^Ufeweldingse fUJctens- iWaardtghaden BAAYENS caballero DO >ptih YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE anders dan andere KRUININGEN SCHORE RILLAND-BATH Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Sprookje. Er was eens een vader, die voor zijn kinderen een nieuwe fiets kocht. De kin deren mochten daarop rijden, maar ze moesten het altijd eerst aan vader vragen. Vader had daar zijn redenen voor. Het zou te koud kunnen zijn of te veel verkeer op de weg. De kinderen zouden gevaar kunnen lopen. Daarom was de toestemming in het belang der kinderen. Zonder toestemming vooraf mochten ze niet gaan rijden. Sommige kinderen deden dit toch. Wanneer vader het dan merkte, hadden ze allerlei uit-1 vluchten. Het was maar een klein eind je; Ze haden vergeten het te vragen; Ze zouden het wel gevraagd hebben, maar vader was niet thuis; Ze dachten, dat vader het toch wel goed zou vinden. Ondanks al deze uitvluchten stond één ding vast. Zjj hadden gefietst zonder dat vader het goed vond en daarom hadden ze straf verdiend. Vader strafte niet graag, maar wanneer hij het niet zou doen, zou het hek van de dam zgn en zouden de kinderen doen wat zij wil den. Hetzelfde geldt voor de toepassing van de bouwverordening. Om te bouwen of te verbouwen heeft men voorafgaan de toesteming van burgemeester en wet houders nodig. Zo'n bouwverordening is er niet om de mensen te plagen, maar in ieders belang. Indien iedereen maar zonder vergunning zijn gang kon gaan, zou er schots en scheef worden gebouwd zonder te denken aan rooilijnen, dege lijkheid, brandgevaar, en uiterlijk aan zien, enz. Nu zijn er mensen, die toch zonder vergunning bouwen of anders dan de verguning voorschrijft. Achterkf komen rijen met allerlei uitvluchten. Het was maar een kleine verbouwing. Ze hadden vergeten het te vragen. Ze zou den het wel gevraagd hebben, maar er was wat tussen gekomen. Ze dachten, dat er geen vergunning nodig was. Maar ondanks al deze uitvluchten staat één ding vast. Ze hebben gebouwd zon der vergunning en daarom hebben ze straf verdiend. Het gemeentebestuur zal hoewel niet graag, hier straf moeten optreden. Anders zou het hek van de dam zijn. De moraal van dit verhaal? Vraag indien U wilt bouwen of verbou wen, tijdig een bouwvergunning aan. Ophalen huisvuil. Zoals gebruikelijk wordt in verband met de Paasdagen het ophalen van huis vuil een dag uitgesteld. In plaats van op maandag 27 maart, komt de huis- vuilauto dus op dinsdag 28 maart. Ook in de morgenuren. Grof vuil. Vorige week was er buitengewoon veel grof vuil te verwerken. De auto van de reinigingsdienst en het personeel moesten de gehele dag in touw zijn. De schoonmaak in de huizen en het voor- jaarswerk in de groentetuintjes waren de oorzaak. Het gemeentebestuur stelt het erg op prijs, dat de inwoners hun afval meegeven. Dit is in het belang van de volksgezondheid en van het aan zien van het dorp. Onbegrijpelijk dat sommigen nog zelf met vuil sjouwen en neergooien op plaatsen waar het niet hoort, zoals in de sloot langs de Reep- weg. Ook in de Oude Polder en de Moolweg werd onlangs afval aangetrof fen. Vernieuwing hyppotheken. Een onderwerp waar het gemeentebe stuur weinig aan heeft te doen, maar toch van belang voor inwoners, die geld hebben uitgeleend onder verband van hypotheek. Volgens de wet vernieuwing hypothecaire inschrijvingen 1964 (staats blad 1965, numer 