^Wemeldtngse fVJatans- ^(JJaardiqhadan BAAYENS DO Snuif en wrijf YERSEKE IPTIEl De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Houd. uw snelheid in toom Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Straatverlichting. De Pzem is een dezer dagen in de Brouwerijweg begonnen met de ombouw van de straatverlichting. Dit is een uit vloeisel van het besluit van de gemeen teraad om alle straatlantaarns met gloeilampen geschikt te maken voor T.L.-buizen. In de komende weken zullen alle gloeilampenmasten een beurt krij gen. De omgebouwde lantaarns geven veel meer licht dan de bestaande, en de kosten, die aan de Pzem moeten worden betaald, worden minder. Een gloeilamp gebruikt namelijk meer stroom dan een T.L.-buis en ook het onderhoud van gloeilampen is duurder, omdat de lam pen op bepaalde tijden vernieuwd moe ten worden. De levensduur van een T.L.- buis is in het algemeen langer. Er tre den bij T.L.-verlichting minder storingen op. In de nachtelijke uren zal er meer licht zijn. In iedere lantaarn zitten twee T.L.-buizen. Het is mogelijk 's avonds om 12 uur één buis te doven; de andere blijft dan de hele nacht doorbranden. De straatverlichting brandt dan als het ware op halve kracht. In de Spoorlaan, tussen de Chezeeweg en de Zandweg zullen eveneens spoedig lichtmasten ko men. De Pzem heeft toegezegd, dat de bestelde masten (HPL-lampen) vlug ge plaatst zullen worden. Ook daar komt dus licht in de zaak. Aanbesteding Dorpsplein. Het gemeentebestuur heeft enkele aannemers uitgenodigd in te schrijven voor de aanleg van het Dorpsplein. De inschrijvingsbiljetten worden ingewacht tot uiterlijk dinsdag 14 februari ea.s. Werk aan de winkel. Of beter gezegd werk op de secretarie Er is namelijk plaats voor een jonge dame, die goed kan typen en allerlei andere karweitjes uit handen kan ne men. Het werk is afwisselend en inte ressant. De werktijden zijn 's morgens van half negen tot twaalf uur. 's Mid dags van één tot vijf uur. Zij die menen voor dit werk geschikt te zijn kunnen nadere inlichtingen vra gen. De gemeente-secretaris is graag bereid deze te verstrekken. Ingekomen. M. Schoe van Veere naar Prinses Beatrixstraatweg 8; J. M. Adriaanse- Mooij van Kruiningen naar Wilhelmi- nastraat 9; G. van der Wiel van Wer kendam naar Wilhelminastraat 10. Vertrokken. H. C. Versloot met gezin van Sluis- plateau 6 naar Hagestein, Lekdijk 25; A. A. Hoogendoom van Wilhelminastr. 25 naar Kloetinge, Buys Ballotstraat 36 H. Hoogendoorn van Wilhelminastraat 16 naar Kloetinge, Buys Ballotstraat 36 D. W. Hoogendoorn van Westelijke Ka naal weg 57 naar Kloetinge, Buys Bal lotstraat 36. Verhuizingen binnen de gemeente. Personeel en inwoners van Schippers- intemaat van Prinses Beatrixweg 52 naar Prinses Beatrixweg 8. Geboorten. Adriana Johanna Huberta, dv. van den Wittenboer Adrianus en van van Diepen Adriana Johanna Huberta. Huwelijken Wilderom, Jacobus Pieter, oud 34 j wonende te Wissenkerke en Zuijdtwegt. Johanna Adriana Maria, oud 26 j., wo nende te Wemeldinge. Gevonden voorwerpen. 1 Handschoen van plastic. 1 Zuidwes ter, alpinopetje. 