fSDOÏfe. BAAYENSI Anneke en het avontuur De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND'BATH KRABBENDIJKE ser* 'HJrm WAARDE OOSTDIJK KAPELLE-BIEZELINGE Gevonden voorwerpen. Gevonden een badhanddoek en een zwembroek. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Grote verkoping van bouwland. Vrijdagmiddag werden door notaris J- C. Kram uit Kapelle in het Ned. Herv. Jeugdgebouw ten verzoeke van dhr. D. A. Timmerman verkocht de volgende percelen bouwland. Perceel 1, groot 1.70.25 ha, aan de Schoudeeweg, inschrijver en tevens ko per dhr. J. G. Eversdijk te Kapelle voor 4873,per gemet. Perceel 2, groot 1.21.00 ha, aan de Bonzijweg. Inschrijver J. G. Eversdijk voor 4897,per gemet, koper dhr. H. W. de Groene voor 5100,— per gemet. Perceel 3, groot 0.78.000 ha, aan de Eeweg. Inschrijver dhr. J. Kole Wz. voor 2830,per gemet, koper dhr. J. Hoogesteger, Wemeldinge voor 4050, per gemet. Perceel 4, groot 3.21.00 ha, aan de Hovyhoekseweg. Inschrijver dhr. A. Hol- lestelle te Yerseke voor 5277,per gemet, koper dhr. W. van Oeveren te Yerseke voor 6200,— per gemet. Perceel 5, groot 2.49.00 ha, aan de Hilweg. Inschrijver en tevens koper dhr. A. J. Dagevos voor 2950,per gemet. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank alhier werd in de maand augustus aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 217.062,02 en terugbetaald tot een be drag van 187.769,24. Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 5.687.252,99 Er werden 8 nieuwe boekjes uitgereikt. Feest! Wemeldinge viert vanaf 16 tot 24 september het 100-jarig bestaan van het kanaal door Zuid-Beveland op grootse wijze. Vrijdagavond zal het allemaal be ginnen. De gamalenkoningin uit Ame- muiden zal in het internaat voor schip perskinderen en het bejaardentehuis Vrede-Best visattenties brengen. Dan zal ook de grote braderietent op het sluisplateau geopend worden die door 14 middenstanders zal worden verzorgd. De burgemeester zal deze officieel ope nen. De tent, die 760 m2 in beslag neemt zal dan een keur van waren tonen. Het programma voor de gehele week zal va riatie genoeg bieden; zo is er een rond vaartboot die aan de oude loswal lig plaats zal kiezen en de nodige amuse ment zal bieden. Donderdag is het ma rinevaartuig Bulgia te bezichtigen voor het publiek, overdag voor de school jeugd. Diverse muziekgezelschappen zul len een muzikale omlijsting verzorgen. Verder zijn er roeiwedstrijden tussen de vereniging DENZO en het Kanaal. Ten slotte zal er zaterdag voor de jeugd te genieten zijn van Pipo de Clown, die dan op Wemeldinge aanwezig zal zijn; hij geeft een voorproefje van zijn nieuw TV-optreden. Op de rondvaartboot is een avond speciaal bestemd voor de tieners. Op vrijdag zal er een com mandowisseling plaats vinden op de Bul gia. Luitenant ter zee tweede klasse C. H. v. d. Aardweg zal worden opgevolgd door luitenant ter zee tweede klasse J. T. Meijer. Het gehele huizencomplex van rijkswaterstaat alsmede bedienings huizen zijn des avonds fraai verlicht; ook is er een mooie versiering rond het sluizencomplex gemaakt door de perso neelsvereniging van Rijkswaterstaat. Het comité, dat bergen werk heeft verzet om al deze plannen rond te krijgen, heeft grote medewerking ondervonden van Rijkswaterstaat, gemeente, burgerij en scheepvaartmaatschappijen. Onge twijfeld zal er voor dit feest een grote belangstelling bestaan over een kanaal dat internationaal van zo grote beteke nis is. Het gehele programma wordt zaterdags besloten met een gondelvaart en een vuurwerk. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag thuis tegen Wolfaartsdijk I en wist hiermede het eerste puntje in de wacht te slepen. In de 28e minuut opende J. Verstelle voor Wolfaartsdijk de score, 10; lang had deze club geen plezier van haar voorsprong, want in de 31e minuut maakte H. Schouwenaar een tegen doelpunt, 11. Een toegekende straf schop werd niet benut door Van Oosten en voor de rust zou Wolfaartsdijk weer een voorsprong nemen, 21, door in de 44e minuut te scoren. Na de rust duur de het tot in de 24e minuut eer J. Ver- maire door een toegekende strafschop de stand in evenwicht kon brengen. Wol faartsdijk, dat in het laatste kwartier wel wat aan kracht inboette, bleek toch met iedere aanval gevaarlijk voor het doel van Wemeldinge. Een gelijk spel, waar beide ploegen best mee tevreden kunnen zijn. Zaterdag trekt Wemeldin ge naar Krabbendijke, hetgeen niet zo'n gemakkelijke wedstrijd zal worden. Raiffeisenbank 13.000.000, Bij de spaarbank van de Raiffeisen bank werd in de maand augustus ingelegd 467.074,56 uitbetaald 252.182,84 meer ingelegd 214.891,72 Het saldo aan het eind van de maand bedroeg 13.048.208,42. Er werdén 49 nieuwe boekjes uitgegeven. In de afgelopen maand werd de 13 miljoen spaargeld gepasseerd. In 1943, 38 jaar na de oprichting van de bank, werd het le miljoen volgemaakt. Eind 1950 bedroeg het saldo 2% miljoen; 1960 8 miljoen en thans, augustus '66 13 miljoen. Een snelle ontwikkeling, waarbij echter aangetekend dient te worden dat de waardedaling van de gul den hiertoe heeft bijgedragen. Het verkeer. Doordat zondagmiddag omstreeks 5 uur de Belg J. H. de S. uit St. Gillis op de kruising Rijks weg-Vee rweg een weifelende houding aannam en reeds ge deeltelijk de voorrangsweg was opge reden, geraakte de met grote snelheid uit de richting Goes komende Rotter dammer D. v. V. in paniek. De Rotter damse automobilist ging aan 't remmen, slipte en sloeg met zijn auto over de kop. De auto werd totaal vernield. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Maandagmorgen om 8 uur vond een aanrijding plaats bij de Kreek. C. V. uit Hoeven stopte achter de linksaf de pol der inslaande melkauto. P. D. P. uit Steenbergen bemerkte te laat, dat V. wasgestopt, waardoor een botsing tus sen beide personenauto's ontstond, met aanzienlijke materiële schade als gevolg. Boerenkapel in Tholen. De Boerenkapel van de Kon. Harmo nie E.M.M. heeft zaterdag j.l. meege werkt aan het mosselfeest in Tholen. De kapel, met praatjes van de boeren Kees en Marien, trad op in een grote tent op de kade. Het optreden viel bij de honderden bezoekers uitstekend in de smaak. De postduiven. Met 26 duiven werd door de tP.V. Vrijheidsduif alhier deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Parkestone (Enge land). De prijzen werden behaald door: 1 H. Dek; 2. P. Kakcbeeke; 3 J. Wave rijn; 4 J. Oele Jzn.; 5. K. Tjarks. Vanuit Quivrain waren 151 duiven in concours. Hier was de uitslag: 1 Joh. Meijer; 2, 34 M. Stroosnijder; 3 H. Dek; 4, 6, 10, 29 J. Oele Jzn.; 5, 7, 9, 19, 23, 27, 28, 31, 32, 44 K. Tjarks; 8, 21, 22, 37 J. Voois; 11, 12 16 A. Boone; 13, 38 J. Waverijn; 14, 26 C. Aerts; 15 P. Wil- leboer; 17, 25 H. van Koeveringe; 18 J. van Iwaarden; 20, 35, 36 J. Wisse; 24 Jaap Willeboer; 30 J. Krombeen. Coaster 'Neuwied' geborgen. Twee van de grootste Europese bok ken, de Duitse 'Magnus 2' en 'Magnus 3' uit Hamburg, zijn er zondagmorgen in geslaagd, de gezonken Duitse coaster 'Neuwied' te lichten. De 'Neuwied' eigendom van de rederij Hans Krüger uit Hamburg zonk bij stil weer op de Westerschelde, juist voorbij Hansweert in de nacht van 28 op 29 augustus 1964. Het schip (819 brt) was met een lading stukgoed, o.a. kunstmest