ff^{jjm(ddingse ^UJatens- ^Waardigheden caballero BAAYENS m.(npiiKK Anneke en het avontuur YERSEKE WEMELDINGE anders dan andere KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE Deze rubriek komt tot stand tn samenwerking met het Gemeentebestuur Tuingrond te huur. Nu het bouwterrein, gelegen langs de Spoorlaan. tussen de Chezeeweg en de Wemeldingse Zandweg en de Brouwerij- weg is geëgaliseerd, is de mogelijkheid weer aanwezig een perceel tuingrond van de gemeente te huren. Zij, die voor een perceel tuingrond in aanmerking wensen te komen, dienen zich daarvoor zo spoedig mogelijk op te geven ten ge- meentehuize. Overlijden. Cornelia Korstanje e.v. A. Glerum. 74 jaar. Bouwterreinprijzen Er wordt wel eens gedacht, dat de gemeente toch wel erg veel moet ver dienen bij de verkoop van bouwterrein. Er wordt grond gekocht voor enkele guldens per vierkante meter, maar wan neer je grond van de gemeente wilt ko pen, schrik je van de prijs, 25,per m2 is niets bijzonders. De zaak is echter wel iets ingewikkelder dan hierboven is voorgesteld. Het gemeentebestuur be gint met de vaststelling van een bestem mingsplan. Daarin wordt precies gere geld hoe de nieuwe straten komen te lopen. Hoe breed ze zullen worden. Of er trottoirs komen en groenstroken. Hoe diep de voortuinen worden. Welke wo ningen of andere gebouwen er mogen worden gebouwd, enz. Wanneer dit plan is vastgesteld en door gedeputeerde sta ten is goedgekeurd kan met de uitvoe ring een begin worden gemaakt. De grond kan worden aangekocht en zono dig onteigend. Inderdaad is de aan te kopen landbouwgrond of boomgrond maar enkele guldens per m2 waard. Dikwijls moet. de gemeente echter ook schadevergoeding betalen aan de eige naar-gebruiker of aan de pachter. Hier door wordt de grond al duurder, dan wanner zij op de vrije markt zou kun nen worden gekocht. Ook zitten er wel eens dure stukjes tussen, wanneer b.v. bedrijfsgebouwen in het plan vallen. Wanneer de grond eigendom der ge meente is geworden, kunnen de plan nen voor straataanleg worden uitge voerd. De aanleg van een straat is niet goedkoop. Men verlangt behoorlijk bre de straten met voldoende parkeerruimte De riolering moet in orde zijn. Een goe de verlichting is onmisbaar. Bovendien kan ,de glrondi die voort straataanleg wordt gebruikt niet meer worden ver kocht. De gemeente verkoopt dus altijd minder dan zij koopt. Over het geld, dat de gemeente in de Over het geld, dat de gemeente in de bouwterreinexploitatie steekt moet rente worden berekend. Bij de huidige rente voet is dit niet gering. Alleen al door het z.g. renteverlies wordt de grond per jaar ongeveer 7% duurder. Ingewikkel de berekeningen tonen aan, dat de ge- Jeugduitvoeringen V.Z.O.S. A.s. zaterdagmiddag en -avond zullen de jeugdafdelingen van onze plaatselijke gymnastiekvereniging V.Z.O.S. weer hun jaarlijkse uitvoering en openbare lessen verzorgen. Deze afdelingen, welke ruim 150 meisjes en jongens omvatten, hou den, zoals de laatste jaren gebruikelijk is hun uitvoering in de gemeentelijke turnzaal, waar zij de beschikking heb ben over een voortrefelijke accomodatie en een groot assortiment van gymna- stiektoestellen. Naast de beschikbare werkruimte blijft er dan nog zoveel plaats over, dat zowel deelneem(st) er als toeschouwer verzekerd is van een goede zitplaats. Het zeer aantrekkelijke programa vermeldt naast een aantal ingestudeerde nummers ook verschillen de openbare lessen. In alle afdelingen is er zonder uitzondering weer hard ge werkt aan de voorbereiding, zodat men weer iets goeds kan verwachten op het gebied van jeugdgymnastiek. 