DO BAAYENS fliirjerli/'ke INGEZONDEN YERSEKE >PTI De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BOEK. bespreking Predikbeurt® ten^S Spreekuur gemeentewerken. In verband met ziekte van de direc teur van gemeentewerken wordt het spreekuur niet gehouden van 11 tot 12 uur v.m., doch dagelijks van 4 tot 5 uur n.m. door de vervanger van de di recteur, dhr. Van Damme. Binnenvaartschool. Wij brengen belangstellenden onder de aandacht, dat de cursus aan de Bin nenvaartschool alhier maandag 3 okto ber begint in de Prinses Beatrixschool aan de Oude Boogaert. Wij adviseren vooral jonge schippers deze cursus te volgen. Met het binnenvaartdiploma op zak kunt u alle kanten uit. Gevonden voorwerpen. Op het postbureau der rijkspolitie al hier zijn inlichtingen te bekomen om trent de aldaar aangegeven gevonden voorwerpen, te weten: Een blauw da- mesvest, een blauwe overall, een psalm boekje en een zilveren bedelarmbandje. Vrouwenbond. De afd. Wemeldinge van de N.C.V.B. hield haar vergadering onder leiding van de vice-presidente mevr. Van Brug- gen-Vos. In de vakature mevr. Hoog kamer werd gekozen mevr. D. Florusse- Blankenburg. Na de pauze hield Ds. B. Zoodsma een lezing met als titel „Waar heid en leugen aan het ziekbed". Er werd nog medegedeeld dat er voor alle verenigingen op 7 oktober in het Dorps huis een showavond zal worden gehou den, die om 8 uur begint. Ds. Zoodsma sloot de vergadering. Honderd jaar kanaal. Donderdagavond was het „Schelde- galm" uit Hansweert die in de braderie tent een vrolijk nummertje weg gaf. En vrijdagmorgen vond op een voor de ma rine ongewone plaats, n.l. aan de oude loswal een militaire ceremonie plaats: aan boord van het patrouillevaartuig Hr. Ms. Bulgia van de Koninklijke Ma rine was er commandowisseling. Luite nant ter zee 2e klasse o.c. C. A. H. v. d. Aartweg nam afscheid van de beman ning en droeg de zorgen voor het schip over aan de nieuwe commandant, luite nant ter zee 2 klasse o.c. J. T. Meyer Op de met lampjes versierde Bulgia stond de bemanning aangetreden. Er klonken diverse bevelen, er werd een saluut gebracht en met enkele toespra ken ging deze overdracht gepaard. De commandant en de bemanning ontvingen vrijdag verder als gasten het gemeente bestuur en andere genodigden. Ook werd vanaf donderdag door de school jeugd in schoolverband het schip bezich tigd. Ook des avonds zag men velen het schip gaan bezichtigen. Velen hebben daar een dankbaar gebruik van gemaakt en gezien wat een marineschip biedt. Donderdagavond werden er roeiwedstrij- den gehouden tussen de vereniging DENZO en de vereniging Het Kanaal. Met tien man werd de strijd aangebon den, de laatste twee roeiers van Het Ka naal trokken flink aan de riemen en gin gen met een voorsprong over de eind streep. Het was de voorzitter van het jubileumcomité dhr. A. P. Schouwenaar, die de beker uitreikte aan de winnende ploeg. Zaterdag begon de feestvreugde vroeg. De „Stad Zierikzee" voer naar Hansweert en laadde daar de schoolkin deren en de muziekvereniging Schelde- galm, die met him jeugd naar Wemel dinge voeren om te gaan kijken en luis teren naar Pipo de Clown, die per R.P. 18 arriveerde. Daarna ging het naar de speelweide waar Pipo de toen 750 aan wezige kinderen een uurtje amuseerde met zijn grappen en sapper-de-flap- praatjes. Alle kinderen kregen daar een traktatie. In de middaguren was het de Axelse drumband die door de Wemel- dingse straten trok en het sluisplateau met braderietent een vrolijk