1 Rode muts. Jan de Wee vijfde in Oostende. Het Nederlandse herentumteam ze gevierde zaterdagavond in Oostende met 247.30 pnt tegen 250.05 over België. De jonge Nederlandse ploeg zonder een Willy Jeagers, bewees zijn £rote homo geniteit door in het individuele klasse ment, met uitzondering van de eerste plaats, allen dicht achter elkaar te ein digen. Eerste werd de Belg Pierre Milh die ook aan de wereldkampioenschap pen in Dortmunt heeft deelgenomen met 50.90 pnt. Daarna de 6 Nederlan ders 2 Smulders 49.85 3 Snellenberg 4 Gunneman 49.45 5 Jan de Wee 49.05 6 Ten Bosch 48.70 en 7 Knip 48.45 en vervolgens de overige vijf Belgen. Er werd zeer streng volgens interna tionale maatstaven gewaardeerd zodat zelfs de Belg Milh amper aan een ge middelde van 8.5 pnt. kon komen. Een mooi succes voor de Nederlandse ploeg met leider Klaas Boot en voor onze dorpsgenoot Jan de Wee die hierdoor bewees zijn plaats in het nationale heren keurkorps ten volle waard te zijn. Korfbal. De resultaten van de seniorenploegen van Volharding zijn tot nu toe niet da verend. Volharding 1 wist nog geen enkele wedstrijd in winst om te zetten. Zaterdag j.l. werd verloren van Tjoba 3 en van Animo, resp. met 21 en 41. Volharding2, dat te hoog werd ingedeeld omdat in een andere afd. geen plaats meer was, heeft toch nog een overwin ning weten te behalen en wel tegen Olympia, hetgeen voor de jonge Volhar- dingploeg, die voor een groot gedeelte uit nieuwelingen bestaat, een goed re sultaat was. Zaterdag werd echter met grote cijfers verloren van Ondo 2: 09, terwijl van Togo 3 met 30 werd ver loren. Zaterdag aanstaande staan er 3 westrijden op het programma voor de C-adspiranten. Deze wonnen reeds een wedstrijd en speelden er een gelijk. Van Swift H kan gewonnen worden, maar over de wedstrijden tegen Blauw-Wit en Ondo C valt weinig te voorspellen. We hebben echter het volste vertrouwen in onze C-'ers. Geslaagd. Als gezinsverzorgster slaagden deze dagen de dames S. Gijssel en C. Zuiddijk Het examen werd te Dordrecht afgeno men. Aanvaring. Het 189 ton metende kustvaartuig „Buxtehude" uit Hamburg voer tenge volge van machinestoring tegen de bin nenste deur van de Oostsluis. De sluis deur werd dermate beschadigd dat het schutten voor de rest van de dag moest stopgezet worden. De Buxtehude" liep ^en groot gat in de voorsteven op. Daags tevoren had het schip met het binnenlopen van de haven ook reeds moeilijkheden ondervonden en was toen tegen een ducdalf gevaren. Het schip was op weg was van Vlaardingen naar Antwerpen. Instuif. Zaterdag hield de instuif een toneel avond waarbij de toneelgroep Pandora uit Nieuwdorp op verdienstelijke wijze een blijspel Buuske Bol ten tonele bracht R ijkspos tspaar bank. Bij het postkantoor Wemeldinge werd in de maand januari 1967 met 169 inleg- gigen aan spaargelden gestort tot een bedrag van 39660,66 en met 48 beta lingen terugbetaald tot een bedrag van 39824,29. Er werden in januari 2 nieu we boekjes uitgereikt. Vergadering C.H.U. Woensdagavond vergaderde de afd. C.H.U. te Wemelinde in het dorpshuis o.l.v. de heer A. Veerhoek. In het jaar verslag 1966 kon de secretaris J. Veer hoek gewagen van een goed vereni gingsjaar, ook speciaal met het oog op de uitslagen van de verkiezingen in '66. Bij de bestuursverkiezing werden A. Veerhoek en C. Meijaard herkozen. Joh. Glerum overleden. Vrijdag j.l. is op ruim 70-jarige leef tijd in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes overleden Dhr. Joh. Glerum. Dhr. Glerum vervulde diverse funkties in het openbare leven dat van de landbouw Zo was hij vele jaren lid en voorzitter van de landbouwdorpsvereniging, welke funkties hij ook vervulde