's middags komen de jongste afdelingen aan de beurt en 's avonds de oudere jeugdklas- sen. Naast de ouders van de jeugdleden, die allen zijn uitgenodigd-zijn ook ande- meente heus niet verdient op het ver kopen van bouwterrein. Het gemeente bestuur moet deze zaak nauwkeurig in het oog houden, anders bestaat er gróte kans, dat de gemeente op de grond toe legt en dat is nu ook weer niet de be doeling. Ook is het vaak zo, dat de aan leg van bepaalde straten gevolgen heeft voor de omgeving. Wanneer alsmaar straten worden aangelegd zal op een gegeven moment de verderop gelegen riolering te klein zijn om al het afval water te verwerken. Een gedeelte van de kosten van de nieuwe riolering zal dan moeten drukken op het bouwterrein Dit geldt ook voor de aanleg van be paalde gemeenschapsvoorzieningen als parkeerterreintjes, speelplaatsen, enz. Onlangs heeft de gemeenteraad zich met de vaststelling van de prijzen van het bouwterrein bezig gehouden. De grond aan de Spoorlaan gaat nu 25, per m2 kosten. Voor enkele percelen, die nog te koop zijn aan het Dorpsplein zal 35,per m2 in rekening worden gebracht. Gegadigden voor bouwterrein kunnen ter sekretarie nader inlichtin gen krijgen, zowel over de grond, die te koop is als over de prijzen, die daar voor gelden. Koningin komt na-ar Wemeldinge. De burgemeester heeft bericht ont vangen, dat H.M. de Koningin voorne mens is een bezoek te brengen aan het nieuwe internaat voor schipperkinderen te Wemeldinge. Dit internaat is name lijk het eerste in Nederland, dat met financiële garanties van het Rijk is ge bouwd. Het ligt in de bedoeling van Hare Majesteit op zaterdag, 3 juni a.s. met het koninklijke jacht „Piet Hein" in Wemeldinge aan te komen. Zodra meer bijzonderheden komen vast te staan zullen deze natuurlijk worden be kendgemaakt. Loop der bevolking over maart. Ingekomen: M. K. Boetes e.v. H. van Bruggen, v. Amersfoort n. Dorpsstr. 94. Vertrokken: F. D. Verduijn, v. Dorps straat 64 n. Goes, Jan Steenstraat 8; P. J. van der Maale, v. Dorpsstraat 100 n. 's-Heer Arendskerke, Lange Achter weg 38; P. N. Hout, v. West. Kanaal- weg 29 n. Guernsey (GB.); H. Hoog- strate v. Noordelijke Achterweg 27a n. Kapele, C. D. Vereekestraat 44; A. P. Lindenbergh en echtg., v. Chezeeweg 27 n. Kapelle, C. D. Vereekestraat 26. Verhuizingen binnen de gemeente H. van Bruggen, v. Noordelijke Ach terweg 71 n. Dorpsstraat 94; A. Burger en echtg., v. Kerkweg 10, n. Noordelijke Achterweg 62. Gevonden voorwerpen 1 Huissleutel nr. 27. re belangstellenden hartelijk welkom om eens kennis te maken met gymna stiek voor de jeugd. Gezien de grote belangstelling op vorige jaren voor deze jeugd-uitvoeringen zal het V.Z.O.S. ook nu weer wel niet aan belangstelling ont breken en raden wij ieder aan tijdig aan wezig te zijn. Rijksspostspaarbank. Over de maand maart bedroeg het aantal inleggingen 158 met een totaal bedrag van 32397,Terugbetalingen 41 met 1916,26. Opbrengst collecte. De vorige week in onze gemeente ge houden collecte voor het Rheumafonds heeft het mooie bedrag opgebracht van 819,57. Een bedrag om dankbaar voor te zijn, het was weer hoger dan vorig jaar. Dank aan de gevers en natuurlijk aan de vele dames die zich hebben inge zet voor deze aktie. Voetbal. Tegen Bruse Boys II dat meer rugby dan voetbal speelde Wist Yerseke II met 32 te winnen. De junioren konden niet tot winst komen. A verloor met 51 van Krabbendijke en B met 20 van Waarde. De pupillen eindigden op Wemeldinge op de vierde plaats. Zater dag staan er drie thuiswedstrijden op het programma. Yerseke IIWolf aarts dijk II, Yerseke ARillandia A en Yerseke BHansweertse Boys B. Jaarfeest. De Ned. Herv. Meisjesclub hield haar jaarfeest in het Kerkelijk Centrum. Mevr. Kroon-Koorevaar, presidente der club sprak een openingswoord. Verder bestond het programma uit jaarover zicht, het spel „Een ander woord" en het zaalspel „Kennen wij onze provin cie". Na de pauze Werd door eigen leden