aanzien gaf. De belangstelling groeide in de tent zelfs zo, dat zaterdag het bezoekers aantal een rekord behaald, n.l. 1300; een totaal van 3500 over de standtijd. Des avonds was het aan 't kanaal een enor me drukte toen de gondelvaart uit de middensluis van start ging en als een lint langs het publiek aan de oever voorbij voer; mooi verlichte en versier de vaartuigen gaven dit alles een be paalde sfeer, die juist deze avond, be gunstigd door het weer, een enorm suc ces had. De slotfase was het vuurwerk welke tussen midden- en westsluis werd ontstoken en dat door duizenden werd bekeken en dat er zijn mocht. Met dit vuurwerk doofden de feesten langzamer hand uit, al bleef in de amusements gebouwen nog een poos de vreugde voortleven. Op de „Stad Zierikzee", die tot de laatste plaats toe bezet was, was het de Victoryband uit Halsteren die de muziek verzorgde. Een week feest, die de Wemeldingse burgers en velen daar buiten niet licht vergeten, omdat de samenwerking en het samen feesten weer bepaalde banden hebben verste vigd. Hulde aan het comité voor deze organisatie en mengeling van amuse ment voor iedereen. Het bleek weer: het kan best op Wemeldinge. Een echt dorpsfeest! Wemeldinge IYerseke I. Zaterdagmiddag speelde Wemeldinge I een competitiewedstrijd tegen Yerseke I. Direkt na de aanvang ging Yerseke met man en macht op de Wemeldingse veste af en met een spoedig succes. In de 10e en 12e minuut maakten F. Lu- teyn en A. Koster een voorsprong van 20 voor Yerseke. In de 13e minuut werd een doelpunt van Wemeldinge, dat na het fluitsignaal gescoord werd, te recht afgekeurd, al had voor Wemeldin ge beter de voordeelregel toegepast kun nen worden. Beide doelen ontsnapten aan rijpe kansen, die benut hadden kun nen worden of waar paal en lat in de weg stonden. Na de rust zakte Yerseke in z'n strijdlust af, terwijl Wemeldinge geïnspireerd door de thee zich nog niet gewonnen gaf. Yerseke kon de dekking niet handhaven en door deze kansen scoorde Wemeldinge door Karelse in de 10e minuut en door Verschuure in de 12e minuut. Met deze gelijke stand voel de Wemeldinge dat alles nog mogelijk was en in de 24e minuut schoot Schou ten in, maar volgens de scheidsrechter was de bal de doellijn niet gepasseerd. Het fluisignaal klonk pas toen Ver schuure aan alle twijfel een einde maakte en de bal in het net deed be landen. Met deze 32 stand bleek weer dat voetbal 90 minuten gespeeld dient te worden. Een sportief gespeelde wed strijd. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden een dekentje en een rode regenborek. Verloren een autoped. In lichtingen ter gemeentesecretarie. Verkoopmiddag. Het Vrouwen Zending Thuisfront van de Geref. Kerk alhier is voornemens za terdagmiddag 1 oktober om 2 uur een verkoopmiddag te organiseren in de Geref. pastorie. Huismoeders, komt u ook eens kijken? Misschien is er voor u wel iets bij! Geslaagd... en dus gefeliciteerd! Te Amsterdam slaagde voor het exa men drogist onze dorpsgenoot dhr. J. D. van Liere. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar maandelijkse byeen- komst in „Ons Dorpshuis". Het was voor de presidente mevr. Ribbens-Mul- ler een genoegen een zo groot aantal leden (73) te kunnen verwelkomen. Te vens kreeg de spreekster van deze avond, die voor een firma van rijst- tafelprodukten het verdere gedeelte na de huishoudelijke zaken zou verzorgen, een hartelijk welkomstwoord, evenals dhr. Baas, die voor een verfrissing zou zorgdragen. De prijzen van de opge kweekte begonia's waren als volgt: le prijs mevr. Van Houte-Roelands, Waar de; 2e pr. mevr. Goud-Waterman, Waar de; 3e pr. mevr. Blok-Wondergem, Krui ningen; 4e pr. mevr. Meijaard-van de Vrede, Kruiningen; 5e pr. mevr. Voge laar-de Zeeuw, Kruiningen. De winna ressen mochten hiervoor een kleine at tentie in ontvangst nemen. Voor de boe- kencirclatie gaven zich een 25-tal deel neemsters op. Ook de a.s. contributie verhoging werd onder de aandacht van de leden gebracht en uitgebreid voor gelegd het „hoe" en „waarom" dit no dig is. In oktober a.s. wordt weer met de. huisvrouwengymnastiek begonnen. Op uitnodiging van de meubelzaak „Morres" te Hulst zal op 5 en 6 ok tober a.s. een groot aantal leden daar op bezoek gaan. De viering van het 20- jarig bestaan der afdeling zal op vrij dag 21 oktober a.s. met een diner in „De Uitkijk" te Kruiningen plaats vin den. Een koortje onder leiding van dhr. Van der Peyl zal meedoen bij de viering van het 35-jarig bestaan op 17 novem ber a.s. van de Provinciale Bond te Goes. Om gordijnen te naaien voor het Jeugdcentrum „Het 'Zilveren Schor" te Arnemuiden, dat geschonken is door on ze Koningin bij haar 25-jarig huwelijks feest waren ook een aantal dames die hieraan mee wilden werken. Voor de cursus „Spreekvaardigheid" evenzo een flinke opgave. De wandelclub floreert nog steeds, meer deelname is nog mo gelijk, men wandelt tenslotte op eigen benen. Na dit uitgebreid huishoudelijk gedeelte werd het woord gegeven aan de spreekster van deze avond, die een causerie met demonstratie hield, de ge rechten nasi-goreng, bami en kroepoek behandelde, waarna men gelegenheid kreeg deze gerechten te proeven, waar bij ook een verfrissing werd aangebo den. Mevr. Ribbens was de tolk van alle aanwezigen toen zij de spreekster en spreker dankte voor de leerzame avond. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt dinsdag 4 ok tober a.s. om 6 uur bijeen. De agenda omvat 11 punten. Zo komt o.a. het voor stel tot wijziging van de gemeentebe groting 1966 op de agenda. In deze be grotingswijziging wordt een bedrag van 2720,geraamd voor de aanleg op het gemeentehuis van een nieuwe huis telefooninstallatie met 10 lijnkiezerstoe- stellen. Verder stellen B. en W. voor een schoolraad in te stellen. De taak van een schoolraad is het bevorderen van de bloei van het openbaar lager onderwijs, het contact onderhouden met oudercom- missies. De schoolraad wordt door B. en W. gehoord over de voordracht tot be noeming van hoofden van scholen, de per leerling beschikbaar te stellen be dragen, de leerplannen van de openbare scholen en over de organisatie en uit breiding van het openbaar lager onder wijs in de gemeente. Het verkeer. Maandagmorgen om 8 uur verleende de bromfietser G. H. uit Hansweert geen voorrang aan de automobilist A. J. v. O. uit Breda. Een en ander gebeurde op de kruising Zandweg—Stationsweg. De no dige materiële schade was het gevolg. Wachttijden bij veerdienst. Bij de veerdienst bestaan sedert dins dag wachttijden van ongeveer twee uur. Van de 5 boten hebben n.1. 