^{jjamaldlngse fUJefcns- jDJaardighoden oo BAAYENS De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE Goed voor de huid het gehele jaar door KRUININGEN RILLAND'BATH WAARDE braui. j en wrijf KAPELLE-BIBZELINGE KRABBENDIJKE BURGERLIJKE STAND Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Geen toeristenkaarten meer. Toeristenkaarten A mogen door de burgemeester niet meer worden afgege ven. Dat wil niet zeggen, dat men nu overal zonder reispapier terecht kan. In tegendeel. Om naar het buitenland te kunnen gaan zal men in het bezit moe ten zijn van een geldig paspoort. Voor sommige landen kan men volstaan met een paspoort, waarvan de geldigheids duur nog geen 5 jaar is verlopen. Toeristenkaarten B zijn er nog wel. Die kunnen worden afgegeven door de Commissaris der Koningin. Zij worden aangevraagd via de secretarie. Zij zijn één jaar geldig. Al met al is het er niet gemakkelijker op geworden. Voorheen was het moge lijk voor een plotseling opkomende bui tenlandse reis, nog vlug even naar de secretarie te gaan om een toeristen- kaart. Dit kan nu niet meer. In alle ge vallen moet voor de afgifte van een reis papier de provinciale griffie worden in geschakeld. Dit duurt enkele dagen. Voor iedereen, die op reis wil of moet gaan geldt dus: zorg tijdig voor een paspoort. Kom zo nodig op de secreta rie even informeren. Oude auto's van de weg. De gemeenteraad heeft een dezer da gen bepaald, dat voertuigen, waarmee niet meer gereden kan worden (niet- rijklare voertuigen) niet op de openbare weg mogen staan. Hiermee wil men voorkomen, dat oude sloopauto's langs de openbare weg worden opgeslagen. In sommige gemeenten zijn dergelijke wrakken een ware plaag geworden. Om dit in Wemeldinge te voorkomen is de bepaling in het leven geroepen. Het gemeentebestuur vertrouwt er op dat personen, die dergelijke voertuigen hebben, zullen inzien, dat het redelijk is van hen te verlangen, dat zij deze voer tuigen niet op de weg plaatsen en dat zij er aan zullen meewerken deze ergens anders op te bergen. De strafbepalingen behoeven dan niet te worden toegepast. Het Dorpsplein. In de raadsvergadering van 30 decem ber 1966 heeft de gemeenteraad beslo ten 276.000,te lenen voor de aanleg van het Dorpsplein. Dat de gemeente dit bedrag kon lenen, is zeker vermeldens waard. Vaak kan men in de kranten lezen, dat de gemeenten slecht in hun contan ten zitten. Dat zijn dan de contanten, die nodig zijn om kapitaalswerken uit te voeren. Omdat bijna alle gemeenten meer zouden willen lenen, dan mogelijk is, heeft de regering de zogenaamde centrale financiering ingesteld. Dit be tekent, dat de gemeenten alleen mogen lenen wat de Bank voor Nederlandse Gemeenten aanbiedt. Deze bank werkt daarbij op aanwijzing van de minister van binnenlandse zaken en gedeputer- de staten. Alleen wanneer deze vinden, dat de gemeente voor een bepaald doel een geldlening nodig heeft, kan de bank een aanbieding doen. Het gemeentebestuur is er blij mee, dat de minister en gedeputeerde staten de aanleg van het dorpsplein zo belang rijk hebben gevonden, dat zij uit de be perkte geldmiddelen aan Wemeldinge een lening hebben toegewezen. Zonder geld kan men nu eenmaal niets begin nen, ook al heeft men nog zulke mooie plannen. Nu het geld wel aanwezig is, zal de zaak met de nodige spoed wor den aangepakt. Het braakliggende ter rein in het centrum van het dorp zal dus in de loop van 1967 verdwijnen en plaats maken voor een mooi aangelegd plein. Geboorten. Maria Tannetje Klazina, dv. Augustijn Karei Verhoeven en Maria Caharina Brouwer. Huwelijksaangifen. Jacobus Pieter Wilderom, 23 j. te Wissenkerke en Johanna Adriana Ma ria Zuijdwegt, 26 j. Huwelijken. Hugo Theodoor Poortvliet, 