BAAYENS «DOK optiek" Anneke en het avontuur KRUININGEN YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRABBENDIJKE sidie van 39.000,heeft gezorgd. Dat Wemeldinge blij is met dit complex, daarover liet dhr. Dekker geen twijfel bestaan. Zoals het betrekken van een nieuwe woning in een gezin een hoogte punt is, zo is dit een hoogtepunt voor de Wemeldingse gemeenschap. Ook hij beklemtoonde nog eens de waarde van zo'n gecombineerd gebouw voor een ge meente. Zijn wens was dat het complex mag meehelpen aan een nog grotere ontplooiing van het verenigingsleven. Van verschillende zijden waren felicita ties binnengekomen en zeer veel bloem stukken versierden het gebouw. De zaal van het dorpshuis was geheel gevuld met genodigden. De president-kerk voogd, dhr. C. de Schipper, sprak na mens de Hervormde Gemeente. Hij vond, kort en krachtig: Wij hebben nu een gebouw met ongekende mogelijkheden. Ook prees hij de goede samenwerking en sprak de wens uit, dat dit ook in het vervolg mag blijven voortbestaan. Bur gemeester C. N. F. van Sas sprak na mens de gemeente en bood symbolisch de plantsoen-aanleg en parkeerruimte aan. Verder sprak dhr. Van Leeuwen na mens het bureau Zeeland van het mi nisterie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, Ds. Beneder namens de Herv. Kerken in Zeeland en namens de architecten dhrn. Tuinhof en Klap sprak dhr. Tuinhof. Als blijk van waar dering mocht de Commissaris namens de beide eigenaren een fruitmand in ont vangst nemen. Bij de aankomst waren aan mevr. Van Aartsen en mevr. Van Sas door Anke Zoodsma en Dinie Da gevos bloemen aangeboden, maar on danks dit, aldus de' Commissaris, zal mevrouw toch nog wel van het fruit ge- ken toe, een totale waarde van 3500,-, hetgeen door de president dankbaar aan vaard werd. De Herv. Gemeente, die 18 jaar zijn bijeenkomsten in het jeugdge- bouw aan de Dorpsstraat heeft onder gebracht, beschikt nu over een ruim ge bouw voor alle verenigingen. Aan het eind der feestelijke bijeenkomst werd door de president-kerkvoogd afscheid genomen van de concierge van het Jeugdgebouw, de familie Veerhoek. Hen werd dank gebracht voor het vele werk voor het jeugdgebouw verricht en werd door de Kerkvoogdij een bergmeubel aangeboden. Verder werd geïntrodu ceerd de nieuwe concierge, dhr. en me vrouw Wisse. De avonden, die beide een grote belangstelling hadden, werden be sloten door de jeugdouderling dhr. S. C. Rijlaarsdam. Intrede Ds. Baks. Zondag 9 oktober a.s. om 17.00 uur zal Ds. B. Baks zijn intrede doen als predikant der Ned. Herv. Gemeente al hier. Ds. Baks zal in zijn ambt bevestigd worden door een vriend van hem, Ds. van Noordennen uit Berkel (Z.H.). Muziek- en dansavond. De Kon. Harmonie „E.M.M." organi seert vrijdag 14 oktober a.s. een mu ziek- en dansavond in „Ons Dorpshuis". Van 8 tot 9 uur is er een optreden van E.M.M. en Jong E.M.M. Na de pauze volgt het programma „Met de boertjes één uur in Tyrol". Omstreeks half elf begint het dansen o.l.v. „The Rithm Stars". De toegang tot deze avond is geheel gratis. nieten. Dhr. Dekker sprak tot slot dankwoorden tot allen die aan dit werk en gebouw hebben medegewerkt. Na het officiële gedeelte werd het gebouw door de genodigden bezichtigd. De zaal van het dorpshuis heeft een oppervlakte van 200 m2 en kan 250 be zoekers huisvesten, het podium is 5 bij 11 meter, de foyer is 9 bij 10 meter, aansluitend op het buffet is de keuken gemaakt. Het Kerkelijk Centrum heeft 3 ruimten: een zaal voor 80 zitplaatsen, een kerkeraadskamer en een catechisa tieruimte. Ook in déze zaal is een po dium gemaakt, evenals een kleine keu ken. De garderobe is voor het gehele complex