2 de dienst moeten staken en dat heeft natuurlijk een grote afname van de vervoerscapa citeit tot gevolg gehad. Tengevolge van motorpech moest de ,,Prins Bemhard" maandag uit de vaart worden genomen. Dinsdag voer de „Noord-Beveland" een draad in de schroef. Vos gesignaleerd. Diverse mensen hebben in en nabij „Den Inkel" een vos gezien. Waar deze bosbewoner vandaan is gekomen, is nog een raadsel. „Excelsior" zegt: Dank u! Vrijdagavond 30 september a.s. gaat „Excelsior" een ieder bedanken, die aan de jubileumviering heeft meegewerkt. Dit gebeurt in „Ons Dorpshuis" met een gezellig samenzijn. De postduiven. Als sluitstuk van het vluchtseizoen 1966 vlogen de jonge duiven de fond- vlucht vanuit Angoulême, afstand 704 km. De opgave bleek echter voor vele duiven te zwaar te zijn, want bij het sluiten van het concolirs, zes dagen na de lossing, waren slechts twee duiven op hun hok teruggekeerd. Beide waren eigendom van dhr. P. Willeboer, die dus trots kan zijn op deze dieren. Wederwoord. Langs deze weg wil de correspondent een antwoord geven! dp de vraag, welke dichter Verbrugge stelde in zijn ge dicht: „Het Kanaal". De laatste regel luidde: Maar zeg eens, wat doet Hans weert? In Hansweert zou er niets ge beurd zijn, als het bestuur van de har monie ,Scheldegalm" niet tot het initia tief was overgegaan. Verleden week or ganiseerde dit bestuur een vergadering in zaal „Thalia", waarbij vertegenwoor digers van vrijwe| alle verenigingen aanwezig waren. De voorzitter van Scheldegalm", dhr. J. L. de Pauw, stel de de vergadering een programma voor, waarin enkele veranderingen werden aangebracht. Een belangrijke vraag was, hoe men aan het benodigde kapitaal moest komen. Daar een hier eerder op gericht comité in alle stilte ter ziele ging, ging het geld, dat dit comité sa men met het comité te Wemeldinge ver gaard had, allemaal naar Wemeldinge. Spontaan boden vele verenigingen, par ticulieren en winkelverenigingen geld aan, lang niet genoeg om een goed feest te kunnen organiseren, maar waarmee men al een eindje in de goede richting kwam. Uit de vergadering werd tot slot een comité gevormd, dat de naam kreeg „Comité 100 jaar Kanaal" te Hansweert. Dit comité is als volgt samengesteld: Erevoorzitter is burgemeester A. Schip per; voorzitter J. L. de Pauw; secreta ris H. C. Stevense; penningmeester J. de Fouw; 2e penningmeester P. Heyns- jlijk; 2e secretaris C. van Loon Jr. en commissarissen J. Boon en C. Giljam. In de zeer korte tijd van ruim 14 da gen nam dit comity op zich om op za terdag 8 oktober uitgebreide feestelijk heden te organiseren. Eigenlijk beginnen de feestelijkheden al op donderdag 6 oktober. Dan is er n.l. van 19.3022.00 uur een tentoonstelling in het dorpshuis „Kaj Munck" van tekeningen, welke de leerlingen van beidÈT lagere scholen ge maakt hebben en welke alle betrekking hebben op het kanaal. Deze tentoonstel ling draagt de naam „Kinderogen zien... kinderogen tekenen het kanaal". Vrijdag 7 oktober is er om 19.00 uur een film voorstelling voor dè schooljeugd. Het definitieve programma voor zaterdag 8 oktober zal nog nader bekend gemaakt worden. Wel staat vast, dat één van de beste militaire muziekkorpsen van ons land naar Hansweert zal komen, n.l. het tamboer- en fanfarekorps der Lim burgse Jagers. Nadat het korps om 19.00 uur een rondgang door het dorp ge maakt zal hebben, 'geeft het om 20.00 uur een taptoe op het dorpsplein. (De zelfde taptoe, waarmee dit korps bij de „Taptoe Delft" zoveel succes oogstte.) Voetbal. Het tweede elftal liet het er zondag maar bij zitten. De thuiswedstrijd te gen Zonnemaire I werd een flinke ne derlaag (36). Het eerste bracht het er heel wat beter af. De thuiswedstrijd tegen Walcheren I uit Vlissingen werd een verdiende 32 overwinning. Deze overwinning heeft toch nog aan een zij den draadje gehangen, hoewel de Boys duidelijk sterker waren. Nadat de