RAAYENS K^Dampo caballero Overtuig YERSEKE DO »PTI] De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN anders dan andere HANSWEERT RILLAND'BATH KRABBENDIJKE Het scheersysteen het effekt van nats maakte de Braun s tot het meest gevr< elektrische scheer De opdracht was: brHUH Gezamenlijk zingen, gezamenlijk luisteren. Zondagavond in de Gerf. kerk Ad- ventszangdienst, tevens meditatie van de bekende Ds. J. Koolstra van Krui- ningen. Zie advertentie. IJsclub Yerseke. Op vrijdag 9 december hield de ijsclub Yerseke onder voorzitterschap van dhr. E. Boone in de zaal van cafetaria Oele haar jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaris-penningmeester, dhr. W. de Schipper, bleek dat de vereniging dit jaar een flinke ledenwinst heeft kun nen boeken. Het streefcijfer voor 1967 is 300 leden. Het voornaamste onderwerp van bespreking vormde de nieuwe ijs baan. Wat dit punt betreft zijn er goe de mogelijkheden dat de bestaande plan nen binnen afzienbare tijd gerealiseerd zullen kunnen worden. Er werd besloten de contributie aan de lage kant te hou den: 1,per lid en 2,50 per gezin. De vereniging kan op een nuttige en te gelijk gezellige vergadering terugzien. Loop der bevolking over oktober en november. Ingekomen personen: J. A. van Ponel- je v. Driebergen-Rijssenburg n. Molen polderweg 14; A. v. d. Poel en gezin v. Hellevoetsluis n. Dahlialaan 42; J. M. Kievit en gezin v. Wemeldinge n. Oude Boogaert 10; J. M. Staal v. Krabben dijke n. Sandeestr. 5; W. Nieuwenhuij- zen v. Krabbendijke n. Dahlialaan 38; F. F. Nieuwenhuijzen-van den Berg v. Krabbendijke n. Dahlialaan 38; J. F. Daane-Buitink v. Kruiningen n. Beatrix- str. 4; K. Rottier en gezin v. Kruinin gen n. Dahlialaan 44; W. J. G. van der Jagt-Zuijdweg v. Wemeldinge n. Bree- weg 62; C. van der Graaf en gezin v. Rotterdam n. Damstr. 3; A. Kamerling v. Warade n. Havenstr. 2; A. G. A. Merks en gezin v. Emmen n. Dahlia laan 39; R. Rijkse en gezin v. 's-Gra- venpolder n. Spruitstr. 13; A. Stroosnij- der en gezin v. Kruiningen n. Molen polderweg 14; J. J. van Klinken v. Dui- veland n. Langeville 19; J. Koster v. Kruiningen n. Dahlialaan 45; L. A. Ben- ningshof en gezin v. Breskens n. Kerk- hoekstr. 2; M. P. van Houte en gezin v. Ravenstein n. v. Klinkenbergstr. 19; P. Looise en gezin v. Mariekerke n. Em- mastr. 33; J. Looise v. Mariekerke n. Emmastr. 33; C. P. de Koeijer v. Ka- pelle n. Scheldestr. 1. Vertrokken personen: C. P. J. Filius v. Nw. Kerkstr. 18 n. Vlissingen, Schuit- vaartgr. 7; P. aJnse en gezin v. Dr. van Rooyenstr. 5 n. Nunspeet, Thorbecke- str. 23; N. C. Luteijn-Verschuure v. Kaaistr. 13 n. Biddinghuizen, Kopakker 3; A. Schipper-Jager v. Scheldestr. 5 n. Klazienaveen, Bladdenswijk 1; P. C. Hoogstrate en gezin v. Wilhelminastr. 5 n. Kruiningen. Eindje de Ronde 32; L. M. van Boven v. Ten Houtenstr. 26 n. Domburg, Duinvlietweg 1; P. Holle- brandse v. Wijngaardstr. 12 n. Rotter dam, oTepad 120; M. M. Nieuwenhuize v. De Meulemeesterstr. 1 n. Goes, Rerj- erstr. 5; D. W. Luteijn-Staal v. Lange ville 25 n. Krabbendijke, Nieuwlandse- binnendijk 5; F. J. Sanderse v. P. van Meerdervoortstr. 6 n. 's-Gravenhage, Voltastr. 14; J. Vette en gezin v. Dam str. 111 n. Bergen op Zoom, Argolaan 124; G. v. d. Jagt v. Molenpolder 8 n. Tilburg, Prof. Gimbrerelaan 30; J. Ver- maat en gezin v. De Meulemeesterstr. 