inéén gehouden. Rijkspostspaarbank. Op het postkantoor alhier werd in de maand september met 101 inleggingen aan spaargelden gestort tot een bedrag van 17.610,78 en met 45 betalingen te rugbetaald tot 'n bedrag van 37.596,84. Er werden twee niéuwe boekjes uitge reikt. )C Kerkelijk Centrum. Vrijdag- en zaterdagavond werd door de Ned. Herv. Gemeente haar Kerkelijk Centrum officieel in gebruik genomen. Dit gebeurde in een gemeente-avond, die door de verschillende verenigingen was georganiseerd en waarin zij zelf het af wisselende programma verzorgden. Ds. B. Zoodsma, die de avond opende, sprak zijn grote vreugde er over uit de Ge meente in dit gebouw welkom te mo gen heten. De jonge gemeente in de vorm van het Kinderkoor trad als eer ste op het toneel waar zij een eigen ge maakt liedje vertolkten. De zondags school voerde onder leiding van dhr. Gijssel een schetsje op, dat ook zelf ge maakt was op het Kerkelijk Centrum. Hierna volgde de overdacht. De presi dent-kerkvoogd, dhr. C. de Schipper, droeg het gebouw over aan de voorzitter van de Kerkeraad Ds. Zoodsma, die om geven door afgevaardigden op het po dium de verschillende verenigingen een welkom toeriep in het gebouw en het beschikbaar stelde voor hun bijeenkom sten. Bij iedere vereniging reikte hij een symbolisch teken aan een der leden uit, n.l. aan de zondagsschool, jongensclub, meisjesclub, grote mejsiesclub, C.J.M.V., instuif, vrouwenvereniging, Jonge Kerk, kinderkoor en kerkkoor en de catechi satie, die in dhr. v. d. Linden was ver tegenwoordigd. Het iverdere programma bestond uit een sp§l verzorgd door de meisjes vereniging, een spel door de gro te meisjes vereniging, toneelstukje van de Herv. Vrouwenvereniging en zang van het Kerkkoor. Door de verenigin gen werden aan de president-kerkvoogd geschenken overhandigd, welke uiteen liepen van een volledig ameublement voor de vergaderkamer tot afdruiprek- Katholiek nieuws. Zondag 1.1. werd in de bovenzaal van de „Korenbeurs" een plechtige sacra mentsviering gehouden door de pastoor uit Hansweert. Ongeveer 90 kerkgan gers woonden deze eerste dienst bij. De ze diensten beginnen om kwart over elf en zullen in het vervolg elke zondag worden gehouden. Aanbieding historische foto. Een foto rondom het feestelijk ge beuren bij het insteken van de eerste spade voor het graven van het kanaal door Zuid-Beveland zal voortaan de hal van het gemeentehuis sieren. Deze foto, vergroot overgenomen uit „The Illustra ted London News" van 10 juli 1852, kreeg het gemeentebestuur dinsdag avond bij monde van dhr. F. V. de Grooff aangeboden door de N.V. Comex uit Hansweert. Ook de andere directeu ren, t.w. dhrn. J. de Raad, J. Griep en J. Theenaart, waren bij deze korte plechtigheid aanwezig, welke plaatsvond na de raadsvergadering. Dhr. De Grooff resumeerde het „ontstaan" van dit be langrijke verbindingswater. In 1810 kwam Napoleon met de eerste plannen, maar deze kreeg op Elba andere dingen aan zijn hoofd. In 1820 waren het dhrn. Dronkers en Van Zorgen, die met nieu we plannen kwamen. Na veel heen en weer gepraat werd uiteindelijk in 1852 door ene Captain Kelly van een Engelse maatschappij de eerste spade in de grond gestoken. Op 15 oktober 1866 werd het kanaal voor de scheepvaart opengesteld. In resp. 1870 en 1872 wer den de z.g. kleine sluizen in gebruik genomen. Burgemeester A. Schipper be dankte voor de bijzonder fraaiehistori sche foto, die na enige tijd in de hal te hebben gehangen, een plaatsje zal krij gen in de raadszaal, en voor het af schrift van het verslag in de betrokken Engelse krant. Raadsvergadering. Rondom slechts één van de elf agen da-punten ontstond