^Wetnddwgse ^VJdtans- ^iVaardicihedeti DO BAAYENS DotHP°brcekt YERSEKE >PT1] De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN de kracht van een verkoudheid HANSWEERT RILLAND'BATH KRABBENDIJKE ovv WAARDE KAPELLE-BIBZELINGE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Aanleg straat naar Vredebest. Voor de bouw van be jaarden wonin gen achter het bejaardentehuis Vrede- best zal een nieuwe straat moeten wor den aangelegd. Omdat nog niet alle grond eigendom der gemeente is, zal de ze straat voorlopig geen aansluiting ge ven op de Noordelijke Achterweg. Burgemeester en wethouders hebben het werk opgedragen aan de Firma Boons, en Besuyen te Goes. Deze zal op korte termijn met de werkzaamheden beginnen. De voorbereidende werkzaam heden, als het rooien van bomen, wor den uitgevoerd door gemeentewerklie den. Deze zijn al een heel eind gevor derd. Verkiezing Tweede Kamer. In verband met de stemming op 15 februari 1967 vragen wij uw aandacht voor de mogelijkheid om bij volmacht dan wel in een andere gemeente te stemmen. Zij die door ziekte, ouderdom, enz. niet in staat zijn persoonlijk te stemmen kunnen een familielid of huisgenoot aanwijzen om voor hen te stemmen. Schippers e.d. kunnen ook andere per sonen als gemachtigde aanwijzen. Het stemmen in een andere gemeente is van belang voor hen, die door het werk in een andere gemeente niet in staat zijn om in hun eigen woonplaats deel te nemen aan de stemming. Van deze mogelijkheid kan men ge bruik maken door zich uiterlijk X fe bruari 1967 ter secretarie aan tè mel den. Geboorten. Geertruida Antonia Elena, dv. Willem Jan Verdonk en Adriana Maatje van de Visser; Hendrik Frangois, zv. Hubrecht yan Stel en Pietemella Verwijs. Gevonden voorwerpen. Een verzekeringsplaatje voor brom fiets no. HPP 192. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Nieuwjaarsrede van burgemeester Pijl Hogeweg. Bij de intrede van het nieuwe jaar constateerde de burgemeester dat Yer- seke in 1966 gespaard is gebleven voor grote rampen en onheil. Door de ge meenteraadsverkiezingen moest afscheid worden genomen van dhm. Van Boven en Boone. Als nieuwe raadsleden kwa men dhm. Van Damme en Scheele. Ook dhr. J. de Koeijer, terug van zijn we reldreis, maakt weer deel uit van de raad. Dhm. Bol en Markusse verlieten de personeelsbezetting. Him plaatsen werden ingenomen door dhm. Everse en Riedijk. De bevolking is, met een toe name van 59, gestegen tot 4.944. Het aantal geboorten bedroeg 89 en de ves tigingen 164. 48 personen overleden, ter wijl 146 personen vertrokken naar el ders. Het vestigingsoverschot is wel te danken aan de bouw van 40 ratiowonin- gen en 12 andere. Op dit moment zijn 32 woningen in aanbouw, terwijl er bin nenkort nog 24 bejaardenwoningen ge bouwd zullen worden. Als woningzoe kenden staan nog 60 personen ingeschre ven. Voor woningverbetering werden 18 vergunningen verleend. De privaatton- nen daalden van 115 tot 94. De nieuwe haven voldoet aan de gestelde verwach tingen, alleen de noordelijke havendam en de bouten voor de meerdraden zijn niet in orde. Het aantal verwerkte goe deren in de haven steeg met ±1,3 mil joen kg. 30 binnenvaartschepen met een tonnage van 6338 ton werden gelost of geladen. 