12 n. Westerschouwen, Haamstede, Kloosterweg 18; M. de Koeijer en gezin v. Gr. v. Zoelenstr. 18 n. Werkendam, Merwestr. 12; M. F. J. Backx v. Lange ville 39 n. Wouw, Leonardushoef 8; J. Boot-v. d. Endt v. Emmastr. 8 n. Vleu- ten-de Meem, Weth. Gerssenlaan 73; D. J. Sinke v. Gr. v. Zoelenstr. 13 n. Hum- melo, Sliekstr. 1; M. C. de Koster en gezin v. Ten Houtenstr. 37 n. Bruinisse, Oudestr. 2; D. H. Gel dof-Vermast van Oude Boogaert 12 n. Middelburg, Spin huis weg 25. Verhuizingen binnen de gemeente: D. Staal-van Noorden v. Stoofstr. 2 n. San deestr. 5; J. W. Kosten v. Stenge 17 n. Dahlialaan 43; M. Kosten-van Stee v. Wilhelminastr. 4 n. Dahlialaan 43; C. M. van der Jagt v. Julianastr. 19 n. Dam str. 33; C. C. F. Courtin en gezin v. Beatrixstr. 17 n. Dahlialaan 37; H. D. Murre en gezin v. Sandeestr. 5 n. Dahlia laan 32; S. Leijs en gezin v. Oesterstr. 11 n. Dahlialaan 36; C. R. van Os en gezin v. Kerkhoekstr. 8 n. Dr. v. Rooyen str. 5; wed. M. S. Riedijk-Harink v. Breeweg 62 n. Spruitstr. 27; M. W. Geense v. salonwagen Schotte n. Dahlia laan 26; A. de Koeijer en gezin v. Van Randwijckstr. 25 n. Dahlialaan 40; H. Pomp v. Van Randwijckstr. 14 n. Dahlia laan 28; L. P. H. Stobbelaar v. Van Randwijckstr. 14 n. Dahlialaan 28; wed. J. M. v. d. Vliet-Duinkerke en gezin v. Van Klinkenbergstr. 3 n. Bemhardstr. 25; M. de Waal en gezin v. Wilhelmina str. 19 n. Van Klinkenbergstr. 3; D. Koster en gezin v. Julianastr. 28 n. Em mastr. 20; J. van Poelje en gezin v. O. Boogaert 19 n. Dahlialaan 34; J. Kole v. Langeville 19 n. Stenge 16; T. A. v. d. Jagt v. Molenpolder 8 n. Dahlialaan 47; C. W. van Aalst v. Kerkhoekstr. 13 n. Bekhof 12; H. J. Lamper en gezin v. Bekhof 12 n. Dahlialaan 30; H. B. de Leeuw v. Langeville 26 n. Dahlialaan 35; D. M. C. de Leeuw-Zoeteweij v. Stee- weg 23 n. Dahlialaan 35; M. C. v. d. Jagt v. Molenpolder 8 n. Breeweg 62; W. Zuijdweg v. Damstr. 10 n. Irenestr. 7; J. G. Everse-van Hoepen n. O. Boo gaert 8 n. Damstr. 5; W. Boers en ge zin v. Dominicusstr. 2 n. Beatrixstr. 17; C. Gebraad en gezin v. Damstr. 46 n. Julianastr. 28; G. Hollemans en gezin v. Stenge 28 n. Vierstr. 17; R. H. G. Kleingeld v. Vierstr. 28 n. Berkhof 22; H. F. van Stee v. Van Klinkenbergstr. 6 n. Schuttershof 5; C. D. Nijssen en ge zin v. Kerkhoekstr. 2 n. Stenge 28; J. C. Hollebrandse v. Dam 5 n. Damstr. 137; J. P. Boone en gezin v. Grintweg 56 n. Molenpolderweg 5; W. C. Meijer en ge zin v. Emmastr. 5 n. Noordzandstr. 43; E. Poelman en gezin v. Noordzandstr. 29 n. Tuinstr. 9; M. Poelman en gezin v. Tuinstr. 9 n. Noordzandstr. 29; S. C. Koster-Ridderhof v. Van Klinkenbergstr. 22 n. Dahlialaan 45; W. J. Bazen v. Noordzandstr. 37 n. Marijkelaan 74; H. J. M. Polderman v. Marijkelaan 74 n. Schipperstr. 24; J. C. J. Scheele en ge zin v. Schipperstr. 