294) moeten alle hy pothecaire inschrijvingen van voor 1 juli 1948 worden vernieuwd. De staats secretaris van financiën heeft bepaald, dat dit moet gebeuren vóór 1 april 1968. De hypotheekhouders hebben dus nog wel even de tijd, maar zij doen er goed aan hun papieren toch eens na te kijken en zo nodig contact te zoeken met een notaris. Gehuwd. Daniel Willem Bezuijen, 20 j. te 's-Gravenpolder en Neeltje Maria Traas, 18 j. Geboorten. Peter, zv. Simon Adriaanse en Greta Adriana Feijtel. Jan Leendert, zv. Leen- der Pieter Jacobus Hage en Pietemella Adriana aMria Walrave. Gevonden voorwerpen. 1 Zwarte sportriem. Judokampioenschappen. De sportschool Felix Jansen hield don- dagavond in de oude gymnastiekzaal aan de Vierstraat kampioenswedstrijden voor de Yersekse jeugd. De kampioens titels bij de jeugdjudoka's waren als volgt: 6 t/m 10 jaar, 20 tot 25 kg, Mar jan Poleij, 25 tot 30 kg, Nora van Eg- dom, 30 tot 35 kg, Piet van der Endt, boven de 35 kg, Han Verbeke. 11 t/m 14 jaar, 30 tot 35 kg, Jan Eversdijk, 35 tot 40 kg, Hilda van Egdom, 40 tot 45 kg, Piet Jasperse, boven de 45 kg, Sjaak Lindenberg. Bij de junioren van 15 t/m 17 jaar was de uitslag half mid den gewicht 58 tot 65 kg, Jan Paauwe, middengewicht, 65 tot 75 kg, Leo Pe- kaar, half zwaargewicht 75 tot 85 kg, Wim Tange. Senioren t/m de groene banüi, lichtgewicht tot 63 Ikg, Frans Sanderse, half middengewicht, 63 tot 70 kg, Leo van IJsseldijk, middengewicht 70 tot 80 kg. Dig Ampt, half zwaarge wicht 80 tot 93 kg. Piet Zondervan. Bo ven de groene band tot 63 kg, lichtge wicht, Henk de Wee. Al deze kam pioenen kunnen deelnemen aan de kam pioenswedstrijden van de sportschool Felix Jansen voor de kampioenschappen voor West-Brabant en Zeeland, welke gehouden zullen worden in de maand mei in Bergen op Zoom of Roosendaal. Deze vinden plaats ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der sportschool. Oudermiddag. Na een feestelijke binnenkomst van de kleuters kon de voorzitter van de schoolvereniging, de heer E. Poelman in zijn welkomstwoord zijn voldoening uit spreken over de nog steeds toenemende belangstelling die er is voor deze ouder middagen. Het was deze middag niet alleen feest voor de kleuters, maar ze ker ook voor de vele moeders en oma's die volop genoten hebben van hetgeen de kinderen te zien en te horen gaven. Leerzaam was het ook te zien hoe kin deren vertrouwd worden gemaakt met het verkeer, met namen van bloemen en ook met een bezoek aan de dokter. Voor een „uitverkochte" zaal mochten de kleuters hun spel laten zien. Klasse I gaf onder leiding van mej. Braam een overzicht van het werk van een ver keersagent en klaar-over. Er werden geen bekeuringen opgemaakt, enkel ver maningen gegeven of een pluim omdat men het zo goed deed. Klasse H kwam binnen als een bloementuin, een hele klas van sneeuwklokjes, crocussen, tul pen en hyacinten. Kabouter Helma maakte alle bloemen wakker en toen volgde er onder leiding van mej. de Koeijer een kleurig spel. Klasse IH van mej. Duinkerke kwam binnen als een rode-kruis colonne. De dokter in witte jas werd geassisteerd door zustertjes met leuke witte mutsjes op. Terwijl de dokter spreekuur hield, waarbij de as sistente keurig telkens één patiënt bin- nenlit, kreeg iedereen een goede raad en medicijnen. Elke groep kreeg een hartelijk applaus. De kinderen kregen in de pauze een traktatie, waarna dia's werden vertoond over het huwelijk van H.K.H. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhove. Na een dankwoord door een der dames-bestuurleden aan het adres van de leidsters zong men tot slot „Er gaat door alle landen een trouwe kindervriend". Geslaagd. Voor het diploma gasfitter slaagde de heer P. C. van Oosten, alhier. Wedloop met de tijd gewonnen. Toen de heer P. Paauwe ons enige weken geleden de openingsdatum mede deelde van zijn nieuwe meubelzaak, dachten we allemaal dat hij veel te opti mistisch was en dat de zaak nooit op die tijd klaar kon zijn. Ondanks tegen slagen betreffende de levering van de ruiten, die meer dan een week later kwamen dan was gepland, is alles toch precies op tijd klaar gekomen. Wel heb ben ze een hele tijd bijna dag en nacht, moeten werken, maar de zaak werd op de vastgestelde dag, woensdagmiddag door burgemeester Pijl Hogeweg offi cieel geopend. Met een grote schare be langstellenden ging de stoet vanuit de ^OefifterbeursV naar het nieuwe pand aan de opril van de Paardenmarkt. De burgemeester ontving van twee kleine meisjes de sleutel van de nieuwe zaak en schaar om het lint door te knippen. Na een korte toespraak opende hij de deur, daarna alle genodigden deze prach tige meubelshowzaal betraden. Er is een grote keus uit vele meubelen en woning textiel. Te veel om op te noemen. Het beste is dat de lezer zelf even gaat kij ken. Yerseke is weer een zaak rijker geworden die er wezen mag. Wij wensen de familie Paauwe dan ook veel succes toe in deze prachtige zaak. Benoemingen. Twee nichtjes en tevens vriendinnen gaan ons dorp straks verlaten. Ina van Es, benoemd per 1 januari naar Alblas- serdam voor onderwijzeres aan de Chr. Nationale School aldaar en Leny de Koeyer per 1 augustus naar Barendrecht voor kleuteronderwgzeres aan de Chr. Nationale School, de eerste stap, aldaar. Ina thans werkzaam als onderwijzeres te Rilland en Leny als kleuteronderwij zeres aan de Schelpjes te Yerseke. Ze waren beiden steunpiplaren in het ver enigingsleven en zondagsschoolwerk der Ned. Herv. Gemeente. V oetba-lnieuws. Ook tegen Brouwershaven kon Yer seke II het niet klaren, met een 42 nederlaag moest men huiswaarts keren. Paaszaterdag speelt Yerseke I traditie getrouw tegen een Engelse club. Het is ditmaal de F.C. Heëne Hill, de aanvang is drie uur. Yerseke II moet naar WIK te Kerkwerve. Korfbal. Wind en regen zorgden ervoor dat de voor j.l. zaterdag vastgestelde wedstrij den niet doorgingen. Zaterdag a.s. speelt Volharding I uit tegen Blauw-Wit II en moet deze wedstrijd kunnen winnen. De adspiranten A krijgen Swift A op be zoek en aan een nederlaag zal wel niet te ontkomen zijn.' De pupillen gaan bij Olympia A op bezoek en hebben een goede kans op beide punten. Reuma: Gemeenschappelijke vijand! Een gemeenschappelijke vijand belaagt ons volk! Een vijand die volwassenen noch kinderen ontziet. Die oorzaak is van lichamelijke misvormingen en ont stellend veel geestelijk leed. Deze vijand het Reuma is voortdurend in de aanval en veroorzaakt enorme schade door het onttrekken van werkkrachten aan het arbeidsproces. Hij brengt niet alleen veel leed toe aan lijders van deze vreselijke ziekte, doch tévens aan de ge zinsleden, die bij dit geestelijk lijden nauw betrokken zijn. Wil deze volksvij and verslagen worden, dan is hier enorm veel geld voor nodig. Geld, dat het Na tionaal Rheumafonds