23 j. te Goes en Pieternella Maria Francina de Mul, 20 j.; Gerard Hamelink, 24 j. en Maria Elizabeth Korstanje, 22 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden een lederen aktenas (bruin). Inlichtingen ter secretarie. Huldiging gemeentesecretaris Oudeman. In een informele bijeenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis werd in aanwezigheid van burgemeester en wethouders, de raad der gemeente, amb tenaren ter secretarie en werklieden der gemeente de secretaris gehuldigd in veband met zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar in dienst der gemeente We meldinge. Dhr. J. Oudeman, die van de ze huldiging niet op de hoogte was, moest zoals hij later zelf meedeelde tot zijn verbazing constateren, dat dit alle maal achterom hem was geregeld met medespeling van zijn echtgenote. Dhr. Oudeman, die als 15-jarige jongen het gemeentehuis van Wemeldinge betrad, n.1. op 26 augustus 1941 als volontair, is opgeklommen tot gemeentesecretaris, welke funktie hij nu bijna 12 y2 jaar ver vult. Burgemeester C. N. F. van Sas, die deze bgeenkomst opende, gaf een over zicht van het werk van dhr. Oudeman en bood hem de bekende enveloppe aan met de gemeentegratificatie zoals die officieel is vastgesteld. Namens de raad, ambtenaren en werklieden der gemeente mocht dhr. Oudeman een fraai gouden polshorloge in ontvangst nemen. De bur gemeester richtte zich daarna tot mevr. Oudeman en overhandigde haar een bloemstuk. Verder sprak dhr. P. J. J. Dekker als oudste raadslid tot dhr. Oudeman en sprak over de grote waar dering die de raad heeft voor het werk van de secretaris in commissievergade ringen etc. en prees hem als de zwij gende figuur tijdens de raadsvergaderin gen maar als raadsman van de voor zitter en hem van advies dienend. Ver der spraken wethouder Schouwenaar, wethouder J. Veerhoek en dhr. J. Kroon als mede-ambtenaar ter secretarie. Dhr. Oudeman, die aan het slot der bijeen komst sprak, zei verbluft te zijn over deze huldiging en bracht hiervoor dank, alsmede voor het mooie cadeau, dat hij mocht ontvangen. Feestavond. Volksonderwijs afdeling Wemeldinge hield haar feestavond in het dorpshuis, waarvoor een grote belangstelling be stond. De mandolinevereniging „Excel sior" uit Kruiningen onder leiding van dhr. B. Leys bracht een groot program ma bestaande uit toneel, zang, spel en muziek, hetgeen bijzonder in de smaak viel. Tot slot werd een dansje gemaakt op de tonen van de Crescendo Boys. Op deze avond werd het voorzitterschap overgedragen door dhr. C. P. Phemam- bucq aan dhr. M. Zuidwegt. Vergadering Schippersschool. Tijdens de vergadering van de Ver eniging voor Chr. Volksonderwijs aan Schipperskinderen, gehouden in het ker kelijk centrum, deed de voorzitter, dhr. J. Florusse, mededeling over de vorde ringen van het in aanbouw zijnde inter naat. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. Ds. G. van Bruggen, J. Kooman en C. Meijaard herkozen. Dhr. A. Ver- duijn, onderwijzer aan de schippers school, vertoonde een prachtige serie dia's over het Saksenland. Raadsvergadering. De leges ter secretarie werden ver hoogd als volgt: Huwelijksvoltrekkingen 25,en 50,voor een trouwboekje zal men 2,50 of 5,moeten betalen; vergunning voor filmvertoning en open bare vermakelijkheden 5,muziek- vergunningen kosten 3,per dag, per maand 7,50, per kwartaal 15,per jaar 40,een vergunning tot dansen 10,bouwvergunningen lopen naar mate het bedrag van 2,tot 100, de begrafeniskosten stegen van 40, naar 50,Voor het onderhouden van de grasmat der eigen graven is nu ver schuldigd een bedrag van 2,50 per jaar. De reinigingsrechten werden even eens verhoogd tot 17,50 per emmer, 28,voor twee emmers, 42,voor drie, voor