24 n. Van Randwijck str. 14. Prijzen IVA-aktie. Zaterdagavond kwamen in hotel Nolet de winnaars van de IVA-prijzen bijeen, zulks op verzoek van de IVA-winkeliers. Dhr. Van Oeveren sprak namens deze winkeliers een welkomstwoord en heet te in het bijzonder welkom burgemees ter Pijl Hogeweg en echtgenote. Uit het feit dat deze een uitnodiging had ont vangen kon worden geconcludeerd, dat ook hij tot de prijswinnaars behoorde. Dhr. Van Oever en gaf verder een over zicht van de aktiviteiten welke de IVA organiseert en sprak de hoop uit dat op de Londense reis van dit jaar, volgend jaar een reis naar Parijs kan volgen voor de klanten bij de TVA-zaken. Bij de uitreiking der prijzen bleek dat de hoofdprijs was gewonnen door Yersekes burgemeester, die deze in dank aan vaardde en spontaan een bedrag van honderd gulden schonk aan het speel tuinfonds voor de jeugd, waarvoor ook de andere baten van de IVA-aktie zijn bestemd. Dhr. Van Oeveren dankte de burgemeester hartelijk voor dit gebaar en hoopte dat de speeltuinplannen spoe dig uitgevoerd zullen worden. Korfbal. Hoewel er, als gevolg van de slechte weersomstandigheden, al in weken niet buiten is gekorfbald, is de veldcompe- titie eerst nu officieel stilgelegd. Voor de microcompetitie komen zaterdag in de sporthal te Middelburg voor het eerst Volhardingploegen binnen de lijnen. De A-aspiranten spelen tegen Swift B en Zuidwesters A. Tegen Swift B is de mo gelijkheid op een gelijk spel aanwezig, maar Zuidwesters A zal wel te sterk voor onze sterkste jeugd zijn. Volhar ding B komt uit tegen Atlas uit Rit- them en tegen Zuidwesters B. Atlas kennen we niet en misschien zit er een overwinning in, maar ook Zuidwesters B zal voor onze B-ploeg wel te sterk blijken te zijn. De andere Volharding- ploegen komen pas in het nieuwe jaar aan bod. Vergadering. In de vergadering van Chr. Volks onderwijs alhier deed de voorzitter, dhr. J. Kroon, mededeling dat de gemeente raad besloten heeft medewerking te ver lenen bij de aanschaf van meubels voor het handwerklokaal tot een bedrag van 1850,—. Het bedrag per leerling is nu verhoogd van 60,tot 80,Naar aanleiding van vragen en suggesties uit de vergadering werd besloten meer aan dacht te schenken aan het werven van leden en het aantrekkelijk maken van de ledenvergaderingen, aangezien het bezoek aan de vergaderingen maar ma tig is en het ledental nog voor uitbrei ding vatbaar is. Als bestuurslid werd herkozen dhr. D. van Kerkhoven. Dhr. A. Groendijk tenslotte vertoonde een aantrekkelijke filmstrip over België. Raiffeisenbank. Bij de Raiffeisenbank alhier bedroeg het saldo aan spaargelden 5.728.033,21. Er werd in nov. ingelegd 307.652,61 en terugbetaald 289.232,20. Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 5.746.453,62. Er werden in november 17 nieuwe boekjes uitgereikt. Rijkspostspaarbank. Op het rijkspostkantoor alhier werd in de maand november aan spaargelden met 112 inleggingen gestort een bedrag van 24.510,76 en met 46 betalingen te rugbetaald een bedrag van 24.915,39. Er werden 5 nieuwe boekjes uitgereikt. Teenerfestival. Zaterdag j.l. werd het teenerfestival om „De Scheldeprrjs van Kruiningen" ingezet met het klassieke gedeelte. De deelnemers van de eerste festivaldag bestonden voor een groot gedeelte uit leden van de Hansweertse „Witte Pom poenen". De prestaties van de accor- deonistes, pianistes en blokfluitistes, van wie verschillende de teenerleeftijd nog niet hadden bereikt, waren over het al gemeen zeer goed te noemen. Van uit stekend gehalte was het spel van de pianiste Rientje Krajenbrink uit Hans- weert. De teener jury kende haar 126% punt toe en