BAAYEN S Bronchi letten ADOX. Anneke en het avontuur YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELPINGE KRUININGEN ZUIVERE HUID PU ROL en PUROL-poeder HANSWEERT KRABBENDIJKE RILLAND-BATH WAARDE Brand in landbouvvschuur. Woensdagavond werd de brandweer geallarmeerd voor een uitslaande brand in de landbouwschuur van P. Rentmees ter aan de Grintweg. Ook de brandweer van Kruiningen werd geallarmeerd, doch ofschoon beide korpsen snel ter plaatse waren, konden zij niet verhinderen dat de schuur geheel uitbrandde. De brand werd ontdekt door enkele voorbijgan gers die direkt de familie Rentmeester waarschuwden welke in de huiskamer naar de T.V. zat te kijken. Met man en macht werd gepoogd de zich in de schuur bevindende koeien en varkens te redden, wat tijdig gelukte. Een aan tal landbouwwerktuigen, o.a een trak- tor en een auto, gingen in de vlammen op. De brandweer heeft kunnen voor komen dat ook het woonhuis vlam vatte ofschoon dit wel waterschade heeft op gelopen. Ongeveer 25 jaar geleden is deze schuur ook uitgebrand. De oor zaak is onbekend. Schuur en inboedel waren verzekerd. Paasmiddag voor de bejaarden. Vorige week organiseerde de afdeling Yerseke van de N.C.V.B. een Paasmid- dag voor bejaarden onder leiding van mevr. de Jonge. Deze heette de aanwe zigen hartelijk wolkom, met name ook bestuursleden van verschillende plaat selijke vrouwenverenigingen. Begonnen werd met een Paasliturgie met zang en' declamatie van het koortje van de N.C.V.B. mevr. S. Karelse-Enter uit Goes vertelde aan de hand van kleuren dia's, over haar reis naar Israël. Na de pauze wist mej. Braam de aanwezigen te boeien met een prachtig Paasverhaal. Tot slot vertelde mevr. Pijl Hogeweg in 't kort iets over het werk van de V.V.H. en in 't bijzonder over de vakantie uitstapjes voor bejaarden. Deze middag die zeer goed bezocht was, mag zeker geslaagd genoemd worden, gezien de reakties van de aanwezigen. N.C.V.B. Yerseke. De afdeling Yerseke van de Ned. Chr. Vr. Bond hield donderdag haar maan delijkse vergadering. Deze bijeenkomst stond in het teken van Pasen. De pre sidente mevr. de Jonge sprak een woord van welkom. Na het gebed werd de Paasliturgie afgewerkt met medewer king van het dameskoortje. Na de pau ze sprak mevr. de Jonge over het zen- dingsonderwerp „Voetwassing en dienst betoon". Tot slot zong het koortje nog enige liederen en besloot de presidente de vergadering met dankgebed. Op 27 april hoopt de afdeling weer bijeen te komen. Dan spreekt de heer Balkenende uit Kapelle over „Deze tijd in onze tijd". Bisamrat gevangen. Door de heer A. Pekaar werd zater dag in de St. Pieterspolder een bisam rat gevangen. Voetbalnieuws. Tegen de Engelse club Heme Hill wist Yerseke nadat de rust met een 21 voorsprong was ingegaan met, 62 te winnen. Yerseke II verloor op nieuw, nu van W.I.K. met 41. Zater dag moet Yerseke n weer naar Schou- wen-Duiveland, nu naar Bruse Boys H. Mogelijk zit er nu winst in. De A-ju- nioren moeten naar Krabbendijke en de B-junioren naar Waarde. Korfbal. Het was zaterdag j.l. geen beste dag voor de Volharding-ploegen. De pupillen verloren van Olympia-A met 10. De adspiranten-A leden de verwachte ne derlaag tegen Swift-A. Het werden zelfs dubbele cijfers 012. Jammer genoeg ontbrak de wil tot hevig verzet. Onze adspiranten zullen serieuzer moeten trainen en spelen. Volharding I leed eveneens verlies en wel met 52 tegen Blauw-Wit II. Zaterdag a.s. speelt Vol harding tegen Tjoba III, waarvan thuis reeds werd verloren en een gelijk spel mag een goed resultaat worden genoemd De adspiranten-B