bij de afdeling Kruiningen van de Z.L.M. Sedert 1929 was hij bestuurslid en voorzitter van de Jraadj van (toezicht van ide Coöp. Boerenleenbank, thans Raiffeisenbank. Deze functie legde hij vorig jaar neer. Omstreeks 1948 werd de heer Glerum benoemd tot gezworene van het water schap Kruiningen en enkele jaren later tot dijkgraaf. Deze funktie bleef hij vervullen tot aan de concentratie van polders. In het waterschap ,,De brede watering van Zuid-Beveland" werd hij benoemd tot gezworene van het district 14, welke funktie hij het bereiken van de 70-jarige leeftijd per 1 januari '67 moest neerleggen. Verder was de heer Glerum bestuurslid van het peulvruch tencentrum te Middelburg en van de C.Z.A.V. te Wemeldinge. Ook was hij lid van diverse crisiscommissies in de dertiger jaren en van de inundatiecom missie 1940. De teraardebestelling vond maandag onder enorme belangstelling plaats. Uitvoering E.M.M. In een uitverkocht dorpshuis gaf de Kon. Harmonie „E.M.M." de grote win- teruitvoering. Na het optreden van de drumband, zette het korps o.l.v. A. B. Holster in met de mars „Glück Auf". Uit het optreden van E.M.M. bleek, dat de muzikale prestaties hard vooruit gaan. Vooral de militaire wals „La Hausarde" viel in de smaak. Na de groten, de kleintjes. Jammer, dat het jeugdorkest slechts twee nummertjes speelde. Maar ook toen was duidelijk dat deze jongelui, deze avond spelend o.l.v. de heer Holster, harde muzikale vorderingen maken. Over het blijspel „En toen kwam dokter Frost" kunnen we kort zijn. Het spel van het Reizend Zeeuws Volkstoneel was uitstekend, maar de inhoud van het stuk kon vrij wel niemand bekoren. De avond werd besloten met een erg gezellig bal o.l.v. „The Rhithm Stars". 40 Jaar bij de belasting. Woensdag 1 februari j.l. vierde de heer W. Bliek (64 jaar) zijn 40-jarig jubileum als hoofdcontroleur der Rijks belastingen, tevens beheerder van het kantoor invoerrechten te Hansweert. Tijdens de zeer druk bezochte receptie in „De Uitkijk" te Kruiningen, werd de jubilaris o.a. toegesproken door de in specteur invoerrechten en accijnzen de heer J. van 't Veer uit Vlisingen. Deze overhandigde hem ook de bekende enve loppe. Namens het ontvangkantoor en de post douane Hansweert werd de ju bilerende hoofdcontroleur toegesproken door de verificateur invoerrechten de heer M. Wisse uit Hansweert. De ca deaus van het personeel, een electrische klok en een platenbon, werden aangebo den bij monde van mej. A. Klaassen. Verder bood de heer F. V. de Graaff een cadeau aan van de N.V. Comex. 's Avonds bood de jubilaris het per soneel van zijn kantoor een diner aan in „De Uitkijk". ZeelandWest-Brabant. In „Ons Dorpshuis" werd zaterdag middag de schaakwedstrijd Zeeland West-Brabant gespeeld. Deze wedstrijd werd, onder auspiciën van de Zeeuwse Schaakbond, perfect georganiseerd door de plaatselijke vereniging „De Zwarte Dame". De wedstrijd werd met 30 25 y2 gewonnen door Zeeland. De acht spelers van dè organiserende vereniging behaalden zes punten. Tafeltennis. Het drietal tafeltennissers van de vereniging „Hansweert" speelde een competitiewedstrijd. Ditmaal ging men naar Graauw om tegen „St. Aloys 4" te spelen. Het werd een gemakkelijke overwinning 91. „Hansweert" heeft nu een grote voorpsrong op nummer 2 en normaal gesproken hebben ze zeer goede kans om wederom kampioen te worden. Voetbal. Het tweede elftal