145 vaartuigen namen drink water in van het nieuwe tappunt. Als de eerste fase van de jachthaven gereed is zal er plaats zijn voor 120 plezier vaartuigen. In 1966 kwam de oester- schadewet tot stand. De verwachting is dat de uitvoering nu in dit jaar zal wor den afgewikkeld. De plotseling afgelaste proef inzake kunstmatige mosselverwa- tering bij Zuricher Oord en thans ge projecteerd op Texel, zag burgemeester Hogeweg als gunstig voor Zeeland. De indruk was gewekt dat alle aktiviteiten op mosselgebied naar Friesland zouden worden verplaatst. Het is thans een eerste noodzaak dat het bedrijfsleven de handen ineenslaat, maar dan een drachtig. Het gemeentebestuur wil al het mogelijke doen om Zeeland betrok ken te laten blijven bij de mosselverwer king en -handel, waar gesteund door een eensgezind bedrijfsleven. Door de voor schotregeling op de oesterschade zijn nu gevestigd: 2 slachtkuikenmesterijen, 3 kippenlegbedrijven en 15 champignon- bedrijven met 41 cellen. Bij de algehele afwikkeling bestaat de hoop dat nieuwe aktiviteiten zullen ontstaan, vooral de mogelijkheden op recreatiegebied. Voor alles wat in onze gemeente nog moet gebeuren is nog zeer veel geld nodig en dat is er niet, wel een groot begrotings tekort. Het dagelijks bestuur heeft zijn gedachten over de toekomst neergelegd in een brochure, welke een dezer dagen zal worden uitgegeven. Aan de financi ële onmacht van de gemeente moet zo spoedig mogelijk een einde komen én wel: le. verhoogde subsidie voor aanleg nieuwe haven i.v.m. de meerkosten; 2e. voorschot schadevergoeding ex art. 8 i.v.m. gemeenschapsschade; 3e. extra subsidie voor het industrieterrein. Het komende jaar kan een belangrijk jaar worden, er zal echter hard aan gewerkt moeten worden. Burgemeester Hogeweg hoopte op aller steun en de steun van Hem, die de macht heeft in hemel en op aarde. Met een toepasselijk woord dankte dhr. Gebraad namens de raad en beloof de voor zover het in zijn vermogen lag hulp en steun te zijn. Raadsvergadering. Na de nieuwjaarsrede van burgemees ter Hogeweg werd door de raad nog een korte agenda afgewerkt met als hoofd punt een begrotingswijziging i.v.m. de aanleg van het sportveldencomplex. Door de' voorzitter werden nog enkele toelichtingen gegeven waaruit o.m. bleek dat er in het verlengde van de Mar grietstraat een direkte verbinding zal komen met het sportveld. De raad sprak er zijn vreugde over uit dat alles zo vlug voor elkaar is gekomen. Behoudens goedkeuring van G.S. zal nog op het einde van deze maand met de werk zaamheden begonnen kunnen worden. Voor de zomer zal dan nog één veld in gezaaid kunnen worden. Een onrendabe le hoek aan de oostzijde zal waarschijn lijk ingericht kunnen worden als speel plaats voor de jeugd. De aanleg van het sportveldencomplex zal in twee gedeel ten geschieden, een gedeelte in W.A.- verband en een gedeelte in z.g. „vrij werk". Dit laatste omvat een voetbal veld; de kosten hiervan zijn geraamd op 75.000,waarvan 52.500 subsidie kan verkergen worden. Ten laste van de gemeente blijft 22.500,Het reste rende gedeelte wordt, uitgevoerd in W. A.-verband, geraamd op 146.000,- met een subsidie van 97.299,Ten laste van de gemeente 48.701,Pro memo rie staat een bedrag van 50.000,- voor kleedlokaal. Zonder hoofdelijke stem ming ging de raad akkoord. Vastgesteld werden de voorschotten op de vergoe ding 1967 voor het kleuteronderwijs. Eben Haëzer 6.675,57; Ver. Gerefor meerd L.O. 2.662,53; Nut van 't Alge meen 2.748,54. De voorschotten op de exploitatievergoeding werden als volgt vastgesteld: Ver. L.O. op Ger. grond slag 12.880,-Hervormde schoolver. 