dinsdagavond enige discussie in de raad. Het betrof het voorstel tot het instellen van de school raad. Het voorstel zelf werd, evenals alle andere voorstellen, zonder hoofde lijke stemming aanvaard, maar dhr. C. Slabbekoom (P.v.d.A.) maakte zich eni ge zorgen over de samenstelling van deze, zoals hij het noemde, „commissie van elf". De schoolraad zal n.l. samen gesteld worden uit 6 leden van de ouder commissies, 2 leerkrachten, 2 leden uit de' gemeenteraad en één door B. en W. aan te wijzen lid. Dhr. Slabbekoom acht het wenselijk, dat alle leden van deze commissie voorstanders zijn van het openbaar onderwijs. Hierop reageerde burgemeester A. Schipper door te stel len, dat een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur alle objectiviteit moet Veilig Verkeer. In verband met de toename van het verkeer heeft het gemeentebestuur de verkeerssituatie in onze gemeente eens nader bezien. Daarbij zijn een aantal nieuwe maatregelen uit de bus gekomen, terwijl bestaande zijn vervangen of ver vallen. Met name gaat het hier om stop- en wachtverboden in de vele smal le straten die onze gemeente rijk (arm?) is. In de maand oktober zullen derhal ve een aantal nieuwe maatregelen van kracht worden, terwijl m.i.v. 1 januari a.s. nog een aantal zal volgen. De laatst genoemde maatregelen zullen o.m. in en kele straten te zijner tgd éénrichtings verkeer invoeren. Momenteel gaat het om de maatregelen welke met ingang van oktober van kracht worden; dit zijn de volgende. Mosselstraat en Korte Kerkstraat: Stopverbod voor de linkerzijde, voor eerstgenoemde gerekend vanaf de Vier- straat en voor laatstgenoemde vanaf de Oude Boogaert. Deze maatregel is ge troffen vanwege de geringe breedte de zer straten. Oude Torenstraat: Stopverbod voor de linkerzijde, gerekend vanaf de Bern- hardstraat, dit in verband met het druk ke verkeer ter plaatse. Vierstraat: Stopverbod voor de rech terzijde vanaf de Molendijk tot aan de kruising met de Oudetorenstraat. Hier voor geiden dezelfde motieven als voor de Oudetorenstraat. Havens: Op de havens wordt het hui dige parkeerverbod voor de werkdagen gehandhaafd. Op de dam tussen de nieuwe en oude haven vanaf de scheeps werf „Van Os" komt echter een con stant parkeerverbod, dit o.a. in verband met het klemzetten enz. van auto's. Van Randwijckstraat en Burenpolder- weg: Wachtverbod voor de rechterzijde. Voor de Van Randwijckstraat gerekend vanaf de Burenpolderweg en voor de Burenpolderweg gerekend vanaf de op rit naar de nieuwe haven. Dit in ver band met de geringe breedte der stra ten en het in het sportvissersseizoen drukke verkeer aldaar. Dreef: Wachtverbod voor beide zijden, uitgezonderd in de parkeerhavens. In deze straat is het vrij druk en er wordt dikwijls voor de ingang van het vereni gingsgebouw „De Haven" geparkeerd, waardoor het doorgaande verkeer be lemmerd wordt. Julianastraat: Wachtverbod voor bei de zijden, vanaf het pand nummer 34 tot aan het Schuttershof. Wanneer in deze straat wordt geparkeerd, wordt het doorgaande verkeer onmogelijk ge maakt. Dit moet worden voorkomen. Kerkplein: Het wachtverbod aan één zijde op zondagen wordt opgeheven. Nog wel van kracht blijft het wachtverbod op zondag voor de kerk. Kerkgangers kunnen dan nog vrij voor het kerkge bouw in- en uitstappen, terwijl aan de andere zijde van het Kerkplein auto's kunnen worden geparkeerd. Emmastraat: Geslotenverklaring voor voertuigen langer dan 10 meter vanaf de Julianastraat. Door deze maatregel vervalt het inrijverbod vanaf de Juli anastraat en kunnen personenwagens dus de parkeerplaats achter de „Bran ding" gemakkelijk bereiken. Wij hopen dat deze maatregelen, waarvan