mede door de plaat selijke collecten voor dit doel tracht te verwerven. Ook Yerseke is bereid zijn aandeel in deze strijd te leveren. In de week van 27 maart tot 2 april zal een collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds gehouden worden. Door de talloze reumalijders wordt ook op Uw hulp gerekend. Tast daarom diep in Uw beurs en steunt deze collecte. Badhuis gesloten. In verband met Goede Vrijdag zal het badhuis aan de Bemhardstraat op vrijdag a.s. de gehele dag voor het pu bliek gesloten zijn. Een heitje voor een karweitje. Volgende week woensdag en donder dag zullen de Yersekse padvinders weer hun diensten aanbieden aan de burgerij onder het motto „Een heitje voor een karweitje". Natuurlijk heeft U wel iets te doen voor de jongens. Hun beloning is bestemd voor lichamelijk gehandicap te padvinders en een gedeelte vanzelf voor hun nieuwe clublokaal. Uitvoering „Excelsior". Vorige week vrijdag gaf de gem. zangvereniging „Excelsior" een geslaag de uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Onder leiding van de heer Jac. Tammin- ga werd de cantate „Ruth de Moabiti- sche" van J. Andrew uitgevoerd, het geheel met begeleiding van een orkest. Solistische medewerking werd verleend door de dames Map Baks, alt en M. Nijssen-Ridderhof, sopraan, en de heren G. Stobbelaar, tenor en Joh. van Es, bas. De belangstelling voor deze avond was goed te noemen, al ontbraken er nogal wat liefhebbers van goede zang en mu ziek. Ofschoon de totale kosten nog niet bekend zijn, hebben we toch reeds ver nomen dat er voor „Excelsior" een te kort zal zijn. Het is heel jammer dat een dergelijke avond voor „Excelsior" nog geld moet kosten. Daarom was het verheugend te vernemen dat een mu ziekliefhebber die verhinderd was de avond bij te wonen toch een bijdrage schonk in de kosten. We hopen dat „Ex celsior" nog veel van deze op hoog peil staande avonden-zal organiseren en dat de belangstelling dan nog groter zal zijn Auto van de dijk. Waarschijnlijk door te hoge snelheid reed zaterdagmorgen vroeg een perso nenauto met drie Belgische vissers van de Varkensdijk af. Na nog een boom te hebben vernield kwam de auto onder aan de dijk zwaar beschadigd tot stil stand. De inzittenden bekwamen geluk kig vrijwel geen letsel. Door de rijks- polittie werd proces-verbaal opgemaakt. De auto werd later weggesleept voor de sloper. Ongeluk. Op de Hoek WilhelminastraatDa- niëlstraat had de heer D. J. werkzaam bij de gemeente Wemeldinge het onge luk met zijn voet bekneld te raken met de kolkenzuiger waarmede hij werkzaam was en werd hierbij aan zijn been ge wond. Dokter Eckhardt die de eerste hulp verleende liet hem overbrengen naar het ziekenhuis te Goes waar hg na behandeld te zijn naar huis kon keren. Bij het achteruitrijden van de kolkzuiger ramde deze wagen de geparkeerd staan de auto van de heer Adriaanse uit We meldinge die materiële schade opliep. Ouderavond. Dinsdag hield de school voor Chr. Volksonderwijs te Wemeldinge haar ou deravond in het Ned. Herv. Kerkelijk Centrum. De voorzitter de heer J. Kroon kon een groot aantal ouders welkom heten. Het programma bestond uit blok- fluitmuziek, mededelingen door het hoofd der school de heer C. Fhilipse, verder een verkeersles door de leerlingen van de 6de klas, en een les met filmstrip door twee hospitanten. Tot slot zongen leerlingen een kleine paascantate. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C.V.B. hield een bijeenkomst onder leiding van haar presidente. De heer M. Laarman, bestuurslid van de Bond te gen misbruik van Gods naam hield een lezing over het werk van de Bond met als titel: Dwarsbomen van het moderne fatsoen. Voor de landdag van het dis trict Zeeland te houden op 23 mei a.s. gaven zich 38 leden op. Show. In het Dorpshui* te Wemeldinge werd een show gehoudei door firma's Florus- se, Geluk en Pieterse, resp. in kampeer- artikelen, elektrische app. en woning inrichting. De show die drie dagen duur de genoot een gróte belangstelling. Er waren de laatste nieuwtjes van de beurs te zien. De vele bezoekers weten thans weer wat er op dit gebied te koop is. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 Gymnastiek. De gymnastiekvereniging W.I.K. te Wemeldinge geeft op 31 maart in het Dorpshuis haar zaaluitvoering met een gevarieërd programma. Na afloop van het programma zal er een bal gehouden worden met medewerking van de „Vic tory Band". Voetbal. Zaterdag a.s. zal op het sportveld aan de Bonzijweg een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen de jeugd die om 13.45 speelt tegen de Wimbledon Boys Club. Om 15 uur zal er dan een wed strijd gespeeld worden tussen Wemel dinge I en Clifton Hampten F.C. Na afloop van de wedstrijd zullen de gasten ontvangen worden in het Dorpshuis te vens zal er deze zaterdag een grote ba zaar worden gehouden door de voetbal vereniging „Wemeldinge" in het Dorps huis. Vele nieuwe bazaar-attrakties voor jong en oud zullen daar te zien zijn. Goede resultaten van onze coureurs. Theo Schouwenaar startte zaterdag in Kemzeke (B.) en behaalde daar een fraai resultaat n.l. een 9de plaats. Zon dag reden onze drie coureurs in de ronde van Klein-Zundert. Hier verscheen een zeer groot rennersveld aan de start n.l. 100 man. Ook in deze koers wisten onze jongens een goed resultaat te behalen. Tonny en Ko hadden pech door een paar maal te vallen, en misten zodoende de goede slag. Tegen het einde van de koers waren twee groepjes van drie man aan de haal gegaan en konden deze tot het einde toe handhaven. In de sprint van deze kopgroep was Hendriks uit Zundert onbetwist de snelste. De sprint van het peloton was een Kruiningse aangelegen heid, Ko Blok begon van kop af de sprint aan te trekken, maar deed dat zo hard dat Theo Schouwenaar hem maar net met een banddikte kon kloppen, een 7e en 8ste plaats leverde dit op. Tonny viel precies buiten de prijzen n.l. 16e. Plattelandsvrouwen. De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Kruiningen en Omstreken hield dezer dagen haar voorjaarsvergadering in „Ons Dorpshuis" onder leiding van de presidente mevr. Ribbens-Muller. Mevr. Zoetewey-Schouwenaar bracht verslag uit van de kascommissie, dat later toe gelicht werd door de penningmeesteres- se mevr. Vogelaar-de Zeeuw, die tevens de begroting liet horen. Het verslag van de Provinciale Najaarsvergadering '66 te Goes werd uitgebracht door mevr. v. Dijke-Rooseboom. Het jaarverslag en de voornaamste aktiviteiten van het af gelopen jaar werden op rijm gebracht door de sekretaresse mevr. Drever-v. Hekke. Wegens periodiek aftreden van de dames Vogelaar-de Zeeuw en Drever- v. Hekke werden in het bestuur geko zen mevr. Baarens-v. Aalst en mevr. Nieuwenhuijze-Meijaard. Het verdere deel van de middag verzorgde mej. v. d. Leeden met het