10.223,50; Ver. Gereformeerd L.O. 4.695,83; Chr. Ulo 13.200,—. De ver goeding voor vakleerkrachten werd als volgt vastgesteld: Nuttige handwerken 2.300,lichamelijke opvoeding 4.000,tekenen 3.100,Daar door G.S. de grondprijs voor het bouwen van openbare gebouwen en winkels is vastgesteld op 34,per m2 werd een vroeger raadsbesluit, waarbij aan de Rijksgebouwendienst een perceel grond voor de bouw van een politiebureau met 2 woningen werd verkocht voor 29,50 per m2, ingetrokken. Een nieuw besluit werd nu vastgesteld met een prijs van 34,per m2. De pacht vergoeding voor dhr. A. van Velzen werd vastgesteld op 1.359,Op het eind van de vergade ring werden door dhr. Scheele klachten naar voren gebracht over de gevaarlijke en ondiepe drempel voor de haven. Een en ander is B. en W. bekend en reeds besproken. Moeilijke punten zijn: wie dit zal betalen en de grond waar de drem pel ligt is in huur uitgegeven. De eigen schippers is de gevaarlijke plaats be kend, maar vreemde schippers weten het niet. Dhr. Van Schaik wees er op dat reeds 3 schepen uit Yerseke belang rijke schade hebben opgelopen. (Inmid dels verloor dinsdag de YE 55 de schroef en brak de schroefas. (Red.). De voor zitter beaamde de opmerking van dhr. Van Schaik. Evenals in het wegverkeer is het ook zo bij de schippers: weinig tijd om te wachten en te veel risico nemen. Vergadering Bond van Bejaarden. De afd. Yerseke van de Algemene Be- jaardenbond hield zaterdagmiddag haar jaarvergadering in „De Haven". In zijn openingswoord maakte de voorzitter, dhr. B. J. Kole, gewag van het feit dat in het afgelopen jaar 18 leden door de dood waren ontvallen, waarvoor hij de talrijk opgekomen leden verzocht een minuut stilte in acht te nemen ter na gedachtenis. De vereniging telt momen teel ongeveer 400 leden, welk aantal belangrijk uitgebreid kan worden. Hg riep de hulp in van alle aanwezigen om het ledental op te voeren. Verder me moreerde hij de verschillende doelstel lingen welke de Bond betracht, w.o. di verse problemen waarvoor vele bejaar den zich zien geplaatst, zoals bijstands wet, belastingzaken enz. De bejaarden kunnen met hun problemen naar het be stuur komen, dat op zijn beurt indien nodig het adviesbureau voor Zeeland in schakelt. Wat de bejaardenzorg betreft deelde hij mede dat er goede hoop be staat dat er dit jaar een aantal bejaar denflats zullen verrijzen en dat binnen afzienbare tijd 't bejaardentehuis „Vre- delust" zal worden vervangen door een geheel nieuw gebouw. Uit het verslag van de secretaris, dhr. A. Goeman bleek dat er dit jaar 15 nieuwe leden waren toegetreden. 17 taarten of tulbanden wa ren uitgereikt aan degenen die 80, 85, 90 of 95 jaar werden of voor een 50- of meerjarige leden.. De vereniging telt 152 alleenstaande leden en 120 echtparen- leden, 40 donateurs en 10 begunstigers. Het verslag van de penningmeester, dhr. D. Zuijdwegt vermeldde een ontvangst van 1464,55, een 'uitgaaf van 1408,78 en alzo een batig saldo van 55,77. Namens de kascommissie verklaarde de heer Boone, dat alle bescheiden van de penningmeester in orde waren bevon den. Tot lid van de kascommissie werd benoemd dhr. Ph. C. van Os, zulks ter vervanging van jiet aftredende lid dhr. J. van de Plasse. Bij de bestuursverkie zing werden dlirn. A. Goeman en D. Zuijdwegt bij acclamatie herkozen en in de plaats van de afgetreden vice-voor- zitter dhr. L. van Stee werd bij enkele kandidaatstelling benoemd verklaard dhr. D. van Boven. Dhr. Van Stee, die van 1949 tot 1962 voorzitter en van 1962 tot heden vicè-voorzitter was, werd door de voorzitter op hartelijke wijze toegesproken en dank gebracht voor al hetgeen hij in hgtt belang van de Bond had gedaan. Naast het aanbieden van een