elke meerdere 14,per emmer. Voor het grof vuil een bedrag van 6,Voor het ophalen van puin, grond, zand, krullen etc. een vergoeding van 12,per half uur. De stijgende kosten der gemeentehuishouding maak ten het nodig om de opcenten op de personele belasting te brengen van 150 op 200, hetgeen een inkomstenbron van 3800,oplevert. Met de reinigings rechten wordt een bedrag van 14.200,- opgebracht, hetgeen nog een tekort zal geven op de uitgaven. Ook de kosten voor de begraafplaats zullen de opbreng sten te boven gaan, zodat van winst geen sprake is. Het nadelig saldo is ge raamd op 7694,30. Bij de begrotings behandeling stelde men eerst het com missierapport aan de orde, welk toege licht werd door dhr. P. J. J. Dekker. Dhr. M. Zuijdwegt zag gaarne enkele punten die betrekking hadden op de di verse verhogingen naar de begrotings behandeling, daar zij daar verband mee houden. De commissie stelde voor de begroting vast te stellen met de volgen de cijfers: Gewone dienst inkomsten 1.464.497,55, uitgaven 1.443.032,72, onvoorzien 21.464,83. Kapitaaldienst uitgaven 2.965.983,53, inkomsten 2.658.795,64, nadelig saldo 307.187,89. Dhr. C. M. Dagevos sprak de wens uit om de opcenten op de personele belas ting maar voor een jaar te laten gelden. Hij zag liever een klasse-opschuiving. Verder vroeg hij naar de ijsbaan op de speelweide. Deze staat op de begroing; men hoopt nu overeenstemming met de ijsvereniging te kunnen maken om de speelweide daarvoor te bestemmen in de winter. De kosten zijn nu geraamd op 20.000,Hierna werd de begroting vastgesteld. Voor het verbeteren en de riolering van de Kerk weg gelegen tus sen Hoogeweg en Kortstraatje werd een krediet verleend van 21.000,Het zuidelijk gedeelte achter het dorpshuis zal geëgaliseerd worden en bezaaid met gras. De kosten zullen 2000,zijn. Bij het sportveld zal een nieuw hek ge plaatst worden, dat 2500,gaat kos ten. De ingang van het gemeentehuis, trap en vestibule zullen een grote op knapbeurt krijgen om zo een geheel te gaan vormen met de gerestaureerde raadszaal. De kosten hiervan zullen zijn 4000,Het bedrag per leerling voor 't gewoon lager onderwijs werden vast gesteld op 80,27 per leerling voor '67. Van het Waterschap de Brede Watering van Zuid-Beveland werd een stuk zee dijk gepacht welke grenst aan de Stor- mezandpolder, hetgeen bestemd is voor bungalowpark en kampeerterrein. Hier bij is de mogelijkheid geschapen om zo dra de dijk voor recreatie wordt ge bruikt een vergunning daarvoor te ver krijgen van het waterschap om het pu bliek toe te laten tegen een nader vast te stellen vergoeding. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend naar de vergade ring van aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij. werden gekozen dhrn. C. N. F. van Sas en J. Veerhoek Bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een lening aangegaan van 276.000, die bestemd is voor de financiering van het aanleggen van het Dorpsplein. De politieverordening werd gewijzigd met de toevoeging dat het de eigenaar of houder van een niet rijklaar zijnd voer tuig verboden is dit op de weg te doen of te laten staan gedurende langer dan 3 dagen achtereen in een tijdsbestek van een maand. Dit tijdsbestek werd op voor stel van dhr. P. J. J. Dekker toegevoegd. Bij de rondvraag kwam op de vraag van dhr. J. Dage vos geen oliebollenpraatje naar voren, maar een oliediscussie. Het betrof het leveren van olie aan de ge meente voor de gebouwen en scholen, welke niet door plaatselijke handelaren geschiedt. Hierover volgde een discussie waarbij dhr. A. P. Schouwenaar toe lichting gaf en de feiten bij name noem de dat er vier jaar- geleden een inschrij ving heeft plaats gevonden waarbij