een ieder die dagelijks met het verkeer te maken heeft en wie is dat niet -de noodzaak inziet, vrijwil lig zullen worden nageleefd, zodat in de toekomst noch met het verkeer, noch met de politie moeilijkheden ontstaan. Botsing. Zondagavond reed een personenauto bestuurd door de 21-jarige H. S. in de Vierstraat door onbekende oorzaak te gen de gevel van de woning van dhr. S. Zowel de auto als de gevel werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegajn de bestuurder werd door de rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt. Korfbal. Zaterdag leverde Volharding 't maxi mum aantal punten op. Volharding I kwam aan de kop van de ranglijst door een 51 zege op Luctor II in Terneu- door FRANK VAN FALCKENOORT 9) Ik heb wel gemerkt, dat die werkster het met de Franse slag doet. En dan nog één-vjjf-en-zeventig per uur. Ze den ken er tegenwoordig allemaal maar ge makkelijk over. In Enschedé had ze een paar pockets gekocht. Ze dook in bed, knipte het kleine lampje op het nachtkastje aan en begon te lezen. Heerlijk bed in ieder ge val. En lekker rustig. Op deze weg komt niet veel langs, zelfs niet overdag. Het kasteel ligt wel in een uithoek. Na enkele bladzijden gelezen te heb ben, legde ze het boek voor zich neer en keek naar haar handen. Ze vond Adrie veranderd. Met Kerstmis was hij nog een week thuis geweest. Dat wa ren prettige dagen, want ze had van jongs af aan al erg aan haar broer ge- zen. Volharding heeft nu 8 punten uit 5 wedstrijden. Volharding B, dat de week daarvoor een monsterzege van 11 0 op Luctor C behaalde, nam revan che tegen Elto voor een eerder geleden 31 nederlaag. Nu trokken onze B- aspiranten met 42 -aan het langste eind. De pupillen klopten hun veel gro tere tegenstanders Olympia A in de laatste minuut met 10. Zaterdag trekken de A-aspiranten naar Souburg, waar zij tegen Animo-A een zekere nederlaag tegemoet gaan. De pupillen treden in Kloetinge aan te gen Blauw-Wit A. Ook dit kon wel eens een te zware opgave zijn. De senioren zijn vrij en een aanvankelijk vastgestel de wedstrijd voor Volharding B tegen Luctor B gaat niet door. Rijkspostspaarbank. ~Bij het kantoor Yerseke van boven genoemde bank werd in de maand sep tember ingelegd 25.105,42 en terug betaald 40.892,46. Collecte. De alhier gehouden collecte voor de reclassering heeft opgebracht 109,50. Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank alhier werd in de maand september aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 267.130,19 en terugbetaald tot een be drag van 298.420,66. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 5.655.962,52. Er werden in september 18 nieuwe boek jes uitgereikt. Verkoopmiddagen. Zaterdag en maandag j.l. werden door het Vrouwenzendingsthuisfront verkoop middagen gehouden in de pastorie der Geref. kerk. De daar aangeboden zelf gemaakte kleding en andere artikelen brachten ongeveer 700,op, welk be drag is bestemd voor het zendingswerk der Geref. Kerk. Voetbal. Wemeldinge speelde zaterdag uit te gen Nieuwland en wist een punt mee terug te nemen. Het tweede kwam tot de volle winst tegen S.V.D., welke wed strijd thuis werd gespeeld. Het eerste speelt a.s. zaterdag tegen Kapelle op eigen veld; een zware wedstrijd voor Wemeldinge, waarbij het niet zal mee vallen hiervan een puntje over te hou den. Opening Kerkelijk Centrum. Zeelands Commissaris, Mr. J. van Aartsen, hees donderdagmiddag de Ne derlandse driekleur als officiële opening van twee gebouwen onder één dak, n.l. het Dorpshuis en het Kerkelijk Centrum der Ned. Herv. Gemeente. Hiermede werd de kroon gezet op het vele ver gaderen en de samenwerking van de