kist sigaren, werd dhr. Van Stee ook benoemd tot erelid. De voorzitter deelde verder nog mede dat op zaterdag 18 februari de muziekvereniging „Tovi- do" voor de bejaarden een ontspannings middag zal verborgen in „De Haven", met muziek entbneel. Na de koffie pauze werd door >Dr. Ampt een prach tige serie dia's vertoond van zijn reis naar Spanje en Portugal, waarvoor hem door de voorzitter hartelijk dank ge bracht. GetuigenisdiensL rr Zondagmiddag bm 5 uur zal in de kerk van de Vrije'Evang. Gemeente een getuigenisdienst Ayorden gehouden. „Het vergeten ambt", zoals Prof. Dr. H. Kra mer het heeft genoemd, zal daar naar voren komen in' woord en lied. Er is solozang van mevr. Tamminga uit Goes, liturg is Ds. G. Van Bruggen. Postduivententoonstelling. Zaterdag hieljL de postduivenvereni ging „De Deltavliegers" haar jaarlijkse duivententoonstejljng in het Dorpshuis. Hiervoor bestond* grote belangstelling, terwijl het rad van avontuur lustig draaide. De uitslag was als volgt. Klasse I, oude doffers: 1. W. Krijn- sen, Waarde; 2. W. van Stel; 3. T. Dom- manchet, Hansweert; 4. P. Zuijdweg, Schore; 5. G. ifëfeus, Katendijke; 6. P. I. Butler, Biezelinge; 7. M. Minnaard, Yerseke; 8. Idem; 9. A. de Leeuw, Hansweert. Klasse 2, oude duivinnen: 1. H. M. v. Stel; 2. P. I. Butler, Biezelinge; 3. J. Vleugel; 4. J. Ridderhof; 5. C. Vermast, Yerseke; 6. M. iMinnaard, Yerseke; 7. W. Krijnsen, Waarde; 8. Idem. Klasse 3, jarige doffers: 1. J. P. Ka- ho, Goes; 2. C. Hundersmarck, Katten- dijke; 3. M. Minnaard, Yerseke; 4. C. Hundersmarck, (Kattendijke; 5. C. J. Clement, Krabbefidijke; 6. W. van Stel; 7. C. J. Clementf Krabbendijke. Klasse 4, jarige duivinnen: 1. W. Krijnsen, Waarde; 2. Gebr. Mange, Scho re; 3. C. Langenberg, Kapelle; 4. Jere- miasse-Pieterse; V5. en 6. J. Ridderhof. Klasse 5, jonge doffers: 1. C. A. Elen- baas, Yerseke; 2. F. Dommanchet, Hans weert; 3. H. M. .van Stel; 4. W. Krijn sen, Waarde; 5. P. I. Butler, Biezelin ge; 6. C. Vermast, Yerseke; 7. P. I. Butler, Biezelinge; 8. P. Zuijdweg, Scho re; 9. A. de Leeuw, Hansweert; 10. H. M. van Stel; 11. J. P. Kaho, Goes. Klasse 6, jonge duivinnen: 1. Jeremi- asse-Pieterse2. C. J. Clement, Krab bendijke; 3. A. Zweemer, Borssele; 4. W. Krijnsen, Waarde; 5. H. Blok, Waar de; 6. M. Minnaard, Yerseke; 7. M. Oudeman; 8. A. Zweemer, Borssel; 9. Gebr. Smallegange, Schore; 10. M. Min naard, Yerseke; 11. H. Heijnsdijk, Goes. Voetbal. Zaterdag trok Wemeldinge I naar Wolf aartsdijk), doch moest met grote cijfers de eer aan de gastheren laten. Met 62 trokken zij aan het kortste eind. Zaterdag alis. spelen ze thuis te gen Rillandia, hétgeen een zware wed strijd betekent tégen de koploper. Wel licht dat het thuis toch beter lukt dan in een uitwedstrijd- Ledenvergadering^, In het Dorpshuis hield de afd. We meldinge van de 41g"emene Bond van Be jaarden haar jaarlijkse ledenvergade ring onder leiding van de voorzitter de heer J. Moelker,..{die 68 leden welkom kon heten. Bij dé bestuursverkfëzihg werden herkozen dhm. J. Moelker als voorzitter en J. Houtekamer als pen ningmeester. Van het voetbalvéld. Zondag werd er na enige weken ge dwongen rust (veroorzaakt door vorst en regen) weer gevoetbald door de drie seniorenelftallen. lEïet eerste elftal moest tegen het sterke Kortgene. Ondanks het Kruiningse overwicht in de eerste helft werd dit een 11 gelijk spel. Het enige Kruiningse doelpunt werd met een prachtige kopbal gescoord door Ko Blok. Het tweede elftal won met grandioze cijfers, n.l. 80 van Volharding