QUAAK Gr een.se wasmachine flurgerlybe De verbeterde bril Installatiebedrijf J. Everse Quaak Sneeuwfoto'sheerlijk <4*$€N lekt Predikbeurten f 11,75 WIE BETER ZIET IS STEEDS IN HET VOORDEEL van den berge assurantiën Het zonder noodzaak te langzaam rij den leidt tot: filevorming, waardoor het gevaar van kettingbotsingen word bevor derd; irritaties, waardoor een onrustig en paniekerig verkeersbeeld ontstaat; gevaarlijke inhaalmanoeuvres, die fa tale frontale botsingen tot gevolg kunnen hebben. Het is daarom onjuist de stelregel te hanteren, dat tè langzaam rijden, vei liger rijden zou zijn. Vaak zijn zij de in dividuele niet in de ongevallensta tistieken genoemde veroorzakers ge bleken van catastrofale ongelukken. Veilige rijders zijn automobilisten, die met het nodige verkeersinzicht him snelheid aanpassen aan de steeds wis selende omstandigheden en aan de si tuatie van het moment. Daarom: Houdt uw snelheid in toom! Sneeuw kost niets, kent geen omzet belasting en verdwijnt na een tijdje van zelf. Alle reden dus om te profiteren van die witte vlokjes, die het mogelijk ma ken de meest sfeervolle foto's, dia's of films te maken. Als opeens heel langzaam een onge rept tapijt over de weilanden wordt ge legd is het zaak met de meeste spoed het vee te bereiken voor de boer arri veert om het binnen te halen. Zou niet ieders voorkeur uitgaan naar het paard Het edele, zo prachtig gebouwde dier is een bijzonder moeilijk objekt voor de amateurfotograaf, die op de afdruk vaak vertekening constateert. Probeer het in de winter nog eens als hij over het licht besneeuwde landhek uitkijkt naar zijn baas. Het is trouwens zo ongeveer het enige dier, dat in de winter buiten loopt. Toch een keer buiten is het goed uit te kijken naar andere motieven zoals aan één kant besneeuwde boomstam men, boerderijtjes tussen hoge bomen, een licht slingerend bospad. Kinderfeest. Als het sneeuwt brommen vele va ders, die een paar uur stoep en straat schoonmaken voor de boeg hebben. Voor kinderen is elke witte dag een feest met als extra attraktie sneeuwballen gooien. Een serie foto's of dia's over de op bouw van een sneeuwhut kan de moeite lonen. Let eens op als uw kinderen hij gend en met vuurrode konen een enor me sneeuwbal voortduwen. En dan hebben we natuurlijk weer tijdelijke gasten: de sneeuwmannen. Steeds worden er meestal door va ders imponerende beeldhouwwerken gemaakt. Waarom zou deze regel niet gelden voor sneeuwmensen? Film of fotografeer dus bij voorkeur als de schepping nog net niet is voltooid. Kom eens wat dichterbij. Dan kan het opeens blijken, dat het hele beeld van sneeuw niets anders hoeft te zijn dan een hulp middel om een heerlijk portret te krij gen van een in geconcentreerde ernst bezig zijnd kind, de tong vaak tussen de tanden. En dan het jochie dat dapper de slee met het jongere zusje voorttrekt of de adembenemende afdaling van een helling.4 Wat een heerlijke foto's alle maal! Alle normale motieven lenen zich eigenlijk voor een sneeuwbehandeling" Denkt u eens aan het intieme dorps kerkje, het hertenpark, binnenschepen aan de kade, de eigen tuin, enz. Bij avond. Wie heel bijzondere foto's wil, moet er 's avonds op uit trekken met camera en als het even kan met statief. Elke stad en ieder dorp heeft van die heel aparte plekjes. Neem de tijd voor het zoeken naar een volmaakte compositie en leg dan de intense zuivere rust vast van licht, dat valt op een besneeuwde bank met sfeervol donker als achter grond. Sneeuw biedt de mogelijkheid om die hele aparte foto te maken, die de uit schieter van het album vormt. Het is vaak met enige jaloezie dat mensen van boven de Moerdijk, het car naval vanuit de verte gadeslaan. Hun pret om niks, hun optochten en dansmariekes, heel dat bonte gedoe vervult de mens van boven de grote ri vieren soms met een tikje weemoed. Wie