en ijzer, op weg van Antwerpen naar enkele Spaanse havens. Bij stil weer begon plotseling de lading (het schip had ook een flinke deklast) te schuiven, waardoor het schip sterk naar stuurboord begon over te hel len. De noodsignalen werden te Hans- weert opgemerkt en enkele schepen van het bergingsbedrijf Polderman slaagden erin de uit 14 koppen bestaande beman ning en de Belgische loods aan boord te nemen. Men slaagde er nog in de coaster uit het vaarwater te slepen, waarna ze zonk. De berging op zichzelf door FRANK VAN FALCKENOORT 6) Meteen verdween hij vlug door de deur en sloot die. Doch het volgende ogenblik had hij hem weer open, haal de de sleutel aan de binnenkant eruit en sloot de deur. Anneke hoorde de sleutel omdraaien en wegstervende haas tige voetstappen. Het duurde enige tijd, voor ze zich durfde te verroeren. Langzaam keek ze om zich heen. Ze lag in een vertrek, dat vol stond met antieke meubelen. Zelf lag ze in een hemelbed met een twee meter hoog dak boven zich. „Ik lig in een museumbed", consta teerde ze fluisterend. „En de bezoekers hebben me gezienO, ik schaam me dood HOOFDSTUK Hl Een kwartier later werd de sleutel weer omgedraaid. Maar toen Adrie in de deuropening verscheen, was Anneke zo goed als aangekleed en had ze de pyama met de natte kleren in een plas tic zak alweer in de koffer. Een sigaret bengelde in zijn mond, toen hij zijn armen over elkaar vouwde en haar spinnijdig toebeet: „Wat moet dit betekenen? Hoe ben je binnengeko men? Wat ter wereld bezielt je om hier te gaan slapen? Ben je niet wijs? Heb je die mensen gezien? Die lachen zich kapot. Hoe ben je binnengekomen? Ja, wat doe je hier eigenlijk?" Anneke was nog niet helemaal her steld van de schrik, die ze bij het ont waken beleefd had. Het was geen droom geweest, die mensen waren werkelijk heid en ze hadden haar zien liggen. Daarover hadden ze zich vermaakt. Wie verwacht nu een levende vrouw in een museumbed? De schrik om het figuur, dat ze geslagen had, gevoegd bij de bo ze woorden van haar broer, waren voor haar teveel en ze barstte in snikken uit, terwijl ze terugzakte op het bed. De man in de deuropening schudde zijn hoofd. Er was wat met haar ge beurd. Allicht. Het kind was helemaal overstuur. Hij kwam naar haar toe en trok haar overeind. „Nou, huil maar niet zo, ik vreet je niet op. Je liet me anders behoorlijk is al ruim een jaar bezig, want nadat het bergingsbedrijf Polderman het wrak had gekocht, werd een gedeelte van de lading gelost. Sindsdien is men bezig geweest in de ruimen schuimplastic in de vorm van kleine balletjes te persen (de z.g. Donald Duck-methode). Eén en ander zou het schip lichter maken, het geen de berging moest vergemakkelij ken. Dit heeft echter toch niet de uit werking gehad, die men er van ver wachtte, want na.dat de 'Magnus 2' woensdagmorgen met de berging begon, bleek deze reuzen-bok het niet alleen af te kunnen. Zaterdagavond arriveerde zijn grotere broer de 'Magnus 3' (hef vermogen 800 ton -♦-■de grootste Neder landse bok heeft een hefvermogen van 250 ton). Uiteindelijk gelukte het deze twee bokken de 'Neuwied' te bergen. Het schip zal op een werf worden op geknapt. Concert. Bij zeer gunstige weersomstandighe den gaf de harmonie Scheldegalm" za terdagavond een concert op de tent, die momenteel op het dorpsplein staat. De belangstelling hiervoor was zeer bevre digend. Voetbal. Zondag speelde het tweede elftal van de v.v. 