opgevoerd een toneelstuk getiteld „Een dolle proef". De heejr W. P. Weststrate sprak tot slot narpens de kerkeraad tot de presidente en haar leden waarna mevr. Kroon de avond besloot. Oranjevereniging. Dinsdagavond hield de Oranjevereni ging haar ledenvergadering in café Ver- schuure. Bij de verslagen kon men con stateren dat de vereniging 306 leden telt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. van Stel, C. Traas en Arn. de Schipper. In de plaats van C. P. Phernambucq werd gekozen de heer J. A. van Es. Het voorstel van het bestuur om de contributie te verhogen van 1, tot 1,50 per jaar werd met algemene stemmen aanvaard. Voor de komende blijde gebeurtenis op „Drakensteyn" werd besloten tot kindertraktaties, lam pionoptocht en oranje-bal. De voorzitter de heer A. P. Schouwenaar deelde me de dat in verband met de ingebruikne ming van Internaat voor schippers kinderen Koningin Juliana op 3 juni een bezoek aan Wemeldinge zal brengen Het bestuur van de oranjevereniging zal zich hierover nog nader beraden en con- takt zoeken met buurtverenigingen, per soneelsvereniging van Rijkswaterstaat Denzo, Vereniging Het Kanaal, de Win keliersvereniging WEWICO en verdere verenigingen. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50 Kinderzorg. De Kinderzorg-oollecte heeft te We meldinge opgebracht 216,45. Rijkspostspaarbank. Op het postkantoor te Wemeldinge werd in de maand maart met 97 inleg gingen aan spaargelden gestort tot een bedrag van 18.602,73 en met 45 be talingen terugbetaald tot een bedrag van 21.129,—. Uitvoering. De gymnastiekvereniging W.I.K. gaf een zaaluitvoering ïn het Dorpshuis. Een vlot programma werd uitgevoerd be staande uit gymnastische oefeningen o.a. Vrije oefening, lange-mat, knotsoefenin gen, brug-oefeningen, volksdans, bal oefening en een wals-oefening. Na af loop werd een bal gegeven met muziek van de „Victory band" uit Halsteren. Voetbal-toumooi. Zaterdag werd een voetbaltourooi ge houden voor de pupillen, waaraan door 8 elftallen werd deelgenomen. Begun stigd door het mooie weer hebben de jongens een leuke voetbal dag meege maakt. De uitslagen zijn als volgt: Ril landia werd kampioen. Hansweertse BoysWemeldinge C 1 00. Wemel dinge wint na strafschoppen, Yerseke Kruiningen 10. KloetingeRillandia 02. Hanweertse BoysKruiningen 0 —2. Wemeldinge C 1Yerseke 10. KloetingeWemeldinge 30. Krabben dijkeRillandia 05. Om de 7e en 8ste plaats Hansweertse BoysWemeldinge C 2 10. Om de 5e en 6de plaats Krui ningenKloetinge 21. Om de 3e en 4de plaats YersekeKrabbendijke 00. Krabbendijke wint na strafschoppen. Ie en 2de plaats Wemeldinge C 1Rillan dia 13. Volgorde Rillandia, Wemeldin ge C 1, Krabbendijke, Yerseke, Kruinin gen, Kloetinge, Hansweertse Boys, We meldinge C 2. Ongeluk. Zaterdag had het zesjarige zoontje van D. H. het ongeluk om uit een boot te vallen. De jongen die daarbij zijn arm brak werd naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, waartna hij na behandeling naar huis kon terugkeren. Jeugd voor bejaarden. De bejaarden waren zaterdagmiddag te gast in het jeugdgebouw bij de Geref. Jeugdclub. Na het gezamenlijke zingen van enige bekende liederen, voerden le den van de jeugdclub het toneelstuk „De Cormrqissaris vertelt" op. Dit handelt over een Zeeuwse jongen bij de Amster damse politie. De oudjes waren dik te vreden over het gebodene. Ongepaste aprilgrap. De bestuurder van de trein uit de richting Roosendaal dacht dat hij op het baanvak tussen Zanddijk en Vlakebrug een mens had overreden. Onmiddelijk stopte hij en nam contact op met het station. Bij onderzoek trof men de res ten van een etalagepop aan. Éen en an der gebeurde zaterdagavond omstreeks kwart voor acht. Met 20 minuten ver traging werd de treindienst voortgezet. De rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. Uitvoering K.W.V. Zaterdagmidag gaf de Chr. Gymna stiekvereniging K-W.V. de uitvoering in „Ons Dorpshuis". De heer K. Straub (voorzitter M. Pieterse was ziek) kon een nagenoeg vole zaal belangstellende welkom heten. Daarna begonnen de kleinsten met de ochtendgymnastiek. Ook de verdere programma-onderdelen werden goed en vlot afgewerkt. Voor een leuke afwisseling zorgden een tien tal heren uit de zaal, die op het podium kwamen tonen wat zij nog van gymna stiek konden. Natuurlijk ging het wat stijfjes, maar hoe kan het ook anders. De heren moeten het lichaam lenig zien te houden met home-training. En van thuis trainen komt meestal niet veel. Met het zingen van het bondslied werd deze uitstekend geslaagde K.W.V.-uit- voering besloten. Nieuwe gemeentesekretaris. Woensdagavond heeft de gemeente raad de heer C. J. de Visser benoemd als sekretaris ter opvolging van de heer J. Blok, die 1 mei a.s. met pensioen gaat. De heer de Visser kreeg 10 van de elf uitgebrachte stemmen. Na de ver gadering werd hij beëdigd. De overige voorstellen werden door de raad zonder hoofdelijke stemming aanvaard, hoewel over verschillende punten wel lang ge praat werd. Zo vond de raad de verho ging van de reinigingsrechten per 1 januari 1968 van 12,50 tot 20,per emmer nogal een sprong. De cijfers ge ven echter aan dat deze verhoging nood zakelijk is. In totaal kost de reinigings dienst 32.464 en aangezien er ongeveer 1600 emmers in gebruik zijn, bedragen de kosten ruim 20,per emmer. Met betrekking tot de wijziging Van de be zoldigingsverordening voor het gemeen- tepersoneel vroeg de heer C. J. Slabbe- koom (P.v.d.A.) zich af, waarom geen cumulatie-aftrek wordt toegepast voor hoofdcommies M. Kole, die ook voor de gemeente Waarde werkzaam is. Overi gens werd de wijziging wel goedgekeurd Evenzo werden de lonen van de schoon- houdsters van de gemeentegebouwen, De speciaalzaak voor Uw BRIL met als basis een uurloon van 3,03, herzien. Voor onderhoud van straten be sloot de raad 20.000,— extra uit te trekken. Voor verbetering van de Markt een groot gedeejte van de Hoofdstraat, een gedeelte van de Parallelweg langs de Rijksweg en de Nieüwstraat komt nu ruim 30000,— beschikbaar. In de rondvraag zei de heer C. Slabbekoorn het jammer te vinden^ dat de Hans- weertsestraatweg nog^hiet op het lijstje voorkomt. Hierop antwoordde Burge meester A. Schipper, dat hiervoor een nieuw plan opgesteld wordt met hand having van het besta^hde tracé. Dit tra cé wordt dan wel met pngeveer 3 meter verbreed. De diverse,buizen komen langs de weg te liggen. Het:wegdek zelf kan dan van een gesloten asfaltlaag worden voorzien. Dit plan ZÓ.1' echter dit jaar nog niet uitgevoerd'kunnen worden. De door de gemeente aangekochte percelen grond in het bestemmingsplan werden nog voor één jaar verpacht. Aan de heer J. Traas, Rilland-B&th werd een perceel bouwgrond verkócht in de H. Dunanstraat. Tenslote werd nog even gepraat over het zwembad, en wel naar aanleiding van een vraag van de heer J. Nieuwenhuijse (A.R.) die informeer de naar de aanbesteding.' 'Burgemeester Schipper deelde mede, dat de eind-goed keuring in mei wordt verwacht, waarna de aanbesteding volgt. De aanleg zal 40 werkweken in beslag nemen. Tafeltennis. Donderdagavond 30 maart werft de laatste thuiswedstrijd gespeeld tegen Wtfft van, Zoeljen IV uit Middelburg. Hansweert liet hen met lege handen vertrekken 100. Voor de eerste keer in dit seizoen werd deze grootst moge lijke uitslag bereikt. Zondag a.s: doen Jaap Janse en Andries den Hollander mee aan een toernooi in Oostburg. Misverstand. ■'J/r Ons bericht over de extra-kermisdag op zaterdag 1 april j.l. heeft misver stand gewekt. Vele dachtën n.l. dat er sprake was van een april-grap. En