Hervormde Gemeente en de stichting Dorpshuis. Die samenwerking heeft nu in Wemeldinge geleid tot een resultaat dat de voorzitter van de stichting, dhr. P. J. J. Dekker, uniek noemde en naar zijn weten in Nederland nog niet is voorgekomen, zo'n gecombineerd ge bouwencomplex. Ook Mr. van Aartsen zei in zijn toespraak: Hier is een stukje historie gemaakt. Verder stond Mr. van Aartsen in zijn toespraak stil bij de be tekenis van het gebouw als dorpshuis. Vooral met de ontwikkeling van Zee land op industrieel gebied moeten ook de voorzieningen op sociaal en cultureel vlak ontwikkeld worden en in dit kader is een dorpshuis van groot belang. Het verenigingsleven kan er een stimulans door krijgen. Ondanks de communicatie middelen van deze tijd vindt men op Wemeldinge gelukkig nog een bloeiend verenigingsleven. Over het Kerkelijk Centrum zei de Commissaris dat de kerken (en dit is gelukkig) na de oor log ook meer behoefte gekregen hebben aan ruimten om hun funkties te kunnen vervullen, ook door de week en buiten de kerk en om dit beter te kunnen be oefenen is een modern gebouw nodig. Nu kan men hier voortreffelijk terecht, het is volgens de Commissaris om het kort samen te vatten een sieraad voor de ge meenschap. Bij de inbreng van de kos ten van het gebouw was de Commissa ris ook de medewerking van de bevol king opgevallen. Die heeft bijna 10 18.600,bijeengebracht. Een zeer hoog bedrag voor een gemeente als We meldinge. Op de financiële en morele medewerking van tal van instanties at tendeerde in zijn openingswoord namens de stichting en het Kerkelijk Centrum ook dhr. P. J. J. Dekker; de gemeente bijvoorbeeld die 91.000,beschikbaar heeft gesteld en voor het complex een lening van 35.000,heeft aangegaan, het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk dat voor een sub- hangen. Maar nu vond ze hem zenuw achtig. En hij rookte ook te veel, de ene sigaret na de andere. Zou hij soms na righeid hebben met een meisje? Maar nee, in de avond, toen zij hierheen was gereisd, was hij toch met een meisje uit geweest Naar de kermis Gek, dat hij er verder niet over gesproken had. Mis schien een vlam voor één avond. Adrie was in die dingen altijd een beetje ge sloten. Ze moest er maar niet naar vra gen. Hij was toch al zo nerveus. Eigen lijk niets voor hem. Vroeger was hij veel rustiger, meer evenwichtig. Nu lijkt het net, of hij geen rust heeft. Misschien komt dat wel door zijn werk: iedere dag een keer of zes of zeven groepen mensen rondleiden door het kasteel mensen die wellicht idiote vragen stel len. Er zit van alles tussen zo'n groep je. Enfin, het seizoen liep ten einde. Met een paar weken was het rondleiden zo ongeveer gebeurd, had Adrie gezegd. Hoogstens eens een gezelschap, dat zijn komst vooraf aankondigt. In de winter had hij dan toch een rustige job. Met twee vrouwen, die het kasteel schoon hielden. Hij hoefde alleen maar toezicht uit te oefenen. Langzaam kwam de slaap. Ze legde het boek op het nachtkastje en draaide de lamp uit. Zo, maandag weer aan het werk. Als ondergeschikte weliswaar, maar een mens krijgt het in het leven niet altijd zo hij het wil. En het had ook z'n voordelen: zaterdags vrij, want dan was de pedicure-afdeling gesloten. Bovendien, de andere meisjes, waarmee ze al kennis gemaakt had, leken haar heel geschikt. Het zou wel meevallen. In de nacht werd ze langzaam wakker door geluiden. Aanvankelijk hoorde ze die in haar onderbewustzijn, in een toe stand tussen wakker zijn en slapen, maar op een gegeven ogenblik reali seerde ze zich, dat ze niet droomde, maar wakker was en het geluid dat ze hoorde, werkelijkheid was. Er klonken stemmen, als