alle leveranciers een zelfde prijs noteerden. De Coöp. Aan- en Verkoop vereniging, die ook volgens de burgemeester een plaatselijke handelaar is, levert nu de olie. Voor dit stookseizoen is dit alles geregeld maar als de raad er prijs op stelt, zal het volgend seizoen de zaak opnieuw worden bestudeerd. Dhr. Dage vos stelde dat de plaatselijke handelaren voordeliger kunnen leveren kan de grote maatschappijen. Hierover was men het niet in alle opzichten eens. Dhr. Schou wenaar stelde dat bij name door dhr. Dagevos een spel was gespeeld dat te doorzichtig was en dat B. en W. in het geheel er geen prijs op stelden om voor de mal te worden gehouden. Zonodig zal deze oliekwestie in een andere ver gadering opnieuw worden besproken. De burgemeester hield aan het eind der vergadering zijn oude jaarstoespraak, waarop dhr. P. J. J. Dekker als oudste raadslid antwoordde. Nieuwe groepscommandant. Woensdag 4 januari j.l. is adjudant J. H. Veldmeyer als groepscommandant van de groep Kruiningen der Rijkspoli tie in dienst getreden. Dhr. Veldmeyer, die 49 jaar is, was de laatste 6 jaar werkzaam in het Zjuidhollandse De Lier, waar hij opperwachtmeester-plaatsver vangend groepscommandant was. Daar voor werkte hij ongeveer 16 jaar in Rhoon. Per 1 januari j.l. volgde zijn benoeming tot groepscommandant en promoveerde hij toj: adjudant. Woensdag werd adjudant Veldmeyer eerst officieel ontvangen op het bureau van de districtscommandant in Middel burg. Daarna werd hij door kapitein Warneke naar het bureau te Krui ningen gebracht, waar opper D. Vonk hem de sleutel van het groepsbureau overhandigde. Het was ook opper Vonk die voor een feestelijke en prettige ont vangst van de nieuwe groepscomman- kant zorgde. In dej theoriezaal van het groepsbureau waren, naast de post- en rayoneommandanteii, de beide districts adjudanten aanwezig en de groepscom mandant Van Overbeke uit Kapelle. Na een openingswoord door opper Vonk, werd adjudant Veldmeyer bij de groep Kruiningen geïntroduceerd door kapitein Warneke. Adjudant Veldmeyer zei ver rast te zijn door deze prettige ontvangst en hij hoopte op een goede samenwer king. Rustig van oud in 't nieuw. De oudejaar uitnieuwjaar in viering is rustig verlopen. De politie is dan ook prima te spreken over onze jeugd. Net toen het stil geworden was, waren er nog die meenden er goed aan te doen op de Markt weer oude banden en kerstbomen te verbranden. Ook waren er die, toen vrijwel iedereen sliep, o.a. bij „Avondlicht" hun brommer eens lek ker moesten laten knetteren. Maar dat waren vergissingen, die een volgende keer niet meer gemaakt worden. En waar we in het pas begonnen jaar be slist niet over willen vallen. Wedstrijd op home-trainers. De wielerclub „Rentoc" organiseert op zaterdag 14 januari a.s. in „Ons Dorpshuis" wedstrijden op hometrainers met als afsluiting een dansavond. Meer hierover hopen wij u volgende week te kunnen berichten. Raadsvergadering. De gemeenteraad heeft zich vorige week lange tijd bezig gehouden met het voorstel van B. en W. om een riolering aan te leggen vanaf huize „De Werf- kampen" naar het moerriool. Dit plan omvat onder meer het leggen van een betonrioo! met e>en doorsnede van 30 cm over een lengte vant 368 meter, waar van ongeveer 275 me|er in grond, eigen dom van mevr. Booninan-Serrarens, het bouwen van een pompgemaal aan het einde van het te leggen riool op een strook grond van 5x5 meter en het uitvoeren van bijkomende werken. De totale kosten aan het uit te voeren werk verbonden waren geraamd op 45.000.