dat was toch echt niet het geval, hoewel wij moeten toegeven, dat het wel een originele mop geweest had kunnen zijn. Overigens hopen wij niet, dat de kermis exploitanten het financieel t slachtoffer zijn geworden van dit misverstand. Winnaar gratis vliegreis bij de IFA te Krabendijke. In het kader van de vliegreis-aktie die op dit momentbij dé aangesloten IFA-winkeliers in geheel Nederland ge houden wordt is deze keer als wiimaar uit de bus gekomen: De Familie Kok, Dorpsstraat 10 te Krabbendijke, die een gratis vliegreis hebbes^, gewonnen voor 2 personen naar Lonften op zaterdag 15 april a.s. Deze familie hééft als winke lier in Krabbendijke dë°tFA-supermarkt W. Biersteker die sinds enkele maanden met enorm sukses deze supermarkt ih deze plaats heeft geopend. Deze aktie die nu 2 maal heeft gedraaid duurt nog enkele weken voort en zal ongetwijfeld door dit sukses vooral in Krabbendijke nog sterker in trek zijn bij de consument Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank werd over de maand maart 36.395,54 ingelegd en 24350,93 uitbetaald. Aan spaarze- gels voor het schoolsparen werd in de maanden januari tot en met maart voor 885,verkocht. Wedstrijdbiljarten. De biljartclub ONDA, afdeling n uit Krabbendijke speelde een nederlaagtoer- nooi tegen de biljartclub Stenenbrug uit Goes. Deze wedstrijd werd door Goes gewonnen. 1 3. Dsbentow Oud-wethouder Dek overleden. w Zaterdagavond is in. zijn...woning op 72-jarige leeftijd overladen öe heer A. Dek. De heer Dek was van 1930 tot 1956 lid van de gemeenteraad waarvan 16 jaar als wethouder voor Gemeentebe lang. De heer Dek heeft hiervóór zijn beste krachten gegeven vooral de oor logsjaren en de ramp van 1953. Tevens was hij lid Van het Burgerlijk Armbe stuur en tot vorig jaar, bestuurslid van het algemeen ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Ook,ivoor diverse ver enigingen ter plaatse heeft hij vele be- stuursfunkties bekleed in zijn jongere jaren en veel opbouwend werk verricht. Geslaagd. Te Roosendaal slaagde voor hét Pa troonsdiploma vakbekwaamheid Rrood en Banketbakker gemengd bedrijf, de heer J. Nagelkerke alhier. door FRANK VAN FALCKENOORT 26) Ze strengelde haar armen om zijn hals en trok zijn gezicht opnieuw naar zich toe, waarna ze hem kuste. Met schitterende ogen keek ze hem aan: „Zo goed, verlegen, domme jongen?" De man schudde enkele malen zijn hoofd. „Het is net een droomik geloof er niets vanAnneke, meen je het echt? Vind je het werkelijk niet erg, dat ik, dat ik Ze trok hem op de grond naast zich. Tegen een boom leunend trok ze zijn hoofd tegen haar borst. „Je bent lief in je onbeholpenheid, Sam. Ik heb je liever zo als anders. Als je na de eerste of tweede keer aan me had zitten frunniken, zou ik je een optabber gegeven hebben en zag je me nooit meer. Juist omdat je zo'n nette kerel bent, heb je m'n hart gestolen, begrijp je? De eerste avond gaf je me een handkus, als een moderne ridder. Een andere jongen zou brutaalweg ge probeerd hebben me te zoenen, of ik het goed vond of niet. Jij bleek anders te zijn. Jij bleef altijd een heer. Een vrouw ziet scherp, jongelief. Ik eh om bepaalde redenen ben ik wat voor zichtiger dan de meeste vrouwen mis schien. Dat ik onverwacht uit Hillegom naar Dorringen kwam, had een bepaal de reden. Dat er een man in het spel was, zul je wel begrijpen nu, hé? Daar om was ik vooral de eerste keer bizon der gereserveerd. Ik dacht: We zullen zien of hij net zo is als de rest. Maar je viel al dadelijk mee. Pas een paar dagen geleden ontdekte ik, dat het een soort schuchterheid van je was, want de verliefdheid straalde uit je ogen". „Werkelijk?" vroeg hij. „Zoiets ziet een vrouw meteen, Sam. En ben je nu tevreden?" Hij trok haar weer naar zich toe om haar te kussen. „Er