ontvangen Elto-B en de pupillen krijgen bezoek van Blauw- Wit-A. In beide gevallen bestaat er een kans op winst. Simavi-collecte. In de week van 38 april a.s. wordt ook in onze gemeente de jaarlijkse Simavi-collecte gehouden. Vele dokters en verpleegsters in de tropenlanden zet ten him persoon en hun kennis in voor de hulp aan mensen, die aan vaak af schuwelijke ziekten lijden, veroorbzaakt door onhygiënische toestanden en on dervoeding, door onkunde en verkeerde behandeling. Duizenden mensen komen zonder ook maar één dubbeltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar dokters en verpleegsters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te wor den verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dokter aan te pas kwam. Simavi helpt waar zij kan en wil gaarne van de door U gegeven gelden steeds meer ongelukkige zieke mensen redden door het schenken van medicijnen, instru menten, verbandmiddelen, verplegings- artikelen. Iedere dokter en verpleegster die in tropenland een verantwoord stuk werk doet, wordt door Simavi voorzien van het onontbeerlijke materiaal. Er wordt niet gevraagd naar geloof en er wordt niet gekeken naar huidskleur. Iedereen wordt geholpen. Laat onze barmhartigheid daarom groter zijn dan hun vertwijfeling! Hoe groter Uw offer hoe méér hun levenskans! De gemeente-ontvanger. Het is weer zover dat een aantal plaatselijke, belastingen per 1 april a.s.1 betaald moéten zijn, zoals onderhoud graven, reinigingsrechten en riool- en wegenbelasting. Hebt U nog niet be taald, loopt dan even langs de ontvan ger, hij zal U gaarne zien verschijnen. Uitvoering „Mozart". Blijkens advertentie in dit nummer geeft onze muziekvereniging „Mozart" op vrijdag 7 april a.s. haar jaarlijkse uit voering in zaal Nolet. Naast het optre den van de muziekvereniging en drum band zal het bekende cabaretgezelschap ,,De Vrolijk© Golf" uit Hoogerheide me dewerking verlenen en tot slot de band „De Varianten". Ook ditmaal belooft het weer en gezellige avond te worden die zeker door velen zal worden bijge woond. Kosteloze inenting. Wij verwijzen belanghebbenden naar de advertentie in dit nummer betreffen de kosteloze inenting tegen pokken, voor kinderen op woensdag 5 april a.S. Aanrijding. Op 2e Paasdag reed de kleuter L. op de Damstraat met zijn fietsje tegen de personenauto van de heer M. Op het eerste gezicht leek de kleine L. er goed te zijn afgekomen, doch later moest hij opgenomen worden in het ziekenhuis met een gebroken beentje en een her senschudding. Instuif. De instuif houdt zaterdagavond in het Dorpshuis een spelavond die voor alle jongeren toegankelijk is. Eiervvedstrijd. De winkeliersvereniging WEWICO hield voor de jeugd een grote eierzoek- wedstrijd in het Blauw Huis waar een aantal eieren waren verstopt die door de jeugd werden gevonden. Vele eieren werden met een prijs beloond, terwijl iedere deelnemer een leuke attentie ont ving. Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de bond van plattelandsvrouwen hield haar voor jaarsvergadering in het Dorpshuis on der leiding van haar presidente mevr. Eckhardt-Dominicus. Mevr. Zuydwegt- Meyaard, bracht verslag uit van de Na jaarsvergadering te Goes. Als afgevaar digden naar de Prov. Voorjaarsverga dering te Temeuzen werd benoemd mevr. van Gorp-Pieterse; als afgevaar digde naar de alg. voorjaarsvergadering te Urecht mevr. Visser-Blommaard. Bij de bestuursverkiezing trad mevr. Visser- Blommaard af. In haar plaats werd ge kozen mevr. Vermaire-Feytel. Na de pauze werd het toneelstuk „De Televi sieter" opgevoerd door