'Hansweertse Boys' een compe titiewedstrijd tegen buurman 'Kruinin- gen I'. De tegenstander bleek vanaf het begin van plan alles op alles te zetten om te winnen, hetgeen dan ook is ge lukt. Deze aardig spelende ploeg won zeer verdiend met .50 van de Boys reserves. Het eerste elftal had een rust dag. Zondag speelt het eerste tegen een oude bekende, n.l. de thuiswedstrijd te gen het uit de 3e klas gedegradeerde 'Sluiskil I'. Scheepvaart door het kanaal. In de maand augustus passeerden er 9.042 schepen door het kanaal door Zd.- Beveland met een inhoud van 5.337.993 ton. Hiervan waren 5.735 schepen van 3.497.945 ton geladen en 3.289 schepen van 1.840.048 ton waren ledig. De ge laden schepen bestonden uit 5.468 mo torschepen van 4.074.073 ton, 279 sleep- schepen van 421.822 ton en 6 coasters van 2.050 ton. De ledige schepen beston den uit 2.507 motorschepen van 1.558.356 ton, 187 sleepschepen van 264.273 ton en 13 coasters van 4.488 ton. Tevens passeerden er 582 sleepboten van 12.931 ton. Tot de rijnvaart behoorden 1.202 geladen motorschepen van 858.393 ton, 141 geladen sleepschepen van 221.373 ton; tevens 203 ledige motorschepen van 214.951 ton en 21 ledige sleepschepen van 29.526 ton, alle naar België. Van België naar de Rijn passeerden 848 ge laden motorschepen van 630.228 ton, 53 geladen sleepschepen van 80.706 ton; tevens 191 ledige motorschepen van 152.963 ton en 18 ledige sleepschepen van 30.123 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld als volgt: 5.426 Ne derlandse, 2.467 Belgische, 557 Duitse, 283 Franse, 297 Zwitserse, 3 Luxem burgse, 5 Oostenrijkse en 4 Poolse. In de maand augustus passeerden er 438 schepen meer dan in de maand juli. Overigens is augustus wat betreft 1966 een recordmaand, want de meeste sche pen passeerden tot nu toe in de maand juni en wel 8803 schepen. Kettingbotsing. Vijf gewonden en 6 beschadigde per sonenauto's vormden de balans van een kettingbotsing die zich zondagmiddag voordeed op de rijksweg bij Rilland. Ter hoogte van het Vinkenissegat reed A. A. S. uit Rotterdam in op de ach terzijde van een stilstaande personen auto, die op zijn beurt 4 andere wagens raakte. De 27-jari^;e S. en de 82-jarige mede-inzittende A. S. werden zwaar ge wond. Zij moesten per ambulance wor den overgebracht naar het Alg. Burg. Gasthuis te Bergen op Zoom. Licht ge wond werden het dochtertje van P. S. uit Goes, J. G. uit* Goes en zijn 4-jarig zoontje. Van de 6 auto's die bij het on geluk betrokken waren, moesten er 4 worden weggesleept. Voetbal. De wedstrijd tegen Smerdiek werd door het eerste elftal gewonnen met 31. De doelpunten kwamen van Koe man (één voor- en één na de rust) en van Poortvliet. Een zeer mooi resultaat als men bedenkt, dat dit een uitwed strijd was tegen een van de sterkste clubs. Het tweede elftal behaalde een 32 zege op Heinkenszand en het der de versloeg Wissenkerke II met 32. De A-junioren overwonnen Hansweertse Boys met 40. De enige verliezers van schrikken met je gijntje. Kom maar meehier kun je natuurlijk niet blij ven. Over een kwartier moet ik de vol gende groep rondleiden. Er staan al mensen bg de deur. Kom mee naar huis. En vertel me dan eens, hoe jij zo uit de lucht komt vallen". Ze liet zich meevoeren door verschil lende vertrekken. Adrie haalde tenslotte een bos sleutels uit zijn zak en opende een verbindingsdeur. „Zo, deze gang door. Ginds is de woonkamer. Kijk niet naar de rommel, want ik ben vrijgezel en de werkster komt pas morgenochtend. Wanneer ben je hier gekomen? Hoe ben je eigenlijk binnengekomen Alles is altijd stevig op slotik snap er niets van In de kamer zette hij de koffer aan de kant en school een stoel bij. „Ga zitten en houd nu maar op met huilen. Wat heb je nu aan dat gesnot ter, daar kan ik heel niet tegen. Zal ik een kopje