van heel ver weg. En af en toe het geluid van een auto. Het kwam ook helemaal niet van de weg, integendeel, het kwam eerder van de andere kant, de achterkant dus van de woning en het kasteel. Maar daar kon den toch geen auto's rijden? Daar was toch het moeras? In het donker luisterde ze met een half ingehouden adem naar alles, wat de nachtelijke stilte verbrak. Hoor... net of er een zware deur werd opengenscho- ven. En nu weer het aanslaan van een auto... Ze kwam half overeind, geleund op haar elleboog. Haar horloge wees half vier. Zou Adrie dat nu niet horen? Vroeger sliep hij toch ook niet vast. En als concierge van zo'n kasteel... mij dunkt, dan moet je argwaan toch ge wekt worden door al die vreemde ge luiden. Hier... hoor nou... wat is dat nu weer? Net het geluid van een grote ketting, die over de grond schuift. Gat- sie, ik vind het allemaal maar griezelig. Wacht eens, Anneke... die eerste nacht, toen je zo gek gedroomd hebt... hoor de je toen ook niet zoiets? Stemmen van mannen en auto's. En ook dat ge- schuur van een ketting over stenen. Dat had ze dus niet gedroomd, maar half in haar slaap gehoord. Ongeveer dezelfde geluiden. Zacht kwam ze uit het bed en zon der licht te maken liep ze naar 't raam, dat ze open had laten staan. Ze schoof het gordijn een eindje opzij en probeer de in het duister te kijken. Maar ze zag niets. Dan moest het lawaai aan de an dere kant zijn. Dus bij het moeras. Kon dat? Wacht eens... ze was vanmorgen in die x lege achterkamer geweest aan het eind van de overloop. Daar had je zo'n mooi uitzicht op de zijvleugel van het kasteel. Eens even kijken, want ik ver trouw het niets. Voorzichtig liep ze naar de deur en opende die. Op de overloop bleef ze staan om te luisteren. De geluiden wa- refl' ook hier hoorbaar. Ze liep de lange kunnen betrachten. Hoewel privé geen voorstander zijnde van openbaar .onder wijs, moet dit commissielid toch dé za ken objectief kunnen benaderen. Bij de behandeling van de negende wijziging van de begroting voor 1966 vroeg dhr. Slabbekoom met betrekking tot de aan leg van de nieuwe huistelefooninstalla tie, waarop ook de dienst gemeentewer ken wordt aangesloten, of scheiding is gehouden met de kostenverdeling voor deze dienst. De voorzitter bevestigde dat natuurlijk de kosten bij de overige ge meenten in rekening zullen worden ge bracht. Het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd door de raad voor 1967 vastge steld op 250.000,..Verder besloot de raad om met 20 aandelen-B deel te ne men in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeen ten. In verband met een te houden win kelweek mogen de winkels te Hansweert van 1422 oktober a.s. tot 21.00 uur geopend zijn. Aan P. A. Verschuure te Hansweert werd een perceel bouwgrond verkocht in het uitbreidingsplan Hans- weert-west voor 21,70 per m2, terwijl met mevr. de wed. P. Kole c.s. een grondruil werd overeengekomen xAls lid van het bestuur van de stichting „Ons Dorpshuis" werd dhr. E. A. E. M. Suij herkozen, terwijl dhrn. PA. Westdijk en P. Dijke als bestuursleden van de in stelling voor maatschappelijke zorg wer den herbenoemd. Dhr. J. van Balle- gooijen (P.v.d.A.) informeerde naar de stand van zaken bij het aan te leggen zwembad waarop de voorzitter ant woordde dat hieraan volop wordt ge werkt. Dhr. J. Nieuwenhuijsfi (A.R.) vroeg of het niet mogelijk was meer bekendheid te geven aan het bestaan van de woningbouwvereniging, robi Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van, Copp. Raif feisenbank „Kruiningen* werd in de maand september 1966 ingelegd J 37^.414,16 uitbetaald 519.357,12 meer uitbetaald -£143.942,96 Het