burgemeester A. Schipper vertelde haar, dat zij daarmee de eerste prijs had gewonnen. Een trotse Rientje kroop nog een keer op de pianokruk en speelde speciaal voor de burgemeester de stukken Lonatine en Ringelreik'n. Een ovationeel applaus beloonde dit kleine meisje, dat een eerste plaats in het dag klassement behaalde. De tweede prijs was voor Philippa de Pauw, Hansweert, die 126 punten door de teenerjury kreeg toegekend. Op de derde plaats kwam Cato de Keijzer, Hansweert, met 124% pnt. en op de 4e plaats de „Twee witte pompoenen", ook al uit Hansweert, met 121 punten. De beoordeling van de „gro te" jury, bestaande uit dhm. M. J. van den Berge alhier, H. Laenen uit Bergen op Zoom en W. Loenhout uit Goes, wordt zaterdag 17 december a.s. aan het eind van de tweede en laatste fes tivaldag bekendgemaakt. De eerste fes tivaldag werd afgesloten met een ge zellig bal o.l.v. de Belgische beatgirls „The Selene's". Ook de tweede dag, zaterdag 17 de cember a.s., begint het festival weer om half één 's middags. Voor deze dag zijn reeds 25 deelnemers ingeschreven, w.o. Nauval van der Spil, Hansweert, New Black With, Goes, The Dainty's, Hoe venen (B.), The Kontiki's, Stabroek (B.). Zeer zeker de beat-liefhebbers zul len deze dag aan hun trekken komen, maar ook voor de liefhebbers van rus tiger muziek valt er genoeg te genieten. Het zesde muziek- en songfestival wordt afgesloten met een teenerbal o.l. Bloody- Opus. Gymnastiekwedstrijden. „Kruiningen teenerdorp". Zo was het zeker afgelopen zaterdag. In Ons Dorps huis het festival, in de fraaie, nog steeds niet officieel geopende sporthal streden jongens en meisjes van 1316 jaar van 7 gymnastiekverenigingen om de titel „beste vereniging". Deze clubwedstrij- den waren uitgeschreven door het ge west Zeeland van het Kon. Ned. Chris telijk Gymnastiekverbond en er namen aan deel Dios, Souburg, Oranje Nassau, Vlissingen, E.M.M., Temeuzen, Voor waarts, Axel, Veldo, Middelburg, O.K.K., Goes en K.W.V., alhier. K.W.V. kon ove rigens niet naai' de titel meedingen, om dat deze vereniging geen jongensafde ling heeft. De eerste plaats was voor Dios met 275,7 pnt., dat daardoor in het bezit kwam van ,de beker. Op de twee de plaats kwam Oranje Nassau met 269.9 pnt. De persoonlijke rangschik king was als volgt: le graad meisjes: 1. R. Arendse, Sou burg, 32.4 pnt.; 2. L. Huson, Souburg, 29.3 pnt.; 3. C. Baak, Vlissingen, 28.2 pnt. 2e graad meisjes: 1. A. van Hecke, Terneuzen, 32.1 pnt.; 2. C. Torbijn, Goes 31.7 pnt.; 3. W. v. d. Velden, Vlissin gen, 31.6 pnt. Jongens: 1. J. Pais, Vlissingen, 32.5 pnt.; 2. H. Wever, Vlissingen, 31.1 pnt.; 3. H. Stoelhorst, Souburg, 30.6 pnt. 3e graad meisjes: 1. A. Valk, Goes, 33.1 pnt.; 2. H. Verduin, Souburg, 32.9 pnt.; 3. L. Bakker, Goes, 32.5 pnt. Jongens: 1. G. Koudijzer, Souburg, 31.1 pnt.; 2. R. Houmes, Middelburg, 29.0 pnt.; 3. R. van Hekke, Vlissingen, 28.7 pnt. De beste Kruiningse meisjes (3e graad) waren: 1. R. Roone, 31.7 pnt.; 2. R. Jansen, 30.7 pnt.; 3. M. Waverijn, 29.8 pnt. Filmmiddag „De Harmonie". De buurtvereniging „De Harmonie" organiseerde voor de kinderen uit de buurt een filmmiddag in Ons Dorps huis". Naast enkele tekenfilmpjes stond als hoofdfilm op het programma „De avonturen van Pietje Bel". In de pauze werd een versnapering aangeboden en bij het naar huis gaan een zakje chips. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank Kruiningen werd in de maand november 1966 ingelegd 312.892,13 uitbetaald 337.963,40 meer uitbetaald 25.071,27 Het saldo per ultimo .november bedroeg 13.103.629,80. Er werden in dezelfde periode 40 nieuwe boekjes uitgereikt. Fel debat in de raad. In de raadsvergadering ontstak dhr. C. Slabbekoorn (P.v.d.A.) dinsdagavond vuurwerk. Hij liet merken het nog niet te hebben kunnen verkroppen dat zijn fraktie niet met een wethouderszetel werd bedeeld. De opmerking over de wethoudersverkiezing werd door dhr. J. Griep (V.V.D.) aangegrepen om klaar heid in deze kwestie te geven. „Het is mij gebleken dat verhalen in omloop zijn die niet waar zijn. Zowel de K.V.P. als de V.V.D. waren van mening dat de wethouders uit die richting moesten ko men. Er werd een vergadering uitge schreven met de andere frakties, waar bij de A.R. en de S.G.P. helaas een on gebruikelijk verstek lieten gaan. Op de ze vergadering, bleken de P.v.d.A. en de C.H.U. ook recht op een wethoudersze tel te willen doen gelden. Er werd dan ook geen overeenstemming bereikt. En nu zegt men dat de K.V.P., V.V.D., A.R. en S.G.P. de formatie van wethouders hebben gevormd en dat is een misver stand. In de beslissende fase is de V.V.D. namelijk buiten schot gebleven", aldus dhr. Griep. Dhr. Z. Jansen (K.V.P.) zei niet verwacht te hebben dat bij de al gemene beschouwingen over de begro ting dergelijke dingen naar voren zou den komen. Fel trok hij van leer tegen dhr. Slabbekoorn. Vooral omdat deze in 'De Peperbus', het krantje van de plaat selijke P.v.d.A., de Kruiningse raadsle den politieke voddeboeren noemde. De pas gekozen wethouder J. Lako (C.H.) dacht dat een cursus „hoe word ik wet houder" wel interessant zou zijn. Waar om, zo vroeg hij zich af, heeft de P.v. d.A. het niet anders gedaan. Waarom geen contact gezocht met de C.H.U., zo als vier jaar terug. Of heeft de P.v.d.A. zich bij de tussentijdse verkiezing aan 't begin van dit jaar vergaloppeerd door de eis te stellen medewerking te verle nen aan de C.H.U., wanneer de C.H.U. later de P.v.d.A. aan een zetel zou hel pen. Hierop antwoordde dhr. P. Polder man (V.V.D.) dat deze eis nooit door de P.v.d.A. was gesteld. Nadat dhr. Slab bekoorn nog eens had bevestigd het nieuwe college niets inde weg te zullen leggen, werd deze in de raadszaal on gebruikelijke discussie beëindigd. De begroting was voor de raad overigens licht verteerbaar en werd zonder stem ming vastgesteld. Wel vond dhr. Griep dat de begroting met 8000,onvoor zien te weinig ruimte biedt. Ook vond dit raadslid de begeleidingsbrief te sum mier. De aankondiging dat over de Hansweertse straatweg nog niets posi tiefs gezegd kan worden vond hij on verteerbaar. De toestand van deze weg is onhoudbaar, aldus dhr. Griep. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 antwoordde dat B. en W. al het moge lijke zullen doen om in het voorjaar met een voorstel tot verbetering van deze straatweg te komen.Verder vond dhr. Griep dat Hansweert nu niet direkt een bijzonder heldere en duidelijke toekomst tegemoet gaat. Wat wordt er van dit dorp, als de ScheldeRijnverbinding klaar is? De voorzitter deed de toezeg ging te zullen aandringen op een com pensatieregeling voor de Hansweertse middenstand. Natuurlijk kwam ook het zwembad ter sprake. De voorzitter deel de de raad mede dat de publieke aan besteding uiterlijk maart 1967 is te ver wachten. Aan de rondvraag hadden de heren na vier uren vergaderen geen be hoefte meer. Scheepvaart door het kanaal. In de maand november 1966 passeer den er 7.749 schepen het kanaal door Zuid-Beveland, van 4.690.663 ton. Hier van waren 5.140 schepen van 3.224.092 ton geladen en 2.609 schepen van 1.466.571 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.830 motorsche pen van 2.758.053 ton, 304 sleepschepen van 462.121 ton en 6 coasters van 3.918 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.758 motorschepen van 1.149.192 ton, 208 sleepschepen van 289.656 ton en 27 coasters van 14.503 ton. Tevens passeer den er 616 sleepboten van 13.220 ton. Tot de rijnvaart behoorden 1.061 geladen motorschepen van 784.715 ton, 130 ge laden sleepschepen van 208.212 ton, 87 ledige motorschepen van 90.508 ton en 16 ledige sleepschepen van 19.239 ton alle naar België. Van België naar de Rijn passeerden 805 geladen motorsche pen van 558.095 ton, 49 geladen sleep schepen yan 73.142 ton, 148 ledige mo torschepen van 129.127 ton en 14 ledige sleepschepen van 23.336 ton. In nationa liteiten waren de schepen als volgt ver deeld: 4.687 Nederlandse, 2.188 Belgi sche, 438 Duitse, 264 Franse, 159 Zwit serse, 1 Luxemburgs, 5 Oostenrijkse, 1 Engels en 6 Poolse. In november pas seerden er 799 schepen minder dan in de maand oktober 1966. Hengelwedstrijd. Zaterdag hield de hengelsportvereni ging „De Pilk" een laatste wedstrijd voor dit jaar. Hieraan namen 35 deel nemers deel. De wedstrijd werd gehou den in de Westerschelde. Met recht werd de wedstrijd „wildwedstrijd" genoemd, aangezien de prijzen bestonden uit kal koen, konijnen, hazen en kippen. De kal koen werd gewonnen door Jac. Maas met 110 punten. De verdere uitslag was: 2. G. Nagelkerke; 3. A. de Leeuw; 4. H. Schaumberg (België); 5. R. Clarijs; 6. A. Feytel; 7 A. van Poelje; 8. J. Hoge- steger; 9. C. Le^ajners,; IQ,. J. de Leeuw. De vangst was matig te noemen. Tafeltennis. Nog steeds staat de tafeltennisvereni ging „Hansweert" onbedreigd aan kop in hun klasse. Verleden week behaalden ze een overigens moeilijk bevochten overwinning op W. van Zoelen IV uit Middelburg (37). Hun voorsprong op nummer 2 bedraagt nu 3 punten, met tevens een wedstrijd minder gespeeld. Aanvaring. Woensdagmorgen ontstond er in de havenmond een aanvaring, tussen twee Belgische binnenschepen. Het schip „La- guna" dat geladen was met 670 ton zand op weg van Kerkdriel naar Brussel, kwam bij het uitvaren van de haven in aanvaring met het ledige tankschip „Sa- era" (275 ton groot) dat ledig op weg was van Gent naar Rotterdam. Materiële schade was het gevolg van deze aanva ring. Vooral de „Sacrav liep flinke schade op, n.l. een scheur onder de wa terlijn. De sleepboot „Zeeland" van de rederij Muller uit Temeuzen hield het schip met pompen drijvende. De „Lagu- na" zette later z'n reis voort. Benoeming. Het hoofd van de chr. nationale school alhier, dhr. H. J. de Hay, is met in gang van 1 maart 1967 benoemd tot hoofd van de school 1940-1945 in Oss. Cursus Beter Bewegen. Van de afd. Rilland-Bath van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hebben 19 leden dezer dagen de cursus „Beter Be wegen" afgesloten van de commissie ^huishoudelijke voorlichting ten platte- lande. De lessen werden gegeven door dhr. C. H. Snijders. Op de laatste gym les werden er dia's vertoond over het doel van „beter bewegen". Geslaagd. Voor het E.H.B.O.