van de v.v. Hans- weertse Boys heeft zondag geschiedenis gemaakt. Ze kwamen in het veld tegen koploper Kruiningen 1. Tot veler ver bazing bleken de oranjehemden geen partij te zijn voor buurman Kruiningen want de gehele wedstrijd gaven ze de toon aan en deden met hun tegenstan der, wat ze wilden. Het werd tenslotte een 91 overwinning voor de Boys. Volkomen verdiend en wel erg vernede rend voor Kruiningen. Zondag krijgen de Boys-reserves wederom een kop- ploeg als tegenstander. Dan gaan ze n.l. naar Zonnemaire. Het eerste elftal bracht het er minder goed af. Tegen kpploper Steen 1 uit St. Jansteen gingen ze met 31 door de kieën, een overwinning die de juiste krachtverhouding; weergaf en zeer ze ker door de gasten werd verdiend. Na 20 minuten spelen namen de Boys de leiding doordat een vrije trap door Nau- val v. d. Spil genomen, via de keeper en de paal in het doel verdween. On danks fanatiek aanvallen gelukte het de gasten voor de rust niet om te scoo- ren. Na de rust kwamen de bezoekers gemakkelijk aan jeen doelpunt, doordat een Boys-verdediger geheel onnodig in eigen doel schoot 11. Toen was het hek van de dam en het was enkel aan doelman Aartsen te danken, dat het slechts 31 voor Steen werd. Voor de ze week staat er wederom een zware wedstrijd op het programma, n.l. de uit wedstrijd tegen Sluiskil 1. Schip door bemaiWng verlaten. Vrijdagmorgen ca. 10.30 uur kwam het ledige Duitse motorschip „Hilden", dat op weg was van Antwerpen naar Straatsburg, de haven van Hansweert binnen, met achter zich een diep lig gend binnenschip. Op zichzelf niet zo erg vreemd, maar wel was het bedenke lijk onder welke omstandigheden dit laatste schip was opgepikt de Duitse „Elmshom". De loods en bemanning van de Hilden ontdekte ter hoogte van Bath een diep liggend binnenschip, zonder navigatie- lichten. Men besloot poolshoogte te ne- menen kwam tot de conclusie, dat het schip zinkende was, de machinekamer stond reeds bijna vol, dat het schip voor anker was en dat er niemand aan boord was. De roeiboot was gestreken en ner gens was er een bemanningslid van de .^Elmshoom" te ontdekken. Het water stroomde vrijelijk de machinekamer binnen door een deksel dat niet vast gemaakt was en £ogr een buitenboord kraan welke openstond. Als de motor draait, staat deze kraan normaal open, maar zodra de motor stopgezet wordt, wordt deze kraan gesloten. De beman ning van de Hilden zette gauw een pomp op de Elmshorn over, en nadat men enkele uren had gepompt en het schip wat hoger kwam te liggen sleepte men het schip, dat met 251 ton piek- ijzer op weg was van Monseau sur Sambre naar Haram naar Hansweert. Nadien kwam vast te staan, dat de schipper-eigenaar, afkomstig uit Duis burg, met zijn knecht bij Zandvliet (juist over de Nederlandse grens) aan wal waren gegaan en zich daarna tele fonisch in verbinding stelden met de afladers en de ontvanger van de lading met de mededeling, dat het schip ten gevolge van hoge golfslag veroorzaakt door een passerende zeeboot, was ge zonken. Een en ander was voor de Rijkspolitie te Water aanleiding om heel achterdochtig 'te worden en daarna het schip in beslag te nemen, met het vermoeden, dat er hier opzet in het spel was. Dit bleek inderdaad zo te zijn. Za terdag kwam de schipper n.l. vergezeld van een monteur naar Hansweert, om zijn schip weer vaarklaar te maken. De politie stak daar echter een