weet is het daaraan te danken, dat overal elders in ons land carnavalsver enigingen worden opgericht en raden van elf" ontstaan. Amateurfotografen vinden in het ver schijnsel carnaval, waar dat dan ook is, een dankbaar onderwerp voor foto's. Bijgaand pijaatje laat u fcen vleugje proeven van die zuidelijke pret. Van 26 januari tot 2 februari 1967 YERSEKE. Geboren: Maria Catharina, dv. Jan Dirk Zuijdwegt en Maria Ca tharina Janse. Van 25 januari t/m 1 februari 1967 KRUININGEN. Geboren: Wilhelmus Adrianus Gerardus Hendrikus, zv. Ge- rardus Wilhelmus Antonius Peters en Gerarda Johanna Grandia te Rotterdam Overleden: Cornelia Keukelaar, 93 j. weduwe van Johannis Overbeeke. Cor nelia Hendrika Krombeen, 88 j., wedu we van Jan Hermanus Polderman. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: Ds. van Ede, Middelburg. 2.30 uur: Ds. Reijenga. n.m. Bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. B. van Mechelen, Heinenoord. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine A. C. van Engelen. Kapiteine J. Arisse. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. n.m. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Vreugdehil te Gra- vehage. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Eerw. heer G. Dolman, Utrecht. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. K ruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. Baks. 2.30 uur: Ds. P. Kloosterman, Goes. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Joh. Booy, Utrecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. n.m. Bed. H. Doop Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbendpe Ned. Herv. kerk 9.30 uur: Ds. H. J. R. Reijenga, Yerseke 2.30 uur: Ds.A Pop, Schore. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. Van Willigenburg, Middelburg. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9.00 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 10.30 uur: Ds. Barthlema, Vlissingen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Mej. P. Stok, Kattendijke. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dyken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig, ge duldig .gedrsigendtijden, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MARINUS JOOS DAANE weduwnaar van i. F. Paauwe in de ouderdom van ruim 30 jaar Yerseke, I. L. Daane A. E. Daane-Danker A. F. Kievit-Daane B. Kievit 's-Gravenhage, F. A. de Haan-Daane H. H. W. de Haan Kapelle, G. Kaat-Daane J. Kaat tixr Wormerveer, C. E. N. Rozel-Daane M. Roze! Yerseke, W. P. Daane Klein- en achterklein kinderen Yerseke, 31 januari 1967 Dominicusstraat' 18 De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 3 februari a.s., op de algemene be graafplaats te Yerseke, om 1 uur vanuit de zaal van het Leger des Heils Voor de zeer vele belang stelling op mijn' 90-ste verjaar dag zeg ik allen heel hartelijk dank. Mevr. SCHOUWENAAR- VAN DE WERKE „Vredelust", Yerseke Daar het ons onmogelijk is, om ieder persoonlijk te bedanken voor alle bloe men, cadeaux en alle ver dere attenties, ons ge schonken op ons 35 - jarig huwelijk, zeg ik, mede na mens mijn vrouw en Cobie, hartelijk dank. G. E. Kievit Nieuwstraat 15, Kruiningen Enige Wollen Smyrna VLOERKLEDEN door groothandel op Jaarbeurs gebruikt f 150,- per stuk. Grote maten. Niet van nieuw te onder scheiden, evt. thuis te bezich tigen. Brieven onder no. 5-1, bureau Yerseksche Courant, Yerseke. Voor uw blijk van belang stelling, ondervonden bij mijn 80-ste verjaardag, zeg ik u, mede namens mijn vrouw, kinderen, behuwd-, kein- en achterkleinkinde ren, hartelijk dank L. Witte Kruiningen, februari 1967 Irenestraat 1 Nog EXTRA GOEDKOOP bij Damesslips 89cent Werkoverhemden 6,95 Witte Fast overhemden „Zwaluw" ondergoed Poleyether bedkussens f3,95 WONING beschikbaar te Yerseke Brieven onder no. 5-2, bu reau Yerseksche