thee voor je inschenken? Ik heb nog. Misschien niet zo erg warm meer. En je hebt nog niet gegeten ze ker? Waarom ben je in dat bed gaan liggen? Notabene in het boudoir van de jonkvrouw. Jij hebt het wel uitgezocht. En een hele kring op de vloer. Was je soms nat? Ik weet niet, hoe ik dat er weer uit moet krijgen. Nu ja, anders verzin ik er wel wat op. De mensen het afgelopen weekend waren de B- junioren, die met 60 verloren van Kruiningen. Gemeenteraad. De nieuwe gemeenteraad kwam vori ge week vrijdag voor het eerst bijeen. Doordat het aantal zetels van 7 op 11 gebracht is en dhr. Van Velzen geen zitting meer heeft in de nieuwe raa.d, waren er niet minder dan 5 nieuwe raadsleden, t.w. dhrn. Joh. Geense (32) voor de P.v.d.A., dhr. Griep (50) voor de Gem.bel., dhrn. Koster (35) en Zand dijk (62) voor de S.G.P. en dhr. Schou ten (40) voor de C.H.U. De nieuwe raad werd verwelkomd door de burge meester, die de hoop uitsprak dat de verstandhouding even goed mag zijn als die is geweest met de oude raad. Dhr. Mallekote werd als wethouder herkozen terwijl in de vakature Van Velzen dhr. W. Koster gekozen werd. Dhr. Koster is o.a. bestuurslid van de kiesvereniging der S.G.P., secretaris van de studie vereniging der S.G.P., lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zee land en lid van de diakonale commissie voor de gezinszorg in oost Zuid-Beve land. Hij heeft enkele jaren economie gestudeerd in Rotterdam en is werk zaam als administrateur in een elektro technisch bedrijf. De voorzitter felici teerde beide wethouders met hun benoe ming, waarop deze de raad dankten voor het in hen gestelde vertrouwen en ze hoopten dit niet te beschamen. Dhr. Koster deed in zijn maidenspeech gewag van de wankele financieel-economische situatie in ons land en sprak als zijn mening uit dat dit ongetwijfeld gevol gen zal hebben voor de gemeentepoli tiek. Hij verklaarde zijn best te willen doen de funktie van wethouder zo goed als in zijn vermogen lag uit te oefenen. Het voorstel van dhr. Busch om geen plaatsvervangend wethouder meer te kiezen werd verworpen met alleen de stemmen van de S.G.P. vóór. Hierna werd dhr. Markusse met 7 stemmen als plv. wethouder gekozen (4 stemmen voor dhr. Van Harn). Bij het aanbieden van de begroting bleek dat er nog vele am bitieuze plannen te verwezenlijken zijn. De post onvoorziene uitgaven bedraagt 20.548,25. Er bestaat pessimisme over de vraag of de landelijk financieel-eco nomische toestand toe zal laten dat de voor het komend jaar noodzakelijk ge achte voorzieningen tot stand kunnen worden gebracht. Het uitbreidingsplan West-II kan bouwrijp worden gemaakt. Een voorbereiding voor het uitbreidings plan West-III wordt gemaakt. Hierdoor zal tussen de Westweg en de Parallel weg één aaneengesloten bestemmings plan tot ontwikkeling komen. Een twee de kleuterschool zal in 1967 gebouwd moeten worden. Gedacht wordt hier aan het gebied ten westen van het bejaar dentehuis. Het gewoon lager onderwijs krijgt ook gebrek aan lokaliteiten. Door de toename van het aantal jonge ge zinnen zal hieraan een toenemende be hoefte ontstaan. In het ontwikkelings plan West-III zal daarom een 8-klassige school worden opgenomen, die waar schijnlijk, ter besparing van bouwgrond, in twee verdiepingen zal worden op-' getrokken. De uitbreiding van de ulo school kon uitsluitend door gebrek aan financieringsmiddelen nog niet ver wezenlijkt worden, maar het streven blijft erop gericht de uitbreiding bin nen de kortst mogelijke termijn tot stand te brengen. De verbreding van de Noordweg is een van de steeds dringen der wordende «verkeersproblemen