II. Door dit gelijk spel en de overwinning blijven beide elftallen op; kop staan van de ranglijst. Bij 't derde elftal zat de rust periode nog wat ih de benen en zij moes ten dan ook hun hieerdere erkennen in Volharding I met de cijfers 14. Zondag zal er, indien er geen wed strijden worden ingelast, niet worden gevoetbald. Op hometrainers. De wedstrijden op hometrainers had den zaterdagmiddag een bijzonder span nend verloop „Rentoc" en „Middelkamp" organiseerden de2e wedstrijden in het Dorpshuis alhier. Vooral in de categorie nieuwelingen bleef de spanning er tot het laatste ogenblik in, want zowel om de le en 2e plaats als "om der Se 4e plaats was een „beslissingsronde'' no dig. De uitslagen waren: Aspiranten: 1. P. Romijn, Kwaden- damme, 30.1 pnt.; 2. M. Romijn, Goes, 30.2 pnt.; 3. Smallegange, Ellewouts- dijk, 32.5 pnt.; 4. Rokven, Cadzand, 33.3 pnt.; 5. Bal, Kwadendamme, 35.2 pnt.; 6. L. Huizen, Ovezande, 41.0 pnt. Nieuwelingen: 1. T. Stroosnijder, Krui- ningen, 56.4 pnt.; 2. J. Geleedst, Hein- kenszand, 56.4 pnt.; 3. T. Schouwenaar, Kruiningen; 58.1 pnt.; 4. B. van Liere, Oostburg, 58.1 pnt.; 5. J. Blok, Krui ningen, 59.8 pnt.; 6. C. Priem, Ovezan de, 60.7 pnt.; 7. C. Bakker, Zierikzee, 71.6 pnt. Amateurs: 1. J. Mesu, Amemuiden, 57.9 pnt.; 2. C. Swenne, Kruiningen, 61.1 pnt.; 3. M. Smallegange, Ellewoutsdijk, 63.2 pnt. Winteruitvoering E.M.M. De Kon. Harmonie E.M.M. heeft met het uitnodigen van het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst voor de uitvoering op vrijdag 27 januari a.s. een bijzonder goede greep gedaan. De Hulster toneel groep is n.l. het beste Zeeuwse toneel gezelschap. Diverse keren wonnen zij de eerste prijs in 't Zeeuws Landjuweel. Onder regie van Drs. L. Lockefeer stu deerde het gezelschap speciaal voor de uitvoering in Kruiningen het beroemde blijspel van Hans Weigel „En toen kwam dokter Frost..." in. Het muzika le gedeelte van deze winteruitvoering bestaat uit het optreden van E.M.M. en Jong E.M.M. E.M.M. brengt een licht verteerbaar pro^framma van twee mar sen, een wals en een polka. Familie Kievit jubileert. Voor de familie Kievit 'uit de Nieuw- straat is zaterdag 21 januari 1967 een bijzondere dag. Het echtpaar Kievit- Leendertse viert dan het 35-jarig huwe lijksfeest en voor dhr. G. Kievit is het 35 jaar geleden dat hij als zelfstandige de motor- en rijwielhandel begon. De familie Kievit recipieert zaterdag a.s. in „Ons Dorpshuis". Mogen wij de eersten zijn die de hartelijke gelukwensen aan bieden ma/mm bij Vader, Moederen Kind. Aanvaring. Wederom is er in de havenmonding een aanvaring geweest. Dit bewijst voor de zoveelste maal, dat dit toch wel een uiterst gevaarlijke plaats is. Hoewel het waarschuwingslicht op het seinhuisje volgens de Rijkspolitie te Water brand de, kwam het Nederlandse motorschip „Zeeland" dat met suiker geladen was, de haven binnen. Op dit moment ver liet het Nederlandse motorschip „Hele na", schipper Hollebrandse uit Waarde, de haven op weg naar Antwerpen met een lading ijzer. Bij de aanvaring liep de „Zeeland" zware schade op aan het voorschip. De „Helena" liep slechts lich te schade op. Het bergingsbedrijf Pol derman was er snel bij en met pompen en het provisorisch dichten van het gat werd erger voorkomen. Filmvoorstelling. Zaterdag 21 januari organiseert Het Roode Kruis in het dorpshuis een pro- paganda-filmavond. Ditmaal staat de beroemde kleurenfilm „East of Eden" op het programma, met in de hoofdrol de legendarische James Dean. De voor stelling begint om 20.00 uur. 