saldo per ultimo september bedroeg 12.904.265,46. Er werden in dezelfde periode 26 nieuwe bopjjjss, ^uitgereikt. Gemeenteraad. Maandag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De burge meester deelde mede dat tot plaatsver vangend burgemeester is aangewezen wethouder Mallekote. Bij de'ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de Raad der Europese Gemeenten om toe te treden tot deze raad. De kosten hier voor bedragen 0,01 per inwoner per jaar. Nadat de burgemeester een korte toelichting had gegeven, kon de raad zich verenigen met het voorstel per 1 januari 1967 toe te treden als lid. Een verzoek van het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcoholisme om de subsidie van 65,te verhogen tot 125, werd toegewezen. De brief van het Mi nisterie van 'Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk waarin stond dat in principe 50 subsidie wórdt verleend in de aanleg van een parkeerterrein na bij de zeedijk, werd voor kennisgeving aangenomen. Aan het vormingscentrum „Hedenesse" zal een subsidie verstrekt worden van 2,per bezoekende in woner per vormingsdag. Hierna kwa men de algemene beschouwingen van de raadselden bij de behandeling van de begroting 1967. Dhr. Van Harn, die als eerste het woord voerde, deed een felle aanval op de overige raadsleden wegens him houding bij' de verkiezing van de plv. wethouder. Er zijn voorbesprekin gen geweest hierover en daar heeft de raad in volle eenstemmigheid besloten wie gekozen zou worden als wethouder. Over de plaatsvervangend wethouder be hoefde niet gesproken te worden, was er gezegd. „Ik zou nu graag ophelde ring hebben van dhr. Mallekote, die op deze vergadering de leiding had. Het gaat mij niet in de earste plaats om de knikkers, maar meer om het spel dat hier tussen de overige raadsleden is ge speeld. Elkeen is hierover benaderd, al leen heeft men er mij niet in betrokken. Ik neem het de P.v.d.A. helemaal niet kwalijk dat ze zin haddat»«in de zetel van de plv. wethouder, ook hun geeste lijke broeders niet. Wel neem ik het de voorzitter van de P.v.d.tk., waarmee ik nu al meer dan acht jaar in de raad persoonlijk heb samengewerkt, zeer kwalijk dat hij mij niét "bp^WTïöögte heeft gesteld. Van de S.G.P. «loet ik aannemen dat zij ondoordacht toezeg gingen heeft gedaan en dat later toen het geweten is gaan spreken, zij met haar voorstel is gekomen onder 't mom de kool en de geit te willen sparen. Ik gang af en betrad het lege achterver trek. De virtage een eindje opzij schui vend keek ze naar buiten. Zie je wel, daar was iets aan de hand. Je kon dui delijk een paar lichten zien. En nog een paar. Net of er auto's stonden. Kijk, nu ging een der lichten langzaam weg. Ja, dat was een auto. Ze hoorde hem wegrijden, maar ineens hoorde ze hem niet meer. Besluiteloos stond ze te kijken. Ze hoorde ook weer stemmen. En een lach. Een poosje was het .,stiV*toen zag ze weer lichten verglijden?- Ik vertrouw het voor geen zier, dacht ze. Als Adrie slaapt, zal ik hem wek ken. Misschien betekent het niets, maar hij is concierge en verantwoordelijk. Stel je voor, dat ze het kasteel aan het leeg halen zijn. En dat zij de volgende mor gen zou zeggen: „Ja, ik heb wel wat gehoord vannacht; geluiden van auto'S en mannen". Adrie zou woest zijn. Waarom heb je me niet gewaarschuwd? Nee, dit kon ze hem niet aandoen. Ze moest hein, soepen. Vlug liëp ze terug naar de gang, de trap af naar de slaapkamer van haar broer. Ze klopte en riep: „Adrie!" En nog eens: „Adrie!"' V Van de andere kant kwam geen ge luid. Wat slaapt dat jong vast, dacht ze. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1966 | | pagina 4