BAAYENS DO Bronchi letten YERSEKE >PT] De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE frioestdrank in tabletvorm.95ct WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE KINDERKLACHT Voetbalnieuws. Yerseke II behaalde door een 1—1 gelijk spel tegen Brouwershaven een kostbaar puntje. De A-junioren verloren met 20 van Hansw. Boys A. Yerseke B won met 31 van Kruiningen B. Voor dit weekeinde staat slechts één wedstrijd op het programma: Krabben- dijke BYerseke B. Gevonden voorwerpen. Op het postbureau der rijkspolitie al hier zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de aldaar aangegeven gevonden voorwerpen, te weten: Een zijden haar- strikje, een portemonnaie met inhoud, een klein model lipssleuteltje, een rode kinderportemonnaie met inhoud, een grijze meisjescape en een bankbiljet. Ontspanning bejaarden. Naar we vernemen zal de afd. Yer seke van de Bond van Plattelandsvrou wen voor de Yersekse bejaarden op a.s. woensdag 2 november om 2 uur een ont spanningsmiddag geven in het gebouw De Haven. Dat het aan belangstelling niet zal ontbreken, staat nu al vast, ge zien de vorige middagen die werden ge organiseerd. Voor verdere bijzonderhe den verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Aktie vluchtelingenhulp. De aktie voor de vluchtelingenhulp op maandagavond is ook in onze gemeente een groot succes geworden. Ruim zes tig inwoners verleenden hun medewer king bij het ophalen van de zakjes en het tellen van het geld. Reeds maandag avond konden de meeste zakjes worden geteld. De bruto-opbrengst bedraagt thans 3194,56, een resultaat om dank baar voor te zijn. Zij die om een of an dere reden hun zakje nog niet konden afgeven, kunnen dit alsnog doen op het gemeentehuis. Voor de spontane giften en medewerking wordt de burgerij van harte bedankt. Grote bazaar van „Mozart". Evenals vorig jaar hoopt de muziek vereniging „Mozart" ook nu weer een grote bazaar te organiseren en wel op zaterdag 5 november a.s. in de garage van de N.V. van Oeveren aan de Bern- hardstraat. Als steeds zullen vele at tracties worden opgesteld en zal de boerenkapel van „Mozart"' de bazaar opluisteren met gezellige muziek. De opbrengst is bestemd voor het uniform fonds van de vereniging. Ongetwijfeld zullen velen een kijkje gaan nemen op de bazaar en meedoen aan de verschil lende spelen. Conferentie Vrije Evang. Gemeente. In de Vrije Evangelische Gemeente wordt ieder jaar een conferentie gehou den, ditmaal de eerste drie dagen van november. In een vijftal bijeenkomsten wordt het onderwerp „De Gemeente van Jezus Christus onderweg" door drie pre dikanten belicht. In de avonddiensten wordt het gesprokene omlijst door zang van drie kerkkoren, n.l. van Goes en Wemeldinge (Vr. Evang.) en van de Ned. Herv. gemeente te Wemeldinge. Voor de namen van de sprekers en de aanvangsuren verwijzen we naar een advertentie in dit nummer. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst o.l.v. haar presidente mevr. Florusse- Blankenburgh. Mej. A. Bos uit Middel burg hield een interessante lezing over de Kinderbescherming Pro Joventute, waarnaar met veel aandacht werd ge luisterd. Besloten werd om op 25 novem- ber a.s. een gezamenlijke bijeenkomst te houden, waar mevr. Pik-Florusse zal spreken over de Gezinsverzorging. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag voor de oompetitie tegen Smerdiek. Beide ploegen behielden één punt uit deze wedstrijd, waarin niet gesproken kon worden van goed voetbal. Doelman Van Oosten maakte in deze wedstrijd enkele scoringskansen van Smerdiek onscha delijk. De tweemaal dat hij gepasseerd werd, gebeurde dat in buitenspelpositie, welke doelpunten terecht werden afge keurd. In de laatste seconden van de wedstrijd gaf Vleugel een keihard schot, dat door de lat werd gekeerd; zo bleef de stand 00, waarmee beide ploegen best tevreden konden zijn en wat een juiste verhouding weergaf van het spel. Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar bijeen komst in de foyer van het Dorpshuis onder leiding van haar presidente mevr. Eckhardt-Dominicus. Mevr. Huisman- Griep uit Rilland-Bath hield een boek bespreking over het boek „Een onzer dagen" van Prof. Bouwman. De presi dente bracht haar dank voor haar boeiende causerie. Ambtsdragers. Bij de verkiezing voor een ouderling der Geref. Kerk alhier werd in de va- kature C. Hoogerheide gekozen dhr. B. Hollaar. Aktie vluchtelingen. Deze aktie heeft alhier opgebracht 900,—. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden een regencape (zwart) en verloren een autoped. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Aanrijding. Op de hoek Pr. Bemhardstraat en West Kanaalweg reed het 6-jarig jon getje J. de Neef met zijn fiets tegen de bestelwagen bestuurd door dhr. A. van N., eveneens uit Wemeldinge. De vader van het jongetje, die toevallig passeerde, bracht zijn zoontje naar huis waar Dr. Eckhardt een hersenschudding constateerde. De bestelwagen had wat materiële schade. Brom-ongevallen. De bromfietser J. de V. uit Hans- weert kwam zaterdagmorgen bij het ne men van de bocht bij de Snellemarkt te vallen. De gladheid van het wegdek was hiervan de oorzaak. Dr. Allewijn, die eerste hulp verleende, liet de ongeluk kige bromfietser voor foto-onderzoek overbrengen naar het ziekenhuis. Vrijdagavond kwam, eveneens tenge volge van gladheid, P. A. K. alhier met zijn bromfiets te vallen. Dit gebeurde op de kruising Veerweg-Slagveldstraat. K. liep letsel aan zijn knie op en moet enige tijd rust houden. Zijn duopassagier kwam met de schrik vrij. Vergadering woningbouwvereniging. Velen wonen in een huis van de „wo ningbouw". Weinigen zijn nog lid van de Vereniging tot verbetering van de Volkshuisvesting in Kruiningen. En toch bestaat deze vereniging in 1966 reeds 50 jaar. Gedurende een groot aan tal jaren bestond de vereniging slechts uit een 5 leden tellend bestuur. Afgelo pen voorjaar kwam er echter politiek leven in de brouwerij en de „woning bouwvereniging" groeide weer in de be langstelling en in leden. Thans telt de vereniging 43 leden. Maar, zo werd j.l. woensdagavond in de rondvraag op de algemene vergadering gezegd, eigenlijk zouden toch zeer zeker allen die in een huis van de vereniging wonen, lid moe ten zijn. En waarom niet? De contri butie kan geen bezwaar zijn, die be draagt maar 2,50 per jaar. Het be stuur, dat bestaat uit dhrn. A. Schipper, voorzitter, P. Polderman, vice-voorzit- ter, E. Suij, secretaris, M. Ie Clercq, penningmeester en J. Witte, deed de vergadering enige voorstellen, die alle werden aangenomen. Het bestuur stelde voor ingaande 1 januari a.s. de week- huren om te zetten in maandhuren; de huurder vrij te laten in de keuze van de warmwaterinstallatie en een werkplaats voor de onderhoudsdienst te bouwen. Voorts werd een commissie van twee, dhrn. G. J. Blok en J. W. Hasman, be noemd voor de controle