-diploma slaagden de dames Geelhoed-Verhallen, Duiven- voorde-Heijboer, Van Zwienen-Schenk, Raaymakers-Kusters} Leeuw-Oostijk en Traas-Moerbeek en dhrn. M. Schout, W. Lobebzoo, J. J. ML Straub, J. Oost- dijk, M. Jacobsen, J. Beuzing en L. van Weele. De examens werden afgenomen door Dr. W. Griep uit' Goes. V ogeltentoons telling. In een bovenzaal van het dorpshuis „Luctor et Emergo" Meld de vogellief- bersvereniging „Zanglust" alhier haar jaarlijkse vogeltentoonstelïmgV Keur meesters waren dhm. De Groot uit Ber gen op Zoom (kanaries) en Van Oor schot uit Pernis (tropische vogels). De uitslagen waren alö volgt. Groep EK kanaries: Kampioen W. Slabbekoorn, Hansweert,1 87 pnt.; le pr. A. J. J. van Hoorn, 86 prit.; 2e prijs W. Slabbekoorn, 86 pnt. Groep EK en bastaarden: Kampioen M. J. Tiriimermans, 88 pnt. en bonds- medaille; le prijs M. J. Timmermans, 87 pnt. Groep OK tropen en bastaarden: Kam pioen M. J. Timmermans, 89 pnt.; le prijs D. J. Jeremiassq, 88 pnt.; 2e prijs P. Jeremiasse, 87 pnt.; D. J. Jeremiasse, 87 pnt., M. J. Timmermans, 87 pnt. Groep OK kanaries: Kampioen W. Slabbekoorn, 87 pnt.; le prijs R. van Windsbergen, 87 pnt-; 2e prijs J. A. M. Boonman, 87 pnt.*; 3e prijs R. v. Winds bergen, 87 pnt. De volgende groep OK kanaries behaalde 86 pnten: W. Slabbe koorn, J.C Traas, A. Kempers, R. van Windsbergen, M. J. Timmermans, J. A. M. Boonman en A. J. J. van Hoorn. Groep EK parkieten: Kampioen en bondskruis J. Zuijdwegt, 89:J)nt.; le prijs J. Zuijdwegt, 87 pnt. Groep OK parkieten: Kampioen J. C. Traas, 87 npt.; le prijs W. A. van Bo ven, 86r mrt, Burgeqfiéester J„ C. W. Jobse reikte de prijzen uit. De tentoonstelling werd besloten met een loterij. Feestavond. Door de afdeling Krabbendijke van de Vereniging Volksonderwijs werd de jaarlijkse feestavond gehóuden in de zaal van „De Koophandel". Na de ope ning door dhr. J. P. Kakebeeke werd het woord gegeven aan dhï% Alberts uit Souburg, die de aandacht vroeg voor het openbaar onderwijs. Daarna werd door de vereniging „Excelsior" uit Kruinin gen gezorgd voor eauafwisselend pro gramma van zang, muziek, toneel en voordracht. Raiffeisenbank. In de maand noveihber 1966 werd bij de Raiffeisenbank ingelegd 569.326,27 en uitbetaald 324,513,41. Het totaal aan ingelegde geldenr bedroeg tengevol ge van dit positieve resultaat aan het eind van november 12.042.390,38. De gehouden spaaraktie in verband met de opening van het nieuwe kantoorgebouw liet goede resultaten .zien. Er werden 70 nieuwe spaarders ingeschreven. Het construeren van een elekl scheerapparaat De ingenieurs van Braun kreg opdracht om een nieuw elektri apparaat te ontwikkelen. Het beter zijn dan alle voorgaande shavers. Het moest sneller sche scherén-en bovenal zeer zach' De kin, de hals, kortom: overs •JilV'S» (Tl 3}BÉ aiedoaifiii

Scheldebode | 1966 | | pagina 2