kerneldlngse ^VJatans- oo BAAYENS caballero YERSEKE >PTI] WEMELDINGE KRUININGEN anders dan andere HANSWEERT ZUIVERE HUID PU ROL en PUROL-poeder RILLAND-BATH Deze rubriek komt tot stand, in samenwerking met het Gemeentebestuur De reinigingsdienst. „Wie wil 124 keer per jaar al mijn huisvuil naar de Stormezandpolder brengen? Beloning 17,50 per jaar". Een dergelijke oproep zou u kunnen plaatsen wanneer de gemeente niet voor het ophalen van het huisvuil zou zor gen. Er zouden vermoedelijk niet veel liefhebbers komen opdagen. Een winst gevend zaakje is het zeker niet. Er moet ieder jaar geld bg. Twee keer per week komt de auto van de reinigingsdienst bij u langs rij den. Bovendien worden twee maal per maand de grote stukken, het z.g. grove vuil, opgehaald. Het zelf aanschaffen van een huis- vuilauto zou voor een gemeente als We- meldinge te duur zijn. Daarom wordt samengewerkt met naburige gemeenten. Dit zijn Rilland-Bath, Krabbendijke, Waarde, Kruiningen en Yerseke. Samen hebben deze gemeenten twee auto's voor het ophalen van vuil en een kolkenzui- ger voor het leegzuigen van rioolputten. Ook septictanks van particulieren wor den op verzoek en tegen betaling met deze auto leeggemaakt. Zo nodig kunt u dit opgeven aan de gemeente-opzich ter of ter secretarie. De uitgaven van de reinigingsdienst (lonen van de chauffeurs, sociale lasten, afschrijving, onderhoud en brandstof voor de auto's, verzekeringen en kosten van stalling) zijn geraamd op ruim 80.000,per jaar. Het aandeel dat de gemeente Wemeldinge moet betalen is geraamd op ruim 12.300,Het is afhankelijk van het aantal uren dat de auto's in Wemeldinge in bedrijf zijn. De kosten kunnen nog worden gesplitst in die voor de vuilnisauto's 8700,en die voor de kolkenzuiger 3.600, De uitgaven voor de reinigingsdienst moeten dan nog worden verhoogd met de lonen en sociale lasten van de eigen werklieden, die regelmatig met de huis- vuilauto meegaan, de kosten van de vuilnisemmers en de kosten van huur en onderhoud van de vuilnisbelt. Al met al kost het ophalen en verwerken van het huisvuil de gemeente ruim 17.000,- per jaar. Het is dan ook geen wonder, dat de gemeenteraad onlangs heeft be sloten de tarieven voor het ophalen van het huisvuil met ingang van 1 januari 1967 te verhogen. Het wordt nu 17,50 per jaar voor één emmer. Men verwacht een opbrengst van 14.000, Verkiezingen. Zoals bekend zullen er op 15 februari a.s. verkiezingen zijn voor de Tweede Kamer der staten-generaal. Zoals ge bruikelijk zullen er ook deze keer twee stembureaus worden ingericht. Eén in het gymnastieklokaal en het andere in de school voor schipperskinderen. In stembureau I zullen zitting nemen de burgemeester en dhm. P. J. J. Dek ker en M. Zuijdwegt. Stembureau II bestaat uit dhrn. J. Veerhoek, A. P. Schouwenaar en J. A. de Schipper. Dhrn. C. M. Dagevos, Jac. Dagevos en J. Oudeman zijn als vervangers aange wezen. Huisslachtingen. Ieder, die voor eigen gebruik een var ken, een koe of iets dergelijks laat slachten, moet de vleeskeuringsdienst inschakelen voor de keuring van het dier. Aangifte kan plaats vinden ter ge- meentesecrtarie. Daar moet ook het keurloon worden betaald. Om de route van de keurmeester tij dig te kunnen regelen moet de aangifte minstens 10 dagen voor het slachten plaats vinden. Kom dus vooral tijdig aangeven. Dit is voor alle partijen het beste. Geboorten. Gerrit Adriaan, zv. Lodewijk Willem Bretveld en Jacomina Jannetje Veer hoek. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwarte regenbroek, een motorhandschoen en een zakje bruine bonen. Inlichtingen ter secretarie. NederlandBelgië keurtumen. Zaterdag a.s. wordt door de Konink lijke Belgische Turnbond te Oostende de 1 andenwedstrijd Nederland-België keur tumen heren georganiseerd. De Neder landse ploeg is als volgt samengesteld: Jan Snellenberg, Atilla, Utrecht; Gerrit ten Bos, Hercules/Hebe, Enschedé; Alex Knip, Mauritius, Volendam; Hans Gun- neman en Cor Smulders, beiden P.S.V., Eindhoven; Jan de Wee, V.Z.O.S., Yer seke en reserve Ab Wijma, Hercules/ Hebe, Enschedé. Leider Klaas Boot uit Amersfoort. Veel succes, Jan, en met jou de gehele ploeg. Geslaagd. Geslaagd voor het praktijkdiploma Engelse handelscorrespondentie te Hil versum onze dorpsgenoot dhr. R. H. Bogaards. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een gebreide want, een handschoen en een paar grijze kinder wanten. Terug te bekomen ter gemeen tesecretarie. Op het postbureau der rijkspolitie al hier zijn inlichtingen te verkrijgen om trent onderstaande aldaar aangegeven gevonden voorwerpen: Een gebreid wit kinderwantje en een paar bruine suède wanten. Bouw bejaardenwoningen. Dezer dagen is men begonnen met de ruiming van de oude begraafplaats aan de Damstraat. Reeds over een drietal weken hoopt men met de bouw te be ginnen. Er komen 24 woningen in twee lagen, elke blok dus 12 woningen. De ze worden zo gebouwd, dat men vanuit elke woning uitzicht heeft op de Dam straat. Voor het gebouwencomplex zal een fraai plantsoen worden aangelegd. De belangstelling van de zijde der be volking is zeer groot en het staat nu reeds vast dat alle woningen na het gereedkomen direkt bewoond zullen worden. Vergadering N.C.V.B. De afd. Wemeldinge van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering on der leiding van haar presidente. Als spreekster was aanwezig mevr. De Jon ge uit Yerseke, die sprak over het on derwerp „Het felle tempo". Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen hield de afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen haar bijeenkomst in het dorpshuis, on der leiding van de presidente mevr. Eckhardt-Dominicus. Als spreekster was aanwezig mevr. Bonebakker-Gosschalk, arts te Goes, die een causerie hield over het onderwerp „Opvoeding en sexuali- teit", wat met grote belangstelling werd gevolgd. Op 22 februari a.s. zal de voor drachtskunstenares mevr. Diet Bouw knecht voor de afdeling optreden. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I tegen Krabbendijke I en moest daarin haar meerdere erkennen. Koeman hielp Krab bendijke aan een 10 voorsprong. Na de rust was het Jobse die Krabbendijke op 20 bracht. C. Vink scoorde voor Wemeldinge 21, maar lang had men daar geen plezier van, want Koeman maakte direkt daarop 31 voor Krab bendijke. Wemeldinge bleef aanvallen en in de laatste minuut was het C. Vink die met het mooiste doelpunt uit de wedstrijd de eindscore op 23 bracht. Beide ploegen waren volkomen aan el kaar gewaagd. De goed leidende scheids rechter moest eenmaal zijn boekje ge bruiken voor een speler van Krabben dijke. Vergadering. De Wewico hield dezer dagen in café Verschuure haar jaarvergadering. De verslagen van secretaris en penning meester getuigden van een goed ver enigingsjaar. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen dhm. J. C. Verschuu re en J. de Neef. Niet meer herkies baar was dhr. W. Hamelink. In zijn plaats werd gekozen dhr. P. Schouwe naar. Besloten werd om van 12 tot 25 maart de paasaktie te houden, terwijl er voor de jeugd eveneens een wedstrijd zal gehouden worden. Aanbesteding. Namens het chr. internaat voor schip perskinderen alhier werd het aanleggen van de intemaatstuin aanbesteed. Als volgt werd ingeschreven. Fa. B. Ver hulst, Dongen 18.510,60; J. Nrjssen, Kapelle 17.260,J. C. Braber, Re- nesse 16.500, Uitvoering O.K.K. Op 2 en 3 februari zal de muziek vereniging O.K.K. haar jaarlijkse uit voering geven in het dorpshuis. Een to neelstuk zal worden opgevoerd door de toneelvereniging UDI alhier. Vooraf zal het jeugdorkest optreden met een drie tal nummers. De senioren zullen 5 num mers ten gehore brengen. Dirigent is dhr. A. v. d. Cingel. Filmvertoning. Dezer dagen werd in het dorpshuis door