eigen leden, het welk zeer goed werd vertolkt. Bazaar. Zaterdag werd in het Dorpshuis een bazaar gehouden door de voetbalver eniging. Het was vooral op de zaterdag avond bijzonder druk. De opbrengst die bestemd is voor eigen uitgaven gaf een pracht resultaat te zien: ongeveer 2200 Vooral het rad van avontuur trok grote belangstelling en bracht de nodige kwar tjes binnen. Verder waren er vele ba zaar-at trak ties om te zien en om mee te spelen. Voetbal. Wemeldinge I speelde tegen de En gelse club Clifton F.C. op het sportveld aan de Bonzijweg. De eerste speelhelft gingen beide ploegen gelijk op met een technisch beter spelend Engels elftal. Het duurde tot in de 41e minuut eer Wemeldinge in het net moest vissen, nadat twee doelpunten door de scheids rechter waren afgekeurd. Na de rust werd het spel van Clifton steeds beter. Wemeldinge vocht verbeten door majir in de 15e en 31ste minuut scoorden de Engelsen onhoudbare doelpunten. Een eindstand van 03. De jeugd speelde vooraf een wedstrijd tegen Imbldon Boys. Dit werd een zege voor Wemel dinge, die pas in de laatste minuut toe stonden dat de Engelsen scoorden. Zelf deden zij dit tweemaal, zodat Wemel dinge won met een stand van 21. Na de wedstrijden gebruikten de ploegen de consumptie in het Dorpshuis waarbij het woord werd gevoerd door de voor zitter de heer A. P. Schouwenaar. Hij mocht namens de gasten een plaquette in ontvangst nemen. Op zijn beurt gaf de voorzitter de gasten een paar Hollandse klompjes als herinnering aan deze sport- ontmoeting. Bondsdag. Op 2e Paasdag werd in het Dorpshuis en Kerkelijk Centrum een Toogdag ge houden van de Zeeuwse C.J.V. leden. Een paar honderd jongeren waren deze dag aanwezig, die begon met een jeugdap- pél in de Ned. Herv. Kerk, waarin voor ging Ds. B. Zoodsma. Hij koos als on derwerp „De Kernexplosie van de op standing". De predikant bracht dat in vergelijking met de kernexplosie boven Hirosjima. Hij stelde dat de opstanding van Jezus een reaktie tot gevolg heeft gehad die nu nog steeds doorzet. De opstanding spreekt nu nog steeds het verlossende woord. Na afloop van het appél was er samenzang. De middag uren werden gevuld met een ontspan ningsprogramma. De Prov. voorzitter Ds. H. J. Hemstede uit Vlissingen kon onder meer welkom heten burgemeester C. N. F. van Sas en wethouder Veer- hoek. Er was een opdrachtenspel, volks dansen en een dansje op de tonen van de Goese beatgroep „The Soft Boiled Eggs". Het laatste programma-punt bestond uit het optreden van een Roo- sendaalse cabaret-groep. Vergadering N.C.V.B. Woensdag 22 maart hield de N.C.V.B. haar 28ste jaarvergadering onder lei ding van de presidente mevr. Koolstra- Steketee. Na een Openingswoord en kor te meditatie van de presidente werd het programma afgewerkt dat door eigen leden werd verzorgt. Het eerste gedeelte van de avond was in het teken van Goede Vrijdag en Pasen, waar dan ook mej. M. Waverijn een verhaal van voor droeg. Het verdere gedeelte bestond uit zang. voordracht, 'declamatie en mode show. Mevr. Ligthart-Schenk sloot deze avond met een goed slotwoord en ein digde met dankgebed. Volgende verga dering zal gehouden worden op 19 april met als spreker Ds. Zoodsma uit We meldinge. Benoeming aangenomen. Kandidaat J. v. d. Molen te Zwolle heeft het beroep dat door de Gerefkerk te Kruiningen op hem was uitgebracht aangenomen (vaka'ture Ds. J. Koolstra) Voetbalnieuws. Tweede Paasdag kregen de juniorle den van de verenigings een gratis bus reisje aangeboden naar de ere-divisie- wedsttrijd Willem IIA.D.O. gespeeld in Tilburg. Dat de jongelui