rust met een 20 voorsprong voor de Boys was ingegaan, kwaijien de gasten toch nog gelijk. Enkele ^minuten voor het einde maakte Nauval v. d. Spil aan alle onzekerheid een einde, toen een geluks treffer roos trof (3t—2). Zondag a.s. staat de uitwedstrijd tegen het sterke Steen I op het programma. Veel belangstelling. Vorige week vrydag was er veel volk op de been vanwege de schoolkinderen der o.l. school. Mejuffrouw Blanksma huwde met meester De Jonge, die te Waarde onderwijzer'1 is. Ze werden de hele weg tot in de kerk begeleid door versierde bogen, gedragen door de kin deren van de o.l. school en ook uit Waarde. Voetbal. Krabbendijke I speelde gelijk tegen Hoek. De uitslag was 22, doelpunten van Koeman en Jobse. Het tweede elf tal behield de eerste plaats door een 31 overwinning op Wolf aartsdijk. Vergadering Plattelandsvrouwen. Vorige week kwamen de Plattelands vrouwen bijeen in het Cultureel Cen trum. De brjeenkomst werd geopend door mevr. M. van Doorn-van den Berg. De leden werden aangespoord om mede te werken aan de Zeeuwse Collecte en de collecte voor vluchtelingenhulp. In de pauze was er een tentoonstelling van zelf vervaardigde handwerken. Mej. Bimmel, directrice van het bejaarden tehuis, vertelde over het bejaardenwerk in het algemeen en besteedde ook aan dacht aan de toekomstige uitbreiding van „Nieuwlande". Mevr. Van Doom, die optrad als presidente, overhandigde de spreekster een boekenbon en sloot de vergadering. Collecte. Voor de Nederlandse vereniging tot steun aan het Kon. Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding werd in Krab- bendijke opgehaald 907,20. Wedvluchten. Ook de duiven van de P.V. „De Schel- deduif" ondernamen de laatste vluchten van het seizoen. Voor sommige duiven wogen de laatste loodjes nog zwaar ook, want om vanuit Angoulême weer in de kooi te komen, moest 705 km af gelegd worden. De uitslag van deze wed vlucht was: 1 H. Blok; 2, 3 C. J. Cle ment; 4 W. Krynsen. De wedvlucht die gehouden werd van uit Quivrain (117 km) had de volgende uitslag: 1, 2, 9, 10 W. Krijnsen; 3, 4 C. J. Clement; 5, 8 M. Minnaard; 6 M. Bo- lier; 7 L. Paauwe; 11 C. Almekinders. Gemeenteraad. Maandag 3 oktober a.s. zal de ge meenteraad bijeenkomen in openbare vergadering. In deze vergadering zal onder meer behandeld worden de ge meentebegroting 1967. Bekend figuür overleden. Zaterdagmiddag is nog zeer onver wachts in het ziekenhuis Bergzicht te Goes op 66-jarige leeftijd overleden de heer J. J. Pieper. Hij vervulde in het verenigingsleven op allerlei gebied wel een zeer grote plaats. Zo was hij o.a. lid van het hoofdbestuur en sinds kort ook secretaris van de vereniging voor ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord- Beveland, secretaris-penningmeester van de landbouwvereniging H.E. te Waarde, secretaris van de vereniging Het Groe ne Kruis en bestuurslid van de t.b.c. en wijkverpleging KrabbendijkeWaarde, penningmeester van het Ned. Roode Kruis afd. Oost-Zuid-Beveland. Tevens vervulde hij nog verschillende bestuurs- funkties in diverse verenigingen buiten de gemeente. Ook was hij vele jaren ad ministrerend kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk. Zijn heengaan zal zeer ze ker zowel voor zijn gezin als voor het verenigingswerk een groot verlies zijn. Voetbal. Waarde I wist zaterdag tegen Kloe- tinge V een punt winst binnen te halen met een gelijk spel, 22. Damkampioenschap. De leden van de damclub „Kapelle" zullen de komende wintermaanden