het Ned. Roode Kruis de film ge draaid „East of Eden", waarvoor een goede belangstelling bestond, 's Middags werd er voor de jeugd een film ge draaid, waarbij het aan belangstelling evenmin heeft ontbroken. Instuif. De instuif Wemeldinge organiseert zaterdag a.s. in het dorpshuis een to neelavond, waarbij de toneelvereniging Pandora uit Nieuwdorp het blijspel „Bruus Bol" zal opvoeren. Van het voetbalveld. Zondag was er geen voetbalprogram ma voor de competitie, maar er werd door het eerste en het tweede elftal vriendschappelijk gevoetbald tegen de Hansweertse Boys. Van beide kanten werd met weinig interesse gevoetbald. Hansweertse Boys kwam het beste uit de bus, zowel het eerste als het twee de elftal van de Boys wonnen met 51. Volgende week staat er maar één wed strijd op het programma voor de com petitie en wel voor het eerste elftal, dat in het veld moet tegen Hansweertse Boys II. Mocht u zich nog willen melden als lid, totolid of donateur, dan kimt u dat doen bij dhr. R. G. Meester, Henry Du- nantstraat of tel. (01130) 322. Vergadering woningbouwvereniging. De woningbouwvereniging besloot donderdagavond in zijn vergadering on der voorzitterschap van burgemeester A. Schipper tot de bouw van 28 be jaardenwoningen. Met de 20 woningen, die reeds in aanbouw zijn, zullen er dus in 1967 48 bejaardenwoningen in Krui ningen en Hansweert gereed komen. De woningen zullen door het bouwbedrijf Schrijver uit Goes, in serie worden ge bouwd. In Kruiningen zullen er 20 wo ningen worden gebouwd aan de Molen- meet en in Hansweert is een perceeltje grond beschikbaar aan de Boomdijk tus sen de Schoolstraat en de Kanaalstraat. In Kruiningen is de aan te kopen grond eigendom van de gemeente en in Hans weert is terzake -overeenstemming be reikt met de eigenaren L. Ensing te Hansweert en J. Uitterhoeve te Hoede- kenskerke. De totale kosten van de wo ningen zullen met inbegrip der grond- kosten en de aanleg van centrale ver warming ongeveer 24.000,per wo ning bedragen, hetgeen zal neerkomen op een wekelijkse lymr van 18,60. De woningen zullen, evenals de thans in aanbouw zijnde, bestaan uit beneden en bovenwoningen. 'De woningbouwver eniging besloot vóórts ter financiering van deze woningen1 geldleningen aan te gaan, t.w. 500.000,7% bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en 135.000,k 7 bij de Amro Bank. Reeds eerder werd een lening van 400.000,k 6% afgesloten voor de bouw van de bejaardenwoningen. Ten slotte zal de vereniging 115.000,uit eigen middelen, n.l. uit de z.g. risico reserve moeten bgpassen. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 Vergadering A.B.V.B. De afdeling Kruiningen van de Al gemene Bond van Bejaarden vergader de afgelopen donderdag in Ons Dorps huis. Voorzitter' A. Dek uitte in zijn openingswoord zijn tevredenheid over de bouw van de bejaardenwoningen. Uit het verslag van de secretaresse mevr. I. Rijk-Begheyn bleek, dat de afdeling thans 251 leden telt, en wel 105 alleen staanden en 73 echtparen. Het afgelooen jaar werden 42 nieuwe leden ingeschre ven en i.v.m. overigden werden 6 leden afgeschreven. Naar Krabbendijke wer den 7 leden overgeschreven. In financi eel opzicht was 1966 ook niet ongun stig. Penningmeester S. Visscher kon zijn boeken met een batig saldo van 33,17 afsluiten. De ontvangsten waren 2652,28 en de uitgaven 2619,11. Bij de bestuursverkiezing werden voorzit ter A. Dek en de leden dhr. E. Wisker- ke en mevr. Duindam-Klap bij acclama tie herkozen. Penningmeester S. Vis scher stelde zich niet meer herkiesbaar, omdat hij het wat rustiger aan wil gaan doen. Dhr. E. Westveer werd als pen ningmeester in zijn plaats gekozen. Het bestuur bestaat nu uit voorzitter A. Dek, secretaresse I. Rijk-Begheyn, pen ningmeester E. Westveer, en de leden H. van de Velde, A. Helmstrijd, E. Wis- kerke en mevr. Duindam-Klap. Dhr. P. Paauwe werd in de