zeer genoten hebben van de wedstrijd, het reisje en van de consumpties behoeven we niet nader toe te lichten. Een waarlijk mooi gebaar van het bestuur tegenover de juniorenleden van V.V. Kruiningen. Aan een zijden draadje. Het hangt aan een zijden draadje of de Zeeuwse Wandeldriedaagse dit jaar weer in Kruiningen wordt gehouden. Het klinkt misschien gek, maar toch is het zo, dat wij van dit dunne draadje een stevige dikke staaldraad kunnen maken. De organisatie van deze drie daagse kampt n.l. met logiesmoeilijkhe- den. De animo voor deze driedaagse wordt groter, en natuurlijk moeten dan steeds meer mensen Onderdak gebracht worden. Laten wij er nu eens met zijn allen voor zorgen, dat het evenement niet voor Kruinirtgen verloren gaat. We hehben niet anders te doen, dan op Schoolstraat 51 te gaan zeggen hoeveel wandelsporters we voor drie dagen in de kost willen nemen. De moeite wordt beloond. Nu nog wat wandelsportnieuws Op Hemelvaartsdag worden hier voor de 15e keer de Luctor et Emergotochten gehouden. Hieraan wordt natuurlijk een feestelijk tintje gegeven. O.a. komt de Tirband van Kindervreugd uit Antwer pen met maar liefst 130 man medewer kenden. Voor de rest verklappen we nog niets, want daar is het nog te vroeg voor Feest na geboorte Prinsenkind. De zittenblijvers in het feestcomité hebben een programma samengesteld ter viering van de geboorte van het prinsenkind. Indien de blijde gebeurte nis 's nachts of morgens plaatsvindt, zullen na de bekendmaking hiervan de feestklokken luiden. Het klokgelui zal zich 's middags van twaalf tot één uur herhalen, waarna de Kon. Harmonie „E.M.M." om één uur begint aan een muzikale rondgang. E.M.M. zal dan te vens de lagere scholieren bij hun scho len ophalen. Aansluitend brengen deze leerlingen gesteund door E.M.M. een zanghulde voor het gemeentehuis. Daar na vindt in „Ons Dorpshuis" de trakta tie aan de leerlingen van de lagere scho len plaats (beschuit met muisjes en nog wat). De Boerenkapel zal hierbij vrolijke muziek spelen. De kleuters wor den op school getrakteerd. Het avond programma begint met een lampionop tocht. Hiervoor kan om half acht opge steld worden op de markt. Deze optocht, wordt bij „Ons Dorpshuis" ontbonden. In „Ons Dorpshuis" is het vanaf 8 uur oranjebal, waarbij de dansmuziek ver zorgd wordt door een gezellige band o.l.v. W. Schellekens. En nu wanneer de geboorte 's middags na twaalf uur plaatsvindt. Dan komt het middagpro gramma te vervallen. De traktatie van 'de schoolkinderen zal de volgende dag gebeuren. Het avondprogramma wordt in dezelfde samenstelling uitgevoerd. Geslaagd dus gefeliciteerd. Bij het in Den Haag gehouden exa men slaagde voor het diploma gasfitter de heer J. J. van Boven alhier. Extra dag kermis. Het is zaterdag a.s. nog een dag ker mis. Tot deze beslissing kwamen B. en W. omdat maandag j.l. de kermis let terlijk in het water is gevallen. Nu piaar hopen, dat de weersomstandighe den beter zijn. Dan kunnen we zaterdag nog tot 's avonds ongeveer half twaalf kermis vieren. Toekomst Krabbendijke. Op een persconferentie in aanwezig heid van de raad heeft burgemeester L. Cnossen de kijk op de toekomst gepre senteerd, samen met een boekje over het dorp. Hij zei hierbij: De gemeente moet het nu bekijken over wat er straks na de afsluiting van de Oosterschelde op haar grondgebied kan gebeuren. De toekomstige woonfunktie is het belang rijkste uitgangspunt bij de opzet van de ontwikkelingsschets voor Krabbendijke. De hals van Zuid-Beveland vertoont de voordelen van de korte afstand. Als de ontwikkeling van het