onderwerp „De vrouw in en buiten haar huis", waarna later in groepen discussievragen gesteld werden. Nadat de presidente haar grote dank had uitgesproken voor de trouw en de toewijding waarmee de scheidende be stuursleden h(un taken (altijd vervuld hadden onder aanbieding van een atten tie en een plant werden de nieuwe be stuursleden welkom geheten. Stel een daad! U bent een gelukkig mens wanneer U gezond van lijf en leden bent. Velen zijn er die dit geluk niet kennen, en we denken in het bizonder aan hen die door Rheuma zijn getroffen. Niet alleen door het grote persoonlijke leed, maar ook wegens de ernstige sociale gevolgen van hen die aan deze ziekte lijden, want Rheuma treft niet alleen ouderen, ook kinderen en mensen in de kracht van hun leven. Het Nationaal Rheumafonds bestrijdt de gevolgen van de Rheuma o.a. door de financiële zorgen van de patiënten te verlichten. Het Fonds doet dit door financiële hulp bij medische be handeling, zo nodig met huishoudelijke /voorzieningen en het verstrekken van 'aangepaste vervoermiddelen. Hoeveel geld dit ook kost, dit werk moet worden voortgezet. Help daarbij een daad te stellen. Laat uw geluk ook hun geluk zijn. Steun de huis-aan-huis-collecte die a.s. week (27 maart t/m 1 april) in Kruiningen en Hansweert wordt gehou den met een gulle gift in de collectebus. De Rheuma-patiënten zullen U voor deze steun uiterst dankbaar zijn. Zrj die daad werkelijk aan deze collecte willen mee werken, door enkele uren beschikbaar te stellen, worden vriendelijk uitgeno digd zich zo spoedig mogelijk te melden bij mevr. L. E. de Jonge-de Poorte, Rijksweg 2, Kruiningen. Buurtfeest „Nijverhiëtö". De buurtvereniging „De Nijverheid" hield vrijdagavond de ..feestavond in „Ons Dorpshuis". Na een welkomst woord door voorzitter P. A. Kakebeeke opende de boerenkapel „De Paerepee" de avond met een lustig muzikaal op treden. Daarna voerde de toneelgroep van de Harmonie „Scheldegalm" uit Hansweert het blijspel „Vader heeft een bok geschoten" op. De Hansweertse to nelisten deden dit uitstekend en een da verend applaus beloonde hen hiervoor. De „Crescendo Boys" zorgden weer voor een gezellige afsluiting van het feest. Vergadering E.M.M. De Kon. Harmonie E.M.M. hield za terdagmiddag onder voorzitterschap van de heer J Kakebeeke de jaarvergade ring in de „Korenbeurs". Uit het ver slag van sekretaris C. GfiBdegebuure bleek dat het E.M.M. wat ledenaantal en aktiviteiten betreft goed gaat. Min der rooskleurig is de financiële siuatie. Penningmeester B. Dek'-was het afge lopen jaar nagelloos geworden van het over de bodem der schatkist karbben. Daar dit jaar weel*'een paar duizend gulden nodig zijn voor aanschaf van in strumenten en uniformen voor de Jeugd leden, zullen diverse aktiviteiten ont plooid moeten worden om het benodigde geld bij elkaar te krijgen. Op 22 april a.s. wordt gemeentelijke goedkeuring voorbehouden, gestart met een dans- en kienavond. Ook al ter verruiming van de geldmiddelen besloot de vergadering de contributie te verhogen van 1,50 tot 2,50 per maand. Bij de bestuurs verkiezing werd de 'heer J. van Iwaar- den bij acclamatie herkozen.. In de plaats van de zich niet meer herkiesbaar stel lende commissaris de heer M. J. Ie Clercq werd gekozen, de heer J. Lako. Het onderlinge solistenco.neours zal wor den gehouden op zaterdag 15 april a.s. Ook zal worden getracht deel te nemen aan