van het finan ciële beheer. Het bestuur deelde nog mee te overwegen op de volgende ver gadering voor te stellen het bestuur tot 7 leden uit te breiden. P.S. Het bestuur zal u graag als lid inschrijven. U wilt toch ook graag we ten wat er met het huis waarin u woont voor plannen zijn? Collecte. De Zeeuwse collecte heeft opgebracht 549,31. In Oostdijk 44,15, Hansweert 111,92 en Kruiningen 393,24. A.B.O.P. vergaderde. De algemene bond van onderwijzend personeel, afd. Oost Zuid-Beveland, hield dinsdagavond een vergadering in de Ko renbeurs. Zoals gewoonlijk kon voorzit ter J. Glerum uit Yerseke een groot aantal leden begroeten. Dit is n.l. de best bezochte afdelingsvergadering in heel Nederland. U wilt weten hoe dit komt? De leden betalen een iets hoge re contributie dan in andere afdelingen. Van dit surplus wordt op de jaarverga dering een koude maaltijd aangeboden en dat valt bij de leden uitstekend in de smaak. En het geeft de vergadering bovendien een gezellig karakter. Zo ook dinsdagavond. Er werden die avond de voorstellen besproken voor de landelijke algemene vergadering die in de kerst vakantie in Rotterdam wordt gehouden. Nieuwe gezichtspunten kwamen in de Korenbeurs niet naar voren. Er werd o.a. gesproken over de ambtenarenver- zekering en over de school- en ouder avonden. Afscheid opper Maner. Het is zover. Helaas, kunnen we wel zeggen. Opperwachtmeester der Rijks politie A. Mauer gaat Kruiningen ver laten. Met ingang van 1 november a.s. wordt dhr. Mauer adjudant-groepscom mandant in het Gelderse Elburg. Hij wordt dan de verantwoordelijke man over een bewakingsgebied van 117.000 ha. Eigenlijk had hij per 1 juli j.l. reeds naar Elburg gemoeten, maar een hard nekkige ziekte stond dit in de weg. De geweldige belangstelling tijdens zijn ziekte heeft duidelijk getoond, hoe ge zien opper Mauer hier was. Op 15 mei 1956 begon hij zijn werk bij het groeps- bureau Kruiningen. In de meer dan tien jaar, dat hij hier was, heeft hij een groot deel van zijn vrije tijd besteed om te ijveren voor een veiliger verkeer. Hij gaf onderricht aan scholen, verenigin gen en niet te vergeten de ouden van dagen. Verder verrichtte hij in de be ginperiode heel wat typewerk voor de voetbalvereniging. Mevr. Mauer en zoon Ronny hebben aktief aan ons vereni gingsleven deelgenomen. Dhr. Mauer en zijn gezin wensen alle vrienden en be kenden alle goeds toe. Vanaf deze plaats wensen wij adjudant Mauer geluk met zijn benoeming en hem en zijn gezin een goede en plezierige tijd in Elburg. Melkweg. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden twee kratten dagmelk, één krat zure pap en één krat chocoladevla ge stolen bij de melkhandelaar P. Wonder- gem. De kratten dagmelk werden terug gevonden op de Dam in Middelburg. Van de daders, de zure pap en de cho coladevla ontbreekt elk spoor. Zo ook van de bus autolak die dezelfde nacht bij de Fa. Weisscher werd ontvreemd. Opbrengst collecte vluchtelingenhulp. Hansweert 720,Oostdijk 113, Kruiningen ca. 1667,Totaal ca. 2500,—. 