Reimerswaalplan op gang komt zal de bouw van dat gi gantische complex van hieruit starten. Zo omschreef de heer M. Bokhorst van het stedebouwkundig adviesbureau Schut het in zijn toelichting. Krabbendijke ligt als woongemeente in het Reimerswaal plan erg gunstig. Dit moet niet om draaien in een ongunstige faktor, maar moet een positief punt blijven. Daarom moet er geselecteerd worden bij de ves tiging van industrieën in het zuidelijk deel van de Oosterschelde. Overlast door stank kan vermeden worden. De aan wezigheid van de bestaande rijksweg, de spoorbaan en de hoogspanningslijn die het toekomstige gebied in de lengte doorsnijden spelen ook in het plan een rol mee. De rijksweg komt in de nieuwe opzet centraal te liggen, de belangrijk ste gedeelten hiervan kunnen dienst doen als hoofdwegen naar het toekom stige stadscentrum. Fotoboekje Krabbendijke. Het gemeentebestuur heeft een boekje uitgegeven over het Krabbendijke van vandaag. Het is, in woord en beeld, een overzicht geworden van wat er nu in Krabbendijke omgaat. Verder is er een terugblik in verwerkt. Het ontstaan van Krabbendijke en een kijkje in de toe komst. Ook de mogelijkheden die ont staan als de industrialisatie in Reimers- waal vastere vormen gaat aannemen. In dit boekje krijgt de geografische ligging van Krabbendijke de aandacht, er wordt geattendeerd op de centrale plaats die de fruitteelt inneemt. Een apart hoofd stuk is gewijd aan het wonen. Eén van de aardigste gedeelten is de fotorepor tage over Krabbendijke van vandaag. De opzet is, dat het boekje Krabbendijke in brede kringen bekendheid geeft. Zo is het o.a. verstuurd aan alle kamerle den en de leden van de provinciale sta ten van Zeeland en Noord-Brabant. ftoestdrank in tabletvorm.95ct Groene Kruis vergaderde. In zaal De Koophandel hield de afde ling Krabbendijke van het Groene Kruis haar ledenvergadering. De voorzitter heette de aanwezigen welkom. Allereerst werd de financieële zijde belicht. De heer J. J. van Kervinck gaf een uitgebreid overzicht van het Groene Kruis ter plaatse, dit naar aanleiding van het zes tig jarig bestaan van de Vereniging. Er werden twee bestuursleden gekozen, dit in de vakatures van de heren I. J. Smal- legange en G. van Velzen. De heer W. J. van Strien werd herkozen als be stuurslid van de vereniging voor wijk verpleging en t.b.c.-bestrijding Krabben dijke en Waarde. Verder werden de plannen besproken om te komen tot de bouw van een medisch centrum. Plattelandsvrouwen bijeen. In het zaaltje van de brandweergara ge aan de Wilhelminastraat hield de af deling Krabbendijke van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwèn een bijeen komst. De leiding van deze avond be rustte bij mevr. H. S. Donker-Biewinga, die de provinciaal sekretaresse van de plattelandsvrouwen mej. v. d. Leeden verwelkomde. Mej. v.. d. Leeden hield een lezing over de arbeid van de vrouw in en buiten het gezin. Er volgde een discussie op de zeer goede lezing, waar bij de verschillende voor- en nadelen werden besproken. Op 11; april zal de eerstvolgende vergadering zijn. Vergadering Het Groene Kruis. Vorige week vergaderde in het dorps huis „Luctor et Emergo" de vereniging Het Groene Kruis, onder voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse. Na de verslagen van de sekretaresse, mevr. Glas-Hes en de penningmeesteresse, mevr. Hunnik-Lagerwaard, bracht de wijkverpleegster verslag uit over de wijkverpleging in 1966. Bij de bestuurs verkiezing traden de heren J. W. C. Jobse en L. J. Bruijnzeel af, zij werden opgevolgd door de heren M. Boonman en Dr. J. A. Kamps. Tot