het Pinkerscon'ëóux#. Tenslotte werd het zomerprogramma 1967 besproken. Het bestuursvoorstel vrijdagavondcon certen te gaan geven werd door de ver gadering instemmend ontvangen. Ook zal contact met andere verenigingen worden gezocht voor uitwisselingscon certen. De boerenkapel zal de komende zomer meerdere keren in „Den Inkel" gaan spelen. Auto sprong over sloot. Zondagmorgen om omtreeks 9.30 uur vond op Rijksweg 5$ ter hoogte van ons dorp een aanrijding ^plaats tussen een V.W. personenauto, bestuurd door R. L. J. S. uit Antwerpen en een Opel Kap- tein, bestuurd door D. M. uit Maastricht De V.W. kwam gedeeltelijk in de sloot en werd licht beschadigd) de Opel sprong over de sloot, kwam op zijn kóp op het land terecht en werd totaal vernield. M. werd, na behandeld të; zijn door Dr. P. Allewijn, voor nader onderzoek over gebracht naar het ziekenhuis in Goes. Bij het onderzoek door de politie bleken alle vier de banden van-de Opel in on deugdelijke staat te verkeren. Zaterdag vond in de beruchte bocht bij de z.g. Kreek een aanrijding plaats tussen de vrachtauto bestuurd door L. de B. uit Katwijk en een personenauto, bestuurd door de uitvoerder" B?"''S. uit Vlisingen. Deze aanrijding onstond nadat de vrachtauto in de bocht in een slip ge raakte en daardoor op het linkerwegge- kwam. P. en twee inzittenden werden licht gewond. De personenauto werd aanzienlijk beschadigd. De vrachtauto belandde na de aanrijding in de sloot. Geslaagd. Voor het diploma gasfitter slaagde in Den Haag de heer C. 'Sanderse, alhier Feestelijke avond. Zaterdagavond was in een sfeervol en feestelijke foyer van het dorpshuis „Luctor et Emergo" de herdenking van het le voetbalelftal van Rillandia een kampioensreceptie ter gelegenheid van het behalen van de kampioenstitel in de 4e klas Zuid. Onder de vele aanwezigen waren J. W. Bakker, voorziter van de K.N.V.B. afdeling Zeeland en penning meester J. J. Plateeuw, eveneens van de afdeling. Burgemeester J. C. W. Jobse en gemeentesekretaris B. G. Hunninck en beide wethouders. Verder waren er afgevaardigden van tal van verenigin gen. De heer Bakker wenste in een toe spraak Rillandia geluk. Tevens verzocht de heer Bakker Rillandia een lichtwed- strijd tegen een vertegenwoordigend Zeeuws zaterdagmiddagelftal te spelen in Krabbendijke. Voorzitter H. Klein, dankte voor de vriendelijke woorden. Na deze gezellige kampioensreceptie volgde een gezelig samenzijn met het „Victory" dansorkest. Installatie. Dinsdagavond vond in het gemeente huis de installatie plaats van de leden van het Stichtingsbestuur „Huize De Vliedberg?*, Deze stichting zal onder meer de bouw en de exploitatie ter hand nemen van een 30-tal bejaardenwonin gen, 8 woningen voor alleenstaanden en een verzorgingsgebouw. Het bestuur wordt gevormd door de dames mevr. N. G. Kamps-Visser, mevr. Nagelkerke-v. Randen en mevr. Blok-Rooze; de heren D. Midavaine, J. Walraven, C. S. Core- mans en J. Hoekman. Als voorzitter treedt op burgemeester J. C. W. Jobse, terwijl de heer B. G. Hunninck het se- kretariaat in handen heeft. Tot leden van het dagelijks bestuur werden be noemd mevr. N. G. Kamps-Visser en de heren M. A. Frangoys en R. Rijk. Be sloten werd ten behoeve van de bouw van het complex bejaardenwoningen een geldlening aan te gaan van 1.316.000,- met de Stichting Spaarbank te Rotter dam.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2