stokje voor en na een verhoor te Wemeldinge, werd hij naar Terneuzen overgebracht, waar hij direkt achter de tralies belandde. Gebleken is, dat hij vorig jaar het in 1940 gebouwde schip voor 40.000, heeft gekocht en het verzekerde voor een bedrag dat 4 maal zo groot was. Bij een verhoor heeft de schipper dan ook bekend, dat hij het schip wilde la ten zinken. Deze week zal hij voor de Officier van Justitie te Middelburg wor den voorgeleid. Degene die bij deze affaire nog een voordeel zullen hebben, zijn de loods en bemanning van de „Hil den". Deze hebben immers het schip geborgen en naar Hansweert gesleept. Ontspanningsavond. J.l. vrijdagavond werd in het dorps huis „Luctor et Emergo" uitgaande van de Alg. Ontspanningsvereniging alhier „Een Nacht in Parijs" een balavond ge geven met „candlelight". Er was veel belangstelling hiervoor. Aanvaring. Vrijdagavond liep het Nederlandse 937 ton metende, met boomstammen ge laden motorschip „Hortense" op de Westerschelde ter hoogte van Bath, zware stevenschade op, toen het werd geraakt door het achterschip van het Engelse zeevaartuig „Colchester". De „Hortense" was komende van, Antwer- werpen, in een plotseling opkomende mistbank terecht gekomen en was voor anker gegaan. Vanuit Antwerpen nader de de „Colchester" en deze besloot bij het zien van enige obstakels in de koers- lijn voor stroom varend voor anker te komen. Met de ebstroom is het achter schip van de „Colchester" omgezwaaid en tegen de voorsteven van de „Horten se" geslagen. Jaarfeest C.J.V. Zaterdagavond werd in het dorpshuis het jaarfeest van de C.J.V. gevierd. Op het programma stond o.a. muziek, quiz en een opvoering van het toneelstuk „Tuimelende hoogten" In de pauze was er een verloting. Er was veel publiek. Aanrijding. Zaterdagavond ontstond op rijksweg 58, ter hoogte van de Kreekrakdam een ernstige aanrijding. De heer A. J. D. uit Kattendijke, die uit de richting Bergen op Zoom kwam, raakte van de rijweg af, kwam in de berm terecht en reed de rijweg weer op. Op het andere weg gedeelte kwam hij in botsing met 2 per sonenwagens, bestuurd door de heren W. L. W. uit Waalre en G. H. v. L. uit Helmond. De heer D. moest met ernsti ge verwondingen naar het ziekenhuis in Bergzicht in Goes vervoerd worden. Bei de bestuurders van de andere auto's liepen lichte verwondingen op. De auto van de heer D. werd totaal vernield, de andere wagens zwaar beschadigd. Uw verkoudheid van neus. keel of borst wee met Gemeenteraad Maandag kwam de gemeenteraad voor het eerst in 1967 bijeen in openbare ver gadering. Als gebruikelijk hield burge meester Cnossen een toespraak, waarin de voornaamste zaken, waarmede de raad in aanmerking is geweest en zal komen gememoreerd worden, zoals de bouw van 60 ratiowoningen, de voltooi ing van het nieuwe dorpscentrum en de uitbreiding van het bejaardentehuis. De bevolkingsaanwas zette zich in versterkte mate voort, terwijl er nog veel belangstelling voor vestiging in de gemeente Krabbendijke is. Er werden belangrijke werken voor bereid en in uitvoering genomen in 1967 het bouwrijp maken van West II tot een bedrag van 160.000,de aan sluiting Westweg-Rijksweg met als kos ten voor de gemeente 100.000,de uitbreiding van de Uloschool met 2 les lokalen en een toilettenhal, waarmee 100.000,gemoeid was, de verbou wing van het Cultureel Centrum voor 90.000,de bestrating van het dorps