's Middags is er eveneens in „Kay Munk" een kin dervoorstelling, met o.a. de film „Kol derparade". Opbrengst lectuurhuisje. Dezer dagen is de opbrengst van het lectuurhuisje van Het Roode Kruis be kend geworden. In 1966 werden er 3.634 kg tijdschriften en 114 boeken uitge haald. Van de 141 huisjes welke er in Nederland staan, neemt Hansweert een mooie 69e plaats in. In 1965 was dit de 73e plaats; toen was de oogst 2.982 kg tijdschriften en 180 boeken, 'n Pluimpje verdient daarbij wel mevr. A. Dronkers, welke met honderden kilo's vele malen over de sluizen heeft moeten sjouwen. Inbraak in kleuterschool. In de nacht van maandag op dinsdag j.l. werd er ingebroken in de openbare kleuterschool. De daders kwamen, na op deskundige ^fjze de ruit uit de ach terdeur te hebben verwijderd, het ge- •bouw -binnen. De oogst was schraal, maar Wel zout; De buit bestond n.l. uit 15 rollen zoute drop. In de kasten had den de inbrekers zonder resultaat naar iets waardevollers gezocht. De politie, die voetsporen heeft aangetroffen, zet het onderzoek voort. Raadsvergadering. A.s. donderdagavond komt de ge meenteraad bijeen. Op de agenda staat o.a. vermeld: Voorstel tot herziening van de uitgifteprijs van de bouwgrond in het bouwplan „Molenwijk". Voorstel tot ver koop van 2 woningwetwoningen. Voor stel tot overdracht van grond t.b.v. de stichting van een schoolgebouw. Voor stel tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaffing van leermid delen t.b.v. de openbare lagere school. Voorstel tot herbenoeming van de leden van de commissie tot wering van school verzuim. Voorstel tot bevordering van twee gemeentewerklieden. Nieuwe telefooncentrale-apparatuur. Vorige week donderdag werd in de telefooncentrale van Krabbendijke nieu we apparatuur in gebruik genomen. Door deze apparatuur zullen meer num mers kunnen worden aangesloten. De huidige nummers blijven echter ongewij zigd. Raiffeisenbank. Als gevolg., van zeem (gunstige stor tingen in de maanden november en de cember kan de plaatselijke Raiffeisen bank het jaar 1966/ afsluiten met een flinke stijging van toevertrouwde mid delen, in het bijaortdqni.vergeleken met een jaar geleden. De, aan de bank toe vertrouwde middel én'/bedroegen toen 12.568.276,en thans per 31 decem ber 1966, exclusief bijgeschreven rente 14.334.066,In de 'afgelopen maand werden nog 25 nieuwe rekeningen ge opend. \- 70 Ulnen; Zangavond „Sursum Corda^ii De zangvereniging „Sürsüin Corda" hield vorige week zaterdag-in het kerk gebouw der GerefGemeente een zang avond. Medewerking wérd'véMéend door het kinderkoor van Krabbendijke, het mannenkoor en het-'gemengde koor „A Capella", beide uï^ -YéS^êké. Nadat Ds. W. Hage de bijeenkomst had geopend, brachten de verenigingen diverse be werkingen van psalmen en liederen ten gehore, afgewisseldmet voortreffelijk orgelspel van de ojjg^jyst, de heer J. van Koeveringe en samenzang. Het kin derkoor werd begeleid met blokfluiten. De avond werd ook gesloten door Ds. Hage. Studievereniging S.GJP. vergadert. In samenwerking met dg studievereni gingen van Tholen, Terneüzeh en Wal cheren zal de studievereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij op D.V. zaterdag 21 januari a.s. in.de Prins van Oranje te Goes een gecombineerde vergadering beleggen. .J2fipr dhr. J. de Wolf, burgemeester van Mariekerke, zal een inleiding worden gehouden over „In dustrialisatie en Recreati| jn Zeeland". Na de voordracht wordt een forum ge vormd door bekende figuren'mt de S. G.P. om van