slot van de vergadering hield mej. H. A. J. Schil- peroort, diëtiste van het Groene Kruis, een lezing over „Voeding tijdens feest dagen en vakantie". Geslaagd - c - Aan de opleidingsschool voor het Chr. kleuteronderwijs te Middelburg slaagden voor het examen diploma Chr. kleuter onderwijs mej. Anja Boot, alhier. Vergadering Plattelandsvrouwen. Vorige week kwam^&eJbèïdéiin'g van de bond van Plattelandsvrouwen in ver gadering bijeen om afscheid te nemen van de presidente mevr. Kamps-Visser. Na een korte demonstratie oyer het be reiden van de Hollandse rfétttafel werd gezamelijk de maaltijd genoten. Vervol gens nam de presidente het woord en bedankte in de eerste plaats de vice- presidente, voor het vele werk dat zij voor de afdeling heeft verricht; zij over handigde haar het zilveren bondslepel- tje. Ook sprak zij een woQrd van dank tot de andere bestuursleden vöor de prettige samenwerking in de afgelopen zes jaar. Tenslotte overhandigde zij de nieuwe presidente mevr. Delst-Heetbrink de voorzittershamer. Als aandenken ont ving de scheidende presidente een kook boekje met geborduurde omsiag. Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van mevr. Mol-de Fey- ter hield de afdeling Waarde van de N.C.V.B. haar maandelijkse vergadering De heer A. P. Cornet uit Goes hield een lezing over de Mattheüs Passion, waar van fragmenten daaruit op grammo foonplaten werden weergegeven. Voetbal. Waarde I speelde tegen Krabbendijke en won met 63. Waarde II speelde tegen S.S.V. en deelde ^de punten 33. Raadsvergadering. De raad kwam dinsdagavond bijeen onder leiding van burgemeester de Kam In deze vergadering werd op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan de gemeente-ontvanger de heer C. J. de door FRANK VAN FALCKENOORT 25) Ze dansten dan ergens en toerden wat rond. Overdag wees hij bezienswaar heden aan, die ze belangstellend bekeek Drie weken ging ze nu met hem, toen hij op een zondagmiddag met haar wan delde door het bos langs de grens. Hij had de wagen aan de rand laten staan, omdat Anneke zelf voorgesteld had een eindje te wandelen. Tot nog toe had ze geen enkele reden tot klagen over zijn houding jegens haar. Integendeel. Soms had ze wel eens gewenst, dat hij wat toeschieterlijker zou zijn. Als ze met hem danste, voelde ze tenminste zijn arm om haar heen, hetgeen haar doorgaans een rilling van genoegen gaf. Maar voor de rest bleef hij zoals hij van de eerste zaterdagmiddag af geweest was. Ze be greep, dat ze hem zou moeten aanmoe digen. Het is zijn verlegen aard, dacht ze. Hoe kon Adrie kwaad van Sam vertellen. Die jongen was door en door degelijk. Ze had wel bemerkt, dat hij ervaring had met vrouwen, maar tot ze kere hoogte. Nog altijd was het: Juf frouw Graal en meneer Tendelo. Hij wist hoe haar voornaam was en zij wist de zijne. Maar het initiatief om elkaar bij de voornaam te noemen moest van hem komen, vond ze. Soms wenste ze wel eens, dat hij een kleinere wagen had. Nu zaten ze op ge paste afstand van elkaar en nimmer raakte hij haar zonder noodzaak aan. Na drie weken wist ze: Ik ben ver liefd op die lange verlegen slungel. Maar dat kan ik hem toch niet vertel len? Waarom blijft hij zo verlegen? Ik ben toch vriendelijk en aardig voor hem Wat moet ik dan nog meer doen In zijn verlegenheid is hij gewoon om te zoenen. Daarom had ze plotseling een wande ling voorgesteld. „Ik zit altijd maar in je wagen," zei ze, een tikje korzelig, „en in de week zit ik ook al de hele dag binnen. Ik wil frisse lucht happen." Het was een rustige herfstdag en ze waren er beiden op