalde een grote zege 70. Waarde H kreeg Wissekerke H op be zoek en behaalde eveneens een over winning met 51. Gouden jubileum. De kantonier J. van der Klooster heeft vorige week zijn gouden jubileum gevierd als voorman bij het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" Een deputatie van het waterschap bracht de jubilaris een bezoek. Gezwo rene Ir. W. Kakebeeke richtte een toe spraak tot de heer van der Klooster, waarin hij de halve eeuw „trouwe dienst" de revue liet passeren. Met na me attendeerde hij op de kennis van za ken, die de jubilaris heeft over het onderhoud van uitw£$$ringsgeulen, Ver der stond hij stil bij het werk van de heer van der Klooster in de oorlogs jaren en na de ramp. De gezworene liet zijn woorden vergezeld gaan van de gebruikelijke enveloppe met inhoud, een bloemetje en versnaperingen. In de mid daguren werd het jubileum bijgewoond door de kantoniers van de districten 15 en 16. Daarbij sprak de heer J. Koppe- jan een felicitatie uit namens het per soneel en bood een verrekijker en een bloemetje aan. District hoofdambtenaar Swenne uit Kruiningen sprak een per soonlijk woord tot de jubilaris. Geboorte Prinsenkind. Vrijdagmorgen werd er overal gevlagd vanwege de geboorte van een prins. En 's avonds was er een lampionoptocht. Maandagmorgen waren de drumbanders al vroeg op pad om rdnd te gaan. Van 10 tot 11 uur was er voetbal en om 1 uur de finale de R.K. School won deze wedstrijd, 's Middags was er een wan deltocht van 5 en 10 km. 's Avonds was er een lampionoptocht. Ledenvergadering. Dinsdag hield de School m. d. Bijbel haar jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter de heer H. Verschuure, con stateerde met voldoening een goede op komst, mede gelet op het feit dat het vergaderingseizoen verstreken is. Voor de pauze gaf architect Klap uit Waar de een uitvoerige toelichting op de in middels aangevangen bouw van de nieu we school die de vereniging tegen het einde van dit jaar gaat gebruiken. Aan de hand van enkele tekeningen zette hij in een helder betoog uiteen hoe de school er na de voltooiing uitziet. On getwijfeld zal deze school m. d. Bijbel tot een der modernste in Zeeland zijn. De vormgeving is een z.g.n. 5-klassige halschool, met de modernste snufjes

Scheldebode | 1967 | | pagina 2