Courant En voor drukwerk... VAN DER PEYL! De opruiming is voorbij, dus nu weer zilverzegels sparen U krijgt ze geheel gratis en een boekje is gauw vol. Wij maken U er echter op attent, dat wij voortaan uitsluitend zilverzegels zullen verstrekken bij contante betaling, of bij goederen, die mee op zicht worden genomen en uiiterlijk de andere dag wor den terugbezorgd en dan con tant betaald. Hieraan wordt strikt de hand gehouden. Textielhandel Snoep-van Willi gen, Yerseke Zaterdag. Verse soepgroente 19 cent per zakje, witlof 98 cent per kilo, 11 grote sinaasappelen voor 1,48. De Spar, Yerseke. Er zyn wel veel goede soor ten kleefhand. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd voorradig. - Boek handel van der Peyl. Te koop een wandelwagentje. Noordzandstraat 1, Yerseke. Vasa babytextiel... Vasa ondergoed en lingerie... Va sa lakens, slopen en bad doeken... U vindt het bij: J. de Neef, Daniëlstraat 12, Tel. 416, Wemeldinge. Uw beroepsvervulling, Uw veiligheid in het verkeer zijn in. hoge mate afhankelijk van de prestatie van Uw ogen EEN MARWITZ MONTUUR MET ZEISS- PUNKTALGLAZEN maakt die voor U Erk. ged. vak. opticiën. Fondsleverancier Tel. (01102) 489 Kerkplein 5 Kapelle Aan huis te ontbieden MAAK VAN UW WASDAG EEN FEESTDAG! MET EEN VOLAUTOMATISCHE REEDS VANAF f 498,- Vraagt eens inlichtingen of demonstratie Noordzandstraat 34 Yerseke WIJ TONEN U AL HET NIEUWSTE Kom eens kijken bij Vele soorten nu ook in tegels! GEEN EXTRA SLIJTAGE MEER PARADE DESSO HEUGAFELT ESCONYL BERGOSS TRETFORD JABO TAPIFLEX BALATRED Ter secretarie van WEMELDINGE wordt gevraagd een Beloning, afhankelijk van leeftijd en erva ring tot maximaal 522,- per maand De A.O.W. premie is voor rekening van de gemeente. Sollicitaties worden graag ingewacht tot 11 febr. a.s. 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prys berekend Inzenden: Uiterl(jk tot. woensdagmiddag 12 uur Jasperse altijd voordeliger Rauwe ham 89 ct. Magere ham 59 ct. Cass. rib 89 ct. Lever 65 ct. Leverkaas 52 ct. Snijworst 49 ct. Ontbijtspek 49 ct. Rook vlees 69 ct. per 100 g. Volvette kaas 500 g f 2,-. Boerenkaas 250 g f 1,20. 1 Vacuum rook worst 99ct. 3 fles gazeuse 98 ct. 2 fles Vruchtenlimonade 89 ct. 4 fes Bier ƒ1,- De prachtige van Wijk Spoel tjeswol van 98 ct. per bol komt deze week weer in vele kleuren binnen. Zeer geschikt voor jon gens- en meisjestruien, kinder- vesten, werktruien enz. Gratis breipatronenOok de mooie Parley orlon weer in vele nie uwe tinten voorradig. Breit on gelooflijk voordelig uit. Warm, sterk, krimpvrij, nooit strijken of persen. Textielhandel Snoep-van Willi gen, Yerseke, Zilverzegels I I „Culvita" compost, stalmest, potgrond, gedroogde koemest. C. van Kruiningen, Stokvisstraat 8, Yerseke. Fablon. Het fabelachtig mooie zelfplakkende plastic. In vele kleuren vooradig. Boekhandel van der Peyl. Slaplanten voor de broeibak, bij W. Zuyddijk, Bierweg 33, Wemeldinge. Grote prijsverlaging t/m zater dag. Mals Braad: 500 g mager rundvlees voor 3,29, soeppak ket van 1,89 voor 1,49, 400 g verse worst voor 1,78, 2 bief stuk tartaar voor 1,18. De Spar, Yerseke. Excelsior stofzuigers, reeds van af 117,-. van Oeveren, Yerseke Wij hebben een ruim sortiment groentezaden in voorraad. P. Nijsse, Burg. Sinkelaan 11, Yer seke. Deze week speciale aanbieding in jacks, regenjassen en regen manteltjes. Uitsluitend prima kwaliteiten en modellen van se ries die niet meer compleet zijn. Alle met 10-, 15-, 20- of 25 pet. korting I I Zolang de voorraad strekt. Textielhandel Snoep-van Willi- gen, Yerseke, Zilverzegels I Gloxinia bollen in 5 verschillen de kleuren. C. van Kruiningen, Stokvisstraat 8, Yerseke. Weer in voorraad Oosterschel- de baddoeken. A. Hollestelle, telefoon 594, Yerseke. Spelletjes voor jong en oud: Stratego, Scrabble, Halma, enz. - Boekhandel van der Peyl. Doe het zelf