gekleed. Dus liepen ze naast elkaar tussen de bomen door. Toen zijn hand even de hare raakte, was het alsof er een elektrische vonk over sprong. Haastig trok hij zijn hand te rug en lachte verlegen. Ik begin er kriegelig van te worden, dacht ze. Heb je ooit zo'n dooie diender gezien? Plotseling begon hg te praten. „Juffrouw Graal, leest u wel eens? Ik bedoel boeken?" „Allicht. Ik houd zelfs veel van lezen" „Ik vroeger ook. Tegenwoordig heb ik er niet zoveel tijd meer voor. Over dag mijn werk en 's avonds heb ik het genoegen u als mijn gezelschap te heb ben. Maarik ga u wat vertellen, juffrouw Graal. Over mezelf. Op gevaar af, dat u me straks gaat uitlachen." „Voor dit laatste hoeft u geen vrees te hebben. Ik lach niet gauw iemand uit." „Dat is erg vriendelijk. De kwestie is deze: Ik heb wel eens gelezen van man nen, die zo verliefd werden op een vrouw dat ze gewoon hun slaaf werden. Dat ze zich als een idioot gingen aanstellen om de vrouw maar niet te verliezen. Geld, eer, roem, alles offerde. Vroeger vond ik zulke mannen ronduit gek. Je gaat je zelfrespect toch niet verliezen, omdat je toevallig op een vrouw ver liefd bent geworden? Dat doe je als man eenvoudig niet. Zo dacht ik altijd. Tot voor kort nog. Maar nu kan ik het begrijpen, juffrouw Graal. Ikeh ik ben zelf zo'n dwaas geworden. Er is iemand in mijn leven gekomen Hij zuchtte diep en keek treurig voor zich uit. „Dat is m'n verlegen aard ik pak het belsist verkeerd aan. En ik merk wel, dat ik zodoende het gevaar loop alles te verkoeien. Ik weet niet, hoe ik het moet zeggenik ben ho- pesloos verliefdzo, nu is het er uit. Enik ken geen andere vrouw dan u, juffrouw GraalZegt u maar, wat ik moet doenik ben uw slaaf ge wordenU kunt met me doen, wat u wilt. Uitlachenme een klap ge venweglopenhet is nu eenmaal zo. Ik durf u niet aan te raken, omdat ik bang ben u te verliezen. U moet eens weten, hoe ik hunker naar deze uurtjes met u. Dan ben ik de gelukkigste man van de wereldalleen maar door uw gezelschap. Ik zou de wanhoop nabij zijn, als u me in de steek liet Hij was opeens blijven staan, terwijl Anneke met stijgende verwondering en half geamuseerd luisterde. En toen ze bleef zwijgen, zei hij op verdrietige toon: „Nu bent u natuurlijk boos op me zie je welik heb er helemaal geen slag van om met vrouwen om te gaan... dat is zo ongelukkig bij mij. Op school Was dat al zo. Als een meisje wat aan me vroeg, begon ik te kleuren en te stotteren met het gevolg, dat ze me al lemaal uitlachten. De slome noemden ze me op school. Vind u me ook niet sloom juffrouw Graal?" Ze keek hem aan en begon te lachen Hij keek haar aan, zuchtte diep en keek haar aan, zuchtte diep en schudde zijn hoofd. „Ziet u nu wel Nu lacht u me ook uit. Ik ben een sukkel, hé?" Ze greep hem bij zijn armen. „Kijk me eens aan, Sam£H Hij draaide zich, met een verraste blik in zijn ogen, naar haar toe. „Als je dan verlieft op me bent, waar om geef je me dan geen zoen?" Hij begon te stotteren. „Datdat durf ik nietDan word je vast kwaad, en...£." Ze greep hem steviger beet. „Ik wil, dat je me een zoen geeft, be grepen? Ik vraag er om. En ik wordt niet boos." Zijn ogen lichtten nog meer op. „Meen je dat heus?" „Absoluut zeker, Saïn. Ik vind je een lieve jongen. Moet ik nog méér zeg gen?" Ze zag zijn gezicht dichterbij komen en opeens waren zijn lippen op de hare: één, twee, meerdere malen. En terwijl hij zijn wang tegen de hare legde, fluis terde hij: „Dat ik je mag kussen, An nekeik kan het haast niet geloven" (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1967 | | pagina 2