gedachten te (Wisselen over de inleiding en over eventuele andere onderwerpen. De vergadering begint om half drie: !3UGDI Loop der bevolking. Op 31 december 1965 bedroeg het aan tal inwoners 1041. Ei* wérden in 1966 27 geboorten ingeschreven (13 m. en 14 vr.) en er vestigden .ziph 55 personen (25 m. én 30 vr.). Emoverle'den 10 per sonen (4 m. en 6 vr.f en er vertrokken er 58 (33 m. en 25 vr.). Op 31 decem ber 1966 bedroeg het inwohértal 1055 (505 m. en 550 vr.). Het inwonertal ver meerderde dus met 14. Er werden 9 hu welijken gesloten. Rode Kruisfilm. MOS' Maandag 23 januari a.s. zal de jaar lijkse Rode Kruisfilfn Véeer worden ver toond in zaal Koeman. Het is dit jaar een kleurenfilm met als voorfilm iets over het werk van het Rode Kruis. Verkoping. Vrijdagmorgen ji. wer&Iifttftpfcel „De Zwaan'" door notaris J. C. Kram op verzoek van mevr. J. M. van Hoorn- Zuidwegt publiek verko.cht het. woonhuis met schuur en tuin, .Julianastraat 2, groot 11 a 10 ca. Hoogste inschrijver was G. ten Voorde Uit Goes met 7775,-. Koper werd dhr. Jj/Vfwy? Liere Azn. te Kapelle voor 12.025, N.F.O.-vergadering. De Nederlandse fftïitteelt zal de bui tenlandse concurrentie het hoofd kunnen bieden als het een produkt aan de markt kan brengen van uits£ph3ii$e kwaliteit. Dit thema gaf de secrgt^j^-directeur van de Nederlandse Fruittelers Organi satie, Ir. A. Groot, de ledert yah de af deling Kapelle en omgeving mee, toen hij dinsdagavond in het ggbouw „Obad- ja" sprak over „Fruitteelt in Europa Amerika en de invloedhiervan op de Nederlandse fruitteelt".; De kans dat ook Amerika früjt 'tegen lage prijzen naar West-EuropS^Sib öturén, achtte Ir. Groot gering. Wel zei hij, dat gebleken is, dat de consupignt bereid is hoge prijzen te betalen voor buitenlands fruit, 2 00 tl j'f Goed tf.F.O. -jaar. Voor de afdeling Kapelle-en omgeving van de Nederlandse Fruittelers Organi satie was 1966 een goed"jaar. De ver gaderingen en excursie^ kregen een goed bezoek en ook voor de snoeimidda- gen was veel belangstelling. Dit geluid kon secretaris-penningmeester j. de Ja ger laten horen tijdens de in het gebouw „Obadja" gehouden jaarvergadering. Fi nancieel moest het jaar met een klein nadelig saldo worden afgesloten. Na mens de kascontrolecommissie bracht C. Traas (Schore) verslag uit; Tot nieuw lid van deze commissie werd W. de Ja ger Pz. (Kapelle) benoemd. Bij de be stuursverkiezing werdequnW. A. G. Dek ker (Wemeldinge), A. Nijssen (Kapelle) en J. de Jager (Kapelle) herkozen. Tot stemgerechtigd afgëtfëfebdigde naar de kringvergadering en de landelijke N.F. 0.-vergadering werd benoemd dhr. W. A. G. Dekker (Wemeldinge). Tot zijn plaatsvervanger benoemde de vergade ring dhr. J. de Jager (Kapelle). Stembureaus. Voor de op 15 februari te houden Ka merverkiezingen zullen i tel-Kapelle (Ka pelle, Biezelinge en Schore) vier stem bureaus worden ingericht: De volgende personen zijn hiervoor aangewezen: I (gemeentehuis) voorgi£te;ij(JI. G. van Suylekom; leden A. N. Hamper en J. Slabbekoorn; plv. leden S. J. van Dijke en C. A. Viergever. II (sportgebouw) voorzitter B. de Ja ger Mzn.; leden M. Wisse en A. de Schipper; plv. ledeirH. "J. le Clercq en P. van Weele. f III (consistorie l^la^Jïïêrv. kerk Bie zelinge voorzitter J. Balkenendeleden 1. Slabbekoorn en lJ. Zuidweg; plv. leden Jac. de Jonge én G. W. P. de Kam. IV (verenigingsgebouw Schore) voor zitter Chr. Rijn; leden r-fyL J. de Jager en F. van Hoorn; plv.1 fedétt H. Glerum en W. Kakebeeke. O'f

Scheldebode | 1967 | | pagina 2