I Ze zijn er weer, de mooie coupons voor rokken, overgooiers en japonnenin Scheerwol, Draion met wol, Draion, Terlenka, kleine ruitjes, grote ruiten, effen tinten en. voor diverse soorten gelegen heid tot bij- of nabestellen .J. de Neef, Daniëlstraat 12, Wemel dinge, telefoon 416. Maanlag en dinsdag 5 kg bioe- mige aardappelen voor 1,12, 2Y2 kg voor 59 cent. De Spar, Yer seke. Een rijke sortering voeding of geneesmiddelen voor uw die ren. Komt u rustig eens even kijken. J. Tramper, Yerseke. Winkelmeisje gevraagd. W. L. Potter's levensmiddelenbedrijf, Hansweert, telefoon 469 MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 503 Luchtdicht afgesloten voorraad- bussen voor koelkast of kel der van 2,95 nu 2,65. Van Oeveren, Yerseke. Zaterdag. Verse tompoezen, elke vierde voor 15 cent. De Spar, Yerseke. Wij komen bij u aan huis uw hond fatsoeneren. ,Dog Service' W. A. Duijnkerke, Valckeslot- laan 85, Goes, telefoon 7121. „Super Vastalux" lak- en muur verven zijn speciaal vervaardigd voor de doe-het-zelver. Voor radig in meer dan 36 moderne tinten. Schildersbedrijf Schipper Emmastraat 1, Yerseke. Probeer het nieuwe middag eten van uw poes. Leuk speel balletje cadeau. J. Tramper, Wijngaardstraat 1, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger Bonbons (de Heer) 52 ct. Echte choc. 52 ct. Rumbonen 42 ct. Agar 32 ct. Hazelnootballen 58 ct. IJscups 45 ct. Sinaasstaaf- jes 45 ct. per 100 g. 1 Zak 200 g Hartjes 59 ct. 1 Zak 200 g Hoest 59 ct. 1 Zak 200 g Cara mels 59 ct. Heerlijke pindakoek jes 68 ct. Zeeuwse rondjes 70 ct. 1 Zware Gron. koek 98 ct. 1 Krentenbrood met spijs 1,25. Jasperse altijd voordeliger I I 1 Zware diepvrieskip 1100 g 299 ct. 1 pakje 100 g Cacao 39 ct. 1 pak Cocosbrood 200 g 55 ct. 1 pot Uitjes 69 ct. 1 grote fles Slaolie 129ct. 1 zak 200 g Choc, hagel 58 ct. 3 rol Fruitel- la's 49 ct. 3 rol Mento's 69 ct. 1 literblik Sperziebonen 68 ct. 1 blik 200 g Varkensvlees 69 ct. 2 pakjes A.J.P. soep 89 ct. 1 blik Soepballen 49 ct. 1 pakje 250 g Rozijnen 55ct. In B.H.'s, corsetten, gaines, stepp-ins en jarretelle gordels deze week speciale aanbiedin gen van series die niet meer compleet zijn, of van enkele stuks die door etaleren of ge schonden verpakking iets smoe zelig zijn geworden. Vele voor minder dan de halve prijs Zie etalage of vraag binnen I Textielhandel Snoep-van Willi gen, Yerseke, Zilverzegels Te koop gevraagd. Een oud ge zelschapsspel ,Klok en Hamer' Mel. J. P. Hamelink, Zuid. Ach terweg 12 Wemeldinge. Te koop RAP Crown (10.000 km) 350,-. Havenstraat 2, Yerseke. Is uw broeibak al in orde Wij hebben spinazie, wortelen en slazaad in voorraad. P. Nijsse, Burg. Sinkelaan 11, Yerseke. Te koop gevraagd 2 de hands step. Ten Houtenstraat 6, Yerse ke Ook al aan de Moderne haard van Piet van Oosten I Ja, al maanden hoor en tot grote voldoening I Laat nu uw grasmachine nog even nazien of slijpen. Wordt door ons prima verzorgd. J. Tramper, Yerseke. U neemt toch ook Douche-fris Verkrijgbaar in 3 geuren. Ook Badedas en Bubble-Bad voor- radig. Drogisterij Harthoorn. Te koop papegaaien, prach tige jonge vogels 30, met nieuwe kooi 75, 't Vogelpaleis, Hoefkade 436 Den Haag. Verzending door heel Nederland. Tel. (070) 836080. Laat uw kinderen met dit onge zonde, natte weer warm onder goed dragen I Dragen uw jon gens ook graag een singlet met kort mouwtje Wij hebben ze van Schiesser en Jansen en Tilanus. Prima modellen en zeer sterkOok half-wollen Delana camisoles zijn ideaal in het dragen. In alle kindermaten voorradig. Een borstrokje is dan overbodig. Probeert U ze eens I Textielhandel Snoep-van Willi- gen, Yerseke, Zilverzegels Zemen zonder zorgen, met de nieuwe Vileda zeem, voor slechts 3,95. Ook hebben wij de volledige serie Margarethe Astor en Poly artikelen. Dro gisterij Harthoorn, Yerseke.

Scheldebode | 1967 | | pagina 3