die om een oplossing vragen. Als de nodige ge gevens ontvangen zijn, zullen ook hier de nodige voorstellen worden gedaan. De aansluiting van de Westweg op de Rijksweg zal binnenkort verbeterd wor den. De betreffende contracten zijn eni ge weken geleden getekend. Hierdoor zal de begraafplaats nog meer beklemd raken tussen twee drukke verkeerswe gen, wat hinderlijk is voor de begrafe nisplechtigheden, die nu in de open lucht plaats vinden. Er wordt gedacht aan het bouwen van een aula op de be graafplaats. Het Cultureel Centrum blijkt in een behoefte te voorzien en zal uitgebreid moeten worden. De er naast gelegen woning wordt erbij ge trokken en zal dan gedeeltelijk dienen voor conciërgewoning, terwijl het andere deel gebruikt wordt voor uitbreiding van de zaal-accomodatie. De capaciteit van het bejaardentehuis zal in het ko mende jaar worden gebracht van 45 op 81 personen, terwijl zelfs dan nog niet allen, die dit wensen, opgenomen kun nen worden. Ondanks de pas gereed gekomen 60 ratiowoningen is de wacht lijst voor woningzoekenden alweer van dusdanige afmetingen, dat wordt ge dacht aan de bouw van alweer 60 ratio woningen. Op 3 oktober zal de begroting in de raad aan de orde worden gesteld. slikken toch alles, wat je ze voorscho telt, historisch of niet. Zo, hier is thee. Ik zal even brood halen uit de kelder. Het is niet vers, want de bakker moet nog komen. Drink je thee oper is nog meer". Vijf minuten later smeerde ze een bo terham, terwijl hij tegenover haar zat toe te kijken. „Eet eerst maar, ik moet toch zo weer een groep rondleiden". Hij keek op zijn horloge. „Doe maar kalm aan, je bent hier nu eenmaal. Daar zit kaas in, enneworst heb ik niet, dat kun je zondags niet overhouden". Langzaam kwam hij overeind, rekte zich uit en gaapte. „Ik zal blij zijn als het seizoen voor bij is. Dan heb ik het gemakkelijker. Nog een week of drie, dan is het on geveer gebeurd. Na deze groep heb ik drie kwartier, drinken we gezellig sa men koffie. Eet maar zoveel als je lust; de bakker moet nog komen. Nou, tot straks. En huil nou niet meer, dat is nergens voor nodig". Ze keek glimlachend naar hem op. „Dank je, Adrie, nou ben je weer echt m'n grote broer". „Ben ik altijd geweest", antwoordde hij trots. „Er is nog thee in de pot. Tot straks. En blijf maar rustig hier". Anderhalf uur later was hij weer te- De begroting 1967 van de Stichting Be jaardenzorg werd goedgekeurd. Aan het bestuur van deze Stichting werd mach tiging verleend voor het aangaan van een lening van 450.000,met de Coöp. Raiffeisenbank, rentende 7 en met een looptijd van 30 jaar. Deze le ning is noodzakelijk voor de uitbreiding van „Huize Nieuwlande". Tenslotte werd een begrotingswijziging goedge keurd, waarin opgenomen was verho ging van het krediet voor verbouw en uitbreiding van 't „Cultureel Centrum", alsmede een krediet voor aanschaffing van nieuw meubilair voor de raadszaal, noodzakelijk geworden door uitbreiding van het aantal raadsleden. Ascheid Ds. van Leeuwen. Ds. J. van Leeuwen heeft zondag avond in de dienst van 5 uur afscheid genomen van de Hervormde Gemeente in Krabbendijke. Hij hield een afscheids preek naar aanleiding van Handelingen 20 32. Er werden op zijn verzoek geen toespraken gehouden. Na afloop van de dienst konden de gemeenteleden in de consistorie afscheid nemen van Ds. en mevr. Van Leeuwen, die hier 12 jaar gewoond hebben. Hier waren ook ver tegenwoordigers van de Hervormde Ge meenten uit de omringende plaatsen en de Geref. Kerk aanwezig. Ds. van Leeu wen vertrekt naar Rockanje. Wedvluchten. De duiven van „De Scheldedu.if" die uit Parkestone (206 km) moeste'ri vlie gen kwamen binnen als volgt: 1 L. Paauwe; 2, 6, 8, 10 W. Krijnsen; 3, 5 H. Blok; 4 Ph. van Os; 7 C. J. Cle ment; 9 M. Minnaard. De wedvlucht vanuit Quivrain (117 km) had de volgende uitstag: 1, 14 L. Paauwe; 2, 6 M. Minnaard; 3, 4, 9, 12, 13 W. Krijnsen; 5, 7 C. J, Clement; 8 H. Blok; 10 M. Bolier; 11 D. van Luijk; 15 C. Almekinders. De duiven van „De Luchtbode'" vlo gen vanuit Vilvoorde (60 km)'. De uit slag was: 1, 4, 5, 6, 8, 10, 13, 16 K. M. Staal; 2, 11, 23 J. de Jonge; 3, 14, 17, 18, 20 D. A. van de Vrede; 7, 9, 12, 15, 21, 22, 24 A. J. Kruysse; 19 A. A. Vis- Voetbal. Waarde II tegen Kloetinge V leverde een gelijk spel op, 1—1. De B-junioren speelden tegen Yerseke B, wat ook in een gelijk spel eindigde 0. Opbrengst collecten. De collecte voor de Spaanse Zending heeft te Waarde en Oostdijk 265,— opgebracht. De collecte voor de kankerbestrijding heeft alhier 422,— opgebracht. Milde gevers zeker een woord van dank .ver diend. Spreekbeurt. Vrijag 16 september spreekt 's avonds om 7.30 uur in het verenigingsgebouw Ds. A. de Reuver, Oud-Geref. predikant te Terneuzen. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging 'Oost West, Thuis Best' te Kapelle nam het afgelopen weekeind met 41 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Quivrain, af stand 121 km. De snelheid van de .eerst aankomende duif bedroef 1578.47 m per minuut. De uitslag is: 1 P. Glas; 2 en 6 C. Langenberg; 3, 4, 7 en 10 C. J. Korstanje; 5 en 8 J. H/C: Poleij; 9 G. Lepoeter. De vereniging nam ook deel aan de monstervlucht vanuit Chateau- roux, afstand 545 km. De snelheid van de eerst aankomende duif lag bij deze vlucht aanmerkelijk lager, n.l. 1114.30 m per minuut. De uitslag was: 1 W. C. Hundersmarck2 en 3 J. H. C. Poleij; 4, 5 en 6 Jac. Schrier. Raadsvergadering. De gemeenteraadsleden hebben voor de komende vier jaar dhrn. J.-Balken ende (A.R.) en B. de Jager (C.H.) als wethouders herkozen. Dhr. Balkenende verkreeg 9 van de 11 stemmen (2 blhn- ca) en dhr. B. de Jager verwierf 8 stem men (2 blanco en 1 op F. van Hoorn). Als nieuwe raadsleden werden geïnstal leerd dhrn. M. J. de Jager (P.v.d.A.), I. Slabbekoorn (A.R.) en M. Wisse Cz. (C.H.). Bij de behandeling van énkele begrotingswijzigingen deelde burgemees ter H. G. van Suijlekom mede, dat er plannen in voorbereiding' zijn om een zweminstructiebad aan te leggen. Vorig jaar werd op de begroting hiervoor reeds een post van 20*000,gereser veerd. De mededeling werd door de raad met grote instemming begroet. Raads lid M. Wisse vroeg, nu er ook gedacht rug in de kamer, die verlaten was. Hij keek verbaasd, maar hoorde geluiden in de keuken en liep er heen. Anneke was net klaar met de afwas en glimlachte tegen hem, toen hij binnenkwam. „Dat was toch niet nodig geweest? Morgen komt de werkster". „Ik kon die rommel toch zo niet la ten staan?" protesteerde ze. „Nu ja, 't is goed. Laten we eerst maar koffie zetten, 'tls zowat elf uur". Ze wees naar de pot. „Heb ik al gedaan. Zal ik melk op zetten?" „Als je dat wiltEen beetje be duusd stak hij een sigaret, op. „Hoe is't thuis?" Ze keek even naar hem met een be nepen gezicht. „Ik weet het niet. Ik ben weggelo pen, gisteren". Hij knikte. „Ik vermoedde al zoiets. Zeker een jongen in het spel, hè?" „Ik zal je direkt wel alles vertelen". Wat later zaten ze in de woonkamer bij de koffie. Uit een kast had hij een trommeltje met koek tevoorschijn ge toverd, dat nu open tussen hen stond. Intussen vertelde ze de hele historie met de steeds meer opdringerige Bob Over- heim. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1966 | | pagina 2