weer een onderlinge competitie spelen. De in zet zal het clubkampioenschap zijn. Vo rige week werd met de westrijden reeds een begin gemaakt. De uitslagen zijn: Iz. op 'tHofC. Blankenburgh 20; C. de BlaaijL. Adriaanse 02; H. A. v. d. VrieJ. C. van Liere 20; J. de NeefC. de Blaaij 02. Collecte. De jaarlijkse inzameling voor het Ko ningin Wilhelminafonds ofwel de kan kerbestrijding heeft te Kapelle-Biezelin- ge 653,05 opgebracht. Wijziging openstelling. Het postkantoor heeft in de openstel ling een aanmerkelijke wijziging onder gaan. Van maandag tot en met vrijdag zullen de loketten voortaan geopend zijn van half negen tot half één, van twee tot drie uur en van vijf tot zes uur. Op zaterdag zal men op het postkantoor niet meer terecht kunnen. Verder zullen er van maandag tot en met donderdag van vijf tot zes uur geen geldzaken meer gedaan kunnen worden. Spoedbehande- lingen zullen een uitzondering vormen. Uitbreiding van diakenen. Met de toeneming van het werk van gezinszorg dat in interkerkelijk verband voortaan door één persoon zal worden behartigd, heeft de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Kapelle beslo ten het aantal diakenen met één per soon uit te breiden. Als er door de Ge meente kandidaten worden ingediend, zal er in oktober een verkiezing plaats vinden. Voetbal. Het is Kapelle I zaterdag niet gelukt de punten tegen Rillandia I mee naar huis te nemen. Met 50 toonde Rillan dia zich de meerdere. Het tweede elftal, dat op eigen veld de strijd aanbond te gen S.V.D. H, boekte daarentegen een 41 overwinning. Het behoudt daarbij de leiding in haar klasse. Het derde elf tal, dat een voorwedstrijd speelde tegen S.S.V. II, deed het ook niet slecht (51) evenals de A-juniorenploeg die in en te gen Yerseke AI met niet minder dan 70 de baas bleef. Korfbal. Het gelukte Elto I zaterdagmiddag niet de winst in eigen huis te houden. Het Yersekse Volharding was net iets sterker, getuige de 34 uitslag. Wat beter deden de aspiranten het. Zij gin gen bij Luctor B op bezoek en wonnen met 03. Eenzelfde uitslag boekten ook de pupillen, die ten strijde trokken tegen Olympia A. Bloemententoonstelling. Vrijdag en zaterdag hield de vereni ging „Floralia" in een van de veiling gebouwen haar jaarlijkse bloemen-ten- toonstelling. Deze was ook dit jaar uiterst goed verzorgd. Vooral de school kinderen leverden flinke bijdragen. Voor het eerst werd dit jaar een wedstrijd onder de leerlingen van de hoogste klas sen Van de lagere scholen gehouden in het bloemschikken. Naar eigen ideeën werden er ongeveer 70 bakjes en schaal tjes gemaakt, die op de expositie een aparte plaats kregen. Ook in de school- wedstrijd met het opkweken van door de vereniging beschikbaar gestelde plan ten, hebben de kinderen hun beste beentje voorgezet. Het was de openbare lagere school die opnieuw met de wis selbeker ging strijken. Overigens heb ben niet alleen de kinderen aan het wel slagen van de tentoonstelling meege werkt, ook van particuliere zijde werd er heel wat ingezonden. Een aparte ruimte namen voorts de wedstrijdgroe- pen in van dahlia's- en chrysantenkwe kers. Kortom, het geheel(1gaf een rijke en fleurige aanblik, waarbij aan alles een keurige opschik was gegeven. Bur gemeester H. G. van Suylekqm^öiS yiry- dagavond de tentoonstelling opende, prees vooral het initiatief dat er van de vereniging uitgaat. De jongeren wees hij op het belang van de liefde voor de natuur. Voorzitter J. M. Huissoon .sprak een