20-jarig bestaan Plattelandsvrouwen afdeling Kruiningen en Omstreken. In een sfeervol versierde zaal van ho tel „De Uitkijk" werd vrijdagavond 21 oktober j.l. het 20-jarig jubileum van de afdeling gevierd. De presidente, mevr. Ribbens-Muller kon een zeer groot aan tal leden verwelkomen. Zij liet vervol gens de gang van zaken der vereniging de revue passeren. Heel klein begonnen en uitgegroeid als afdeling met momen teel 108 leden. De dames Polderman- Boogaard, Blok-Wjondergem, Griep-de Jonge, Baarens-van Aalst, Klap-Kraak en Drever-van Hekke, leverden elk op hun eigen wijze een bijdrage om de feestvreugde te verhogen en omstreeks het middernachtelijk uur ging men huis waarts en kon men terugblikken op een zeer prettige, geslaagde avond. Jaarvergadering. De Hervormde vrouwenvereniging „Draagt Elkanders Lasten" hield ver leden week haar jaarvergadering in de consistorie. Deze 44e jaarvergadering werd door de presidente, mevr. Van der Lely-van Esterik geopend. De jaarrede was naar aanleiding van Philippensen 1 911. Het motto voor het komende jaar was: „Hoe gaan we Christus te gemoet Na de pauze met verversin gen werden dobr de dames leuke sa- menspraakjes, gedichtjes enz. voorge dragen. Nadat het jaarverslag was voor gelezen, was er nog een verloting. Het dankgebed van de presidente was ten slotte het laatste agendapunt van deze genoeglijke jaarvergadering. Tafeltennis. Verleden week gingen de drie spelers van de tafeltennisvereniging „Hans weert", Jaap Janse, Andries den Hol lander en Jan v.d. Hart op reis naar Middelburg, om hun tweede competitie wedstrijd te spelen tegen „P.Z.E.M. I". Wederom werd het een overwinning: met 82 werden de elektriciteitsmensen in het donker gezet. Volgende week don derdag speelt „Hansweert" een thuis wedstrijd, in Kaj Munk, tegen „Goes I". Verkeersongeluk met dodelijke afloop. Een verkeersongeluk op rijksweg 58 bij Rilland bij wachtpost 20 heeft maan dagmorgen het leven gekost aan een 45-jarige inwoner van Borssele, dhr. J. Ars, terwijl 2 inwoners van 's-Heeren- hoek zeer ernstig werden gewond. Zij zaten in een personenauto (leswagen), die in een file eerst van achteren werd aangereden door een vrachtauto, naar de linkerhelft van de weg slingerde, daar aan de zijkant werd gegrepen door een tegemoetkomende vrachtwagen en in brand vloog. Mej. R. T. R. (39 j.) en de naast haar zittende rij-instructeur H. V. uit 's-Heerenhoek (45 j.) werden uit de wagen geslingerd. Zij liepen zware brandwonden en inwendige kneuzingen en breuken op. Dhr. Ars, die achterin de auto zat, moest vrijwel op slag zijn gedood. De slachtoffers werden per am bulance naar het ziekenhuis „St. Joan na" gebracht. De vrachtauto's liepen be trekkelijk weinigschade op. Het ver keer over de Bevelandse rijksweg on dervond van het ongeluk aanzienlijke vertraging. Er vormden zich aan weers zijden lange files, die door de verkeers politie werden verder geloodst. Mooi resultaat. De Tibet-aktie bracht in- deze ge meente een bedrag van 1825,op. Raiffeisenbank. Het nieuwe gebouw van de Coöpera tieve Raiffeisenbank is in gebruik ge nomen. Het is een royaal en modern ge bouw geworden m£t een zeer mooie en tree, een prachtige, ruime wachtgelegen- heid en 4 afzonderlijke loketten. Naast de directiekamer, hall, kluis, toiletten, keuken, bestuurskamer en stookkelder bezit het gebouw een ruim kantoor, met een afzonderlijke ruimte voor de boek houdmachine en een deugdelijk archief. Dat dit een enorme vooruitgang be tekent met vroeger, behoeft geen be toog. In 1909 werd de bank opgericht. Dat was nog in dè' Oostweg. Later werd hij verplaatst naar de Wilhelminastraat, vanwaar de bank verhuisde naar de Dorpsstraat. Steeds ruimer werden de gebouwen en steeds groter de service die door de bank verleend werd. Gelei delijk aan werd het van een spaarbank een bankinstelling die alle