-, Met het bestuur van de St. Martinus- stichting te 's-Hertogenbosch, die het tehuis als verblijfplaats van demente bejaarden gaat inrichten was overeen gekomen, dat deze stichting in deze kosten voor 35.000,gaat deelnemen, zodat de gemeentelijke uitgaaf slechts 10.000,beloopt. Tijdens de discussie bleek echter, dat de overenstemming rrfet de eigenares noggeenszins rond zat. Er bleken nog diverse knelpunten te zijn. Zo stelde dhr. J. Hoekman (S. G.P.) dat ook een clausule zou moeten worden opgenomen betreffende in dè toekomst op te treden schade. Ook bleek, zo wist dit raadslid te vertellen, het bedrag van /f0,20 vergoeding struk- tuurschade nog niet helemaal juist te zijn. Overigens vond dhr. Hoekman het maar een vervelende zaak, dat met het werk inmiddels, een a&nvang was ge maakt, zodat de raad voor een voldon gen feit werd gesteld. Ook mevrouw Kamps-Visser (Gem.bel.) vond dit een weinig elegante zaak tegenover de raad. Burgemeester J. C. W. Jobse be treurde de gang van zaken doch meen de toch wel te mogen stellen, dat een en ander voor de gemeente een aan trekkelijke zaak is. Het inwonertal zal door dit tehuis in de naaste toekomst zeker met ongeveer 200 personen stij gen. Tenslotte was men het er over eens, dat aan de zaak toch niet veel meer te doen was en de raad ging dan ook akkoord met het voorstel Gezien het feit dat de gemeente ongeveer 6 ha gazons te maaien heeft was het drin gend noodzakelijk over te gaan tot de aankoop van een prima maaimachine- combinatie. De raad voteerde hiervoor een bedrag van 11.285,Een ge deelte van de Stationsweg bij de Rijks weg werd aan het rijk overgedragen voor de symbolische prijs van 1, Dit betreft een stuk weg ter grootte van circa 99 m2 en is nodig om de aansluiting van de Stationsstraat aan de rijksweg t.z.t. te verbeteren. Met al gemene stemmen besloot de raad aan het toekomstige bejaardencentrum de naam „Huize De Vliedberg" te geven. Wegens ziekte van een gemeentewerk man besloot de raad voor de tijd van een jaar een kracht aan te trekken van de vereniging voor uitvoering van land- bouwwerken. Dhr. J. Walraven (P.v.d. A.) kon zich hiermee niet verenigen, omdat hij van mening was dat uitbrei ding van de werklieden noodzakelijk was en hij daarom liever een vaste ge meentewerkman zag. In de rondvraag wees mevr. Kamps-Visser op de ratten- plaag op de vuilnisbelt. Er zou reeds schade door eigenaars vah omliggende percelen zijn geleden. Burgemeester Jobse meende, dat door het wekelijks strooien van bestrijdingsmiddelen ge daan werd wat mogelijk was. M. A. Frangoys ereburger. Na afloop van de raadsvergadering vond nog een kleine plechtigheid plaats. Daartoe uitgenodigd verscheen oud-wet houder M. A. Frangoys „op het toneel". Burgemeester Jobse memoreerde, dat in de raadsvergadering van 24 augus tus '66 de raad had besloten de voor treffelijke wijze, waarop dhr. Frangoys het gemeentebelang had gediend, te be lonen door hem het ereburgerschap van de gemeente aan te bieden. De daarbij behorende legpenning in zilver alsmede de oorkonde waren toen echter niet aan wezig. Dit was nu wel zo ver en het deed de raadsvoorzitter genoegen deze eretekens te mogen overhandigen. Voor dhr. Frangoys was aan deze legpenning nog een nieuwtje verbonden, omdat dit de eerste keer was, dat boven het ge meentewapen een kroon was geplaatst. De gemeente had hiervoor namelijk kort geleden van de Kroon toestemming ge kregen. Dhr. Frangoys gaf de hem toe gezwaaide lof door aan de voorzitter en de leden van de raad. Dhr. Frangoys werd op 3 sept. '46 beëdigd tot raadslid. Hij trad op 6 sept. '66 af. Gedurende de periodes 3-9-'46 tot 6-9-'49 en van 19-ll-'53 tot 6-9-'66 maakte hij deel uit van het college van B. en W. Raadsvergadering. De gemeenteraad vergaderde op don derdag 29 december, waar de begroting 1967 aan de orde kwam. Dhr. v. Fraas- sen was ten aanzien van het badhuis van oordeel, dat het beter was dit maar te sluiten of zeker de tarieven te ver hogen om het.