plaats van dhr. G. Roelands in de kascommissie gekozen. Schaken. Zaterdag 28 januari wordt in „Ons Dorpshuis" de schaakwedstrijd Zeeland- West-Brabant gehouden. De schaakver eniging „De Zwarte, Dame" alhier treedt op als gastvrouwe. De leiding berust bij de Zeeuwse Schaakbond. Onder de 45 k 50 deelnemers die uit Zeeland hieraan zullen deelnemen, bevindt zich onze dorpsgenoot dhr. C. M. Jansen, die zal spelen aan het eerste bord. Verder spe len van de schaakvereniging nog mede dhrn. J. W. Hasman. J. Quakkelaar en J. Verhaagen te Kruiningen, W. Karei- se en W. Zuydweg te Schore, L. H. v. d. Kallen te Rilland, J. van Oosten te Krabbendijke en J. P. A. Stevense te Kloetinge. Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kruiningen van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam een de zer dagen bijeen in Ons Dorpshuis on der leiding van de presidente mevrouw Ribbens-Muller. Drs. P. J. M. v. Kalmt- hout te Bergen op Zoom hield een le zing getiteld „Het Leven Ontsluierd", toegelicht met macro dia's, die voor ons allen iets nieuws laten zien, heel kleine insecten, b.v. luizen, vliegen, co loradokevers, spinnen, enz. enz. heel sterk vergroot. De aanwezigen kwamen ogén en oren te kort bij het zien en te vens de uitleg te horen van deze zeld zame dia's. Raadsvergadering. De heren raadsleden hebben woens dagavond, slechts onder het maken van enkele op- en aanmerkingen, alle voor stellen van B. en W. overgenomen. Zo wordt de door de woningbouwvereni ging voor de bouw van be jaarden wo ningen aan te gane geldlening van 500.000,door de gemeente gegaran deerd. Dhr. J. Nieuwenhuijse (A.R.) vroeg of weer hoogbouw wordt ge pleegd, want dat zag hij toch wel als bezwaar voor oudere mensen. De voor zitter, burgemeester A. Schipper, ant woordde hierop dat bij de toewijzing in de eerste plaats aan vitale bejaarden wordt gedacht. Voorts zullen de nog te bouwen bejaardenflats van een mono- lift worden voorzien. Nagegaan wordt, of deze éénpersoonslift ook nog in de in aanbouw zijnde woningen kan wor den aangebracht. Voorts besloot de raad aan Pro Juventute een subsidie van 25,per jaar en aan de Hans weertse „Witte Pompoenen" van 100,- per jaar toe te kennen. Tengevolge van de overgang op aardgas zullen in de brandweerkazerne te Kruiningen en in het dorpshuis Kaj Munk te Hansweert nieuwe kachels moeten worden aange bracht. Dit vergt een uitgave van ruim 4000,Het Hansweertse badhuis wordt omgebouwd tot kleedlokaal voor de gymnastiekzaal. Dhr. J. Griep (V. V.D.) vond de kosten 8320,nogal hoog. Dhr. E. Suy (K.V.P.) zei hierop dat deze ongeveer 1600,lager komen te liggen, daar het werk in eigen be heer wordt uitgevoerd. Verder besloot de raad aan dhr. D. Paauwe ingaande 1 april 1967 i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ont slag te verlenen. Van dhm. C. van Iwaarden te Yerseke en P. van Iwaar- den alhier werd grond gekocht in het uitbreidingsplan Dunantstraat. Er werd bouwgrond verkocht aan dhm. L. M. Smet en P. A. Verschuure te Hans weert. Ook werden enkele percelen grond verkocht aan het Rijk. Dit ter verdubbeling van de Veerweg en om een betere aansluiting van deze weg te krijgen op de Rijksweg 58. Een premie voor woningverbetering werd toegekend aan A. C. v. d. Borgt te Hansweert. In de commissie van advies bedoeld in art. 8 der woonruimtewet werden mej. H. Burger en dhrn. M. J. Ie Clercq, A. Kievit, P. Bauer en P. A. Westdijk her benoemd. In de sportcommissie werd herbenoemd dhr. P. H. A. Polderman. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd te Kruiningen dhm. A. J. Brugge, S. Roo sendaal, K. Ruissen, H. J. Meijer en J. Maartense, te Hansweert dhr. J. Boon, Zuster Everista en dhm. L. J. Paauwe, C. Slabbekoom en Z. J. Jansen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Dhr. W. J. Pouwer vroeg of de ge meente ook dienst doet als verhuis- onderneming. De voorzitter vroeg een nadere toelichting. Hierop zei dhr. Pou wer te hebbèn gehoord dat met een ge meenteauto verhuiswerk naar Rotter dam was verricht voor mej. H. Pieter- se. Dit vond hij in de eerste plaats ge vaarlijk en voorts had de gemeente hier toe geen vergunning. De burgemeester zegde een onderzoek toe. Dhr. Griep in formeerde of er al bekend is wat gaat gebeuren met de groenstrook in de Schoolstraat te Hansweert. Volgens de voorzitter levert deze strook, gelet op het advies van de verkeersgroep der Rijkspolitie te Middelburg, geen gevaar op. Voorts vroegen dhm. v. d. Berge en Nieuwenhuijse aandacht voor de slech te wegen in Oostdijk. Hierop antwoord de de voorzitter dat de Hansweertse straatweg eerst aan de beurt is. N.C.V.B. kwam bijeen. Onder leiding van de persidente mevr. Koolstra-Steketee hield de afd. van de N.C.V.B. haar eerste vergadering in 1967. Mevr. v. d. Lelie uit Hansweert hield een boekbespreking over „Het kruis in de asfaltjungle", waar aandach tig naar geluisterd werd. Jaarvergadering „De Pilk". Vrijdagavond werd door de hengel sportvereniging „De Pilk" in café Bran denburg de jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden, waarvoor van de zijde der leden veel belangstelling be stond. De voorzitter, dhr. J. Goedheer, opende de vergadering en na een wel komstwoord gaf hij het woord aan de secretaris dhr. C. Lemmers, die de no tulen voorlas. Het financiële gedeelte werd door de penningmeester dhr. J. Boonman uitvoerig toegelicht en bespro ken en hij deelde de vergadering mede dat de vereniging er zich op mocht ver heugen er financieel „gezond" bij te mogen staan. Dhr. M. Clarijs verklaar de namens de kascontrolecommissie dat de boeken in orde waren. De wedstrijd leider dhr. P. v. d. Plasse maakte de clubkampioen en de jeugdkampioen be kend. Clubkampioen werd dhr. A. van Gent Jr. en jeugdkampioen Marcel Pie- ters uit Temeuzen. De beker voor de zwaarste vis werd gewonnen door dhr. C. Riedijk uit Kruiningen. Met algeme ne stemmen werd het voorstel om dhr. Berman tot erelid te benoemen, aange nomen. Dit voor het vele verdienstelijke werk, dat hij (Je afgelopen jaren voor de vereniging heeft gedaan. Jaaroverzicht kanaal door Zd.-Beveland t)at in 1966 het aantal gepasseerde schepen de 100.000 zou halen, wat al gemeen verwacht werd, is niet uitge komen. Het aantal gepasseerde schepen in dat jaar bedroeg n.l. 98.218 met een tonnage van 58.341.603 ton. Dit aantal is wel een record voor de jaren na de oorlog, maar voor de oorlog in 1937, het „recordjaar" passeerden er 98.600 schepen met een tonnage van 34.554.967 ton. Dit betekent dus dat er in 1966 slechts 382 Schepen minder pas seerden, maar dat de tonnage, vergele ken bij 1937, 24.000 ton meer bedroeg. Dit komt uiteraard dóór de steeds gro ter wordende schepen. De gemiddelde tonnenmaat per schip in 1937 bedroeg 350 ton, in 1966 gemiddeld 594 ton. In 1966 passeerden er 1.158 schepen meer dan in 1965 (in laatstgenoemd jaar pas seerden het kanaal 97.060^ schepen van 55.735.500 ton). SChepeh van 12 ver schillende nationaliteiten passeerden in 1966 het kanaal: 58.591 Nederlandse, 27.019 Belgische,'d5.?30 Duitse, 3.564 Franse, 3.122 Zwitserse, 43 Luxemburg se, 60 Oostenrijkse, 33 Engelse, 46 Pool se, 4 Zweedse, 3 Grtekse en 3 Deense. Onder de 98.218 schepen behoorden tot de zee- en kustvaart 355 schepen van 164.135 ton. De in 1966 gepasseerde schepen bestonden uit 64.348 geladen schepen van 39.562:768 tón en 33.870 le dige schepen van 18.778.835 ton. Beslui tend kunnen we dus opmerken, dat het in 1966 het jaar, dat het kanaal 100 jaar bestond voor wat betreft het aantal schepen geen recordjaar is ge worden, maar wel een recordjaar voor het gepasseerde tonnage. Dht was tot nu toe 1965 met 55.735.500 Tón, hetgeen dus met 2.606.108 ton is overschreden. Voetbal. Het eerste en tweede elftal