bankzaken kan verzorgen, zoals de aan- en verkoop van deviezen, effectenverkeer, hypothe caire leningen, enz. Na de geldsanering is de bloei pas goed begonnen en eind 1965 bedroeg het „totaal aan toever trouwde middelen Jbijna 13.000.000, Ook de bezetting van de bank groeide mee. Werd de bank in het begin alleen gedreven door dhr: Sonke, thans werkt de bank met 5 mensen. Op 10 november zal de officiële opening plaatsvinden, terwijl op 11 november het publiek in staat zal worden gesteld het gebouw te bezichtigen. Duivententoonstelling. Op 3 december zal in de zaal van „De Koophandel" een duivententoonstelling worden gehouden door de beide plaat selijke postduivenverenigingen „De Luchtbode" en dè „Scheldeduif". Er zullen ongeveer 400 duiven worden ten toongesteld. Postzegelaktie. Aan de kinderpostzegelaktie werd door drie lagere scholen deelgenomen. De christelijke nationale school had als resultaat 512,de hervormde school 480,en de openbare lagere school 418,75, dus bij elkaar voor 1410,75. Een mooi resultaat! Ledenvergadering S.G.P. Vorige week vergaderde de plaatse lijke afdeling van de S.G.P. In deze ver gadering werd na uitvoerige discussie de groslijst opgesteld voor de Tweede Kamer en verslag uitgebracht van de algemene vergadering te Utrecht. Af gevaardigden werden benoemd naar de Statenkring, provinciale vergadering en de algemene vergadering. Dhr. Busch gaf een toelichting op de twee laatste raadsvergaderingen. Tenslotte werden door dhr. W. Koster dia's vertoond van zijn reis door Israel en enige reisindruk ken weergegeven. De vergadering werd geleid door dhr. Verschuure. Voetbal. Krabbendijke I had wat pech tegen Nieuwland en verloor met 01. Het tweede verloor van Colijnsplaatse Boys met 62. Ook Krabbendijke Hl verloor dit weekend, n.l. met 41 van SVD II. Plattelandsvrouwen. De plattelandsvrouwen kwamen vori ge week bijeen onder leiding van mevr. C. H. Lenshoek-Geluk. Dhr. J. van Gel der, importeur van Wegwood aardewerk en Hadeland kristal hield een interes sante causerie over de fabrikage van aardewerk en kristal aan de hand van een kleurenfilm. Aanrijding. Zondagavond werden drie mensen licht gewond bij een aanrijding op de kruising RijkswegZuidweg. Dhr. M. Z. wilde de Rijksweg oversteken in de richting Krabbendijke, toen hij werd gegrepen door de auto van mej. C. van der K. uit Schiedam, die uit de richting Goes kwam. Beide wagens werden zwaar be schadigd, terwijl dhr. Z. (uit Waarde) en mej. Van der K. gewond werden. De vader van mej. Van der K., die als pas sagier meereed, werd eveneens licht gewond. Opbrengst vluchtelingenaktie. De vluchtelingenaktie bracht in Krab bendijke op 1974,33. Voetbal. Waarde II, dat zaterdag Wemeldinge II ontmoette, moest met 27 de eer laten aan de bezoekers. Waarde I en de B-junioren hadden vrij. Collecte. De collecte ten bate van de vluchte lingen in Tibet bracht alhier maandag avond 662,op, terwijl nog enkele nagiften zijn te verwachten. Tevens zal zondag in de Hervormde kerk een col lecte worden gehouden. Auto's botsten. Op rijksweg 58 bij de 's-Gravenpol- derse Oudedijk botste maandagochtend een bestelauto op een personenwagen. Beide voertuigen kwamen uit de rich ting Kruiningen. De personenauto, be stuurd door J. op 't H. uit 's-Gravenpol- der stond voorgesorteerd om de 's-Gra- venpolderse Oudedijk op te rijden. Dit bemerkte te laat dhr. J. L. P. de B. uit Rucphen die achterop kwam gereden met het gevolg, dat een botsing niet te vermijden was. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats; beide voertui gen werden flink beschadigd. Verlate lente. Ook vogels kunnen zich in het jaar getijde vergissen. Dat bleek deze week te Kapelle toen een eend in det berm- sloot aan de Stationssingel vier kuikens had uitgebroed. Wellicht dat de vogel door het fraaie najaarsweer wat misleid is. Een feit is, dat de eendenkuikens thans in het water zwemmen, maar de vraag is wel, of ze tot wasdom zullen komen. Dat zal voor een belangrijk deel afhangen van het weer in de komende weken. Opening vergaderseizoen. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. heeft de afgelopen week het vergaderseizoen geopend met een voor lichtingsbijeenkomst. Als spreker trad dhr. Van Dijk uit Utrecht op, die als vertegenwoordiger van het bureau voor lichting levensverzekering het onderwerp „De vrouw en de toekomst" besprak. De lezing werd met een filmpje toe gelicht. Ook werd een kleurenfilm van het koninklijk huis gedraaid met als ti tels „Zilveren bruiloft" en „Beatrix de bruid". Er was voor deze eerste bijeen komst goede belangstelling. De leiding berustte bij mevr. Balkenende-Sandee. Voetbal. Het niet opkomen van de scheidsrech ter was er oorzaak van, dat Kapelle I zaterdagmiddag een vergeefse reis naar Wolfaartsdijk maakte. Het tweede, dat op eigen terrein de strijd aanbond met Wissenkerke II, toonde zich opnieuw heer en meester. Kapelle, dat een duide lijk overwicht wist te scheppen, won de ontmoeting met 51. Bij de rust was de stand 20. Dit elftal blijft daarmede als ongeslagen ploeg de lijst aanvoeren met een doelgemiddelde dat er niet om liegt. De A-junioren, die Wemeldinge op be zoek kregen, wisten het eveneens tot een overwinning te brengen (20). De B-junioren daarentegen moesten een ne derlaag van 30 incasseren tegen Hansweertse Boys B I. Korfbal. Voor de korfbalvereniging was het zaterdag een goede dag. Het eerste twaalftal, dat in Temeuzen op visite was bij Luctor II, wist de punten de Westerschelde mee over te nemen. De uitslag was 26. Ook de pupillen die bij deze vereniging op bezoek kwamen, wisten de ontmoeting in een 01 over winning om te zetten. Mevr. Van 'tHoff ter aarde besteld. Onder grote belangstelling is zater dagmiddag bij de hoofdingang van het centrale Franse miltiaire kerkhof alhier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mevr. M. M. H. van 'tHoff-Calou uit Rotterdam. De overledene, die Fran se van geboorte was, heeft zich na de oorlog op bijzondere wijze ingezet voor de nazorg aan Franse oud-strqders en nabestaanden van de in de meidagen van 1940 in ons land gesneuvelde Fran se militairen. MevrT Van 't Hoff deed dat in haar funktie van algemeen af gevaardigde van het Comité Le Souve nir Frangais. Benoeming diaken. Wegens uitbreiding van het aantal ze tels is tot diaken bij de Ned. Herv. Ge meente te Kapelle benoemd mevr. A. de Jager-Burger. De gekozene heeft haar benoeming aanvaard. Als Nederland de School-Slag wint, gaan de deuren open voor het kind Miljoenen teenagers in Afrika en Azië kloppen op de deur. Zij hebben onder wijs nodig, maar voot 'Héér velen zijn er geen mogelijkheden om hen te scholen voor werk dat later wacht. Dat is het urgente probleem in de meeste ontwik kelingslanden. Het gevaar dreigt, dat miljoenen teenagers ongeschoold de. toe komst binnengaan. Christelijk Nederland wil proberen een klein steentje