^tekort weg te werken. De voorzitter merkte op' dat de vaste lasten voorlopig toch nog blijven drukken in dien men zou sluiten en het de gemeen te toch geld blijft kosten. Men vond het dus toch maar beter het nog maar te laten voortbestaan. Dhr. Van Houte merkte op het salaris van de kloklui der zeer laag te vinden, wat slechts 250,per jaar bedraagt. Hij zag lie ver inplaats van 3 maal per dag 2 maal klokluiden en 7 uur te laten vervallen of het salaris met 100,— te verhogen. Tenslotte werd met 4 stemmen voor en 2 tegen besloten het bedrag te bren gen op 350,Dhr. J. A. M. Koster (S. G. P.) zag mogelijkheden de inkomsten te verhogen door de huur die door ver schillende verenigingen wordt betaald voor het dorpshuis te verhogen en de subsidies te verlagen. De voorzitter merkte op dat dit tegenover de ver enigingen niet doenbaar is, die 't meest al met reeds hoge contributies niet kun nen halen. Dhr. J. P. Jansen zag nog een mogelijkheid door de hondenbelas ting nog wat op te trekken, maar dat kan de begroting niet sluitend maken. Aan het begin van de behandeling had de voorzitter medegedeeld, dat een extra bijdrage uit het gemeentefonds zal wor- dn aangevraagd, mede in verband met de kosten voor sociale zorg die op de gemeente drukken. De begroting werd vastgesteld met aan inkomsten en uit gaven 776.398,82 met op de gewone dienst een nadelig slot van 15.430,46. Een aanvraag van de Oranjevereniging om een bijdrage van 250,— voor het houden van een feestavond bij het hu welijk van Prinses Margriet en Mr. van Vollenhoven leverde ook Vele bezwaren bij dhrn. Van Fra&feseh en L. 'van Hou te. Gezien het nadelig saldo op de be groting zou dit te ver voeren. Wie feest ten wil, moet zelf !maar betalen, was' de mening van deze heren. Ondanks dat de voorzitter stelde dat dit voor een speciale gelegenheid is, bleef er tegen stand bestaan, temeer daar volgens Van Fraassen de grootste meerderheid van de gemeente tegen een cabaretvoorstel ling is. Dhr. Van Houte was niet tegen- feesten, maar tegen de uitgaven van een noodlijdende gemeente, De stemming bracht uit dat 4 stemmen tegen waren en 2 voor. Tegen stemden dhrn. L. van Houte, M. van Fraassgn, J. A. M. Kos ter en wethouder C. Goud. Een trakta tie voor de schoolkinderen werd aan genomen a 1,50 pe^kind.,. Met alge mene stemmen werd besloten- de oude vuilstortplaats te verkopen aan P. v. d. Bos alhier voor 750^—Een stemming moest gehouden worden om een bedrag van 25,aan rioolbelasting en 11,- brandverzekering oninbaar te verklaren, waarbij dhrn. Van Fraassen en L. van Houte tegen stemden. Een voorstel om 1000,uit te trekken voor een nieu we maaibalk voor de grkömaaimachine ging erdoor, alsmede 1500,voor aan koop van een nieuwe gaskachel voor de brandweerkazerne, wg^r^ij dhr. L. van Houte opmerkte dit niet nodig te ach ten om dia te verwarmen. Op deze ver gadering was dhr. k. van Houte met Kennisgeving afwezig.. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg me Raadsvergadering. De gemeente Kapelle zal zich garant stellen voor een geldlening van drie kwart miljoen guden die de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg nodig heeft om haar bouwprogramma te kunnen voltooien. Voor de financiering van 32 bej aardenworilffgen, waarvan er 20 deel uitmaken van een bouwstroom, heeft de instelling een- half miljoen no dig. Er staan evenwel nog andere plan nen op stapel: de bouwman een dien stencentrum (Kapelle) en vier wonin gen voor de kern Schore. Hiervoor denkt de instelling nog eens een kwart mil joen nodig te hebben. De raad ging ook akkoord met het voorstél de uitgifte