van de v.v. Hansweertse Boys benutte een vrije zondag voor het spelen, van een trai ningswedstrijd tegen Kruiningen I en H. Beide wedstrijden wonnen de Boys met 51. Het was echter vooral bij het eerste wel aan te zien, dat het lang geleden was dat men weer tussen de lijnen stond. Alles ging nog niet zo vlot. Zondag staat voor het eerste een zwa re thuiswedstrijd op het programma, n.l. tegen koploper Steen I. Het tweede komt uit tegen Kruiningen I. Geslaagd. -rrfoil Dhr. J. G. van Hemert slaagde voor het uitg. techn. basisexamen elektro techniek. Hij ontving, zijn opleiding bij het Kon. Technicum P.B.N.A. te Ara- hem. Rode Kruisfilm. Vorige week werd het dorpshuis „Luctor et Emergo" voor een goed be zette zaal de Rode Kruisfilm „East of Eden" vertoond, 's Middags was er voor de jeugd een lachfilm en ook een film over het werk van het. Nederlandsche Roode Kruis. Raadsvergadering. Vorige week donderdag) heeft in de raad van Rilland-Bath burgemeester J. C. W. Jobse in zijn nieuwjaarsrede tot de gemeenteraad gewezen op het grote gevaar dat Rijksweg 58 voor de weg gebruiker oplevert. De qsaaleg van de ontworpen vierbaansweg achtte hij dan ook een project van de eerste urgen tie. De burgemeester zei, dat op het grondgebied van Rilland-Bath zich vo rig jaar 76 min of° 'meef-'- érnstige on gelukken hebben voorgedaan. Bij deze ongevallen vielen 10 doden. In geen en kele Zeeuwse gemeente was het aantal verkeersongevallen zo groot als in Ril land-Bath en in géén* enkel jaar heb ben op ons gemeentelijk territoir zo veel verkeersongelukken plaats gehad. Voorwaar een triest record. Deze droeve statistiek spreekt ons nog meer aan als we bedenken dat al deze ongeval len zijn voorgekomen oh" het gedeelte Rijksweg 58, dat amper 9 km lang door het gebied van onze gemeente loopt, aldus de burgemeester. Hij zei gehoopt en verwacht te hebben, dat na de ingebruikstelling van de Ooster- scheldebrug de verkeersfrequentie en daarmee het aantal verkeersongelukken op het door oostelijk Zuid-Bevedand lo pende deel van Rijksweg 58 aanzienlijk zou verminderen. Burgemeester Jobse wees verder op de teleurstellénde groei van de gemeente met slechts 4 zielen. Dat de verwachte groei met 100 zielen niet tot stand is gekomen weet de bur gemeester voor een belangrijk deel aan het niet tijdig gereed komen van de verbouwing van het voormalig capucij- nerklooster tot verpleeghuis „Huize De Werfkampen". De burgemeester zei ech ter, dat blijkens een mededeling van de directrice de stichting op 1 februari '67 de poorten zal openen voor de opname van de eerste 50 verpleegden. Hij wees verder op het gereedkomen vafi 40 wo ningen in de Molenwijk en ae aanleg van het sportveldencomplex. Wat be treft het jaar 1967 merkte de burge meester op, dat de eeréte spade in de grond zal gaan voor de indijking van het schorren- en slikgebied aan de Ooster- en Westers chelae in het kader van de werken voor dé ScheldeRijn verbinding. Zodra het; winterseizoen is verstreken, zal met de bouw van het bejaardencentrum „Huize de Vliedberg" worden begonnen. Ongeveer tegelijker tijd kan volgens de burgemeester met de bouw van de nieuwe christelijke na tionale school worden gestart. De St.- Martinusstichting zal dit jaar beginnen met de 2e fase van de uitbreiding van het verpleeghuis „De Werfkampen". In verband met verhogingen in lonen, prij zen en rente kon de uitgifteprijs van grond in 't bestemmingsplan „Molen wijk" niet langer worden gehandhaafd op de vastgestelde prijs van 26,50 per m2. Rekening hiermee houdende besloot de gemeenteraad in zijn jongste ver gadering de eerder bepaalde prtjs van 26,50 per m2 te wgzigen in 30, per m2. Voor de openbare lagere school voteerde de raad 'n bedrag van 282,20 voor aankoop van nieuwe boekjes ten behoeve van het vérkeersonderwijs. Evenzo een bedrag van 355,voor de

Scheldebode | 1967 | | pagina 2