is geen definitie voor, Anneke. Ik waan me op vleugelen. Nee, ik ben geen mens meer. Ik ben een onwezelijk iemand, die de levenspartner gevonden heeft, voor altijd. Het hoogtepunt in dit leven. Ja, jij bent het voor me. En ik houd van je, ik bewonder je, ik ver eer je, ik aanbid je. Ik zou je voeten willen kussenalles aanje". Hij keek plotseling verschrikt op. „ZegAnnekedit is toch niet alleen voor vanmiddag, hé? Morgen en overmorgenmag ik je dan weer kussen?" Ze lachte hartelijk, hem door zijn ha ren strijkend. „Oik heb nooit zoiets meege maaktzo heeriijk naïef als jij bent Kom eens hier, dwaze aanbidder, dan zal ik je vertellen, dat je me niet meer kwijt raaktnooit meer. Wij gaan heerlijk van elkaarhouden en ik zal je helpen die verlegenheid van je te over winnen. Iedere minuut, die we samen zijn, zullen we niet ophouden van elkaar te houden." Ze greep zijn hand en legde die op haar borst. „Voel je het? Voel je mijn hart kloppen? Dat klopt voor taan alleen nog voor jou, lieve Sam. Moet ik nu nog meer zeggen?" Hij kuste haar bijna eerbiedig. „Anneke, je maakt me hiermee de gelukkigste man van de hele wereld." Lange tijd later liepen ze, met de ar men om elkaar heen, terug naar de auto HOOFDSTUK XTV Tiemen Scholtra was na tien dagen weer terug en deed als vanouds weer zijn werk in witte jas en met een pret tig gezicht voor de klanten. De eerste zaterdag, dat ze hem hielp zei ze: „Zo, terug van weg geweest? En flink ge boemeld? Of was je 's avonds zo moe van Vie beffening,; dat je daartoe de moed niet meer kon opbrengen?" „Noch het een, noch het ander, An neke. Boemelen ligt niet in mijn aard en de dienst viel wel mee. Maar ik ben blij weer op mijn eigenste basis te zijn teruggekeerd. M'n kaart ontvangen?" „O janatuurlijk. Bedankt." Ze wes naar de spiegel, waarin ze hem gestoken had. „Een ereplaatsje voor on ze melkboer. Eens kijkendrie fles sen dagmelk en een pakje boter. O ja, geef maar een stuk of zes eieren erbij." Nadat hij de bestelling gebracht en afgerekend had, keek hij haar nog even aan. „Het heeft zeker geen zin om te vra gen: Kom je vanavond ook dansen?" Z lachte hoofdschuddend. „Precies geraden. Je zult me niet zien. Maar troost je: er zijn genoeg an dere meisjes. Misschien hebben die zin een zaak te trouwen en de man op de koop toe te nemen?" Tiemen schudde zijn hoofd. „Je hebt me helemaal niet begrepen, want zo is het niet. Dacht je, dat ik jou zou vragen, als ik niet van je „Ssst!" viel ze hem in de rede. „Be paalde dingen zeg je niet. Ik begrijp je beter, als je denkt. Bedankt, en het bes te!" Ze zag hem wegrgden. Een leuke jon gen, maar te materialistisch. Dan is Sam toch heel anders Anneke Graal ging nu om de andere avond met Sam mee. Dan dansten ze samen, dicht tegen elkaar, dronken wat oiaagderi "'elkaar. En als ze wegreden zat ze vlak bij hem, haar arm om zijn schouder, hem af en toe vluchtig kus send. Op een stille plek parkeerde hij de wagen, nam haar in zijn armen en Anneke liet zich liefkozen. Dan voelde ze zich oneindig gelukkig, ook al ging hij volgens haar begrippen wel eens iets te ver. Doch dat wijdde ze aan zijn onervarenheid. Rustig pracht ze zijn hand ergens anders. Ëètï andere jongen zou ze misschien een klap gegeven heb ben, of een bitse terechtwijzing. Maar dat kon je bij Sam nu eenmaal niet doen Met hem moest ze voorzichtiger zijn, want anders schrok ze^hem af. En ze was veel te gelukkig, als hij haar lieve woordjes in fluisterde en haar overal kuste, waar daartoe gelegenheid was. Eind november waren ze samen uit geweest in Enschede. Eerst waren ze naar de bioscoop geweest, daarna had den ze wat naar de Sinterklaasetalage gekeken, onderwijl dacht ze aan een passend kadootje voor hem.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2