prijs van bouwgrond in het plan Bruëlis I met 2,te verhogen tot 22,per meter. Geen bedenkingen waren er tegen het voorstel om krachtens de beschik king geldelijke steun particuliere huur woningen, aan de daarvoor in aanmer king komende bejaardenwoningen een extra jaarlijkse bijdrage te verlenen van 100,per woning. De woning Post weg 19 werd onbewoonbaar verklaard. Het pand zal zo spoedig mogelijk wor den afgebroken. In het kader van het saneringsplan voor Bieaedinge werd van W. Sinke het perceel Blaaspoort 3 aan gekocht voor 9270,Door de voor zitter werd medegedëei'd""dar men op nieuw met enkele eigenaren in onder handeling is. Een kredieti, van 10.000,- werd beschikbaar gebeld yjoor herstel en verbetering van meubilair in het ge meentehuis. Het algeheel herstel en ver vangen zal over een aantal jaren wor den verdeeld. Krachtens de lager onder wijswet zal óp het verlangen naar meer invloed van de ouders op hgt beheer en het bestuur van de openbafë'Jèchool een ouderraad worden ingesteld. Het bedrag ex artikel 55-bis der lager onderwijswet 1920 werd voor 1967 vastgesteld op 83,45 per leerling. In afwachting van nadere richtlijnen is voor vergoeding van administratiekosten voorlopig ge rekend op 2,50 per leerling. Nu men verwacht in de toekomst veelvuldig ge bruik te moeten maken van de diensten en adviezen van het borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden, werd besloten tot de stichting toe te treden. Voor deel name in het kapitaal zal een eenmalige bijdrage gemoeid zijn vapp 10 cent per inwoner. De jaarlijkse bijdrage kan ge steld worden op 75,De woningwet woning Van der Biltlaan 10 werd ver huurd aan J. Janse te Biezelinge. In de commissie tot het nazien van de begro ting 1967 van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg werden be noemd dhrn. Chr. Rijn, A. N. Lamper en M. Wisse. Tenslotte informeerde raads lid J. M. Zuidweg (C.H.) naar de stand van de ratiobouw en de huur van de woningen. Volgens burgemeester Van Suijlekom zullen de veertig ratiowonin- gen bij open weer in maart-april op geleverd kunnen woj^iyn.. De huurprijs zal vermoedelijk 22,— (exclusief) en 30,(inclusief centrale verwarming) bedragen. Jaarwisseling. De jaarwisseling ging in Krabbendij- ke vrijwel ongemerkt voorbij.-Weliswaar werden hier en daar enkele traditie ge trouw geworpen voetzoekers, klapper pistolen, rotjes enz. gehoord, maar op knalgebied bleven de aktiviteiten be perkt. De gewoonte, die de laatste ja ren ontstaan is om eenqvreugdevuur te ontsteken op „Het hoekjfe'Lwerd in ere gehouden. Dank zij de uitstekende lei ding van de politie,, die .alles goed in de hand hield, werd dit1 Vifffr niet op het kruispunt, maar op hetbraakliggende stukje grond ernaast ontstoken. De voe ding voor deze knetterende vlammen- massa bestond uit oude banden, kerst bomen, enz. Het decor rondom de vuur zee bestond uit knetterende bromfietsen met daarop jongelui, die nu en dan een stemgeluid voortbrachten, 'dat met een verbazingwekkend gemak het geluid van de explosies overtrof:1 Jammer was dat een kleine groep jongelui probeerde ca chet aan de zaak te geven door op ver scheidene plaatsen geparkeerde auto's midden op de weg te zetten. Van 29 december 19ö'6—4**januari 1967 KRUININGEN. Geboren: Jerry, zv. Jan Griep en Dina Adriana Kole; Helena Maatje, ,dv. Marus Willem van Nieuw- kerk en Antjionetta Mieras. Gehuwd: Jan Cornelis Adriaanse, 25 j. te Wemeldinge en Janna Maria Mooij, 22 j.; Pieter Johannes Gerardus Ver hoeven, 25 j. te Go£&^ Pieternella Eli sabeth Ponse, 22 j". Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 u.De heer M. AÏlewqn, Middelburg 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1967 | | pagina 2