welkomstwoord. Ovei^^elangstelling had men beide dagen niet te klagen. Rond 1500 bezoekers passeerden de con trole. Het geheel werd ookröit jaar weer attractief gemaakt. „Floralia" mag te rugzien op een geslaagde tentoonstel ling. Het Leger des Heils heeft-vanaf zijn stichting de goede gewoonte gehad in het najaar een Oogst- en Dankfeest te houden, om op deze wijze-aan de Schep per uiting te geven van zijn dankbaar heid voor lichamelijke, stoffelijke en geestelijke zegeningen gedurende de voorbijgegane zomer ontvangen. Wij vertrouwen, dat u het ons niet kwalijk neemt, dat wij u karnen vragen om uw medewerking. Hopenlijk wilt u onzevarbeid steunen. Dit heeft u bewezen door^S^ Vriende lijke medewerking de laatste jaren. Hoe u kunt medewerken - Wel, door op dinsdag 4 en woensdag 5 oktober onze verrukkelijke olieböllen te kopen. Bij de diverse heilssoldaten kuift &u deze bestellen of eventueel afhalen öp Schuttershof 25. _-m a De opbrengst komt gedeeltelijk ten goede aan de zeer omvangrijke zen- dingsarbeid van het Legendes Heils, terwijl een gedeelte bestemd' fs voor on ze plaatselijke arbeid. Bij voorbaat hartelijk dank voor al les wat u gaat doen. ho J „52 weken Jaap Myderwjjk". Uitg. „De Brug", Dé Méern. 52 weken Jaap Mijderwyk heet de ge dichtenbundel die verscheen met 52 goed gekozen gedichten van de onlangs over leden tekstschrijver en sneldichter Jaap Mijderwijk. Met die 52 poëtische ontboezemingen passeert als het ware een heel jaar de revue en het valt op hoeveel onderwer pen van toen en nu nóg raak en actu eel zijn. Schap, songfestival, speldjes, Luns, verhoging van vergoedingen voor kamerleden... ze keren immers geregeld terug in het nieuws. Bij de ene bladzij de een blijde lach, maar een volgende stemt weer tot nadenken. De keuze is moeilijk geweest uit de honderden po ëtische ontboezemingèn van zovele ja ren, maar er is zorg besteed aan dit werkje waarin gelukkig ook geen sto rende drukfout voorkomt. Duidelijke letters, kunstdrukpapier en geplastificeerde omslag en een mpoie herinnering aan gebeurtenissen die" brj ieder van ons nog leven.u hebt ze voor 2,50 in huis, berijmd en bemediteerd door een hekeldichter met wijs inzicht die dit jaar nog posthuum met de Pers- belangenprys 1965 werd onderscheiden. E. EECKHOFF Van 2129 september 1966 YERSEKE. Geboren: Leendert Alber- tus, zv. Marinus Jan Kievit en Sara Jo hanna van der Jagt. Overleden: Hendrika Hollemans, 80 j., wed. van Hubertus Leendert van der Jagt. Huw.aangifte: Jannis Jacobus Luteijn, 23 j. te Nisse en Neeltje Cornelia Ver schuure, 20 j. Van 2228 september 1966 WEMELDINGE. Geboren: Mattheus Abraham Jacobus, zv. Jacobus Vleugel en Elizabeth Adriana Hoogesteger. Van 2228 september 1966 KRUININGEN. Geboren: Huibrecht Marinus, zv. Stoffel Danker en Anna Catharina van de Plasse; Maria Janna Frederika, dv. Paulus Schrier en Jansje Marie Bauer. Ondertrouwd: Nippolino Hertog, 23 j. te Bergen op Zoom en Cornelia Pieter- nella Mus, 22 j. Gehuwd: Izaak Bertus de Groote, 25 j. te Kloetinge en Hubewüfia SasBia» Pen- ne, 21 j.; Comelis Abraham Marcelis Martijn, 23 j. te Kapelle en Maria Schrier, 20 j. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Colenbrander, Waarde. 2.30 uur: Ds. A. Pop, Schore. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. Greven Hz., Amsterdam. N.m. voorber. H.A. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: De heer Cornet, Goes. 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1966 | | pagina 4