plein, wat 20.000,vergt, en de ver lichting van het sportveld voor 10.000 werden hier als voorbeelden genoemd. Voorts zal er op 6 maart begonnen worden met de bouw van 40 bejaarden flats, De hayep zal ten behoeve van de sportvisserij verbeterd worden. Daar naast zal getracht worden om in 1967 nog te beginnen met aanvullende riole ringswerkzaamheden. Voorts zal zo spoedig mogelijk moeten worden over gegaan tot het bouwrijp maken van bouwplan West III, omdat er een drin gende behoefte bestaat aan bouwterrein voor bijzondere gebouwen. Hiérbij wordt met name gedacht aan een nieuw te bouwen gymnastieklokaal met instruc tiezwembad en een nieuw gebouw voor de school der Geref. gemeente. Men zal er naar streven om de ver breding van de Noordweg in 1967 te verwezenlijken. Ook de verbetering van de Westweg staat voor dit jaar op het programma. Ook wil men de korenmo len „De Roozenboom" gaan restaureren en hoopt men met de plannen te kunnen komen voor de bouw van een aula op de begraafplaats. Men verwacht in de tweede helft van 1967 te kunnen begin nen met het bouwen van een tweede Christelijke kleuterschool. De fruitteeltramp werd ook gememo reerd, waarbij 80% van het fruitaureaal totaal vernietigd werd. Tenslotte vestig de de burgemeester de aandacht op de 14 oktober in Middelburg gehouden conferentie, die gewijd was aan de ha venontwikkeling zuidwest Nederland. De nieuwe rijksweg welke ten zuiden van de gemeente komt zal binnen af zienbare tijd aangelegd worden. Hoewel in het algemeen het tracé de instemming heeft van B. en W. voelt men het toch als een zeer groot bezwaar dat voor Krabendijke geen rechtstreekse aanslui ting op deze weg is gepland, vooral wannaar men de grote verkeersfrequen- tie in de gemeente in ogenschouw neemt Er wordt, zonder rekening te houden met wat van buiten de gemeente wordt aangevoerd, per week gemiddeld 3000 ton goederen omgezet. Men heeft er dan ook met klem op aangedrongen de plannen dusdanig te wijzigen dat met het verlangen van Krabbendijke reke ning wordt gehouden. Hierna ging men over tot het benoemen van een nieuwe gemeentesecretaris. Door de moeilijk heden met het aanwerven van een twee de hoofdcommies zag men zich genood zaakt op het vroegere besluit van de raad om geen secretaris meer te benoe men in verband met de herindeling te rug te komen. De heer W. Brouwer uit Serooskerke (W.), werd met 10 stem men en één blanco gekozen als de nieu we secretaris en tevens als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. De heer G. Moelker uit St.-Laurens werd benoemd als bode-concierge. Jaarvergadering,, De muziekvereniging „Vooruit" hield haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer H. M. Dek. Op deze vergadering bleek een bestuursverande- ring te komen. De voorzitter H. M. Dek, die zeer vele jaren voorzitter is geweest wilde dit nu eens in andere handen geven. De heer M. P. M. Won- dergem vele jaren secretaris bedankte wegens zijn gevorderile leeftijd. L. Koe man wegens zijn drukke studie. In hun plaats werden gekozen de heren J. P. Jansen, J. Braam en A. Wondergem. De heer M. P. M. Wondergem bijna 50 jaar lid, werd tot ere-lid benoemd. Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de afdeling Waarde van de N.C.V.B. haar maandelijkse ver gadering. Na leen welkomstwoord in meditatie door de presidente mevrouw Mol-de Feyter werd "de avond verzorgd door de heer Dorrie, secretaris van de bond van veilig verkeer te Goes. Deze hield een duidelijke uiteenzetting over veilig verkeer voor iedereen, met verto ning van dia's. Op deze vergadering ga ven 4 nieuwe leden zich op als lid. De volgende bijeenkomst werd bepaald op 21 februari a.s. Voetbal. Zaterdag werd na een lange rust periode weer gevoetbald. Waarde 1 ont moette Kapelle 3 en wist de meerdere te zijn met 62. Onder motorrijwiel. Bij het plotseling oversteken van de weg is de vier-jarige M. v. d. P. uit Schore vrijdagavond omstreeks half zes onder het motorrijwiel van de wacht meester le klas T. v. R. terechtgeko men. Het jongetje stond tegen een heg aan en liep eensklaps hard de straat ove^. Wachtmeester van R. die van dienst op weg was naar huis heeft nog getracht het knaapje te ontwijken, wat niet gelukte. Dokter J. de Beij uit Hans weert liet de jongen met een hersen schudding en voor nader onderzoek overbrengen naar hetLSt: Joanna zieken huis te Goes. Wachtmeester van R. maakte eveneens een lelijke val. Voor hem liep het echter met wat kapotte dienstkleding af. Voetbal. u,fi Opnieuw werd zaterdag door de voet balvereniging „Kapelle" slechts één competitiewedstrijd gespeeld. Dat was voor het derde elftal dat op bezoek ging bij Waarde I. Ook deze ontmoeting wis ten de Kapelse reserves niet in winst om te zetten, getuige de 62 uitslag. Auto's botsten. Op rijksweg 58 tussen het viaduct en de Vierwegen onder Kapelle kamen 2 auto's met elkaar in botsing. Een be stelwagen bestuurd door C. L. v. H. uit Hoogeveen en een personenauto, be stuurd door G. P. uit Souburg. De aan rijding ontstond (toen H. ejen inhaal manoeuvre deed. Over de juiste toe dracht wordt door de politie een onder zoek ingesteld. Er hadden hierbij geen persoonlijke ongelukken plaats. Uitvoering „Ons Genoegen". Vrijdagavond gaf de muziekvereni ging „Ons Genoegen" haar jaarlijkse uitvoering, in hotel „Dé Zwaan" waar voorzitter P. de Puit een vrij talrijk pu bliek welkom mocht heten. Allereerst werd het muzikale gedeelte afgewerkt waaraan door alle groepen werd deelge nomen. De drumband bracht twee mar sen ten gehore en het jeugdkorps speel de onder leiding van de heer J. Wisse een viertal nummers .waarvan de laatste de Kapellemars van muziekleraar J. Mannaert uit Hulst. Het tweede deel van het muzikaal programma werd ver zorgd door het muziekkorps „Ons Ge noegen", dat onder leiding v. d. dirigent een vijftal nummers liet horen. Na de pauze met verloting, werd het toneel spel in drie bedrijven „Een geheim tus sen jou en mij" van P. L. van Proijen- Boogaards op zeer verdienstelijke wijze ten tonele gebracht. Uit handen van wethouder B. de Jager mochten de tonelisten na een open doek je te hebben gekregen, een presentje ontvangen. Beschermheer Ir. D. J. van der Have sprak een slotwoord. Voor de veiligheid en de vlotte door stroming van het steeds drukker wor dende verkeer is het noodzakelijk» dat automobilisten, afhankelijk van de om standigheden, de snelheid van hun voer tuig opvoeren dan wel matigen. Zo bepaalt artikel 50 lid 20 van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW)„Hij (de be stuurder, red.) mag de normale gang van andere voertuigen niet belemmeren door zonder noodzaak uitzonderlijk lang zaam te rijden in verhouding tot het overige gelijksoortig verkeer ter plaat se".

Scheldebode | 1967 | | pagina 2