bij te dragen om te helpen in Azië, in Afrika, in Indonesië, en in allerlei landen die schreeuwen om on derwijsmogelijkheden. Daarvoor is de ak tie School-Slag, die in november 1966 ten minste 5 miljoen wil bijeenbren gen voor hulp aan christelijk onderwijs in vijf werelddelen. Alle christelijke scholen in Nederland, van kleuterscholen tot middelbare scho len toe, werken mee aan de aktie School- Slag. In een oplage van 800.000 exem plaren is naar bijna 5.000 christelijke scholen in ons land de Gezinskrant van de aktie School-Slag gestuurd. In deze krant staat precies beschreven, waarom deze aktie School-Slag in ons land ge voerd wordt. Alle schoolgaande kinderen- krijgen zo'n krant mee naar huis. Gezinnen die geen schoolgaande kinderen hebben, en natuurlijk ook bejaarden, kunnen bij het schoolhoofd van een plaatselijke chris telijke school gratis een Gezinskrant krijgen, tenzij de voorraad is uitgeput. In deze Gezinskrant, die in feite het startschot is voor de aktie School-Slag, staan naast informatieve artikelen over de behoefte aan onderwijsmogelijkheden in al die landen, waarvoor School-Slag zich inspant, ook puzzles voor jong en oud. De aktie School-Slag wordt van har te ondersteund door de zendingen van de protestantse kerken in ons land. Na genoeg alle protestantse kerken hebben zich eensgezind achter de aktie School- Slag geplaatst. Ik weet niet waar ik spelen zal... Speel ik op straat... Dan komt Hermandad en jaagt me weg en neemt mijn bal af. Want spelen op straat ië zo gevaarlijk zegt hij... Sfi hij; Ik moet ergens anders spelen zegt hij. Ik weet niet waar ik spelen zal... Speel ik aan de dijk. Dan komt Hermandad en jaagt me weg en neemt mijn bal af. Want spelen aan de dijk is slecht voor het gras, zegt hij... Ik moet ergens anders spelen zegt hij. Ik weet niet waar ik spelen zal... Speel ik op het sportveld... Dan komt Hermandad en jaagt me weg en neemt mijn bal af. Want van spelen op het gras gaat de grasmat stuk, zegt hij... Ik moet ergens anders spelen zegt hij. Ik weet niet waar ik spelen zal... Speel ik huis... Dan komt mijn moeder en jaagt me weg, Want spelen in de kamer dat gaat niet zegt zij... Ik maak zo'n troep zegt zij... Ik moet maar ergens anders spelen zegt zij. O Magistraat, Hermandad, meester, Geef mij een speelveld! [moeder, Geef mij een speelveld! Waar ik kan stoeien, voetballen, ravotten en niets stuk maken kan... Dan weet ik waar ik spelen zal. O Magistraat, Hermandad, meester, Heel hartelijk dank U wel! [moeder, Zeg IK dan! - KINDERVRIEND Comité „100 jaar Kanaal" - Hansweert 1866 FEESTLIED 1966 Tekst en muziek: C. Oele Hans de Weerd zat aan de&Schelde, 't Water stroomde hem voorbij. Zat te turen en te denken: Hoe kom ik aan d%; oyefzq Hier ga ik een veer beginnen, Om te varen heen en weer. Zo ontsproot toen een klein dorpje, Dat de naam kreeg van Hansweert. Ahoy, ahoy, ahoy! Refrein Hansweert, Hansweert, Dorpje aan de zee! Alle golven die rollen en dansen, Dol gelukkig doen wij .er aan mee. Hansweert, Hansweert', Dorp, waar ik van hou! 'k Zou je niet willen missen, 'k Blijf je eeuwig trouw! Oost- en Westerschelde stroomden Niet zo heel ver van elkaar. Een verbinding moest er komen, Zo ontstond toen het kanaal. Honderd jaar is 't nu geleden, Voer het eerste schip voorbij. Steeds meer schepen zijn gegleden Door 't kanaal, naar de overzij. Ahoy, ahoy, ahoy! Hansweert, 6-7-8 okt. 1966

Scheldebode | 1966 | | pagina 2